Laatste nieuws Nog 96 woningen voor Oegstgeest STADSNIEUWS Raad verkocht benodigde grond Loop der bevolking te Leiden DOffDERDAG 15 OKTOBER WW Het inderhaast aan de agenda toegevoegde voorstel bleekt naast de goedkeuring van de lening ad f 500.000.— ten behoeve van de verbre ding van de Warmonderwegt verreweg het belangrijkste te tijn van de gisteren gehouden raadsvergadering, welke onder voorzitterschap stond van burgemeester H. L. du Boeuff. Dit voorstel behelsde n.l. de verkoop van grond voor flatbouw aan de Hofdijck. Er zullen n.l. voor rekening van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds vier flats met in totaal 96 woningen worden gebouwd. Deze flats worden gebouwd aan het begin van de Hofdijck, waardoor het nodig is dat de M. H. Tromp- laan wordt doorgetrokken. In totaal wordt verkocht plm. 5500 m2 grond voor f 206.250. Daarnaast wordt een bijdrage gegeven in de kosten van doortrekking van bovengenoemde laan tot een bedrag van f 102.750. De totale kosten van deze doortrekking zijn ge raamd op f 146.000 Doordat pas gistermorgen overeen stemming werd bereikt met het desbe treffende bouwkundig bureau, hadden de raadscommissies geen gelegenheid gehad de zaak te bespreken. Daar dit toch wenselük werd geacht, werd de openbare vergadering geschorst. De commissies konden zich met de voor steller verenigen, zodat eerlang in Oegst geest 96 woningen aan de woningvoor raad zullen worden toegevoegd. Vermeld zij nog, dat deze woningen voor verhuur beschikbaar komen. De heer G. Blansjaar verklaarde be reid te zijn, zijn medewerking te geven, al betreurde hij het dat dit plan slechts op geringe wijze meewerkt aan de wo ningnood der circa 300 ingeschrevenen in onze gemeente. Immers de huren van deze flats zijn voor het merendeel dier personen te hoog. Met algemene stem men werd tot de verkoop besloten. Met de door B. en W. gedane mede delingen bleek o.m. dat zij hebben be sloten het punt van samenkomst van de Rijnzichtweg met de oostelijke afrit van Rijksweg no. 4 als voorrangskruising aan te wijzen, met bepaling, dat het verkeer op de Rijnzichtweg voorrang heeft. Ten aanzien van de aanbesteding van de verbetering van de Warmonderweg werd op een vraag van de heer N. v. Wei zen medegedeeld, dat die aanbesteding op 11 november in het openbaar zal ge schieden. AFSCHEIDING Ten aanzien van de verhuur van grond achter de percelen Rijnzichtweg maakte mevr. P. H. SmitWitvliet er bezwaar tegen, dat het verboden wordt openingen in de afscheiding aan te brengen. De voorzitter merkte op dat daardoor een recht van uitpad zou kun nen ontstaan, hetwelk bezwaren met zich brengt. Op voorstel van de heer J. den Ouden namen B. en W. over dat bepaald zal worden, dat de bewoners t.z.t. verplicht zullen worden de afschei ding voor eigen rekening aan te bren gen. indien het terrein voor bebouwing wordt bestemd. Besloten werd de voorgestelde wijzi ging in de gemeenschappelijke regeling LEIDERDORP Protestants Interkerkelijk Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging In gebouw „Irene" aan de Hoofdstraat hield de Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging haar eerste contact avond. De voorzitter der Stichting, de heer G. Gordijn, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder ds. J. D. Koers, directeur der Gereformeerde Stichting voor Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland, ook enkele leden der beide kerkeraden, dankzeggend voor de finan ciële steun, die de Stichting steeds van beide kerken mag ondervinden. Verder gaf de voorzitter een overzicht van deze eerste tijd van samenwerking. Sinds 1 april 1957, het begin der fusie tussen de Gereformeerde en Hervormde Kerk is er èn door bestuur èn door personeel veel werk verzet. Daar er nog geen maat schappelijk werkster benoemd was, be rustte de leiding allereerst bij één der bestuursleden Naast de inmiddels benoemde maat schappelijk werkster mej. Barendrecht, werkt de Stichting met drie vaste krach ten en enkele losse, terwijl het in de bedoeling licht om een speciale bejaar denkracht te benoemen. De taak van het bestuur is de morele en financiële basis der Stichting zo groot mogelijk te maken. Zij heeft 600 donateurs, die gezamenlijk f.1800 beta len. Naast de financiële steun der ker ken, de retributies, ontvangt zij ook de wettelijke subsidie van het gemeentebe stuur. De taak van de maatschappelijk werkster bestaat uit het werken in op dracht van en samenspreking met de diaconieën, predikant en het Bureau So ciale zorg. Mej. Barendrecht vertelde in hoofd zaak van de zorg, die er nu in ons dorp om de bejaarden gaat groeien; er zijn ruim 250 mensen boven de 65 jaar. Zij vroeg dan ook aan de aanwezigen, in dien mogelijk, daadwerkelijke hulp. Alvorens zijn dia's te vertonen leidde ds. Koers deze met een enkel woord in, er op wijzende, dat maatschappelijk werk moeilijk te fotograferen is. De be doeling van deze dia's is echter iets van de achtergrond weer te geven, die in de moderne samenleving zijn ontstaan. We leven in een snel veranderende wereld en met name de migratie, d.i. platteland bewoners, die stedelingen moeten wor den, schept bepaalde problemen voor deze groepen. Wil het werk goed gebeuren, dan moet dit uit de kerken voortkomen, dit is een roeping vanuit de bijbel. Na vertoning der dia's volgde een quiz. Op verzoek van de voorzitter sloot ds. Koers deze eerste contactavond met dankgebed. OEGSTGEES1 Schrijver veroordeeld WEGENS FLESSENTREKKERIJ De rechtbank te Den Haag heeft vanmorgen een schrijver-journalist, uit Oegstgeest, wegens het kopen van goederen, wetende, dat hq ze niet zou kunnen betalen, veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest en ter beschik king stelling van de regering. Hij werd vrijgesproken van een hem ten laste gelegde oplichting, namelijk, dat hij een vrouw, bij wie hij in huis woonde, f.2300.afhandig had ge maakt. Hij verklaarde het geld wel aan de vrouw te hebben willen teruggeven zodra een boek. dat hij had geschreven, was uitgegeven. De Officier van Justitie had tegen de schrijver-journalist een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek van van de schoolartsendienst te aanvaar den. De overige door ons reeds gepu bliceerde voorstellen inzake de rekening van de Gemeentelijke Commissies voor Maatschappelijke Zorg en van het Hei lige Geest Armbestuur, werden zonder discussie aanvaard. RONDVRAAG De heer M. v .d. Vaat vroeg de aan dacht voor de verkeersongevallen op de Rijksweg nabij de Drie Witte Palen. Voorts vestigde hij de aandacht op het gevaar bjj het kruispunt Warmonder wegKempenaerstraatv. Slingerlandt- laan. De voorzitter wees erop dat een aanmerkelijke verbetering tot stand komt door de verbreding van de War monderweg, doch dat bezien zal wor den of tijdelijk een verplichting tot stop pen kan worden opgelegd. De heer P. v. Nieuwkoop vestigde nog maals de aandacht op de slechte toe stand van het wegdek in de Gevers straat tussen de tramrails. Hier zal de NZHVM spoedig voorzieningen moeten treffen, hetgeen volgens mededeling van de voorzitter, wel te verwachten is. De heer K. Veen deelde mede zeer in genomen te zijn met de wijze waarop de Wijttenbachweg opnieuw is bestraat. Deze werkwijze verdient z.i. navolging. TWEEDE DAG VEILING COLLECTIE-REGNAULT Op de tweede dag van de veiling der colleotie-Regnault is vanochtend het hoogste bod gedaan op het „Vrouwen portret" van Soutine. Dit doek kwam voor f. 120.000 in handen van de Duitse kunsthandelaar dr. W. Arntz uit Stutt gart, die het kocht in opdracht van een Zwitser. De andere Soutine, het schil derij van een „Oude vrouw", bracht het niet verder dan f. 40.000. Dr. Arntz, die als kenner van Soutine ook hierop had geboden, had weinig waardering voor dit werk. Ook vanochtend is er weer levendig geboden. Er heerste een willige stem ming bij het bieden op de vele Vlaamse meesters. De 16 werken van Gustave de Smet gingen vlot van de hand. De pastel van Odilon Redon „De gekruisigde Christus", die gisteren werd geveild voor f. 30.000 is in het bezit ge komen van het Museum van Schone Kunsten in Antwerpen. Drie Cragalls, n.l. „Bloemen op het dak", „Russische man en vrouw" en „Danseres met de waaier", die resp. 30.200 en tweemaal .000 opbrachten, werden eigendom van Zwitserse kunsthandelaren. Van ochtend hebben vooral veel Duitse, Zwitserse en enkele Franse kunstkopers aan de biedingen deelgenomen. Bedrijfsartsen verplicht in de grote bedrijven (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 66 tegen 53 stemmen het wetsont werp aangenomen tot verplichte instel ling van bedrijfsgeneeskundige diensten, eerst in grote bedrijven en later ook in middelgrote en kleinere bedrijven. Vóór stemden P.v.d.A„ A.R., C.H.U. en de communisten. Tegen stemden K.V.P., V.V.D. en S.G.P. Het zal geruime tijd duren eer de wet in werking kan treden. Militaire conferentie in Djakarta Alle regionale militaire comman< danten van Indonesië zijn vandaag in Djakarta bijeen gekomen ter bespre king van de binnenlandse veiligheids situatie en de nog tegen de opstan delingen te ondernemen militaire ope raties. De conferentie staat onder leiding van de chef-staf van het leger, luitenant-generaal A. H. Nasoe- tion. De legerwoordvoerder in Djakarta schetste de huidige situatie als volgt: het eerste stadium van de operaties tot onderdrukking van de opstand is reeds voltooid. De tweede fase, die gericht is op de liquidatie van de nog resterende opstandelingen, is thans in gang. Tege lijkertijd worden pogingen in het werk gesteld tot stabilisatie van de toestanden in de verschillende delen van het land. De conferentie zal zich ook bezig hou den met aangelegenheden, voortvloeien de uit de tegenwoordige noodtoestand. In kringen van regeringsgezinde par tijen werd vandaag verklaard, dat de leidende partijen geen bezwaar zullen hebben tegen verlenging van de afge kondigde noodtoestand, die in december zou aflopen. Tenslotte zal de conferentie ook be sprekingen wijden aan het werkpro gramma van het „nationale front voor bevrijding van West-Irian". Falsificatie Naar aanleiding van de berichten in de Indonesische pers, dat Nederland en Australië een overeenkomst zouden hebben gesloten voor de verdediging van Nieuw-Guinea, verklaarde een officiële regeringswoordvoerder in Den Haag: „Deze berichten zyn niet waar en berusten dus op een falsificatie". Felle aanvallen op conferentie te Canberra De Indonesische dagbladen in Dja karta hebben vandaag een felle aan val gedaan op Australië wegens zijn beweerde „inmenging" in Indonesische aangelegenheden door het houden van een conferentie met Nederland over Nieuw-Guinea. Voorts brachten de bladen in Dja karta onder vette koppen een bericht „dat Nederland en Australië een over eenkomst zouden hebben gesloten voor de verdediging van Westelijk Nieuw-Guinea". Volgens deze overeenkomst zou Ne derland alle faciliteiten beschikbaar stellen, de troepen leveren en de kosten „voor de verdediging van het gebied" dragen, terwyl Australië troepen zal op leiden en het commando zal voeren bij de verdediging van Ned. Nieuw-Guinea. Voorts zou Australië, in Westelijk Nieuw - Guinea vliegvelden aanleggen voor rekening van Nederland. Tenslotte zouden er te Canberra aan wijzingen zijn, dat Australische politieke kringen streven naar een Australisch bestuur over Westelijk Nieuw-Guinea. In Djakarta was nog geen commen taar op deze berichten te verkrijgen. Een tegenvaller van tien miljoen (Speciale berichtgeving) Ter gelegenheid van de officiële in- dienststelling van de door de Philips telecommunicatie-industrie (PTI) aan de PTT geleverde telefooncentrale te Slotermeer Amsterdam's nieuwe stadswijk heeft ir. F. J. Philips, de vice-president van de N.V. Philips Gloei lampen Fabrieken, gewezen op de enor me economische terugslag, die de be stedingsbeperking op het PTI-bedrijf te Hilversum heeft gehad. De maatregelen, die men in het PTI- bedrijf als gevolg daarvan heeft moeten nemen, hebben ons ten naaste bij 10 miljoen gulden gekost, aldus ir. Philips. Het woord werd ook gevoerd door ir; J. D. H. van der Toorn, directeur-ge neraal der PTT en Amsterdams burge meester, mr. G. van Hall, die met het draaien van een nummer (135151) het eerste gesprek voerde van de nieuwe centrale uit met de eerst aangeslotene van het vijfde duizendtal. TWEE BROMFIETSERS BOTSTEN. B^j het niet verlenen van voorrang is gisterochtend op de hoek van de Lage Rijndijk en Sumatrastraat een 17-jarige bromfietser uit Alphen door een brom fietser gegrepen. De jongen is met een gebroken rechter arm en vermoedelijk ook rechter been naar het Ac. Zieken huis overgebracht. Financieel debat in de Tweede Kamer Dirigisme en gelijkschakeling (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer zyn vanmiddag de algemene financiële beschouwingen begonnen over de Rijksbegroting voor 1959. Als eerste spreker betoogde de heer Van Leeuwen (VVD), dat het uiterst voorbarig is de indruk te wek ken, dat wij nu weer in een tijd van royale bestedingsmogelijkheden zyn gekomen. Er blijven bedenkelijke knelpunten, die zich in de eerste plaats zullen open baren door geldgebrek op de kapitaal markt, althans indien die niet zullen worden versluierd door overbestedingen met behulp van geldzetting, met waar devermindering van het geld als gevolg. Met de regering zag de heer Van Leeuwen als dringende noodzaak de af schaffing van de consumenten-subsi dies. Doch het is de vraag zei hij, hoe het moet met de lonen wanneer die subsidies worden afgeschaft en vermin derd. In het algemeen, zei de heer Van Leeuwen, dat in ons land een klimaat heerst van dirigisme en gelijkschake ling, waarin de energieken en vinding rijken zich onvoldoende kunnen uit leven. Op allerlei manieren liggen zij aan banden en worden zij in werk- mogelijkheid beknopt. De onderne mende mens wordt verstikt in pape- rasserij, exameneisen en verboden. Onze economie is ver af van een vrije markteconomie en munt uit door kunstmatigheid. Die kunstmatigheid (subsidies) moet worden opgeheven om onze Europese bondgenoten open en eerlijk tegemoet te kunnen treden. Vrouw maakte dodelijke val Vanmorgen is aan de Maliestraat te Rotterdam de 54-jarige mevrouw M. S. RisseeuwVan Peenen, nadat zij een val van twee meter had gemaakt, dood op een betonnen plaatsje achiter haar woning aangetroffen. De vrouw was aan het ramen zemen, waartoe zij op het kozijn stond. Daarbij is zij uitgegleden en met haar hoofd op het beton ge vallen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 oktober. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: andijvie 810, pronkbonen 69. snijbonen 100170, kroten 1925, boeren kool 68, rode kool 1013. groene kool 1011, prei 1011, spinazie 5762. sprui ten A 3853, B 1948, tomaten 3741, B 3644, waspeen 1115, winterpeen 7 8. witlof 4974, per 100 stuks: bloemkool A 2544, knolselderie 8—10, sla A 12.70— 15.60 per 100 bos- bospeen 1824, peter selie 190, selderie 3.40. BARNEVELD, 23 oktober. Markten. Eierveillng SBE. Aanvoer circa 345.000 et. Eandel kalm. Prijzen: eieren van 53/60 gram van f 12.04—13.68, van 60/64 gram van f 13.83 15 31, eendeëleren van 51/66 grom van f6.989.89, eendeëleren van 66/74 gram van f 10.0110.71 alles per 100 stuks. Coöp. Veluwse Eierveillng Barneveld- Ede. Aanvoer circa 1.200.000 stuks. Han del vlug. Prijzen: eieren van 46/50 gram van f 10.0311.11, eieren van 50/55 gram van f 11.35—12.50, eieren van 55/60 gram van f 12.6214.10, eieren van 60/64 gram van f 14.3215.80, eieren van 64/68 gram van f 16.0516.90, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.950.000 stuks. Han del kalm. Prijzen: eieren van 60/65 gr. van f 14.50 15.75, algemene prijs f 15.15 per 100 st. Kiloprijs f 2.44. basis 62 gram. eieren van 49/60 gram van f 10.5014.50, kiloprijs van f 2.152.42. Pluimveemarkt. Aanvoer circa 75.000 st. Handel in kippen vlug in kuikens kalm met trage afloop en zakkende prijzen. Prijzen slachtklppen van f 1.901.95 per kg, slachtkuikens van f 1.902.15 per kg., ganzen van f 7.508.50 per stuk, tamme konijnen van f 3,004.75 per stuk. patrij zen oud van f 1.251.70, patrijzen Jong van f3.50—4.25. GEVESTIGD In de week van 9 t.m. 15 oktober '58 S. L. Kwee en fam, wetensch. ambtenaar Duyvendakstr, 21: K. F. van den Broek en fam, kleermaker, Lage Rijndijk 55, E. K. O. Langhout en fam, nat. ingen v. Vollen- hovenplein 18, A. van Vugt en fam, beton werker, a/b ws. Haarl. Trekvrt C. A. U. de Reus geb. Hug, Haagweg 56; G. J. Riet horst en fam., schrijfm. monteur, Rem- brandtstr. 18; J. van Dijk geb. Slinger land en fam, Duyvendakstr. 1; H. H. Wie- ring geb. Oostrom en fam, Janvosseusteeg 16a, J. van Waardenburg en fam. Plant soen 1, E. J. Lo-Fo-Wong, de M. van Streef kerkstr. 34; A. Janssen, metaaldraaier, Haarlemmerweg 71; A. M. Defauw, Witte Singel 84; M. B. Blanken, Apothekersdijk 82, A. W. A. M. van der Wee v. Olden- barneveltstr. 29, P A. B. J. Cramer geb. Broers, Tesselschadestr. 27, J. Schipper. H. Morsweg 106. S. C J van Hagen. Herengrt 12a, W. J. Vreezen. Wasstraat 2f. L. den Engelse, H. de Vriesstraat 68. J. Kraima, Kastanjekade 2. K N. Lim. Witte Singel 88 Jonkheer J. M. de Jonge. Kloksteeg 13. L. H. Thung, Witte Rozenstraat 46a, C A. W. Citteur, Coornhertstraat 6a, L. E. Hoogterp dp Sitterlaan 72, C. M. de Bruijn, verpl.. Witte Singel 10, G. J. C. Dijksman, mach bankwerker, Lange St. Agnietenstraat 9, M de Keijzer, betonwerker, Jullanastraat 60. Huetlng, lerares. Nachtegaal laan 15, J. Krins, Stieltjesstraat 56, M. P J. Heinen, werkster. Druivenstraat 3, M. L. C. V. Hey. nen, Plantage 16. J. de Kluijver, van Ga lenstraat 12, F. C. W. Tietge, Buys Ballot straat 71. G. den Heeten, Warmonderweg 5 F. W. Duljster, da Costastraat 41, P. H M. Zwlnkels, Druckerstr. 34, E. E. Lauw, Joh. de Wittstraat 42, T. A. Op den Orth, 11. verpl., Rijnsburgerweg 10. E. van Heuven, Plantsoen 19, C. J M. van der Voort, lood gieter, Levendaal 94. J. van der Waals geb. Kranenburg, Moddermanstr. 75. M. L. Han- kart, Pieterskerkgracht 6a, E. de Heer, Ra penburg 121, J. C Jong. belastingambte naar, Sumatrastr. 40. M. S. van Lookeren Campagne geb. Taselaar. van Vollenhoven- plein 67, C. W. Cohen Tervaert. Rijn- en Schiekade 111, M Singelenberg, de M. van Streefkerkstraat 45. P C. Duparc, militair, Noordelnde 2a. L W. F. van Lieshout, id. id., G. Ludema, idem idem, H A. Gras- meyer idem idem, A. W. de Bruijne, Rijn en Schiekade 101, K. F. van Venetiën Zoe- terwoudsesingel 81, A. A. J. C. Hins geb. Lourens, Vijf Meiplein 166, A. Belonje geb. Boer. Apothekersdijk 15, M. van Leeuwen geb. van der MelJ, Julianakade 13. T. Aarts geb. van den Doel, Formosastr 18b, H. J. i*ii* i Heshuslus, magazijnbeheerder, Tasmanstr voorarrest en ter beschikkingstelling 70. J. A. Wolf. wolsplnner, Mlnnebroeregrt van de regering gevorderd. 1 10, a. g. W. Lamp. aoo. werkster, Plantags 16, H. P. Pull ter Gunne, röntgen-laboran- tc. Zoeterwoudsesingel 105, A P. Meijer, doktersassistente, Merelstraat 18, L. Wach ter, secretaresse, Vreewijkstr. 16a, G. A. van der Hooft, Bloemistenlaan 37, E de Vries, Drie Octoberstr. 45a, G. A. van Am sterdam, landarbeider, Pletersk. Choorsteeg 32a, E. H. M. J. Vollaers, Pavlijoenshof 26; T. P. A. M. Oonlncx, Vreewijkstraat 11, J. L. van Stokkum, militair, Noordelnde 2a, C M. T. Breukel, Vondellaan 10, P. van der Klaauw, haspelaarster, Minnebroersgrt. 19, M. C. E. van der Putten, Roodenbur- gerstraat 37, E. Vrijland, Vliet 3 ,J. M. van Zijl, Utrechtse Jaagpad 20, A. L. Kie- wiet, hoofdjuffr. hulsh., Aloëlaan 39, M. J. P Muller Kobold. Morssingel 11, L. J M. Michlelsen, kok, Brederostr. 23, C. Vogel, boekenverkoopster. Hogewoerd 7, N. J. Wijfje, heler. Oude Rijn 22, P J. Ridder, Coornhertstraat 6, Jonkvrouw M. A. van der Does, Witte Singel 97, M. Klein, Sple- ghelstraat 20a VERTROKKEN L. H. A. van Vuuren en fam, van Waard- grt 66, nr Nieuw Zeeland. A. de Water en fam., van Hoflaan 113, nr Rotterdam. Rei- neveld 12. A. W. van Rossen en fam, van Atjehstr. 2, nr Veenendaal. Jan van Goij- enstr. 55. G. T. Hulsman en fam, van L. Morsweg 7 nr Frankrijk, J. van Haaften en fam., van Alb. Verweijstr. 16, nr Leid- schendam, Kon. Julianaplein 14. R. R. Soffner en fam, van Kanaalweg 89 nr Val- kenbrug Z-H, Rijnlaan 14, I. Metaal en fam., van Hoogl. Kerkgrt 12. nr 's-Graven- bage, Volendamlaan 68. F. W. Leeman en fam, van J. van Goijenkade 30, nr Oegst geest, Pr. Irenelaan 11, J. M. Jansen geb. van Oosten en fam, van Korevaarstr 47, rr Nijmegen. Lijsterbesstr. 121, H. S. C. Huijsman en fam. van Burggravenln 201, nr Zwitserland, I. Onderwater en fam., van Koddesteeg 24, nr Dordrecht. J. Wa- genaarstr. 48. J, Blom en fam. van Bor- neostr. 17, nr Eindhoven, St. Leonardusstr. 34, N. van der Krogt en fam., van Suma- straat 24, nr Rotterdam, Rembrandtstr. 75 G. van den Oever en fam. van Dijkstr. 17 nr Rotterdam, P. Stastokweg 201, A. M. v. Es, v. Papengrt 22, nr Velsen, W. Daniëls- laan 41, H de Ruiter, van de Goejestr 50, r.r Amsterdam. Laplacestr. 781, A. F. Wlersma, van Lorentzkade 31. nr Kloetin- ge, Wilhelmlnastraat 6, G. van Meekeren geb, Smit, van M. Moonsstr. 48, nr s-Gra- venhage, Franckllnstr. 48, Jonkvrouw J. C. M. Sandberg, van Witte Singel 36. nr Utrecht. Maurltsstr 96. C. P. A. van Boven van Witte Singel 16, nr Oegstgeest. Nas- saulaan 28, S. Rozemond, van Witte Sin gel 105, nr Amsterdam, 2e Const. Huygens- str. 44IV, M. F. E. Nicolai, van Burggra- venlaan 245, nr. Hilversum, Dlependaalse- laan 374, J. van Duyvenboden, van Pr. Hendrikplein 2, nr. Rotterdam, Rösener Manzstr. 130, C. Benschop, van Rijnkade 6a, nr. Zoeterwoude, Park Die Leythe 4, M. J van der Kwartel, van Oude Herengrt. 2Óa, nr. Amsterdam, Raphaëlstr. 27, H. E. Kuenen, van Rijnsburgersingel 127, nr. Aalten, Llntelo 541, Jonkvrouw J. de Sa- vornin Lohman, van Groenhovenstr. 13, nr Velsen, Vinkenbaan 25, B. Arbouw, van Meldoornstr. 32, nr. Voorschoten, Leidse- weg 419, L. R. Visser, van Kapteynstr. 29. nr. Amsterdam, Colenzostr. lhs, J. Meme link, van Cobetstx. 66. nr. 's-Gravenhage, II. Zwaardecroonstr. 105b, N. H. Scheltens, van Groenhazengrt 12, nr. Lieshout, Kerk dijk 10a, D. G. Uit den Boogaard, v. Hooi- grt 100, nr. Ver. Staten van Nrd-Amerika, J. W. Stoutjesdijk. van Boerhaavelaan 27, nr. Delft. Pr. Bernhardlaan 5, J. M. Haan, van Rijnsburgerweg 10, nr. Wormerveer, Wandelweg 116, S. M. Blonk, van Krulsstr. 11, nr. Woubrugge, a/b ws. ligg. VUetkade, L. Masurel. v. Tesselschadestr. 18, nr. Lel- muiden, Bilderdam 14, C. L. M. Kerkhof, van Cobetstr. 11, nr. Duitsland. J. A. Na- vest, van A. van Burenhof 59. nr. Ede, Gld. Nachtegaallaan 26, W. F. Meyers, van Ba nstraat 64, nr. Leiderdorp, Hoogmadesche- weg 19, W. M. A Postma geb. van Wijk, van Declmastr. 15. nr. Bergen op Zoom, Moerstraatsebaan 503. J. H. Taken, van St. Aagtenstr. 28a, nr. Aalten Gld Huygenstr 4C, J. M. P. Schreurs, van Roodborststr. 29 nr. Duitsland, H. A. Brongers, van Rijns burgerweg 62b, nr. Groningen, van Roijen- laan 6, J. Stoop, van Alb. Verweijstr 20. nr. Den Helder. Buitenhaven 5. A. J. F. A. Kerst, van Rijn- en Schiekade 121f nr. Leiderdorp. A. van Saksenstr. 28. C. M. L. van der Wal. van Witte Singel 31, nr. Rot terdam, Nolenstraat 13b, C. W. Kok, van Witte Singel 16, nr. Tilburg. Heile Schoor- str. 1. J. K. G. Meynen, van Rapenburg 4. nr. Oegstgeest, Piet Heinlaan 34. F. J. Prins, van Pietersk.-Choorstg 12. nr. In- donsle? J. C. A. te Lintum, van Burggra- venlaan 211, nr. Utrecht, Haagstr. 2, P. Hoppenbrouwer, van Oranjestraat 34, nr. Lisse, Heereweg 246a, E. Schippers geb. van Sonsbeek. van Zijlsingel 29, nr. Voorscho ten, Pr. Bernhardlaan 10, N. van der Pluijm, van Ververstr. 40. nr. Duitsland, J. B. Sanders, van Oude Vest 35, nr. Israël, H. W. Hoppenbrouwer geb. Klein, van Lan- gegrt, 198a, nr. Lisse, Heereweg 246a, M. L. Tegelaar. van Maredijk 34a. nr. Sassenheim A. van Leeuwenlaan 46, H F X Brückner v. Rynsburgeweg 10, nr Apeldoorn. Zwol- seweg 238. M. Prinsen, van Rijnsburgerweg 10, nr Amsterdam, Bredeweg 34hs„ L. T. A Pater, van Hoge Morsweg 26. nr. Rys- wijk Z-H. Lindelaan 6. H. G. de FeiJ. van da Costastr. 74, nr. Apeldoorn. Zwolseweg 238, A. E. J. Hermes, van Groenhovenstr. 19, nr. Heemstede, Meer- en Boslaan 7, C. Sons. van v. 't Hoffstr. 26a, naar A'dam, Sloestr. 10IV, J. Mulder geb. Kampers, van de Mey v. Streef kerkstr. 53. nr, Oegstgeest Karei Doormanlaan 34, W. P. Locher. van Zoeterw. singel 47, nr. Wageningen, Dol- derstr. 20, T. L. F Kuipers, van Ryndyk- straat 112, nr, Breda, M. van Coehoornstr. I. F. J. de Meij, van Groenhazengrt. 12, nr. Loenen, Zandpad 3, L. M. Breukel, van Ra penburg 79, nr. Goes, Nachtegaallaan 94. Bij de openingsplechtigheid van het complex van stormstuw en brug bij Capelle-aan-de-IJssel ontmoette minister ir. H. B. J. Wittedie tij- clelijk Verkeet en Waterstaat be heert, de onlangs als zodanig afge treden minister mr. J. Algera (rechts), die tijdens zijn bewind veel gedaan heeft voor het Delta plan en dit stormstuwcomplex en Prijsnotering Gelders-Overysselse Ver eniging van Eierhandelaren. Grote eieren van f 15.25—16.00, gewicht van 63/68 gr., kleine ieren van f 13.5014.50, gewicht van 56/61 gram. henneëieren van f 10. tot f 11.gewicht van 50/52 gram. GOUDA, 23 okt. Kaasmarkt. Aange voerd 165 partijen. Eerste kwaliteit f 2.13- 2.23, tweede kwaliteit f 2.02-2.12. extra kw. f 2,24-2,56. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 oktober. Groenteveiling: winterpeen (per kist) 1.60, bloemkool A (per 100 st.). 20.00 35.00 .idem B (per 100 st.). 10.00—18.00, waspeen B export (per kist) 1.802.50, waspeen binnenland (per kist) 2.104.00, andyvie 7.1010.90, breekpeen (per kist) 1.101.60, groene kool 8.9010.10, selde rie (per 100 bos) 3.90—5.00, rode kooi 8.00 15.00, sperziebonen 73.0083.00, bospeen (per 100 bos) 29.00, prei 11.00—14.00. KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 oktober. Groenteveiling: waspeen B export (per kist) 2.002.40, waspeen binnenland (per kist) 2.004.20, andijvie 7.00—9.00, zaai- ulen (per kist) 1.80—2.10. bloemkool A (per 100 st.). 24.00—40.00, idem B (per 100 st.) 10.0016.00, breekpeen (per kist) 80 —2.00, groene kool 8.7010.00, knolselde rie (per 100 st.). 4.00—13.00. kroten (per kist) 1.101.30, peterselie (per 100 bos) 4.60—4.80, uien (per kist) 1.20—2.20, rode kool 8.00—15.00, gele kool 10.00—14.00, sperziebonen 93.0094.00, bospeen (per 100 bos) 26.00—29.00, winterpeen (p. kist) 8090. prei 11.0018.00, selderie (per 100 bos) 5.70. RIJNSBURG, 22 oktober. Bloemen veiling FLORA. Troschrysanten: W. Hope 75100, Horwood 5583, Filmster 5072, Wendy 3541, Mosquito 3543, Bright Eye 3045. Chatsworth 44^70, Samaria 3542, Shirley wit 3856. Creme 4058, Silvia 6080, Cassytie 5060. Corona 60 80, Migoli 50—65, Peter Pan 60—90. Boun ty 3852, Evelyn 6890, Norrnandie 60 100, Blauwe Druifjes 47—52. alles per bos; Anemonen 500620 per 100, Geplozen Chrysanten: Migoll 3623. Choco 22—24, South Pink 22—27, W. Hope 1517, W. Diamont 1416, Evelljn 1618, Champion 20—23, Day Dream 1630. Am. Anjers: sim rood 1517. wit 16—19, roze 18—22, Harvest Moon 16—18, Regina 18-21. Lucky Strlcke 1517 cent per stuk. RIJNSBURG. 22 oktober. Groente veiling: andijvie 79, rode kool 914, gr. kool 911, boerenkool 910. waspeen A 10—15, B 7—11, uien 911 per kilo, selde rie 5—7. peterselie 4—6. kervel 4—6, bos peen 20—24, radys 10—11 per bos. bloem kool A 2030. B 12—18, C 10—11 per st. naar wie de nieuwe verkeersbrug werd vernoemd. BEURSOVERZICHT Unilever en Aku willig AMSTERDAM, 23 oktober Vandaag ging de meeste belangstel ling uit naar Unilever en Aku. Beide fondsen, aldus de beurs, zyn by de koersstyging van de laatste dagen ten achter gebleven. De vraag overtrof het aanbod verre, waardoor de koers aan- merkeiyk hoger kwam. De opening voor Unilevers kwam op 430 en steeg daarna tot 433; da vorige slotkoers was 425. Aku's werden by opening op 232 ver handeld en liepen later tot 235% op. Philips bleef by de opening op 371% goed pryshoudend, doch trokken aan tot 373. De 5% converteerbare obligaties Philips noteerden 163%. De Oliewaarden konden zich niet los maken van de weifelende houding in Wallstreet. In overeenstemming met de slotkoers in New York, waren aandelen Kom. Olie op f. 189.70 bijna f. 2 lager en bleven Iets onder pariteit New York. De handel was minimaal. Scheepvaartwaarden was iets leven diger. Hiervan profiteerde Scheepvaart unie met een winst van circa 2 punten. Aan de hausse in Deli is een einde gekomen; er werd circa f. 1 verlies geboekt. De overige cultuurfondsen on dergingen geen noemenswaardige ver anderingen. Staatsfondsen pryshoudend. Binnenkort komt Sikkens' Lak met een aandelenemissie met claimrecht; de aandelen werden vandaag op circa 530 vernomen tegen een laatst gedane koers van 516. Aandelen Heineken's Bierbrou werij werden op 445 bieden geadviseerd in verband met de herkapitalisatie- bonus etc. De vorige notering van deze aandelen was 391. Claims Ver. Glas werden iets lager op f. 90 vernomen. Rentespaarbrieven bleven op 113 onbe roerd t.a.v. de a.s. nieuwe uitgifte tot een bedrag van circa f. 50 miljoen. Aandelen Leidsche Wol werden 4 pun ten hoger op 167 geadviseerd. Vandaag begon de handel in de Claims N.V. Ingenieurs-Bureau voor Bouwnyverheid in verband met de aandelenemissie groot f.. 825.000. .De claims werden op f. 300 belangrijk boven de theoretische waarde geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 23 oktober Londen 10.56%—10.57%; New York S.77_3.77%Montreal 3.89-ft—3.89-ft; Parys 89.75—89.85; Brussel 7.58%— 7.58%; Frankfort 90.39%-90.44%Stock holm 72.91%—72.96%; Zürich 86.46%— 86.51%; Zürich (vr. fr.) 87.88%—87.93% Milaan 60.56%60.61%; Kopenhagen 54.61—54.66; Oslo 52.80%—52.85%We nen 14.59%—14.60%: Ankara 3.80%— 3.80%: Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%—13.28. n »,1 Industr. Obligaties Beurs vau Amsterdam PhUlDS DoUarlng Donderdag 23 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 93 93A Grootboek obl. 3% 79 Ned. '47 3% (3) 91% 91% 94% 94% 92% 92% 92A 92% 86%B 86 %B 88 88% 88 88 Ned. '55 II 3% 91L 90 Ned. '37 3 89% 89 A Dollarlng '47 3 90 90 [nvesteringscert. 3 95-A 95H Ned. 62-64 3 94 94% 2ert. NWS 2% 60 y4 (ndië '37 A 3 91% 91« Grootboek '46 3 89% Ned. WD 6% 109% 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelmij Amst. Rubber Deli My .en (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft eert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens eert Mtiller en Co. N.B Ned. Kabelfabr Philips Philips pref. Unilever Wilton Peyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon Petr (f. 20.—) idem (50 A f. 20.—) Holl. Am er. lyn Java China Paket Klil Ned. Stoomv. My Kon Paket My Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr eert v. Ommeren eert Kon. Rott. Lloyd Ned. Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 Den Haag 1954 3% Leiden 1947 3% R'dam ^7 I-Hl 3% 32% 31% 95 94% 185 185% 71% 74% 129 126.85 116% 116 24% 94% 93% 11% 11% 229% 234% 193 193 341 343 186 185 334 335 323 324 291 292 371% 372% 171% 173 425% 433 197% 196% 173 173 791% 784% 190 189.30 191.30 189.95 149 150 129 130% 101 100 160% 161% 132 131% 142»! 143 131% 132 248 249% 1£8% 127% 128% 130% Philips Dollarlng '51 95 95% Premieleningen A'dam '53 3 94% 87% 87% A'dam '56 I 2% 84% 95 A'dam'56 II 2% 94 94% Eindhoven '54 2% 85% Enschede '54 2% 83 82% Den Haag *52 I 2% 93% 94 93% 93% R'dam '52 12% 94H 94H 94% 104% 104% Utrecht '52 2% 96 Z.-Holl. 1957 2% 103 103 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 244% 249% 218 220 199% 204% Twentsche Bank 182% 185 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 265B Borneo Sum. H. My. 41 41 Ned. G. en Sp. fabr. 203 204% Kon. Ned. Grofsm 119 118 Internatio 90L 88L Rott. Droogdok My 514 511% Tieleman en Dros 7% 8 Ned. My. Walv.vrt 80% 80 Spoorwegen Deli Spoorweg My. 5% 5% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29A 29A 91% 91 61% 61A Bethlehem Steel 52 51% Cities Service 59% 59% General Motors 49% 49% 100 99 63 63% Republic Steel 82% 81% Union Pacific 30% Un. States Steel 83% 83% 93 93% 87.*, 87A 94 B 93 93 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Edelmet. Kon. AA Pref. w.a. idem Electrolas B Holl Constructie Ing. bur v Bouwrüjv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolsplnn Sikkens Lakfab. '53 Ver. Touwfabrieken Wernlnk's Betonm Van wyk Textiel Zaalberg V.K. 22/10 46 57% 57 420 423 456 454 160B 160B 41% 41% 162GB 163 %L 510 516G 192% 191% 90% 90% 60%GB 61% 100 99%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7