PAOl SCinde pijp! fiiwia/twttCL Textielwinkeliers vragen„Geen cadeaus meer van zeepindustrie" Politie-internaat te Noord wijk Modeshow meisjesver .„Irene" in Noordwijkerliout een succes Mpt enkel woord 1 Te Genève is een conferentie begon Agenda DINSDAG 30 SEPTEMBER 1958 Melkmoeilijkheden in Vlaardingen Doorbreker van de melksanering door een fabriek „drooggelegd" Kort geding voor de Haagse rechtbank (Van onze Haagse redactie) Voor de president van de Haagse Rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, heeft gisteren een kort geding ge diend, dat de Viaardingse melksiyter B. G. Suyker heeft aanhangig ge maakt tegen ©en Haagse melkfabriek, van wie hy voortzetting eist van de melkleveranties. Met ingang van gisteren heeft deze fabriek nameiyk het leveren van melk aan genoemde slijter gestaakt, omdat de andere Viaardingse slijters dit verlangen. Zij dreigden in den ver volge hun melk van een andere fabriek te zullen gaan betrekken, indien de fabriek sou doorgaan melk te leveren aan de heer Suyker, die door zijn Viaardingse collega's wordt beschouwd als een „onderkruiper", omdat hij de enige slijter in Vlaardingen is, die niet meedoet aan de in het begin van dit jaar ingevoerde „melksanering". De heer Suyker is namelijk doorge gaan met het ook in hoge flatgebou wen aan de deur bezorgen van melk, in tegenstelling tot al zijn collega's, die hebben afgesproken geen trappen meer te lopen en die de huisvrouwen liever beneden laten komen. Thans ligt het bedrijfje van de heer Suyker echter stil, omdat de Haagse fabriek hem geen melk meer levert, ter wijl hij evenmin ergens anders melk kan kopen. Zijn procureur, mr. H. E. Gotink uit Schiedam, verklaarde voor de rechter, dat de fabriek met het staken van de melkleveranties een onrechtmatige daad pleegde doordat zij handelt in strijd met de redelijkheid en het fantsoen, dat men in het maatschappelijke verkeer heeft in acht te nemen ten opzichte van een ander. Voorts verbreekt de fabriek op onrechtmatige wijze een bestaande overeenkomst, terwijl gedaagde ten slotte handelt in strijd met artikel 2 van de zuivelverordening 1946, welke immers bepaalt dat de fabrieken ver plicht zijn al hun slijters op de gebrui kelijke wijze melk te leveren. De vertegenwoordiger van de fabriek, mr. W. P. Bijleveld uit Dordrecht, was het met deze zienswijze in het geheel niet eens. De zuivelverordening betekent niet, dat een bedrijf tot de dood toe verbonden is aan een slijter, zo zei hij. De bedoeling en opzet van deze, overi- H. J. Heymans overleden CORRESPONDENT L.D. BOSKOOP Op de leeftijd van 84 Jaar is gister middag in !het ziekenibuis „De Wijk" te Gouda overleden de heer H. J. Heij- mans, oud-veldwachter te Boskoop. Bo vendien was de heer Heijonans jarenlang oorrespondent van ons blad. De heer Heijmans werd in 1873 te Lel den geboren. Hij werkte van zijn der tiende tot zijn negentiende jaar els drukkersleerling bij de fa. A. W. Sijt- IhoffToen de heer Heijmans 19 jaar was ging hij in dienst. Eenmaal de vader landse plicht volbracht trad (hij in dienst bij de Markt en Havendienst van Lei den. Het brugwaohterswerk beviel hem edhter niet. Uit vele sollicitanten werd de heer Heijmans in 1902 benoemd tot veldwachter van Boskoop. In 1927 werd de heer Heijmans gepensioneerd. Daarna werd hij deurwaarder van de plaatselijke belastingen Hij oefende deze funotie meer dan 20 jaar uit. Voorts is de heer Heijmans bode gens in zeer vage bewoordingen opge stelde verordening, is gericht op bijvoor beeld het zeker stellen van de af te leveren hoeveelheden en de wijze van aflevering. In het onderhavige geval is het een bedrijfsbelang voor de fabriek om de levering te staken, aangezien de fabriek immers bedreigd wordt met een radicale omzetvermindering, aldus mr. Bijleveld. Mr. Gotink repliceerde, dat de zuivel verordening vooral ook dient om boycot en het scheppen van een machtspositie te verhinderen. De president van de Haagse Rechtbank zal vrijdag vonnis wijzen. Directeuren van Amerikaanse reisbureaus in Nederland De afdeling staat New York van de „American Society of Travel Agents" (ASTA) houdt zijn Jaarvergadering in Den Haag op invitatie van de ANVV en „Holland Travel Service". De direc teur van laatstgenoemde organisatie en erelid van de ASTA, de heer Aad Hib- beler, bood de ongeveer 60 deelnemers aan de vergadering een cocktail te zij nen huize aan, gevolgd door een maal tijd in Hotel des Indes. De deelnemers aan de ASTA-verga- dering maken tal van tochten door Ne derland. Zij zijn zeer enthousiast over de schoonheid van ons land, de gast vrijheid, het logies en de keuken. Een hunner berekende intussen vlug, dat het voor de Newyorker goedkoper is zijn vakantie in Nederland door te brengen, dan in Florida. Overwogen wordt of het mogelijk is Nederland in „Europa-tours" voor Ame rikanen langer in te schakelen, dan een of twee dagen, die gewoonlijk worden uitgetrokken om de lage landen „te doen". BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Annette, dr. van. J. Reuss en M. Mar- ootty; Albertufl Wilhelmus Maria, dr. van C. H. de Groot en B. de Gens; Helens AdelaMe. dr. van N. J. van der Heijden en J. van Rijn; Margaretha Geertrui da Bernadette, dr. van J. J. Zandbergen en E. M. Pieterse; Hanna, dr. van J. van den Berg en C. Oberthoff; Cornells Petrus Ge- rardus Maria, zn. van C. L. M. van Veen en M. C. M. Koppers; Sylvia Harmina, dr. van H. Fehee en G. W. van Lente; Gerar- dUB Clemens Henrlous, zn. van G. J. van der Ham en H. C. M. Groenewegen; WU- lemlna Frederlke Amthonla, dr. vail H. van der Vliet en S. de Ridder; Piëta Pran- cina, dr. van F. Hartman en P. W. Bese- mer; Johannes, zn. van J. Christiaanse en C. C. Oudshoonn; Simon Hendrik Johan nes Maria, zn. van J. Teeike en A. van der Mee: Elizabeth), dr. van C. de Jager en J. van den Oever; Joost, zn. van J. Kreu- len en M. H. Fle6. GETROUWD H. HiHeferand en H. T. Fllippo; P. S. Geertema en C. M. A. Mulder. OVERLEDDEN K. S. Kweetroo. 61 Jr.. man: L. Rietker ken. 60 Jr., man; G. van Kuijk. 47 Jr., echtgenote van P. Blamsja&r; J. H. Gom man», 59 Jr.. man. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de jubileumvergadering, die de Ne derlandse Katholieke Vakbond voor de tcxtieldetailhandel ,.St. Willibrordus" gisteren in Marcanti te Amsterdam heeft gehouden, is besloten een telegram te zenden aan de grote Nederlandse zeepfabrikanten, met het dringend ver zoek een einde te maken aan het cadeau geven van textiel by de verkoop van hun zeepprodukten. Dit voorstel werd met een applaus door de aanwezigen aangenomen, nadat de directeur van het bonds'oureau, de l)eer H. H. M. Grootjans in het 40ste jaarverslag van de bond had uiteengezet dat de z.g. koffie- en theeactie van de textieldetailhandel de verkoop van koffie en thee door de textielwinkeliers ter bestrijding van het verstrekken van van de Verenigde Polder en de Nesse Polder geweest. De begrafenis zal don derdagmiddag a.s. om 2 uur plaats heb ben op de algemene begraafplaats in Boskoop. Behalve als congres- en conferen tie-oord trekt Noordwijk na het sei zoen steeds meer de aandacht voor het vestigen van tijdelijke internaats opleidingen. De hotelaccomodatie in een rustige en toch recreatieve omge ving biedt daartoe een bij uitstek gunstige gelegenheid. Was het dit voorjaar de opleiding van kraamver zorgsters van het Groene Kruis, wel ke in een der Noordwijkse hotels een prettig onderdak vond, de komende maanden is het de Politieschool te Wassenaar die voor haar vormings cursussen van adjudanten en briga diers in lnternaatsverband, een gast vrij en representatief tehuis vond ln hotel „Marie Rose" aan de Emmaweg. Deze cursussen houden verband met de herziening van de taakverdeling bij de gemeentelijke politiekorpsen. Hierbij wordt aan de kaderrangen van het lagere personeel meer bete kenis toegekend en een uitbreiding van de aan dit kader opgedragen taken in uitzicht gesteld. Om hen op deze taken toe te rusten worden voor de adjudanten en briga diers algemeen vormende cursussen ge organiseerd, die men zou kunnen ver gelijken met „een mentale training van de zenuwen der sterke arm". Voor de provincies Zuid-Holland en Zeeland is Wassenaar ingeschakeld. De komende drie weken zullen enkele tientallen adjudanten, afkomstig uit de politiekorpsen te Katwijk, Wassenaar, Voorburg, Vlissingen, Lalden, Gouda, Delft, Schiedam, Dordrecht. Monster, Alphen aan den Rijn en Vlaardingen deze scholing meemaken. In tegenwoordigheid van verschillende politie-autoriteiten werd gistermorgen het internaat in „Marie Rose" geopend. Wij merkten onder de aanwezigen op burgemeester D. de Loor uit Delft, voor zitter van de politieschool, de directeur van deze school, de heer J. J. Maandag, commissaris van politie te Wassenaar, de heren P. G. J. van Mulbregt en K. van der Ham, respectievelijk commis saris van politie te Delft en te Vlaar dingen, de hoofdinspeoteur-korpschef van politie te Noordwijk, de heer A. N. Merkelbach, de heer C. B. M. Wolf. hoofdinspecteur van politie te Wasse naar, en de heer G. van Leeuwen, ad ministrateur van de politieschool. De heer Maandag verwelkomde de autoriteiten en de adjudanten-cursisten. Dankwoorden richtte spreker tot de heer Merkelbach voor diens hulp by het vinden van accomodatle voor het inter naat en tot de heer Wolf, die veel voor bereidend werk had verricht. Burgemeester De Loor wees in zyn openingsrede op de grote verandering, welke zich voltrokken heeft ten aanzien van de politie-opleiding in Nederland. Spreker wist zich de tolk van alle be stuursleden toen hy commissaris Maan dag dank bracht voor de uitstekende organisatie. Dank bracht hy ook aan de korpschef van politie te NoordwUk. Uitvoerig ging de heer De Loor in op de noodzaak van het houden van der- gelyke conferenties. Spreker achtte het van groot belang, dat er nauwer contact zou komen tus sen politie en burgers. Van groot belang is het, dat in de politie een vriend ge zien wordt, een vriend in die zin, dat de politie elementen verwyderd, die de orde verstoren en de veiligheid van medeburgers bedreigen. Commissaris Maandag gaf een over zicht van de opzet en het doel van de vormingscursus. De belangstelling in de korpsen viel mee. Spreker uitte zyn voldoening, dat de aangezochte docen ten zich tot medewerking bereid ver klaarden. Het grote doel is de dienende taak als politie-ambtenaar met meer succes te kunnen verrichten. Na de opening bestond er gelegenheid tot kennismaking. De komende weken wacht de adjudanten een interessant en veelzydig programma. Een groot aantal belangrijke vraag stukken zullen door deskundigen wor den ingeleid en daarna in discussie worden gebracht. de textiel in de levensmiddelenbranche thans is geëindigd door overeenstem ming met vertegenwoordigers van de le vensmiddelenbranche. De zeepindustrie wordt daarentegen nog beschouwd als de grootste opponent van de textieldetail handel terzake van het cadeau geven van textiel. Deze industrie beroept zich cp de consumptieverwantschap van het artikel (zeep en handdoek etc.). De heer Grootjans deelde mee, dat tijdens de af- Op de Oranjewerf te Nieuu>en~ dam is gisteren het Panamese schip Michiganin twee stukken ge trokken. In de ontstane ruimte zal nu een stuk van 15 meter worden tussengebouwd. Het merkwaardige gespleten schip op de werf gezien vanuit een kraan. gelopen koffie- en theeactie in de ver gaderingen van de commissie cadeau stelsel vele malen de mogelijkheid is be sproken ook „zeep" in de actie te be trekken. De voorbereiding hiertoe was in een vergevorderd stadium, en is het nog. „U bent natuurlijk naar hier gekomen met de gedachte: wat zullen ze hier nu van terecht brengen", zei mej. Siets van Soeren, toen zij de modeshow, georgani seerd door de Meisjesvereniging „Irene" in hotel v. d. Geest, gisteravond opende. Inderdaad, met die vraag in het hoofd zullen de meeste bezoeksters en bezoe kers wel gekomen zyn, maar stellig zijn zij alle weggegaan met de overtuiging, dat de organisatrices, zowel als de grote en kleine mannequins, er heel veel van terecht hebben gebracht. Dat hun dit gelukt is, danken zij be halve aan de deskundige leiding van mevr. Smits vooral aan die Noordwy- kerhoutse winkeliers, die gezorgd heb ben, dat er prachtig materiaal was om te showen. De fa. Mens had gezorgd voor een collectie dames- en kindercon- fectie, de fa. Broekhof voor een uitge breide sortering schoenen, Arti Home voor sieraden en tassen, de heer v. d. Reijd voor brilmonturen en horloges en de heer Willemse tenslotte voor de zeer moderne kapsels. De zeer jeugdige mannequins 2 meisjes en een jon getje toonden behalve kinderkleding ook nog speelgoed van de fa. v. d. Niet. De fa. Gebra had gezorgd voor de zeer afdoende verlichting en de fa. v. d. Berg—Smit had de zaal versierd met schitterende grote en kleine bloemstuk ken. Dank zij het originele initiatief en de grote medewerking heeft men nu eens goed kunnen zien, wat er in eigen dorp op het gebied van kleding en wat daar mede samenhangt voor moois te koop is. De meisjes van „Irene", die waren BUITENLAND ia"1 e;eril v-fvyx nen waarop PTT-mensen uit de hele we- j re ld zich beraden over de basis waarop BINNENLAND I de komende vijf jaren het beleid van de internationale telegraaf- en telefoonver- Het 2-Jarig dochtertje Rutgertje van bindingen zal rusten. Deze conferentie de landbouwer L. Vlsch uit Oostendorp van de Internationale telecommunicatie- ls gisteravond in de buurt van haar unie zal een maand of twee duren, ouderlijke woning in de Eekerbeek ver- i De portie van Stockholm is zondag- dronken. Het meisje was spelend van huls avon<i met 250 agenten. 90 politieauto's gelopen en werd na een half uur vermist, j en 15 motorfietsen ln actie geweest voor Een broertje zag haax even later voor- een Speolale. strenge verkeerscontrole op over ln de beek liggen. De levensgeesten de uitvalswegen van Stockholm. De vangst waren toen echter reeds geweken. was enorm: 32 dronken chauffeurs, vijf onderwereldfiguren ln evenveel gestolen Cruys Voorbergh heeft gisteren op de -— p -- Brusselse wereldtentoonstelling in het Ne derlandse paviljoen zijn verzameling his torische kostuums getoond, welke onder gebracht is in het Haagse kostuummu seum. auto's. 300 chauffeurs die hun rijbewijs vergeten hadden, 32 die zonder belasting- kaart reden, 20 chauffeurs die nooit een rijbewijs hadden gehad!I De Belgische politie heeft de hulp van interpol Ingeroepen by het opsporen Zondag J.l. hebben opsporingsamb- I van een paneel uit de vijftiende eeuw een tenaren van PTT, ln samenwerking met altaarstuk van de Meester van de Sint- de gemeente-politie te Ellm (Dr.) de Ursulalegende, dat zondagochtend uit een clandestiene zender „Hollandla" opge- voormalig klooster, thans een kindertehuis spoord en in beslag genomen. Proces ver- te Brugge werd gestolen. Een man, die baal werd opgemaakt tegen een 20-jarige er, als toerist uitzag, had verzocht het landarbeider ln Ellm. i paneel te mogen zien. De man werd toe- gelaten en men liet hem een oeenblik Met ingang van donderdag as. zal alleen ln het vertrek met het paneel. Even boven België Frankrijk, de Duitee Bonds- later bleek de man met het paneel te zijn republiek en Nederland maandelijks een verdwenen, aldus de politie, luohtverdedigingsoefenlng worden gehou- Qp het prpefterreln van Nevada ln de den. De tweede oefening wordt ffhduden v s is gasteren een kernwapen van de JT S A 1 V.O. IS KlSUCJCIl CCIl op 6 november, de dende op 4 december. kraoht van tlen jdioton tot ontploffing gebracht. Het wapen hing aan een vast- - D® heer Meyer HamelJt gelegde ballon. Dit was de tweede proef de Hoofdstadoperette, is gisteren ter ob- p - - servatie opgenomen ln de ziekenverple ging aan de Prinsengracht te Amsterdam in verband met een ruggegraat. NED. IIERV. KERK Beroepen te Veenen-daal (6de pred.pl.) (toez.) P. de Jong te Kootwyk. Bedankt voor Oude Tonge G. J. Jansen te Daarle (O.). GEREF. KERKEN Beroepen te Oude-Pekela G. de Zeeuw te Schoonoord; te Tholen-Poortvliet J. D. B. van der Meulen, kand. te Amsterdam; te Vroomshoop W. P. H. Pouwels te Wom- mels (Fr.); te WeHkendam (2de pred.pl.) A. Trapman te Stad aan 't Haringvliet. - Aangenomen naar Oud-BeHerland J. H. land een collectie werken van Zuldafri- nolds. hun voldoening geuit over de bij- Meijer te Haamstede; naar Leerdam L. kaanse schilders word tentoongesteld. De zonder grote samenwerking, welke de ver- Bech te Oldemarkt. Benoemd tot hulp- eerste tentoonstelling zal op 1 oktober schillende deelnemende naties tijdens deze prediker te Hilversum L. W. Korvinus. as worden geopend ln het Gemeente- oefening aan de dag hebben gelegd. Ge- laatstelijk predikant te Medan (Sumatra), museum te Arnhem door de ambassadeur durende deze oefeningen zijn de ervarln- die deze benoeming ook aannam. Bedankt van de Unie van Zuld-Afrlka. De eollee- gen van voorgaande Jaren met betrekking voor de benoeming tot hulpprediker te tie zal later nog worden getoond in I tot de aanvals- en vexdedlgings-tactlek, i Hilversum P. B. Suurmond, laatstelijk pre- Utrecbt Groningen en Den Haag. I met succes in praktijk gebraoht. 1 diikant te Sorong (Nleuw-Guinea). ïn de huidige serie. De kraoht van het -5=-r_,wapen was ongeveer de helft van die van ^ng aan de Prii^engracht^Am^erfam !dc^t00mt)0m|«d(e H,roeJtm4 verwoestte. I Tijdens een oonferentle gehouden na afloop van de NAVO-vlootoefening Als uitvloeisel van het culturele ver- „Ship Shape" hebben de geallieerde op- drag tussen Zuid-Afrika en Nederland zal j perbevelheobers, admiraal Sir William gedurende de winter 19581959_ Ln ons Davis en luchtmaarsohalk Sir Bryan Rey- uitverkoren om als mannequins te fun geren, bleken op hun zware taak goed voorbereid door mevr. Smits en deden hetgeen zij tonen moesten alle recht wedervaren. De twee kleine meisjes deden het allerliefst en de kleine Mar- tien was gewoonweg een „succesnum mer", aanvankelijk omdat hij zo heerlijk verlegen was, maar later juist, omdat hij het helemaal niet meer was. De aanwezigen staken hun bewondering voor hetgeen getoond werd niet onder stoelen of banken en telkens weer was er een enthousiast applaus. Mevr. Smits zorgde er voor, dat geen enkel belangrijk detail de toeschouwers ontging. Cees v. d. Togt droeg met zijn pianospel ook veel bij tot het grote succes van het geheel. Hedenavond wordt de show herhaald. De kas van de meisjesvereniging zal er wel bij varen! Bromfietser raakte in brand In de Kerklaan te Apeldoorn kwam het afgelopen weekeinde een bromfiet ser tot de ontdekking, dat zijn kleding in brand stond. De man stuurde zijn bromfiets het Oranjepark in en wen telde zich daar in het vochtige gras, waardoor de vlammen doofden. Een juist passerende politieagent bracht hem naar een in de buurt wonende arts, die enige ernstige brandwonden constateer de. De regenjas, het overhemd en het ondergoed van de man vertoonden grote brandgaten. Vermoedelijk heeft hy een brandend sigarettenpeukje in de zak gestopt, in de mening verkerend, dat hij het vuur gedoofd had. Door de wind is waarschijnlijk het vuur aangewakkerd. NIEUWE UITGAVEN De Keerzijde, door Go Verburg. Uitg.: Zomer Keunlnga Wagenlngen. Als het morgenkrieken, door Mei d'Or- val. Ultg.- Bruna, Utrecht. Het Keerpunt, door H. Schröter. Oorspr. titel: Stalingrad Bis zur letzten Pa- trone". Vert, door J. H. Jansen, majoor bH de Generale Staf. Ultg.: Ad. M. C. Stok, Forum Boekerij. Den Haag. De laatste strijd, door Georges Berna- nos. en Beslissend moment, door Alba de Céspe- des. Deze 2 deeltjes verschenen ln de Procloea-reeks by Ultg. M|| W. Gaade. Den door dr. L. van Egeraat. Pocket, verschenen Ln vt*.py Uitgeverij „Helmond", AlgerUe, Servan-Schrelber. Ultg. de ..Heldenserie' Helmond. Luitenant In door Jean-Jacquee De Tijdstroom, Kerkelijk Leven V J {J t 1 J3 t J 1* VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 1880 Amateuxsprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kind. 19.05 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Eens komt de kans, radio-operette. 21.55 Act. 22.10 Toneelbeschouwing. 22.25 Strijkkwart. en solist. 23.00 Nws. 23.15 Koereen v. New. York. 23.16 New York cal ling. 23.21 Lichte muz. 23.4024.00 Metro- pole ork. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 Radio volksuniversiteit: Cultuursociografleche verkenningen, door prof. dr H D. de Vries Relllngh. Tweede lezing. i9.0Ö Nws. 19.10 Act. 19 20 Sport- praatje. 19.30 Lichte muz. 19.50 Gram. 20.00 Ja, met mij. 20.35 Alt en plano. 21.05 Caus. over kernenergie. 21.35 Saxofoon kwart. 22.05 Boekbespr. 22.10 Brabants ork. en sol. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Natuurfllmpje 20.36 Tekenfilm. 21.00 22.15 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 1 OKTOBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 De steen aan het strand, hoorsp. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Musette-muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Met FIT op pad. 12.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 14.30 Intern. Jeugd- conc. 15.15 Gram. 15.25 Oude muz. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. NCRV; 18.00 Idem. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Kapelkoor. 19.30 Radio- krant. 19.55 Op de man af. 20.00 Radio Phllh. ork. vrouwenkoor en soliste. 20.45 De Rijn, slagader van Nederland en Euro pa, caus. 21.05 Lichte muz. 21.30 Muz. caus. 22.15 Vocaal kwart, en orgel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sport- ultsl. 23.20—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbljtclub. 9 05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel. J3.00 Nws. 13.15 Tentoon stellingsagenda 13.20 Dansmuz. 13.45 Gram 14.00 Gram. 14.30 Voor de jeugd. 16.30 V. d. zieken. 17.15 Gram. 17.30 Hammond orgel en solist. 17.50 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee; Jeugduitzending. De brie venbus gaat open. Correspondentieclub olv. Reglna Zwart. VPRO: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.50 Act. 19.00 Voor de kind. 19.05 Wereld symfonie, klankb. VPRO: 19 30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws 20.05 Comm. 20.15 Metropole ork. 20.40 Het verhaal van de kantoorbediende, hoorsp. 22.15 Sport. 22.20 Opera-herinneringen. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. ln Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00—17.30 Voor de kind. NTS; 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Filmprogr. 21.00 De wis kunstenaars of 't Gevlugte Juffertje, kluchtspel. 21.50 Dagsluiting. (over de 4e lijn van 1820 uur) Smllin' through, Orkest Hugo Winter- halter; Always. Ganz Paris traumt von der Liebe. Angèle Durand; Stars in my eyes. Orkest Hugo Winter-halter; Swinging on a star. Ole dole del, Barbara Kl6t; Dixie's rag. Orkest Franz Thon; Trompet- tenparade. Papa tanzt mamlbo, Bibi Joh lis Klar.linettenmuokel. Orkest Erwln Lehn; Japanischer Latenmenbamz. How about you, Dennis Wilson Trio; Carnavalito. Bibi Johns; Alabama blues. Macky Kasper; Opus nr. 1 Orkest Erwln Lehn; Hlmmel- blau 1st deln Bllck. Wolfgang Sauer; Par- lez-moi d'amour, Orkest Joe Loss; Diane. April love. Freddie, Annie Cordy; Love letters In the sand. Orkest Joe Loss; Blue moon, Mit elnem Finger. The Penny Pi pers; Chanson de Lima. Orkest Roger Rocer- Flamenco love You'd be surpsised - Marie. - Be careful. It's my heart - They say it's wonderful - How deep is the ocean - Isn't It a lovely dav. Joe Bush kin; Whv don't you do right, Peggy lee; Tan go Americano, Orkest Werner Mtiller; Tango C-aballero. Them their eves. Peggy Lee: Perdido Orkest Werner Mtiller.: Night and dav. Armen's theme. Beer barrel pol ka. The Andrews Sisters: Tin roof blues. Dixieland All Stars: Muskrat ramble. Rum and Coca Cola, The Andrews Sisters; Beale Street blues, That's a plenty. Dixieland All Stairs. BUITENLANDSE R ADTOPROGR AMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Concert. 12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Hoorspel. 13.40 Gram. 14 00 Voor de scholen 15.00 Hoorspel. 15.30 Idem. 16 00 Vespers 16.45 Progr. v. oudere mensen 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18 00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.45 Volksdansen 19.00 Radlo-nortret 19 30 Round Britain quiz. 20.00 Svmf. ork. 21.00 Nws. 21 15 Hoorsp. 22.15 Gram 22 30 Pol ultz 23.00 Nws. 23.06—23.36 Planotrio. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Midwolda (Old) J. P. v. d. Boomgaard te Thesinge en T. Brlenen te Mussel. Tweetal te Haarlem-noord Joh. Prin6 te Groningen en dr. W. H. Velema te Eindhoven. Beroepen te Kornhorn J. J. Rebel te Murmerwoude. Bedankt voor London (Ontario. Canada) (Free Chr. Ref. Church) J. H. Velema te Apeldoorn; voor Rotterdam -Charlols H. van der Schaaf te De Kr lm (O.). DS. P. SIX DIJKSTRA OVERLEDEN In de leeftijd van 54 jaar is vannacht te Breukelen overleden ds. P. Six Dijk stra, predikant van de hervormde ge meente aldaar. Ds. Six Dijkstra diende de gemeenten van Baambrugg, Kamperland en Vrie-. zenveen. Op 8 april 1951 verbond hy zich aan de gemeente Breukelen. zyn stoffelijk overschot zal morgen middag, na een rouwdienst in de her vormde kerk, om twee uur te Breukelen ter aarde worden besteld. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM DS. JAC. VERBOOM Ds. Jac. Verboom, predikant by de vrye evangelische gemeente te Dor drecht viert vandaag zyn zilveren ambtsjubileum. HET TELEVISIE-VRAAGSTUK De classis Rotterdam van de Geref. Gemeenten heeft besloten om aan de particuliere synode een uitspraak te vragen Inzake de te volgen gedragsiyn by de bestryding van wat zy noemt „het kwaad der televisie". NIEUWE KATHEDRAAL OP CURACAO Naar thans officieel is bekend gewor den heeft het Vatioaan de kerk van Pie- termaai (Curasao) toegewijd aan de Koningin van de Allerheiligste Rozen krans, aangewezen als zetel van de bis schop van Willemstad. Daarmee is de kerk van Pietermaai officieel tot kathe draal verheven. (Advertentie) Gebroken spanning. maar* Douwe Egberts DUKAAT zachte geurige pijptabak Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte nvuz. 12.30 Gevar. progr. 13.00 Lichte muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Ork. conc. 15.25 Sport. 15.45 Variété ork. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagb. 16.45 Lichte muz. 17.00 Idem. 17.30 Nws. en lichte muz. (Om 18.30 Nws.) 18.45 Hoorsp. 19 00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Idem. 20.30 Nws. en verz. progr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz 23.30 Nws. en lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.00 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.35 Verz. progr. 19.00 Nws. 19.50 Gevar. progr. 20.50 Jazzmuz. 21.45 Nws. 22.10 Gevar. muz. 23.15 Muz. nachtprogr. 24.00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gram. 13.25 Idem. 14.20 Solistenconc. 15.11 Symf. conc. 19.01 Gram 19.30 Idem. 19.35 Planorecital. 23.10 Gram. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 18.15 Kamermuz. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Voor de Jeugd. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Planorecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoon stelling. 20.00 Hoorspel. 21.00 Gram. 21.30 Trekkersllederen. 22.00 Nws. 22.16 Orgel- conc. 22.45 Omr. koor 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelleden. 484 ni. 13.00 Nws. 13.10 Klass. muz. 14.10 Gram. 14.15 Belgische muz. 15.15 Omr. koor. 15.30 Lichte muz. 16.05 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.20 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.30 Nw6. 20.00 Hoorsp. 21.55 Gram. 22.00 Nws 22.55 ld. DINSDAG Ambachtsschool (Haagweg 4)Uitrei king van diploma's. 8 uur nam. Breestraat 19. Ledenvergadering „Arjos" Spr. G. van Beveren over het Deltaplan. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal). K. en O. lezing mr. drs. Th. Regout „Tot de uiterste gren zen der aarde". 8 uur nam. Gulden Vlies. Ver. voor Pedagogiek. Spr. mej. M. M. Goedman „Kinderangst". 8 uur nam. WOENSDAG Gerecht 10. K. en O.-cursus bloemschik ken voor beginners. 8 uur nam. Acad. Ziekenhuis. (Kerkzaal). Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uut nam. Breestraat 19. Evangelisatie voor alle richtingen. 8 uur nam. Pieterskerk. Zangdlenst „Ex Animo" ter Inleiding 3 Oktoberfeest. Spr. dr. J. Rie- mens. 8 uur nam. Prediker: ds. J. A. Smink. 8 uur nam. Warm on di, Hotel „Stad Rome": Pro paganda - a vond ANWB. 8 uur nam. DONDERDAG Hooigracht. Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 7.30 uur nam. Schouwburg; Potasch, Parlemoer en de Pekinees. 7.30 uur nam. ZONDAG Schouwburg: R.K. Toneelgroep „de Gast- spelers" speelt „Onder één dak". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 3 uur nam. MAANDAG Titus Brandsmalaan 174; Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7-i uur nam. Gulden Vlies: Filmmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen van de Caltex. 2| uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „De Circusheid". (A.l.) Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Het kamp op het Bloedelland". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9 15 uur. Donderdagcyclus „Rose Marie". Casino: „Hamlet". (14 Jaar). Werkdagen; 2.30, 6.45 en 9.30 uur. Zondag: 2. 4.30. 6.45 en 9.30 uur. Lido: „Overtreding art. 251 bis". (18 Jaar). (Die Ehe dr. med. Damwitz). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Als de dauw hangt komt er re gen. (18 jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.e.m. 11 oktober) Rilksmueeum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Prentenkabinet Kloksteeg: fotoexpo sitie H. H. Baudert t/m 4 oktober dage lijks 25 uur n.m„ zondagen en feest dagen gesloten De avond- en nachtdienst der apothe ken te Leiden wordt waargenomen door Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552 en Apotheek Haven, Haven 18. tel. 20086. Te Oegst geest door Apotheek Oegstgeest, Wllhelminapaxk 8, tel. 26274. Bij geen gehoor by l)w huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2