u ERNSTIGE OVERSTROMINGEN IN Z.-FRANKRIJK: 40 DODEN Auto's door water weggesleurd Pracht handen fltBEfl A'Tub. 95 Westduitse Bondsdag eist beter behandeling voor de Oostduitsers Processen tegen twee ex-SSers en een generaal nu van de baan TAIPEH WEINIG INGENOMEN MET DULLES' VERKLARING HEIL BRON SPECIAALZ0UT Verkeerschaos tijdens spitsuren Kerkelijk Leven blke coleman '^StSSassf "ww»,., Een Voéeuwkt êeqrtf? in cêceetevk db SECRETARESSE Pakken oude Couranten ƒ0.75 per 5 K.G. Verkoop bij executie DONDERDAG 2 OKTOBER 1958 Zware schade aan de oogst Bij ernstige overstromingen in de zuidelijke dalen van de Ce ven nen (Zuid-Frankrijk) zijn 40 men sen om het leven gekomen. De overstromingen, de ernstigste van deze eeuw, zijn het gevolg van zeer zware regenval in de afgelo pen dagen. De fruit- en druiven oogst heeft zeer te lijden gehad, hele kudden schapen zijn verdron ken en honderden woningen moes ten worden ontruimd. De spoorlijn van Parijs naar Nimes is onderbroken door het instorten van een brug in de buurt van Nimes. De grote atoomfabriek van Marcoule is door het overstromingsgevaar van de buitenwe reld afgesloten. Veel slachtoffers zijn gevallen onder automobilisten, die met hun wagens in de dalen door het snel stijgende water werden verrast en meegesleurd. Zo is bij Bagnols-sur-Seze een auto met twee vrouwen en drie kinderen verdwenen. Voorts worden nog verscheidene auto mobilisten, boeren en ook mannen van Geen uitbreiding Libanees kabinet Ondanks aandrang der V.S. De Amerikaanse ambassadeur in Beiroet, McClintock, heeft tegenover een aantal Libanese parlementsle den verklaard, dat de Libanese re gering zou moeten worden uitge breid met enige aanhangers van oud-premier Sjamoen. Voorts ge looft hij, dat de nieuwe regering on der leiding van de vroegere rebel lenleider Kar ami zo spoedig moge lijk het vertrouwen van het parle ment moet vragen en dat het par lement van 66 tot 88 leden moet worden uitgebreid. De ambassadeur deelde voorts mede op een persconferentie in de Ameri kaanse ambassade, dat in de komende dagen een bekendmaking over de te rugtrekking van de 7500 Amerikaanse militairen uit Libanon kan worden ver wacht. HU ontkent echter, dat de „te rugtrekking afhankelijk zou zijn van inwilliging van zijn wensen". Premier Karami heeft gisteravond echter nadrukkelijk geweigerd zijn ka binet uit te breiden. Saeb Salam, de voormalige opstandelingenleider in Bei roet beschuldigde de ambassadeur van inmenging in Libanons binnenlandse aangelegenheden. De FalangepartU, die in de oppositie is, heeft daarop weer medegedeeld, dat zU de door haar uit geroepen algemene staking niet zal af gelasten voordat aanhangers van Sja moen en andere oppositie-elementen in de regering zUn opgenomen. Hikmat Sjaman, inspecteur van poli tie en familielid van oud-president Sja moen, die gisteren door leden van het volksverzet is ontvoerd, is vrügelaten. Bij wijze van vergelding hadden de Li banese Palangisten personen van de te genpartij ontvoerd, onder wie oud-mi nister van Buitenlandse Zaken Henri Pharaon, die zijn bemiddeling had aan geboden voor de uitwisseling van gijze laars. De missie van VN-waarnemers in Li banon, die moeten waken tegen clan destiene wapenzendingen vanuit Syrië, heeft haar vierde verslag aan de Vei ligheidsraad der Ver. Naties gezonden en daarin verklaard dat geen gevallen van illegale infiltraties zijn ontdekt. En als er al gevallen aan de aandacht van de VN-waarnemers ontsnapt zijn, kun nen het slechts onbetekenende infiltra ties zijn geweest, aldus het verslag. reddingsploegen en de brandweer ver mist. In de stad Ales, die 40.000 inwoners telt, moesten honderden huizen over haast ontruimd worden. Een brug die normaal zes meter boven het riviertje de Gardon uitsteekt, kwam geheel onder water te staan. Een der slachtoffers is een jongetje, dat verbrand is toen het huls waarin hy zich bevond in brand vloog door kortsluiting nadat een lichtmast tegen de gevel was gevallen. Aan de oever van de Gardon moesten boeren, die op hun velden aan het werk waren, machteloos toezien toen een van hen met zUn trekker door het water werd meegesleurd. Op sommige plaatsen begon het over- stromkigswater gistermiddag terug te lopen. Men verwacht, dat het peil van de Rhöne als gevolg hiervan tot vijf meter zal stijgen. Veel verbindingen in de rampgebieden zijn verbroken. Ook 'm India Bü overstromingen in het westelük deel van de Indiase staat Uttar Pradesh zUn 43 mensen verdronken, circa 800.000 ha land ondergelopen, ruim 5.000 hui zen vernield of beschadigd en 800 stuks vee verdronken, zo is in Lucknow, de hoofdstad van deze staat bekendge maakt. De overstromingen ontstonden door zware regenval. Elvis-invasie De Amerikaanse kazerne in Fried- berg, waar rock 'n roller Elvis Pres ley anderhalf jaar als chauffeur van een tankcompagnie zal dienen, is gisteren blootgesteld aan een inva sie van jonge meisjes. Het prikkel draad, de hoge muren en de stoere mannen van de militaire politie hebben niet kunnen verhinderen dat een krioelende menigte opge wonden meisjes doordrong tot het perron waar de militaire trein uit Bremerhaven Elvis afleverde. Dertig fotograven en verslagge vers waren er ook - en sommige fo tografen hadden in hun auto's jonge meisjes meegesmokkeld, die ze ter- wille van een mooi plaatje beloofd hadden dat zij Elvis mochten om helzen. Andere meisjes doken uit het niets op. Op het station van Friedberg had den honderden jongedames met bloemen staan zwaaien, in de hoop dat de trein daar zou stoppen. Maar het Amerikaanse leger kon dat nog voorkomen Zelfs toen Elvis in de militaire autobus zat, die hem naar zijn ba rak zou brengen, en de MP toch meester van de situatie scheen, loer den nog onder de banken meisjes aangetroffen. Drie dagen lang moet Elvis bin nen de kazernemuren blijven. Het Amerikaanse leger vreest nieuwe invasiepogingen en nimmer ruw of schraal Het is de Hamomelis die het 'm doet Protest tegen de tirannie Slechts platonische betuiging van trouw (Van onze correspondent te Bonn) In de technische universiteit van West-Berlijn riep de Westduitse Bondsdag gisteren eensgezind de openbare mening van de gehele we reld op om te pogen een einde te maken aan de nu reeds dertien jaar durende communistische tirannie, waaronder zeventien miljoen Oost duitsers zuchten. Naast dit protest tegen de onmenselijkheid in de Rus sische zone, stond de eis tot herstel van de Duitse eenheid. De Bondsdag verklaarde zich bereid tot het steu nen van ieder gesprek over de een heid op de basis van een overeen komst tussen de grote vier. Het lag in de bedoeling, dat men in een vlammend protest de wereld zou tonen, welk een verontwaardiging heden ten dage in West-Duitsland bestaat over de voortdurende kloof tussen de beide Duitslanden. Radio en pers heb ben bijzonder veel aandacht besteed aan deze BerlUnse opening van de derde zittingsperiode van de Westduitse Bondsdag, maar het is bepaald te boud om te zeggen, dat de gemiddelde West duitser bezield is met dezelfde energie om de eenheid tot stand te brengen als de politici gisteren te Berlijn aan de dag hebben gelegd. Een dezer dagen gepubliceerd opinie onderzoek toonde nog eens aan, dat steeds meer Duitsers steeds minder gaan geloven in de mogelijkheid van een Duitse hereniging op de korte baan. Te West-Beriep, waar voor één keer alle partij-politieke tegenstellingen ter zijde waren gesteld, toonde men zich eensgezind bij de indiening van een motie, waarin de regering verzocht wordt te doen wat zij kan voor de ver betering van de toestand der Oost duitsers. Maar alle fraaie woorden van gisteren met of zonder pathos voorgedragen, kwamen slechts neer op platonische be tuigingen van trouw. Realistisch is zeker, dat de Bondsrepubliek thans met de Grote Vier op alle mogelUke manie ren wil samenwerken om te komen tot de eenheid, maar dat zU blijft staan op haar mening, dat een gesprek met de Oostduitse communistische regering niet tot stand kan komen. Met dit alles valt evenwel te betwijfelen of men werkelijk door dit appèl van Berlijn er ingeslaagd is de Duitse kwestie over het dode punt heen te helpen.. De sleutel van de op lossing hiervan ligt nu eenmaal niet te West-Berlijn, maar te Moskou. Reddende paragraaf uit 1954 (Van onze correspondent te Bonn) Het is ongetwijfeld een toeval, dat ln de tqd van enkele dagen drie processen tegen Duitsers, die ervan beschuldigd werden in de oorlog misdaden te hebben gepleegd, stopgezet zijn. Het betreft hier de processen tegen de ex-generaal Tols- dorff, de ex-SS Hauptsturmftihrer Mill- ler en de ex-SS-generaal Reinefarth. Tolsdorff was ervan beschuldigd op 3 mei 1945 een kapitein te hebben laten fusilleren, die aan de Ingang van een dorp een bord met een rood kruis had laten plaatsen teneinde het dorp te be schermen tegen Amerikaanse beschie tingen. De vervolging tegen hem werd gestaakt, omdat de Rechtbank ver wachtte dat tegen de generaal toch niet meer dan drie jaar zou worden geëist. In dat geval voorziet de wet ln een am nestie. De nu reeds beruchte paragraaf 6 van cie Westduitse z.g. strafvrijheidswet van 1954 heeft reeds verscheidene lieden, die in de oorlog beestachtig tekeer zijn ge gaan, gered. Te Flensburg is indertijd een man vrijgelaten, die nog na de capitulatie mensen heeft doodgeschoten wegens z.g. desertie. De fusillering op bevel van Tolsdorff van een kapitein valt blijkbaar onder dezelfde amnestiebepalingen, hoewel zij algemeen als moord wordt verklaard: tenslotte was er op 3 mei 1945 niet veel meer te verdedigen Dezelfde paragraaf heeft de SS'er Mülller gered. Deze had in april 1945 de burgemeester van een klein, Zuidduite dorpje laten dood schieten, omdat deze de witte vlag had uitgestoken teneinde zijn dorp te beschermen voor Ameri kaanse beschietingen. Müller zowel als Tolsdorff zeiden dat er een z.g. witte-vlaggen-bevel heeft be staan, volgens hetwelk iedereen, die de witte als blijk van overgave uitstak, doodgeschoten of opgehangen moest worden. De Rechtbank te Traunstein. die Tolsdorff nu laat lopen, heeft dezelfde RECHTZAKEN Vrouw gedood na een echtelijke twist De Arrondissementsrechtbank te Gro ningen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 35-jarige bankwerker uit Nieuweschans, die zUn vrouw, na een echtelijke ruzie, met een broodmes zo danig heeft gestoken, dat zij kort nadien is overleden. De officier van Justitie had 14 dagen geleden 4 jaar gevangenisstraf geëist. De rechtbank veroordeelde hem tot drie Jaar met aftrek. Eisenhower vermeed duidelijke uitspraak In regeringskringen te Taipeh, de na tionalistisch Chinese hoofdstad, is men weinig ingenomen met de verklaring van minister Dulles, dat de nationalistische troepen van de Quemoy- en Matsoe- eilanden moeten worden teruggetrokken, wanneer communistisch China bereid is tot een wapenstilstand. Generalissimo Tsjang Kai-sjek heeft met zijn minister van Buitenlandse Za ken Kwang Shao-ku en leiders van de Kwomintang de verklaring van Dulles besproken. Na afloop weigerde men com mentaar te geven. President Eisenhower heeft gisteren op zijn persconferentie vermeden een dui delijke verklaring over de crisis in de Straat van Formosa af te leggen, die een aanvulling had kunnen betekenen op de opmerkingen van Dulles. Daarom kunnen waarnemers in Washington nog steeds niet met zekerheid vaststellen of de Amerikaanse politiek t.o.v. de toe stand in het Verre Oosten een belang rijke wijziging heeft ondergaan. De opperbevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan, admiraal Feit, heeft op een persconferentie gezegd, dat de positie van de verdedigers van Quemoy elke dag beter wordt. De Verenigde Sta ten willen, aldus Feit, voorkomen, dat de huidige vijandelijkheden tot een oor log uitgroeien. Ondanks hevig vuur van communisti sche artillerie hebben nationalistische landingsschepen voorraden naar Groot Quemoy gebracht. De afgelopen week zijn door het vuur van acht inch-houwitsers op Quemoy talrijke installaties, geschutsstellingen etc. op het vasteland vernietigd, aldus is in Taipeh bekendgemaakt. De kanonnen werden door Amerikaanse mariniers ge ïnstalleerd. Vice-admiraal Liu Hoh-tu van het ministerie van Defensie te Taipeh heeft medegedeeld, dat meer en meer het communistische vuur op Quemoy in ge lijke mate wordt beantwoord. Sinds 23 augustus hebben de communisten ca. 380.000 granaten op de Quemoy- en Mat- soe-eilanden afgevuurd. De V. S., Australië en Nieuw-Zeeland hebben gezamenlUk een beroep gedaan op communistisch China om zijn aan vallen op Quemoy en Matsoe stop te zetten. De drie landen zeggen in een gemeen schappelijk communiqué, dat men geen militaire middelen moet gebruiken om territoriale ambities te bevredigen. opvatting van de beruchte paragraaf 6 als de Rechtbank te Neurenberg, die Müller vrij-uit laat In beide gevallen is er geen sprake van vrijspraak, wel van amnestie. Te Flensburg zal de ex-SS generaal Reinefarth wegens gebrek aan bewijs niet voor het gerecht behoeven tc ko men, aldus de beslissing van de Officier van Justitie in deze Noordduitse stad. Reinefarth was ervan beschuldigd in 1944 verantwoordelijk te zijn voor de vermoording van duizenden mannen, vrouwen en kinderen tydens bet neer slaan door de Duitsers van de opstand van Warschau. Reinefarth, die o.m. beschuldigd werd door de Freiburgse hoogleraar Thiele, is zondag j.l. gekozen als lid van het Slees- wijk-Holsteinse parlement voor de Par tij van de Vluchtelingen, de BHE, die in het verleden al meer zijn bijzonder gro te voorkeur voor ex-SS'ers aan de dag heeft gelegd. Opstandelingen hebben nog 16 vbegtuigen Het hoofd van de inlichtingendienst van de Indonesische Luchtmacht, lui tenant-kolonel Siswadi, heeft gisteren verklaard, dat de opstandelingen van Midden-Sumatra en Noord-Celebes vlie gers en andere bemanningsleden voor vliegtuigen laten opleiden in verschil lende landen, met inbegrip van Formosa. HU schatte, dat de opstandelingen nog beschikken over 16 vliegtuigen, waar onder B-29-bommenwerpers. Deze toe stellen zijn, aldus overste Siswadi, ge stationeerd op een luchtbasis in het buitenland. De naam van dit land werd door hem niet genoemd. Luitenant-kolonel Siswadi waarschuw de dat, gezien deze feiten, het duidelijk is dat er nog steeds gevaar voor lucht aanvallen door de opstandelingen be staat. In de eerste maanden van dit jaar voerden de opstandelingen luchtaanval len uit op verschillende plaatsen in Oost-Indonesië en op de Oostkust van Borneo. Tussen april en juli werden 45 van deze aanvallen gemeld. Moeders/ gebruikt NU voor tafel en keuken met mineralen en sporenelementen Er is slechts één uitkomst voor het vierkante meter. Dit noemde de voorzit- probleem van de verkeerschaos tijdens de spitsuren: het bevorderen van het gebruik der openbare vervoermidde len", aldus de mening van de voorzit ter van de Kon. Ned. Ver. van Tran sport-ondernemingen, mr. D. van Set ten. HU uitte deze conclusie vandaag in zUn jaarrede, een uitvoerig betoog over het vervoer tUdens de spitsuren die hU hield tUdens de buitengewone algemene vergadering van de KNVTO aan boord van het m.s. „Erasmus" op een tocht langs de Delta-werken. Met een stroom van cijfers toonde mr. Van Setten aan, dat deze conclusie niet ten voordele van de vervoerbedrij ven zou strekken, want het vervoer m Ge spitsuren betreft voor het overgrote deel abonnementhouders die worden vervoerd tegen gereduceerd tarief, te zwaar gereduceerd, aldus spreker, voor welk vervoer extra materieel moet wor den ingelegd dat hoge kosten voor het bedrijf met zich brengt. De vraag dringt zich op of onze we gen en straten nog wel in staat zijn een zo aanzienlijke uitbreiding van het openbare vervoer te verwerken, zonder dat daarvoor bijzondere maatregelen worden getroffen. Spreker zette uiteen dat de 828.000 reizigers die zich elke dag op de spits uren, van 16.30—18.30 uur, aandienen, met elkaar tijdens hun vervoer 331.200 vierkante meter straatoppervlakte in beslag nemen. Zou eenzelfde aantal rei zigers zich per personenauto verplaat sen, dan zou ruim 8.5 maal zo veel ruimte worden beslagen, n.l. 2.898.000 NED. HERV. KERK Beroepen te Vliselngen (vac. B. F. C. de Groot) A. Th. Rothfusz te Renkumj te Appelscha L. Hylarides te AugustLnus- ga; te Poortvliet (toez.) F. de Jong te Kootwijk. Aangenomen naar Warga D. Mulder te Borger. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Ennelo G. de Vries te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis (vac. T. Spilker) C. Mak Azn. te Roden; (vac. H. Vollen hoven) A. Trapman te Stad aan 't Ha ringvliet. Aangenomen naar Lethbridge (Albepta. Canada) A. Kuyvenhoven, kand. te Grand-Rapids (U.SA..) (voorheen stu derend aan de V.TJ. te Amsterdam). OSBORN, REDDING OF GEVAAR? Op 1 en 2 november wordt er op „De Horst" te Driebergen een conferentie gehouden, waar enkele bekende figuren uit de medische en theologische wereld zullen spreken over „Osborn, redding of gevaar?" Deze conferentie staat onder leiding van dr.. J. M. van Veen, direc teur van het cursus- en conferentiewerk van „Kerk en Wereld". ter de kem van het spitsenverkeer-pro- bleem. Laat men de zaak op zijn beloop, dan komt de chaos vanzelf. Als oplossingsmogeiykheden bracht mr. van Setten de autobusstations met vrUe toegangswegen in dc centra van Chicago en New York onder de aan dacht, alsmede, ae Rotterdamse plan nen voor een metro-tunnel, de in aan bouw zUnde vrUe tram- en buskrui singen op de Sudtiroler Platz in We nen, de mogelUkheid van het ver springen van werktyden van indus trieën en verlichting van op het open baar vervoer drukkende lasten. Een ding is zeker, werktijdverkorting in het vervoer leidt onherroepelijk tot vermindering der produktiviteit per man, dus tot tariefsverhoging of verdere kwaliteitsvermindering. Hierover dus geen illusies, aldus be sloot mr. Van Setten. Televisie-kerkdiensten GEREF. KERKEN (ART. 31) DOEN ER NOG NIET AAN MEE Gisteravond heeft de synode van de Geref. Kerken (Art. 31) een rapport behandeld van de deputaten van radio- uitzending van kerkdiensten. Daarbij kwam tevens ter sprake het uitzenden van kerkdiensten door middel van de televisie. Deputaten deelden mee, dat zij zich zo veel mogelijk op de hoogte had den gesteld van de mogelijkheden op dit gebied en tot de conclusie waren geko men, dat de uitzending van kerkdien sten door middel van de televisie zich nog in het experimentele stadium be vindt. Tot nu toe is er nog geen kerk dienst uitgezonden, die niet min of meer het karakter van een show ver kreeg, door allerlei elementen die wer den ingevoegd in de kerkdienst. Indien de thans vergaderende kerken zouden besluiten voor haar kerkdiensten ge bruik te maken van de televisie, zou geen enkele concessie mogen worden gedaan, die in strijd zou zijn met het karakter van de eredienst. Wanneer echter de televisie het experimenteel stadium zou hebben verlaten en zou blijken, dat er mogelijkheden bestaan voor een uitzending, die niet te kort doet aan het wezen van de gereformeer de kerkdienst, dan hebben deputaten er geen bezwaar tegen, dat deze mogelijk heid gebruikt wordt. Zij stelden de synode daarom voor opnieuw deputaten te benoemen en deze deputaten naast de behartiging van de radio-uitzendingen voor kerkdiensten op te dragen met grote voorzichtigheid de ontwikkeling te volgen van de televisie met het oog op de vraag of een gereformeerde kerk dienst met behoud van zijn karakter uitgezonden kan worden. Hierover zou den de te benoemen deputaten eventueel bij de eerstvolgende synode rapport moeten uitbrengen.. De synode besloot dienovereenkomstig. I urlijk wilt U de allerbeste oliestook voor Uw goede geld. Natuurlijk eist U daarom omdat alleen Coleman de meest verwende warmteêisen vervult, uniek zuinig in verbruik en onvoorstelbaar laag In prijs is. Een Coleman topklasser reeds v.a. f 335.- verkrijgbaar bij elke goede handelaar. MARKT CO. (IMP.) LTD.. KEIZERSGRACHT 691; AMSTERDAM SLEUTELTJES GEVRAAGD Family living In the Hague with 3 children wants cook- aousekeeper. We have werkster three times a week. Cooking and light housekeeping only. Intern. Call 553909 fore inter view. Rustige dame, b. b. h. h. zoekt gezellige gestoff. zit- en slaapkamer. Liefst ln centrum. Br. bur. van dit blad onder no. 1735 k. Echtpaar /.oekt. tijd. gem. k.(s) met gebr. van keuken, f 120 p. mud. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2067 k. f| Gevr. 2e kapster, beslist goed unn. permanenten en water golven, v. g. g. v. Malson Kreeft. Wilhelmlnapark 1, Oegstgeest, tel. 26670. Te koop gevr. 1. g. st. z. babybox. Zoutkeetlaan 1, Oegstgeest. tel. 21153. B Gevr. nette hulp 1. d. huish., zelfst. kunn. werken, v. g. g. v. Mevr. Kruyt. Zoeterw singel 91 Goed tehuis gezocht voor 2 Jonge katjes. Burggravenlaan no. 145. Leiderdorp. Gevr. In Lei derdorp garage of stalling voor Volkswagen, voor direct of la ter. Brieven bur. van dit blad onder no. 217 k. AANGEBODEN BI Aangeboden goed onderh. aardkaohel. Te bevr.: Buys Ballotstraat 36, Leiden. Pannonla een - moderne 250 c.c. t.t. met voor- en ach tervering, grote benzinetank, diubbelsiit, ingesloten ketting en accu enz. voor f 1660. Wei nig geld voor een 250 cc. Valk a/h. Schouw, Voorschoten. Aangeboden bromfiets. Na 7 uur. Sohelpenkade 31. Gezellige betrekking aange boden vóór dagmeisje. Moder ne bungalow ln Wassenaar. Duinrooslaan 4, niet ver van tramhalte. Tel. K 1751 - 8072. B Plannen voor een rijbewijs? Voor een prettige en goedkope opleiding naar Rijschool v. d. Hoogen, Waardstraat 37. tel. 24246. H Te koop aangeboden een bruidsjapon, maat 44. Tous- salntkade 11 a, Leiden. B Drletex voor veilige luier- was. Géén bleekmiddel, géén geïrriteerd huidje. B Aangeboden haardkachel, zo goed als nieuw, compleet met achter- en grondplaat en pijp. Tevens ,,Bes" oliekachel en Valor" oliekachel. Drui- venstraat 31, Lelden. DIVERSEN B Werelddierendag 4 oktober as. Dames en heren gevraagd voor de stand Aanmelden: Pleter de la Courtstraat 111. Offer Uw zaterdagmiddag aan dit mooie doel. II u wel Uk. Wendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemiddel .kantoren. Uitsl. vr. medewerkers. Dankbet. ter Inzage. Nederlands Bemidd.- centrum. Hoofdadm., Postbus 60.37, Amsterdam. Kantoor 's-Gravenhage, Pahudstraat 64. Zat., zond. 28 uur. BU de Hoogleraar-Directeur van het op te richten Biochemisch Laboratorium van de RUks Universiteit te Leiden, Dr. H. Veldstra, vaceert de functie van Vereist wordt een middelbare schoolopleiding, alsmede de opleiding privé-secretaresse. Gegadigden moeten ruime ervaring hebben in het stenografisch opnemen en uitwerken van Ned. en zo mogelijk van Engelse teksten en vlot kunnen corresponderen in de moderne talen. Leeftijd circa 23 jaar. Schriftelijke sollicitaties onder no. 951/1063 (in linker bovenhoek env. en brief) aan het bureau Personeels voorziening van de Rijksoverheid, Prins Mauritslaan 1, Den Haag. Woningruil Amsterdam—om streken Leiden. Aangeboden 4- kamewonlng. huurprijs f 11.05. Gevraagd soortgelijke woning, in bezwaar. B| Aangeboden dubbel boven- uls, 5 k. en badk., Den Haag. Benoordenhout, prima 6tana, tel. 721015. Gevraagd vrij huls. minimaal 6 k.. te Lelden of omgeving. Brieven bur. van dit blad onder no. 2072 k. B Jongeman, 32 J„ vast werk, i z. kennlsm. met serieus meisje uit werkende stand of Jonge vrouw, gesch. geen bezwaar, 1 leeftijd tot 30 J. Brieven bur. van dit blad no. 2082 k. Afgehaald aan ons bureau Witte Singel 1 Openbaar Slachthuis Zaterdagmorgen 9.30 uur ver koop van partij MAGER RUNDVLEES. Voorw. goedgekeurd. De verkopers. SLIK EN VRIEZEKOOP. welke zal worden gehouden op vrijdag de 3e oktober 1958 des v.m. 10 uur, ten laste van G. H. Heynis, wonende te NoordwUk, Huls ter Duin straat 48, van een PERSONENAUTO merk Rover, Sedan 4-deurs, kentekenbewijs X P 00-18. ZEGT HET VOORT. De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De auto is een uur voor de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, L. J. HAGE.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 15