Dronken student veroorzaakte twee aanrijdingen RECHTZAKEN Voor Leidse kantonrechter Honden houden legt de eigenaars wel degelijk verplichtingen op Plotseling stoppengeen a fstand houden, geen voorrang geven en nog veel meer Met een enkel woord Agenda Twee weken voorwar-delijk (Van onze Haagse redactie) De Haagse politiereohter behandelde gistermorgen een zeer ernstig geval van dronkenschap achter het stuur. Een 29- jarige Leidse student reed in de avond van 22 juni J.l. met zijn eigen Ameri kaanse auto van Scheveningen naar Voorburg, nadat hy in de badplaats verscheidene bars bezocht had. Hij ver keerde naar hij zelf toegaf in ver regaande staat van dronkenschap. On derweg, op de Van Alkemadelaan, ram de hij een geparkeerd staande auto, welke ernstig beschadigd werd. De dronken student reed zonder te stoppen door. ondanks het feit, dat hij bij de botsing zelf een lekke vooihand had opgelopen.. zy« auto was zó ernstig beschadigd, dat hy onderweg allerlei onderdelen verloor, terwijl zijn lekke band aan flarden ging. Stukken canvas en rubber werden later op de Van Alkemadelaan gevonden. In de bocht van hert Willem Witsen- plein ramde de student een benzine pomp, welke daar op de stoep staat. Weer reed hij zonder te stoppen door. De lekke band was inmiddels geheel van het wiel afgedraaid, zodat de auto met één wiel op de velg reed. Uiteraard maakte deze wijze van rijden het nodige lawaai, hetgeen bij de Adelheidstraat de aandacht trok van een politieman, die prompt een jeep achter de zeer sinel rijdende Amerikaanse wagen aan stuur de. Op de Koningin Wilhelminalaan te Voorburg kon de student worden klem gereden. Hij was zó dronken, dat hij zich aan de motorkap moest vasthou den om niet om te vallen. Behalve dronkenschap achter het stuur was de student het doorrijden na een aanrijding tenlastegelegd. De ver dachte beweerde van de twee botsingen niets te hebben gemerkt. Mr. Folmer, de officier van Justitie, kon zich dit niet voorstellen. Hij eiste dat de student zal worden veroordeeld tot 14 dagen on voorwaardelijke gevangenisstraf en 2 jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De verdediger, mr. J. J. Koeleman, achtte het wèl mogelijk, dat verdachte de aanrijdingen niet bemerkt heeft: hij was te dronken om te beseffen wat er precies gebeurde, meende pleiter, die overigens aanvoerde, dat de student zo veel gedronken had, omdat hij onder grote „psychische druk" leefde, mede ten gevolge van het overlijden van zijn vader, en voorts, dat de verdachte alle schade direct betaald heeft. Dat laatste vond de Politierechter niet meer dan redelijk. Pleiter vroeg een voorwaarde lijke gevangenisstraf voor zijn cliënt, omdat de compagnons van diens over leden vader misschien bezwaar zouden maken tegen opneming van de verdach te in de zaak, indien hij in de gevan genis gezeten heeft. Over dit al of niet bezwaar maken door de compagnons werd geruime tijd gedelibereerd. Tenslotte besloot de politierechter, prof. Van Hattum, dat hij, hoewel hij niet zeker wist of een onvoorwaardelijke gevangenisstraf de verdachte inderdaad Z0H_ ^haden *n 2Un toekomstplannen, toch zou volstaan met het opleggen van een geheel voorwaardelijke gevangenis straf. Het vonnis luidde: 2 weken voorwaar delijke gevangenisstraf en 2 jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De poli tierechter legde geen boete op. De officier deelde niet mede af te zien van hoger beroep. i^_DINSDAG 7 OKTOBER 1958 Volle melk is geen succes In zijn vergadering van morgenoch tend zal het Produktschap voor Zuivel het verloop van de afzet van melk met een vetgehalte van 3,75% vet bespreken. De consumptiemelkcommissie is tot de slotsom gekomen dat de uitbreiding van het bestaande assortiment met volle melk niet als een succes kan worden be schouwd. De verkoop in Nederland is gedaald van 0,7% van de totale hoeveel heid consumptiemelk in juni tot 0,5% in de periode van half augustus tot half september. De verwachting was inder tijd echter dat de afzet van volle melk 10% van de totale verkoop zou bedra gen. Als steeds gezellig en hedenavond CORRY BROKKEN De koning van Zweden werd door een wolkbreuk verrast Van de 530 melkinrichtingen en zui velfabrieken die aan de consumptie- melkvoorziening deelnemen, zijn er 286 die in het geheel geen melk met 3.75% vet in consumptie hebben gebracht. Dit zyn voornamelijk niet-stedeiyke bedrij ven. Bij het bedrijfsleven wordt het volgens het Produktschap overigens vrij a gemeen toegejuicht als de volle melk uit het huidige assortiment kan ver dwijnen. Drie jaar voor wraakzuchtige minnaar (Van onze Haagse redactie) De Haagse Rechtbank heeft poging tot moord bewezen verklaard in de zaak tegen een 21-jarlge Haagse fabrieksar beider, die op de avond van 3 november 1957 uit wraakzucht zijn voormalig 15- jarig vriendinnetje te Den Haag een dolkmes in de rug heeft gestoken. De verminderd toerekeningsvatbare Jongeman werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 3 jaar met aftrek en werd tevens ter beschikking van de re gering gesteld om van harentwege te worden verpleegd. De officier van Justitie had ter be schikkingstelling van de regering ge- eist en 4 jaar met aftrek. Van Nelle bestellen I Advertentie. Van Nelle bestellen Advertentie. Nederlandse woning trok belangstelling in West-Berlijn Originele inzending op de Industrie-tentoonstelling (Van onze correspondent in Bonn) Op de Westberlijnse industrie tentoonstelling heeft Nederland een groot succes geboekt met een zeer originele inzending, welke niet zo zeer commerciële als wel ideële waarde had. Nog weken na deze tentoonstelling, zo zegt men in Berlijn, zullen de Berlijners spreken over de getrouwe naboot sing van een Nederlandse arbei derswoning, die daar compleet met inboedel en alles wat er aan be hoort te zitten, te bezichtigen was. Nederland bezit op de terreinen van de Berlijnse industrietentoonstelling een permanent paviljoen, dat byzonder fraai is. Van de zijde van de Nederlandse ambassade in Bonn is men er in ge slaagd hiervan iets zeer aantrekkelijks te maken, dat algemeen de aandacht pleegt te trekken. Dit jaar hebben vele West- en Oostberljjners en ook andere Oostduitsers in dit paviljoen iets te zien gekregen, dat hen ongetwijfeld paf heeft doen staan. Het betrof een moderne ar beiderswoning, zoals er onder architec tuur van architect G. Rietveld het vo rige jaar 528 in de Utrechtse wijk Hoog raven zijn gebouwd. De woonopper- vlakte ervan bedraagt 90 vierkante me ter, de bouwkosten zijn becijferd op f 14.000 en de maandelijkse huur is on geveer f 63,—. Men heeft uitgerekend en de Berlijners voorgerekend, dat een ge schoolde Nederlandse arbeider, die min stens f 100 in de week verdient, in deze woning kan wonen. Het huis heeft een woonkamer, een slaapkamer voor de ouders twee kinderslaapkamers, een keuken, een douche- en wasruimte, een balkon en een w.c. en wordt geschikt geacht voor een gezin met twee of drie kinderen. Van Nederlandse industriële zijde had men gezorgd voor een zeer smaakvolle maar niet overdadige in richting. Het geheel was gefinancierd door het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken, het ministerie voor Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en het Bouwcentrum te Rotterdam. Fa brieken uit Den Haag. Baarn, Hilver sum, Tlel, Rotterdam. Ulft, Amsterdam, Culemburg, Krommenie, Soest. Eindho ven. Enschede, Utrecht en Groningen hadden voor het Interieur gezorgd. Oost- en Westberlijners hebben hun ogen uitgekeken. Hulsmoeders bekeken stoelen, tafels, tafelkleden met het oog van de deskundige en vroegen naar de fabrikanten. Zelfs hebben zeer geestdriftigen be stellingen naar Nederland gezonden! Letterlijk honderden mensen hebben deze Nederlandse woning bewonderd en honderd-uit gevraagd over het interieur en de lonen en prijzen ln Nederland. In de eerste plaats was deze woning bedoeld om te laten zien wat Nederland kan. ZjJ had dus Ideële betekenis, nog te meer In het kader van de bezoeken van vele Oostduitsers, die in hun com munistische woonplaatsen nu juist niet veel gewend zijn. Maar juist door dit enorme ideële suc ces mag gezegd worden dat de diverse fabrikanten-deelnemers er mettertijd misschien ook wel op commercieel ter rein vruchten van zullen kunnen pluk ken. De likkebaardende Berlijners lnelk geval hebben genoten van deze Neder landse inzending, die op hoog peil stond en een stukje Nederland toonde waarop men trots kan zijn, ondanks de bestaan de woningnood ln eigen landt De Giornale d'Italia meldt, dat Koning Gustaaf Adolf van Zweden zondag buiten Rome door een hevige wolkbreuk is overvallen. De koning waadde tot aan zijn knieën door het water om hulp te halen voor leden van zijn gevolg die zich in gevaar bevonden. Volgens het Italiaanse blad reed het vorstelijk gezelschap onder een hevige regen in twee auto's van Rome naar Bracciano. waar de Ko ning deelneemt aan archaeologi- sche opgravingen. Plotseling brak de dijk door van een rivier langs de weg. De voorste wagen werd meege sleurd en kwam tegen een boom tot stilstand. Het water reikte tot aan de ramen. In de auto zaten twee le den van het koninklijke gezelschap en een Italiaanse chauffeur. De Ko ning stapte onmiddellijk uit de tweede autodie in een halve meter water tot stilstand was gekomen. Hij waadde terug naar andere auto's om hulp te halen. Drie jonge Ita lianen stelden zich beschikbaar en redden de inzittenden van de door het water meegesleurde wagen. Van Nelle bestellen I Adverter Soebandrio: geen hoop op verbetering De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio, heeft van daag verklaard, dat er geen hoop is op een spoedige verbetering in de Neder lands-Indonesische betrekkingen, aldus Antara. De minister zeide dit na een onderhoud met de Nederlandse zaakge lastigde in Djakarta, de heer Hassel- man. Soebandrio verklaarde, dat beide partijen vasthouden aan hun „jjskast- politiek" en dat geen van beide toe zou geven in de kwesties Nieuw-Guinea en de behandeling van de Nederlandse belangen in Indonesië. Twee maanden onder water De Amerikaanse atoomduikboot Sea- wolf is maandag, na een verblijf van dagen onder water, bij Long Island weer boven water gekomen. De Seawolf dook op 7 augustus. Het schip heeft het record van 31 dagen onder water, dat door de Amerikaanse atoomduikboot Skate in mei werd gevestigd, ruim schoots gebroken. GEHEIME MILITAIRE OEFENINGEN IN ZUID-SUMATRA Het Indonesische leger heeft gisteren een gebied in Zuid-Sumatra doen ont ruimen voor het houden van geheime militaire oefeningen. De bevolking is naar door de regering ingerichte onder komens overgebracht. Het leger deelde mede te beschikken over lanceerinrichtingen van raketten, aldus Antara. Een inwoonster van Katwijk aan Zee, die op 10 juni met een hondje in haar armen liep te wandelen, werd aangevallen door een viertal honden, waarvan één aan de lyn werd gehouden door een plaatsgenoot van haar. Het resultaat was, dat de Katwykse werd gewond en dat haar kleding was gescheurd. De eigenaar van de honden verklaarde, dat rijn dieren alleen maar jaloers waren geweest. Vals zyn ze niet. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, begreep niet waarom verdachte zijn honden niet had teruggehouden. Hy eiste twintig gulden boete of acht dagen. Ook de kantonrechter, mr. R. de Brujjn, was van mening, dat verdachte tydig maatregelen had moeten nemen. Daar de schade vergoed zal worden, veroordeelde hij de Katwijker tot twaalf gulden boete of vier dagen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.40 Idem. 18.45 Dit ls leven, caus. 19.00 Nws. 10.10 Act. 19.20 Sportpraatje. 19.30 Gram. 20.30 Ja met mij, caus. 20.35 De laatste dag van Lissabon, hoorsp. 22.05 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23 00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Pianospel. 18.30 RVUCultuursociograflsche verkennin gen. door prof. dx. H. D. de Vries Reil- lingh (3e leelne). 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous par 1e. 19.10 Dansmue. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Opera muz. 31.45 Act. 22.00 Fllmpraatje. 22.15 Koor zang. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York Calling. 23.21— 24.00 Met de Franse slag. TELEVISIEPROGRAMMA NTS:19.30 Intern. Agrarisch nws. 20.00 20.20 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Gevar. muz. 21.00 Film. Van Nelle bestellen Advertentie. Dronkenschap bij herhaling met hechtenis gestraft Nóg een honden-affaire werd gisteren voor het Leidse kantongerecht behan deld: een inwoner van Roelofarendsveen stond terecht, omdat hy op 5 augustus zijn hond op de rijweg had laten lopen, waardoor een bromfietser tegen het dier was opgereden. De bromfietser werd dientengevolge zo ernstig gewond, dat hij gedurende veertien dagen zijn werk niet had kunnen verrichten. Hy diende een civiele vordering in van f. 14.44. Nadat verscheidene getuigen verklaard hadden, hoe de hond tegen de brom fiets was opgesprongen, waardoor de berijder de macht over zijn vervoermid del had verloren, eiste de officier van Justitie zestig gulden boete of veertien Van Nelle bestellen Advertentie. Hulde aan dr. J. Schouten In de najaarsvergadering van het partyconvent der Anti-Revolutionaire Partij, dat 25 oktober in Musis Sacrum te Arnhem zal worden gehouden, zal aan dr. J. Schouten, die erevoorzitter is van het centraal comité dier party, wor den aangeboden ter gelegenheid van zyn aftreden als lid van de Raad van State een bundel opstellen, handelende over onderwerpen, waarmede de heer Schouten zidh tijdens zijn politieke loopbaan heeft bezig gehouden. Deze bundel, waaraan onderscheidene personen medewerkten, bevat verzamel de studies uit het leven va-n dr. Schou ten en is dus geheel aan hem gewyd. Van Nelle bestellen 1 Advertentie. De Swissair en de S.A.S. gaan nauw samenwerken De Zwitserse en de Scandinavische Luchtvaartmaatschappij, resp.. Swissair en S.A.S. hebben maandag een contract getekend tot gezameiAyke exploitatie van een vloot straalvliegtuigen. Tussen 1960 en 1961 zullen zij samen een vloot van 31 straalvliegtuigen hebben en wel van de typen Douglas DC 8,ConvairS80 en de Franse Caravelle. Swissair heeft vijf Convairs besteld en zal er hiervan twee verhuren aan de S.A.S. Hierdoor kan deze luchtvaart maatschappij met viermotorige straal vliegtuigen op lange en middelgrote af standen vliegen. De S.A.S. zal vier van de zestien Caravelles, die zij besteld hebben, ver huren aan Swissair, die deze toestellen evenals de S.A.S. zal gebruiken voor middelgrote afstanden in Europa en aangrenzende gebieden. Beide maatschappijen hebben ook be sloten hun straalvliegtuigen dezelfde uitrusting te geven opdat ze gemakke- ïyker door een gemeenschappelijke dienst onderhouden kunnen worden. dagen. Daar de verdachte onvoldoende maatregelen had genomen om te voor komen, dat de hond was weggelopen, veroordeelde de kantonrechter verdach te tot f. 50 of veertien dagen, met toe- wyzing van de civiele vordering. Een Hagenaar stond terecht, omdat hy op 5 augustus, rydende met zyn auto op de Kanaalweg richting Voorschoten, plotseling had gestopt, waardoor een andere weggebruiker die te weinig afstand had bewaard tegen verdach te was opgereden. De officier van Justi tie eiste tegen de Hagenaar f. 30 boete of 10 dagen en tegen de tweede verdach te f. 20 boete of 8 dagen. De raadsman van de Hagenaar wees erop, dat zyn cliënt in de 18 jaar dat 'hy rydt, nog nooit een aanryding heeft gehad. Uit spraak: resp. f. 20 boete of 10 dagen en f. 15 boete of 4 dagen. Een andere Hagenaar stond terecht, omdat hy op 5 augustus, rydende met zyn auto op het Stationsplein, te weinig afstand had bewaard en tegen zijn voor ganger was opgereden. Eis en uitspraak f. 35 boete of 15 dagen. Een derde Hagenaar moest zich ver antwoorden, omdat hy op 5 augustus, rydende met zyn vrachtauto op de Veurseweg by de Papenlaan te Voor schoten, geen voorrang verleend aan een vertegenwoordiger uit Voorschoten. Het gevolg was een botsing, weshalve de vertegenwoordiger een vordering van f. 95.20 indiende. De officier van Justitie eiste f. 60 boete of 20 dagen. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f. 60 of 20 dagen en daar reeds een be drag was uitbetaald, werd de civiele vordering tot de somma van f. 68 toe gewezen. Een Lisseinaar stond terecht, omdat hij op 5 augustus met zyn vrachtauto op zeer roekeloze wijze een uitrit in de plaats van zyn inwoning, dwars over de weg was uitgereden en het verkeer ern stig in gevaar had gebracht. De officier van Justitie, die het een schande vond, op zo'n woeste wyze te ryden, eiste f. 60 boete of 20 dagen. De kantonrechter, die het eveneens onverantwoord vond, zó links te houden en zó woest te ryden op een plaats waar grote ongelukken kun nen gebeuren, veroordeelde verdachte tot f. 50 boete of 20 dagen. Een vertegenwoordiger uit Den Haag, had op 5 augustus met zyn auto op een voorrangsweg te Voorhout geen voor rang verleend aan de heer Bierman, met gevolg een botsing, waardoor f. 49 scha de was ontstaan. De officier van Justitie eiste f. 50 boete of 20 dagen. De kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 40 boete of 20 dagen met toewijzing der civiele vordering k f. 46.50. Een Leidenaar stond terecht, omdat hij op 25 juli, terwijl er zware mistban ken waren, met zyn auto zeer onvoor zichtig op de Noordwyksewewg te Rijns- burg gereden had en daar hy niet goed kon zien door de zware mist naar links uitgeweken was. De officier van Justitie die vond dat verdachte het verkeer ernstig in gevaar had gebracht, .eiste f. 100 boete of 40 dagen. De plv. kanton rechter, mr. De Koning, die wees op de grote gevaren by zulke omstandigheden, veroordeelde verdachte tot f. 45 boete of 25 dagen. Een timmerman uit Den Haag, had op 2 augustus met een auto op de Mors- VOOR WOENSDAG 8 OKTOBER Hilversum I 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. 11.20 Post Palm Beach ant woordt niet hoorspel. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad, caus. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.00 Jeugdork. 15.45 Gram. IC.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Heilskwartler. 18.15 Spectrum van het Christelijk organi satie- en verenigingsleven, caus. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. caus. 20.00 Gram. 20.10 Kamerork. en sol. 20.55 De Ryn. slagader van Nederland en Europa, caus. 21.15 Koorzang. 21.45 Dit kleine, grote land. klankb. 22 10 Sport. 22.15 Promena de ork. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.2024.00 Pla- tennleuws. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Amus. muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Jeugd- conc. 14.40 Gram. 15.00 Voor de Jeugd. 17.00 Progr. voor en over mannen. 17.50 Regeringsultz.: Emigratierubriek. Het emïgratiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Ham mondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 Voor de kind. 19.10 Als lk koning was. caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. rubriek. 20.15 Weense muz. 21.00 Het Schoolopstel, hoorspel. 22.05 Gram. 22.20 Lichte muz. 22.45 Tussen mens en nevel vlek. caus. 23.00 Nws. 23.15 Amus. muz. 23.5024.00 Soc. nws. ln Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA KRO; 17.00 Voor de kinderen NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.30 Vademecum. 21.00 Jeanne D'Arc, tv-spel. GRAMMOFOONTLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e iyn van 1820 uur) Forget me not, Orkest Max Greger; So in love. This can't be love. The Keith Tex- tor Singers: Am I blue, Orkest Jackie Gleason; Out of nowhere, Girl of my dreams, Orkest Les Brown; You're driving me crazy, Orkest Jackie Gleason; The man I love, The hokey pokey. Orkest Ray Anthony; The bunny hop, The petite waltz, Orkest Guy Lombardo; I don't know why (I just do). Ken Griffin; The little old mill, Pang koean lboe, Ann Wairata and her New Ambolners; Klap klap klapperboom. Mapuana, Benny Kala- ma and his Village Serenaders; Basla Fong Orkest Max Wolski; La mucura, Kalou, Orkest Luiz el Grande; Mecque mecque, The Gaylords Wonderful lips, Sweet Sue- Just you. Errol Garner; Stompin' at the Savoy, I'll close my eyes, George Shearing; Autumn leaves, Coleman Hawkins; All of £ou, George Shearing; The late, late show, •akota Staton; I can't get started, Jo nah Jones; On the street where you live. It's only a paper moon, Nat King Cole; Serenade. Orkest Werner Müller; With a song ln my heart, Dancing in the dark Smart and charming, Gerhard Gregor; Oh Marie, American Patrol - In the mood Song of the Volga Boatmen Sun Val ley Serenade String of pearls Adios Polnclana. Orkest Kurt Edelhagen; When my baby smiles at me, The Four Knights; Penthouse serenade, Orkest Werner Müller; Lullaby of Broadway, Col legiate. The Carr Hops; Five foot two, eyes of blue. Dixie down beat, Ork66t Lulz Marquez. BUITENLANDS RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Voor de scholen. 13.00 Voor de boeren. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Hoorspel. 14.40 Rttm. muz. 15.00 Voor de scholen. 16.00 Hoorsp. 17.00 Koorzang. 17.45 Progr. voor oudere mensen. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South East. 19.45 Volksliederen en -dansen. 20.00 Gram. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Symf. ork. en soll6t. 22.00 Nws. 22.15 Symf. ork. 22.55 Gram. 23.30 Pol. ultz. 24.00 Nws. 0.060,36 Planotrio. Engeland. BBC Light Programme. 1500 en 247 in. 12.00 Voordr. 12.15 mrs. Da le's Dagboek. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. (Om 14.30 Nws.) 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. (Om 15.30 Nws.l. 16.00 Ork. conc. (Om 16.30 Nws.). 16.45 Variété ork. 17.30 Nws. en mrs. Dale's Dagboek. 17.45 Lichte muz. 18.30 Nws. en lichte muz. 19.45 Hoorsp. 20.00 Journ. 20.25 Sport. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws en verz. progr. 22.30 Nws. en licht progr. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0.30 Nws. en lichte muz. 0.551.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.15 Operettemuz. 16.00 Kamer- rr.uz. 17.00 Nws. 17.35 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.20 Amus muz. 20.30 Ork. conc. 21.00 Hoorspel. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.15 Moderne muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.25 Gram. 14.20 Solistenconc. 15.10 Franse muz. 19.01 Gram. 20.15 Moderne muz. 22.15 Gram. 22.50 Amerikaanse ultz. 23.10 Gram 23.53—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 12.C0 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Kamer- ir.uz. 16.20 Idem. 17.00 Nw6. 17.10 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Hoorsp. 21.00 Helbleke, lande lijk zangspel. 22.00 Nws. 22.15 Kunnen wij U helpen?, caus. 22.25 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.10 en 14.15 Gram. 15.15 Koor zang. 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Zang en piano. 18.30 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel. 22.00 Nws. 22.10 Vrije rijd. 22.55 Nws. Van Nelle bestellen Advertentie. BINNENLAND De gouverneur van Suriname, de heer J. van Tilburg, zal volgende maand op uit nodiging van de gouverneur van Brlts- Gulnea, Sir Patrick Renlson, een bezoek aan dit gebied brengen. Na een uitgebreid politioneel onder zoek ls voor de Officier van Justitie te Zwolle geleid de 52-Jarlge H. van de Kraats, houder van een administratie' kantoor te Zwolle, die ervan wordt ver dacht gedurende verscheidene Jaren ver duisteringen te hebben gepleegd. HIJ zou zich gelden hebben toegeëigend van zyn clienten, hoofdzakelijk schippers, ln totaal ongeveer f 15.000, De minister van Justitie, prof. dr. I. Samkalden, heeft gistermiddag de nieuwe psychiatrische afdeling van het huis van bewaring I te Amsterdam geopend. Deze ls gevestigd ln een daartoe verbouwde en ge moderniseerde vleugel van het ln 1850 ge stichte Huls van Bewaring. Het was een der eerste ln ons land waaraan een psy chiater werd verbonden. De federatie „Goud en Zilver" de overkoepelende organisatie voor de nijver heid en handel op het gebied van edele metalen, heeft gisteren ln Utrecht haar 25-jarlg bestaan herdacht. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de directeur-gene raal voor de middenstand, dr. W. L. Groe- neveld-Meyer, een expositie van modern goud en zilver geopend. Tijdens de Jubileumvergadering heeft de secretaris van de federatie, dr. mr. J. A. M. van Staay, een Inleiding gehouden over het wel en wee van de federatie in de af gelopen 25 Jaar. Van 14 tot 20 oktober a.s. zullen en-i Vanmorgen ls te Vries (Dr.) op de kele Engelse oorlogsschepen een niet-offl- Rijksweg een zware vrachtauto beladen h»n«n o«n met fruit tegen een boom gereden, waarbij de bestuurder, een 34-Jarige apotheker uit cleel bezoek brengen aan Rotterdam. Gistermorgen ls op de Oudebolswar- derweg even voorbij het dorp NIJland de 13-Jarlge P. Couperus uit Bolsward. leer ling van de Rljks-HBS te Sneek. door een melkauto overreden en op slag gedood. Het grottenaquarlum „Aqua Fauna' te Geulhem wordt opgeheven. Wegens geldgebrek zag de 6tlchting zich genood zaakt de exploitatie te staken. Deze week worden de vissen opgeruimd en groten deels ln de Geul uitgezet. Alleen de bij zondere exemplaren zullen door Artls in Amsterdam worden overgenomen. De 57-Jarige gehuwde arbeider G. J. Reins, wonende te Westenholte, gemeen te Zwollerker8pcl. ls gisteravond by de spoorwegovergang in deze buurtschap door een vrachtauto gegrepen en op slag ge dood. De Canadese ministers van Handel er. Nijverheid en van Landbouw, de heren G. Churchill en D. S. HarkneBS. zullen deze week een bezoek brengen aan ons land. Minister Churchill staat aan het hoofd van een graandelegatle, die een be zoek brengt aan het Verenigd Koninkrijk en West-Europa. Zy zullen donderdag a.s. in ons land besprekingen voeren met vertegenwoordigers van de graanhandel. De minister van Economische Zaken heeft aan de Staten-Generaal toegezonden het negende verslag over de tenuitvoer legging van de wet houdende een tljde- ïyke regeling betreffende afbetallngsover- cenkomsten. De ln het verslag opgenomen gegevens omtrent de ontwikkeling van de verkoop op afbetaling, de afbetallngsfl- nanclerlng en de daarmede verband hou dende kredietverlening werden verstrekt door het Centr. Bureau voor de Statistiek, i STORING IN TELEVISIE UITZENDING Gisteravond om zes minuten voor half tien heeft zich een storing voorgedaan in de hoogfrequentietrap van de tele visiebeeldzender te Lopik, die veertien minuten geduurd heeft. De zender Lopik heeft tydens de storing het storings plaatje uitgezonden, zodat ook via de zenders Goes en Roermond, die tech nisch de uitzending wel hadden kunnen voortzetten, het storingsplaatje te zien was. Dit heeft men gedaan omdat het programma na de hervatting vanaf het moment van de storing werd herhaald Haren (Gr.), om het léven kwam. De me de-inzittende, J. Neinhuls uit Leermens, Uep zware verwondingen op en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen worden overgebracht. BUITENLAND President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek ls bezig met de vor ming van een nieuw kabinet na het ont slag van El Assali, een van de vier vice- presidenten van de republiek. Het nieuwe kabinet zal vyftien leden tellen, o.w. drie vice-presidenten. Deze drie zyn maar schalk Amer, Hoeranl en Boghdadi. die thans ook reeds vice-president zyn. El As sail wenste af te treden ln verband met beschuldigingen dat hU in 1954 'n samen zwering zou hebben geleid om Syrië onder het gezag van wijlen Koning Felsal van Irak te brengen. Volgens El Assail heeft or pers een verkeerde voorstelling van za ken gegeven wat betreft documenten, die bij het proces te Bagdad zijn overgelegd. Gomoelka. de eerste secretaris van de Poolse communistische party, en Cyran- kiewlcz. de Poolse premier, zullen deze maand de Spvjet-Unle bezoeken, zo meldt het Russische persbureau Tass Bij de overstromingen ln het zuiden van Frankrijk (departement Gard) zyn 36 mensen om het leven gekomen en 45 dor pen verwoest, circa 20.000 mensen zyn zo goed als dakloos geworden. Overal waar het water daalt, kan men zien dat de vel den en wijngaarden met een laag siyk zijn bedekt. Het ls nog te vroeg om met enige zekerheid een schatting te geven van de aangerichte schade. Het staat echter vast dat deze aanzienlijk ls. weg, de grote file verlaten en was links uitwijkende tegen een andere auto op gereden, waardoor f. 57.15 schade was ontstaan, waardoor een civiele vorde ring was ingediend. De officier van Justitie eiste f. 30 boete of 10 dagen. De plv. kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 10 boete of 4 dagen, met toewijzing der civiele vordering f. 57.15. Vier studenten te Leiden, hadden in de nacht van 17 mei op het Rapenburg een vuurtje gestookt en door hevig rumoer de rust verstoord. De officier van Justitie eiste tegen de eerste twee verdachten f. 7.50 boete of 3 dagen. Uitspraak f. 10 boete of 3 dagen. De zaak tegen de twee andere verdachten werd aangehouden. Een inwoner van Hillegom stond te recht wegens baldadigheid op 19 juli in een café-restaurant in De Kaag-Alke made. Eis f. 20 boete of 8 dagen. In verband met gunstig rapport van de verbalisant werd de uitspraak f. 15 boe te of 5 dagen. Een Leidenaar moest terecht staan wegens openbare dronkenschap by her haling. Verdachte was niet verschenen, maar wel zijn dochter, die geen boete maar hechtenisstraf voor haar vader vroeg. Zij kreeg haar zin, want de plv. kantonrechter veroordeelde hem tot drie dagen hechtenis onvoorwaardelijk. Een Leidse opkoper had te Voorscho ten een fiets en een kachel gekocht, zonder dat hij vergunning had van B. en W. en zonder dat hij een register had. Eis f.. 10 en f. 25 boete. Uitspraak f. 5 en f. 15 boete. Van Nelle bestellen 1 Advertentie. Douzastraat 2a: Emigratie-voorlichtings avond over Australië. 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Chr. Reis - ver. Dia's van Centraal Europa en Neder land. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie voor alle richtingen. 8 uur nam. Wijkgebouw Levendaal. Ledenvergade ring Chr. Hist. Unie. 8 uur nam. DONDERDAG Hotel Centraal: Jaarverg. Chr. Hist. Jongerengroep. 7± uur nam. Hogewoerd 175. Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.25 uur nam. Stadszaal (grote zaal). Abonnements concert Residentieorkest o.l.v. W. van Ot- terloo. Solisten Theo Olof en Herm. Krab bers. 8 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 8. Kon. Ver. Oost en West. Lezing mevr. G. Kramers-de Vlaming Wijkgebouw Levendaal. Receptie 30-]arlg bestaan Chr. Tamboer- en Pijperkorpa „Kunst en Genoegen". 810 uur nam. Pronken met andermans tegels Een tegelzetter uit Zoetermeer, werk zaam in de nieuwbouw aan de Jan Kloosstraat te Noordwijk, miste dezer dagen een partijtje eterniettegels. 's Avonds tevoren waren deze vrij dure tegeltjes zorgvuldig in een kast opge borgen. maar niettemin bleken ze de volgende morgen te zijn verdwenen. De recherche werd in de zaak ge mengd en bij het onderzoek ter plaatse viel de aandacht op een jonge schilder, die ook op het karwei werkte. Al gauw bleek, dat hij wel iets meer van de tegel affaire moest afweten. Zijn verhaal, dat hij wel wat tegels had meegenomen, maar dat hij die onderweg had wegge gooid, klonk niet erg geloofwaardig. Op verzoek van Noordwijk ging de Leidse politie een kijkje nemen in de woning van de schildersgezel. Men trof een gc deelte van de ontvreemde tegels aan en nam deze in beslag. De recherche is bezig uit te zoeken I waar het restant is gebleven. I ZATERDAG Bolsotkade 2a. K. en O.-excursie. Gem. Archief en Pilgrim Father-huisje. 2.30 uur nam. Schouwburg. Tuneelver. „Tot Ieders Ge noegen" speelt „Het huis aan het meer". uur nam. Stationsplein. Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Pan van Per sy n. 1.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal) .Feestavond Wbv. „Ons Belang". 7.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Titus Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De circusheid" (alle leeft.) Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Nlete dan pech" (alle leeft.). Werkdagen: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Casino: „Jenny" (14 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Liane, het meisje van het oer woud" (14 Jaar). Werkdagen; 2.30, 7 en 9.15 uur. l.uxor: „Loving you". (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van moderne Nederlandse grafiek. Dinsdag en vrydag van 1113 uur, zaterdag 1416 uur (t/m 31 oktober). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.em. 11 oktober) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 :iur De avond- en nachtdienst van de Apo- heken te Lelden wordt waargenomen door \potheek Reyst, Fteenstraat 35. tel. 20136 >r> te Oegstgeest door Apotheek Oegst- grest. Wilhelmlnapark 8, tel. 20274. Bij geen gehoor bjj Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2