„Die zilvervloot enter ik..." Het ziet er naar uit, dat ARC en Rijnsb. Boys de voorronde overleven VWS werd uitgeschakeldGWS en SVOW zijn vrijwel kansloos Eindelijk weer eens een zege voor Manchester United DE ZILVERVLOOT jj Verbitterde Willi Hahn: ,,'n flinke knaapdieKruiver Wereldkampioen Botwinnik liet steek vallen tegen Bouwmeester MAANDAG 3 NOVEMBER 1958 Strijd om de KNVB-zaterdagbeker De slechte toestand van vele terreinen was er oorzaak van, dat zaterdagmiddag niet alle wedstrijden van de voorronde om de KNVB- zaterdagbeker, gespeeld zijn. In deze voorronde zijn, zoals bekend, de clubs in groepen van drie ingedeeld, die een halve competitie spelen, Alle ploegen spelen dus eenmaal thuis en eenmaal uit. De terreinen van RCL en Alphia werden door de betrokken consuls onbespeelbaar verklaard, iets wat vooral met het terrein van de Alphianen in de toekomst nog wel meer zal gebeuren, omdat ondanks de door de gemeente genomen maatregelen, het terrein zonder -meer zeer slecht blijft. De ontmoetingen RCL—'Katwijk en Alphia—Oegstgeest zullen hierdoor op een latere datum gespeeld moeten worden. Maar 3 wedstrijden SHS, dat in de 1ste voorronde bij Leiden met een 34 zege uit de bus was gekomen, leek thuis spelend tegen ARC opnieuw aan het langste eind te gaan trekken. Na een kwartier spelen moest tenminste invaller-doelman Verbeek al naar het net, toen de Haagse linksbin nen de bal de juiste richting had ge geven (10). ARC herstelde zich daar na, maar kon toch pas ver in de tweede helft tot de gelijkmaker komen, door Oosterloo uit een vrije trap, nadat de scheidsrechter doelpunten van Piet van Heusden en Bogaard om de een of an dere reden had afgekeurd. Timmer had even later weinig moeite om uit een voorzet van Piet van Heusden de stand op 1—2 te brengen en toen Verbokkum kort daarop van een fout in de Haagse achterhoede profiteerde, was het pleit beslecht 31). De Alphenaren krijgen nu in hun tweede wedstrijd van deze voorronde Leiden nog thuis. Een gelijk spel is voldoende om verder te kunn;en bekeren. SVOWGWS 3—2 SVOW won thuis van GWS met 3—2 in een matig gespeelde wedstrijd. Veel hebben de Weteringers echter aan deze overwinning niet, omdat zij in de 1ste wedstrijd reeds met 50 van Noordwijk hebben verloren en dus de kustbewoners LFC vierde feest Zaterdag organiseerde de contact commissie van LFC een feestavond voor haar leden en donateurs. De grote zaal van „Den Burcht" was geheel bezet, tot grote vreugde van de contactcommissie voorzitter, de heer B. Zonderop. Na diens openingswoord volgde nog een korte 6peech van de voorzitter van LFC, de heer F. van Waveren. Spreker dankte voor het vele werk dat was verzet door de contactcommissie en wekte allen, die daartoe in de gelegenheid zijn, op een handje mee te helpen bij de aanleg van een nieuwe tribune. LEUK AMUSEMENT Na dit officiële gedeelte werd de res terende tijd van de avond ter beschik king gegeven aan het Haagse Musical- Varia gezelschap ..Cosmopolitain" van Fred Borgonje's. Dit gezelschap bracht de aanwezigen muziek, voordracht en vermakelijke een-acters, waarvan voor al „kantoor-perikelen" de zaal deed brullen van het lachen. Ook het en semble van Wim van Leeuwen vertolkte de nummers prima, bijgestaan door de vocalisten Corry v. d. Werf, Ellen Luy- ken en Elly Vloemans. Vooral het op treden van het calypso-orkest oogstte 'n daverend applaus. Tot slot van deze zeer geslaagde avond was er de gebruikelijke vier uurtjes dansen. De dansmuziek werd verzorgd door „The Rythme Boys" ol.l.v. A. Mu- see en de dansleiding was in handen van de heer Van Wijk. Aanvoerder wist van wanten Als de aanvoerder van de Wagening- se voetbalvereniging WAW (2e klasse Oost A) Heilering, een boom van een knaap, zijn clubgenoot, de linksback Quint niet in een soort dubbele Nelson had genomen en buiten de lijnen had gesmeten, zou zijn club zich zeker heb ben moeten verantwoorden bij de straf- commdssie van de KNVB. Want toen met nog drie mdnuten te spelen een der voorwaartsen van de tegenpartij, VDZ, de stand op 0—2 bracht en de nederlaag vast stond, kon linksback Quint düt niet verdragen 'en wilde hij de scheidsrechter molesteren. Maar Heilering zette zijn onsportieve clubgenoot letterlijk buiten de lijnen met het verbod terug te komen. Enkele voetbalvlegels, die zich met het geval wilden bemoeien zette hij even eens buiten het veld. Toen de wedstrijd was afgelopen, ble ken de gemoederen nog niet tot bedaren te zijn gekomen. Maar ook deze moei lijkheden wist de aanvoerder van WAW met zijn imponerende gestalte te be zweren. Voetbaluitslagen Betaald voetbal 2e DIVISIE B VelocitasTubantia 00 ZwartemeerOldenzaal 21 Amateurs le KLASSE A De Spartaan—DWV 2—1 Zaterdagvoetbal OM DE ZATERDAGBEKER 2e voorronde: SHS—ARC 3 SVOW—GWS 3—2 Rijnsb. Boys—VWS 3—1 Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Res. 2e divisie B: EBOH 2—NAC 2 1-3. AMATEURS Res. 3e klasse A: SHS 4—Blauw Zwart 2 61UVS 3—Lugdunum 2 2—0. Res. 3e klasse B: DHL 2—Archipel 2 0-4. ZATERDAGVOETBAL ROTO 8 8—1. de beste kansen hebben, ook al zouden deze de laatste wedstrijd bij GWS ver liezen. Immers, het doelgemiddelde be slist wanneer de ploegen met een gelijk aantal punten eindigen. Door C. Lens kwam GWS reeds na drie minuten spelen tot een voorsprong, toen deze een strafschop mocht nemen. De SVOW-spil had zijn benen niet tij dig weggehaald en de Sassemse midvoor was er over gestruikeld. Jan v. d. Meer bracht de gelijkmaker op het bord, waarna C. Lens opnieuw Hoegendijk- hoff verschalkte (1—2). In de tweede helft maakte Jaap van Steensel gelijk (22) en ondanks een fel aanvallend GWS, scoorde Jan v .d. Meer toch een derde doelpunt. Het bleek ook de laat ste treffer van deze middag, waardoor de zege bij de roodwitten bleef. Rijnsb. Boys—VWS 3—1 Rijnsburgse Boys heeft eveneens goede kansen voor verdere deelname aan de strijd om de zaterdagcup. Zoals men zich zal herinneren werd de eerste ont moeting bij SIZO met een 11 gelijk spel besloten, maar zaterdag lieten de Boys het tegen VWS daar niet bij. De dekenmensen werden met een 31 ne derlaag naar de Sleutelstad terug ge stuurd. Wint VWS de laatste wedstrijd van deze voorronde thuis tegen SIZO of speelt het gelijk, dan kunnen de Boys juichen, maar mocht SIZO deze ont moeting bijvoorbeeld met flinke cijfers winnen, dan vissen de Rijnsburgers nog juist achter het net. Er werd over het geheel uiterst matig voetbal getoond in de ontmoeting tegen de mannen van Van Wijk, die wel vaak in de aanval waren, maar desondanks doelman Heemskerk niet konden ver schalken. De enige keer, dat het gelukte, was dit nog aan een fout van de Rijns burgse goalie te wijten. Dit werd de ge lijkmaker nadat G. v. d. Ven de eerste treffer geplaatst had, 1—1. H. de Mooij zorgde voor een 2—1 ruststand. Na de thee bleef VWS fel aanvallen en deden zioh vele kansen voor, maar een flitsend schot werd zelden in de richting van Heemskerk afgevuurd. Aan de andere kant rondde Van Zuilen een mooie combinatie goed af, waardoor de einduitslag 3—1 werd. KJNV B-toto (Van onze Haagse redactie) De 81.249 gulden, eerste prijs in de KNVB-toto van dit weekeinde, is waarschijnlijk door één deelnemer, die alle uitslagen juist had voorspeld, gewonnen. Voor de tweede prijs van 34.821 gulden meldden zich 2 deelne mers met 14 punten. In totaal namen 203.400 personen aan deze toto deel. Voetbul in Engeland Arsenal en Preston N.E. aan de kop Om het de Nederlandse pool-liefhebbers wat moeilijker te maken, zijn er zater dag weer enkele verrassende uitslagen in de eerste divisie van de Engelse league te noteren geweest. Merkwaardigerwijs verloren de beide „zwervers" aan de kop van de ranglijst van twee „westelijke" clubs. Wolverhampton Wanderers leed uit namelijk een 21 nederlaag tegen West Bromwich Albion en Bolton Wanderers liet thuis met 2—0 de eer aan West Ham United. Door het een en ander staan nu Arsenal en Preston North End bovenaan de lijst. Arsenal door een benauwde 32 zege op Newcastle United en Preston North End door een 2—0 overwinning op Chelsea. In één stad in Engeland kon zaterdag de voetbalvreugde niet op. De twee clubs uit Manchester. „United" en „City", wonnen namelijk beide. Manchester United maakte in Leeds tegen de plaat selijke vereniging een eind aan de serie van zeven wedstrijden zonder overwin ning en won met 21. De architect van de „United"-zege was rechtsbinnen Al- bert Quixall, Engelands duurste speler, die, nadat hij reeds twee maanden voor zijn nieuwe vereniging had gespeeld, nu voor de eerste maal het zoet van de overwinning smaakte. Bij de rust ston den de mancunians overigens nog met 10 achter door een doelpunt van Shackleton. die deze week voor f 80.000 naar Burnley zal overgaan. Na de hervatting scoorden kort na elkaar Albert Scanion en Fred Goodwin en zo zagen de 48 500 toeschouwers het record van Leeds, de ploeg die in dit seizoen op eigen terrein nog geen neder laag had geleden, verloren gaan. De overwinning van Manchester City op Tottenham Hotspur (5—1) op eigen terrein was opmerkelijk. Men gaf de City houder van de rode lantaarn met 10 punten vrijwel geen kans tegen de Spurs die in hun laatste drie wedstrijden 16 doelpunten hadden gescoord. Het pakte echter anders uit. De Lon- dense club werd volkomen overspeeld. BU de rust had zij een 30 achterstand en pas vlak voor het einde kon Robbie Smith voor een tegendoelpunt zorgen. De meest produktieve speler was de rechtsbinnen van de City, Collin Barlow, die een hattrick scoorde. In het programmablad van Arsenal Newcastle United stond voor het als cor- Een aanval van Arsenal-midvoor Herd op het Newcastle United-doel eindigt in handen van doelman Harvey. reet doorgaande Engelse publiek een wel zeer ongewone waarschuwing. Het was een aanmaning om de kalmte te bewa ren. Bij de vorige thuiswedstrijd van Ar senal waren er namelijk stenen en an dere voorwerpen naar de spelers gegooid. De waarschuwing had succes. Ondanks de grote spanning in de laatste mi nuten werden twee doelpunten gemaakt werd geen wanklank gehoord. UITSLAGEN Eerste divisie: ArsenalNewcastle United 32; Birmingham City—Ports mouth 2—2; Bolton Wanderers—West Ham United 0—2; Bunrley—Nottingham Forest 02; EvertonBlackburn Rovers 22; Leeds UnitedManchester United 1—2; Leicester City—Blackpool 03; Luton TownAston Villa 21; Man chester CityTottenham Hotspur 51; Preston North EndChelsea 20; West Bromwich AlbionWolverhampton Wanderers 21. Tweede divisie: Bristol Rovers—Bristol City 1—2; Derby County—Cardiff City 13; FulhamSheffield United 42; Ipswich TownCharlton Athletic 31; Leyton OrientHuddersfield Town 25; Lincoln CityBrighton and Hove Al bion 42: Scunthorpe UnitedBanrsley 10; Sheffield WednesdayRotherham United 5—0; Stoke City—Liverpool 0—2; SunderlandGrimsby Town 10; Swan sea Town—Middlesbrough 5—2. (Advertentie) wmw* fen verstandig be sluit van deze 15- jarige scholier uit Amsterdam. Hij pro fiteert er van, dat er een nieuwe Jeugd- spaarwet gekomen is, die het sparen nu dubbel aantrek kelijk maakt. Wie nü het besluit neemt, jaarlijks minimaal f 30.- en maximaal f 200.- te sparen, krijgt na zes jaar niet alleen het gespaarde bedrag en de rente terug, maar bovendien een premie van maar liefst 10% van het totaal extra. Vraag de gratis brochure met inlichtingen bij spaarbank, postkantoor of boeren leenbank. jongeren sparen met het ideaalplan Amateurs te sterk voor jeugd In een zondag op het sportcomplex „Varkensoord" te Rotterdam gespeelde oefenwedstrijd heeft het voorlopig Ne derlands amateurelftal een 6—1 over winning behaald op een Nederlands jeugdteam, bestaande uit spelers van 16 tot 18 jaar. Bij de rust hadden de ama teurs reeds een 4—0 voorsprong. Vooral de jeugd speelde een teleur stellende, slechte partij. Behalve dat alle verband zoek was, bleven ook de persoonlijke prestaties ver beneden de verwachtingen door gebrek aan balcon trole en lichaamstechniek. De amateurs daarentegen voldeden als ploeg vaak uit stekend en beschikten over een binnen- trio (Frederiks, Ravenstein en Allard) dat herhaaldelijk de grootste verwarring kon stichten. Van hen viel in het bij zonder Frederiks op. Zijn techniek, po sitiespel en prima passes aan zijn me despelers maakten hem tot de beste spe ler van het veld. In de achterhoede was het Van Pelt, die steeds kundig en be heerst de onsamenhangende aanvallen der jeugd een halt toeriep. Reeds voor de rust konden Frederiks, Allard en Ravenstein (2 maal) zonder bijzondere krachtsinspanning de ama teurs een 40 voorsprong bezorgen. Na dat vervolgens Allard en De Kreek de stand op 60 hadden gebracht, werden de teugels wat gevierd en kreeg het jeugdelftal enig tegenspel. Er was echter een verdedigingsfout voor nodig om Van der Weert kort voor het einde de gele genheid te verschaffen het enige tegen- punt te scoren. Wout Wagitmans heeft zondag de Grote Prijs van Berlijn, een wedstrijd achter grote motoren over 25 en 35 km, gewonnen. In beide manches kwam hij als eerste over de eindstreep. Tweede werd de Zwitserse wereldkampioen Bucher. In de kleedkamers Enthousiaste Elek Schwartz: „tegen elke Europese ploeg hebben wij een kans" Dc stemming was na afloop uiteraard niet opgewekt in de Zwit serse kleedkamer. Doelman Elsener en spil Leuenberger betastten pijnlijk hun blessures, die zij tijdens de ongelukkige botsing met elkaar opliepen, bondscoach Willi Hahn stak nerveus de ene sigaret na de andere aan en onder de douches spraken de spelers alleen maar gedempt met elkaar. „Kijk eens", begon Hahn zich te verontschuldigen, „ik wil niet zeg gen dat we onverdiend hebben verloren, maar de Nederlanders waren toch echt ook niet sterk. Onze ploeg is nog te jong voor een dergelijke wedstrijd, vooral de voorhoedespelers missen voldoende routine en daardoor gingen enkele kansen verloren. Sommigen hebben dat pech, genoemd, ik niet", en fel voegde hij er aan toe: „zoiets is geen pech, dat is onvermogen". Even staakte het gesprek. Hahn boog zich zorgzaam over zyn beide onfortuin lijke uitvallers, die gelukkig niet erg ge wond waren. Maar de Zwitserse bonds coach was te verbitterd om het bij deze woorden te laten. En dus kwam een na dere analyse: „De grootste fout van myn ploeg is geweest dat de kanthalves in de tweede helft mee ten aanval wil den. Daardoor verdween de druk op de Nederlandse voorhoede en kreeg Kruiver de kans om onze verdediging te desor ganiseren. Een flinke knaap, die Krui ver", voeg de hij er aan toe, „maar snapt U zo'n spil nu? Twee domme fouten maakte hij, het werden twee doelpun ten. Als hij de bal gewoon weggetrapt had, was er niets gebeurd". Een vergelijking met de wedstrijd Ne derlandDenemarken wilden wij horen, want Hahn was enkele weken geleden ter observatie eveneens in Rotterdam. Maar de bondscoach wilde het gesprek kennelijk niet die richting uit hebben. „Ach een vergelijking, iedere wedstrijd is nu eenmaal anders", zei hij ontwij kend en hoffelijk in zacht-Duits. En toen opeen weer fel: „Hügi stel ik niet meer op, die is te oud". En daarmee konden wy (en Hügi) het doen. Aanvoerder Meier was al even spraak zaam: „Verdedigend hebben wij goed ge speeld, aanvallend niet. Nederland had vandaag verslagen kunnen worden, maar wij hebben geen geluk gehad. Belang rijk was wel, dat onze achterhoede erg geïrriteerd werd door dat afzwenken van die midvoor. Hoe heet hij ook weer? Ah Ja, Kreiffer...." De beste Nederlandse spelers? Meier was minder hoffelijk: „Ik vond ze alle maal even goed en even slecht S Geen wedstrijdbal voor Guigue Niet één, maar twee ballen heeft 5 deze 236e interlandwedstrijd de KNVB gekost. Nadat in de tweede helft de witte bal in het spel was gebracht kon Piet Kruiver nauwe- B lijks een oog aflaten van de bal B waarmee hij zijn beide doelpunten b had gescoord. Toen Maurice Guigue hpt eind- g signaal gaf en Cor van der Hart zich zonder strijd in het bezit stel- g de van de witte wedstrijdbal rende Kruiver naar het reserve-bankje, ontweek de toegestoken handen en B dook onder de bank om de andere B bal te bemachtigen. I In de kleedkamer deed een con- troleur nog een - schuchtere - po- B ging Kruiver de bal te ontnemen. B om die aan verzamelaar Maurice 5 Guigue ter hand te kunnen stellen. H Na interventie van Cor van der Hart was de kwestie gauw geregeld B en kon Kruiver tevreden de reis B B naar Eindhoven ondernemen. B Internationale zeskamp te Wageningen In de internationale zeskamp, die te Wageningen wordt gespeeld, kwamen in de eerste ronde de benjamin van dit toernooi Frits Roessel en de we reldkampioen Botwinnik tegen elkaar uit. Het werd een konings-indische ver dediging, waarin Botwinnik met wit de scherpe Saemisch-variant koos. Een vroegtijdige ruil in het centrum gaf wit de gelegenheid een sterk paard op d5 te plaatsen. Hoewel zwart even eens een goed geposteerd paard kreeg, en daardoor de stellingen bijna ge lijkwaardig waren, deed een overhaast uitgevoerde actie over de damevleugel hem een belangrijke pion inboeten. Daarna had de wereldkampioen wei nig moeite om met een juist uitge voerde afwikkeling de partij in winst om te zetten. Spelend met zwart stelde Donnerzich tegen Flohr zeer solide op door in een orthodox damegambiet de Laskerma- noeuvre te kiezen. Even zag het er naar uit, dat wit toch in het voordeel zou komen, toen deze na een afruilcombi- natie een pion voor kwam. Donner had de zaak echter goed berekend en in een eindspel van vier torens wist hij door een tegenactie remise te forceren. Van Scheltinga en Bouwmeester be groeven zich diep in de problemen van een Nimzo-Indiër. Het werd een gelijk- opgaande strijd, die, toen beiden in een geladen stelling een herhaling van zet ten niet uit de weg gingen, eveneens in een vredige remise eindigde. SENSATIE. De tweede ronde bracht een sen satie. Bouwmeester (wit) slaagde er namelijk in Botwinnik een half punt te ontfutselen. Het werd zelfs een dubbele sensatie toen bleek, dat de wereldkampioen op het beslissende moment verzuimd had door middel van een torenoffer de party in zyn voordeel te beslissen. Ook Flohr bracht het met wit niet verder dan een puntenverdeling tegen Van Scheltinga. Het was een dame- gambiet, waarin de Russische grootmees ter zich het voordeel van een goede loper wist te verschaffen Door echter de enige open lijn op het bord met zijn toren bezet te houden, kwam zwart tot voldoende tegenspel, zodat tot remise besloten werd. De enige overwinning in deze ronde was die van Donner (wit) tegen Roessel. In een Pannosysteem van een konings- indische verdediging beantwoordde wit de aanval van zwart op de damevleugel met een tegenactie in het centrum. Een minder nauwkeurige zet van zwart bracht wit spoedig voordeel. In een moeilijke stelling werd Roessel tenslotte het slachtoffer van een geraffineerde combinatie, die hem tot opgeven dwong. Na de tweede ronde is de stand als volgt: 1 en 2 ex aequo: Botwinnik en Don ner beiden 1% pnt; 3, 4, 5 ex aequo: Flohr, Van Scheltinga en Bouwmeester, allen 1 pnt; 6 Roessel 0 pnt. TEVREDEN De vreugde in de Nederlandse kleed kamer was groot. Bondscoach Elek Schwartz en aanvoerder Cor van der Hart omhelsden elkaar in de kleedka mer, Piet Kruiver moest vele handen drukken. „Natuurlijk ben ik tevreden", luidde even later het commentaar van de enthousiaste bondscoach. „Natuurlyk, Zwitserland is toch zeker een land dat telt op de internationale voetbalmarkt. Deze overwinning, op een ploeg die tac tisch zeer sterk speelde, heeft voor mij zelfs grotere waarde dan die van enkele weken geleden tegen de Deense ama teurs. Ik beweer, wat ik trouwens al eerder beweerd heb, dat ons team voor elke Europese ploeg een waardige tegen stander is en dat wy tegen vrywel elk Europees team tenminste een kans hebben". Goal-getter Piet Kruiver was ook al bijzonder tevreden. „Neen, ik raakte die Zwitserse keeper niet eens. Hy liep ge woon tegen zijn eigen stopper op. En of ik bij dat eerste doelpunt buitenspel stond? Ik weet het niet. Maar off-side of geen off-side: hij telt „Het ging lekker", waren de woorden van Kees Kuys. „Ik heb plezierig ge speeld. Neen, zó mag het altijd gaan"! En dat vond Tonny van der Linden ook. „Ja, kijk, in DOS gaat het natuur lijk gemakkelijker, daar durf ik ook meer. Maar ik mag toch echt niet mop peren, het begint te wennen en daar door speel ik ook wat rustiger". „Vergeet niet, die overwinning is be haald op een snelle en gevaarlijke ploeg", zei TC-voorzitter Kruyver. „Wanneer ik dat in aanmerking neem dan ben ik: stellig tevreden, al geef ik toe da/t het nog beter kan". Quick Boys speelde gelijk tegen DOTO: 22 Quick Boys speelde met zeven inval lers een vriendschappelijke wedstrijd te gen de derdeklasser DOTO. De thuis club had als doelverdediger opgesteld Spaans, die van SHS overschrijving had gevraagd. Hij heeft niet veel werk ge had, zodat zijn eventueele kwaliteiten niet uitkwamen. De gasten zwoegden van begin tot het einde en smaakten nog het genoegen een eervol gelijkspel te behalen. De Katwijkse voorhoede heeft legio prachtkansen gehad, maar er werden er slechts twee benut door An ton v. d. Plas. Voor de rest werden de kansen op „deskundige" wijze om zeep gebracht. DOTO nam de leiding uit een dubieuze strafschop. Het werd gelijk door v. d. Plas, maar een fout van Schoneveld bracht DOTO opnieuw de leiding en het was wederom v. d. Plas, die gelijk maakte: 22. Tsjechische uitnodiging voor Nederlands jeugdteam De K.N.V.B. heeft van de Tsjechische bond een uitnodiging ontvangen voor het spelen van een wedstrijd tussen de ploegen, samengesteld uit spelers bene den de 23 jaar. Hoewel het bestuur van de K.N.V.B. deze uitnodiging nog niet heeft aanvaard, is het vrijwel zeker, dat volgend voorjaar een Nederlands team naar Tsjecho-Slowakije zal gaan. VaSt staat intussen al dat het Neder lands amateur elftal zondag 19 maart in Italië zal uitkomen tegen de Ita liaanse amateurs. De onderhandelingen tussen de Nederlandse en Westduitse Voetbalbond over een amateur-interland zijn voorts met succes bekroond, zodat het Westduitse elftal in 1959 naar Ne derland zal komen. Go Ahead versloeg Zaterdagelftal Zaterdag is te Deventer een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Go Ahead en een bonds zaterdagelftal. De ontmoe ting eindigde in een 21 overwinning voor Go Ahead, nadat de rust was in gegaan met gelijke stand: 1—1. Doelpunten van Vonhoff en Bennaars Ook Nederlandse B-ploeg won met 2—0 van Zwitserland De voetbalwedstrijd Zwitser land B—Nederland B, te Winter- thur gespeeld, is door de Neder landse B-ploeg met 2—0 gewonnen. Beide doelpunten werden in de eerste helft gescoord. Vonhoff (27e minuut) en Bennaars (30e minuut) waren de makers. Er waren 12.000 toeschouwers. De verdiende zege van de B-ploeg werd behaald in een vooral voor rust levendige en aantrekkelijke wedstrijd. Als in de eerste minuten kregen beide ploegen goede doelkansen, maar de juiste richting was voorlopig nog zoek. Een schuiver van Bennaars en een dia gonale kogel van Brizzi leverden voor respectievelijk doelman Schneider en de Nederlandse goalie Roffel nog het meeste gevaar op. Na een kwartier begon zich een Ne derlands overwicht af te tekenen. Onze landgenoten demonstreerden een betere techniek en in het spel van midvoor Van der Gijp met zijn beide kleine debutanten Vonhoff en Bennaars zat duidelijk meer vaart en stootkracht. Het eerste resultaat van dit betere aanvalsspel kwam na 27 minuten. Een schot van Van der Gyp werd door het houtwerk gekeerd, maar onmiddellijk maakte Bennaars zich meester van de bal om met een haarzuiver passje Von hoff in de gelegenheid te stellen het eerste doelpunt te scoren. Na een schot van rechtsbinnen Brizzi tegen de paal werd het 3 minuten na de eerste treffer 2—0 door een goed doelpunt van Rijvers' vervanger Bennaars. Met de bal aan zijn voet omspeelde hy doelman Schnei der op de doellyn. Na rust bleef Nederland sterker, maar het tempo zakte aanmerkelijk. De Zwit serse ploeg speelde een zeer matige partij en vooral de voorhoede kon tegen de- fysiek sterkere tegenstanders niet veel uitrichten. Zonder moeite bleven spil Walhout en de beide backs Brull en Veldhoen meester van de situatie. Ne derland bleef in de aanval, maar het schieten was slecht verzorgd en naar mate de tijd vorderde, verloor de wed strijd elke attractie.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6