Laatste nieuws Leidse Clir. Oranjever. halve eeuw Afrika, onder Westelijke druk, zoekt een nieuwe levenshouding DONDERDAG 30 NOVEMBER 1908 Druk bezochte receptie De heer C. van Veen, die tydens de receptie gelukwensen aanbood van het hoofdbestuur van de Ohr. Bond van Oranjeverenigingen in Nederland, wees o.m. op de rijke historie van de Sleutel stad, een gemeente, die zich ook met vele banden verbonden weet aan het Huis van Oranje Volgens spreker is het daarom een'vanzelfsprekendheid, dat in Leiden ook plaats is voor een Chr. Oranjevereniging. Het is eohter zaak en spreker twijfelt er niet aan dat dit ook gebeurt dat het predikaat chris telijk ook daadwerkelijk wordt gebruikt Tenslotte schonk de heer Van Veen aan dacht aan het doel van een christelijke oranjeverenigingeen terugblikken in de historie en het aankweken van de liefde onder jong en oud voor het Oranjehuis. „Geschiedenis van ons volk saniengeweven met historie van Oranje" Met een receptie en daarop aansluitende feestelijke bijeenkomst is gisteravond in de Stadsgehoorzal het halve eeuwfeest van de Leidse Chr. Oranjevereniging herdacht. Een viering, welke stond in het teken van een dankbaar gedenken en een confrontatie met de historie, waarin ons Oranjehuis steeds zulk een belang rijke rol heeft gespeeld. Onder de velen, die deze avond het be stuur kwamen complimenteren, waren o.m. weihouder J. C. van Schaik, als ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur. mr. Ph. J de Ruyter'de Wildt en de heer J. H. C. Laman resp. voorzitter en penningmeester van de 3 October- vereniging. dr. ir. P. C. Lindenbergh en de heer J C. J. Lambermont, voorzitter en secretaris van de Ver. Koninginne dag, de heer H. van Heueden namens de Centrale Kerker,aad der Leidse Her vormde Gemeente, dr. H. J. Westerink en de heer S. van Melse namens de kerkeraad van de Geref. Kerk. de heer Marks namens de Evang. Luth. Gemeen te. mr. dr K. de Vries, directeur van de Chr. Kweekschool, een deputatie van de Ohr. Oranjevereniging t? Den Haag en Alphen aan don Rijn. de heren J. Ar- noldus en J. v. d. Zeeuw namens het Gemengd Dubbel kwartet „Musica", de echtgenote van de door ziekte verhin derde ere-voorzitter van de LCOV. mr. dr. N. G. Geelkerken, majoor J. Heller, vertegenwoordiger van de commandant van de Kokssetiool, de heren A. P. v. d. Berg en W. Ouwerkerk namens de Timdelerclub wij mogen hem wel de ere-gast van deze gouden feestviering noemen. mr. P. E Briët. die voor vijf tig jaar zitting had in het oprichtings- comité van de thans jubilerende ver eniging. FEESTELIJKE BIJEENKOMST De feestelijke bijeenkomst, welke hier na in de grote zaal plaats vond, werd geopend met een inleidend woord van de voorzitter van de LCOV, ds. J. van der Wiel, waarna het Gemengd Dubbel- kwartet „Musica" zioh in enkele liede ren deed horen. Hierna was wederom het woord aan ds. Van der Wiel. die nu de ere-voorzitter verhinderd was. een korte feestrede uitsprak. Sorekerzette daarin uiteen, dat de opdracht, welke de oprichters zich voor ogen hadden ge steld: het licht van het evangelie laten schijnen op het kostbaar bezit van een vaderland en een Oranjehuis, nog steeds dezelfde is gebleven. Wij moeten, aldus ds Van der Wiel. God dankbaar zijn, dat Hij ons in Nederland geboren deed worden. Een land. waarin de vrijheden en rechten van on*1 volk rim cpwf»r- borgd. Dit bezit hebben wij te verdedi gen tegen 'n vijand, die onze rechten en vrijheden zou belagen. Voorts wees spre ker erop, dat God ons in Nederland een bron van zegen ontsloten heeft. En dit niet alleen in materieel, doch ook in geestelijk opzicht. Daarnaast heeft God ons land ook een grote zegen geschon ken in het Huis van Oranje. In banee tijden was het steeds weer een Oranje die voor ons volk oo de bres stond. De geschiedenis van ons volk is dan ook nauw saniengeweven met de historie van Oranje. In Leiden ziin desrb'i veV voorbeelden: eertijds de stichting van de Universiteit, en nu weer de aanwezig heid van on^e Kroounrin*e<- binirm Leiden, voorhanden. Tenslotte wekte spreker de aanwezigen op zich een drachtig te scharen rond de troon van ons Vorstenhuis Twintig jarig bestaan van oud-ledenver. Dient den Heer In het wykgebouw Levendaal vierde de oud-ledenvereniging „Dient den Heer" gisteravond haar twintigjarig bestaan.. Een hartelijk welkomstwoord van haar voorzitter, de heer N. de Water, waarin hij memoreerde, dat een tevoren opgerichte vereniging het acht jaar volhield, doch door onvoldoende medewerking opgeheven moest worden, zodat het des te meer verheugend is, dat wij dit feit mogen beleven. Spr. her dacht de verschillende goede krachten uit het verenigingsleven, waarbij hij met name noemde de thans overleden voorzitters A. v. Borselen en H. Duiker, terwijl de aanwezige voorzitter, tevens erelid van de oud-ledenvereniging, de heer G. Hakkert, een bijzonder waarde rende vermelding kreeg.. Ds. Punselie, door ziekte verhinderd werd als een goede gast in deze bijeenkomst gemist. Nadat de voorzitter de vergadering een woord uit Mattheüs ten geleide had meegegeven, n.l. „Gaat in door de enge poort", herdacht hij ook de loop van de vereniging door deze 20 jaren, waarbij natuurlijk de oorlogsjaren vele moeilijk heden op te lossen gaven. Het feestelijk gedeelte werd verzorgd door het gezelschap Tielenburg, dat voor het voetlicht trad met het verzoek „Ga je met ons mee op reis". Het werd een vrolijke reis, waarin Parijs, Katwijk en Wenen werden bezocht en heel wat werd beleefd. Rita, Nard e.a. speelden luchtige eenacters en Jan Riethoven wisselde af met accordeon. Tenslotte kreeg de heer Hakkert nog het woord, die met. klem de leden atten deerde. dat feestvieren en pretmaken noodzakelijk was, maar dat niet verge ten mocht worden, dat er ook tijd uit getrokken moest worden om ons te schamen over vele tekortkomingen in ons leven. Ook daarvoor moet een eer lijk mens eens de tijd kunnen nemen. Dit zal zijn leven waardevoller maken. Nadat nog gezongen was. dankte de heer Hakkert Hem, in Wiens naam ook deze vereniging was opgericht. CRICKET Prestaties van Leidenaars „Cricket", het officieel orgaan van de Kon. Ned. Cricketbond, bevat de ge bruikelijke opgave van de beste presta ties met bat en bal gedurende het afge lopen seizoen. In de lijst van de 2de-klasse E, waar in zowel Ajax als LCC waren ingedeeld, staat de Ajaxied E. Campioni in de batting-average op de eerste plaats met 357 runs gescoord in 11 innings en een gemiddelde van 35.70 runs; nr. 3 is zijn clubgenoot H. Vreeken met 228 runs en een gemiddelde van 28.50; 5. A. Kante been (LCC) met 264 runs en 24..- gem.; 14. N. den Hoed (LCC) met 233 en 17.92; 20. P. van Ameron (Ajax) met 73 en 14.60; 27. mr. J. J. de Jongh (Ajax) met 131 en 13.10; 29. P. van Oven (Ajax) met 113 en 12.56 en 32. G. Spiering (Ajax) met 122 en 12.20. Wat de bowling-prestaties betreft, staat G. Spiering (Ajax) als hoogste Leidenaar op de vierde plaats met 35 wickets en een gemiddelde van 6 66 runs per wicket; 5. H. Vreeken met 36 wickets en een gemiddelde van 7.08 runs; 6. E. Campioni (Ajax) met 29 en 8.07; 10. H. Laman (LCC) met 30 en 9.57; 11. N. den Hoed (LCC) met 40 en 10.30; 18. H. van Raab van Canstein (Ajax) met 18 en 12.11; 20. G. Wondergem (LCC) met 19 en 15.89; P. Gans (Ajax) staat met 11 vangen op de tweede plaats; A. Kantebeen (LCC) 9 vangen; E. Cam pioni 8; P. van Oven (Ajax) 7; R. van Benten (LCC), A. v. d. Nagel (LCC) en H. Vreeken (Ajax) elk 5 vangen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Pieter, zn van P. Kraaijenoord en G. Harteveld. Cornelis Petrus Barnardus, zn tan J. P. van der Hulst en A. G. van Werkhoven. Peter Mlchèle, zn van K. Mechelse en N. G. H. van der Burg. Ni- colaas Hendrlcus Petrus Maria Caspar, zn van F. X. Nellscen en J. J. Elshof. GETROUWD H. D. Tesfc? en W. M. Swanenbur^ Mr. P. E. Briëtdie voor vijftig jaar tot de oprichters van de vereniging behoorde, biedt gelukwensen aan. Van links naar rechts de heren, mr. Briët, P. Bogaards, P. Kou- wenhoven, ds. J. van der Wiel, J. Pieneman, L. Questroo en G. van Z wiet en. (Foto LD./Van Vliet) TELEGRAM AAN DE KONINGIN Onder Md applaus en het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus werd besloten Koningin Juliana het vol gende telegram te zenden: Majesteit, de Leidse Chr. Oranjevereniging he den in de Stadsgehoorzaal in feestelijke vergadering bijeen ter gelegenheid van haar 50-jarig jubileum, betuigt U op nieuw haai4 aanhankelijkheid en spreekt de hoop uit. dat de band God, Neder land en Oranje nog lang bestendigd blijve. Het verdere programmadat muzi kaal werd omlijst door het muziek- ensemble van „De Algemene", viel deze avond in een cultureel en een vrolijk gedeelte uiteen. Brachten enkele jon geren voor de pauze muziek, zang en de clamatie ten gehore, na de pauze ver zorgden die „Oranjeboventjes" een amu sant cabaretprogramma. P. v. d. A. tegen huurverhoging In de Tweede Kamer heeft vanmid dag de heer Bommer meegedeeld, dat de P.v.d.A.-fractie niet bereid is mee te werken aan een nieuwe huurverhoging gedurende de zittingsperiode van dit Kabinet normaal tot midden 1960). Eerst moeten, volgens de P.v.d.A., de bouwkosten omlaag. Motie gezinsoorden verworpen (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 43 tegen 52 stemmen de motie ver worpen van mevrouw PloegPloeg (P.v.d.A.), waarin minister Klompé van Maatschappelijk Werk werd uitgenodigd de gezinsoorden en internaten voor de bestrijding van de onmaatschappelijk heid, sterk in te krimpen. Alleen P.v. d.A. en de communisten steunden de motie. WASSENAAR Prof. Verkuyl pleitte voor verzoening met Indonesië Prof. dr. J. Verkuyl, die in verschil lende spreekbeurten in ons land nogal wat stof heeft doen opwaaien door zijn opvattingen over de verhouding tussen Nederland en Indonesië heeft dinsdag avond op een vergadering van de Anti- Revolutionaire Kiesvereniging „Wasse naar-zuid" in Zuiderhout zijn standpunt uiteengezet in een betoog, dat door een vrij groot aantal belangstellenden werd aangehoord. Na een inleidend woord door de voor zitter, mr. S. Leenstra, begon prof. Ver kuyl zijn pleidooi voor een verzoening tussen Nederland en Indonesië met te verklaren, wat hy onder verzoening ver staat: de bereidheid tot een confrontatie met Gods normen, tot het vergeven van eikaars zonden, tot het maken van een nieuw begin en tot het herstellen, voor zover dit mogelyk is, van de gevolgen van de bedreven zonden. Over de Nederlandse schuld zeide prof. Verkuyl, dat wij als volk deel hebben ge had aan het imperialisme: het overheer sen ten behoeve van zichzelf. Er is op economisch, cultureel en sociaal gebied door Nederland inderdaad veel goed werk verricht in Indonesië, maar 90% van de winsten ging naar Nederland, er was geen sprake van een verdelende cul turele gerechtigheid en de verhoudingen werden vaak gekenmerkt door superiori teitsgevoel, wrok en wantrouwen. Nederland heeft zich na de oorlog niet bereid getoond, de imperialistische ver houdingen volkomen te liquideren. Het heeft by de Ronde Tafelconferentie ge tracht, de oude economische posities te handhaven en het heeft volgens spreker inconsequent vastgehouden aan de soe vereiniteit over Nieuw Guinea. Uitvoerig ging prof. Verkuyl in op de argumenten, die Indonesiënaar spre kers mening terecht aanvoert voor een overdracht van de soevereiniteit van Nieuw Guinea. Nieuw Guinea heeft vele eeuwen lang behoord tot het grondge bied van Indonesië en het is niet waar, dat in ethnologisch of cultureel opzicht de Papoea's op Nieuw Guinea een geheel ander volk zouden zijn dan de andere volkeren in Indonesië. Bovendien, na de oorlog heeft Nederland plechtig ver klaard, dat Nieuw Guinea niet buiten de soevereiniteitsoverdracht gehouden zou worden. Is het wonder, aldus prof. Ver kuyl, dat men in Indonesië de Neder landse houding onrechtmatig vindt? Nadat prof. Verkuyl gesproken had over de schuld van Indonesië, die even zeer erkend zal moeten worden, merkte hy op, dat de belangen van de Papoea's veel beter gediend kunnen worden als Nieuw Guinea een integrerend deel wordt van Indonesië dan wanneer het een verre buitenpost van het Westen blijft. Spreker sprak de vurige hoop uit, dat het initiatief voor een verzoening van Nederland zal uitgaan. Na een pauze was er gelegenheid tot gedachtenwisseling. J. BAART DE LA FAILLE 45 JAAR HUISARTS Morgen, vrijdag 21 november, zal het 45 jaar geleden zyn, dat dokter J. Baart de la Faille zyn loopbaan als huisarts begon. Omdat vyf jaar geleden het 40-jarig jubileum van de dokter door de patiënten op feestelijke wyze is herdacht, zal de dag van morgen zon der uiterlijk feestbetoon voorbygaan. Stakingen in België De socialistische en christelijke vak bonden in België hebben vanochtend order gegeven tot een staking bij de gas- en elektriciteitsbedrijven ter on dersteuning van looneisen. De onder handelingen tussen vakbonden en werk gevers, die tot hedenochtend vroeg wer den gevoerd, leidden niet tot resultaat. Van vakbondszijde wordt vernomen, dat de staking algeheel is in het meren deel van de Belgische centrales. De diensten van vitaal belang zyn echter verzekerd. De gouverneur van Brabant heeft opgeroepen tot de grootst moge lijke beperking bgf het gebruik van stroom en gas en het gebruik voor niet- vitale doeleinden. Mr. P. J. Idenburg sprak in Irene Afwending van christendom Voor de Poelgeesterwijkgemeente der Hervormde Kerk sprak gisteravond in Irene mr. P. J. Idenburg over het onder werp: Afrika zoekt een nieuwe levens houding. Spr. merkte op, dat het accent in de wereld is verlegd van Azië en Amerika naar Afrika, dat 50 jaar geleden nog het donkere werelddeel werd genoemd. Nu de Westerse cultuur en economie daar zijn doorgedrongen zijn er grote geestelijke problemen ontstaan. De Afri kanen waren gewend aan een levens- en wereldbeschouwing, die een eenheid was, het hele leven doordrong. Nu het Wes ten zyn invloed doet gelden en Euro peanen en Amerikanen een gevoel van superioriteit demonstreren zijn de span ningen steeds toegenomen. Want het Westen komt wel met machines, maar is niet in staat een wereldbeschouwing te brengen waarin God alles doordrenkt. Ook het Christendom doet dit helaas niet. De daden der christenen zijn daar niet naar. Spr. schetste de invloed van de films, die niet van de beste soort zyn en maakte gewag van het alcoholmisbruik. Te veel techniek brengt geestelijke ar moede. Door de industrialisatie en de trek naar de steden komt het individu los en verloren te staan. Massa's van deze mensen worden overgegeven aan een materialistische levensbeschouwing. Studenten, die in het Westen hebben gestudeerd, blijken het contact met hun eigen landgenoten wanneer zij terugke ren. te hebben verloren. Daardoor ont staat een leidende groep, die losstaat van de massa, die veelal overgeleverd wordt aan politieke propaganda. Daar om wil men in Afrika toch liever met het Westen breken en dat is nu iets wat wü niet willen begrijpen. De Euro peanen vragen zich steeds weer af hoe het toch komt dat men na al hetgeen daar gebracht is: hogere levensstan daard, betere gezondheid, toch de band verbreken wil. Ze zijn geneigd van on dankbaarheid te spreken. Doch de Afri kanen leven liever wat eenvoudiger, doch niet onder de druk van het Wes ten. Zij wenden zich af van het Christen dom en zoeken de Islam. Spr. betreurde dit zeer want z.l. brengt de Islam alleen maar verstarring, fatalisme en zet een rem op de vooruitgang. Er is geen acti viteit van de individuele mens meer. Het probleem van de zending nu is om een nieuwe vorm te vinden, waarbij men zich ook dient bezig te houden met de materiële dingen. In een ontredderde maatschappij is de blijdschap van het geloof nodig. De Islam biedt dit niet. De taak van zending en missie is zeer zwaar. Ieder kan op bescheiden wyze meewerken door hulp, als is het alleen maar financiële, te geven voor de lan den, die in een versnelde ontwikkeling zijn. Nadat enkele vragen waren beant woord werden Afrika-films vertoond, welke beschikbaar waren gesteld door dc Franse ambassade. BEURSOVERZICHT Unilever zwart schaap in vaste markt AMSTERDAM, 20 november Hoewel de omzet van vandaag in de aandelen Philips wel niet zal kunnen wedijveren met de ongeëvenaarde recordomzet voor deze aandelen van gisteren ad nominaal f. 1.281.000, was de stemming wederom vast. De koers van 411 bleef een punt onder de hoogste prijs, die tijdens de niet-officiële och- tendhandel voor de aandelen werd be taald. De koerswinst bedroeg bij opening circa 8 punten. In het verdere verloop konden de aandelen zich op vrijwel het hoogste niveau goed handhaven. Ook de 5% converteerbare obligaties Philips boekten wederom een ruime winst. De grootste belangstelling kwam wederom van buitenlandse zijde. In aandelen Kon. Olie ging iets meer om dan de laatste dagen. Het fonds liep op van f. 198.50 tot f. 199.30 om op circa f. 190 de markt te verlaten, tegen gisteren f. 196.50. De aandelen noteerden om en nabij pariteit Amerika. Aku lag vooral bij opening op 251 zeer goed ln de markt, ten gevolge van publieke aanko pen. met een koerswinst van ruim 4 punten. Gebrek aan affaire was oor zaak, dat de koers terugliep tot 248. KLM werd f. 1 hoger vernomen. Het zwarte schaap was Unilever.. Na een zeer zwakke opening op 463, min 3. trad een herstel in tot 466 3/4. Het fonds verliet de beurs op circa 465. Deze prijs is het beste bewys, dat de bonus etc. reeds lang in de koers was verdiscon teerd. Enige dekkingsaankopen zorgden er bij de opening voor, dat de Scheepvaar ten een punt winst noteerden. Later moest deze winst weer worden prijsge geven. Cultuuraandelen bleven vrijwel onveranderd bü de vorige dag. De nieuwe Staatslening was goed prijshoudend, terwijl de overige «taats obligaties gemakkelijk ln de markt lagen. WISSELKOERSEN Amstrdam, 20 november. Londen 10.56%—10.59%; New York 3.77%—3.77%; Montreal 3.90—J.90%| Parijs 89.80—89.90; Brussel 1.58%— 7.59%; Frankfort 90.49%—90.54%Stock holm 73.11%—73.16%; Zürich 86.51— 86.56; Zürich (vr. fr.) 87.91%—87.96%; Milaan 60.65%—60.70%Kopenhagen 54.71__54.76; Oslo 52.91%—52.96%We nen 14.61%—14.62%: Ankara 3.80%— 3.80%; Praag 52.84—52.94) Lissabon 13.26%—13.28. In één klap twee vliegen Daverende bazaar ten bate van nieuwbouw van Diaconessenhuis Men kan in het wijkgebouw „Reho- both" aan het Rapenburg vandaag en morgen twee vliegen in één klap slaan. Door het kopen van een nuttig of alleen maar fraai voorwerp kan men namelijk meteen een bydrage leveren aan de nieuwbouw van het Diaconessenhuis. Bijna kunnen wy de harde dreunen nog horen, waarmede de eerste palen voor dit miljoenencomplex aan de Ds. J. N. de Ruiter wilde eerst wel eens goed kijken voor hij tot j de koop besloot. Al drongen de dames nog zo aan «Foto fcJVfen Vliet) I Houtlaan in de grond werden gejaagd. Zo kort is het nog maar geleden. Maar de plannen leven reeds vele jaren. En in de loop van die jaren organiseerde I het Actie Comité Diaconessenhuis te Leiden reeds tweemaal een daverende bazaar. Eenzovele malen werd het een eclatant succes. En toen had men eigen lijk nog niet eens zekerheid. Toen moest men nog maar geloven, dat de plannen eens realiteit zouden worden. Wanneer dus toen reeds zo royaal werd gekocht, hoeveel maal groter zal dan nu de ani mo zijn, zo kort na het begin van de werkzaamheid? De verwachtingen zyn hoog gespannen. Dat klonk ook door in de woorden van ds. J. N. de Ruiter, waarmede hij vanmiddag om twee uur deze bazaar opende. Terecht bracht spreker uitgebreid dank aan de leden van het actie-comité, die de zorg voor deze bazaar op zo'n voortreffelijke wijze hebben gedragen. In het bijzonder richt te hij zich tot mej. Questroo, die zo heel veel heeft bijgedragen tot het succes. Het voorlopige althans, want van een echt succes kan men eerst na afloop spreken, wanneer de balans is opge maakt. Maar het zou ons niet verba zen. wanneer de eindcijfers een dave rend resultaat te zien zullen geven. De uitgestalde waren lokten het geld uit dc portemonnee. Op het gebied van huishoudelijke artikelen, van levensmid delen, van textielwaren - in het bijzon- dei voor dames en baby's -, van bijou terieën, van boeken, van speelgoed, van planten en bloemen was er een uitge breide keuze. En waarlijk niet alleen „bazaar-artikelen". Integendeel. Om en kele voorbeelden te geven: 'n aantrekke lijke radio, een fraaie moderne licht kroon en een handige elektrische kof fiemolen. Zo zouden wij kunnen door gaan, maar het zou teveel van de sfeer wegnemen. Juist de verrassingen brengen de bij zondere sfeer op zo'n bazaar. En daar hebben de comité-leden - die in de ver schillende stands door enkele diacones sen worden bijgestaan - wel voor ge zorgd. Ook de attracties in andere vorm zijn niet vergeten. Zo zagen wij nu reeds een draaibord, een sjoelbak, een grab belton, een hengelstand en een rad van avontuur. En niet te vergeten de thee- schenkery, waarin men van de ver moeienissen kan bijkomen en wellicht de financiële balans zou kunnen opma ken. Iedereen, die met de organisatie van dit koopfestyn te maken heeft, hoopt vurig, dat morgenavond, wanneer na acht uur verkoop om 10 uur de deu ren voor de laatste maal sluiten, er niets meer op de tafels te vinden is. Of het zal lukken? Het is haast niet te ge loven De NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. verleent KREDIETEN AAN PARTICULIEREN voor bestedingen in de privé sfeer op gedekte of blanco basis tegen de normale bankrente. Inlichtingen bij al haar kantoren. Beurs van Amsterdam Donderdag 20 november ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad 1.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 93 93 Grootboek obl. 3% 79% 79% Ned. '47 3% (3) 91% 90% Ned. '51 3% 94 94% Ned. '53 (3%) 92ft 92% Ned. '56 3% 92 ft 92 ft Ned. '48 3% 85% 85% Ned '54 3% 88% 88% Ned. '55 I 3% 87% 87% Ned '55 II 3% 89% 89% B Ned. '37 3 88% 88% Dollarlng '47 3 88% 91% Investeringscert. 3 95% 9511 Ned. 62-64 3 94% 94% Cert. NWS 2% 60% 60% Indië '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 88 Ned W.B 6% 110 110 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 34 35 Nat. Handelsbank 134% 125% Ned. Handelmy 185 184 Amst. Rubber 69% 69% Deli Ml) .en (Ver.) 132.80 131.80 H.VA133% 132% Java Cult25% 26 Senembah120% 121% Vorstenlanden12 12 A.K.U246% 247% Berkel's Patent (v.) 205 Calvé Delft cert. 368 365 Kon Pap v Gelder 189 190 Hoogovens cert347 340 Müller en Co. N3 345 344% Ned. Kabelfabr 307 305% PMUps 403 409'i Philips pret182 13414 JMlever 467% 461% Wilton Peyenoord 213 208". Blliton 2de r f941,4 195 Dordtse Olle gew 820»'. 830 Kon Petr (f. 20.—) 195 70 197.20 I 196.45 198.70 Holl Amer lijn 167% 157^ Java China Paket 739 733 K.L.M 107 108 Ned Stoomv My 161i/ 16<> Kon Paket My {§6% 135% Stoomvaart Mij Ned jg2 i6i Nievelt Goudr cert jgg 134% v Ommeren cert ofi7 261 Kon Rott Lloyd 149 145 Ned Scheepv Unie 143% 143% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 93% 94 Den Haag 1954 3% 86 Leiden 1947 3% 94B R'dam I-m 3% 93 92% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96 96 Premieleningen A'dam '53 3 98B WB A'dam '51 2% 88% 89% A'dam '56 I 2% 86 86% A'dam'56 H 2% 95 95 Eindhoven '54 2% 85 85% Enschede *54 2% 82tf Den Haag '52 I 2% 96% 96% Idem H 2% 96% 96 R'dam '52 I 2% 96% 97% Idem n 2% 96% 96% idem '57 2% 107 Utrecht '52 2% 98B 99% ^.-Holl. 1957 2% 104% 105 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank247 248y HB.U. eert218 215 Rott. Bank 207 207 Twentsche Bank ..184 184 Industrie Ondernemingen Albert Heyn275 271 Borneo Sum. H. My. 43 43% Ned G. en Sp. fabr. 234 234% Kon. Ned Grofsm. 119% 118% Internatio87% 87 Rott. Droogdok My. 550 565 Slkkens Lakfabr '63 670B Ti el em an en Dros 7% Ned. My. Walv.vrt. 83% 83% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 6% Amerik fondsen Canadian Pacific R. 30 29 H Intern Nickel87% 87 ft Anaconda 59% 59% Bethlehem Steel 50ft 50% Cities Service 58% 59% General Motors 49y4 49ft Kennecott99% 101 Republic Steel 68% 69% Shell OU 80% 79% Union Pacific 35% 35% Un. States Steel 88% 89% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving AandeieD VK 19/11 Edelmet Kon AA 56% 55% Pref w.a idem 62 308 302 Holl Constructie 320GB 320GB Ing dut v Bouwnyv 159% 159 Int Kunststof! Ind 44 45 Leidsche Wolsplnn 196 194 Ver Touwfadrteker 193 193% Wermnk'; Betonm 105 %GL 102L Van wyk Textiel 60 %G 60% 102% 102 %GB

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11