JAN ZIJDEL, dertig imitaties in tien minuten Laatste nieuws Mr. H. van Riel sprak voor Liberale Studentengespreksgroep ft Oud - Kath. Ondersteuningsfonds DRIE NIEUWE LEIDSE HOOGLERAREN BENOEMD Kerkelijk Leven ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 Hoger onderwijs en maatschappijke situatie Aan de op vrijdag 14 november te houden oprichtingsvergadering van de Leidse Liberale Studentenvereniging, in welke bijeenkomst prof. mr. P. J. Oud zal spreken over „De student in de politiek", ging gisteravond een vergadering vooraf, waarin het Eerste Kamerlid, mr. H. van Riel, bovendien lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land en vice-voorzitter van de V.V.D., een causerie hield over het hoger onderwijs en de maatschappelijke situatie. Deze door de Leidse Liberale Studen ten Gespreksgroep georganiseerde sa menkomst werd gehouden in het Pryta- neum. In zijn inleidend woord heette de voorzitter van deze Gespreksgroep, C. E. Schippers, de vele belangstel lenden, o.w. prof. mr. C. H. F. Polak en het gemeenteraadslid, mr. F. Port- heine, hartelijk welkom, waarna hij een korte uiteenzetting gaf van de bedoe ling van de op te riohten Studenten vereniging: het voeren van een open en eerlijk gesprek over actuele proble men op objectieve basis, waarbij zich de belangstelling uiteraard richt op alle academici. Voorts vroeg spreker aan wacht voor de hier ter stede binnen kort te houden week van internationale samenwerking. Mr. van Riel, die deze avond geen partij-politiek betoog wenste te hou den, ging uitvoerig in op de problema tiek van de moderne maatschappij en het veelal statisch denken van de mens. Geeft dit de mens veelal in een bepaal de positie tevredenheid, anderzijds is hij de mening toegedaan, dat zijn po sitie hem niet voldoende mogelijkhe den geeft. Ook in de universitaire we reld kent men dit probleem. Een stu dent, die niet uit zichzelf mee kan, Geveilde percelen Ten overstaan van de notarissen J. C. van Eek te Leiden en J. L. Neute boom te 's-Gravenhage: De terreinen te Oegstgeest nabij de Van Cuycklaan ten noorden en zuiden van het huis „de Grünerie" tezamen na afmijning in bod: f. 7.500, koper: J. P. J. Doorschodt te 's-Gravenhage q.q. [voor: f. 9.200. Ten overstaan van notaris J. C. van |Eck te Leiden: Huis en erf te Leiden Groenesteeg 69 bod: f. 1.640, koper: H. Niepoth te ïiderdorp, q.q. voor: f. 1.640. Ten overstaan van notaris W. S. ■flJonsma te Leiden: Herenhuis en erf te Oegstgeest, Rijn- I lichtweg 46 in bod: f. 19.600, koper: C. H. Straver te 's-Gravenhage, q.q. voor: f. 21.100. V erkeersongeyallen in Leiden <V(. In tegenstelling met vorige week 32 anrijdingen is het aantal verkeers- ingevallen in de periode van 17 t.e.m. 3 oktober weer sterk toegenomen, t.w. 16. Onder deze aanrijdingen waren er tlf, met lichamelijk letsel en 35, met lechts uitsluitend materiële schade. Het totaal aantal ongevallen, dat zich ran 1 januari j.l. tot en met 23 oktober foordeed, is hierdoor gestegen tot 1636. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ietje Mariene, dr van J. L. Arnoldus en 8, Venema, Catharina Adriana Maria, dr v. 3. R. van Elk en I. G. Vermast, Dina Cor delia Maria, dr van J. L. P. de Groot en P. A. Nieuweveen, Andrina, dr van H. P. Smit en J. Varkevisser, Jacob, zn van C. Paap en C. Guijt. Jozef Petrus, zn van C. 3 A Augustinus en P. Kortekaas, Philip- - 3 Jacobus, zn van J. S. Landwaart en J. L. Boekwijt, Egbert Jacob, zn van H. J. Kuis en M. J. M. Smit, Johannes Bartho- tomeus, zn van J Franse en R. M. A. van üen Berg, Adriana, dr van A. Braamzeel en C. Stouten, Johannes Bernardus, zn van C. J. Hoogendijk en A. Tebrugge. ONDERTROUWD ,J. G. Kaak en A. M. van der Veer, L. A. Willebrand en H. Paalvast, J. J. Heijkoop to M. L. de Jong, L. B. M. Hols en M. M. Speel, B. Ouwersloot en A. Blok, H. T. van Hattem en M. van der Born, J Stigter en J. H. Punselie, J. van Duuren en P M. Blegers, C. Bavelaar en M. van der Linden H. J. de Jong en M. J. Thoma, P. J. Koke- fear en L Piress, J. H. J. Verhoeven en A. fle Graaf,"H. Boekwijt en C. S. van Helden, L W. Stoffer en G. van der Kleij, A. R. ton Sloten en S. Koet. GETROUWD J. J. Matthijse en J. Blitz. OVERLEDEN Q. de Kier, 67 jaar, man, J. H. van Niel, Jaar, man. heeft behoefte aan gedaebtenwisse- ling, een opbouwen van zijn kennis in gepaste doceringen en in een sfeer van menselijkheid. Iedereen, aldus spreker, die meent, dat hij iets te geven heeft, is verplicht dit aan anderen uit te delen. Doet hij dit niet, dan krijgen wij een verkeerde democratisering. In dit verband wees mr. van Riel op het rechtvaardigheids- en noodzakelijk heidselement, dat inhoudt om de mens zijn ontplooiingsmogelijkheid te ge ven. Ook op het terrein van de weten schap zullen wij het onderwijs in een of andere zin moeten differentiëren. Spreker wees daarvoor op Amerika, waar zulks reeds gebeurd. Het univer sitaire onderwijs moet aan weten schapsmensen gelegenheid bieden om hun opvolgers goed en uitvoering op te leiden. Volgens spreker is het een eer ste vereiste, dat het hoger onderwijs op de hoogte is met de snelle ontwikke ling van de wetenschap. Een dood doce- ringssysteem en het raken in een ver starringstoestand kunnen dit in de weg staan. Spreker achtte het van groot be lang, dat er steeds een zekere samen hang is tussen de maatschappelijke be hoefte en hetgeen de universiteit biedt. De universiteit zal nimmer uit het oog mogen verliezen, dat zij een voort brengster van de wetenschap, een cul tuurdraagster, maar ook een vormster van specialisten in deze mpderne maat schappij is. Hierbij gaat het er niet om om iedereen hetzelfde te geven, doch wel om studenten, die wat kennen, doch door uiterlijke factoren worden geremd, toch een kans te geven Zij. die werkelijk iets kennen, zullen daarbij naar boven komen. Dit is eerlijk, ver standig en bovendien heeft de maat schappij iets aan dergelijke krachten. Vooral voor de research is ren supe rieure intelligentie noodzakelijk. Tenslotte wees spreker er op, dat intelligentie minder nauw aan een groep gebonden is dan men alge meen aanneemt. Na afloop van deze discussie ontspon zich een uitgebreide discussie, waarbij mr. van Riel gelegenheid vond nog op enkele facetten van de door hem aan geroerde punten in te gaan. De heer A. M. C. Geerling vroeg ten slotte aandacht voor het op 15 en 16 november onder auspiciën van de Libe rale Studenten Vereniging Nederland op de Hertenhorst te Nootdorp te hou den congres, waar de heren H. D. Kort hals en mr. J. de Wilde zullen Spreken over realiteit en toekomst van het libe ralisme. Kynologenver. „Rijnland" In „Zomerzorg" kwamen gisteravond de leden van de Kynologenvereniging „Rijnland" in vergadering bijeen onder voorzitterschap van dr. ir. P. C. Lin- denbergh, die na de opening een cause rie hield over zijn reis naar Afrika. Hij had bovendien een groot aantal kleu rendia's, die een uitstekend beeld gaven van dit werelddeel. Met name waren er veel dia's over het Kruger wildpark, waar vele dieren in het wild leven. De heer G. Smit vertoonde daarop dia's van de rally, die in september in Duin- rell werd gehouden. Besloten werd in januari of februari in de Stadsgehoorzaal een clubmatch te houden. Dr. Lindenbergh sloot daarop deze interessante avond. WARMOND Jaarvergadering „Warmonds Fanfare" Gisteravond werd; in het ^Trefpunt" de algemene ledenvergadering gehou den van de muziekvereniging Warmond Fanfare. De voorzitter, de heer J. Ouweohand, opende deze avond met allen hartelijk welkom te heten. Spre ker betreurde het dat er zo velen geen gehoor hebben gegeven aan de oproep. Hij noemde het afgelopen jaar een goed jaar voor de vereniging. Hierna kreeg de secretaris de heer B. ter Beek gelegenheid zijn notulen voor te lezen die onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeester de heer J. Schrier kon ondanks de dure tijd nog een batig saldo boeken. De kascontrolecommissie bracht gunstig verslag uit. In de nieuwe kascommissie werden gekozen de heren C. Mesker en J. Kamphorst. Na de rondvraag die weinig opleverde sloot de voorzitter de vergadering. WASSENAAR Goed eten en slank blijven Goed eben en slank blijven was het onderwerp, dat vrijdagavond mej. Vo gelpoel, van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding, behandelde in de ver gadering in het Deylerhuis, van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Wassenaar, Voorschoten en Omstreken. Mevr. A. Sietinga bracht als afge vaardigde verslag uit over de provin ciale vergadering. Het woord was daarna aan mej. Vo gelpoel, die aanving met de opmerking, dat goed et enniet betekent veel eten, maar doelmatig eten. Het gevaar van dik worden bestaat speciaal in ret ge bruik van voedsel tussen de maaltijden. Dit vermijden is van groot belang, want het kan leiden tot voet- en andere genen, die normaal van postuur zijn of klachten, verhoogde bloeddruk enz. De iets minder, bereiken de hoogste levens- trop. Spr. gaf een overzicht van de stoffen, welke de mens voor het onder houd van het lichaam nodig heeft. Zij gaf als middel om slank te worden het gebruik van rouwkost aan en waar schuwde tegen het gebruik van verma geringsmiddelen. Een kuur wordt alleen na advies van de medicus begonnen. JAN ZIJDEL kelner en kunstfluiter (Foto Cinetex-Hllversum) Afdeling Leiden viert gouden jubileum Dit jaar viert de afdeling Leiden van het Oud-Katholiek Ondersteu ningsfonds zijn gouden jubileum. Het doel van dit landelijke fonds, dat da teert van 1887 was allereerst het ver lenen van financiële steun bfj de bouw van nieuwe kerken en kerkelijke ge bouwen, uitgave van bijbels en andere boekwerken, het apostolaire werk, het verzorgen der diaspora enz. Daar naast trad het ook als vereniging zelfstandig op in het behartigen van de belangen der kerk o.m. door het organiseren van lezingavonden in de gemeenten en het uitgeven van bro chures. Jaarlijks kwamen in de Leidse afde ling tal van zaken aan de orde in ver band met het verlenen van subsidies en Aan de Leidse Universiteit zijn drie nieuwe hoogleraren benoemd. Het zijn mr. J. F. Glastra van Loon, die prof. mr. G. E. Langemeyer opvolgt in de juridische faculteit, dr. R. F. Beerling die prof. dr. W. Banning als juridisch hoogleraar, en dr. P. Smits die deze als theo logisch hoogleraar opvolgt. Mr. G!as?ra van Loon den, Enschede en is sinds 1950 voorgan ger van de Vrijzinnig Hervormden in In de vacante leerstoel die tot dus- I Den Haag. In 1948 legde hij het docto- verre door prof. mr. G. E. Langemeyer raai examen af met als hoofdvak: de werd bezet, is bij Koninklijk besluit i wijsgerige groep, en als bijvakken: gods van 13 oktober benoemd tot buitenge- dienstgeschiedenis en Nieuwe Testa- woon hoogleraar in de faculteit der ment. Hij promoveerd in 1952 cum laude rechtsgeleerdheid aan de Leidse Univer- op een dissertatie: „Kerk en stad, een siteit om onderwijs te geven in de in- godsdienst-sociologisch onderzoek niet leiding tot de rechtswetenschap, mr. J. inbegrip van een religisgrafie van de Glastra van Loon. industriestad Enschede". Promotor was T prof. dr. W. Banning. inJ?r' Glastra van Loon die op 16 maart j Hij is hoofdredacteur van het veer- 1920 geboren is. heeft achtereenvolgens tiendaagse orgaan „Kerk en Wereld" en aan de Gemeentelijke Universiteit te beweegt zjch in het werk van de Ver- Amsterdam en aan de Leidse Universi- eni in| van Woodlbr0okers in Nederland teit rechten gestudeerd. Het kandidaats- - 6 - examen legde hij op 1 juli 1946 aan de Gemeentelijke Universiteit af en het doctoraal op 2 mei 1949 aan de Leidse Universiteit. Daarna was hij van 1 oktober 1950 tot 15 januari 1954 als assistent aan de leerstoel van prof. Langemeyer verbon den. Thans is hij griffier van de com missie voor de justitie uit de Tweede Kamer. Op 21 november 1956 promoveerde hij bij prof. Langemeyer op een dissertatie getiteld: „Norm en Handeling" (bijdrage tot een kentheoretische fundering der sociale wetenschap). De promotie ge schiedde cum laude. Dr. R. F. Beerling In de vacante leerstoel in de wijsge rige sociologie, die tot dusverre door prof. dr. W. Banning is vervuld, is bij Koninklijk besluit van 13 oktober be noemd tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der rechtsgeleerdheid van de Leidse Universiteit prof. dr. R. F. Beerling. Dr. R. F. Beerling werd op 7 april 1905 te Gorinchem geboren. Hij promoveerde in 1945 aan de Gemeentelijke Universi teit van Amsterdam op een dissertatie geititeld „Doodsproblematiek". In 1946 verscheen van zijn hand..Protestantisme en kapitalisme ;Max Weber in de cri- tiek". Verder schreef hij: „Het wanke lende Westen: Njetsche en de critiek op de Europese cultuur" en „Kratos. Mens en Macht" Prof. Beerling heeft laat stelijk de functie van hoogleraar in de wijsbegeerte aan de Universiteit van Indonesië te Djakarta vervuld. Dr. P. Smits In de vacante leerstoel in de kerke lijke sociologie, die tot dusverre even eens door prof. dr. W. Banning is ver vuld, is bjj Koninklijk besluit van 13 ok tober benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de faculteit der godgeleerd heid aan de Leidse Universiteit: dr. P. Smits. Dr. Smits is op 18 augustus 1906 te Vla ar dingen geboren. Hij studeerde aan de Leidse Universiteit in de faculteit der godgeleerdheid van 1930 tot 1934. Daarna stond hij als hulpprediker in de gemeente Eindhoven en als predi- kamt in Haaielto, Hmeam mt hearac- (Barchem). Mej. F. Visser 25 jaar in gemeentedienst Donderdag is het een kwart eeuw ge leden, dat mej. F. Visser in dienst der gemeente trad. Mej. Visser, die haar ge meentelijke loopbaan begon bij de Dienst voor Sociale Zaken en haar verpleeg stersopleiding genoot in het Acad. Zie kenhuis, werd later in deze functie over geplaatst naar de Gem. Geneeskundige en Gezondheidsdienst. De laatste jaren was mej. Visser speciaal belast niet de nazorg van de suikerpatiënten van het Acad. Ziekenhuis. Haar contact met deze patiënten leidde er toe, dat zij een ijverig propagandiste werd van de afd. Leiden van de Vereniging van Suikerpatiënten. Ook in de kring van de geregelde deel nemers aan de nu tot het verleden be horende autotochten voor ouden van dagen is mej. Visser een bekend figuur. Regelmatig maakte zij deze tochten als verpleegster van de G.G. en G.D. mede. Vijftig jaar getrouwd De gouden huwelijkszon schijnt de komende dagen ook voor het Leidse echtpaar K. BrugmanSjardijn. Het bruidspaar, dat op 4 november 1908 in het huwelijk trad, woont reeds geduren de dertig jaar in de Lombokstraat 12. Zowel de 72-jarige bruidegom als de drie jaar jongere bruid genieten nog een goe de gezondheid. Uit het huwelijk zijn zes zoons en zes dochters geboren. Een ge trouwde dochter heeft zich na afloop van de tweede wereldoorlog In Canada ge vestigd. Het verdere nakomelingschap bestaat uit 29 kleinkinderen en drie ach terkleinkinderen. De heer Brugman is 23 jaar bij de Sted. Lichtfabrieken ge weest. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doct.ex. Semiotische taal- en letterkunde de heer J. T. P. de Bruijn (Oegstgeest) cum laude; doct.ex. psychologie mej. E. Walter (Den Haag) en de beren 8, J, G. Duindam (Leiden) en EV& fat 9 nieuwe plannen, waardoor het OKOF tevens een forum werd waar de leek zijn mening over kerkelijke zaken kon uiten en voorstellen kon indienen. Deze betekenis heeft de vereniging langza merhand verloren, nu de bisschoppen ieder jaar een synode van geestelijken en leken bijeen roepen, maar als fonds verricht het belangrijk werk en de af deling Leiden heeft als vereniging een grote taak gevonden in het bevorderen van de onderlinge band in de parochie buiten de kerkdiensten door het orga niseren van bindingsavonden van geva rieerde inhoud, een jaarlijks kerstfeest voor de jeugd en nu en dan door een koffie-kwartiertje na de kerkdienst. Voor deze arbeid sprak pastoor A. J. Glazemaker zijn waardering uit tijdens een toespraak aan een feestelijke maal tijd, waaraan door vele gemeenteleden werd deelgenomen. Tevens memoreerde hij met dankbaarheid de voortdurende medewerking van velen voor deze en andere arbeid in de parochie. Namens het hoofdbestuur bood de heer G. B. van Willigen uit Gouda de gelukwensen aan. Spreker gewaagde van de goede indruk, die het werk van de Leidse afdeling bij het hoofdbestuur gevestigd heeft. De plaatselijke vrou wenvereniging bood ter gelegenheid van het jubileum een schemerlamp aan, terwijl namens het kerkbestuur en pa rochie een projector ten geschenke werd gegeven ten dienst van al het ver enigingswerk en de catechismus. Na de maaltijd bleef men nog lange tijd bijeen voor enkele spelen en een dansje, waarbij de groep van jonge oud katholieken succes oogstte met een schnitzelbank over het verleden en heden der parochie en met de uitbeel ding in schimmenspel van „Pyramusen Thisbe" naar een bewerking van Kees Stip. De, voorzitter der afdeling, de heer W. van Hesse, sprak een dankwoord, in het bijzonder tot de werkgroep, die deze buitengewoon geslaagde avond had voor bereid. M.T.G.S. OPENT SEIZOEN. De leerlingenvereniging van het Rem brandt Lyceum M.T.G.S. hield gister avond onder grote belangstelling in .Den Burcht" haar eerste feestelijke bijeen komst in dit seizoen. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer W. Vermeer, gaf het schoolkoor o.l.v. de heer J. Bontje een fraaie vertolking van het slavenkoor uit de opera Nabucco van Verdi. Veel succes had hierna Dico van Bar- neveld, die twee stukjes van Annie M. G. Schmidt voordroeg. De pantomime, die hierop volgde, was het succes van de avond. Geboeid keken de aanwezigen naar de gebeurtenissen rond een „schaamteloos" standbeeld in een park. Opvallend hierbij was ook de gave trom petbegeleiding van Hans van Dam. Na de opvoering van „Pyramus en Thysbe", dat origineel van opzet was, zorgde een schoolbandje o.l.v. Lex Sirach voor wat muzikale afwisseling. Na de pauze werd onder regie van de heer Bartelsman de éénacter „Ar tiesten" opgevoerd. Eric Keuning ver vulde hierin op vlotte wijze de hoofdrol. NED. HERV. KERK Beroepen te Benschop G. J. Jansen te Daarle te Vorden W. Bloemendaal te Zevenhuizen (Z-H) te Ameide en Tienho ven D. van den Eerg te Oud-Alblas. Aangenomen naar Vlisslngen (vac. B. F. C. de Groot A. Th. Röthfusz te Renkum naar Grijpskerk (Gron.) (toez.) J. D. Kila, kand. te Sliedrecht, die bedankte voor Ho- gebeintum (toez.) VER. VAN VKIJZ. HERVORMDEN Benoemd tot voorganger te Loosduinen ds. C. G. Pijpers, em. predikant te 's-Gra venhage. GEREF. KERKEN Tweetal te 's-Gravenhage-Oost (vac. F. E. Hoekstra) K. A. Firet te Overschie en L. H. Kwast te Hoogeveen beroepen te Leerdam F. Bakker te Huizen (N-H). GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Veen (N.-Br.) H. van Gllst te Dirksland en A Verhagen te Gouda. Beroepen te Capelle aan den IJs6el J. B. Bel te Krabbendijke te Veenendaal M. Heerschap te Borsele. De argeloze wandelaar, die zijn avondlijke route door de Hilver- sumse Jan van der Heydenstraat kiest, zal zich ter hoogte van num mer 218 wellicht kunnen verbazen over de zeer gevarieerde fauna, die blijkens de vele geluiden de achtertuin van deze woning be volkt. En zou diezelfde persoon toe vallig daarna het AVRO-restau- rant bezoeken, dan zou hij er zich ongetwijfeld over verwonderen, dat soortgelijke dierlijke klanken uit de keuken tot hem kwamen. De oplossing van dit ogen schijnlijke probleem is nogal een voudig, al deze geluiden van var kens, honden, vogels enz. zijn afkomstig van Jan Zijdel, AVRO's fluitende en imiterende kelner. Het radio-optreden van de bekende Engelse kunstfluiter Ronnie Ronalde en diens collega en imitator Percy Edwards hebben bijzondere indruk gemaakt op Jan Zijdel, die op 2 november 1937 werd geboren als zoon van een Hilversumse rechercheur en reeds op vijftienjarige leeftijd in dienst trad van de omroep vereniging. Hij ging het zelf ook eens proberen en intensieve studie stelde hem na enige tijd in staat Jan Koop man minutenlang in de struiken van de studiotuin naar een opgejaagde eend te laten zoeken. Eerste optreden Deze uitstekend geslaagde grap, die hij met de samensteller van het zieken- programma uithaalde, was de aanlei ding tot Jan Zijdels eerste optreden voor de microfoon. Sindsdien heeft hij als kunstfluiter en imitator medegewerkt aan tal van uitzendingen. In 1955 le verde hij in de kleuterklas van Herman Broekhuyzen en Lily Petersen geluiden van lievelingsdieren op bestelling. In 1956 versoheen hij voor de televisieca mera in de rubriek „T.V.-debuut". In de militaire dienst bezorgden zijn artistieke gaven hem enige malen corvee en enkele dagen licht arrest. Tijdens de vervulling van zijn dienstplicht verloor hij echter noch het contact met zijn eigenlijk beroep hij volgde de koks- school te Leiden en was barkeeper in de officiersmess te Harderwijk noch de mogelijkheid voor de microfoon op te treden. Hij maakte opnamen voor militairen en trad bovendien op in het R.A.O.-cabaret van de legerplaatsen Ede en Harderwijk. Geziene gast Na zijn demobilisatie in juli van dit jaar keerde Jan Zijdel als kelner terug in het A.V.R.O.-restaurant. Kort daar op werkte hij andermaal mede aan het programma „Palet" en ook binnenkort zal hij weer voor de microfoon imiteren en fluiten. Tezamen met zijn vaste be geleider Willy Kuift is Jan Zijdel bo vendien weer een graag geziene gast op Uefdadigheidsavonden, in sanatoria, le gerplaatsen enz. In de loop der jaren - men moet niet ver geten, dat een behoorlijke imitatie een gedegen studie van enkele maanden vergt heeft Jan Zijdel een uitgebreid repertoire opgebouwd, dat varieert van Louis Armstrong met volledige orkest begeleiding tot een koor van allerhande vogels. Het stelt hem in staat binnen tien minuten niet minder dan dertig imitaties te brengen. Athene niet naar overleg over Cyprus Vandaag is in Athene van officiële Griekse zijde vernomen, dat Grieken land niet zal deelnemen aan een NAVO-ronde-tafel-conferentie ovt het vraagstuk-Cyprus. Naar verluidt, is de Griekse permanente vertegenwoordiger by de NAVO Melas opgedragen dit be sluit ter kennis te brengen van de se cretaris-generaal Spaak, die gepoogd heeft een dergelijke conferentie te be leggen. Een officiële Griekse woordvoerder verklaarde dat bezwaren van rechts kundige aard en betreffende de te vol gen werkwijze Griekse deelneming aan een conferentie verhinderden, „die in de voorgestelde vorm een nadelige in vloed zou hebben op de belangen der Griekse Cyprioten". Zijn repertoire neemt hij dagelijks door in het duivenhok achter in de tuin om zijn overigens vlijtig mee-imite- rende huisgenoten een beetje te sparen. Wie hem echter daar buiten zijn werk uren niet treft, heeft een goede kans hem te vinden in het bos vlak bij zijn huis. Of anders aan het biljart van een bekend Hilversums restaurant of 's zon dags wellicht op het voetbalveld van „'t Gooi". Maar waar hij ook gaat steeds zal zijn omgeving voor verrassingen komen te staan. En steeds zullen Jan Zijdels gedachten bij zijn imitaties zijn en bij de bandrecorder waar het spaargeld nu nog toereikend voor is of wellicht bij de toekomst, die hem misschien nog wel eens als beroepsartiest op de planken zal brengen. Advertentie. Leiden, Maarsmanssteeg 8 Telefoon 20685 Tegenspraak van Australië De Australische ambassade in Dja karta heeft vandaag een communique uitgegeven met een tegenspraak van het bericht, dat tussen Nederland en Australië een overeenkomst voor de verdediging van Ned. Nieuw-Guinea zou zijn gesloten. Intussen heeft minister Soebandrio vandaag medegedeeld de kwestie Wes telijk Nieuw-Guinea te hebben bespro ken met de Australische ambassadeur in Djakarta, Mcintyre.. Minister Soebandrio heeft gesproken over de vraag of er al dan niet wezen lijke gemeenschappelijke belangen be staan tussen Australië en Indonesië met betrekking tot Westelijk Nieuw-Guinea. Soebandrio merkte op, dat deze ge meenschappelijke belangen de voor naamste factoren zijn, waarmede bij het beoordelen van de kwestie Nieuw- Guinea rekening moet worden gehou den. „Na verloop van de komende 5 of 10 jaren zal de noodzaak hiervan zich steeds meer openbaren. Tegen die tijd zullen Indonesië en de andere Aziati sche landen een vergevorderd stadium van ontwikkeling hebben bereikt. In het licht van de economische belangen en in het belang van zijn verdediging zal Australië zich dan niet langer ge ïsoleerd kunnen houden vam Indonesië en de andere Aziatische landen", aldus Soebandrio. Opstandelingen actief bij Sibolga De Japanse telegraaf- en telefoon maatschappij heeft vandaag bekend ge maakt, van de Indonesische regering bericht te hebben ontvangen, dat in Si bolga, Noord-Sumatra, „burgerlijke on geregeldheden" zjjn uitgebroken. De re gering verzocht geen telegrammen voor dat gebied aan te nemen. Een soortgelijk verzoek, aldus een zegsman van de maatschappij, was in februari ontvangen, toen de .jonge ko lonels" tegen de regering van Soekarno in opstand kwamen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 oktober. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: appelen 520, druiven 64104, peren 1018, andijvie 711, augurken 8, pronk- bonen 1658. snijbonen 79178, stambo- nen 52173, stokbonen 178189. kroten 8. idem gekookt 25. boerenkool 610. groene kool 911, postelein 1213. prei il15, spinazie 17—63, stoofsla 19—46, spruiten A 2249, B 1543, tomaten 2170, B 32 —62, C 20—37, CC 21—24, uien 1—14, waspeen 5—13, witlof 15—79, per 100 st.: meloenen 22, bloemkool A 1035, B 10— 15, knolselderie 1116, komkommers A 10 48, B 821, sla A 3.0017.50, B 8 00 12.60, per 1O0 bos: bleekselderij: 3-12, bos- peen 10—24, peterselie 3.504.30. selderie 4.00—7.30. KATWIJK AAN DEN RIJN. 24 oktober. Groenteveiling. Waspeen B export (per kist) 1.602.30, Idem binnenland (per kist) 2.003.50, kroten (per kist) 1.10 1,30, uien (per kist) 1.90—2.20, andijvie 7.709.00, bloemkool A (per 100 stuks) 22.— tot 33.—, idem B (per 100 stuks) 10.tot 17.tomaten 21.— tot 37. rode kool 8.00—14.00. groene kool 9.50— 10.20, bospeen (per 100 bos) 18.tot 24, breekpeen (per kist) 1.10—1.80. knolsel derie (per 100 stuks) 4.tot 14.sper ziebonen 49.toe 83.selderie (per 100 bos) 5.506.10, prei 12 tot 16.—. Aanvoeren: waspeen 63.000, wuarvan 3000 kg. voor export werd afgenomen; bloemkool 14.00 6tuks.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9