NOC RICHT ZICH IN NOTA TOT DE OVERHEID Sportagenda Concours hippique te Rotterdam CIJFERS AAN DE WANDEL UVS GAAT MET GEWIJZIGDE DEFENSIE NAAR BREDA L. F. (.-LEERDAM SPORT Spectaculaire demonstratie van badminton en basketball Roodeiiburg- Blauw Zwart Nederlagen van P.W. en H.V.L. Korfbal-overzicht ZATERDAG 23 NOVEMBER 1098 {Advertentie) hygiënisch bereid uit natuurzuivere ingrediënten een medicinale .ersnapering onder voortdurende controle van het laboratorium Dr. Van Hamel Roos Harmens Amsterdam Méér steun en méér begrip gevraagd „De sport werd aan zichzelf overgelaten. In een land waar b(jna iedere vakman een examen moet afleggen om in zjjn vak erkend te worden, is men nog niet gekomen tot een afgeronde taakomschrijving van de jeugdsportleider, laat staan, dat men een behoorlijke opleiding in het leven riep. In een land, waar elke krent gewogen en geregistreerd is, bljjkt het niet mogeljjk, bjj benadering vast te stellen wat de ogenblikkelijke behoefte aan sportvelden en -zalen over het gehele land is. In een land, waar elke druppel water geleid wordt door een ingenieus kanalen- stelsel, laat men een der machtigste middelen, om de volgende generatie te vormen, verkommeren". Dit wordt gezegd in de samenvatting van de sportnota van het Nederlands Olympisch Comité, die dezer dagen aan de overheid, volksvertegenwoordiging en ander belanghebbenden is verzonden. Het NOC nam de taak op zich deze peet van onze maatschappij, dat tot nu not& uit eigen middelen op te stellen, nadat tijdens het debat over de begro ting van het ministerie van O. K. en W. over 1958 was medegedeeld, dat de re gering de verschijning van een sport nota, die enkele jaren daarvoor aan de Staten-Generaal was toegezegd, niet opportuun achtte. Nadrukkelijk wordt in de NOC-nota (117 pagina's) gesteld, dat deze niet be=r doeld is als een stuk, dat in de plaats moet komen van de sportnota, welke door de regering is toegezegd. De nota in haar beperkte opzet is meer bedoeld als een bijdrage van de zijde der sport organisaties om de discussie op gang te brengen. De regeringsnota zal deze dis cussie meer diepgang moeten geven en haar verschijning zal dan ook door het NOC van harte worden toegejuicht. Over de situatie in Nederland wordt ;zegd, dat het sterk gestegen algeme ne kostenniveau, de grote uitbreiding van de sportbeoefening door de jeugd en de moderne ontwikkeling van de taak opvatting van de bonden factoren zijn, die een noodlijdendheid van de sportbe- weging hebben veroorzaakt. Er is een gebrek aan accommodatie en aan geld middelen, de kosten kunnen bij lange na niet meer door de sportbeoefenaren zelf worden opgebracht en in tegenstelling tot bijvoorbeeld de jeugdorganisaties, bleven de sportorganisaties totnutoe van ruime overheidssubsidies verstoken. Hoewel de financiële nood van de sport in ons land zeer hoog is, vragen de bonden niet in de eerste plaats om vaste bedragen in geld, waardoor deel neming aan internationale ontmoetin gen mogelijk wordt gemaakt of presta ties kunnen worden verbeterd, maar voor alles om meer aandacht en meer begrip. Zij vragen om kaderopleiding, opdat de organisatie efficiënter kan worden, zij dringen aan op de aanstelling van deskundigen op pedagogisch en tech nisch terrein en op cursusleiders in vas te dienst. Zij vestigen de aandacht op vormende activiteiten in het clubleven en beseffen de noodzaak van deskundige research-arbeid op sportfysiologisch en -psychologisch terrein, teneinde te ko men tot een waardebepaling van een as- Hoe komt mijn club uit? UVS Van Putten, Kluivers, Van Leeuwen, F. v. d. Zeeuw, Hak, Verkuy- len, W. Bekkering, H. Bekkering, C. v. d. Zeeuw, Filippo, Devilee. LFC Gijsman, Jer. Neuteboom, G. Nachtegeller, Jan Neuteboom, Th. v. Kampen, v. d. Heyden, A. Heymans, W. v. Kampen, H. Heymans, Siera, Franke. Roodenburg Keereweer, Henzen, Bonnet, I. Weerlee, Van Polanen, Van Rooyen, J. Weerlee, Ouwerkerk, Gulde- mond, Van Heek, Chbufour. Lugdunum Kerkvliet, Van Egmond, Keyzer, Landesbergen, Teeuwen, Bave- laar, Honsbeek, Quist, v. d. Berg, Pet, Siere. ASC Eradus, Bekkering, Zwanen burg, v. d. Waals, Pardon, Tegelaar, F. v. Dorp, De Weyer, Spiering, Vreeken, Lasander. DOCOS Wanst, Paardekooper, Ros senberg, Piket, Ouwerling, Vink, Stuif zand, Kerstens, J. M. v. Marwijk, Jan sen, J. v. Marwijk. Warmunda Ter Beek, J. Zwaan, J. Winsen, v. Dam, J. A. F. v. Winsen, Bchel'tens, T. v. Winsen, Sikking, Mon- tagne, Veltenaar, Vergeer. Leidse Hout (2.30 uur) Roodenburg Blauw Zwart. Boshuizerkade Leerdam. (2.30 uur) LFC— Haarlemmerweg (2.30 uur) Lugdunum -VVSB. De Kcmpenaerstraat (2.30 uur) ASC Foreholte. Zoeterwoudse Singel (2 uur) Korfbal wedstrijd Fluks—Het Zuiden. Montgomerystraat (2 uur) Korfbal wedstrijd Zuiderkwartier—Actief en CrescendoSucces. De Krogt (Oegstgeest) Hockeywed strijd Leiden (dames)Kieviten 2. Stadsgehoorzaal (1.30 uur) Nationale judokampioenschappen. WIELRENNEN K.N.W.U. bestrijdt doping Dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU heeft bekend gemaakt, dat deze organisatie ter bestrijding van de doping besloten heeft een speciale medische commissie in te stellen. Tot voorzitter van deze commissie is benoemd de be kende sportarts J. C. Tetzner. Voorts zullen in deze commissie artsen worden gevraagd, die bereid zijn met de Neder landse wielrenners op te trekken. Dr. Van Dijk sprak ook nog over het dames wielrennen. Hij noemde het geen revolutie maar een evolutie, die wij toch niet kunnen tegenhouden. En dan is het verstandiger om het dameswielren- nen in juiste banen te lelden. toe slechts aan zichzelf was overgelaten. MOEILIJKE SITUATIES De Nederlandse sport vraagt de over heid een open oog te hebben voor haar snelle groei en vestigt de aandacht op de moeilijke situaties, die ontstaan zijn door de uitbreiding van de sportorgani saties, die zich met sprongen voortzet en welke niet de juiste steun vindt in het instituut van de zgn. „subsidiabele activiteiten". De sportbonden z(jn er van overtuigd, dat de sportwereld de bedragen, die no dig zijn voor uitbreiding van sport- en speloutillage, het organiseren van cur sussen, het mogelijk maken van inter nationaal contact, vooral voor de bon den, die geen entree-opbrengsten kun nen verwachten, nooit zelf kan opbren gen. Zij weten, dat hier de overheid moet helpen, omdat het hier het uitvoe ren van een maatschappelijke taak be treft, die aan sociaal-culturele waarde zal winnen, als de leiding beter onder legd is en uitgebreid wordt. Vele sportbonden menen, dat een na tionale sporttoto de oplossing zou kun nen brengen, alle bonden echter wij zen op de waarde van de vorming voor de jeugd. In een apart hoofdstuk („taken en realisering van behoeften") worden de wensen en behoeften van de verschil lende organisaties omschreven. Deze verlangens zijn toegelicht met veel cij fermateriaal. Achtereenvolgens worden de „verlanglijstjes" behandeld van de veldsporten (atletiek, voetbal enz.), het zwemmen, wielrennen en watersport en de zaalsporten. Bij de laatste wordt mel ding gemaakt van de grote behoefte aan sporthallen. Resumerend zeggen de samenstellers, dat de betekenis van de sport zowel in haar spel- als in haar wedstrijdkarak ter ligt. Zij zijn daarom van oordeel, dat de wedstrijd- en recordsport met haar spectaculaire uitingsvormen evenzeer van betekenis zijn als de pretentieloze sportbeoefening der honderdduizenden. Desondanks spreken de verantwoorde lijke figuren uit de sportbeweging - de nota toont dit aan - niet in de eerste plaats over de verbetering van presta ties in seconden en centimeters. Sport is een kind van haar tijd, sport doorbreekt de monotonie van het dagelijkse, geme chaniseerde leven, zij verfrist lichaam en geest, die gevangen zijn in de vast gelegde patronen van ons bestaan. Sport is een reactie op en tevens een verlengstuk van het moderne maat schappijbeeld en daarom is het noodza kelijk deze sportbeoefening te beoorde len zowel naar de record- en de kijk- sport als naar haar vormende waarde. PAARDESPORT In de feestelijk versierde Ahoy-hal te Rotterdam is gisteravond het tweede internationale concours hippique dat dit jaar in de Maasstad wordt gehouden, begonnen. Aan dit C.H.I., georganiseerd door de Rotterdamse studenten ter ge legenheid van hun negende corps lustrum, nemen ruiters en amazones deel uit België, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Het eerste en tevens enige springcon cours van de vrijdagavond was een in ternationaal jachtspringconcours vol gens tabel C. In de ring stonden in totaal dertien hindernissen met een hoogte van 1.30 meter. Er waren vijf tien sprongen. Het parkoers dat met een minimum snelheid van 400 meter per minuut gereden moest worden, had een lengte van 560 meter. De maximale rijtijd was 84 sec. De fouten, op de hin dernissen gemaakt, werden omgezet in strafseconden (7 sec. per fout) en bij de gemaakte tijd geteld. De kortste to tale tijd wees zodoende de winnaar aan. De uitslag werd: 1. Denis Smeets (België) met „Hipparque" totale tijd 72.4 sec.; 2. Walther Gunther (W.-Dld.) met „Wendelin" 73 sec.; 3. Bertie Uytendaal (Breda) met „Hanko" 73.4 sec.; 4. Charles Moizard (Fr.) met „Cent pur Cent" 79.0 sec.; 5. P. E. Hui- zinga (Zeerijp) met „Incompris" 79.4 sec. Van deze vermenigvuldiging schijnt niets te kloppen. Dat komt, doordat van de wel kloppende oorspronkelijke ver menigvuldiging de cijfers door elkaar zijn gegooid, en wel telkens binnen de horizontale getallen. Het bovenste getal bestaat dus wel uit de cijfers 38057, maar niet in deze volgorde. Geen enkel cijfer is op zijn plaats blijven staan; dus oorspronkelijk kan dit getal ook niet 37508 hebben geluid, want dan zou de 3 bij de verwisseling zijn blijven staan. Maar 83570 zou dus wel mogelijk geweest zijn, ware het niet, dat bij de derde vermenigvuldiging een getal ont staat waarin geen 0 voorkomt. Zodat ook deze oplossing niet juist kan zijn. Hoe luidde de oorspronkelijke verme nigvuldiging? 38057 29641 540201 87350 765351 764011 430283 9986540033 Oplossingen onder het motto „ver menigvuldiging dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te z(jn Voetbal overzicht Het is zondag j.l. geen al te beste dag geweest voor de Leidse KNVB-clubs. Uitgezonderd het gelijke spel van LFC tegen Blauw Zwart overigens evenmin een daverende prestatie sloeg de klok alleen maar nederlagen voor de Sleutelstadse voetbalploegen. Een mens zou er somber van woi> den. Laten we de hoop uitspreken, dat het deze zondag wat beter zal gaan. Hoewel, UVS heeft in Breda nog niet gewonnen van De Baronie. Weliswaar staan ook de Bredase „baronnen" er niet al te florissant voor, maar zij zullen toch lastige tegenstanders voor de blauwwitten blijken te zijn. Na de ne derlaag van vorige week tegen Zeist, is de defensie van de UVS-ploeg gewij- L.F.C. Sportpark „Haagweg" Bezoekt zondag a.s. aan de Boshuizer Kade de belangrijke wedstrijd Aanvang 2.30 uur. Gewone prijzen. Zittribune voor het Clubhuis gereser veerd. Rijwielstalling op het terrein. In Stadsgehoorzaal Leiden, vrijdagavond halfacht.... De Stadsgehoorzaal opent haar poor ten, niet met de bedoeling wat frisse lucht binnen te laten, doch om sport- minnend Leiden te laten genieten van twee bijzonder spectaculaire in- door-sporten: badminton en basket ball! Het zag er allemaal aantrekkelijk uit: 2 sterke basketballploegen uit de hoofdklasse en vier topspelers uit de Nederlandse badmintonwereld, waar onder een ex-wereldkampioen, ver leenden hun medewerking! Men zou dus verwachten, dat de toch al niet zo grote zaal tot de nok toe vol zou stromenSlechts 300 stoelen hebben uiteindelijk hun werk gedaan! „Ik ben nog tevreden", zei de voor zitter van de sportstichting, de heer Coers, na afloop. Wij langs de kant waren het óók, want het was een buitengewoon ge slaagde avond! BADMINTON. Even over achten scheerde de eerste shuttlecock over het net. Het onderdeel badminton was ^begonnen. Allereerst zagen we het vermaarde kampioensherendubbel 1958 Rob en Ruud de Wit (Den Haag) aantreden tegen het gemengde dubbel mej. F. QuistFerry Sonneville, de ex-wereld- kampioen. Bij deze laatste twee vlotte het aanvankelijk nog niet zo erg, van daar dat het onverstoorbare duo De Wit vrij gemakkelijk naar de game- overwinning speelde: 1512. Weldra werd het spel beter. Men zag afgemeten services en vaak prachtige rally's, die meestal afgerond werden met haarscherpe smashes. Het werd nu duidelijk wat badminton eigenlijk wel is. Vliegende slagen uit werkelijk ëlle standen. Sonneville begon kennelijk warm te lopen. Met katachtige sprongen schoot hij van de ene uithoek naar de andere, nu goed bijgestaan door mej. Quist, die vooral aan het net opereerde. Het werd dan ook snel 158 voor de 27-ja rige student in de economie, Ferry Son neville en zijn partner. TWEE TEGEN ÉÉN.. Hierna ging hij het alleen proberen tegen het waarlijk niet zwakke dubbel De Wit en hij deed dat vooral met hoge diepe ballen in het achterveld en niet zonder succes! Van 105 kwam de stand op 147. Nog slechts één punt en de zaak was bekeken, doch juist nu kwam er een kentering in zijn spel. Zijn te genstanders kwamen steeds dichter bij en het werd zelfs 1414. Wie nu het eerst 17 punten verzamelde werd win naar. 151516—16 en tenslotte maakte de beste speler er met een harde slag tegen de lange service-lijn er 1716 van en dat was Sonneville. BASKETBALL. Hierna was het de beurt aan basket ball. De Delftse studentenvereniging Punch, die aanvankelijk zou spelen, kon helaas niet aanwezig zijn, daar zij voor de Koningin een demonstratiewedstrijd moest spelen bij de opening van een nieuwe sporthal Nu speeld1? Argus (Den Haag) tegen Antilopen (Haarlem). Eveneens een prachtige sport, dat basketball. Het vereist vooral spelin zicht, snelheid en een goede baltechniek. Een buitenstaander zal beslist even aan het spel moeten wennen. Het is alsof iedereen doelloos in het veld rond- het beginsignaal een samenspel ont loopt. De insider echter, ziet direct na staan. Razendsnel vliegt de bal van man naar man, waarna onmiddellijk een doelschot volgt, wanneer de speler, die schiet, vrijstaat. In de meeste gevallen betekent dat tevens een doelpunt. En juist dat maakt basketball zo aantrek kelijk, want iedereen ziet immers graag doelpunten. Argus was verreweg de sterkste ploeg, wat zij vooral te danken had aan het feit, dat een van haar spelers, Melis, kon bogen op een lengte van 2.06 m. Het scoren leverde hem dan ook beslist geen moeilijkheden op. Hij doelpuntte liefst 16 maal Aan de andere kant viel het spel van Zwierstra op. Deze stevig gebouwde jongen, die nog maar net is genezen van kinderverlamming was dè grote tac ticus van het veldl zigd. Aanvoerder Jan de Wolf is gepas seerd, Kluivers verhuisde naar de rechts backplaats en André Hak gaat stoppe ren. Afwachten is hier het parool. In de 2e klasse A leed Roodenburg vorige zondag de eerste nederlaag. Deze nederlaag kan zijn nut hebben gehad, want de Leidse Houtbewoners leden dui delijk onder de druk om als debutanten een ongeslagen record te moeten hand haven. Het kan dus een opluchting voor Van Polanen c.s. zijn, maar men kan er ook mee op een kritieke tweesprong zijn gekomen, want méér ploegen zijn na een voorspoedige start ineengeklapt. Laten we hopen en we vertrouwen daar ook wel op dat de verliespartij tegen Fluks, onder de rubriek „opluch ting" gerangschikt mag worden, in dat geval zien we de Roodenburg-ploeg mor gen winnen, alhoewel tegenstander Blauw Zwart niet onderschat dient te worden. LFC krijgt bezoek van Leerdam, dat, evenals de kanaries zelf, tot de zeer uitgebreide groep het krachtsverschil in de 2e klasse is dit seizoen wel uiterst gering van serieuze titelkandidaten behoort. De geelzwarten komen weer volledig uit. Aanvoerder Jan Neuteboom is hersteld van zijn blessure en wellicht stimuleert hü de kanaries tot het leve ren van een prima prestatie. In de derde klasse A leed Lugdunum zondag j.l. een onfortuinlijke eervolle nederlaag tegen Olympia, de sterke Goudse ploeg. Mogen we hierin tekenen van herstel zien? Morgen treden de kik kers aan tegen WSB. Er zit een kansje in, maar voorlopig moeten we de Noord wij kerhouters als de favorieten be schouwen. Alphen speelt in Voorburg tegen Wilhelmus en zal vrezen wij voorlopig nog wel even in de narigheid blijven zitten. In 3 B een belangrijke wedstrijd. Alphia, dat met Cromvliet en Excelsior '20 de eerste plaats deelt, krijgt laatst genoemde ploeg op bezoek. Wij hoeven er dus niet veel aan toe te voegen. Tenslotte de vierde klassers: ASC zien we op. eigen veld verliezen van Foreholte, Concordia H van THB en Geel Wit van Hillegom. Interessant is de ontmoeting WarmundaLisse. Het gaat om de eerste plaats. De strijd lijkt ons open. In 4D gaat DOCOS winnen bij Hoornwijck. Zondag a.s. 2.30 uur VOLLEYBAL. P.W. en H.V.L. hebben gisteravond in het Gymnasium beide een verdien de nederlaag te incasseren gekregen. P.W. moest het hoofd buigen voor Voorburg, H.V.L. voor het Rotterdamse Libanon '50. P.W. begon niet slecht tegen Voor burg. Passes en setups waren weliswaar niet steeds even zuiver, maar snel reageren en goed gebruik maken van kansen, wanneer die er waren, deed P.W. lange tijd gelijke tred houden met de gasten. Voorburg liet direct zien, een goede technische scholing te hebben gehad. Trainer Hogerwaard zal van zijn nog zeer jeugdige discipelen ongetwijfeld nog een hoop plezier beleven. Natuur lijk was hun spel niet foutloos. De fou ten echter, die werden gemaakt, waren niet zozeer het gevolg van een tekort aan technische bekwaamheden, als wel van een teveel aan risico nemen. In de eerste set was de winst voor de Voorburgers uiterst moeilijk te behalen. Pas na 1515 wisten zij door te druk ken, 17-15. Gelijk op gaat de strijd in de tweede set. Van beide zijden flitsten prima smashes over het net. Mentaal is Voorburg het sterkst. Bij P.W. gaat het op het eind van de set rommelen. Toch komt deze set dank zij enkele uitschie ters nog bij onze stadgenoten. De ver van de redactie Witte Singel 1 te Lei den. Onder de goede oplossingen stel len wü een eerste prijs van f 5.en twee prijzen van f2.50 beschikbaar waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Oplossing kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. spreekwoord - U 2. trekdier - paar 3. ook - siroop - NNG 4. roet - trema - die 5. mile - Ier - Essen 6. vee - rente - S - TNT 7. linoleum - e.a. - OL 8. ons - gans - Sr - dra 9. Ede - Eros - aroma 10. Derna - re - Marat 11. cru - ram - nog - dag 12. dompteur - eelt Verticaal: 1. stormvloed - CD 2. prooi - einde - ro 3. rekel - en - serum 4. eksterogen - RP 5. editie - la - raat 6. kirren - enorm - e 7. we - oer - tussen - U 8. o - Rome - Ems - amor 9. oppasser - rage 10. Randstad - orde 11. dan - ie - normaal 12. urgent - laatst De eerste prijs van f 5.werd toe gekend aan mevr. T. Jonker-Schulte, Burg. Lotsystraat 13 te Valkenburg, de twee prijzen van f2.50 aan de heer M. Tokker, Lage Morsweg 89 te Lei den en aan de heer M. C. de Vogel, Rijn en Schiekade 102 te Leiden. De prijzen worden de winnaars toe gezonden. Hockey - overzicht Met slechts één elftal vrij-af, begint de LMHC de tweede competi'tiehelft met 21 wedstrijden. De liefhebbers van goed dames-hockey zullen reeds om kwart vóór elf op de Krogt aanwezig moeten zijn, voor de ontmoeting van het eerste damesteam tegen Kieviten. De vorige maal dat Leiden tegen Kie viten in het veld kwam, was er een dui delijk overwicht van de Wassenaarse da mes merkbaar. De sterk verjongde Leidse ploeg verloor eervol van een technisch bekwamere tegenstandster, die bovendien over veel meer wedstrijdrou tine beschikte. Intussen heeft een enthousiast Leiden zich aan de kop van de ranglijst gespeeld en het feit, dat de dames Goekoop, Van Dorp, Van Rand- wijck en Doeleman werden gekozen om in het Haagse Jeugdelftal te spelen (na de jeugd-selectiewedstrijden voor het provinciaal elftal), doet Dames I met veel vertrouwen de tweede ontmoeting tegen de Wassenaarse ploeg tegemoet zien. Belangrijk in deze afdeling is ook de ontmoeting TogoAlliance, omdat Togo nog altijd een direc'te rivale is voor de bovenste plaats. Het eerste herenelftal gaat naar Victoria te Rotterdam en brengen wij de eerste wedstrijd van dit seizoen in herinnering, dan lijkt het erop, dat Lei den beide punten mee naar huis zal nemen. In de eerste ontmoeting zag Leiden een vóór de rust behaalde 31 voorsprong teniet gaan en moest zich in een vrij povere wedstryd met een gelijk spel tevreden stellen. Twee weken geleden overtrof Leiden zichzelf en overspeelde de leiders van de afdeling, HDM. Een zéér goede beurt, die echter direct daarop in de schaduw kwam te staan van een 31 nederlaag tegen een lager geklasseerd Amsterdam 3. Weliswaar betrof het hier een z.g. bekerwedstrijd,, die niet meetelt voor de competitie. Maar de toen gevestigde in druk telt wel degelijk mee en wij hopen maar, da't de Leidenaars hun compe- titievorm weer hebben hervonden. Verder programma: Heren: Leiden 2—Kieviten 3; Hillegersberg 1 —Leiden 3; Leiden 4—VCL 1; Leiden 5 HBS 3; Leiden 6Hudito 3; Groen Geel 8Leiden 7; Zuidwijck 2Leiden 8. Dames: Leiden 2Kieviten 3; Kieviten 4 Leiden 3; Leiden 4—Te Werve 2. Jongens: Leiden AHDM A; Leiden CRing Pass E; Togo D—Leiden D; Leiden E— HDM E; Push BLeiden F. Meisjes: Leiden AHGC A; Leiden B—HDM B; HDM C—Leiden C; HDM D—Lei den D. wachting, dat deze winst wel een alge heel herstel brengen zal, blijkt fout te zijn. Inplaats van beter spel, laat de 3de set een verdere aftakeling in de P.W.- gelederen zien. Voorburg wordt duidelijk sterker, wint de 3de set met 1510 en wordt in de 4de set nagenoeg niet meer bedreigd, 158. Bijna eenzelfde verloop heeft de wedstrijd H.V.L.Libanon '50.H .V.L., gehandicapt door het nog niet beschik baar zijn van Bonnet, speelde aanvan kelijk het orthodoxe drieslag met vrjj veel succes. De Rotterdammers moesten nog wennen. Wel duurden hun No. 1 en 2, jongens van om en nabij de twee meter, al direct na de aanvang enkele kogelharde smashes door het H.V.L.- blok, maar dat was niet voldoende om de roodbaadjes onder aanvoering van de Wegert, Kwestro en Meyer van set winst af te houden, 15—13. En in de tweede set bleef H.VJL. aanvankelijk de toon aangeven. Totdat er ineens een in zinking kwam. Bal na bal werd ver keerd opgevangen. Van 7—4 voor H.V.L., werd het via 1010, 1511 voor Libanon '50. Snel gaat het daarna bergafwaarts met de Weyert c.s. Met 15—9 gaat de 3de set naar Libanon '50. Een wissel van Russenkamp met Bonte in de 4de set mag niet baten. Het wordt 158 voor Libanon '50, dat daarmede zijn derde zege boekt. Verklaringen van de heer van der Beugel De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, de heer E. H. van der Beugel, heeft te Washington verklaard, dat Ne derland hoopt op een voortzetting van de onderhandelingen over een vrijhan delszone. Hij zei dit na een gesprek van drie kwartier van de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken Her ter. Behalve over de vrijhandelszone is o.m. nog gesproken over het Russische voorstel tot beëindiging van de vier- mogendhedenstatus van Berlijn. Verder zei de heer Van der Beugel: „Wij blijven van mening, dat de OEES een zeer doelmatige organisatie is, die niet in gevaar moet worden gebracht door een verdeling in Europa". Hij zei dit in antwoord op een verzoek om commentaar op wat een verslaggever Frankrijks tegenzin noemde de beper kingen van de tarieven tussen de EEG- landen uit te breiden tot de andere leden-staten van de OEES. Straaljager verongelukt Bestuurder gedood Een Nederlandse Hunter-straal jager van de Kon. Luchtmacht is gistermiddag boven Duitsland verongelukt. De be stuurder de 25-jarige reserve tweede luitenant-vlieger L. J. L. Wisse uit Wis- sekerke (Zld.) is om het leven gekomen. Het toestel behoorde tot een squadron van de basis Leeuwarden, dat tijdelijk op de vliegbasis Twen the is gestatio neerd. Het steeg op van Twenthe als volgboestel tn een formatie van twee. Kort na de start meldde de bestuurder, dat hij zijn leider was kwijtgeraakt. Daarna is hij in een steile linkerbocht omlaag gekomen en heeft de grond ge raakt. Dit gebeurde omstreeks half twee bij het Duitse dorpje Gildehaus. even over de Duitse grens. In de loop van de middag is het toestel gevonden. De oorzaak is nog ombekend. Badminton-programma Het badmintonprogramma voor de komende week luidt: Maandag: Veglo 1—Excelsior 3; Meer burg 1—DES 1; Cebusta 1—Smash 4. Dinsdag: Smash 2—S.I.T.A. 1; AMVJ 1Smash 5. Woensdag: Veglo 2—Velsen 2; DES 2 Meerburg 3. Vrijdag: Plafondmeppers 3—Room burg 1; Smahs 3Vijfsluizen 3; Room burg 2—Stoka 1: Reflex 1—Meerburg 2; Veglc 3Goudenregen 3. Zaterdag: Flash 1Smash 1 Na haar nederlaag tegen Vicus Oriën- tis komt Het Zuiden opnieuw in onze stad op bezoek. Het is een bekend feit dat de Rotterdammers na een onver wachte nederlaag de week daarop zeer geconcentreerd het veld ingaan en al leen hierom al staat Fluks voor een uiterst^ zware taak. Een nieuwe neder laag ligt o.i. daarom in het verschiet voor de roodwitten Vicus Oriëntis was verleden week zo goed op dreef, dat wij voor de witzwar- ten in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Ons Eibernest ook de volle winst durven te voorspellen Gemakkelijk zal het echter niet gaan. In de 2e kl. A speelt KNS uit tegen Regenboog. De oranjewitten zouden De Algemene in de kaart spelen, als zij uit deze wedstrijd één of beide punten zou veroveren. Ondanks het feiit, dat het een uitwedstrijd voor KNS is, zijn wij er dlitmaal niet zo zeker van. De Algemene zal zelf via een overwinning op Achillea wel zorgen bij de kopgroep te blijven. Zuiderkwartier is de laatste weken best op dreef, zodat zij o.i. ook de derde thuiswedstrijden op het nieuwe terrein ongeslagen zal blijven. In 3 A gaat De Danaïden op bezoek bij Sperwers. Een nederlaag voor onze stadgenoten zou de blauwwitten uit de kopgroep stoten Wij verwachten dat dit inderdaad gebeurt. Crescendo krijgt bezoek van hekkesluiter Succes en dat betekent dus 2 winstpunten voor de groen witten. Het programma luidt: Zuid-Holland I: Die HagheReady; Spangen—-DeetosFluks—Het Zuiden- Ons EibernestVicus Oriëntis. Zuid-Holland II A: Zuiderkwartier Actief; Olympia an—Zwervers; Regen boog—KNS; AchillesDe Algemene, Zuid-Holland III A: CrescendoSuc ces; CharloisDKCPams—Wion; SperwersDe Danaïden; Overkamters Raven. Reserve le kl.: Ready 2Zwervers 2; O. Eibernest 2—Dee tos 2; De Algemene 2— Die Haghe 2; 't Zuiden 2—HKV 2. Res. 3 A: Gymnasiasten 2—Actief 2; HKV 4OS CR 2; Vïc Oriëntis 3— Velox 2 Res. 3 B: Quick 3—O. Eibernest 4; Deetos 4—HSV 2; Fluks 2—Wion 2 (12 uur). Res 3 C: 't Zuiden 4Spangen 3; Phoenix 2—Achilles 3; Regenboog 2—De Algemene 3 (12 uur); Quick 4—Sper wers 3.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7