Aanvoer en prijzen stabiel WIE GOEDE SPIEREN HEEFT KAN VOOR NIETS STUDEREN V Kerkelijk Leven ®oooeooo MAAND AO *T NOVEMBER 19S0 Vele Amerikaanse universiteiten hechten overdreven waarde aan sportprestaties Er komt eindelijk verzet (Van onze Amerikaanse correspondent) Eugene Youngert, een Amerikaanse directeur van middelbare scholen, heeft de kat de bel aangebonden. In het be kende maandblad „The Atlantic" heeft hij een scherp vonnis geveld over de vele universiteiten in Amerika, die met alle geweld proberen om goede sportlui „op te kopen" voor hun rugby-ploeg en andere sportclubs. Officieel gaan die sportieve jongelui dan wel aan die uni versiteiten studeren, maar de studie wordt hun gemakkelijk gemaakt en dik wijls krijgen zij studiebeurzen en zelfs zakgeld. De professoren klagen er wel over, dat van verscheidene studenten de spieren veel beter ontwikkeld zijn dan de hersenen, maar die hoogleraren moe ten hun kruis maar dragen: de glorie van de universiteit eist een sterke rugby-ploeg. Zó krijgt de alma mater publiciteit engeld. Elke maatschappij heeft de univer siteiten, die zij verdient. Wanneer men van oud-studenten en plaatselijke wel- gestelden vooral geld loskrijgt, wanneer de rugby-ploeg wint en wanneer zulke overwinningen het aantal studenten doen toenemen dan is het wel enigs zins te verontschuldigen, dat men op die manier aan duiten probeert te komen. Tenslotte kan zulk een universiteit toch ook veel van de ontvangen dollars be steden ter bevordering van de weten schap. Deze kant van de zaak laat de kriti sche Youngert geheel buiten beschou wing. Hij heeft alleen oog voor de scha duwzijden van het systeem en die zijn inderdaad donker en dreigend. De sportleider van een universiteit is een belangrijk man. Van hem wordt verwacht, dat hij ploegen in het veld brengt, die winnen. Daar moet de universiteit het van hebben. Weet die sportleider geen overwinningen te be halen. dan dreigt hem ontslag! Vandaar dat deze man en zijn hel pers alles op alles zetten om op mid delbare scholen „talent" te ontdekken. Herhaaldelijk wordt de opsporing van spiertalent veel intensiever beoefend dan die van geestelijke begaafdheid. Herhaaldelijk ook bemerken jongens, die op de middelbare scholen goede cij fers behalen, dat domme sportsterren gemakkelijker en op betere voorwaar den toegang tot een bekende universi teit krijgen dan zijzelf, die wetenschap pelijk todh tot veel meer in staat zijn! Vermakelijke voorbeelden Youngert geeft vermakelijke voor beelden van dit aanwerven van spor tieve h.b.s.-ers. Wanneer er ergens op een middelbare school een atletische uitblinker is, dan komen universitaire sportleiders (coaches) uit alle delen van Amerika die jongen bepraten en bezoe ken. Het doel is natuurlijk om hem te winnen voor een bepaalde universiteit. Koninklijk Paar bij jubilerende A.M.V.J. Uitreiking dr. Eykman-medaille Koningin Juliana en Prins Bern- hard hebben gistermorgen in Amster dam de herdenkingsdienst ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van de Algemene Maatschappij voor Jon geren bijgewoond. Voorganger in deze dienst, die gehouden werd in de grote zaal van het centrale gebouw der A.M.V.J. aan het Leidse Bosje, was de algemene secretaris der A.M.V.J.. ds. W. L. Jens. De herden kingsdienst vormde de afsluiting van de uitgebreide lustrumviering, die op 6 september was begonnen. Het Koninklijke paar, dat de wens te kennen had gegeven de dienst als ge wone kerkgangers bij te wonen, werd ontvangen door de voorzitter van het hoofdbestuur mr. Y. Schol teil, de vice- voorzitter mr. H. baron Collot d'Ecury. de secretaris de heer J. M. Hendrikman en het hoofdbestuurslid mevrouw M. L. HorsmeierBijl. De dienst werd ook bijgewoond door de secretaris van de Prins dr. F. A. de Graaff, die bestuurslid is vam de A.M.V.J. te Rotterdam. De toespraak, die ds. Jens hield, was getiteld „Tussen herinnering en verwachting". Na afloop van de herdenkingsdienst onderhielden Koningin en Prins zich met de hoofdbestuursleden en de pre dikant. Het hoofdbestuur der A.M.V.J. hield zaterdagmiddag een drukbezochte re ceptie in de grote zaal van het Cen traal Gebouw der A.M.V.J. aan het Leidse Bosje te Amsterdam. Op de re ceptie werd bekend gemaakt, dat is ingesteld de dr. Eykman-medaille (ge noemd naar de oprichter der A.M.V.J.), als dankbaarheid voor al hetgeen deze voor de organisatie gedaan heeft. Voor de eerste keer is deze medaille in zilver zaterdagmiddag door de voor zitter van het hoofdbestuur, mr. Y. Scholten, uitgereikt aan de directeur der A.M.V.J., de heer W. van Vliet, die 40 jaar van nabij het stedelijk werk van de organisatie in Amsterdam heeft meegemaakt. Woorden van gelukwens en waarde ring werden tot het hoofdbestuur ge sproken door dr. W. van Zij 11. directeur van het Nederlands Olympisch Comité, ds. N. O .Steenbeek. namens de Ned. Jeugdgemeenschap, de Herv. Jeugdraad en de Oecumenische Jeugdgemeen schap, wethouder mr. F. H. C. van Wijok, namens het gemeentebestuur van Amsterdam, en mr. A. Ruys, voor zitter van de Raad van Commissarissen der A.M.V.J. Ter receptie verschenen o.m. talrijke leden en oud-leden, ver tegenwoordigers van sport- en be vriende jeugdorganisaties, en predikan ten. 25 meter omlaag gestort Op het terrein van de PJS.N.-centrale te Velsen-noord is de 37-jarige N. G. Helder dodelijk verongelukt. De heer Helder, die woonachtig is in Australië maar tijdelijk in Alkmaar verbleef, bracht een werkbezoek aan de uitbrei ding van de centrale. Bij het beklim men van een 25 meter hoge stelling werd hij plotseling onwel en stortte omlaag. De heer Helder overleed ter plaatse. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 17 november. Vee markt. Aanvoer in totaal 1869. Vette koel en en ossen 1169. Vette kalveren 700. Prijs in cents per kg.: vette koeien le kw. 290/320. 2e kw 280/290, 3e kw. 240/ 260, varkens (lev. gew.) 200, 198, 194. Enorme gasontploffing te Landsmeer TWEE GEWONDEN. In een woning aan de Acellestraat te Landsmeer heeft zich zaterdagmiddag een enorme gastontploffing voorgedaan waarbij twee personen gewond werden en het splinternieuwe huis van binnen bijna geheel vernield werd. De bewoner, de heer Fennema, nam een grote gaslucht in zijn huis waar en ging met een buurman, de heer J. Brom mers, op onderzoek uit naar een lek in de gasleiding. Daarbij maakte men ge bruik van een lucifer. Ook onder de vloer werd gezocht. Plotseling deed zich een hevige explosie voor, waarvan de luchtdruk zo krachtig was, dat het pla fond naar beneden kwam, het dak werd opgelicht en de gesloten, voornamelijk uit glas bestaande voordeur circa 35 meter werd weggeslingerd. Geheel ongedeerd werd door ijlings toegeschoten buurtbewoners een kind onder het puin vandaan gehaald. De bewoner zelf bleef ongedeerd, doch z:jn student wordt, behoeft geen betoog, 32-jarige vrouw en de 31-jarige buur- maar ook wordt hij een vreemd sports- man raakten gewond. B|~ De brandweer en gemeentearbeiders De jongen krijgt herhaaldelijk een grafcis retourvlucht aangeboden om de universiteit te komen bekijken. Soms nodigt men zelfs zijn vader en moeder, plus de h.b.s.-directeur en diens echt genote mee uit voor een weekeinde Welk een vreemd gevoel voor „waar den" wordt een jongen bijgebracht, wanneer hem omdat hij zo goed rugby of korfbal kan spelen een stu diebeurs wordt geboden, plus gratis bij lessen, plus een extra gemakkelijke cur sus en zelfseen baantje voor zijn vader op het terrein van de universiteit! Dat zo'n jongen een vreemd soort man. Eigenlijk is hij geen amateur meer. Zowel zyn coach als hijzelf hebben een belang gekregen bij het w i n n e'n. dat buiten proportie is. Wanneer een overwinning zó belangrijk wordt, dan gaat men zich al spoedig alle praktijken veroorloven, ook gemene. En dat geeft die sport vaak een heel onsportief ka rakter. Er zijn presidenten van universiteiten en er zijn hoogleraren, die zich begin nen te verzetten tegen deze excessen. Zij houden staande, dat men studenten alleen beurzen behoort te verlenen, in dien zij daar geestelijk recht op hebben. Deze nog veel te zwakke oppositie tracht de wetenschap hoog te houden èn tevens de sportieve sport. NEVEDA wol 'n klasse apart! Spaar de wikkels voor borduurkaartjes voor de kinderen Neveda, Rokin 118, Amsterdam Uitvoer van bloembollen opnieuw gestegen In vergelijking tot de periode 1 juli 1 november 1957 is in de overeenkom stige maanden 1958 naar waarde en hoe veelheid de uitvoer van bloembollen op nieuw gestegen. Uit de oogst 1958 werd 55.182.312 kg tot een waarde van f. 157.326.640,— uitge voerd tegen resp. 53.803.502 kg en t. 153.394.355,— in 1957. Wel (hebben zich verschuivingen in de bestemming van de oogst 1958 in verge lijking tot 1957 voorgedaan. West- Duitsland nam voor ruim 37 miljoen gul den tegen bijna 35 miljoen af België en Luxemburg namen voor eeri half mil joen meer af en ook Engeland kocht met I,2 miljoen meer voor f. 29.420.845,—. De uitvoer naar Finland Frankrijk en de Scandinavische landen ging in op waartse richting. De uitvoer naar de Ver. Staten liep als gevolg van de aanvanke lijke recessie in vergelijking tot 1057 in hoeveelheid en waarde terug van II.835.085 kg tot 10.889.819 kg resp f. 36.920.737.— en f. 35.899.794,—. Het udtvoerseizoen is echter nog niet afgelo pen. De gemiddJelde uitvoer is gestegen tot een nieuw record. hebben de ontzette voorgevel gestut Van de woningen aan weerszijden van het huis. dat in een blok staat, spron gen de ruiten en werd het houtwerk ontzet. Consistorie op 15 december a.s. Van gezaghebbende Vaticaanse zyde is vandaag meegedeeld, dat er op 15 december een consistorie gehouden zal worden waarop nieuwe kardinalen zul len worden gecreëerd. Men zei dat Paus Joannes besloten heeft op dit consistorie 23 nieuwe kar dinalen te benoemen, waardoor het Col lege van Kardinalen weer 75 man sterk zal zijn. Op de lijst van nieuwe kardinalen komt ook de naam voor van mgr. Paolo Giobbe, die apostolisch nuntius in Nederland is. Voorts zijn benoemd: Giovanni Bat- tista Montini, aartsbisschop van Milaan (61) Jose Bueno y Monreal, aartsbis schop van Sevilla (54), Antonio Maria I Barbieri, aartsbisschop van Montevideo (66), José Garibi y Rivera, aartsbis schop van Guadalajara (Mexico), 69 jaar, Amleto Cicognani, die al 25 jaar apostolisch gedelegeerde in de V.S. is, Domenico Tardini, staatssecretaris, Wil liam Godfrey, aartsbisschop van West minster (69), Richard Cushing, aarts bisschop van Boston (63), John O'Hara, aartsbisschop van Philadelphia (70), Julius Dopfner, bisschop van Berlijn (49), Fransiscus König, aartsbisschop van Wenen (53), Giovanni Urbani, de pas benoemde patriarch van Venetië (58), Paul Marie Richaud, aartsbisschop van Bordeaux (71), Alfonso Castaldo aartsbisschop van Napels (67), Fer nando Cento, apostolisch Nuntius in Portugal (75), Giuseppe Fietta, aposto lisch nuntius in Italië (75), Carlo Chiarlo, voormalig apostolisch nuntius in Brazilië, Carlo Confalonieri, secreta ris van de Congregatie voor de Semina- tires, Francesco Bracci, secretaris van de Congregatie van de Heilige Sacra menten, Francesco Roberti, secretaris van het Concilie, Andre Julien, deken van de Rota, Alberto di Jorio, secretaris van het College van Kardinalen. Makarios vertoefde op Schiphol Aartsbisschop Makarios. de verban nen leider van de Grieks-orthodoxe kerk op Cyprus vertoefde zaterdagavond anderhalf uur op de Amsterdamse luchthaven, komende van Athene via Rome en op doorreis naar New York, waar hij als waarnemer de debatten over Cyprus zal bijwonen in de Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties. Tot Rome had hij samengereisd met de Griekse minister van Buiten landse Zaken Averoff, die rechtstreeks van de Italiaanse hoofdstad per vlieg tuig naar New York vertrok. mwmm. vi - I «- fK ';/j* Bezoek aan Den Haag Scheveningen liep terug Ofschoon de geregistreerde hotels in Den Haag en Scheveningen ongeveer 10.000 gasten (161.161) tussen januari en september meer boekten, dan in 1957, liep de gemiddelde verblijfsduur terug van 3.61 naar 3.44, zodat het aantal ver- blijfsnachten daalde van 568.264 tot 574.068. Ongeacht Expo-invloeden dient 'hierbij gewezen te worden op verschuivingen in de toeristische gewoonten, aldus de Haagse VW. Deze is een gevolg van de grotere mobiliteit der toeristen, die er bovendien de voorkeur aan gaan geven in toenemende mate met caravans en tenten, te reizen. Ondanks de terugloop id het Soheve- ningse seizoen 'beter geweest, dan het vorige jaar De kleinere 'hotels in de Haaese binnenstad kregen de last van de terugloop. De Haagse logies-infor- maitiedienst bracht 27.539 gasten tegen 25.551 in 1957, onderdak. Zaterdag heeft Sinterklaas zijn i door burgemeester Kolfschoten ver- officiële intocht gehouden in Den I welkomd. Haag. Bij het Stadhuis werd hij I Wat denkt U van de acties van de Eoka en keurt U deze goed? werd om. aan Makarios gevraagd. „Niemand is een voorstander van de drama's op Cyprus", antwoordde Maka rios. „en keurt het vloeien van bloed goed. Maar ik ben ervan overtuigd, dat het de politiek van de Britse regering is geweest, die de bevolking van het eiland gedwongen heeft tot actie over te gaan. Of het Turkse, Britse of Griekse slachtoffers zijn, ik betreur de situatie in het algemeen. Het is echter niet voldoende om de gewelddaden te ver oordelen maar de Britse regering dient te helpen om de rust op Cyprus te her stellen. Het doden van vrouwen en kin deren wordt door mij verworpen, maar ik geloof te mogen constateren, dat in die gevallen meer van persoonlijke wraakneming sprake is dan van poli tieke acties." Indien Cyprus de onafhankelijkheid zou verkrijgen, wat doet U dan met de Turkse minderheid van nog geen 20 procent der bevolking? „De rechten van de Turkse minder heid zullen volkomen gegarandeerd kunnen worden door de Verenigde Naties of door ieder andere internatio nale instantie, die daarvoor in het leven wordt geroepen. Wij zijn bereid met de Turken te bespreken op welke wijze hun rechten het best gewaarborgd kun nen worden". Kunt U uw geestelijke herderschap combineren met een politieke functie? luidde een van de vragen. Aartsbisschop Makarios verklaarde, dat hij als zodanig gekozen was door de gehele bevolking van het eiland. „In de eerste plaats ben ik hun geestelijke leider en voorts hun politieke leider in nationale zin. Ik hoop, dat de dag snel zal komen, dat ik me weer geheel aan mijn geestelijke arbeid kan wijden". Uitvoerig ging aartsbisschop Makarios in op de kwestie, waarom hij afwijzend stond tegenover een internationale con ferentie. Onze tegenvoorstellen, o.a. om ook enkele andere landen tot de confe rentie toe te laten, zijn door de Britten en Turken verworpen. „Toch ben ik niet pessimistisch, integendeel, ik heb een optimistisch karakter. Ik hoop, dat de Britse regering zal inzien, dat haar politiek, zoals die tot dusver gevoerd werd, niet de juiste is om het probleem op te lossen". De Nederlandse weltergewichtkam- pioen Theo „Tommy" Baars heeft zaterdagavond in Reims in een gevecht over tien ronden op punten verloren van de Franse welterkampioen Jacaues Herbillon. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Benschop (toez G. J. Jansen te Daarle. Bedankt voor Ameide en Tienhoven D. van den Berg te Oud-Alblas. GEREF. KERKEN Beroepen te Veenwoudsterwal A. Schip pers te Colijnsplaat te Georgetown, (Ontario. Canada) D. C. Los te Ferwerd. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Maassluis F. Bakker te Hui zen (N-H) en J. C. van Ravenswaaï te Scheveningen. van wie eerstgenoemde is beroepen Bedankt voor Rozenburg A. H. Schippers te Hillegom. Ds. F. G. van Binsbergen overleden VAN 1930—1949 PREDIKANT TE KOUDEKERK A. D. RIJN. In de ouderdom van 58 jaar is zater dag in het Diaconessenhuis te Leeuwar den overleden ds. F. G. van Binsbergen, hervormd predikant te Oudwoude en Westergeest (Fr.) en van 19381949 predikant te Koudekerk a. d. Rijn. Ds. van Binsbergen, die 26 februari 1900 te Doornspijk werd geboren, aan vaarde in 1925 te Haamstede het pre dikambt in de Ned. Herv. Kerk. Sinds 16 januari 1949 diende hij de hervorm de gemeente van Oudwoude en Wester geest. Tijdens zijn verblijf in Koude kerk a. d. Rijn was hij o.a. quaestor van het classicaal bestuur van Leiden en scriba van de kring Alphen. De begrafenis van het stoffelijk over schot vindt donderdag, na een rouw dienst in de hervormde kerk, te Oud woude plaats. HERMAN ZAISS OVERLEDEN. Bij een auto-ongeluk in de omgeving van Hannover is de bekende Duitse fabrikant-evangelist Hermann Zaiss omgekomen. De heer Zaiss. die 68 jaar werd, was ook in Nederland bekend om zijn prediking over de gebedsgenezing, waarin hij stellig geloofde. GENERALE SYNODE N.H. KERK. Belangrijke agenda. De agenda van de generale synode der N.H. Kerk. die momenteel in „Woud- schoten" te Zeist bijeenkomt, bevat en kele belangrijke voorstellen. Behandeld zal worden een concept- geschrift opgesteld door de raad voor de verhouding van Kerk en Israël, dat de problemen waarvoor het bestaan van de staat Israël de kerk stelt, naar voren brengt. Verder zal aan de orde komen een adres betrekking hebbende op de open stelling van de ambten voor de vrouw. Een voorstel zal behandeld worden tot de verlening van de bevoegdheid van de bediening van woord en sacra menten aan bepaalde vicarissen, die voor langere tijd zijn aangesteld. Brandweerlieden in actie bij het stutten van de gevel van de woning te Landsmeer, waar een hevige ex~ plosie plaats vond toen iemand met een lucifer zocht naar een lek in de gasleiding. Twee personen werden bij deze explosie gewond. Tenslotte zuilen enkele benoemingen geschieden,waaronder de benoeming ven een kerkelijk hoogleraar in een vacature aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en in een komende vacature aan de Rijksuniversiteit te Groningen. In verband met deze agenda is gisteren in alle hervormde gemeenten de voor bede voor het werk der Synode ge vraagd. JEHOVAH'S GETUIGEN Van 14 tot en met 16 november hiel den de Jehovah's getuigen in de Grote Veilinghal te Alkmaar een conferentie, welke ten doel had hun bediening van het evangelie uit te breiden. Het hoogtepunt van deze conferentie was de lezing, welke de districtsopzie ner, de heer R. J. Engelkamp, gister middag hield over „Het Wachttoren genootschap in Gods voornemen". Spre ker zette uiteen, hoe God zich door alle tijden heen heeft bediend van een com municatiekanaal. Noach, Abraham en Mozes zijn hier enkele voorbeelden van. Na de dood en hemelvaart van Zijn be langrijkste woordvoerder, Jezus Christus, dienden de apostelen en oudsten te Je ruzalem als communicatiekanaal en be sturend lichaam. In deze tijd, aldus de spreker, neemt het Wachttorengenoot schap deze plaats in. Het driedaagse congres werd besloten met een lezing van de programmavoor zitter, de heer G. J. Piet, getiteld: „Wees in alles evenwichtig" en een toespraak: „De goddelijke wil volbrengen". NEDERLANDSE BAPTISTEN JEUGDBEWEGING De Nederlandse Baptisten Jeugdbewe ging en de in deze beweging coöpere rende centrales hebben zaterdag op het Nederlandse Baptistencentrum „De Vin- kenhof" te Bos en Duin te Utrecht hun jaarvergaderingen gehouden. Ds. H. P. de Boer uit Sittard, alge meen voorzitter van de Jeugdraad, wees in zijn openingsrede op de bijzondere betekenis en waarde van de vorming van goede jeugdleiders. Na een leven dige bespreking werd een motie van de afdeling Utrecht met vrijwel algemene stemmen aanvaard, waarin de Jeugd raad mandaat kreeg naar verder onder zoek en overleg een leider voor het cen trale en plaatselijke vormingswerk te benoemen. In de namiddag ging de vergadering uiteen in verschillende secties. Een werkweekeinde voor leiders en leidsters van het jongens- en meisjes- werk vond plaats onder leiding van de heer J. H. Wieshaput uit Veendam. Ds. J. Boertjes uit Utrecht, sprak over de verhouding van het evangelisa tiewerk der Unie en het jeugdwerk. kantoormachines Vestigingen door geheel Nederland Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De toestand op de rundveemarkten mag aan het einde van het weideseizoen, in feite tegen aller verwachting in, als zeer bevredigend worden beschouwd. Immers overvoerde markten bleven uit en de vraag voor de staltijd is behoor lijk goed, zodat er in dit najaar geen grote schommelingen in de noteringen zyn opgetreden. Voor de incourante kwaliteiten was in alle sectoren de ver koop wel eens moeilijk, maar voor „klad- prijzen" behoefde toch niets te worden afgestaan. In de vorige week liepen de aanvoeren nog iets omhoog, maar nu het meeste vee op stal is gezet, zal het aanbod geleidelijk weer gaan afnemen. In het verloop van de handel viel nage noeg geen verandering waar te nemen. De kooplust richtte zich weer in hoofd zaak op de betere kwaliteiten, die dan ook zeer vast in prijs bleven, terwijl de mindere soorten langzaam, maar vrij wel prijshoudend konden worden ge plaatst. In jonge fokvee was de markt, totaal gezien, wat levendiger en eerste kalf- vaarzen, zowel als pinken van het goede soort en afstamming, waren bepaald duur te noemen. Beste guste koeien voor de stalmesterij eveneens prijzig 'tussen f.800 en f.900; mindere soorten in hoofdzaak tussen f650 en f750 per stuk, met redelijke kooplust. De slachtvee- markt was nogal ruim bezet en verliep in ,de eerste helft van de week wat flauwer. De eindmarkten gaven echter weer een vaster beeld 'te zien, met vooral te Leeuwarden en Zwolle even hogere prijzen. Ook hier op de Leidse markt kon het slachtvee bij een niet te ruim aanbod bevredigend worden geplaatst. Op de vette kalverenmarkten was het aanbod weer zeer beperkt en zeer wei nig prima kwaliteit, welke dan ook eerder ie'ts duurder was enkel tot iets boven f. 3.Overigens een kalme handel met slechts geringe exportvraag. Noteringen f. 2.00—f. 2,70 per kg levend gewicht. Nuchtere kalveren werden in het alge meen iets vlugger verhandeld met even vastere prijzen, nl. f. 1,30—f. 1,60 per kg levend gewicht. Stuksprijzen f.45—f.65, extra zware en geschikte soorten voor de fok en mes'terij boven notering. De wolveemarkt was weer zeer goed bezet, maar desondanks had de handel een redelijk goed verloop, met veel ex portvraag, al is men met de huidige regeling met Frankrijk ten aanzien van de heffing lang niet tevreden. Men is nog steeds bezig om hierin verbetering te krijgen. De prijzen voor de vette lammeren varieerden in hoofdzaak tus sen f80 en f100 per stuk. Extra beste zware soorten boven en licht goed be neden notering. De varkens zijn weer vlot opgenomen tegen hoge prijzen. Prima kwaliteiten en goede zware soorten deden tussen f. 1,96 en f. 2.00 tot f. 2,03 per kg levend ge wicht, mindere soorten aflopend op f. 150. De beurs te Utrecht verliep zaterdag bij een redelijk aanbod wederom duur der. Voor de soorten tussen 70 tot 110 kg geslacht gewicht f. 2,41-f. 2,43, zwaar dere soorten f. 2,35-f. 2,37 per kg..schoon. Franco levering slachthuis of abattoir. Zeugen deden tussen f. 1,65 en f. 1,78 per kg levend gewicht. De plannen óm Poolse varkens in te voeren teneinde de prijzen tijdelijk af te remmen, zijn af gewezen. De paardemarkt was traag gestemd.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4