FILMS ..Photoflux r Oratie prof. dr. J. J. Poortman' Herdenking der kerkhervorming A. J. Leenhouts officier in de orde van Oranje Nassau Kinderboekenweek ook in Leiden net PHILIPS VAN DEZE WEEK: 97ste jaargang Zaterdag 1 november 1958 Tweede blad no. 29584 Gistermiddag aanvaardde prof. dr. J. J. Poortman het ambt van bijzonder hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de faculteit der let teren en wijsbegeerte door in het Groot Auditorium een inaugurele oratie uit te spreken over „De Wijsgerige projectie". Prof. Poortmandie de metafy sica in de geest van de theosofie als leeropdracht heeft, bezet als eerste deze leerstoel vanwege de Stichting Proklos. De foto geeft een beeld van de gebruikelijke receptie na afloop van de oratie. Dr. F. Kleyn, curator van de Universiteit, wenst de nieuwe hoogleraar en zijn echtgenote geluk. (Foto L.D./Van Vliet) Advertentie HOLS SPOEDBLIK maaltijd kant en klaar voor hond en kat. Verkrijgbaar in alle speciaalzaken! Kon. onderscheiding voor P. A. Knaap Na een diensttijd van 46 jaar heeft onze stadgenoot, de heer P. A. Knaap, vertegenwoordiger bij de N.V.R.S. Stok vis en Zonen, in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen. Tijdens de ontvangst in het hoofd kantoor te Rotterdam heeft de directeur mr. F. A. Stokvis, uitvoerig gesproken over de capaciteiten en grote werklust en ijver van de heer Knaap. Spreker stelde de heer Knaap er van in kennis, dat het H.M. de Koningin had behaagd hem de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Na dit Rotterdamse afscheid viel de heer Knaap in café-restaurant „In den Vergulden Turk" nog een har telijke huldiging ten deel. De directeur van het verkoopkantoor Rotterdam, de heer J. J. Mooy, schonk hier eveneens aandacht aan de bijzondere verkoop kwaliteiten van de heer Knaap. Namens de afdeling Radio en Televisie bood spreker een televisietoestel aan. terwijl mevr. Knaap, die eveneens in de hulde deelde, werd verrast met een fraaie klok. De heer De Kiefte, die sprak namens het Verkoopkantoor, voegde aan deze geschenken nog een radio toe. In de loop van de middag hebben vele zakenrelaties, een deputatie van de Buurt- en Speeltuinvereniging „De Professorenwijk", in welke vereniging de heer Knaap lange tijd een bestuurs functie vervulde, en tal van vrienden afscheid van de heer en mevr. Knaap genomen. Vele geschenken werden aan geboden. Op het verkeerde pad De 16-jarige scholier uit Noordwijk wiens arrestatie wij dezer dagen meld den en die zich aldaar heeft schuldig gemaakt aan diverse inbraken, blijkt ook in Leiden te hebben geopereerd. Op 15 oktober j.l. des middags omstreeks halfvijf vervoegde hij zich in een hor logewinkel aan de Haarlemmerstraat, waar hij de verbouwereerde winkelier, toen deze vanuit de werkplaats de win kel betrad, een pistool onder de neus duwde. De man deinsde onmiddellijk terug in zijn werkplaats, waarop de jongeman, zonder iets mee te nemen, eveneens ijlings de benen nam. Toen de telefonisch gealarmeerde politie, kort daarna ter plaatse verscheen, was er van hem niets meer te bespeuren. Tijdens het onderzoek van de Noord- wykse politie is ook bovenvermeld voor val aan het licht gekomen. De avontuurlijke jongeman bleek in het bezit te zijn van een echte revolver en van een onschuldig alarmpistool. Bij zijn bezoek aan de Haarlemmerstraat bleek hij van het laatste gebruik te hebben gemaakt. Advertentie ZILFA PLEET modern bestek j. HOOGERVORST Morsstraat 9 P. I. MAARTENSE Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Oonkersteeg 14 J. du PON Breestraat 89 v. ROSSEM du CHATTEL Breestraat 95 DRIESSEN Door Eendracht Verbonden Tijdens de gisteravond in café Aniba gehouden vergadering van de Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden" kwam de vraag ter sprake of een lid, dat b.v. drie-hoog woont en een volkstuintje heeft, mag deelnemen aan een door de vereniging uitgeschreven wedstrijd van voor- en achtertuinen. Voorzitter Smit was persoonlijk de mening toegedaan, dat dit zeker mogelijk moet zijn. Z.i. noet men met het oog op de beperkte voningvoorraad en het daarbij niet vrij tijn in de keuze van een woning, ook (eze tuinders een kans geven om in een (ergelyke wedstrijd mede te dingen, langezien hierover in het bestuur geen lenstemmigheid heerste, zal deze vraag log eens nader onder ogen worden ge- tien. De uitslag van de dit jaar onder de leden gehouden tuimvedstrijd was als lolgt: P. Meijers jr. 1ste pr. met beker <81% pnt), Th. G. Buis 1ste pr. met jlaquette (77 pnt), M. Meijers sr. 1ste jr. (74% pnt), M. Verhagen 2de pr. (71 pnt), een derde prijs viel ten deel lan mej. M. Meijers (68 pnt), P. Hel- lenstein (68 pnt), N. Breedijk (66% jnt), C. Dreef (66% pnt), B. J. Limburg 66 pnt), J. Wijling (64% pnt), D. Ernst 64 pnt) en C. Streef land (64 pnt), tierde prijs Bink (63 pnt) en A. Wiede- nan (59% pnt), vijfde prijs H. Groe- lend'jk (57% pnt), G. A. van Ginneken 57% pnt), W. F. van der Leek (57 pnt), P. Piket (57 pnt), W. Dool (56 pnt) en aevr. BinkPlantfeber (55 pnt). Na de pauze hield de voorzitter een hteressante causerie over bloembollen, raarbij tal van nuttige wenken werden legeven. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris W. F. Larstens te Leiden. Te Rijpwetering: erenhuis met garage, schuur en erf £oppoellaan 15. in bod: f17.400.ko- |er: Th. M. Romijn te 's-Gravenhage •.q. voor f17.400.Te Leiden: woon- iuis Oude Vest 167 in bod: f6.600. tcper: L. J. J. van der Steen te Lei- ien q.q. voor f7.075.Woonhuis Oude Singel 214 in bod: f2.400.koper: Th. M. "Romijn te 's-Gravenhage. q.q. voor 'f2.400. Woonhuis Koddesteeg 6, in bod: 2.000.koper P. F. M. van den Broek te Leiden voor f2.325.Te Leider dorp: woonhuis Koningstraat 23 in bod: 16.100.koper H. D. van Weizen te Leiden, q.q. voor f7.200.—. Ex-concentratiekamparts acht zichzelf onschuldig In Stuttgart heeft de voormalige SS- arts dr. Hans Müller een aanklacht tegen zichzelf ingediend teneinde te be wijzen dat hij in het concentratiekamp Buchenwalde geen misdaden heeft be gaan. Müller wil in het bijzonder bewij zen, dat hy niets te maken heeft met de daden, die hij begaan zou hebben vol- gels de Duitse hoogleraar prof. Eugen Kogon. Deze heeft in zijn, reeds in 1947 te Stockholm uitgegeven boek „Der S.S. Staat" medegedeeld, dat Müller, destijds SS Hauptsturmführer, sedert de helft van 1940 in de patalogische afdeling van het kamp werkzaam was. Hij zou met de kamparts, dr. Wagner, hebben samen gewerkt, van wie bekend was, dat hij bezig was met een dissertatie over ta- toueringen. Müller en Wagner hebben volgens prof. Kogon het kamp Buchen walde doorzocht naar mensen met ta- toueringen. Zij heten desgelijke gevange nen fotograferen, later werden dezen door de kampcommandant Koch bij zich geroepen en vermoord, waarna hun huid terecht kwam in de afdeling pata- logie. Hier prepareerde men de huid. Ja renlang werden dergelijke geprepareerde mensenhuiden aan alle SS-bezoekers van het kamp als bijzondere kostbaarheden getoond. Koch zelf heeft schemerlampen laten maken van mensenhuid. Müller kreeg op een gegeven ogenblik zelfs opdrachten van SS'ers uit Berlijn voor bepaalde soorten tatoueringen, die deze nodig hadden voor snuisterijen. Müller zou voorts in het kamp opdracht hebben gegeven van mensenhuid etuis voor zakmessen te maken. De arts be weert thans, elf jaar na het uitgeven van het boek, dat hij in Buchenwalde alleen sectie op lijken heeft verricht. Hij ont kent met Wagner te hebben samenge werkt of ooit met levende gevangenen te maken te hebben gehad. Hij beroept zich op een zekere Acker- mann, thans directeur van de voorlich tingsdienst van München, die als voor malig gevangene van Buchenwalde de zaak tegen de beruchte arts Eisele aan de gang heeft gebracht. Ackermann zou voor Müller als getuige décharge wil len optreden. Ds. P. Kloek sprak in Pieterskerk In de Pieterskerk werd gisteravond de jaarlijkse herdenking van de kerk hervorming gehouden. Ds. P. Kloek, die in deze dienst voorging, vroeg zich af, of het inderdaad nog altijd zin heeft het feit der kerkhervorming te gedenken. Moet de verdeeldheid van het protes tantisme ons de moed hiertoe niet ont nemen? Heeft de kerk der hervorming nog altijd zin, als we zien op de grote invloed van de R.-K. Kerk? En zullen de kerken der hervorming een positieve bijdrage kunnen leveren in de Wereld raad der Kerken, als de ontmoeting met de Anglicaanse en Oosters-Orthodoxe Kerken aan betekenis wint. Uitgaande van een tekst uit Paulus tweede brief aan de gemeente Corinthe (hfdstuk 10 vs. 5), waarin sprake is van alle weerstanden tegen het evangelie, die stuk voor stuk als krijgsgevangenen onder de gehoorzaamheid aan Jezus Christus gebracht dienen te worden, wees spreker op de eenvoud en weer loosheid van het evangelie, waartegen zich het natuurlijk levensgevoel van de mens verzet. Het ligt ons niet, om van Gods genade alleen te leven. Evenmin om het in deze wereld met geloof, hoop en liefde te wagen. De bedenkselen tegen de eenvoud en weerloosheid van Christus' persoon en werk zijn nog altijd springlevend. Doch Paulus weet, dat iedere menselijke kracht het tegen deze eenvoud van Christus de Heer, zal moe ten afleggen. Hier is het nu, dat Luther zijn vragen en zijn kritiek heeft ingezet. Is de R.-K. leer van de goede werken der gelovigen, die meewerken tot zijn verlossing, geen miskenning van het leven uit Gods ge nade alleen? Is hier ook niet juist de geloofszekerheid ondergraven? Waarom heeft de kerk van Rome zo weinig op het gezag van de Heilige Geest vertrouwd, dat ze het nodig achtte zo'n massieve ambtsopvatting te moeten opbouwen? Juist hierin wordt aan de echt bijbelse vrijheid van de gemeente (en in afschaduwing daarvan ook aan de democratische vrijheid) tekort ge daan. En waarom, zo vroeg ds. Kloek ten slotte, heeft de R.-K. Kerk het niet ge waagd met de hoop op Gods toekomst? Spreker zag in het dogma van Maria hemelvaart een tegemoetkoming aan de menselijke neiging, om het met de hóóp op Gods hemels koninkrijk niet aan te durven. De kerk zal het geloof, de hoop en de liefde in hun zuivere vormen nooit mo gen verloochenen. In deze eenvoud is de rijkdom en de vrijheid van kerk en wereld gelegen. Om deze dingen in de ene, onge deelde, katholieke kerk aan de orde te stellen is de roeping van de kerken der reformatie. Duitser schilderde een landschap op wijzerplaat' Liefhebbers die het atelier van de Neurenbergse schilder Ernst Schachner willen bezoeken, doen er goed aan een vergrootglas mee te nemen: de 39-jarige schilder heeft namelijk zojuist de laatste hand gelegd aan wat hij zelf „het kleinste olieverfschilderij ter wereld" noemt. Dit minuscule werk een berglandschap geschilderd op de wijzerplaat van een dames armbandhorloge meet 8 bij 10 millimeter. Schachner gebruikte bij het schilderen, behalve penseel en verf een vergrootglas. Met zijn berg landschap beweert Schachner het record verbeterd te hebben van zijn Duitse collega August I}ite- rich, die een „Gezicht op het stadje Ebern" in olieverf geschilderd heeft in de afmetingen 10 bij 13 millimeter. Onder zeer grote belangstelling heeft gisteren in de kantine van het KLM- gebouw te Den Haag. onze stadgenoot, de heer A. J. Leenhouts. administrateur van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat en plaatsvervangend hoofd van de afdeling personeel en Algemene Za ken van de directie van de Waterstaat, afscheid genomen van zijn werkkring. Het afscheid werd o.m. bijgewoond door de secretaris-generaal van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat, mr. '¥1 Evenals vele andere bibliotheken in ons land heeft ook de jeugd-bi- bliotheek van Reuvens aan de Plan tage enige luister ivillen bijzetten aan de kinderboekenweek. Een week, diezoals velen bekend zal zijn, staat in het teken van Robin son Crusoè. Deze man, die jaren achtereen op een verlaten eiland heeft gewoond en geheel voor zich zelf moest zorgen, was gisteren in de kinderbibliotheek het middelpunt van ieders bewondering. Was er in de morgenuren een feestje voor de kinderen van 6 tot 9 jaar. 's middags kwamen enkele oudere jongens en meisjes verkleed en wel als vrienden van Robinson op bezoek. Naar aan leiding van een onlangs in de bi bliotheek gehouden tentoonstelling mochten zij bepaalde figuren uit beelden. Gestoken in het kostuum van een Spaanse zeekapitein ver telde mej. H. E. Ellens aan de kin deren het verhaal van Robinson Crusoê, waarnaar vanzelfsprekend met de grootste aandacht geluisterd werd. Na afloop van deze vertelling mocht iedereen zich aan de jarige Robinson voorstellen en werden er prijsjes en snoepjes uitgedeeld. Op de foto ziet met hoe ook een ezel zijn opwachting bij de jarige Robin son Crusoë (rechts) kioam maken Geheel links staat de Spaanse zee kapitein en in het midden Vrijdag. (Foto L.D./Van VlieU A. N. C. Gieben, door een groot aantal hoofdingenieurs-directeuren van Rijks waterstaat. vertegenwoordigers van het korps ingenieurs en van het korps wa terstaatkundige ambtenaren en door personeelsleden van de afdeling admi nistratie. Ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de rijkswaterstaat, deelde tijdens dit af scheid mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer Leenhouts te be noemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. Ir. Maris beschreef de administrateur als een uitzonderlijk waardevol ambte naar. die vele zeldzame kwaliteiten in zich verenigd heeft. Een integer en be trouwbaar mens buitendien, in wie, on dergeschikten, collega's en chefs een on beperkt vertrouwen konden stellen. Spr. memoreerde vervolgens de loopbaan van de heer Leenhouts. die op 1 juni 1914 zijn carrière bij Rijkswaterstaat te Hoek van Holland aanving en die voor de oor log vooral een groot deel van zijn werk heeft besteed ter verbetering van Rijks weg 11, als hoofd van de dienstkring Leiden. In febr. '41 werd dhr Leenhouts aan de afd. personeel en algem. zaken toe gevoegd, met welke afdeling hij sinds dien is „meegegroeid". In 1946 werd hij benoemd tot referendaris; tien jaar later tot administrateur van het ministerie. In februari j.l. werd de heer Leenhouts 65 jaar oud. maar hij kon toch niet ge mist worden. „Met volledig vertrouwen kon ik u altijd om advies vragen. Ik heb respect voor de wijze, waarop u uw taak hebt volbracht en ik dank u voor het vele werk. dat u voor hel ministerie van Verkeer en Waterstaat hebt ge daan", zo besloot de directeur-generaal zijn toespraak. Mr. K. A. Soudijn, directeur van de Rijkswaterstaat, gmg in zijn toespraak iets verder in op de loopbaan en de per soon van de heer Leenhouts. die in 1954 ter gelegenheid van zijn veertigjarig ambtsjubileum al was benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Spr. schetste de heer Leenhouts als be kwaam. voortvarend en ijverig. Een ge zaghebbend figuur bij het ministerie, waar hij onmisbaar was als ce man. die de Waterstaat door en door kende. Namens alle personeelsleden van Rijks waterstaat bood de heer Soudijn de scheidende administrateur en mevrouw Leenhouts een bon aan goed voor een reis en verblijf voor twee personen ge durende veertien dagen in Noord-Italië. Nadat nog was gesproken door ir. G. E. R. de Graaff. oud-hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat en door ir. A. F. Spruijt, hoofdingenieur-direc teur van de Rijkswaterstaat, werd de koffiepauze gehouden. Daarna werd het voord gevoerd door de heei G. P. J. Starrenburg namens de Bond van mid delbare en hogere technische ambtena ren: de heer P. Kooren namens de ver- cniging van personeel in dienst van de Rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht", de heer C. Groen namens de J samenwerkende bonden van overheids personeel (ABVA de KABO en CBOOP) de heer J. Schwartz namens de vereni ging van ambtenaren werkzaam op bu relen van de Rijkswaterstaat en de Dienst der Zuiderzeewerken; de heer J. C Visser namens de vereniging van wa terstaatkundige ambtenaren van de Rijkswaterstaat; de heer P. Veldstra na mens de stichting Kon. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart en de heer P. G. van Soest, oud-referendaris van Verkeer en Waterstaat en oud-collega van de heer Leenhouts. Tenslotte sprak de heer Leenhouts een dankwoord. Ook u maakt zulke leuke foto's „Fanfare" Geprolongeerde première TRIANON In veruit de meeste plaatsen, waar „Fanfare" vorige week in première is gegaan, wordt de verto ning minstens nog voor één week ver lengd. Waarover wij ons niet verbazen, want al zijn er bemerkingen mogelijk en al kent ook deze rolprent minder gelukkige momenten, Bert Haanstra is er in geslaagd van een zuiver Neder lands gegeven een gezellige, luchtige speelfilm te maken. Een echte film, waarin de humor nimmer platvloers is en Nederland nu eens niet uitgebeeld wordt door tulpen en molens. Het zou niet fair zijn deze film te vergelijken met de beste buitenlandse prod uk tics, de middelen en de ervaring zijn zo enorm verschillend, maar Haanstra's film beweegt zich ongetwijfeld op het gemiddelde buitenlandse niveau en dat is heel wat meer dan men in het ver leden van de Nederlandse films kon zeggen. Met „Fanfare" heeft de Nederlandse filmindustrie wanneer wij dit weidse woord mogen gebruiken een zeer grote stap in de goede richting gedaan en alleen reeds daarom verdient zij de aandacht van het bioscoopminnende publiek. Dat bovendien dan nog een plezierig urntje aan dit verhaaltje kan beleven. Vooraf draait Haanstra's bekroonde documentaire „Glas". Met dit sublieme filmpje in kleuren presenteert Bert Haanstra reeds meteen zijn visite kaartje als waarlijk kunstenaar. Op bijzonder artistieke wijze speelt hij met de camera's. De resultaten zijn zowel filmisch als kunstzinnig groots en het zal niemand verwonderen, dat deze do cumentaire bekroond werd. „Scampolo" Romy blijft nog LUXOR Wanneer er nog enige twijfel aan de populariteit van de jonge Duitse filmster Romy Schneider moe ut bestaan, dan is deze nu opnieuw duide lijk bewezen, want de grote belangstel ling heeft de directie van het gouden Luxor-theater ertoe gedwongen het ere- gastje Scampolo nog zeker één week gastvrijheid te verlenen. Nu behoeft niemand daar spijt van te hebben, want deze Scampolo overschotje, restantje is zo'n beminnelijk en kin derlijk naïef wezentje, dat zij, die nog niet op bezoek zijn geweest, blij kunnen zijn een nieuwe kans te hebben gekre gen om een uurtje in haar aanwezig heid door te brengen. „De trommen van dr. Fu-Manchu" Oostelijke avonturen Rex Dr. Fu-Manchu de mysterieu ze. satanische hoofdfiguur uit een lange reeks bijzpnder avontuurlijke verbalen is de spil geworden, waarom regisseur William Witney zijn film heeft laten draaien. In „De trommen van dr. Fu- Manchu" wil deze geheimzüinige, bijna magische figuur alle Aziatische volkeren aan zich onderwerpen en om dit inder daad hoog gestelde doel te bereiken kijkt hij niet op een misdaaó meer of minder. Gelukkig is er een onversenrok- ken blank trio. Allan Parker. Sir Dermis Nayiand Smith en Mary Randoph. dat er niets voor voelt deze vreemdsoortige en wrede heer zijn gang te laten gaan en zich dus tot het uiterste inspant om roet in Fu-Manchu's eten te gooien. Nu gaat dat ook weer niet zo gemakkelijk, want de sluwe dokter heeft een uitvin ding gedaan, waardoor hij mensen vol komen in zijn macht kan brengen. Zo iets kan nu eenmaal in het land der wilde fantasieën, waarin dit verhaal zich zonder enige twijfel afspeelt. Het speurderstrio komt desondanks heel wat te weten. Een wetenschap, die die rare Chmees helemaal niet dierbaar is en hij doet verschrikkelijk veel moeite om deze blanke tegenstand op te ruimen. Het geen hem vanzelfsprekend niet gelukt. Maar de toeschouwers moeten door heel wat spannende en zelfs griezelige avon turen heen eer de trommen van mijn heer Fu-Manchu tot zwijgen zijn ge bracht. ülllltilllliHIllllUllilIM „Der schönste Tag meines Lebens Charmant! Lido „De schoonste dag van mijn leven" is een alleraardigst écht Oosten rijks filmpje, dat zich, met de „Wiener Sangerknaben" in het centrum, afspeelt in het pitoreske dorpje Dümstein aan die Donau, dicht bij Wenen, waarheen het verhaal later verplaatst wordt. Echt Oostenrijks, dat wil zeggen misschien een (tikkeltje sentimenteel maar voor wie de Oostenrijkse mentaliteit kent, is dat niet vreemd. En voor wie in onze stad de Wiener Sangerknaben hoorde zingen, zijn verschillende van hun ge zichten goed te herkennen, o.a. dat van de kleine Toni, die de hoofdrol speelt en zingit. Eerst wordt hij als ouderloos Hongaars vluohtelingetje in het huis van de gepensioneerde kapitein van ce binnenvaart Herr Blümel opgenomen en komt dan in het Instituut der Wiener Sangerknaben, omdat hij zo'n mooie stem heeft en zo bijzonder muzikaal is. De geschiedenis speelt zich af rond een diefstal, waarvan Toni verdacht wordt, maar wie hem kent begrijpt, dat hij de schuldige onmogelijk kan zijn! Enfin, gaat U zelf maar zien, hoe dit afloopt. Er is nog een luchtige liefdeshistorie doorheen geweven, hetgeen de aantrek kelijkheid extra verhoogt. Hoofdzaak is echter de sfeer van op rechtheid, waarvan deze film door drenkt is. Paud Hörbiger is de gemoede lijke directeur van het Instituut der Sangerknaben, voor wie hij als een echte vader is. En wie voor Toni een moeder wordt, verklappen wij niet Bovendien zal een ieder die het prachtige Oostenrijkse landschap in zijn hart draagt, van de kleurenopnamen genieten. Dat de Wiener Sangerknaben zingen kunen bewijzen zij hier voor de zoveelste maal! Alle ingrediënten om U een prettig uur te bezorgen zijn er dus. Die kunst verstaan de Oostenrijkers wel. Zij weten ook. dat een dergelijk attractief exportartikel op den duur weer de eigen vreemdelingenindustrie ten goede komt! Synagoge bestaat 100 jaar Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de Synagoge aan het Levendaal zal zondagmiddag 30 novem ber in deze synagoge een herdenkings dienst worden gehouden. Na een inlei dend woord van de voorzitter van de Ned. Isr. Gemeente te Leiden, prof. dr. L. Kukenheim Ezn., zal de opperrabijn, de heer S. Rodrigues Pereira, een toe spraak houden. Bovendien zal de heer M. Seüffers, voorganger te Rotterdam, enkele psalmen voordragen. Na afloop van deze dienst volgt van 4 tot 5 uur in de Hartog Schnitzlerzaal (Levendaal 10) een receptie. Advertentie Kiespijn... maar ook andere plagende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS. tabletten, poeders of cachets! Drie mannen in de sneeuw Verdiende reprise van verrukkelijk blijspel Casino Een verrukkelijk blijspel- op-het-filnrdoek. dat bij herhaling een onbezorgde lach door de zaal doet schal len. Deze film naar het bekende boek van Erioh Kastner draaide reeds eer der in onze stad en trok terecht veel belangstelling. Want het is een koste lijke komedie, die over de miljonair Schluter, die nu eindelijk wel eens wil weten hoe hij in een duur hotel behan deld wordt als hij niet in een auto komt voorrijden en niet in een bontjas ge kleed is. Zijn butler speelt de rol van gefortuneerde globetrotter en dan. als derde man, is er de jonge intellectueel, die helaas niet aan de slag kan komen, maar door het winnen van een prijs in hetzelfde hotel terechtkomt en zich al spoedig in de vriendschap van de beide anderen mag verheugen. Er ontstaan, begrijpelijk, zeer koddige situaties, waarbij de regisseur noch de spelers zich behoefden in te spannen om iets te chargeren: het verhaal is uit zichzelf amusant genoeg. Hoe dit alles afloopt willen wij niet verraden, al spreekt bet vanzelf, dat ook de liefde een element is, dat een rol te vervullen krijgt. Ont spanning van uitstekend gehalte.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3