Doorbraak in Alphens centrum door sloop Verenigingsgebouw Nieuwe, vereenvoudigde regeling Ziekenfondsverzekering voor Mr. Van Doorn verklaart: K.Y.P. wil geen kabinetscrisis ZATERDAG 22 NOVEMBER 1958 Reeds enkele weken zijn personeels leden van het slopersbedrijf van ge broeders De Waard, te Gouda, bezig de in de weg staande woningen met het Verenigingsgebouw te slopen, waarna verbreding van de Schoolstraat vanuit het centrum van Alphen naar de Van Boetselaerstraat ter hand kan worden genomen. Gistermiddag was het zover, dat de hoge voorpui van het Verenigingsge bouw naar beneden werd gehaald, voor welk karweitje begrijpelijk grote be langstelling bestond. Het was nodig, dat het verkeer door de Schoolstraat werd afgesloten en dat dit geen over bodige maatregel was, bleek wel uit he feit, da| bij de val van de muur brok De voormuur van het Vereni' gingsgebouw valt. (Foto Leldsch Dagblad) stukken steen tientallen meters in bet rond sprongen. Met behulp van dommekrachten werd omstreeks 4 uur de muur omver ge draaid, waarbij de muur nog steviger bleek dan gedacht was. Toen hij een maal ging vallen, kwam het gedeelte -■an de Schoolstraatzijde toch weer in evenwicht en bleef staan. Even later ;viel echter ook dit gedeelte en kon men met het opruimen van de brokstukken beginnen. Verscheidene woningen zijn '„■eads gesloop. Minder administratieve rompslomp (Speciale berichtgeving) Op 4 januari a.s. wordj de „Couponbeschikking Algemene Zieken fondsen 1952" door de minister van Sociale Zaken en Volksgezond- hied ingetrokken en zal krachtens een besluit van de Ziekenfondsraad een nieuwe regeling worden ingevoerd (het aangiftebesluit verplichte ziekenfondsverzekering) betreffende hetgeen werkgever en werknemer hebben te doen om aan te tonen, dat een werknemer verplicht ver zekerd is. Dezer dagen wordt, zo werd gisteren op een te Amsterdam gehouden pers conferentie bekend gemaakt aan ruim 400.000 werkgevers die ca.' 2 miljoen werknemers in dienst hebben, in een cir culaire van de Ziekenfondsraad een uit eenzetting gegeven van deze nieuwe re geling. Aan het tot nu toe 17 jaar van kracht zijnde couponsysteem kleven een aantal niet geringe bezwaren. In de eerste plaats dat de coupon, die de werknemer van de werkgever aan het eind van een bepaalde werkperiode (dag, week of maand ontvangt, niet op naam van de verzekeringsgereohtigde is geteld, wat veronachtzaming en misbruik in de 'hand kan werken. In de tweede plaats betekent de wijze van betaling der zie kenfondspremie gedeeltelijk als voor schot aan de centrale kas der verplichte verzekering, het zg vereveningsfonds, door aankoop van couponboekjes, ge deeltelijk door verrekening achteraf via de bedrijfsverenigingen, een doorbreking van de uniformiteit, welke de coördi- matiewet sociale verzekering beoogt. Van de nieuwe regeling verwacht de Zieken fondsraad, dat zij aan genoemde bezwa ren tegemoet zal komen. Werkgeversverklaring De zgn. „korte werkgeversverklaring", die tegenover het Ziekenfonds als bewijs van het verplicht verzekerd zijn, in de plaats komt van de coupons en ten minste eenmaal per maand wordt uit gereikt, zal niet alleen, zoals de coupon, de naam van de werkgever moeten ver melden, doch ook die van de werknemer. Hierdoor wordt het strikt persoonlijke van dit bewijsstuk aanzienlijk beter ge garandeerd. Wat de betaling der Ziekenfondspre- oniën betreft, zullen de werkgevers voor taan de volledige premie op gelijke wijze als de premiën der sociale verzekerings wetten aan de bedrijfsverenigingen af dragen. Verwacht wordt door de Ziekenfonds raad dat de bedrijfsverenigingen het systeem van premieheffing (veelal voor schotheffing per kwartaal) ook zullen volgen met betrekking «tot de Zieken fondspremie. Voor het vereveningsfonds •betekent dit, dat het vroeger zal beschik ken over de gelden, die de Algemene Ziekenfondsen voor hiun uitgaven be hoeven. Dit zal tevens meebrengen, dat de thans noodzakelijk geachte liquidi teitsreserve van het vereveningsfonds kan worden beperkt, hetgeen weer een matigende invloed zal hebben met be trekking tot de verhoging der premie verplichte verzekering voor 1959. Zoals bekend, is sinds enkele jaren aan gro tere bedrijven toegestaan op andere wij ze dan door verstrekking van coupons aan de Ziekenfondsen de nodige gege vens te versohaffen, betreffende aan vang en einde van de verzekeringsge- rechtigdheid van de werknemers Tot nu toe gold het voor vorenstaande'uitslui tend voor werkgevers met 100 of meer werknemers op dit ogenblik bedraagt het aantal werkgevers dat van deze regeling gebruik maakt, ongeveer 650. waarbij 350.000 werknemers zijn betrokken. Vrijstelling Krachtens de nieuw in te voeren rege ling zal aan vorenbedoeld systeem uit breiding worden gegeven. Voortaan zul len werkgevers met tenminste 50 ver- ze keringsgerechtigde werknemers op hun verzoek worden vrijgesteld van het maandelijks verstrekken van korte werk geversverklaringen. Behalve het reeds genoemde aantal zullen hierdoor nog 900.000 werknemers onder de onthef fingsregeling kunnen vallen. Ook voor werkgevers met minder dan 50 verzeke- ringsgerechtigde werknemers wordt een ontheffing mogelijk. Bij deze werkge vers zal de Ziekenfondsraad echter, al vorens te beslissen, zich ervan op de hoogte stellen, of de loonadministratie garantie biedt voor de correcte uitvoe ring van de ontheffingsvoorwaarden. Het is duidelijk, dat bij een groot aan tal vragen om ontheffing door deze werkgevers de Ziekenfondsraad gerui me tijd zal nodig hebben voor de be oordeling hiervan. Totdat de werkge ver de gevraagde ontheffing heeft gekre- Bloedbad in Algerije duurt onverminderd voort De Algerijnse opstandelingenregering te Cairo heeft gisteren bekendgemaakt, dat in gevechten tussen Franse solda ten en Algerijnse opstandelingen in het tijdvak van 8 tot 17 november 237 Fran sen zijn gedood, 129 gewond en 24 ge- vangengemaafct. Verder wordt in de Algerijnse bekendmaking gezegd, dat de opstandelingen 28 installaties van het leger hebben aangevallen, vier militaire treinen in de lucht hebben laten vlie gen, vijf-tien legervoertuigen hebben vernield en een hefschroefvliegtuig hebben neergeschoten. Bij een aanval op opstandelingen in het gebied van La Fayette in het noord oosten van Algerije door Franse jacht vliegtuigen zijn 43 opstandelingen ge dood. aldus is gisteren van Franse zijde te Algiers vernomen. Verder werd vrij dag vernomen, dat Franse militairen woensdag in een gevecht ten zuidwesten van Afloe 65 opstandelingen hebben gedood en zes gevangen hebben geno men. Elf man gedood bij een ramp in Saarlandse mijn In een steenkoolmijn nabij de Saar landse plaats Grossrosseln heeft zich gisteren een ontploffing voorgedaan, die aan elf mijnwerkers het leven heeft ge kost, terwijl zeventien mijnwerkers zwa re brandwonden opliepen ©n rijf licht werden gewond. Twaalf mijnwerkers raakten ingesloten, maar kondein door reddingsploegen worden bevrijd. Het on geluk gebeairde in een schacht tussen 280 meter en 360 meter diep. Onder de slachtoffers bevinden zich verscheidene Duitsers men geloofde, dat er geen mijn werkers zijn ingesloten. De mijn is eigendom van de Lotha- gdragse maatschappij Houillieres du Bas ed» de Lorraine*» gen, zal hij het algemene systeem der periodiek af te geven korte werkgevers- verklaringen in acht moeten nemen. Werkbesparing Het nieuwe systeem zal volgens de Ziekenfondsraad de werkgevers een belangrijke hoeveelheid werk besparen. Men heeft niet meer te doen met de ad ministratie der schutbladen van de couponboekjes, die immers bü de pe riodieke afdracht der wettelijk verschul digde Ziekenfondspremie aan de be drijfsverenigingen dienden als bewijs van betaling. Voorts zal de werkgever slechts éénmaal per maand een bewijs stuk aan zijn werknemers behoeven af te geven. Totnutoe ontving nog onge veer de helft der werknemers geen cou pons. Ned. Protestantenbond NIEUWE SALARISREGELING VOORGANGERS. Op de voortgezette algemene verga dering van de Nederlandse Protestan ten Bond is gisteren in Arnhem het voorstel van het hoofdbestuur tot wijzi ging van de salarisregeling van voor gangers en geestelijke verzorgers aan de orde geweest. Het voorstel vroeg een principebesluit van de vergadering om de nieuwe salarisregeling in principe nagenoeg gelijk te maken aan die van de Ned. Herv. Kerk. zoals die per 1 januari 1959 in werking zal treden. De bedoeling is om voor wat de N.P.B. be treft. de gehele regeling stap voor stap te effectueren en voor 1959 alvast het minim umaanvangstractement van de voorgangers en de kindergelden ver plicht te stellen. Met dit laatste heeft de vergadering zich kunnen verenigen. Anders was het gesteld met het ega lisatiefonds, dat noodzakelijk wordt ge- ach t naast de nieuwe salarisregeling. De secretaris, ds. mr. G. G. Boerlage, merkte hierover op. dat voor de uit voering van dit egalisatiefonds jaarlijks ten minste een bedrag van rond f 60.000.nodig zal zijn, hetgeen dan voor de ongeveer 15.000 leden der kerk- houdende afdelingen een extra bijdrage van f400 per jaar betekent. Deze kwestie zal nog door het hoofd bestuur worden besproken met de be sturen der betrokken kerkhoudende af delingen. Korte gedingen inzake boycotactie De Scheepvaart-Vereniging Zuid te Rotterdam en de Scheepvaart Vereniging Noord te Amsterdam, welke Vereni gingen de ondernemingen in het haven bedrijf vertegenwoordigen, hebben zich door de aangekondigde boycotactie van de z.g. schepen varend onder goedkope vlag genoodzaakt gezien korte gedingen aanhangig te maken tegen die vakor ganisaties, die de boycot aanbevelen. De behandelingen van deze gedingen zal geschieden te Rotterdam op dinsdag middag 25 november in het Gerechtsge bouw en te Amsterdam op donderdag morgen 27 november in het Paleis van Justitie. De boycotactie, die uitgaat van de Internationale Transportarbeidersfede ratie (I.T.F.), tegen schepen varende onder de z.g. „goedkope vlag", wordt ge houden van 1 tot 4 december a.s. De bedoeling is dat in die periode ook in de Nederlandse haven deze schepen niet ge lost of geladen zullen worden. Halstein in Den Haag Maandagochtend zal in het departe ment van Buitenlandse Zaken in Den Haag een bespreking over de Europese vrijhandelszone gevoerd worden tussen de Nederlandse regering en de president van de Europese commissie der EEG (Europese Economische Gemeenschap), prof. Walter Hallstein. Naast minister Luns zullen ook de ministers Hofstra, Vondeling en Zijlstra aan de bespreking deelnemen. De heer Hallstein zal wor den vergezeld door het Belgische lid der EEG-commissie, de Belg Jean Rey. RESTAURATIE SINT-LAURENSTOREN. De restauratie van de Sint-Laurens- toren te Rotterdam is thans zover ge vorderd, dat het herstel van het bo venste gedeelte, nl. dat boven de om gang, ter hand kan worden genomen. Deze werkzaamheden, die ongeveer twee jaren in beslag zullen nemen, zullen niet slech'ts van bouwkundige aard zijn, doch tevens betrekking hebben op het op stellen van het carillon met speeltafel, beiaardier, het revideren van het me- het maken van een cabine voor de chanische speelwerk en van de tijdsaan wijzing, alsmede het gieten en aan brengen van luidklokken. De kosten zijn geraamd op f. 314.500. Amerikaans schot naar Maan en Mars Het Amerikaanse leger is van plan op 5 december een eenvoudige raket af te schieten, die de maan zal passeren en in een baam om de zon zal komen, zo meldt het Amerikaanse tijdschrift .Projectielen en raketten", hetgeen on langs reeds als vermoeden werd uitge sproken. Voorts meldt dit tijdschrift, dat eind februari of begin maart van het volgend jaar een poging zal worden gedaan om een raket naar Mars af te vuren. Deze raket zou acht maanden, om juist te zijn 247 dagen, nodig hebben om Mars te bereiken. Een vijftienjarig meisje schuldig aan moord De 15-jarige Caril Ann Fugate is gis teren door een uit zeven mannen en vijf vrouwen bestaande jury schuldig bevon den aan moord. Van hetzelfde feit is haar 19-jarige vriend al eerder tot de elektrische stoel veroordeeld. De jury heeft voor het meisje levens, lange gevangenisstraf aanbevolen. Het meisje heeft de vorige winter samen met haar vriend Charles Starkweather, elf mensen vermoord. Starkweather was nu een van de voor naamste getuigen a charge. Hij verklaar de dat het meisje hem uit vrije wil had geholpen. Onder de elf slachtoffers, die het paar gemaakt heeft, waren de moe der en de stiefvader van het meisje. De jury had negen en een half uur nodig om tot haar besluit te komen. Caril Ann Fugate is later tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Koningin Juliana in de college- bank tijdens haar bezoek aan het Laboratorium voor T oegepaste Mechanica van de Technische Hogeschool te Delft. De „dierenvriend" (Van onze Haagse redactie) In een trein tussen Rotterdam en Den Haag zag een conducteur een hond in het looppad scharrelen. Niemand meldde zich als eigenaar, waarop de kaartjes controleur het dier in Delft uit de trein wilde zetten. Eén van de passagiers ver klaarde zich toen bereid voor het dier te betalen. De controleur wilde dit niet en zette het dier op het perron. De „dierenvriend" wilde de hond achterna gaan, maar omdat de trein al was gaan rijden, belette de controleur zulks. De man maakte zich hierover zó kwaad, dat hij de controleur een schop gaf en uit de rijdende trein sprong. De Henriette Roland Hblstprijs j beschikbaar gesteld voor een be langrijk werk op het gebied van de I sociale geschiedenis of de sociale bewegingen, werd door prof. dr. G. Stuiveling (rechts) uitgereikt aan dr. Fr. de Jong Edz. uit Am sterdam voor zijn boek „Om de plaats van de arbeid". LISSE Mr. Hilterman sprak voor Nul Op de derde Nutsavond in de Taveerne sprak mr. G. B. J. Hilterman, de bekende radio- en televisiecommenta tor, over de algemene politieke wereld situatie in tegenstelling tot de aange kondigde lezing over het Midden-Oos ten, waarvan hij de situatie, gezien in hel wereldgebeuren momenteel niet zo belangrijk vond om daar een gehele avond aan te wijden. De heer Hilterman heeft bijna twee en een half uur ge sproken. Het algemeen patroon van de wereld politiek wordt beheerst door de tegen stelling Rusland-Amerika. De spannin gen en conflicten hebben zich altijd af gespeeld in de Europese sfeer of in vroeger Europees gebied, z.a. India, Kashmir, Pakistan enz. Voor de oorlog sprak de Europeaan in nationale ter men, de Amerikaan zei: Ik ga naar Europa. Europa heeft voor de oorlog een groot gedeelte van de wereld be streken met zijn beschaving. Een uitge strekt gebied heeft onder de hegemonie van Europa gestaan. Eigenlijk heeft de gehele wereld met uitzondering van het vaste land van China onder Europese macht gestaan. Na 1945 nam men aan, dat Europa weer sterker zou worden, al waren er toen al moeilijkheden met de koloniën en men wist toen nog niet welke moei lijkheden Frankrijk, Engeland en Ne derland zouden krijgen. Onrustbarender was echter, dat Rusland zijn invloed niet beperkte tot Oost-Europa maar het gemunt had op de onafhankelijkheid van West-Europa. Men moest toen stre ven naar een andere manier van sa menwerken, maar toen was de commu nistische invloed al erg groot. Als Rusland dreigt zien we een Euro pese eenheid, dreigt het niet dan zien we meningsverschillen. Merkwaardig is, dat de vroegere ko loniën nu dictatoriaal bestuurd worden z.a Pakistan, Tunis en in zekere mate ook Indonesië. De kleurlijn wit-zwart wekt afschuwelijke haatgevoelens op. De benadering van het Verre- en Midden- Oosten is geheel verschillend door de Amerikanen en de Europeanen. Wij hebben een geschiedenis die teruggaat tot de allerprimitiefste tijd: de Ameri kanen hebben een jonge geschiedenis en uit die jonge geschiedenis is het ver schil in benadering te verklaren. In Amerika is staatkundige eenheid. In Europa is geen staatkundige eenheid, dus ook geen staatkundige samenwer king. Nederland is in ontwikkeling ach tergebleven bij andere landen en onge veer gelijk met de ontwikkeling in Ita lië In Frankrijk is het welvaartspeil ho ger dan in welk land .hetgeen in onze oren onwaarschijnlijk klinkt. BAZAAR SPEELTUINVER. „ZUIDERKWARTIER". Gisteravond werd in het nieuwe club huis van de Speeltuinvereniging Zui derkwartier aan de Anjelierstraat een bazaar geopend, waar-van de baten ten goede zullen komen aan de verdere af werking van het clubhuis. Het wordt een modern interieur, naar men ons ver telde. De verlichting is al aangebracht, maar moet nog worden betaald, ook voor vloerbedenkking en verwarming wordt gezorgd. De belangstelling gister avond, deed de organisatoren de beste resultaten van de bazaar verwachten. Vanmiddag kan men nog op de bazaar terecht van drie uur tot vanavond elf uur De tentoongestelde voorwerpen, welke ter verkoop worden aangeboden, zijn alleszins een bezoek aan het clubhuis van Zuiderkwartier waard. 20.— tot 25.—. witlof I 54.— tot 55.—. II 37.tot 39.andijvie 25.glassla 1 12.tot 15.idem 2 5.tot 7.50 per 100 kg. RIJNSBURG, 21 november. Bloe- ptenveiling FLORA. TroschrysantenCa- rolnle 6072, Golden Sail 70-96, Bacchus 56—68, Thelma 100—115, Jozef 60—82, Erco 68—80. Billandel 80—90, Wilcox 57 63. Kauffmann 6576. Little America Glorie 3590, Freesia 80140, Blauwe Druifjes 5053, Narcissen; Helios 120 130, Cragford 120145, alles per bos, Ge plozen Chrysanten: Jozef 1114, Kauff mann 810, Little America 810. Schla ger 2021. Am. Anjers: sim rood 2027, roze 2226. Lucky Strlcke 2021. Regi- na 2124, Shock Pink 1820. per stuk. Door de heer D. van den Hoonaard uit Noordwijk werden gisteren de soorten tulpen Pink Troky, Pan Richter en Kre- lage aangevoerd welke 3841 cent per stuk opbrachten. RIJNSBURG. 21 november. Groen teveiling: andyvle 1215. rode kool 9 16, groene kool 1013, waspeen A 1019 B 815, uien 812, spruiten 4550. per kilo. selderie 68. peterselie 57, radijs 78 per bos, knolselderie 37 per stuk. TER AAR, 21 november. Groente veiling: tomaten A 2077. B 2097, C 20 —29, CC 20, bonken 2028, witlof 1 50 65, 2 2153, stek 218. kassnljbonen afw. 50, andijxvie 1417, spruiten 3135, B 1825. uien 7, rode kool 815, groene kool 89. waspeen 1011. alles per kg. 1-roten 5.50 per 100 kg. boerenkool 20 55 per kist. Bloemen: Chrysanten 2428 per bos. Appelen; Goudreinetten 18, idem moes- I appelen 11. Bellefleurs 7. Zoete Appelen 9, Druiven 1,26 alles per kg. Loslaten Nieuw-Guinea is onmogelijk „Ten onrechte wellicht hebben velen uit mün jongste rede, te Arnhem uit gesproken, vastgesteld, dat de KVP een kabinetscrisis op korte termijn zou toejuichen en dat wij verlangend zou den uitzien naar vervroegde verkie zingen". „Dit is stellig niet waar", aldus mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KVP tijdens een rede die hij gister avond te Tilburg heeft gehouden op een bijeenkomst van de jongeren organisatie van de KVP. „Ongetwijfeld heeft de brede-basis- politiek in het verleden tot vele goede zaken geleid", zo zei hij, „en bovendien, wie waarborgt ons bij vervroegde ver kiezingen en bij alle bestaande ver schilpunten een voldoende basis voor een nieuw kabinet zonder de P.v. d. A.? En zijn voorts, ondanks de jongste ver kiezingsresultaten nog zulke rigoureuze verschuivingen te verwachten?" Sprekend over Ned. Nieuw-Guinea als onderontwikkeld gebied beklemtoonde mr. Van Doorn dat van een loslaten van dit Rijksdeel althans van katho lieke zijde nooit en te nimmer sprake zal kunnen zijn. Loslaten zou beteke nen: overlaten aan de Indonesische chaos of een zelfstandigheid die voor de bevolking hetzelfde zou betekenen als hulpeloosheid. Spreker begreep niet hoe de P. v. d. A. enerzijds op de bres kon staan Het stationspersoneel had een en ander bemerkt en gaf de man over aan de politie. Bij verhoor bleek, dat hij de eigenaar was van de hond, maar ge probeerd had het dier gratis te laten meereizen. voor steun aan de onderontwikkelde gebieden en nochtans pleit voor los laten van Ned. Nieuw-Guinea. In het streven van Indonesië tot overname van de macht over dit gebied zag spreker niets anders dan een poging de aandacht af te leiden van het eigen tot dusver gevoerde wanbeleid. Vooruitkijkend naar de verkiezing van 1960 zag mr. Van Doorn verschillende problemen. Wat bijv., aldus spreker, zal de koers van de VVD worden als jon geren de taak gaan overnemen, wanneer mr. Oud met politiek pensioen is ge gaan? Hoe zal de samenwerking met de protestants-christelijke partijen zich ontwikkelen? De tijd van een eenheids partij op christelijke grondslag zag spreker eerst in een ver verschiet. De huidige situatie in de P.v.d.A. is ook vol problemen, zei mr. Van Doorn, ern stige verdeeldheid heerst er in de partij op tal van punten. Onbegrijpelijk vond de KVP-voorzitter dit niet omdat, zo zei hij, in de na-oorlogse ontwikkeling, die aanvankelijk een intense staatsbe moeiing noodzakelijk maakte, een periode is aangebroken waarin bepaalde vrijheden kunnen worden toegestaan" die voor bepaalde socialisten onaan vaardbaar zijn". De aanvankelijke brede basis en het begrepen samengaan is duidelijk aan het uiteengroeien, constateerde spreker. Dit is te betreuren, zei hij, maar louter een gevolg van de verdere ontwikkeling. Mr. Van Doorn bekende dat ook in de KVP bepaalde interne moeilijkheden zijn opgetreden, doch deze lagen naar zijn zeggen voornamelijk in het vlak van de verkeerd begrepen politiek in enkele gemeenten van ons land". Wij betreuren deze, maar wij willen deze problemen niet ruilen voor de diep gaande moeilijkheden en verschillen binnen de P.v.d.A. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 22 november. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.; appelen 725. andijvie 1935. kroten 69. idem gekookt 2027, boeren kool 610, rode kool 815, gele kool 10 11, groene kool 712, witte kool 8, prei 10—18, stoofsla 15, spruiten A 3052, B 3048. tomaten A 21—78, B 28—88. C 20 49. uien 513. waspeen 722, witlof 18 76. per 100 stuks: bloemkool A 55. B 13 43. knolseldereie 314, sla A 10.40 18.90, B 512; per 100 bos: bospeen 30 32, petereselie 3034, selderie 3.705.80. BOSKOOP. 21 november. „De Bos- koopsche Velling". Grootbl. rozen: Pa rel van Aalsmeer 380260. Duisburg 130 360. Newyorker 100. Gemengd 37110. Butterfly 260220. Better Times 220 130, Vlerlanden 260180, Offmann 180 130, Babyrozen: Sweetheart 170, Else i Poulsen 58. Gloria Mundi 45—30, Wolfs Glorie 3328, Juweeltjes 5030; Div per bos: Pernettya gemengd 330260, Idem rood 13090. idem wit 160110, Calicar- pa 360190, Little America 6595, Gol den Sail 6055, Cramgordia 5360. Or chid Beauty 105, Rolinga 12095. Anjou 8575. Beshulst 4565. Kauffmann 75 63, Blrgitta 12080. Sneeuwbes 3316: Diversen per stuk: Pernettya wit 170 110, idem gemengd 12090, Idem rood 130, Kauffmann 10, Exantres wit, 23, geel 23. rood 24—28, wit 26, Birgitta 13—12; In pot; Kalanchoê 25, Sanseviera 100 70. Grevilia 45. KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 nov. Groenteveiling: waspeen A export (per kist) 3.104.10, idem B export (per kist) 1.202.70, waspeen binnenland (per kist) 2.004.30, andijvie 1 25.0032 00. 'dem 2 8.0016.00. groene kool 9.3011 80. i breekpeen (per kisti 801.70, tomaten i 21.tot 22.rode kool 10.— tot 15. boerenkool 19.tot 20 bloemkool A (per 100 st.) 33.tot 56.Idem B (per 100 st.) 16,tot 20.knolselderie 12. tot 16.—. Aanvoer waspeen 40.000 kg., waarvan 6.000 kg. voor export werd verkocht. ROELOFARENDSVEEN. 21 november. Bloemenveiling: Freesia 581,18, Cy- clamenbloemen 901.19, Troschrysanten: Succes 6692, Thelma 791.08. Bacchus 57—73, Cranfordia 50—62. Brlgitta 77— 1.06, Kauffmann 6075, Mariage Day 71 85, Princes Anne 9096, Golden Sail 5179, Little America 5369. Carolina 7073, Alfretton 5862 per bos, Idem geplozen: Lovellners 814, Long Island 13—21, Brigitte 17—18. Anjou 12—14, Am. Aanwinst 1523, Orch. Beauty 16 20. Rolinda 1517. Paris 17—19, Euchan- tres 1625 per stuk: Am. Anjers: sim rood 2831. sim roze 2534. Brenner 26 I —30 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 21 november. I Groenteveiling: tomaten A 72.tot I 1 88.—. idem B 86.— tot 101.00, idem C

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 10