l J Wilde autorit in omgeving van Bonn tot een oplossing gebracht ABDIJSIROOP Waterbehoefte zal sterk stijgen Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 8 OKTOBER 1958 Waarom poogde drietal (in hechtenis) de schidd voor amok-tocht op zich te nemen? (Van onze correspondent in Bonn) Een van de meest zonderlinge Westduitse justitiële affaires is dezer dagen eindelijk opgelost: de wilde autorit van enige jongens in de omgeving van Bonn in de nacht van 23 op 24 juni jJ., waarbij twee mensen werden doodgeschoten. Het is namelijk gebleken, dat de twee jongens, die op 5 augustus bekenden deze moorden te hebben gepleegd, niets met de hele zaak te maken te hebben. Sedert drie maanden waren Peter Thoms en Peter Strohe, beiden 18 jaar, als mede de 20-jarige Werner Dahl, in hechtenis. Uitvoerig was van de zijde van de politie medegedeeld, dat eerstgenoemden hadden bekend hoe zij met een gestolen auto een soort amok-tocht door Bonn en omgeving hadden gemaakt en hoe zjj in het wilde weg met een geweer op huizen en mensen hadden geschoten. Echte daders zijn twee broers en een neef Reeds op 11 september bekenden ech ter de twee broers Willi en Fritz Affeld en hun neef Heinz Affeld dat zij de moorden gepleegd hadden, maar de Bonner politie slaagde er niet direct in om Thoms en Strohe van hun bekente nis af te brengen: zij hielden stijf en strak vol dat zij de daders waren, hoe wel hun vriend Dahl van het begin af aan ontkend had. Tenslotte trok het tweetal op 2 oktober een maand na dat de politie de echte daders tot een bekentenis had gebracht zijn beken tenis in. maar nog altijd is het niet dui delijk waarom zij zo lang de moorden op hun schouders hebben genomen! De politie in Bonn deelde gisteren of ficieel mede, dat het haar eveneens een raadsel is waarom het tweetal onechte misdadigers de politie, de officier van Justitie en zelfs hun eigen advocaten en ouders een rad voor ogen heeft gedraaid. De 18-Jarige Thoms had zich volkomen ingeleefd in de door hem niet gepleegde moord. Hij deed alsof hij een gangster was en verbeeldde zich ook andere da den te hebben begaan, waarmede hij niets te maken had. Beiden verklaarden na het intrekken van hun bekentenis sen dat zij er werkelijk wekenlang van overtuigd waren geweest de moorden in juni JJ. te hebben gepleegdVan Thoms is bekend, dat hij, toen h(J hoor de, dat zijn vriend Strohe bekend had, direct zei: dan beken ik ook. Ze wisten precies hoe de moorden moesten zijn gepleegd. De gegevens had den zij uit dagbladen en geïllustreerde bladen en via de televisie vernomen. Thoms had zich gangsterachtig en Thans 300.000 gerepatrieerden Zij moeten werk krijgen (Van onze Haagse redactie) Sedert januari j.l. zijn er 37.500 Indische Nederlanders naar ons land teruggekomen, waardoor het totale aantal gerepatrieerden de repatriëring is al aan de gang van januari 1946 af gestegen Is tot 300.000. Er is goede reden om aan te nemen dat er nog 9000 Nederlanders in Indonesië wonen, onder wie 1500 gesteunden, die wachten tot het laatste moment. Zeker de helft van laatstgenoemd aantal zal nog repatriëren, omdat de toestand voor hen met de dag onhoudbaarder wordt. En van de overige 7500 zal eveneens een niet onbelangrijk deel naar Nederland terugkeren, daar het in het be drijfsleven in Indonesië steeds bergafwaarts gaat. Dit werd gistermiddag medegedeeld door de heer J. Moora, voorzitter van het Centraal Comité van kerkelijk en particulier initiatief voor sociale zorg ten behoeve van gerepatrieerden, die - zélf gerepatrieerde - voor de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor 's-Gravenhage voor genodig den een exposé gaf van de verschillende facetten van het vraagstuk, dat door de repatriëring is opgeroepen. De heer Moora maakte voorts bekend, dat van januari van dit jaar af 7200 mannen en 1700 vrouwen persé in het arbeidsproces in Nederland moesten worden geplaatst, hetgeen spreker een prachtig resultaat noemde. Maar de overige 3600 mannen, die een carrière hebben gehad, komen er nog niet aan te pas. Zij zijn nog niet aan bod, waardoor in hun gezinnen grote spanningen ontstaan. Zjj moéten aan werk worden geholpen om die plaats in hun gezin te kunnen innemen, welke van hen wordt gevraagd, aldus spreker. Verplaatsing vissers uit Yerseke Kosten 80 miljoen gulden? (Van onze correspondent) In het oesterlaboratorium te Wemel- dinge zijn de biologen vrijwel gereed gekomen met de proeven betreffende het kunstmatig kweken van deze schelpdieren, in verband met de ver plaatsing van de oestercultures van de Oosterschelde naar de Grevelingen. De resultaten van deze experimenten zijn zeer gunstig uitgevallen. De vraag is, of in de Grevelingen de oestercul tuur op economisch verantwoorde wijze kan worden uitgeoefend. Tegen het eind van dit jaar zal een rapport verschijnen over de technische mogelijkheden van de verplaatsing. In dien de resultaten van het onderzoek eveneens gunstig luiden, zal tevens be keken worden op welke kosten het over plaatsen van de oesteroultuur komt te Een belangrijk deel van de bevolking ■van Yerseke zal, samen met de bedrij ven, naar de omgeving van de Grevelin gen moeten verhuizen. Hoe groot deze kosten zijn, staat thans nog niet geheel vast, maar in bevoegde kringen worden reeds bedragen van 80 tot 90 miljoen gulden genoemd. Het Antilliaanse Kabinet De portefeuilles in het Antilliaanse kabinet zijn als volgt verdeeld: E. Jonckheer: minister-president en Algemene Zaken; mr. S. W. van der Meer: vice-premier en Justitie; J. E. Yrausquin: Financiën en Welvaarts- zorg; C. D. Kroon: Sociale Zaken en Economische Zaken plus Onderwijs en Volksontwikkeling; F, J. C. peaujon: Verkeert Vervoer en Volksgezondheid. grootdoenerig reeds ingebeeld wat er met hem zou gebeuren. Hij heeft tegen zijn vriend gezegd: „De tien jaar, die ik als gevangenisstraf krijg, ga ik uitzitten alsof ik op een scheermesje kom te zit ten. Voor de komende Jaren zijn wij in veiligheid Aan het daderschap van de gebroeders en neef Affeld wordt niet getwijfeld. Het drietal had tevoren klein kaliber geweren en een auto gestolen. Men heeft later de weggeworpen stukken van de geweren gevonden op de plaats, die de daders hebben aangewezen. Advertentie Ik heb zelfs in t mijn slaap niet gekucht, zegt m'n man. Dat was eerst g anders! Bijtende prikkelhoest urenlang wakker, rechtop in bed - Maar gisteren ben ik met Abdijsiroop begonnen... had ik het maar eerder gedaan! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. (AKKER SIROOP) Jaarvergadering Voedselvoorziening (Van onze Haagse redactie) In het Kurhaus te Scheveningen vond gistermiddag de negende jaarvergade ring van het Algemeen Orgaan Voedsel voorziening plaats. In zijn openingsrede gaf de heer Th. Boersma enkele van de meest urgente en actuele desiderata, die in de kringen van het orgaan sterk leven, aan de openbaarheid prijs. Het Algemeen Orgaan en aangesloten orga nisaties onderkennen de noodzaak zich te richten op de toekomstige Euromarkt en zijn bereid en paraat deze krachtig te stimuleren. Daarom zyn zjj destijds reeds overge gaan tot oprichting van de Stichting Productiviteitskrediet, die tot doel heeft te komen tot een verhoogde produktd- viteit bij de handelsondernemingen door middel van een doelmatige financiering. De werkzaamheden van deze Stichting worden echter belemmerd, aldus de heer Boersma, door het uitblijven van de verwachte medewerking van de over heid. Een belangrijk middel voor de aanpassing van de handel aan de taak, die haar wacht, noemde de heer Boers ma een deugdelijke vooropleiding. De heer Boersma deed verder een beroep op de ondernemingen in de han del zelf, hun organisaties en via deze het algemeen orgaan moreel en mate rieel zodanig te steunen, dat ieder zal kunnen komen tot zonodige samenwer king met de overheid om zodoende te komen tot aanpassing aan de toekom stige situatie. Na de heer Boersma spraken dr. S. L. Mansholt en ir. J. A. P. Franke. Faubus valt regering aan De gouverneur van Arkansas, Faubus, heeft de Amerikaanse regering er giste ren van beschuldigd te trachten hem in moeilijkheden te brengen door van hem over inkomsten ten bedrage van meer dan 400.000 gulden achterstallige belas ting te eisen. De belastingen betreffen de periode van 1954 tot eind 1956, aldus Faubus. Hij zei, dat hij, indien de federale autoriteiten betaling zouden eisen, uit de gouverneurswoning zou moeten trek ken en er een bord bij zou plaatsen met de woorden: „gesloten door de federale regering". Een districtshoofd van de belastingen in Little Rock deelde later mee, dat het incident het gevolg is van een fout in het plaatselijke bureau en dat ambte naren in Washington er niets mee te maken hebben. Het onderzoek in de belastingzaak van Faubus is in 1956 begonnen, een jaar voor het begin van de rassenrelletjes, zo zei de belasting ambtenaar. Explorer zendt niet meer De Amerikaanse „Explorer-kunst maan, die op 26 juli van dit jaar werd gelanceerd, zendt niet meer uit, aldus heeft de Amerikaanse dienst voor lucht en ruimtevaart te Washington bekend gemaakt. De enige Amerikaanse satelliet die thans nog uitzendt, is de „Vanguard" van de marine. De zender van deze kunstmaan werkt op elektrische stroom, die wordt opgewekt door zonnestralen. Verwacht wordt, dat deze installatie blijft werken, zolang de kunstmaan om de aarde blijft wentelen. Dit zou meer dan twee eeuwen kunnen zijn! Bufferreservoirs in toekomst noodzaak In de middagbijeenkomst van de jaarvergadering van het Kon. Instituut voor Ingenieurs in de Kurzaal te Scheveningen, heeft prof. W. F. J. M. Krul, hoog leraar aan de Technische Hogeschool te Delft en oud-directeur van het Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening gesproken over „Watervoorzieningsproblemen voor bevolking en industrie". In het recente verleden zijn verscheidene rapporten over de toekomstige drink watervoorziening samengesteld, waarbij van de verwachte ontwikkeling, tot het jaar 2000 werd uitgegaan. Sinds kort zijn de omstandigheden echter zodanig veranderd, dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid dezer dagen aan de centrale commissie voor drinkwatervoorziening heeft opgedragen, een nieuwe toekomstverwachting op te stellen, zo zeide prof. Krul. Rekening moet worden gehouden met een sterkere toeneming der bevolking tot 14 miljoen, groter waterverbruik per hoofd van de bevolking, stichting van grote industrieën en toeleveringsbedrij ven die veel water verbruiken, levering van kwaliteitswater aan vele industriële bedrijven en sterke toeneming van de vervuilingskansen voor het oppervlakte water. Daarnaast wordt de waterstaatkun dige situatie geheel gewijzigd door de Delta-werken en de aanleg van nieuwe havens. Men moet er rekening mee houden, dat de waterbehoefte voor de bevolking en de industrie tot het 4 a 5-voudige zal stygen. Voor het grootste deel zal dit water door de Rijn - en voor een klein deel door de Maas - moeten worden ge leverd. Daartoe zullen bufferreservoirs nodig zijn teneinde de pieken van ver ontreiniging bij lage rivierstanden weg te nemen. Als zodanig kunnen - met de nodige voorzorgsmaatregelen - in aanmerking komen het IJsselmeer, het Veluwemeer, het Brielsemeer, de Biesbos en het toe komstige Zeeuwse Meer. Ook de onder grond kan als buffer dienen, getuige de kortgeleden in gebruik genomen infil- tratiewerken in de duinen bij Scheve ningen, Vogelenzang en Castricum, waar het rivierwater uit de Rijn, opgepompt bij Bergambacht en Jutphaas, tot infil tratie in de bodem wordt gebracht en tot grondwater gemaakt. In de toekomst kunnen wellicht ook andere zandgronden voor dit doel wor den bestemd, bijv. de Veluwe. De beschikbaarheid van voldoende water van goede kwaliteit wordt steeds meer een vestigingsfactor van de eerste orde voor de industrie. Spr. behandelde de industriële ontwikkeling van de mond van het Noordzeekanaal, de om geving van Delfzijl, Twenthe, Zeeuws- Vlaanderen, westelijk Noord-Brabant en de Europoort. De activiteit der waterleidingbedrijven en de industrie moet in de toekomst mogelijk worden gemaakt door een doel treffende overheidsbeleid, gebaseerd op BINNENLAND vyf schepen van het 51ste Britse es kader mijnenvegers vertrekken dinsdag uit Portsmouth voor een bezoek van vijf dagen aan Amsterdam. Gistermiddag is het driejarig jonge tje Bennie van de familie Heering wonen de aan de Stokreesweg te Enter bij Rys- sen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Een melkslijter, die klanten had bezocht, wilde zijn auto keren en merkte niet dat het ventje achter de wagen speelde. BIJ het achteruitrijden van de wagen raakte het kind onder een achter wiel en werd zeer ernstig gewond. Het overleed enkele ogenblikken daarna. Met de vijfde Jagerdivisie van de Britse Marine, die zoals bekend van 14 tot 20 oktober een bezoek aan Rotterdam brengt, zal admiraal Sir William Davies opperbevelhebber van de NAVO voor het Oost-Atlantische gebied, naar ons land komen. Hij zal besprekingen voeren met de chef en de plaatsvervangende chef Ma rinestaf en andere stafofficieren der Ko ninklijke Marine. Gisterochtend is op de scheepswerf van de Gebr. Pot te Bolnes een stalen schuifdeur, die de bedrijfsruimte afsloot, uit de rails gelopen en omgevallen. Een arbeider is door het zware gevaarte ge troffen en met vermoedelijk een schedel- basisfractuur in het Westerziekenhuis te Rotterdam opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. De Nederlandse kampioene schaat senrijden 1954. Nelly Maas. is de vorige week geëngageerd door Morris Chalfen. president-directeur van de Amerikaanse ysrevue-onderneming "Holiday on ice", om op te treden als soliste in een van zijn ▼yf yg-shows. Gisteravond is by Emmen een ern stig verkeersongeval gebeurd waarby de ongehuwde motorryder R. Deenen uit Rolde werd gedood. De motorrijder reed in volle vaart op een op de weg gepar keerde trailer, afkomstig uit Oude Pekela. BUITENLAND Vier Britse parachutisten worden se dert tien dagen door Saoedi-Arabische strydkrachten vastgehouden, aldus heeft het Britse ministerie van Oorlog bekend gemaakt. De vier soldaten werden op 29 september gevangen genomen, toen zij Saoedi-Arablë van uit Jordanië binnen kwamen in een gebied, waar de grens niet is aangegeven. Door middel van de Pa kistaanse regering wordt getracht de sol daten vry te krijgen. Groot-Brlttannlc on derhoudt geen diplomatieke betrekkingen met Saoedl-Arable. West-Duitsland heeft in het eerste half jaar van 1958 in totaal 589.000 per sonenauto's geproduceerd en staat daar mee op de tweede plaats na de Verenigde Staten, die meer dan 2.250.000 auto's pro duceerden. In de ry van producenten volgt Engeland op de derde plaats, met een produktle van 551.000 auto's, Frank- ryk is de vierde met 479.000, Italië vyfd£ met 193.000 auto's, terwyi Canada op de zesde plaats komt met 183.000 auto's. Vol gens deze Duitse cyfers heëft de Sovjet unie in het gehele Jaar 1957 ongeveer 114.000 auto's geproduceerd. Alle toestellen van de Amerikaanse luchtmacht in West-Duitsland zullen, met uitzondering van Jagers en bommenwer pers, die voor gevechtedlenst in gereed heid worden gehouden, verf banden kry- gen, waarin licht weerkaatst. Dit is ge schied in de verwachting, dat hierdoor minder vliegtuigbotsingen zullen voor komen. De Zwitserse gemeente Riehen by Bazel heeft een vrouweiyk gemeenteraads lid gekozen; dit is het eerste geval in de Zwitserse geschiedenis. Gewezen adjudant R. P. in beroep tegen degradatie (Van onze correspondent) De Centrale Raad van Beroep te Utrecht heeft de klacht behandeld tegen een voormalige adjudant van de Rijks politie en groepscommandant te Roe- lofarendsveen, die er van werd beschul digd drank en rookwaren te hebben aangenomen en schuldig te zyn aan drankmisbruik. Het ambtenarengerecht in Amsterdam had de man schuldig be vonden. Het achtte echter de discipli naire straf van degradatie tot wacht meester eerste klas en overplaatsing te erg. Mr. J. R. van der Steur vroeg namens de algemeen inspecteur van de Rijks politie verwerping van de uitspraak van het Ambtenarengerecht. Volgens hem zou het vaststaan, dat de beschuldigde zich had misdragen bij het jubileum van een ondergeschikte en met openstaande uniformjas in een autobus is gestapt. De verdediger, mr. J. W. van Gelder, betoogde dat de straf was gegrond op later onjuist gebleken ambtsedige pro cesverbalen en dat het ontvangen van presentjes van een Oranjevereniging als een plaatselijk gebruik moest worden be schouwd. Hij concludeerde tot verwer ping van het beroep en vernietiging van de disciplinaire straf. Uitspraak 28 oktober. Advertentie ...als steeds gezellig Hedenavond JOOP DE KNEGT „Ik sta op wacht" RODI ROETERS goochelaar/sneltekenaar Hedenavond komt de 100.000ste bezoeker(ster) een goede maatschappelijke organisatie (waterschappen) technisch-wetenschap pelijk onderzoek en een doelmatige wet geving. Zolang Nederland bestaat, aldus spr., is er een strijd gestreden tegen het wa ter als vijand en de ingenieurs hadden daarbjj steeds hun plaats in de gelede ren en de generale staf. Thans komt er een prachtige taak bij voor de Neder landse ingenieur om het water als vriend dienstbaar te maken aan de ver dere ontwikkeling van onze samenle ving. President Nasser heeft gisteravond bij decreet een r.ieuwe centrale regering voor de Ver. Arabische republiek en uit voerende raden voor Syrië en de Egyp tische gebieden van de VAR in het leven geroepen. De centrale regering telt 21 le den, van wie 6 Syriërs. In Buenos Aires heeft de politic gis teren geschoten op 300 demonstrerende studenten. Er vielen zeven gewonden. Er werd gedemonstreerd tegen een nieuwe wet. die de stichting van particuliere uni versiteiten mogeiyk maakt. Tot dusver was het onderwijs een aangelegenheid van de staat. De tegenstanders menen, dat de wet ten doel heeft de r.-k. in vloed in Argentinië te vergroten. Er zyn in het land allerlei stakingen aan de gang. Op de recente viering van het zilve ren jubileum der Zweedse Filmsocietelt is gebleken dat het gezelschap over het oud6te filmarchief ter wereld beschikt. In het archief bevinden zich een klein mil joen rolprenten, waaronder vele zeldzame fllmcopleën en een pionlersprodukt uit 1897 over de toenmalige Stockholmse ten toonstelling. Engeland heeft er mee Ingestemd, dat het noordeiyk gebied van de Nige- rlaanse federatie zelfbestuur krygt. Een datum is niet genoemd. Er wonen 17 mil joen mensen in dat gebied, in hoofdzaak mohammedanen. Het oosteiyk en het wes- teiyk gebied van de federatie hebben vo rig Jaar al zelfbestuur gekregen. In België worden zondag a.s. ge meenteraadsverkiezingen gehouden. Eens in de zes jaar vernieuwen de 2663 Belgi sche gemeenten hun raden; deze kiezen de wethouders en de Koning benoemt een burgemeester uit de raadsleden Het aan tal raadsleden hangt af van de grootte der gemeente: zo telt Antwerpen 43, Brus sel. Luik en Gent 39 leden. Het mini mum-aantal voor gemeenten kleiner dan 1000 Inwoners is 7. VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. NCRV18.00 Leger des Hellskwartler. 18.15 Spectrum van het Chrlsteiyk organi satie- en verenigingsleven, caus. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. caus. 20.00 Gram. 20.10 Kamerork. en sol. 20.55 De Ryn. slagader van Nederland en Europa, caus. 21.15 Koorzang. 21.45 Dit kleine, grote land, klankb. 22 10 Sport. 22.15 Promena de ork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.2024.00 Pla- tennieuws. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 Voor de kind. 19.10 Als ik koning was, caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. rubriek. 20.15 Weense muz. 21.00 Het Schoolopstel, hoorspel. 22.05 Gram. 22.20 Lichte muz. 22.45 Tussen mens en nevel vlek, caus. 23.00 Nws. 23.15 Amus. muz. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 Voor de kinderen NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.30 Vademecum. 21.00 Jeanne D'Arc, tv-spel. VOOR DONDERDAG 9 OKTOBER Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lt. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO; 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Pianospel. 13.35 Zang en piano. NCRV: 14.00 Promenade ork. en sol. 15.05 Gram. 15.30 Strykkwart. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Hobo en orgel. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metro- pole ork. NCRV: 18.15 Friese uitz. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nws. en weerber. 19 10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.60 Pol. caus.: A.R. 20.00 Promenade ork. en omr. koor. 20.40 Een stad op rode rots gebouwd gesprek. 21.10 Saxofoon en piano. 21.30 Zangrecital. 22.00 Periodieken-Parade 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsport uitsl. 23.20—24.00 Gram. Hilversum II 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram 9 40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Omr. ork. en soliste. 11.40 Van de hak op de tak, caus. 12.00 Twee piano's 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz, 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus muz. 13.55 Beursber. 14.00 Gram 14.30 Logboek Mlinchen 1938. 14.50 Gram. 15.00 Gevar. progr. 16.00 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Lichte muz AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Amus. muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen 19.05 Muz. en hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 La Fa- vorita. opera. (In de pauze: pl.m. 21.00 21.40 Logboek 1943). 22.35 Act 22.45 150 Jaar onderwijs voor blinden, klankb. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Sportact. 23.2824.00 Bedgeheimen. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20 40 Televls- trine. 21.05 Rep. 21.35 Lichte muz. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 n». 12.00 Voor de scholen. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Round Britain quiz. 14.40 Gram. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Lichte muz. 16.45 Voordr. 17.15 Krit. 18.QG Voor de kind 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South- East. 20.00 Ork. conc. 21.00 Hoorspel. 21 15 Idem. 22.00 Nws. 22.15 Caus 22.45 Lichte muz. 23.30 Pol. uitz. 24.00 Nws 0.060.36 Pianorecital. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 ni. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da- ie,'« Dagboek. 12.30 Nws. en dansmuz. 13.00 Orgelspel. 13.30 Nws en progr. v.d arb. 14.00 Pianomuz. 14.15 Gevar. muz (Om 14.30 Nws.). 14.45 Voor de kind 15.00 \oor de vrouw. (Om 15.30 Nws.) 16.00 Amus. muz. (Om 16.30 Nws.) 16.45 Lich te muz. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb 17.45 Mil. ork. 18.30 Nws en ork. conc 19.15 Gram. (Om 19.30 Nws.) 19 45 Hoor spel. 20.00 Journ 20.25 Sport. 20.30 Nws en Wed6tr. tussen Jongens- en meisjes scholen. 21.00 Lichte muz. 21.30 Nws en vragenbeantw. 22.00 Gevar. progr 22.30 Nws. en Where are you now? 23.00 Gevar. muz. 23.30 Nws. 23.40 Jazzmuz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc 14.00 Gevar. muz 16.00 Ork. conc 16.30 Klassieke muz. 17.00 Nws. 17.60 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Ork. conc. 20.30 Idem. 21.00 Hoorspel. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 22.30 Twee plano's. 23.00 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.101.00 Dansmuz. Frankryk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Kamermuz. 13.05 en 14.05 Gram. 14 25 Klassieke muz 16.40 Gram. 17.15 Orgelrecital. 20 05 Ork conc. 21.45 Muzikale nieuwtjes. 22.50 Ameri kaanse uitz. 23.10 Kamermuz. 23.5324.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 in. 12.00 Amus. ork. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Orgelrecital. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kind. 18.15 Jeugdork. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Pol. caus. 20.10 Moderne tyden. 20.30 Ork. conc. 22.30 Int. Radio Universiteit. 22.60 Gram. 22.5523.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Jeugd. 14.15 Gram. 14.30 Festival van Luik. Orgelconc. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Jeugdkoren. 19.30 Nws. 20.00 Parijse chansons. 20.30 Feuill. 21.00 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.10 Gram. 22.55 Nws. WOENSDAG Breestraat 19: Evangelisatie voor alle richtingen. 8 uur nam. wykgebouw Levendaal. Ledenvergade ring Chr. Hist. Unie. 8 uur nam. Leiderdorp. Dorpshuls. Leden vergadering IJsver. „IJssport". 8 uur nam. DONDERDAG Hotel Centraal: Jaarverg. Chr. Hi6t. Jongerengroep. 7+ uur nam. Hogewoerd 175. Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Abonnements concert Residentieorkest o.l.v. W. van Ot- terloo. Solisten Theo Olof en Herm. Kreb- bers. 8 uur nam. Rehoboth. Ledenvergadering Veron. 8 u. nam. Warmond Hotel De Zon. Propa- ganda-fllmavond EHBO. 8 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 8. Kon. Ver. Oost en West. Lezing mevr. G. Kramers-de Vlaming Fleysier over Vluchtelingenproblemen. 8 uur nam. Wykgebouw Levendaal. Receptie 30-Jarig bestaan Chr. Tamboer- en pyperkorps „Kunst en Genoegen". 810 uur nam. Den Burcht. Films over emigratie Lls- sone-Llndeman. 8 uur nam. ZATERDAG Bolsotkade 2a. K. en O.-excursle. Gem. Archief en Pilgrim Father-huisje. 2.30 uur nam. Schouwburg. Toneelver. „Tot Ieders Ge noegen" speelt „Het huis aan het meer". 8 uur nam. Stationsplein. Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Pan van Per- sijn. 1.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal) Feestavond Wbv. „Ons Belang". 7.30 uur nam. ZONDAG Aula Herv. School Boshuizerkade. Kerk dienst voor gerepatrieerden. Spr. ds. A. W. Brink. 11 uur voorm. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Titus Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. Hotel Centraal. Ledenvergadering Chr. Hist. Vrouwengroep. Spr. F. Goudswaard. 8 uur nam. De Doelen (Rapenburg 2): Ledenverga dering Leidse Amateur Fotografenver. 8 u. nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG St.-Antonius Clubhuis. K. en O.-film „Lili". 8 uur nam. Korevaarstraat 30. Ned. Ooöp. Vrouwen bond. Demonstratie broodgerechten en -beleggingen. 2 uur nam. Hotel Breestraat. Ledenvergadering Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding. 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De circusheid" (alle leeft.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Niets dan pech" (alle leeft.). Werkdagen: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Casino: „Jenny" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.16 uur. Casino: (Donderdagcyclue) Opera Aïda. 2.30, 7 en 9.15 uur nam. (Toegang 14 Jaar). Litlo: „Liane, bet meisje van het oer woud" (14 Jaar). Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van moderne Nederlandse grafiek. Dinsdag en vrydag van 1113 uur, zaterdag 1416 uur (t/m 31 oktober). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.em. 11 oktober) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden wordt waargenomen door Apotheek Reljst, Fteenstraat 35. tel. 20136 en te Oegstgeest door Apotheek Oegst- geest, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. B(j geen gehoor bh Uw huisarts of specialist, bel 19 dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2