DE SPAR INKOOP BOEKEN Raad besloot tot het instellen van een koopavond in Noordwij k Loop der bevolking te Leiden Een doos vol inspiratie-" dag-in» dag-uit! I w 89 36 «gala DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 Middenstandsvereniging Noordivijk Actief gooide het roer deze week geheel om! Gisteravond kwam de Noordwykse gemeenteraad in spoedeisende vergadering bijeen onder leiding van loco-burgemeester J. van Leeuwen. De heer Van Riemsdijk was met kennisgeving afwezig. Aan de orde kwam de bespreking tot het houden van een koopavond te Noordwijk op vrijdagavond tot 10 uur. B. en W. hadden in deze geen voorstel; zoals later bleek was er in het college geen een stemmigheid. Het advies van de Kamer van Koophandel, dat gisteren is inge komen en werd voorgelezen, was niet afwijzend, maar gaf tevens gelegenheid alle kanten uit te gaan. Ingekomen waren verschillende adressen, die op de koopavond betrekking hadden, o.a. van de bond van winkelpersoneel in de kring Leiden. De K. v. K. wees erop, dat de animo voor een koopavond te Noordwijk aan Zee minder was voor zover het de middenstand betreft dan te Noordwjjk- Binnen. kyken, zo mogelijk op korte termijn en met een eigen rapport zullen uitkomen. Dit systeem blijkt in de afgelopen jaren uitstekend te hebben voldaan en de be handeling in openbare vergadering ten zeerste te hebben bespoedigd. Een mondeling voorstel om een aan de gemeente toebehorend stukje teel- land langs de Duinweg wederom voor een jaar te verhuren aan de heren Van der Meulen en Heemskerk, thans tegen de prijs van f. 0.80 per R.R. werd zonder verdere bespreking aangenomen, zodat deze kwekers thans onverwijld tot het planten van bloembollen kunnen over gaan. Bjj de rondvraag drong de heer De Witt aan op een behoorlijke verbinding met het Langeveld langs de Duinweg. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat er over deze kwestie voorstel len tot de waarschijnlijkheden behoren. Alvorens de discussie te openen wenste de voorzitter de heer Rippen in openbare vergadering geluk met het be reiken van zijn 75ste levensjaar op 4 november. De heer Rippen sprak een dankwoord voor de betoonde grote be langstelling. Tegen de verwachting in werd er uit voerig gediscussieerd. Nu de mogelijk heid bestaat een koopavond in te stel len in een bepaald gedeelte van een gemeente gingen er stemmen op de win kels te Noordwijk-Binnen gelegenheid te geven hun winkels open te stellen en deze gelegenheid de middenstanders te Noordwijk aan Zee te onthouden. In de boezem van het college van B en W ging het er kennelijk om de gemeente al dan niet in tweeën te delen in het geval er een voorstel uit de raad zou komen. De heer Sedelaar opende de bespre king met de opmerking, dat hij zijn in een vorige vergadering aan de K.v.K. gerichte verwijten over het lang uit blijven van advies volledig terugtrok, aangezien het verzoek om advies eerst zeer laat was verzonden. De kern van de zaak was aanvankelijk het voor en tegen van het verdelen van de gemeen te in twee delen. Al spoedig bleek dat de raad hier niet voor voelde. Wie sluiten wil kan dat al tijd doen. Een vinnig debat ontstond tussen de leden Sedelaar en Benschop, die elkaar weinig toegaven. Na vrij lange discussie deed de heer De Ruiter een opzienbarende onthul ling. De Middenstandsver. „Noordwijk Actief", die aanvankelijk weinig voor een koopavond voelde, heeft in een deze week gehouden vergadering het roer omgegooid en was voorstander geworden hetgeen door spreker werd toegelicht. Dit deed de deur dicht. Een voorstel in gediend door de heer De Witt tot het instellen van een koopavond op vrijdag tot tien uur voor geheel Noordwijk werd aangenomen met als enige tegenstem mer de heer Benschop. De begroting voor 1959 werd proforma aangeboden met de mededeling dat deze volgende week zal worden rondgestuurd. Cijfers werden derhalve nog niet bekend gemaakt. Wel werd op voorstel van B. en W. de raad in twee groepen gesplitst, die elk voor zich de begroting zullen be- „Ruk naar rechts" bij de Westduitse socialisten (Van onze correspondent in Bonn) Bij de verkiezingen in de fractie van de Bondsdag van het fractiebestuur van de Westduitse sociaal- democratische partij de SPD, heeft de fractie- en par tijvoorzitter Ollenhauer een nederlaag geleden. Hij kreeg namelijk slechts 114 van de in totaal 139 stemmen in plaats van alle of nagenoeg alle stemmen. De plaatsvervangende voorzitter, prof. Carlo Schmid, kreeg er 136, de economische ex pert dr. Deist 133 en de legerexpert Erler 123. Het was reeds tijdens het congres van de SPD te Stuittgiart voor enige maanden, duidelijk geworden, dat Ollen hauer veel sympathie heeft ingeboet en dat men hem niet meer voor de volle honderd procent steunt. Maar dat in de eigen fractie van de Bondsdag een zo groot aantal leidende SPD figuren zich afwendt van him voorzitter in partij en parlement, heeft groot opzien te Bonn gebaard. Men ziet in de grote be langstelling, die Carlo Schmid Erler en Deist genieten, een ruk naar rechts in de partij, zoals die zich reeds aarzelend te Stuttgart manifesteerde, ook al werd Wehner, een der meest linksen in de SPD, weer met 125 stemmen herkozen tot lid van het fractiebestuur. In ieder geval kan men spreken van een soort overwinning voor de gematigden in de SPD. NIEUWE UITGAVEN „Camilla", door Arnold Krieger. Vert. van C. J. Kelk. Uitg.: Kosmos, Amsterdam. „De zee van Ikaros", door Göran Schildt. Vert. uit het Zweeds door Ninl Scholtz. Uitg.; N. Kluwe, Deventer. „Hollywood na middernacht", politie roman van Frank Arnau. Uitg.: Nijgh en van Ditmar, Den Haag. „Het avontuur met de film ls voor Bert Haanstra een Strijd zonder Einde, het kan haast geen toeval zijn, dat hij die titel meegaf aan een van zijn beste documen taires". Met deze typerende woorden ein digt een boekje, dat verschenen is bij Moussault's Uitgeverij N.V. te Amsterdam op vrijwel hetzelfde tijdstip als waarop de film in première is gegaan, waaraan dit boekje geheel is gewijd n.l. de Jongste Ne derlandse speelfilm „Fanfare". Het 16 hier niet de plaats om nog eens de verdiensten van deze Nederlandse produktle te belich ten. Er is de laatste tijd voldoende over gesproken en geschreven. Maar het scena rio van Jan Blokker het moet gezegd, nu niet bepaald de sterkste pijler, waarop het succes van deze film rust is thans ifspre omlijst met talrijke foto's uit „Fanfare" of gemaakt tijdens de opnamen in het schilderachtige dorpje Giethoorn. Voorts worden er in dit boekje nog wat aardige bijzonderheden gegeven over Bert Haanstra zelf en de soms schier onoverkomelijke moeilijkheden, die hij tijdens zijn opna men heeft te overwinnen gehad. Alles bij elkaar vormt het boekje een prettige her innering aan een gelukkige mijlpaal in de het dan toe nog vrij povere vaderlandse filmgeschiedenis. Autorijden zonder vrees voor Uw ge zondheid, door G. Denecke en E. Seifert. Ned. bewerking van K. J. Perk. De aktentas, tien korte verhalen van F. Bordewijk. De wet van Parkinson, door C. North- cote Parkinson. Vert. van Paul Nijhoff Asser. Geill. met tekeningen van Oscar Lancaster. Uitgaven van Scheltema en ïiolkema N.V.. Amsterdam. Het in Rotterdam gevestigde Gezins- Begrotings-Instituut zendt ons een her ziene uitgave van zijn huishoudkasboek. waarin in vergelijking tot zijn voorgan gers diverse verbeteringen en uitbreidin gen zijn aangebracht. De praktische In deling heeft haar unt reeds lang bewezen. „Geen censuur in Ned. Nieuw-Guinea" ,Het is onjuist, dat het kantoor voor voorlichting en radio-omroep in Nieuw- Guinea voor de publikatie van het Ne derlandse en buitenlandse nieuws dage lijks de toestemming van de Gouverne mentssecretaris in Hollandia behoeft, of dat daarbij van enigerlei vorm van cen suur sprake zou zijn. Wel wordt met de secretaris overleg gepleegd over de wijze van publiceren van het zuiver politieke nieuws". Dit zegt minister Helders in zijn Me morie van Antwoord op de begrotingen voor 1957 en 1958 van Ned. Nieuw-Gui nea naar aanleiding van het verslag van de parlementaire missie, die in 1957 een bezoek aan dit gebiedsdeel heeft ge bracht. De minister voegt hier aan toe, dat er naai; wordt gestreefd, het nieuws door Radio-Omroep Nieuw-Guinea op een rustige wyze te brengen, met vermijding van sensatie. Indonesië heeft geen bezwaar Een woordvoerder der Indonesische regering heeft verklaard, dat Indonesië in het geheel geen bezwaar heeft tegen het besluit der Nederlandse regering om de 37 uit Nederland uitgewezen verste kelingen naar Westelijk Nieuw-Guinea te zenden, „vooral als zij echte Indone siërs zijn". TAINA ELG Finte balletdanseres voor Britse filmcamera Ze is Finse van geboorte en ballet danseres van huis-uit, maar de Britse filmmakers haalden haar uit Hollywood om in Londen voor de camera's te tre den. Zij de lieftallige Talna Elg heeft met Rank een contract getekend cm als onderwijzers te spelen in de kleurenrolprent "The 39 steps". Smaakvol gekleed in een zwart flu welen japonnetje met een wit hoedje op stelde zij zich aan de Londense pers voor en vertelde honderd uit over hun balletstudies bij de Finse opera en bij het Saddlers Wells Ballet cn haar op treden met balletgroepen uit Zweden. Finland en Monte Carlo. En dan die totale ommezwaai naar de film. De laatste was "Return to King Solomon's Mines". Andere waren "Les Girls", "Imitation General". "The Pro digal". "Diane" en "Gaby". Taine, die haar 2'/2 jaar oude zoon tje mee naar Engeland had gebracht, ontkende lachend dat haar naam was afgeleid van Anita Leg (been). Ze heet te heus Taina Elg. En ze werd gecon tracteerd door enkele mensen van de Britse filmindustrie, die naar Holly wood en andere filmcentra vlogen om talenten te ontdekken en er beslag op te leggen voor films in de toekomst. Nu ja ontdekken. Een beetje naam moeten re reeds hebben. Zoals die van Taina Elg. Sultan Hamid gaat in zaken Sultan Hamid II. die thans op weg is naar ons land, heeft te Singapore verklaard, in januari weer naar In donesië terug te zullen keren. Zijn gezin zal in Nederland blijven wonen, in verband met het betere klimaat. Hij zal niet weer in de politiek gaan, maar in zaken, teneinde in zijn levens onderhoud te voorzien. Hamid ver klaarde gevreesd te hebben, dat de tijd, die hij in de gevangenis had doorge bracht, hem had vervreemd van zijn volk, doch de ontvangst, die hem kort na zijn vrijlating in Pontianak was be reid, was overweldigend geweest. Daar om heeft hij besloten naar Indonesië terug te keren. GEVESTIGD In week van 23 t.m. 29 oktober 1958 R. G. Lerner en fam, van Vollenhoven- plein 78. E. Norde en fam, boekhouder. Roemer Vlsscherstraat 4. H. T. D. Dijk stra en fam, bouwk. ambtenaar, Duyven- dakstraat 7. R. R. van Ravenswaay Claas- sen en fam. Duyvendakstraat 5. C. van Dijk geb. Hoekstra en fam. onderwijzeres. Burggravenlaan 197. M. J. Cramer geb. S tig ter en fam. Hogewoerd 167. B. van Els- wijk en fam. politie-beambte, Lorentzkade 52. W. M. Stam geb. Westdorp en fam, Hoefstraat 34a. G. H. te Braak en fam.. Calandstr. 14, F. van Oosten geb Couwen- berg en fam, Marijkestraat 28, J. B van Berkel en fam, onderwijzer, ten Katestr. 2b, M. H. van der Mast geb. van Kampen, en fam. Langestraat 18. H. H. van der Horst en fam, scheikundig ingenieur. Kam. Onneslaan 32, H. Baaxen. de Sitter - laan 41. J. M. van Ast geb. Cranendonk. Irenestraat 18. T. J. Giphart, 11. verpleeg ster, Mezenstraat 2. E. F. Boersma. Witte Rozenstraat 22, J. M. Ooijen, mach. stik- ster. Herensingel 21, R. F. Wielinga, Haag- weg 22, M. J. Blikman geb. van der Meer, Waardkerksteeg 5. C. A. E. van Hooiwerff. Dw. Koornbrugsteeg 8. G. E. Snip, Plant soen 15, H. Heerenga, Nieuwe Rijn 30, W. L J. de Vries, Hugo de Grootstraat 15, L. Koemans, hulp in de huish., de Sitterlaan 131, R. J. J. van Heijningen, de Sitterlaan 10a, H. J. van der Hoeven, Witte Singel 11 C. S. Kramer, Kanaalweg 40, W. Hoogen- doorn, de Laat de Kanterstraat 13, A Lammers, Hogewoerd 84a. K. M. Hofkes, Rapenburg 121, J H. van Es. Noordeinde 2a, J. de Groot, borstelmaker, Zegersteeg 2 J. P, Kleiweg de Zwaan, Rijnsburgerweg 40, W. U. Hegi, metselaar. Mtrakelsteeg 14, J. van Oevern, haspelaar, OranjegTacht 23a A. A. van Soestbergen, arts. Modderman straat 69, E. W. J. Zoek, Apothekersdijk 28 D. M. de Vries, de M. van Streefkerkstr. 34, J. A. J. Koks, de Sitterlaan 114. A. G. Staverman, Zoeterw oudse Singel 52. A. P. Verheijke, monteur schrljfm. van Limburg Stirumstraat 19. J. R. Nienhuis. Witte Ro zenstraat 38a, C. G. van Haften, verpl.. Tomatenstraat 19. N. F. Beckering van 't Hoffstraat 26a, M. de Kok, Witte Singel 96—97. W. J. M. Boon. Witte Singel 96— 97, J. H. Hartevelt geb. Huetlnk. Witte Ro zenstraat 3. K. J. Heerlng, Boerhaavelaan 21. N. J. Zimmerman. Rijnsburgerweg 119a. P. A. Hadders, Tesselschadestraat 9. D. Kniest, hulp in de huish., Roodborststr. 3. A A. Rodenburg, huishoudster. Lange Ma re 65, Jonkheer T. W. Serraris Hoge Mors- weg 28, W. S. van der Meer, Cobetstraat 8. G. de Korte Rijnsburgerweg 41, J. H van Katwijk, zendeling, de M. van Streefkerk straat 34. H. van Blnsbergen. kandldaat- notrls, Noordelndsplein 8a, J. Sloot, in spect. verz. de L. de Kanterstraat 44. D. G. de Ruiter geb. Hovestad, verpl., Bree- straat 11 ,E. van Adelsbergen, Koestraat 15a, J. A. de Weerd, Boerhaavelaan 17. T. R. T. M. Veldhoven, Watersteeg 4. B. Eige- man, hulp in de huish.. Plantage 12. C, de Vrind geb. Kanbier. Julianastraat 51. F M, J. Flotman. militair. Groenhazengracht 12. S. A. M. Claassen. van 't Hoffstr. 26a A A. de Veer, Marislaan 29, M. I. Y van Glnkel, Nieuwe Rijn 61a, J. G Vreden- bregt, Herengrt 53, P. A. M. Massizzo. de M. van Streefkerkstr. 45, A. J. Doets, kan toorbediende. Sumatrastraat 106. E. Sedlak kapster, de Sitterlaan 36. J. J. Mijnssen de Sitterlaan 26. W. R J. Klaassen. Hugo de Grootstraat 15. R. W. Danz. Witte Singel 8E, A. Schouten, matroos, Calandstr. 57. H. J J. van Hove, geb. Hoogendoorn. de Ruv- terstraat 2, M. Verhage geb. Brak, da Cos- tastraat 103, J. B. Hoogveld!, militair. Morsstraat 6264. VERTROKKEN J. A. Hoogeveen en fam, van Morsweg 32. nr Katwijk. Populierenlaan 9, M de Keijzer en fam. van Julianastr. 60 nr Velsen, Trompstraat 93. S. D Bouman en fom„ van West Havenstr. 10, nr. Voor schoten, Valkenburgseweg 86. W. Bolten- dal en fam, van Franchimontlaan 29, nr. Delft, Lange Geer 20. W. H. de Groot en fam., van Rijnsburgerweg 3, nr. Arnhem, Wielewaalstraat 4, J. C. Woudstra geb. de Eruijn en fam., van P. Krugerstraat 20, nr Ltrecht, Goudsesteinlaan 12. J. Dubbelaar en fam. Stuwstraat 10. nr. Ver. Staten v. Nrd Amerika, P. den Hartog en fam van Lorentzkade 50, nr. Gouda. Kattensingel 76b. J. L. Kragt geb. van Melle en fam.. van Lorentzkade 83, nr. Rotterdam. Din- teloordstr 7. P. Schaft en fam.. v Room burgerlaan 22, nr Den Helder. Eemstraat 87. I. M. T. de Ruijte geb. Stikkelman, van Amallastraat 3, nr. Haarlemmermeer. Kruisweg 695. C. A. W. van Bezouwen. van Driftstraat 116a, nr Nijmegen. Daalseweg 380. A. S. Kuijvenhoven geb. Thomas, van Nieuwe Rijn 75. nr. Noordwijk, Langeveld 29, S. de Bruin. v. Aalmarkt 2, nr 's-Gra- venhage, v. d. Woertstraat 25. G. karstens van Apothekersdyk 34. nr. Hellendoorn. Reggeweg 15. W. J. Botman, van Rijns burgerweg 10. nr. Amsterdam. R. Hartstr. 16III, W. J. Kempers, van Narmstraat 9, nr. Haarlemmermeer, Ewijkstraat 15, H Sluiter, van de Sitterlaan 86, nr. 's-Gra- venhage, Nunspeetlaan 410, M. M. J Huis man. van T. Siegenbeekstraat 5. nr 's-Gra- venhage. Westeinde 132, M. van Zoomeren, van Hartmanstr. 29. nr. Bennebroek, Ben- nebroekerlaan 1, A. M. Ammerlaan, van Raamsteeg 2a, nr. Oegstgeest, Terweeweg 90, E. J. M. Laurense, van Noordeinde 50. nr. Rotterdam, Merellaan 25, J E Mei link. van Rapenburg 47. nr. Wassenaar, Wittenburgerweg 158, J Matthijsse geb. Blitz, v. Breestr. 120, nr Zwolle, Wicher- linckstraat 178, A Pluis, van Burggraven- laan 193, nr. De Bilt U, Gezichtslaan 102, S. J. M. Ouwerkerk, van Herensingel 2c, nr. Wijchen, Graafseweg 304, A. P. J. M. Driessen. van Oude Vest 33a, nr. Oegst geest, Assendelftstraat 20. F. van Ommen, van J. de Wlttstraat 44. nr. 's-Graven- hage. Kazernestraat 58, W A. de Wilde, van J. de Wlttstr. 10. nr. Hilversum, Boerhaavestr. 11, F. L. Allaart, van Rijns- burgerw. 136a. nr. Rhodesia. G. van Mou- rik, van Levendaal 162, naar 's-Graven- hage. Sportlaan 474, J. J. van Stekelen burg. van Ketelboeterstg 7a .nr 's-Gra- venhage, Vredeoord 49. C. O Kuln, van Pasteurstraat 34a, nr. Aalten Tramstr 18. P. A. Zlrkzee. van Pr. Hendrikstr. 26a. nr. Weert. Kazernelaan 101. J. Baart van W. Pyrmontstr. 7, nr. Gilze ca, K. Door- manstr. 38, H. Laterveer geb. Pot, van Hermanstr. 9, nr. Hilversum, Nachtegaal- str. 36. J. J. F. de Cler, van Houtlaan 1, nr. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 11, N. van Mourlk, van Rijnsburgerweg i0, nr Voor schoten, Noortheystr. 12, A. G. Maphar, van Rijnsburgerweg 140, nr. Rotterdam. Hoekersingel 77III, P. Verplancke. v. Drie Octoberstr. 37a, nr. Breda, Poolseweg 36, IJ Dijkstra, van Wasstraat 8, nr. Bergen op Zoom, Oude Hufjbergsebaan 300a. M. Brinks geb. Willemsen. van Meerburger kade 17. nr Zevenaar, Julianalaan 47. M. T. F. van Hoorn, van Hoefstraat 14, nr. Utrecht. Catharijnesingel 101. J P. M. Wagenaar. v. Ketelboeterstg 7a nr. Zwolle Blekerstraat 1, M. Brussen van Oude Rijn 51, nr. Lelmuiden, Noordeinde 54, E. Ou werkerk geb, Lut, van Sionshof 8. nr Wa- geningen. Grindweg 49. S. F. Barends geb. Klers. van Rijnsburgerslngel 29. nr Nige ria, G. J. Jansen geb. Lugtigheid. van Boerhaavelaan 5. nr. Beverwijk, R. Aertsz- weg 5. J. E. A. Bouclque. van Rijn- en Schlekade 115d, nr .'s-Gravenhage Zuid- wal 83, G. J. Ooms. van Hoge Rijndijk 44 nr. Zaandam. Zeemanstraat 100. W. F. A. Peters, van Groenhazengracht 12, nr. Eist. Rijksweg Noord 69, M. J. Theunlssen, van Noordelnde 50, nr. Geldrop, Villapark 6. „Blaasjesziekte"" nu in lieel Duitsland (Van onze correspondent in Bonn) De geheimzinnige blaasjesziekte, die een week geleden rond Osnabrück voor het eerst werd ontdekt, heeft thans in geheel Duitsland slachtoffers gemaakt. Dodelijke gevallen zijn gelukkig nog niet bekend geworden, maar in talloze ste den moesten gehele schoolklassen geslo ten worden! Overigens meent men in bepaalde we tenschappelijke kringen, dat het bij deze ziekte gaat om een reeds in 1886 in Gratz in Oostenrijk voorkomend ge val, te weten de huiduitslag erythema infectiosum. Dit heeft de directeur van de Kieler universiteitskliniek, prof. Proper, gisteren verklaard. In bepaalde steden en gebieden heeft de ziekte, die gepaard gaat met het voorkomen van blaasjes op de huid. met koorts en een week lichte ongesteldheid, haar hoogte punt al gehad. Maar in andere steden woedt zij onverminderd voort. Zij heeft zich zelfs al voortgeplant naar Oost- Duitsland en het uiterste zuiden van de Bondsrepubliek. In Bonn lijden thans niet minder dan negenhonderd mensen aan de blaasjes ziekte; vooral jonge vrouwen, iets ouder dan twintig jaar, zijn er het slachtoffer van geworden. Het algemene verloop vertoont een zekere overeenkomst met do Aziatische griep. Ook thans is de ziekte in zeer korte tijd van het uiterste noorden naar Beieren gekomen. In Frankfurt am Main moesten niet min der dan 200 schoolklassen worden geslo ten, in Berlijn bedraagt het aantal blaasjeszieken, voornamelijk tussen veertien en dertig jaar oud, vele duizen den. ,Maar in Noordrijn-Westfalen, grenzende aan Nederland, en België, komt de ziekte, behalve in Bonn, nau- wetlijks voor. In Sleeswijk-Holstein is hij alweer verdwenen, maar in Beieren, Baden-Wurttemberg en het Saargebied daarentegen stijgt het aantal zieken met de dag. Ongerustheid over deze blaasjesziekte bestaat in West-Duitsland niet. Men vermoedt dat de ziekte binnen een week vergeten zal zijn, al zullen de medici met het probleem blijven zitten zolang men niet precies weet, waarom het hier gaat. Greep in etalage RUITENTIKKER STAL VOOR f 11.000. (Speciale berichtgeving) Een ruitentikker heeft vannacht voor bijna f 11.000 aan sieraden gestolen uit de etalage van de bekende juwelierszaak van de N.V. J. M. Lucardie aan de Lijn baan te Rotterdam. In zijn haast om weg te komen, heeft de man een ring met diamanten, die een waarde heeft van f 1650 verloren. De politie heeft die later teruggevonden, zodat er nog voor een waarde van f 9300 wordt vermist. Even na 2 uur hoorde een bewoner van een van de Lijnbaanflate een klap. Direct daarop trad de alarminstallatie van de juwelierszaak in werking. Nog drie slagen volgden en toen zag hij een schim weglopen. Direct werd de politie gewaarschuwd, die enkele minuten na het alarm met radiosurveillancewagens aanwezig was. Van de ruitentikker ech ter geen spoor. Voor de etalage lag een voorhamer, die is gebruikt om een gat in de voorruit en een in de daarachter han gende zogenaamde „zwevende ruit" te slaan. De hamer was gloednieuw. Het prijsje zat er nog op. Het papier, waarin het gereedschap had gezeten, lag een eindje verder. RECHTZAKEN Tegen smokkelende persfotograaf f 1000 geëist De Duitse persfotograaf, die op 26 juli bij zijn terugkomst uit Irak op het vliegveld Schiphol door de Nederland se marechaussee werd gearresteerd om dat hg nog een vonnis van vier weken gevangenisstraf had te ondergaan, hem door de economische politierechter van Maastricht opgelegd wegens smokkel van koffie, heeft thans voor het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch in hoger beroep terechtgestaan. De dagvaarding vermeldde dat hij in augustus 1953 3 kilogram koffie en over twee maanden verdeeld, in totaal 60 kilogram koffie bij Kerkrade naar Duitsland gesmokkeld had. Hij erkende dit volkomen en ook het feit, dat hij aan die smokkel plusminus DM 400 ver diend had. De procureur-generaal, mr. Moons, wilde op grond van de lange tijd, die sinds het delict verlopen is van een vrijheidsstraf afzien en eiste f. 1000 boe te subs. 50 dagen hechtenis. De verde diger, mr. R. P. Kokosky uit Amster dam, vond deze boete onbillijk hoog. Hij wees op de grote ellende die zijn cliënt door deze affaire heeft moeten doorma ken, toen hij van de revolutie uit Irak terugkwam en zo snel mogelijk naar Pa rijs wilde om daar de resultaten van zijn werk af te leveren. Ook betoogde hij dat de fotograaf die 24 jaar in Nederland gewoond heeft en wiens ouders in Kerkrade wonen, door machinaties van machtige lieden als ongewenste vreemdeling het land is uit gezet, daardoor zijn betrekking verloor en toen om in zijn levensonderhoud te voorzien, is gaan smokkelen. M. Kokosky bepleitte clementie. Het Hof zal op 19 november arrest wijzen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 november. Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg. druiven 3294. andijvie 9-13, snij bonen 119186, stambonen 182194, kro ten 68. idem gekookt 1625. boerenkool 1112, rode kool 917. gele kool 710. groene kool 715, prei 10—18, spinazie 44 80, stoofsla 2526, spruiten A 3864, B 1961, tomaten A 2143, B 2046, C 2026, uien plcklers 12.7012.80. idem drielingen 13.7013.80. middellijn 9.10 9 20. idem middelgrof 8.508 90. idem grof 10.8011, waspeen 1321. witlof 3178. per 100 stuks: bloemkool A 1439. B 12 —39. knolselderle 8—17, sla A 9.10—16.30. B 5.3011.10. per 100 bos: bleekselderie 1012, bospeen 1030, peterselie 2.50 3.00, selderie 1.50—5.60. BARNEVELD, 6 november. Markten. Elerveiling SBE. Aanvoer 383.820 stuks. Handel vlug. Prijzen: eieren van 44/50 gr. f 10.20—11.52, eieren van 52/55 gr. f 11.76 12.40, eieren van 55/60 gr. f 12.6114.24 eieren van 60/65 gr. f 14.4116.49. eende- ëleren van 60/71 gr. f 8.5110.08, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse Elerveiling Barne- veldEde. Weekaanvoer: circa 1.250.000 stuks. Handel vlug. Prijzen: eieren van 49/55 gr. f 11.5412.50, eieren van 55/60 gr. f 12.7114,22, eieren van 60/65 gr. f 14.53—16.76, eieren van 65/68 gr. f 17.07 17.81 alles per 100 stuks. Eiermarkt; aanvoer 2.100.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen: kippeëleren van 61/65 gr. f 15.7516.75, algemene prijs f 16.25 per 100 stuks, kiloprijs f 2.60. biets 62^ gram. henneëleren 49/61 gr. f 11.tot 15.75. kiloprijs va nf 2.25 tot f2.58. Prijsnotering Gelders-Overijsselse Ver eniging van Elerhandelarengrote eieren f 16.0 tot f 16.50. gewicht 63/68 gr. kleine eieren f 13.50—15.50. gewicht 56/61 gr„ henneëleren f 10.— tot f 12.—. gewicht 50/ 52 gram. BOSKOOP, 5 nov. „De Boskoopse Vei ling. Grootbl. Rozen: Better Times 180 "0-290. Offman 320-300-200, Duisburg 360 220, Pechtold 380-130. Bouchc 220. Vler- landen 420—120. Butterfly 280—180; Baby- rozen: Else Poulsen 41. Sweetheart 200 170, Ellen Poulsen 11042. Diversen per bos: Troschrysanten 39-63-85. Gem. Tros- chrysanten 32; Diversen per tak: Pluis- chrysanten 7J-13-14-21. Generiumpluimen 14. Callcarpaplanten 80, Grootbl. Chry santen 4621. Nerlne 17. Calicarpa 165- 100-30, Besartikelen: Rode Pernettya 370- 170-220 per bos. Witte Pernettya 260-190, Gemengde 140-160, Ilese per bos 75-61, Ca- licarpatakken 110—90, Sneeuwbes 19—20. GOUDA. 6 november. Aangevoerd 124 partijen kaas. Eerste kwaliteit f 2.25 2.30, tweede kwaliteit f 2.18—2.24, extra kwaliteit f2.312.60. Handel goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 5 november. - Groenteveiling: waspeen B export (per kist) 1.602.60, waspeen binnenland (per kist) 2.203.70, bloemkool A (per 100 st.) 23tot 44.Idem B (per 100 st.). 10. itot 21.andijvie 7.tot H.t—breekpeen (per kist) 1.10—1.90. witlof 37.—. idem B 17.rode kool 9.0015.00. groene kool 10.0010.50. knolselderle per 100 stuks 14.tot 15.uien (per kist) 1.10, toma ten C 30.idem CC 20.prei A 19. tot 20.Idem B 12.selderie (per 100 bos) 5.60. Aanvoer waspeen: 30.000 ton. ROELOFARENDSVEEN. 5 november. Bloemenveiling. Freesia 38220. Orultho- galum 57120, Cyclamen 70120, Tros chrysanten: Millersdale 32-56, Devels Cap 4049, Golden Glint 4568, Sunset 32 53, Superform 4165. White Bouquette 19 32. Electron 3151. Carnavak 3055, Champion 4062, Alfretton 3147, Per fection 4451, Cydonla 3248, Horwood 3145. Rose Adair 3743, Choco 5058. Carolina 4161, Salamander 3445. Snowfall 2441 per bos; Idem geplozen: Superform 89. Choco 1018, Alfretton 1123, Am. Aanwinst 1727. Southdown Pink 1423. Champion 1319, Charman 18—22, Loveliners 13—18, Bill Speat 13 23, Evelyn Busch 1017 per stuk, Am. Anjers 1733, Nerine 1652 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 5 november. Groenteveiling: tomaten A 89.tot 107.- B 78.tot 97.C 20.tot 43.afw. 20,tot 62.andijvie 14.tot 18 bloemkool 10,tot 24.kropsla 8.00 6.00, glassla 8.00—11.00 per 100 kg. RIJNSBURG, 5 november. Bloemen veiling FLORA. Troschrysanten: Sans d'Or 6572. Superform 5063. Joy Prinses 100 —125, Golden Glint 8085. Sunburst 70 75. Flory King 6585. Choco 7585. Josef 90—105, Caroline 40—55, Brons 4555. W. Diamont 6580. W. Hope 8090. Golden Eouquet 3040. Esther 9095. Mosquito 2535. Indrapolis 100—110. Freesia 65 95. Physalis 6090. alles per bos; Geplo zen Chrysanten: Choco 1420. Kauffmann 11—14, L. Amerika 11—15, South Pink 20 23, Am. Anjers: sim rood 2431. roze 2029. wit 2227. Harvest Moon 2226 per stuk. Anemonen 560620 per 100. RIJNSBURG, 5 november. Groente veiling. Andijvie 712, groene kool 1012, rode kool 714, gele kool 1011, uien 8- 11, waspeen 1017 per kilo; selderie 56, petereselie 46 per bos; bloemkool A 20— 35. B 12—20, C 10—11 per stuk. TER AAR. 5 november. Groentevei ling: tomaten A export 80121. B 72105 C 40—73, tomaten A 20—69, B 2058, O 20—38, CC 20—23, bonken 20—33, kassnij- bonen 120126, idem stek 50, groene kool 715, rode kool 813. sav. kool 1112. andijvie 7—13, witlof 55—68, Idem 2 37— 54. idem stek 223, waspeen 1016, prei 16, spruiten 3439. idem afw. 17, uien 7 8, spinazie 46 alles per kg.; sla 58. per stuk, komkommers stek 8 per stuk, bos peen 24 per bos, boerenkool 55—70 per kist. Appelen: Allington pippin 10, Drui ven 114 alles per kg. Wij kopen alle soorten bruik bare boeken in Boekh. M. L. SWERIS Prinsessekade 4 - Tel. 25065 Botermarkt 14 - Tel. 26696 1 Sparklanten kunnen iets extra's doen! Elke week komen méér huisvrouwen tot de ontdekking, dat kopen bij De Spar sparen bij de koop betekent. Wat 'n verrassing wekelijks die extra aanbieding, wat 'n voordeel steeds maar weer aanbiedingen met dubbel zegels. En... altijd op alle Spar-merkartikelen 10% korting! de zo'n Onuitputtelijk z'j" dA kaas' Hoe meer Ch' doet. hoe meer nieuwe variatjes^ep com binaties u elk Uür Tare eekgen- voor ontelbare g^ heden, tn - - vrijwel geen tijd! "O. *1 «4" Zwitserse Faillissement A. A. A. v. d. BOS. De enige uitdelingslijst ligt ter inzage voor crediteuren op de Griffie van de Rechtbank in Den Haag en van het Kantongerecht te Leiden ge durende 10 dagen. 6 november 1958. De Curator: Mr. F. C. R. Drossaart Bentford. deze week met toch 10*1» korting: looCHOCOLADE-MENAGERIE van 70 voor 59 ct bij aankoop van 100 gram SPARTHEE P geldig van 6- 23 november DUBBEL Sparzegels bij: PEPERMUNT 2 rollen LEVERTRAAN n« o,4 u,«, EDELKANDIJKOEK COCOSTAARTMIX p.k HAVERMOUT P.k53 -22-g«u ak SNIJWORST 100 gram GEST. GEHAKT blik 450 gram uw hoekje met 10% WIENERBANKET 250 gram 59-10% 30 - 12 "gela 145 - 58 «gei» 112 - 44 "gela 46 - 1 8 «gel» 57 - 22 «gci» 139- 56 "gei» Strooi vanavond tons! KRUIDNOOTJES 100 giu, 2 0 - 10* SIGAREN t Muki 2 5 10% WORTELEN <t«k, 25 -10% fi-Kïivsi—vrsMnTOBOiPieaouonnrimrotMrrssot <anv7 meaiMKMvmKMMfll Luister elke morgen, om half elf naar het program ma van De Spar over radio Luxemburg, 208 meter. sf? 2100 ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS Kopen bij De Spar is sparen bij de koop!

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11