Victoria. names Vraag geen verf»vraag RIP O LIN Anjumse huisvrouw hitste haar „eenvoudige" zoon op tot moord In hoger beroep vijf jaar m. a. geëist Kernproeven komen in V.N. ter sprake Oegstgeester schrijver opnieuw verdacht van oplichting Blindeninstituut te Huizen „Koninklijk" Altijd ovenvers- Altijd even lekker! Met een enkel woord Actualiteit Agenda VRIJDAG 1® OKTOBER 1958 (Van onze correspondent) Gisterochtend behandelde het Leeu warder Gerechtshof de doodslag op de slikwerker P. Steegs tra in hoger be roep. Thans stond alleen de 38-jarige huisvrouw uit Anjum terecht wegens uitlokking van moord, door haar zoon Johannes herhaaldelijk te verzoeken de 6likwerker uit de weg te ruimen. Op 22 september 1956 heeft deze met zjjn vriend Alle de slikwerker gedood en hem in de polder begraven. De beide Jongens hébben in het von nis, beiden vier jaar gevangenisstraf met ter beschikkingstelling van de regering berust, terwijl de man van deze huisvrouw Indertijd door de rechtbank werd vrijgesproken, zodat hij thans als vrij man de zitting kon bijwonen. De vrouw werd echter tot zes jaar gevan genisstraf met aftrek veroordeeld. Verdachte ontkende ook nu, dat zij gespeculeerd had op de gebrekkige ont wikkeling van de geestelijke vermogens van haar zoon en de hoop had gekoes terd dat Johannes, Steegstra zou doden, wanneer zij maar lang genoeg op Steegstra zou schelden. Ze gaf toe, dat ze gescholden had en Ondergedoken Amerikaan bij vrouw en kinderen terug Sinds gisteren is de 37-jarige voormalige Amerikaanse soldaat Wayne Powers, die aan de liefde verre de voorkeur gaf boven de oor log, weer bij zijn Franse beminde en hun vijf kinderen in Mont d'Origny. Powers, een lange, kale man, was tot zes maanden gevangenisstraf ver oordeeld, nadat hij bekend had schuldig te zijn aan desertie uit het Amerikaanse leger, kort voor de veldslag van Bastenaken Bastog- ne), toen de Duitse generaal Von Rundstedt op gevaarlijke wijze een tegenaanval begon. Dat was in de laatste oorlogswinter, toen de kan sen van de Duitsers tot een mini mum waren gedaald. De volgende veertien jaar hield Powers zich schuil in Mont d'Origny, in Noord- Frankrijk, bij zijn geliefde Yvette Bleuse, die hem 5 kinderen schonk. Jarenlang ging het goed: slechts zeer weinigen zagen hem ooit bui ten, hoexoél het natuurlijk bij velen in de buurt bevreemding wekte, dat het gezin steeds maar groter werd zonder dat de vader van die vijf kinderen bekend was. In maart van dit jaar werd Powers tenslotte ge arresteerd: het geheim was toch zo ver uitgelekt, dat de plaatselijke gendarmerie zijn arrestatie niet achterwege kon laten. Bovendien moet Powers niet al te veel vrien- detn hebben gehad. Want de bevol king voelde toch, dat Poiuers, liefde of geen liefde, in de eerste plaats deserteur was geweest en dat viel bij de Fransen hoezeer die ook gevoelig zijn voor alle dramatiek, die met de liefde te maken heeft, toch niet erg in de smaak. Met stille trom is Po wers thans bij zijn vrouw en kin deren terug gekomen. Hij behoeft zich nu niet langer overdag te ver bergen in zijn schuilplaats onder de trap Nederlandse bedrijven ander civiel beheer De „Bappit", een speciale instantie van het Indonesische ministerie van in dustrie voor het beheer van Nederlandse bedrijven, heeft vandaag de leiding over vijf Nederlandse industriële bedrijven van de militaire bewindvoerders overge nomen. Hiertoe behoorden de bakkerü Stam en Weijns, de chemische fabriek „Naarden" en de limonadefabriek Koler en Ankersmit. In totaal zullen alleen al in Djakarta 62 Nederlandse industriële ondernemin gen onder gezag van de ,3appit" wor den gesteld. dat haar zoon erg aan haar hing, maar een geestelijke stoornis, zoals de psychia.' ters hadden geconstateerd, had zij nooit opgemerkt. „Mijn zoon was niet zo ge leerd" zei ze. „Maar overigens is hij een flinke arbeider". „Wel gedroeg hij zich als een beest, wanneer hij teveel drank op had". En daarom hield zij hem de laatste tijd ook enigszins kort. Zo had hij op de bewuste avond maar één gul den op zak gehad en het had haar erg bevreemd, dat hij maar liefst zes biertjes en enkele cognacjes had gedronken. Verschillende getuigen verklaarden thans weer ter zitting hoe de verdachte op het slachtoffer had gescholden. Zo zou zij gezegd hebben: „Was ik maar ongetrouwd, dan kocht ik een dolk en stak ik de „Ster" (Steegstra) dood". Overigens had haar zoon zich van de scheldpartijen maar weinig aangetrok ken. „Hij zat er versuft bij", verklaarde een der getuigen. De procureur-generaal, mr. E. W. Witsen Elias, achtte bewezen, dat de verdachte de laatste definitieve stoot gegeven had tot het misdrijf, waartoe hij anders nooit zou zijn gekomen. „Maandenlang heeft zij haar zoon opgehitst, en door telkens de bedrei gingen tegen Steegstra te herhalen, ging er een geweldige suggestieve kracht van haar uit", zei de procu reur-generaal. „Ik heb éen hard oordeel over deze vrouw, maar ik vind het dan ook ver bijsterend, dat de vrouw waarbij Johannes, gezien zijn geestelijke ont wikkeling steun zocht en steun mocht verwachten, hem tot deze daad heeft aangezet". Hij eiste vijf jaar met aftrek. Mr. H. Schootstra pleitte vrijspraak voor de verdachte. Wegverkeersdag K.N.A.C. De 16e Wegverkeersdag van de KNAC die op vrijdag 24 oktober te Schevenin- gen wordt gehouden zal - worden ge opend door de secretaris-generaal van het Ministerie van Verkeer en Water staat, mr. A. H. C. Gieben. In de mor genvergadering spreekt, prof. mr. G. E. Langemeijer, procureur-genera al bij de Hoge Raad over „Beïnvloeding van het verkeersgedrag door straffen" waarna prof. dr. B. O J. Lievegoed, directeur van het Nederlands Paedagogisch Insti tuut voor het bedrijfsleven het onder- Marie Meunier-Nagtegaal wordt op 29 oktober gehuldigd Op woensdagmiddag 29 oktober zal de actrice van de Haagse Comedie Marie Meunier-Nagtegaal ter gelegen heid van haar 50-jarig toneel jubileum worden gehuldigd. Deze huldiging zal geschieden tijdens een receptie van 16 tot 18 uur in de foyer van de Konink lijke Schouwburg. Deze receptie wordt de jubilaresse aangeboden door de Haagse Kunststichting de Haagse Comedie. Oorspronkelijk zou dit toneel jubileum het vorig jaar worden gevierd, maar door de gezondheidstoestand van Marie Meunier kon dit toen niet door gaan. Tijdens de bovengenoemde receptie zullen collega's en directie van de Haag se Comedie de jubilaresse geschenken aanbieden. (Advertentie) ffr^HAMEA-C handen ruw of schraal GELEIEÜÜ3 Drukbezochte conferentie op Curasao Op Curasao zijn nog nimmer zoveel excellenties bijeen geweest als gister ochtend bij de opening van de conferen tie van Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordigers In Latijns-Amerika on der leiding van minister Luns in hotel El Curasao-Intercontinental, waarvoor ook de premiers van Suriname en de Ned. Antillen zijn uitgenodigd. De besprekingen zijn uiteraard niet openbaar, maar wel kan verwacht wor den, dat minister Luns na afloop mede delingen zal doen. Naar wordt vernomen zal de premier van Suriname, mr. S. D. Emanuels, bin nenkort naar Nederland reizen om zijn opwachting te maken bij H.M. de Koningin. werp: „Beïnvloeding van het verkeers gedrag door opvoeding" zal behandelen. Nadat in de middagbijeenkomst mr D. J. van Gilse procureur generaal van het Gerechtshof te Den Haag de prijzen in de Gemeenten Verkeers Veiligheids Competitie 1957 zal hebben uitgereikt, zal het woord worden gevoerd door prof. j'hr. dr. D. J van Lennep, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Deze zal in zijn voordracht de problemen en me thodiek der rij-instructie belichten. Per literfles f 6,95 ITALIAANSE VERMOUTH 1en ENGELSE G!N 'n Cooymans-producltl De politieke commissie van de Alge mene Vergadering der Ver. Naties heeft gistermiddag een Russische poging ver worpen om speciale voorrang te geven aan een debat over staking der kern proeven, met uitsluiting van andere ont wapeningskwesties. Na een debat, dat woensdag begonnen was en donderdag werd voortgezet, nam de 81 leden tellende commissie een Ame rikaans voorstel aan om de kwestie der kernproeven tegelijk met twee andere ontwapeningskwesties te bespreken. Deze andere kwesties zijn de algemene ont wapening en een Sovjetrussisch voorstel om de militaire begrotingen van Ame rika, Engeland, de Sovjet-Unie ei Frankrijk te verminderen en een deel van het bespaarde geld te gebruiken voor hulp aan onderontwikkelde gebieden. Volgens het Amerikaanse voorstel zal in een later stadium worden beslist welke voorrang de resoluties moeten krijgen die er dan eventueel in verband met deze kwesties naar voren zijn ge komen. Vijftig landen stemden voor het Amerikaanse voorstel, de Sovjet-Unie en nog acht communistische landen stemden tegen, negentien landen ont hielden zich van stemming. Ter beschikkingstelling geeist (Van onze Haagse correspondent) De officier van Justitie bü de Haagse Rechtbank heeft een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering geëist tegen een 49-jarige schrijver-journalist, die zich tegenover de Haagse Rechtbank had te verantwoorden terzake van oplichting en flessentrekkerij. De officier van Justitie wees er op, dat zelfs de reclassering niets meer te maken wil hebben met deze wat hij noemde „onverbetelijke oplichter en flessentrekker". Na raadkamer wees de Rechtbank het verzoek tot invrij- heidsstelling af. Uitspraak 23 oktober a.s. De man heeft reeds tien veroordelin gen voor deze zelfde misdrijven op zijn straflijst staan. In 1952 werd hij al voorwaardelijk ter beschikking gesteld. Toen hij de voorwaarden niet nakwam, werd deze maatregel ten uitvoer gelegd. In mei 1955 kwam hij met proefverlof uit de psychiatrische inrichting te Avereest. Hij vestigde zich in Leiden en begon onmiddellijk weer links en rechts aankopen te doen, zonder dat hij geld had om te kunnen betalen. Tevens leen de hij f. 2.300 van een vrouw, die hij een huwelijk in het vooruitzicht stelde. Hij zei dit geld te zullen terugbetalen uit de opbrengst van een boek over draf- en rensport, dat naar zijn zeggen bin nen zeer afzienbare tijd zou worden uitgegeven. Toen terugbetaling uitbleef, deed de vrouw aangifte van oplichting. De verdachte ontkende de hem ten- lastegelegde feiten. Zijn verdediger, mr. J. van der Ven, achtte het bewijs in geen enkel opzicht geleverd. Verdachte kon het boek niet doen uitgeven, omdat de vrouw hem het manuscript niet wilde teruggeven, zo zei pleiter. Anders had verdachte uit de opbrengst van het werk, dat in vijf talen vertaald zal worden, gemakkelijk al zijn schulden kunnen betalen. Hij kan trouwens geld als water verdienen, omdat hij een bekende autoriteit op het gebied van draf- en rensport is. Mr. Van der Ven was van mening, dat deze figuur alleen maar behoefte heeft aan een „financiële kindermeid". Pleiter vroeg de onmiddellijke invrijheidsstel- ling van zijn cliënt, die overigens naar zijn smaak in het geheel niet vervolgd had moeten worden, waar nog zoveel civielrechtelijke middelen openstonden om hem tot betaling te dwingen. (Van onze correspondent) Het Instituut tot onderwijs aan Blin den te Huizen (N.-H.) mag zich voor taan „Koninklijk" Instituut" noemen. Dit predikaat heeft H.M. de Koningin namelijk ter gelegenheid van het 150- Jarig bestaan willen verlenen, en het was de commissaris der Koningin in Noord- Holland mr. M. J. Prinsen die daarvan vanmiddag tijdens de officiële herden kingsplechtigheid in het Instituut mede deling deed, in tegenwoordigheid van H.M. de Koningin zelve, die om half drie, vergezeld van een klein gevolg, was gearriveerd om door haar persoonlijke aanwezigheid bliijk te geven van haar bijzondere belangstelling voor deze an derhalve eeuw geleden begonnen zegen rijke arbeid. Dr. Prinsen deed enkele grepen uit de markante historie van het instituut en gewaagde daarna in het bijzonder van de grote dankbaarheid, die velen vervult jegens bestuur, directeur en per soneel, voor de grote liefde en het einde loos geduld dat zij allen bij de vervul ling van hun moeilijke taak aan de dag leggen Medé daarom was het dr. Prinsen een grote vreugde 'hier mededeling te kunnen doen tot de toekenning van het predi kaat „Koninklijk", waarmede hij het ju bilerende Instituut aan het slot van zijn rede van harte gelukwenste. Advertentie. plWJÏOrtUtÜL «J C i VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. NCRV: 16.00 Harmonie-orit. 18.20 V. d. Jeugd. 18.50 Regeringsulitz.Uitz. v. d. Middenstand. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af, caus. 20.00 Heet van de matrij6 20.30 Kerkoonc. Plm. 22.00 Ter introductie 22.45 Avondoverdeaking23.00 Nws. 23.15 De vloekzang van Sentot, caus. 23.25 24.00 Gram. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 P. v ,d. A., caus. 18.25 De puntjes op de i. caus. 19.00 Lied jes v. d. Jeugd. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 1930 Het platteland nu, caus. 10.45 Iets voor niets. caus. 19.50 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Vervaldag, hoorsp. VARA: 24.00 Villa Sldonia, hoorsp. 21.20 Ritm. muz. 21.45 Licht en donker, klankb. 22.10 Mu- sette-ork. 22.25 Bul ten 1. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. causerieën. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Vergelijkenderwijs. VOOR ZATERDAG 11 OKTOBER Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgen- ?ebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. .50 Voor de hulsvr. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Metropole ork. en solist. (12.3012.33 Land- en tuinb.meded.) 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de Jeugd. KRO: 14.00 Idem. 14.10 Gram. 14.23 Pianospel. 14.45 Kron. v. letteren en kun sten. 15.20 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid v. h. Gregoriaans. 16.20 V. d. Jeugd. 17.00 Engelse les. 17.20 Gram. 17.40 Lichte muz. 18.00 Journ. weekoverz. 18.10 Strijkork. 18.30 Dubbel kwart. 18.45 Van klanten en wanten weten, vragenbe- antw. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Licht baken. caus. 19.35 Omr. ork. en soll6t. 20.30 Ja. met mij, caus. 20.35 Gevar. progr. 21.55 De knipperbol, caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daar na: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2224.00 Gram. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7,23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin. caus. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitge schakeld. causerie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 10.45 Cabaret. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Pianoreci tal. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Sportnws. VARA: 14.05 Voor de Jeugd. 14.40 Har- monle-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf, caus. 15.20 Omr. ork. 16.15 Boekbespr. 16.35 Kinderkoor. 16.55 Gram. 17.30 Ra- dioweekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.35 Muziek-klosk. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Machten en mensen, caus. 19.45 Deze week. caus. 19.50 caus. VARA; 20.00 Nws. 20.05 Thuis Best?. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Socialistisch comm. 23.15 Nws. 23.30-24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. VARA: 20.20 Vraag- en antwoordspel. 21.10 Tussenspel 21.25 Avonturen met Dorus. NTS: 22.4523 45 Eurovisie; Horse of the Year Show. Engeland, BBC Home Service 330 12.00 Hoorsp. 12 30 Ooggetuigeversl. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 Gram. 15.10 Hoorsp. 16.10 Rep. 16.25 Ork. conc. 17.30 Hoorspel. 18.00 Voor de kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport. 19.45 Gevar. muz. 20.30 Hoorsp. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.30 Pol. uitz. 24.00 Nws 0.060.21 Avondgebeden. Engeland, BBC Light Programma, 1500 en 217 m. 11.00 Zaterdag-club. 13.00 Wedstr. tussen Jongens- en meisjesscholen. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 Sport. 14.10 Gram. 14.40 Ber. 14.45 Filmprogr. 15.10 Lichte muz 15.40 Idem. 16.00 Ork.- conc. 16.45 Sport. 17.45 Pianospel. 18.00 Sport. 19.00 Gitaar-club. 19.30 Jazzmuz. Verder werd tijdens deze plechtigheid gesproken door de voorzitter van het be stuur, de heer A. Dudok van Heel uit Laren en de directeur, dr. C. M. Waller Zeper. De plechtigheid werd door een groot aanital gasten uit binnen- en buitenland bijgewoond, o.a. waren daar ook de beide staatssecretarissen van Sociale Zaken en Onderwijs, mr. A A. van Rhijn en mr. R. G. A. Höppëner aanwezig. Na afloop van de officiële plechtigheid maakte de Koningin nog een rondgang door het Instituut. (Advertentie) „erp°M 1 garandeert U de versheid BINNENLAND Te Utrecht, waar hij ter verpleging in het St. Antonlusziekenhuis was opge nomen, is op 67-jarige leeftijd overleden mr. dr. G. J. H. Ku()k, notaris te Gelder- malsen en voorzitter van het hoofdbe stuur van de Broederschap van Notaris sen in Nederland Het KLM-toestel dat een eerste ver kennende Poolvlucht maakt. Is gisteren van Anchorage In Alaska opgestegen. De reis gaat over de Noordpool naar Schip hol. vanwaar het vorige week vrijdag is vertrokken. Gisteren kwam de 15-Jarige wielrijder P J. A. Vorwald. uit Den Haag. op de Lijnbaan aldaar, toen hij werd gepaseerd door een autobus, hiermede in aanraking De Jonge kwam te vallen en onder het achterwiel van de bus terecht. Tijdens het transport naar een ziekenhuis is hij over leden Het ministerie van Onderwijs. Kun sten en Wetenschappen heeft aan de kunstschilder Th Swagemakers te Am sterdam opdracht gegeven tot bet schilde ren van een portret van prof. dr. W. J M. Asselbergs (Anton van Duinkerken) te Nijmegen. In het Kurhaus te Scheveningen Is gistermiddag de vertrouwenscommissie Nederlandse Hulshoudraad waslndus- trie, het resultaat van een samenwerking tussen de Nederlandse Hulshoudraad en de federatie voor de Wasindustrie in Ne derland geïnstalleerd. Bij deze commissie, die de eerste in haar soort ls in Nederland zullen zowel de consument als de wasse rij geschillen aanhangig kunnen maken betreffende behandeling en aflevering van de was De pianist Paul Niessing, wonende te Wassenaar, is benoemd tot hoofdleraar voor piano aan het conservatorium te Til burg. BUITENLAND In welingelichte kringen te Boeda pest ls gisteravond medegedeeld, dat An dreas Hegedtis, Hongaars premier ten tij de van de opstand in 1956, uit balling schap in de Sovjet-Unie ls teruggekeerd eri in een ondergeschikte functie werk zaam is bij een Hongaars economisch In stituut. De voormalige Hongaarse com munistische leider Rakosi, die ook Sta linist was, en zijn voornaamste medewer ker Gerö zouden nog in de Sovjet-Unie zijn. In Antwerpen zijn drie nieuwe ge vallen van vergiftiging door methylalco hol geconstateerd. Het zijn Zweedse zee lieden. De toestand van één hunner is zorgwekkend. Mijnwerkers in een Oostenrijkse steenkoolmijn in Karinthië hebben de beenderen van een pre-historisch dier ge vonden. Specialisten hebben verklaard, dat het dier, dat 6 meter hoog was, een mastodont is geweest, een van de voor vaderen van de olifant. De overblijfselen van het dier, (dat ongeveer twaalf mll- Joen jaar geleden heeft geleefd) zijn naar iet museum van Klagenfurt gebracht. Een ,,Jupiter"-raket van het Ame rikaanse leger ls gisteren 32 seconden na dat het op de basis van Cape Canaveral in Florida was gelanceerd, in de lucht ontploft. De brokstukken kwamen in de omgeving neer. Het leger heeft meege deeld. dat de raket uit de koers was ge raakt en daarom door de officier van de controle werd vernietigd. De brokstukken hebben geen slachtoffers gemaakt of schade aangericht. In de komende jaren zal Russisch ln de plaats van Frans de tweede taal wor den die op Egyptische scholen wordt ge doceerd. Engels' blijft de eerste taal. aldus is van een ambtenaar van het Egyptisch ministerie van onderwijs vernomen. De 25-Jarige Poolse schrijver Marek Hlasko ls naar V/est-Berlijn gevlucht, zo ls door functionarissen van de Westber- lilnse vluchtelingenzorg bekendgemaakt. Hij heeft moeilijkheden gehad met de communisten wegens zijn afwijking van de partijlijn. Hij geniet bekendheid door zijn boek: „De achtste dag van de week". (Van onze it.v.-medewerker) Vooral in het begin van de uitzending van gisteren hebben wij ons afgevraagd of er een kijker zou zijn, die niet het gevoel had, dat zijn huiskamer zich had verruimd tot de wereld, want zelden hebben we sterker de ervaring gevoeld, erbij te zijn als heit nieuws plaats vond. Dat kwam dan door het vaak onvol prezen journaal van de NTS. in Euro visie-verband aanzienlijk actueler ge> worden dan het al was. Vanzelfsprekend waren we onder de rook van Rome en dank zij de blunder, 20.00 Journ. 20.24 Sport. 20.30 Nws. en ge var. conc. 21.30 Nws. en gevar. progr. (Om 22.30 Nws.). 23.00 Dansmuz. 23.30 Nws. 23.40 Dansmuz. 24.00 Gram. (Om 0.30 Nws 0.55—1.00 Nws.). Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.30 Jazz. 14.00 Gram. 15.30 Volksliederen. 16.30 Ork. conc. 17.30 Schlagers. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Amus. muz. 20.30 Ork. conc. 21.00 Hoorspel. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansork. 1.00 Jazzmuz. 2.155.30 Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12 05 Ork. conc. 13.05 Idem. 14.35 Macbeth, opera. 16.45 Gram. 17.30 Ork. conc. 19.01 Gram. 19.30 Vocaal ene. 20.00 Ork. conc. 20.30 Gram. 20.35 Hoor spel. 22.11 Gram. 22.50 Idem. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 3 2.45 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Radio-Almanak. 14.30 Gram. 15.00 Accordeonspel. 15.15 Gram. 15.45 Accordeonspel (verv.). 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dag klapper en lit. kal. 17.20 Gram. 17.30 Pia norecital. 18.00 Ork. conc. 19.30 Wereld tentoonstelling. 20.00 Ork. conc. 20.45 Gram. 21.15 Amus. ork. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05—24.00 Gfam. 484 m. 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Atomium-Cocktatl. 14.15 Ork. conc. 15.15 Atomlum-Cocktall. 16.00 Nieuwe gram. 17.00 Nws. 17.10 Bel Canto. 18.40 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr.. Wereld- tentoonstellingsber. hoorspel, discoparade. 22.00 Nws. 22.10 Festival Bruxelles. 22.55 Nws 23.00 Jazz. 23.55 Nws. (Advertentie) Bi] de een is het vocht, bij de ander kou of tocht die Rheumatische pijnen veroorzaakt. Maar in legio gevallen zit de oorzaak heel ergens anders. Onzuiver bloed, onzuiverheden die zich vastzetten in gewrichten en ledematen, zijn oorzaak van veler lijden. Als dan de bloedzuiverende organen - met de jaren trager geworden in hun werking - met Kruschen's minerale zouten Jeugdige energie krijgen toege voegd, dan gaan deze allengs weer krach tiger werken; het bloed gaat sneller stromen, de onzuiverheden worden af' gevoerd langs natuurlijke weg en daar mee is dan ook de oorzaak van die slopende pijnen er niet meer. Wie nog niet die verlossende werking van Kruschen aan den lijve ondervonden heeft, neme de proef VRIJDAG Rapenburg 8. Kon. Ver. Oost en West. Lezing mevr. G. Kramers-de Vlaming Pleljsler over Vluchtelingenproblemen. 8 uur nam. wykgebouw Levendaal. Receptie 30-Jarig bestaan Chr. Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen". 810 uur nam. Den Burcht. Films over emigratie Lis- sone-Llndeman. 8 uur nam. Leiderdorp Padvindersgebouw (Dr. van Rhijn6traat). Fototentoonstelling „Daguerre". 810.30 uur nam. ZATERDAG Bolsotkade 2a. K. en O.-excursie. Gem. Archief en Pilgrim Father-huisje. 2.30 uur nam. Schouwburg. Toneelver. „Tot Ieders Ge noegen" speelt „Het huis aan het meer" 8 uur nam. Stationsplein. Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Pan van Per- sijn. 1.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal) .Feestavond Wbv. „Ons Belang". 7.30 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Kon. Ned. Toonkunstenaarsver. Lezing dr. G. D. van Wengen over Caraïbische muziek. 8 u. nam. Leiderdorp Padvindersgebouw (Dr. van Rhijnstraat)Fototentoonstelling „Daguerre". 25 en 810.30 uur nam. ZONDAG Aula Herv. School Boshuizerkade. Kerk dienst voor gerepatrieerden. Spr. ds. A. W. Brink. 11 uur voorm. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. Luxor-theater. Bijz. Kerkewerk Herv. Kerk. Spr. dr. P. L. Schoonhelm over Os- born en gebedsgenezing. 10.30 uur voorm. MAANDAG Titus Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Hotel Centraal. Ledenvergadering Chr Hlst. Vrouwengroep. Spr. F. Goudswaard. 8 uur nam. De Doelen (Rapenburg 2): Ledenverga dering Leidse Amateur Fotografenver. 8 u. ham. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. Steenschuur 6. Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. Breestraat 19: Spr. evangelist Helmut Riethe. 7.30 uur nam. DINSDAG St.-Antonius Clubhuis. K. en O.-film „Llli". 8 uur nam Korevaarstraat 30. Ned. Coöp. Vrouwen bond. Demonstratie broodgerechten en -beleggingen. 2 uur nam. Hotel Breestraat. Ledenvergadering Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding. 8 uur nam. Rapenburg 61. Anthroposoilsche lezing. L F. C. Mees over dieren en mensen wezen. 8.15 uur nam. Leiderdorp Kon Tuiianaschoo'. Ouderavond met films en dia's. 8 uur nam. waai-van Italiaanse dagbladen en een Frans persbureau slachtoffer waxeti ge worden (U kent het verfhaal tooh van het openen van het raam geheim sig naal, dat de Paus zou zijri ontslapen?) waren alle rameci en deuren opengezet en was het soms voor outsiders wat op dringerig optreden van persmensen gelouterd tot het toegewijd werken voor de wereld buiten. Dit was dan geheel in de geest van de overleden kerkvorst, die de moderne communicatie-middelen graag en veel gebruikte om zijn kudde persoonlijk te benaderen. We waren in de sterfkamer en direct daarna, o, wonder, op de Expo. internationaal cen trum van rouwbeklag en een seconde later stapte dr. Drees bij de nuntius in Den Haag binnen om namens de Ne derlandse regering te getuigen van mee leven en deelneming. We hoorden en zagen minister Sam- kaJden in grote ernst zeggen, dat hij persoonlijk de zaak der teruggezonden verstekelingen zou behandelen, maar geen bescheid aan de verontruste Am bonezen kon geven voordat 'hij de Ka mer had ingélioht. Processor Donner zagen we in Luxemburg onder de ogen van de lieftallige Joséphine de eed af leggen in weer een nieuw Europees een- wordmgsinstituut en een kunstenaar in de filmerij had de Seawolf geschoten. Het weermannetje en -vrouwtje, die met hun deuntje zichzelf rijkelijk hadden overleefd, bleken vervangen te zijn door een nieuw entree, waaraan een leder nog even zal moeten wennen en waar voor men waarschijnlijk nog de goede vorm zoekt. De aartsbissohop van Utrecht sprak in grote rust en met verschuldigde toe wijding over het leven van Pius XII als inleiding van een visuele biografie, die de KRO bracht. Zelfs het begin, dat statisch moest zijn .omdat de foto in des Pausen jeugd nog niet door film kon worden aangevuld, was indrukwekkend door het ritme dat in de beeldenrij was gebracht. Naarmate er meer vaart in de levensloop kwam weerspiegelde zich dit in de fimmontage, die zeker niet nage laten aal hebben ook andersdenkenden in een niet-kerkelijke ban te slaan. Louis Fréquin ondervroeg de staats secretaris van Marine op zijn bekende gepolijste manier die een niet immer sympatiek aandoende gladheid met zich meebrengt, maar toch ook wel weer eens overrompelend werkend tot uit spraken prest, die ontstellende zijn, zoals b.v. dat de Karei Doorman zo'n goed koop schip is. Het bleek intussen 27 mil joen gulden te kosten en er zijn dagen, dat niet iedereen zo'n bagatel door zijn handen ziet gaan, maar verder maakte de heer Moorman wel een bedachtzame, zuinige indruk. Mevrouw Van der Eist wipte met losse en vriendelijke oharme bij de dames bin nen en had, omdat ze nogal mannen- protest bleek te hebben ontvangen tegen haar vrouwenpraatjes (ten onrechte, naar ons idee), voor een paar elegante mannequins gezorgd, die van louter showlust bijna het scherm afdraaiden. Dat hoort dan zeker bij het vak. De wijze, waarop aalmoezenier Groe nendijk hierbij aanhaakte voor zijn epi loog was treffend, omdat hij gewaagde van een toespraak van de Paus tot mi- dinettes Van zijn slotwoord kan met alle recht getuigd worden met de woor den, waarmee hij de Paus kenschetste: voornaam in eenvoud. WOENSDAG Stadszaal (grote zaal). Chr. Oratorium- vereniging „Con Amore" „Die Jahreszei- ten". 8 uur nam. St. Antonius Clubhuls. Chr. Toneelgroep „Imperium" speelt „Tien kleine negertjes' 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Ver. Expogé. Spr. dr. J. F Ph. Hers over enige aspecten uit het verzet 1940'45. 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal). Halfuur van bezinning. 12 501.20 uur nam. Breestraat 19. Evangelisatie voor alle richtingen. 8 uur nam. Oegstgeest (Warmonderweg 20) Ledenvergadering Kon. Ned. Natuurhisto rische Vereniging. 8 uur nam. DONDERDAG Stadszaal (grote zaal). K. en O. R'dams Philharmonlsch Orkest olv. Ed Flipse. So listen Stefan Askenase en Elly Amellng. 8 uur nam. In den Vergulden Turk. Ned. Mij voor Nijverheid een Handel. Spr. mr. G. B. J. Hilterman „Een wereld vol spanning". 12.30 uur nam. Zomerzorg Buitengewone ledenvergade ring Ver. „Koninginnedag". 8.15 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland-En geland. Lezing mr. H. Paget over „Een En gelsman in Venetië". 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De gebroeders Karamazov". 18 jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: "The long hot summer". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „In dienst des konlngs (Dange rous exile). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Liane, het meisje uit het oer woud". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Terreur in New York". 14 Jaar. Werkdagen: 2 30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „De vrouw in het venster". TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van moderne Nederlandse grafiek. Dinsdag en vrijdag van 1113 uur, zaterdag 1416 uur (t/m 31 oktober). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.e.m. 11 oktober) Rilfcsmuseum Geologie en Mineralogie d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Lelden wordt waargenomen door Apotheek Reijst. Pteenstraat 35. tel. 20136 en te Oegstgeest door Apotheek Oegst geest. Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2