TomWI Prijshoudend bij ruime aanvoer -pMjuisr, E5TEVI Rust op visgronden rond IJsland nog steeds niet teruggekeerd „Landbouw moet in eerste plaats zelf de moeilijkheden oplossen" Kerkelijk Leven EEN HOES FRITS DE GOEDE gUEMPRIL Bericht van inzet ABONNEERT U OP DIT BLAD c x c a VAN MARION'S GASCENTRALE - VOORSCHOTEN - TELEF. 26347 Vrijwillige verkoping SATERDAG 11 OKTOBER 1958 Gelukkig besluit Raad Nieuwkoop geheel akkoord met particuliere woningbouw A. Voorn sprak niet namens KVP-fractie Voor de tweede maal deze week werd gisteren een openbare raads vergadering gehouden ter bespreking van het plan tot bouw van 300 woningen in de particuliere sector. In deze vergadering heeft de heer H. Markman, sprekende namens de KVP-fractie verklaard dat de KVP-fractie thans geheel akkoord kan gaan met de plannen. Verder deelde spreker mede, dat de woorden geuit door zijn fractie genoot, de heer A. Voorn, in verband met het behouden van de religieuze of politieke verhoudingen in deze gemeente, niet namens de fractie zijn geuit, doch uitsluitend voor rekening van de vragensteller zelf komen. Hij verweet het de pers, dat deze van deze z.i. domme vraag zo snel gebruikt had om de fractie als zodanig in een verkeerd daglicht te stellen! Het ging er echter volgens zijn fractie alleen maar om, dat de snelle en aanzienlijke uitbreiding de gemeente niet boven het hoofd zal groeien en dat de christelijke belangen zoals die in Nieuwkoop liggen, hierdoor niet geschaad zouden worden. Het late aanvangsuur van deze ver gadering (10.15 uur) werd veroorzaakt door het feit, dat aan deze vergadering een „inlichtingen-vergadering" was voor afgegaan, waarbij de heer Bakhuizen, die voor de bouw zou zorgdragen, vragen heeft beantwoord. Daarna ging de K.V.P.- fractie in een aparte vergadering om deze aangelegenheid te bespreken, welke bespreking eerst om kwart over tien be ëindigd was. Ten aanzien van de vragen welke de heer Markman in de vorige vergadering had gesteld ten opzichte van de vele werken, welke nog niet gereed of begon nen waren, deelden B. en W. mede, dat de bijkomende openbare voorzieningen behoorlijk worden bijgehouden. Onmid dellijk nadat de nieuwgebouwde wonin gen klaar zijn, wordt voor drinkwater voorziening, stroom en elektriciteit ge zorgd. De verbreding van de Zuideindse weg kan nog niet geheel worden uitge voerd i.v.m. de bestedingsbeperking. De brug over de Ringvaart, hoofdzakelijk ten dienste van de bewoners van de Vij verhof zal in de loop van de volgende maand worden gelegd. De voorzieningen t.a.v. een nieuw zwembad worden, naar mening van B. en W., door de voorge stelde aanzienlijke uitbreiding eerder in de hand gewerkt dan dat deze tot uitstel aanleiding zoüden geven. Een zekere samenhang met het bouwrijp maken van de grond in plan-oost kan voor het wel slagen van de pogingen tot versnelde uit voering van de zwembadplannen alleen maar bevorderlijk zijn! Bovendien werd door B. en W. aangevoerd, dat door uit breiding van de gemeente de inkomsten van de gemeente aan fondsuitkeringen grondbelasting, straatbelasting en perso nele belasting stijgen. Dat de woning- wetbouw door de premiebouw op grote schaal schade zou ondervinden is onder de huidige omstandigheden ook niet denkbaar. Betreffende het in de hand houden van de vrije vestiging van toekomstige bewoners, kan alleen getracht worden de medewerking van de bouwers te ver krijgen om de verkoop afhankelijk te stellen van de gunstige uitslag van een door de burgemeester als hoofd van de politie, in testellen antecedenten-onder- zoek. GEHEEL AKKOORD De heer H. Markman, sprekende na mens de K.V.P.-fractie, deelde mede, dat zfjn fractie de inlichtingen van B. en W. ten aanzien van de gestelde vragen, heeft bestudeerd en hiermede akkoord kan gaan. Vervolgens dankte hij voor de toelichtingen ontvangen van de heer Bakhuizen en deelde mede dat zijn fractie thans geheel met de voorgestelde plannen tot uitgifte van grond in het uitbreidingsplan-oost, akkoord kan gaan. Dit plan behelst de bouw van niet minder dan 300 wonin gen in de particuliere sector, echter met dien verstande dat dit plan wordt uitgevoerd met een maximum van 100 woningen per jaar, waardoor dus al leen in deze sector Nieuwkoop binnen 3 jaar aanzienlijk zal zijn uitgebreid. Vervolgens distantieerde spreker zich van de verklaring van de heer Voorn, zoals hierboven aangegeven. Door het aannemen van dit besluit zullen de overige gegadigden die in deze gemeente op dezelfde wijze willen bou wen worden uitgesloten, terwijl de bou wers zich anderzijds verplichten de aan genomen bouw binnen de gestelde tijd ten uitvoer te brengen. Het aannemen van dit pynt, houdt te vens in, dat aan het Gruttoplein, nu ook een vijftal winkelpanden zal verrijzen. Voor deze panden, die reeds spoedig in een grote behoefte voor de consumenten zullen gaan voorzien, zijn reeds gegadig den gevonden t.w. een bakker, slager, groentewinkelier, modemagazijn en een schoenmagazijn. Nu dus deze plannen door de raad zijn goedgekeurd, zal deze gemeente binnen enkele jaren zeer belangrijk in omvang en zielental toenemen. Naschrift redactie Er is gisteren in de raad van Nieuwkoop een gelukkig besluit ge- vallen. We -willen graag aannemen dat de heer Voorn niet namens de fractie heeft ges-proken, doch daar van is in de vorige vergadering niets gebleken, aangezien geen enkel lid van de KVP-fractie zich van deze verklaring distantieerde. Men kan nu slechts verheugd zijn dat de raad het algemeen belang van de gemeente in het oog heeft gehouden en dat Kieuwkoop binnen enkele jaren aanzienlijk zal zijn uit gebreid, hetgeen volgens de medede lingen van B. en W. de gehele ge meente ten goede zal komen. Duitse treiler viste bij New Foundland In de onlangs gehouden bijeenkomst van de Assemblee van de Verenigde Naties heeft Selwyn Lloyd, de minister van Buitenlandse Zaken verklaard dat Engeland bereid is om het IJslandse geschil aan het Internationale Hof te Den Haag voor te leggen, mits IJsland er mee instemd akkoord te gaan met de uitspraak van het Hof. De minister verklaarde dat Engeland steeds genegen is om tot een oplossing te komen met IJsland teneinde de toekomst van haar visserij rond haar kusten veilig te stellen. Dit zou een grote geruststelling betekenen voor de bemanningen van die treilers, welke nog steeds deze visserij uitoefenen. Het es corteren van deze treilers gaat nog steeds door. Aangezien deze wateren zeer uitgebreid zijn, is op de kortgeleden gehouden vergadering van schippers van treilers aangedrongen op een ver betering in de bescherming van de treilers Uit de ontvangen rapporten bleek dat deze bescherming wel vol doende was, doch een uitbreiding van de bescherming, gezien de uitgestrekt heid van deze wateren bleek wel ge wenst. In bovengenoemde bijeenkomst nam de Deense minister voor Buitenlandse Zaken het op voor IJsland. Het stand punt van Groenland en de Faroër ver dedigde hij ook, aangezien volgens hem deze landen afhankelijk waren van de bronnen van de zee. Om deze reden drong hij aan op een speciale grens voor de visserij van 12 mijl. Toch gelooft men in Britse kringen dat de Faroër wel met een Engels voor stel om tot een 6 mijls grens te komen, akkoord zouden kunnen gaan. Besprekingen tussen de Engelse mi nister van Landbouw en Visserij en een delegatie van de Faroër zijn thans gaande in Londen. Intussen hebben zich enkele inciden ten voorgedaan tussen Britse treilers en IJslandse patrouille vaartuigen. De treiler „Afridi" werd gedurende enige uren achterna gezeten door een IJs- lands vaartuig van de Kustwacht. Deze treiler was alleen toen de IJslander haar beval om te stoppen, gevolgd door twee waarschuwingsschoten, maar de „Afridi" was in staat zich onder de be scherming te stellen van een Britse torpedojager. De Engelse torpedojager „Hogue is tijdens dikke mist in aanvaring geweest met de Grimsby treiler „Northern Foam". Een IJslandse kanoneerboot hield deze treiler aan omdat deze vis sende was binnen de 12 mijls grens. In tussen riep de treiler hulp in van de „Hogue", waarna deze aanvaring volgde. Volgens berichten ontvangen van de Admirilty viel de schade nog al mee en waren beide schepen in staat hun reis te vervolgen. Een ander incident heeft zich afge speeld toen de Engelse destroyer „Diana" een opvarende van de Grimsby treiler „Paynter" in IJsland aan wal bracht. Deze man had een acute blindedarmontsteking en is met toestemming van IJsland aan wal gezet. Intussen kwamen 7 ongewapende mannen van een IJslands kustwacht vaartuig aan boord van de „Paynter", die volgens de Engelsen buiten de 12 mijl viste, met het doel deze treiler op te brengen. Volgens een bericht uitgegeven door de IJslandse kustwacht, schijnen er bjj deze entering klappen te zjjn ge vallen, waardoor verscheidene per sonen aan beide zijden lichte ver wondingen opliepen. Dit geval heeft veel stof doen opwaaien. De Engelse treilers waren gewend een ernstige zieke in IJsland aan de wal te brengen. In dergelijke gevallen wordt men nu huiverig, omdat men de kans loopt dat de treiler wordt vastge houden, vooral wanneer het een geval betreft, waarbij de treiler binnen de 12- mijls grens is gerapporteerd. De animo van de Duitsers om nabij IJsland te vissen is niet groot. Zij zoeken naar andere visgronden. Vorige week is in Bremerhaven de treiler „Falklana" binnengekomen, geheel ge vuld met roodbaars. Het behoorde de laatste tijd tot de zeldzaamheden wan neer een treiler geheel vol was. Dit kwam hoofdzakelijk door de geringe vangsten van haring. De gehele lading was gevangen nabij Labrador (benoor den Newfoundland). De afstand naar deze gebieden ^is 2500 mijl (4500 km.). De kwaliteit van de aangevoerde vis was niet best. Het is ook zeer moeilijk om deze vis na zo'n lange reis nog in goede toestand als verse vis aan te voeren. Voor een fabriekstreiler, waar bij dan de vis gelijktijdig wordt gefi leerd en ingevroren liggen hier gun stiger mogelijkheden. Weer een conflict in het proces tegen „dr" Schneider (Van onze correspondent in Bonn) In het proces dat in Bonn gevoerd wordt tegen de voormalige chef psycholoog van het Westduitse le ger, Rudolf Schneider, die verdacht wordt van oplichting op grote schaal, is de president van de recht bank gisteren opnieuw in moeilijk heden gekomen. Hij kwam namelijk regelrecht in conflict met de officier van Jus titie. Men vermoedt, dat binnenkort een andere president het proces zal overnemen. Tegen president Schroder was in dit proces al meer geopponeerd: de verdediging van Schneider heeft zich al enkele malen beklaagd over het haars inziens onbehoorlijke op treden van de president van de rechtbank. Gisteren, bij het verhoor van een vrouwelijke getuige, ge raakten Schroder en de officier van Justitie Schellnu8 met elkaar in strijd. Laatstgenoemde eiste, dat hij zonder door de president te ivorden onderbroken, zelf de getuige mocht ondervragen. Hoewel de situatie voor Schroder bijzonder pijnlijk ivas en deze dat ook liet blijken, ver klaarde Schellnus: „U heeft mij nog geen enkele maal een vraag laten stellen zonder dat ik daarbij door U werd onderbroken". Na de getuigen verklaring verzocht de officier om een onderbreking van de zitting. De atmosfeer in het proces-Schnei- der is er hiermee niet beter op gewor den. Men spreekt reeds van een verda ging van het proces, waarin van de 143 opgeroepen getuigen er nog pas een paar konden worden verhoord. Daar naast komt het feit, dat men Schnei der niet kan verwijten er een doctors titel in de psychologie op na te hebben gehouden. De vrees bestaat, dat men evenmin kan bewijzen, dat hij valselijk de doctorstitel in de medicijnen heeft gehad, ofschoon wel vaststaat, dat hij die titel nooit heeft gehaald. De ver dachte schijnt dit ook zeer goed te be seffen: hij betreedt iedere keer de rechtszaal als een man. die er van over tuigd is zonder veel kleerscheuren het strijdperk te kunnen verlaten. Men vreest dat van verdaging een tweede proces zal komen, hoewel er totdusver Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Deze week is voor de rundveehandel even beter ingezet, maar daar is het dan ook bij gebleven. De aanvoeren van slachtvee, zowel als van gebruiksvee wa ren in de eerste helft van de week voor de oktobermaand niet zo bijzonder ruim en zodoende konden de prijzen vooral voor de geschikte kwaliteiten, zich goed handhaven. Op de eindmarkten was de algemene tendenz echter tengevolge van een vrij groot aanbod duidelijk vertraagd en liepen de prijzen weer wat terug. De Leidse markt bleek met 380 vette koeien dan ook veel te ruim voorzien tegenover de vraag. Men was in hoofdzaak op de grossiers uit de grote steden aangewezen en deze toonden een zeer flauwe koop lust. Berichten van ruim voorziene mark ten op hetzelfde tijdstip te Leeuwarden en Zwolle, deden de aanvoerders ook geen voordeel. Men moest dan ook een zeer goed beest aanbieden om boven de f3,per kg. geslacht gewicht te kun nen maken De topkwaliteit liep tot on geveer f3,20 per kg. en de tussenklasse van f 2,80f 3,Mindere kwaliteit f 2,60 Misbruik het materiaal van de Leidse Reddingsbrigade niet. In geval van nood moet het in goede staat beschikbaar zijn. reeds bijzonder hoge kosten aan dit eer ste proces zijn gespendeerd. Daarnaast komt de positie van de president van de rechtbank, die probeert het proces zo kort mogelijk te houden en de lawi ne van bewijsmateriaal van de officier te doen stoppen. Men verwacht, dat rechter Schroder het proces-Schneider zal laten varen. Maandag a.s. begint namelijk voor hem een even omvang rijk proces, dat tegen de concentratie kampbewoners Schubert en Sorge, waarvoor niet minder dan 161 getuigen zijn opgeroepen. Minister Vondeling gaf hoofdlijnen Marktonderzoek op wetenschappelijke basis Dr. ir. A. Vondeling, minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, heeft gisteravond voor de Com merciële Club te Groningen een rede gehouden in de aula van de Univer siteit over enkele hoofdlijnen van het Nederlandse landbouwbeleid. De mi nister zeide, dat zich in de komende jaren grote wijzigingen in de land bouw zullen voordoen. „Het is de vraag of wij deze snelle ontwikkeling kunnen bijbenen. Het is echter zaak, dat wij de zwakke punten in de Ne derlandse landbouwsituatie niet pro beren goed te praten. In de agrari- rische kringen moet commerciëler ge dacht en gehandeld worden," aldus de bewindsman. We mogen de landbouw niet in de steek laten als hij in moeilijkheden is geraakt buiten zijn schuld, maar dan moet vaststaan, dat van de zijde van de zijde van de landbouw alles is ge daan om die moeilijkheden te voorko men en de kwalen te verhelpen." Spreker was niet bang voor de ont wikkeling van de landbouw in de toe komst. Bij het uitstippelen van de hoofdlij nen stelde de minister echter voorop, dat de betrokkenen allereerst zelf een oplossing moeten proberen te vinden. De agrarische ondernemer wordt niet beschermd door de begrenzing van de eigen nationale markt, daarom is het beleid er op gericht om de markt zo groot en zo stabiel mogelijk te maken. „Wij moeten onze uiterste best doen de vorm van internationale samenwer king in Euroverband te doen slagen, al moet er geen gesloten eenheid ont staan, want de Nederlandse landbouw heeft ook grote belangen bij handel met andere landen dan de zes in de Euromarkt," zo vervolgde minister Von deling. Dat gestreefd wordt om de Euromarkt uit te breiden langs de weg van een vrijhandelsgebied, is heel belangrijk voor de Nederlandse landbouw. Van grote betekenis achtte de minister het marktonderzoek. Nagegaan moet worden hoe de mogelijkheden liggen voor de export van Nederlandse produkten. In vele takken van het bedrijfsleven is hiervoor reeds belangstelling. Op basis van samenwerking zal dit marktonder zoek worden aangepakt door overheid en bedrijfsleven, waarna de overheid zich later kan terugtrekken, aangezien het hier niet op de eerste plaats een overheidstaak is. Een dergelijk instituut zal op wetenschappelijke basis moeten worden opgezet en de bestaande activi teiten coördineren. —2,70 per kg. geslacht gewicht. Voor de stieren noteerden we van f 2,803,10 per kg. Kalf- en melkkoeien f7001100; varekoeien f600850; pinken f420600 en graskalveren f225400 per stuk. j Er is een vrij goede vraag naar ge-ï schikt fokvee voor export, waarvoor ho-| gere prijzen dan bovengenoemd worden I betaald. Vooral voor stamboekvee werden extra prijzen voor export besteed, n.l. f 1200— 1408 en soms nog daarboven. De vette kalveren werden in het al gemeen prijshoudend geplaatst, de goede tot 1ste kwaliteiten tussen f2,503 per kg. levend gewicht. Prima tot f3,20. Nuchtere kalveren liepen wat in prijs terug. Vooral de lichtere soorten, waar-; voor van fl,201,25 en voor de zware tot fl.60 per kg. levend gewicht werdi betaald. De wolveemarkt was zeer ruim bezet, doch desondanks bleef het prijsniveau bevredigend. De export van lams- eni schapenvlees loopt alweer boven de 100 ton per week, dat betekent dus dat er circa 35003600 stuks per week voor dit doel worden geslacht. De prijzen ligeen echter circa f20 per stuk beneden die van het vorig jaar, maar geven toch de weiders een redelijk weidegeld. Wanneer het zo blijft gaan in de komende maanden, mag men niet mopperen. De varkensmarkt kwam, zoals we reeds verwachtten, lichtelijk in de daling. De aanvoeren waren echter niet bepaald ruim. zodat onze noteringen voor de prima soorten nog fl,901,93 en voor zware f 1.871.88 haalden. Licht goedje wat minder en vette zeugen tussen fl.60 en fl,70 per kg. levend gewicht. Zouters f 1,72—1,77 per kg. Biggen en lopers even flauwer met kalme handel. Werkpaarden prijshoudend en slacht- paarden iets lager in prijs, n.l. f 2— 2,30 per kg. geslacht gewicht. ZILVEREN JUBILEUM HERV. GEREF. MANNENBOND De Bond van Ned. Herv. Herv. Man- nenverenigingen op geref. grondslag zal op 14 en 15 november a.s. te Utrecht zijn zilveren jubileum vieren. Op de avond van 14 november heeft in de Janskerk te Utrecht een herdenkingsdienst plaats, waarin ds. L. Kievit, hervormd predi-' kant te Putten zal voorgaan. Op 15 no vember wordt het jubileum gevierd in Tivoli. NED. HERV. KERK Beroepen te Bergum J. D. Spaling t« Workum te Warffum J. van Dullemen te Oudega (W.) Aangenomen naar Boxum c.a. J. de Bruin, tend, te Leeuwar.; den, die bedankte voor Midsland op Ter-' schelling naar Ter Aar (Z-H) A. M. Llndenburg te Klundert. Beroepen te Ameide en Tienboven G. Biesbroek tel Kamperveen te Oude-Tonge D. v. dl». Berg te Oud-Alblas door de Gen. Syno-T/, de als pred. voor Emmastad op Curasao)! G. H. ter Schegget te Vreeland. Aange- nomen naar Ridderkerk (4e pred.) J. C|/ Koolschijn te Ommen de ben. tot hulp-' pred. te Leermens S. P. Vermeer, a.s. em, pred. te Slochteren. NED. PROT. BOND MeJ. da. mr. M. A. Klomp heeft ontslag genomen als voorgangster van de afd. La-! renBlarlcum MeJ. da. G. van Drlm-f melen heeft wegens vertrek naar Canada ontslag genomen als voorgangster van deM afd. Hulzen (N-H) tegen Pasen a.s. Dek- heer E. C. Nevater, voorganger van de afdf Woudenberg-Scherpenzeel van de Ver. vie Vrfjz. Herv. is door de afd. Zeist van de r Ned. Prot. Bond benoemd tot godsdienst-'L onderwijzer op de openbare lagere scholenja< aldaar. T* GEREF. KERKEN f* Beroepen te Alphen aan den Rijn (Sep1 pred. pl.) H. R. Groenevelt te Urk. aa CHR. GEREF. KERKEN ft) Beroepen te Schiedam G. Bllkes te Am-k*. sterdam-Zuid. Tweetal te Deventer Ti Brienen te Mussel en J. P. Rebel te LuttenO aan de Dedemsvaart. - Beroepen te Haam-L stede-Kerkwerve G. J. Buys te Papen-P' drecht. jer EVANG. LUTH. KERK L Beroepen te Mlddelburg-Vlisslngen W. Pjar ten Rouwelaar te Bodegraven. over Uw auto is een garage bü Uw huis. Ook voor SCOOTERS. Zeilmakerij Janvossenst. 37 - Tel. 20607 2jjfotvtë BU zieke kinderen hoort de dokter èn - als ze niet helemaal in orde zijn, hangerig, koortsig of verkou den, als ze püntjes hebben of onrustig zijn - óók prettige en veilige SINASPRIL zulg- tabletjes. Hetzelfde als de beroemde, van ouds beproef de grote-mensen-tabletten, maar in speciale kinderdose ring met frisse limonade- smaak. Een oranje Slnaspril- tabletje gaat er zó in en helpt uw kind er zo prettig en vlug weer overheen. Gauw even naar apotheker of drogist, u kunt het morgen al nodig hebben. Vrijdag 17 oktober 1958, 7 u. n.m. in het Notarishuis, Hogewoerd 144 te Leiden, AFSLAG van de n.v. percelen te Leiden in bod gesteld a.v.: 1. Janvossensteeg 46/46a en 48/48a opf 3.200 (Onverhuurd m.u.v. 48a). 2. Vestestr. 152 op f 4.700 (onverhuurd) Notaris W. S. JONGSMA, Rapenburg 81, Leiden. CRÈME EXTRAORDINAIRE Deze onvergelijkelijke crème bevat alle elementen die bijdragen tot een onmiddellijke verjonging van de huid: ze verzacht, voedt en stimuleert, ze dient vocht toe aan de huidcellen, ze corrigeert een te hoge of te lage zuurgraad* Het geheim van de jeugd, gevangen in één enkele crème, die al na één nacht een zichtbaar wonder aan U voltrekt: inderdaad een crème extraordinaire. Ter introductie. Gedurende korte tijd stelt Elizabeth Arden proef- potjes Crème Extraordinaire (a f 7.50) ter beschik king, om het Wonder binnen Uw onmiddellijk bereik te brengen. Zorg dat Uw spiegel U spoedig dit wónder kan tonen. Elisabeth Arden specialisten Breestraat 45 - Telefoon 2385132590 - Leiden XA-00 In doktersgezin z. kind., huisvr. zeer veel afwezig, modern huis, oliestook, c. v., grens Den Haag/Sche- veningen, wordt gevraagd zelfstandig MEISJE/ HUISHOUDSTER in- of extern. Hulp v. werkster. Weekeinden vrij Brieven bureau van dit blad onder no. 9306. Notarissen J. L. NEUTE BOOM te 's-Gravenhage en J. C. v. ECK te Leiden, zul len op vrijdagen 17 en 24 oktober a.s., telkens om 19 u. in het Notarishuis te Leiden ex. art. 1223 B.W. bij opbod en afslag publiek verkopen: 1. Het terrein gelegen na bij de Van Cuycklaan te Oegstgeest, noordelijk van het huis genaamd „De Grünerie", groot 29.60 are, alsmede een perceel grond in gebruik als toegang tot dit terrein, groot 16.70 are. Niet verhuurd; lasten ongev. f 12.78 p. j.; kosten van rangregeling ko men ten laste van de koper. 2. Het terrein gelegen na bij de v. Cuycklaan te Oegst geest, zuidelijk van het huis genaamd „De Grünerie", gr. 14.40 are; kan p. 1 maart 1959 ontruimd worden opgeleverd; lasten ongev. f4.07 p. j. kosten van rangregeling ko men ten laste van de koper. terwijl voorts door notaris J. C. VAN ECK nog vrijwillig zal worden verkocht: 3. Het huis met erf aan DE GROENESTEEG 69 te Leiden, groot 0.72 are; verhuurd voor f8.— p. w.; jaarl. lasten ongev. f21,20, water ongev. f 25,28. Bezichtiging: 14, 16, 21 en 23 okt. van 14 tot 16 uur; betaling kooppenningen: 24 nov. 1958. Aanvaarding bij de betaling. Nadere inlichtingen: voor percelen 1 en 2 ten kantore van gen. notarissen: Prins Hendrikstraat 16, 's-Graven hage, tel. 332975 en 333362, en Breestr. 56 te Leiden, tel. 25824; voor perceel 3 uitsluitend bij laatstgen. notaris. SHELL o t- 3 O J ■J UI X V) V) 4 0 4 H 3 O J J UI X IA IA 4 0 4 H 3 0 J J lil X IA 1 IA 4 0 4 H 3 O J J lil X IA SHELL BUTAGAS - SHELL BUTAGAS - SHELL BUTAGAS IA X m r r c 4 0 M 1 Hl r r D C 4 0 M 1 M X PI r r 4 e M IA X IA r r c 4 IA BUTAGAS-SHELL BUTAGAS - SHELL BUTAGAS Voor mij is „SHELL BUTAGAS" nog altijd 't beste. Duizenden andere huisvrouwen den ken er net zo over als ik. Sneller en prettiger huis houden dankzij de bekende blauwe fles met l3kg„SHELL BUTAGAS", genoeg voor wekenlang gebruik. De sluiting van de fles is zo veilig, dat ook kinderhandjes er geen kwaad mee kunnen. En waar kun je betere service verwachten dan bij een wereldorganisatie als SHELL I IJSSPORT TRAINING I Het bestuur van de IJsclub' IJssport LeiderdorpZoeter-f" woude, brengt belanghebben-f den hiermee in kennis, dat der training onder leiding van def heer E. v. d. Oever aanvangr 13 okt. 20 uur in „Padvinders-!1 home", Dr. v. Rijnstraat, Lei-* derdorp. Aanmelden aan de zaal tel. K 1710—32919. BUTAGAS HOOFDDEPOT: Sassenheim. Notaris D. HOUTZAGERS te Sassenheim zal op dinsdagen 21 en 28 oktober 1958 bij inzet en afslag telkens om 11 uur inkee 't Bruine Paard te Sassen- heim in het openbaar verfur kopen: 1. Woonhuis met aanbe- horen Adelb. van Leeuwen laan 15; 2. Perceel grond, geschikt iep; voor bouwterrein Adelb. va»^ Leeuwenlaan; 3. Perceel tuin of opslagfi. terrein en water, Adelb. vanp Leeuwenlaan; 4. Perceel weiland, Florii ,n£ Schouten Vrouwenpolder; B 5/6. Woonhuizen, Floris Schoutenstraat 5 en 21. Bez. perc. 1, 5 en 6 op 14, 21, 23 oktober van 24 uuir met veilingboekje, te beko men ten kantore van voorn n notaris Hoofdstraat 159, tt «n; Sassenheim, tel. 7046, alwaar nadere inlichtingen te b( men zijn. 'in de!

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 10