Jeugdig Leiden begroette een uiterst welkome gast: de Sint Voor uw schoonheidsbehandeling thuis Begroting van Oegstgeest toont weer een aanzienlijk tekort WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 -9!1U»1»APV Een schuchter door de mist glurend zonnetje, gejoel en gejuich uit talrijke kinderkeeltjes en evenzovele energiek kloppende jeugdige hartjes verwelkom den hedenmiddag op het Leidse station een als uit de lucht neergeplofte St.- Nicolaas. Maar op zijn komst was ken nelijk gerekend. Aan de achterzijde van het station stond Jong K. en G. van ongeduld te popelen en er waren twee fraai opgetuigde koetsen gereed om de hoge gast met zijn gevolg twee pikzwarte Pieten en een tweetal hooggehoede heren langs een haag van luidkeels roepende en enthousiast zwaaiende kinderen naar het Stad huisplein te rijden. Daar deed inmiddels de kleurige drum band en het jeugdorkest „De Burcht" welluidende pogingen om het ongeduld van de jonge wachtende menigte te be dwingen. Overigens slechts met gering succes. Er was haast geen houden aan. Eindelijk kon men aan de kinderen, die op de schouders gingen en het gejoel, dat langzamerhand naderbij kwam, bemer ken, dat de Sint in aantocht was. Het voltallig college van burgemeester en wethouders was reeds op het bordes ver schenen en sloeg glimlachend het luid ruchtige enthousiasme gade, waarmede de in groten getale opgekomen jeugd Sinterklaas en zijn beide donkere knech ten begroette. Dit duo was trouwens meteen goede maatjes met de kleintjes en danste vro lijk in hun midden, terwijl de bejaarde, maar altijd vitale grijsaard zijn kennis making met de Leidse vroede vaderen hernieuwde. Na een kort gesprek echter eiste het jonge volkje de Sint op, die LEIDSE POSTDUIVENCLUB. Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de Leidse Postduiven Club wordt op 13 en 14 december in „Oud- Hortuszicht' een jubileumtentoonstelling georganiseerd. Er zullen 350 duiven te bezichtigen zijn, mét als extra attractie een show van 10 duiven van de heer v. d. Linde Kweekstation de Witte Molen). Tevens zijn er 20 duiven van de heer J. Rak horst, die o.m. over het zuivere ras Her mans (België) beschikt. De zusterver enigingen uit Leiden en omstreken zul len met vijf duiven per vereniging om de hoogste eer strijden. De kampioenschappen werden als volgt behaald: Vitesse: 1. J. Kukler; 2. D. Mosseveld; 3. D. v. d. Nieuwendijk. Fond: 1. C. de Groot; 2. D. v. d. Nieuwendijk; 3. W. Teske; Totaal oud: 1. J. Kukler; 2. D. v. d. Nieuwendijk; 3. D. Mosse veld; Jonge duiven: 1. J. Kukler; 2. M. de Lange; 3. P. Teske; kampioen-gene raal: 1. J. Kukler; 2. D. v. d. Nieuwen dijk; 3. D. Mosseveld; 4. M. de Lange; 5. H. van Alphen. OEGSTGEEST Zeer geslaagde avond van Dierenbescherming Gisteravond werd in het gebouw „Irene" een avond gehouden van de af deling Oegstgeest van de Dierenbe scherming. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer S. Elzevier Stokmans werd in vlot tempo een uit stekend programma gebracht. Corrie, de Wekker trad met een groepje kinderen op en liet daarbij aardig ballet zien en dwong de bewondering af wat zij met deze veelal kleine meisjes bereikt heeft. Ook het pianoduet van twee heel klei ne peuters oogstte veel bijval. Joop Stokkermans toonde zich een begaafd pianist. Ondanks zijn jeugd heeft hij reeds vele prijzen behaald en nog on langs verwierf hij aan het conservato rium een eerste prijs als de beste leer ling: De talrijke aanwezigen waren zeer enthousiast over het spel van deze jon ge pianist. De voorzitter kon dan ook uit naam van allen sprekentoen- hij Corrie de Wekker, haar twee assistenten en haar groepje en Joop Stokkermans hartelijk dankte voor de belangeloze medewerking aan deze avond. Hij bood een kleine attentie aan. Het was een uitstekend geslaagde avond. Buitenlandse schepen uit registers van Costa Rica De Costaricaanse regering heeft het besluit genomen, dat met ingang van 1 januari a.s. alle buitenlandse schepen uit de registers van dat (Middenameri- kaanse) land zullen worden geschrapt. Daarna mogen geen buitenlandse sche pen meer onder de vlag van Costa-Rica varen. Een en ander houdt verband met de boycotacties tegen schepen onder goedkope vlag, welke van de kant van de werknemers in de zeevaart beraamd is. Twee Amerikaanse vakbonden zul len deelnemen aan een vierdaagse boy cot van de onder goedkope vlag varen de schepen. Het lid van de Tweede Ka mer, de heer Roolvink, heeft de Neder landse regering vragen gesteld over deze boycot, voor het geval deze boycot zich ook in Nederlandse havens zou manifes teren. De Gaulle naar Bonn Premier De Gaulle van Frankrijk zal op 25 november a.s. een bezoek brengen aan de Westduitse Bondskanselier Adenauer in Bonn. Tijdens de bespre kingen zal o.m. gesproken worden over de vrijhandelszone en de moeilijkheden, welke zich daarb# yoordoen, Foto L.D./Van Vliet) zich, vergezeld van wethouder J. C. van Schaik, tussen de kinderen begaf om hier en daar handjes te schudden. Zijn knechten vermaakten zich intussen zo goed, dat hij, toen de Sint allang Weer op het bordes was teruggekeerd, zijn guitige volgelingen moest manen om bij hem te komen. Via de microfoon richtte hij vervolgens een heel kort woordje tot de gretig antwoordende kindermassa, maar hij beloofde in de verschillende zalen zich wat uitgebreider met hen bezig te houden. Daverend was daar weer het enthousiasme, toen de Sint zijn intrede maakte. De eersteklassen van alle hervormde en openbare scholen waren verdeeld over de schouwburg, het St.Antonius Clubhuis en Den Burcht. In de schouwburg vermaakte de jeugd zich opperbest met de marionetten van Don Vermeire. Feike Bosma met zijn hand poppen hield het woelige volkje in het St-Antonius Clubhuis aan de Draat, terwijl Frank Koopmans in Den Burcht de kinderen met zijn handpoppen een gezellig uurtje bezorgde.. HORMOO Haar dagelijkse schoonheidsbehandeling? Endocil Hormooncrème! Een geheel nieuwe, wonderbaarlijke dag- en nachtcrème op wetenschappelijke basis. Endocil Hormoon crème stimuleert het hernieuwingsproces van de huidcellen. Daardoor geeft Endocil Hormooncrème u van binnenuit uw natuur lijke, bekoorlijke teint weer. Gebruik vanaf morgen elke dag Endocil Hormooncrème! Kijk in de spiegel... en hoor het van anderenu wordt elke dag jonger en mooier! NCRÈME Endocil Hormooncrème werkt anders en beter! Endocil Hor- mooncrème geeft uw huid een natuurlijke schoonheidsbehande ling en prikkelt de huidcellen tot snellere vervanging en nieuw leven. Met als natuurlijk resultaat: een gave, zachte, gezonde huid. Uw schoonheidsbehandeling thuis! VOORSCHOTEN ST.-NICOLAAS-WANDELTOCHT Zaterdagmiddag organiseert de W.S.V. „De Zwervers" St.-Nicolaas-wandeltoch- ten. De start is om 2 uur by het Wapen van Voorschoten. St.-Nicolaas zal zelf ook van zyn belangstelling blijk geven. Hy wordt om ca. 3.30 uur afgehaald van Nieuw-Voordorp. vanwaar het in optocht naar de Voorstraat gaat. De Muziekvereniging St.-Laurentius verleent hierbij medewerking. WARMOND Gemeenterekening heeft nadelig slot van f 5205.- De gemeenterekening der inkomsten en uitgaven over een afgelopen jaar, I heeft niet altijd die belangstelling, die 1 men gewoonlijk heeft voor de begroting Investering tot bedrag van ruim f 200.000 Uit de Oegstgeester gemeentebegroting voor het dienstjaar 1959 komt wederom naar voren hoezeer de gemeenten nog steeds financieel in ernstige mate aan banden zijn gelegd. Immers de uitkeringen uit het gemeentefonds vormen de belangrijkste bron van inkomsten voor de gemeente. Voor Oegstgeest maakt dit een derde gedeelte van het ge hele budget uit, t.w. rond f 700.000.— op een totaal aan ontvangsten van f 2.100.000.Het standpunt van de regering ten aanzien van het aandeel der gemeenten in de bestedingsbeperking is reeds enige jaren bekend. Populair uitgedrukt is dit standpunt aldus weer te geven, dat terwijl de Rijksoverheid het prijzenswaardig streven heeft de voorraad woningen zo snel mogelijk op het peil te brengen dat nodig is om aan de woning nood een einde te maken, van de gemeenten in feite wordt gevraagd (want waarop moeten zij anders bezuinigen) de aanleg van wegen, rioleringen, straatverlichting, scholenbouw enz. geen gelijke tred te doen houden met de groei van het aantal woningen. In een minis teriële circulaire wordt n.l. verzocht aan de gemeentebesturen om er bij het financieel beleid van uit te gaan, dat de dienst 1959 op basis van de thans bekend gemaakte uitkeringsbedragen sluitend zal moeten worden gehouden. Uit de Oegstgeester begroting van het jaar 1958 moge genoegzaam geble ken zijn, dat de gemeente haar aan deel in de inkrimping der uitgaven heeft willen dragen. Desondanks werd begonnen met een begrotingstekort van f50.000.Beslist noodzakehjke uit gaven hebben dit tekort voor 1958 doen oplopen tot f135.000. Een Oergelijk te kort is ook te verwachten toor 1959. Het zal gedekt moeten worden door beschikking over de saldi-reserve, wel ke reserve na dekking van het tekort op de rekening 1958 naar schatting rond f 600.000.— zal bedragen. Ook in de investeringssector zijn moeilijkheden. Dit neemt niet weg dat een aantal zaken zodanig urgent is. dat het achterwege blijven van de no dige voorstellen zou kunnen worden aangerekend als een verwaarlozing der huishouding van de gemeente. Er kan slechts tot een beperkt aantal nieuwe investeringen worden besloten. Zelfs urgent geachte investeringen zullen tot een volgende begroting moeten over staan De kapitaalswerken worden in drie soorten onderscheiden n.l., die waartoe de gemeenteraad heeft besloten, voorts werken die B. en W voor de begroting 1959 voorstellen en tenslotte werken die tot een latet tijdstip moeten wach ten. i Een voorstel inzake de aanleg van een hockeyveld zal de raad bereiken. Met de opsomming van de talrijke kapitaalswerken. die moeten wach ten blijkt overduidelijk hoeveel er nog moet gebeuren o.m. de bouw van de nieuwe brandweerkazerne, de aan leg van een nieuw zwembad en van sportvelden. I NOODZAKELIJKE WERKEN Wat wordt nu voorgesteld voor 1959? Noodzakelijk is dat brandputten wor den verbeterd. Kosten circa f 10.C00, Het wèggedeelte nabij hei veilingge bouw „Flora" is slecht. Hierin moet worden voorzien Het bedrag dat daar voor wordt geraamd is f lt' 000. Vooi verbetering van een gedeel:e van de Rhijnhofweg is f 15.000 uitgetrokken. De bestrating van de Rijsjes behoeft dringend verbetering, hetgeen een be drag vergt van f45.000. Aan het onder houd en de aanleg van een rijwielpad langs de Abtspoelweg moet f 10.300. worden besteed. Daar de verkeerssitua tie hoek Rijnzichtweg. Rhijngeester- straatweg moet worden verueterd zal de sloot langs de pastorietuin gedempt moeten worden en een rijwielpad en trottoir aangelegd. Wanneer de onder handelingen mei het R. K Kerkbe stuur beëindigd zijn. zal een nader voorstel aan de raad worden aangebo den. Kosten ca. f21.000.—. Er moet een woning komen voor de machinist van de rioolwaterzuiverings installaties. Na aftrek van de rijkspre mie zal de woning f20.000.- kosten. Voor aankoop van materiaal voor ge meentewerken is f 13.000— nodig. Een nieuw aan te schaffen vrachtwagen kost f 16.500.Er moet aan de Poel- geesterweg een materialen en ?and- loods wor-den gebouwd, waarmee een bedrag van f40.000,gemoeid is. Totaal geeft deze opsomming een be drag van ruim i 200,000,aan. SUBSIDIES Voor het nieuwe jaar zijn weer vele subsidieverzoeken ontvangen. B. en W. achten de inwilliging van sommige ver zoeken nodig. Vele moeten worden af gewezen. Zeer eigenaardig is dat by allerlei subsidieverzoeken blykt, dat het Rijk bij verzoeker(ster) met klem aan dringt de pogingen om financiële steun van de gemeente te krygen met kracht voort te zetten. Hoe rijmt dit met de wens van de Minister om een sluitende begroting te krygen? Aangezien het gevaar vmnwezig ls dat bepaalde in het verleden gegeven subsidies uit sleur worden gehand haafd, zijn alle subsidies opnieuw be keken. Voorgesteld wordt [250,sub sidie te verlenen aan de afd. Oegst geest van de Vereniging tot Bescher ming van Dieren. Hieraan is uiteraard de Stichting van het Dierenasiel niet vreemd. In verband met de viering van het 50-jarig bestaan van de Oranjevereni ging heeft de O.V. gevraagd voor één jaar de gemeentelijke bijdrage per kind te verhogen van 60 cent tot f 1.50. Daar schoolbesturen niet over tondsen van enige betekenis beschikken en het be stuur der O.V. het voornemen heeft ook voor de schoolgaande jeugd ter ge legenheid van het jubileum iets bijzon ders te doen. stellen B. en W. voor aan het verzoek der O.V. te voldoen. Over de subsidiering van het Jeugd werk is een uitgebreide toelichting ge geven. waarop wij bil de begrotings behandeling nog terugkomen Éveneens wordt uitvoerig ingegaan op eventuele subsidiering van leeszalen en biblio theken. o.m. komt daarbij weer ter sprake de subsidie voor „Reuvens". B. en W. zijn niet bereid om gevolg te geven aan de wensen van Leiden, wel wordt voorgesteld een kleine subsidie te geven, die ook gelden zou voor de R.-K. bibliotheek te Oegstgeest. Voor gesteld wordt aan de R.-K Toneelver eniging „De Grunerie" ^en subsidie te verlenen van f200.— per jaar. Het subsidiebedrag ten behoeve van de stichting voor- en nazorg van gees teszieken in Zuid-Holland zal iets wor den verhoogd. Het ligt in de bedoeling de begroting te behandelen in het openbaar op 17 december a.s. De zitting van de Raad vangt dan aan om 2 uur des mid dag». van een gemeente voor een bepaald dienstjaar. Toch is de gemeentereke ning een stuk, dat de volle belangstel ling verdient, omdat hierin een duide lijk overzicht wordt gegeven, uitge drukt in cyfers, van de activiteiten, die in het betreffende jaar zyn ontwikkeld, terwijl men dan tevens een juist inzicht van de financiële toestand der gemeente krijgt. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1957 is thans aan de raad ter voorlopige vaststelling overgelegd. Het eindresultaat van deze rekening is voor wat de gewone dienst betreft een nadelig saldo van f.. 5205 en voor wat de kapi- taaldienst betreft een nadelig saldo van f. 324.286. Voor kosten „Algemeen Beheer" was in de begroting geraamd f. 99.394, ter wijl in werkelijkheid is uitgegeven f. 113.394. Voor „Openbare veiligheid" zijn deze bedragen resp. f. 20.034 en f. 23.016, voor Volksgezondheid f. 14.952 en f. 15.401, voor volkshuisvesting f. 67.338 en f. 63.730, voor openbare werken f. 95.919 en f. 105.680, voor eigendommen niet voor de publieke dienst bestemd f. 12.130 en f. 15.211. Als kosten van het onderwijs (in zijn tota liteit) zijn deze bedragen f. 90.965 en f. 101.817, voor maatschappelijke steun en voorzorg f. 66.713 en f. 67.903. Voor dekkingsmiddelen van algemene aard was geraamd f. 75.560, terwijl in werkelijkheid werd ontvangen f. 83.972. Aan algemene uitkeringen uit het ge meentefonds was geraamd f. 250.125, terwijl werd ontvangen f. 274.593. Uit de bedragen opgenomen in de kapitaaldienst bij het hoofdstuk volks huisvesting spreekt wel duidelijk, dat terzake van de woningbouw de nodige activiteiten zijn ontplooid. Zo vermeldt dit hoofdstuk onder de post voorschot ten in het belang van de verbetering van de volkshuisvesting een bedrag van f. 232.151, aan toegekende premiën voor woningverbeteringen f. 2891. De dienst openbare werken, heeft op de kapitaal- dienst een bedrag gevergd van f. 38.506, waarin is begrepen de aanschaffing van nieuwe roltrommelvuilnisauto. Het hoofdstuk „eigendommen niet voor de publieke dienst bestemd" geeft een uit gaaf te zien van f. 47.439, waaronder is begrepen de aankoop van een boerderij en het bouwrijp maken van gronden in het uitbreidingsplan „Oost". Jaarvergadering Chr. Kleuterschool Gisteravond werd in de Chr. Kleuter school de algemene ledenvergadering van deze school gehouden. De voorzitter, „Loon" na werken en offeren „PEERKE DONDERS" DANKT VOOR ONDERVONDEN STEUN Als een klein blijk van dank voor alle offers, die donateurs en leden zich in het afgelopen jaar hebben getroost, heeft de afd. Leiden, „Peerke Donders" van de Kath. Nationale Bond voor EHBO hen gisteren in de Schouwburg een gezellige avond aangeboden. Onder de genodigden, die aan het be gin van de avond werden welkom ge heten door de voorzitter van „Peerke Donders", de heer H. Juffermans, be vonden zich o.m. deken W. P. M. Ha ring, de docerend-artsen Jansen en Re- mundt en voorts deputaties van de BB en van zusterverenigingen in Leiden en omstreken. De heer Juffermans zeide dat het trainen voor en het beoefenen van Eer ste Hulp bij Ongelukken geen pretje is. Het is, integendeel, altijd ernst en het vraagt van de leden van „Peerke Don ders" grote offers. Het kost bovendien wel een paar mille per jaar aan materiaal en verband. Spreker bracht dank aan de donateurs, die door hun giften en bijdragen, de EHBO in staat stellen, haar werk te blijven doen. Het blyspel „Ik weet, ik weet, wat jij niet weet", is geworden, wat de heer Juffermans en alle aanwezigen ervan hadden gehoopt: een vrolijke onderbre king van de problemen, waarvoor men zich elke dag gesteld ziet. Het spel, ge schreven door A. van Zuylen, werd op gevoerd door de Haagse „Amateur Co- medie". Het was de geschiedenis van een jong jurist, die op een feestavondje door een „magiër" van zijn geheugen wordt be roofd. De jongeman, die de laatste jaren een leven-van-plezier heeft gehad, weet zich niets meer te herinneren van zijn escapades. Als de werkelijkheid zich op hem stort, moet hij uitzoeken, wie van de drie dames, die hem belagen, zyn verloofde is. Het is een probleem waar mee hij wel een paar dagen zou kunnen vullen, als hem bovendien maar niec zyn dagelijks werk wachtte, waar hij niets van begrijpt. Er ontstond een serie dwaze verwikkelingen, die - hoe kan het anders - toch nog ten goede keer den. De beloning voor de spelers be stond uit applaus, bloemen voor de da mes en een dankwoord van de heer Juf- farmans. BEURSOVERZICHT Aandelen Philips passeren de 400% Grote belangstelling was er vanmid dag voor de Philipsaandelen. Het buitenland was wederom voor de aandelen in de markt, terwijl ook het publiek en de beroepshandel blijk ga ven van belangstelling. Voor de aan vang van de beurs was het de vraag, de heer J. Kool, opende deze bijeen komst. De penningmeester kon een ba tig saldo noteren. Bij de bestuursver kiezing werden gekozen de heren J. Kool, P. van Leeuwen en H. v. d. Voet. Tevens werd het bestuur uitgebreid met twee dames. Gekozen zijn de dames BergmanStarrenburg en Hogervorst Meijer. De nieuwe kascommissie be staat dit jaar uit de heren H. Vollaard, Th. Houweling en als reserve H. Dek ker. Op het voorstel nieuwbouw school volgde een levendige bespreking, maar de eerste vier jaar behoeft men niet op een nieuw gebouw te rekenen. De voor lopige kleine veranderingen zullen zo spoedig mogelijk plaats vinden. Jeugdnatuurwachters geïnstalleerd In de zaal van hotel „De Zon" heeft de burgemeester van ons dorp aan 82 kinderen een speldje uitgereikt, dat be wijst, dat zij als lid zijn ingeschreven bij de Warmondse Natuurwacht. De lei ding van deze middag berustte bij de onderwijzer van de St.-Nicolaas-school, de heer Joh. van Reisen. Deze zei in zijn openingswoord, dat het aantal le den nu ls gestegen tot 123, nl. 35 van de St.-Nicolaas-school, 40 van de School met den Bijbel en 48 meisjes van de St.- Ursula-school. Voordat de burgemeester de speldjes uitreikte, sprak hij over de betekenis van het woord jeugdnatuur- wacht. De heer C. H. Voorhoeve, uit Voor burg. directeur van de Stichting Na tuur en Jeugd, gaf een duidelijke uit eenzetting over de motieven, die heb ben geleid tot het in het leven roepen van de stichting. Hij wees erop, dat van de leden verwacht wordt, dat zij eerbied zullen hebben voor alles wat leeft en groeit. Daarna werden drie films vertoond. of de aandelen de limiet van 400 zouden passeren. Deze brug werd zonder slag of stoot bij de opening genomen door de notering op 401 aanhoudende aankopen zorgen er voor dat de koers opliep tot 403 op welk niveau ongeveer werd gesloten. De koerswinst, vergeleken bij de slot- koers van gisteren bedroeg voor Phi lips circa 5 punten. De 5 converteer bare obligaties Philips waren 3 punten hoger. Gisteren was reeds op 399 veel materiaal uit de markt genomen, waar door het vanmiddag niet zo jnoeilijk was de brug van 400 te ..nemen". In de overige internationale waarden wer den de winstnemingen goed geabsor beerd. De affaire bleef in alle hoeken gering. Aandelen Kon. Olie noteerden op f 196 circa f 1.40 beneden de vorige dag en bleven onder pariteit Amerika. Voor Unilever is de spanning ver dwenen en het koersverlies voor deze aandelen beliep circa 1 punt. Aku's trokken zich niets aan van een eventuele vestiging door het Ameri kaanse wereldconcern. Dupont de Ne mours in Dordrecht en waren slechts fractioneel lager. In het voorjaar 1959 zal eerst beslist worden of het concern in Nederland of in België een vestiging zal stichten. KLM werd fl, hoger vernomen. Scheepvaarten vrijwel verlaten en over het algemeen circa één punt lager. Staatsfondsen opnieuw vast voor de nieuwe 4% lening. De omzetten ln deze papieren beginnen af te nemen. Van de cultuursector viel weinig te vermelden. Senembah 1 punt hoger en Deli een paar dubbeltjes beter. Aandelen Hollandia Melkfabrieken werden op last van het beursbestuu* niet genoteerd om het publiek in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het bod op de aandelen van 300 De notering gisteren was 150 Antil* liaanse Brouwerij werd 5 punten hogei op 170 geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 november Londen 10.58%—10.59%; New York 3.77ft—3.77A; Montreal 3.89%—3.89%| Parijs 89.82>2—89.92%: Brussel 7.58%— 7.59%; Frankfort 90.50%—90.55%; Stock nolm 73.15%—73.20%; Zürich 86.50%— 86.55%; Zürich (vr. fr.) 87.90-87.95j Milaan 60.63%—60.68%Kopenhagen 54.71—54.76; Oslo 52.91%—52.96%; We* nen 14.61—14.62; Ankara 3.80%—3.80% I Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%-4 13.28. Beurs van Amsterdam Woensdag 19 november ACTIEVE OBLIGATIE Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 93 93 Grootboek obl. 3% 79% 79% Ned. '47 3% (3) 90ft 91% Ned. '51 3% 93% 94 Ned. '53 (3%) 91% 92ft Ned '56 3% 92% 92ft Ned '48 3% 85% 85% Ned '54 3% 88% 88% Ned '55 I 3% 88 87% Ned '55 II 3% 89% 89% Ned. '37 3 88% 88% Dollar lng '47 3 91% 88% Investeringscert. 3 95 95% Ned. 62-64 3 94 ft 94% Cert. NWS 2% 60% Indië '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 88% Ned W.B 6% 109% 110 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 33% 34 Nat. Handelsbank 135y4 134% Ned. Handelmlj186% 185 Amst. Rubber 70y4 69% Deli My.en (Ver.) 132.10 132 80 H.VA133% 133% Java Cult26 25% Senembah120 120% Vorstenlanden11% 12 AJC.U246% 246% Berkel's Patent (v.) 205 205 Calvé Delft cert. 370 368 Kon. Pap. v. Gelder 189 189 Hoogovens cert349 347 Mliller en Co. N_B 343 345 Ned. Kabelfabr301 307 Philips 398% 40314 Philips pret180 i82 Onilever 469% 467% Wilton Feyenoord 213 Biliton 2de r 188% 194% Dordtse Olie gew 824% 820% Kon. Petr <f.20.—196.20 195.70 UeJ? J50 M 20-' 19735 19645 Holl Amer lyn 159 157.v Java China Paket 138% 139 K-L.M 106.50 107 Ned Stoomv My 163Mj 161H Kon Paket My 135% 136'* Stoomvaart My Ned 153% i6*> Nievelt Goudr cert 135% 138 v. Ommeren cert «>69% 267 Kon Rott Lloyd 143 J49 Ned Scheepv Unie 1437/8 143 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 92% 93% Den Haag 1954 3% 86 Leiden 1947 3% 94B R'dam *37 I-HI S% 91% 93 Industr. Obligatie» Philips Dollar lng *51 95% 96 Premieleningen A'dam '53 3 98 B 98B A'dam '51 214 89 88% A'dam '56 I 2% 85% 86 A'dam'56 n 2% 95 95 Eindhoven '54 2% 8413 86 Enschede'54 2% 82% 82H Den Haag '52 I 2% 96 "4 96% Idem H 2% 96y, - R'dam '52 I 2% 97>i 96% Idem n 2% 96% 96% Idem '57 3% 106% 107 Utrecht '52 2% 98 98B -..-Holl 1957 2% 104% 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amst. Bank247 247 HB.U. cert218% 216 Rott. Bank 207 207 Twentsche Bank 185 184 Industrie Ondernemingen Albert Heyn271B 275 Borneo Sum. H. My. 42% 43 Ned. G. en Sp. fabr. 230 B 234% Kon. Ned. Grofsm. 120% 119% Interna tio89 87% Rott. Droogdok My. 546 Sikkens Lakfabr. '53 570B Tieleman en Dros 7% Ned. My. Walv.vrt. 83% 83% Spoorwegen Dell Spoorweg My. 6% 6% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 30 Intern Nickel88 ft 87% Anaconda 59% 59% Bethlehem Steel 50% 50A Cities Service 59% B 58% General Motors 49% 49y4 Kennecott99% 99% Republic Steel 68% 68% Shell Oil 81H 80% Union Pacific 35% 35% Un States Steel 88% 88% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 18/11 Edelmet. Kon. AA 55GB 56% Pref w.a Idem 62 312GBexd. 308 Holl Constructie 320GB Ing dut v Bouwnyv 159% 159% Int Kunststofl Ind 44% 44 Leldsche Wolsplnn 195B 196 Ver Touwfaoneker 193 198 Wernink'; Betonm 106B 105% GL Van Wyk Textiel 61 60%Q 102%G 102%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11