SM TAXI'S PITTSBURGH i biiib r lllilJg van vuile rokerige roetstad tot helder, modern centrum! Hardnekkige en kostbaremaar een succesvolle strijd tegen waterrook en parkeerproblemen Eindindrukken van de ministers Zijlstra en Witte over Oostenrijk DRASTISCHE TARIEFSVERLAGING OP DE BUITENRITTEN Opvarenden Duitse kustvaarder lokten jonge meisjes aan boord MAANDAG 29 SEPTEMBER 1958 Uuïjsssi'ii** tiii Imi.aiïSHi m ïHiiïïisiiï m "SMitinis W*~ Per auto door de Nieuwe Wereld (in) Miljoenen van de Mellongroep grote liulp (Van onze Amerikaanse correspondent) Pittsburgh. De bruid van „Dick" Mellon is volgens de ver halen de fee geweest, die de stad Pittsburgh heeft omgetoverd. Toen genoemde heer Mellon, de ongekroonde koning van Pittsburgh, zijn gade van de oostkust naar de kolen- en staalstad van Pennsyl vania liét overkomen, moet zij gezegd hebben „Denk je nu werkelijk, dat ik in zo'n vieze stad blijf wonen?" Dit verholen dreigement zou genoeg zijn geweest: in tien jaar tijd is Pittsburgh een schone, moderne stad geworden en er heeft zich hier, ook in andere opzichten, een renaissance voltrokken waar vrijwel iedere stad in Amerika jaloers op kan zijn. I Financiële macht Dat verhaal over de jonge mevrouw Mellon behoeft niet helemaal waar te zijn, maar het is een feit, dat het enor me kapitaal van de familie Mellon een heel belangrijke factor is geweest in Pittsburghs wedergeboorte. Bovendien kan men genoemde mevrouw Mellon zien als de representante van vele jonge Pittsburghers, die o.a. gedurende de tweede wereldoorlog hadden rondge keken in mooiere steden dan hun oude roetstad en die terugkeerden met de ge dachte „als het hier zo smerig blijft, dan houd ik het hier niet uit". De financiële macht van de Mellons is heel indrukwekkend. Het kapitaal van de zogenaamde „Mellon-groep" (o.a. de Mellon-bank, de Gulf Oil Company en de Aluminium Company of America Alcoa), wordt geschat opzes miljard dollar! In het hart van de stad staan enige moderne wolkenkrabbers, die men de steunpilaren van Pittsburgh zou kun nen noemen: het terecht met alu minium beklede gebouw van de Alcoa, de met roestvrij staal beklede wolken krabber van de U.S. Steel en het toren gebouw van Gulf. De Mellonbank ten dele ondergebracht in het staalgebouw heeft grote belangen in genoemde U.S. Steel, de kolossale maatschappij wier geschiedenis prat gaat op finan ciële reuzen zoals Andrew Carnegie en J. P. Morgan. Veel kapitaal Men zal dus begrijpen, dat er in Pitts burgh heel wat kapitaal voorhanden is. Zelfs in deze tijd van depressie wordt de kolossale inspanning om van Pitts burgh een mooie, moderne stad te ma ken, op volle kracht voortgezet en het zijn de vooraanstaande bankiers en in dustriëlen, de Mellons. de Fricks en de Scaife's bijvoorbeeld, die als geïnteres seerde burgers hun stad met energie aan het verbeteren zijn. In 1936 heeft een vreselijke overstro ming Pittsburgh geteisterd. Op som mige plaatsen stond het rivierwater vier meter hoog in de straten. „Dat nooit meer" was de Pittsburghse reactie en sindsdien heeft men, ter beteugeling van het water, tal van dammen gebouwd in de zijstromen van de Manongahela en de Allegheny. Pittsburgh is gesticht op de landpunt waar deze twee rivieren samenkomen en waar zij de rivier de Ohio vormen. Bin nenkort wordt de stad 200 jaar oud. Eerst was het in hoofdzaak een fort (waar Engelsen en Fransen om voch ten), later werd het een handelscentrum en een uitgangspunt voor wie per boot over de Ohio de reis naar het westen wilde beginnen. Maar Pittsburgh werd pas inderdaad van grote betekenis toen hier de staalindustrie tot grote ontwik keling kwam. Het erts moest worden aangevoerd, maar kolen had men ter plaatse in overvloed. Sindsdien werd er heel veel geld in Pittsburgh verdiend, maar tevens werd de stad, zo idylisch gelegen in prachtige rivierdalen, het vuilste oord van Amerika: een stad zon der zon waar een dikke roetnevel de dalen vulde, benauwd, vies, somber. Maar thans schijnt de zon weer ln Pittsburgh! De bewoners mogen geen brandstof meer gebruiken, die roet ver oorzaakt en wat belangrijker is de industrie heeft filter-systemen moeten installeren. Dat heeft enorm veel gekost, maar het lijkt geen weggegooid geld. Want thans, nu Pittsburgh weer een be woonbare plaats is geworden, toont de bevolking een geweldig élan om de stad mooi en ruim te maken. Dat punt bij de samenvoeiing der rivieren, waar het oude fort stond, was een troosteloos stuk stad geworden: spoorwegloodsen, keten, krotten. Al die rommel heeft men opge ruimd. een prachtig park wordt daar aangelegd (met de grondvesten van het fort in het midden) en achter dat park zijn een aantal heel moderne wolken krabbers verrezen, alle thans reeds vol ledig in gebruik. Rijden en parkeren Enkele jaren geleden was het nog een ellende om per auto door Pittsburgh te rijden, nu is het een modern plezier. MELLON-SQUARE TE PITTSBURGH. Onder dit park is een garage voor duizend auto's. langs de rivieroevers heeft men in gelegd, zonder stoplichten en met vele viaducten en tunnels. Op één punt krui sen de wegen elkaar op tien verschil lende niveaus. Ook deze stad heeft haar parkeerproblemen. Maar nergens aan Amerika's oostkust heb ik een stad ge zien, waar men zoveel heeft gedaan om dat probleem op te lossen of althans minder nijpend te maken. De Mellons schonken een heel huizenblok aan de stad, dat gesloopt werd ten einde een ondergrondse garage voor duizend auto's te kunnen bouwen. De Mellons schon ken ook de tuin, die de garage dekt en het plein heet thans terecht: „Mellon Square". Verder heeft men op vele plaatsen in de binnenstad grote toren garages gebouwd. Wetenschap en cultuur De stad bezit een paar goede uinver- siteiten plus het Carnegie Institute of Technology. De universiteit van Pitts burgh is wel het belangrijkst en zal bin nenkort nog veel belangrijker worden. Men heeft namelijk besloten in Pitts burgh om deze universiteit binnen tien jaar op het niveau van Yale en Har vard te brengen. Ik vroeg ietwat ver baasd hoe men tot zoiets besluiten kon. „Door er honderd miljoen dollar tegen aan te gooien", was het rustige ant woord. Dit lijkt poenig en weinig weten schappelijk. maar toch zou het kunnen gelukken op die manier: door het bou wen van voorbeeldige laboratoria met de modernste instrumenten en door het drastisch verhogen van de salarissen voor de topklasse der professoren, kan men belangrijke geleerden overhalen om naar Pittsburgh te komen. Wanneer men dan bovendien de studenten zorgvuldig zal selecteren, hoopt men in tien jaar tijds een centrum van wetenschap te scheppen, dat niet voor de gefaamste universiteiten van Amerika zal onder doen. Wanneer men thans van een der to rengebouwen neerkijkt op de stad, krijgt men de nidruk dat een grote wijk door een bombardement totaal is verwoest. Maar de Pittsburghers wachten niet op branden, aardbevingen of bombarde menten, wanneer zij een kans willen hebben een stadsdeel te vernieuwen. Zij hebben gesteund door de regering te Washington een grote krottenwijk gesloopt en aan de 8.000 mensen die daar woonden nieuwe huizen gegeven. Het vrijgekomen terrein vlak achter de .gouden driehoek" der wolkenkrab bers gelegen wordt thans een park in welks centrum een arena wordt ge bouwd voor operette's en sportevene menten. Het bijzondere van deze arena wordt het dak, dat bij mooi weer als een enorme waaier kan worden opgevouwen. Waarlijk, men staat voor niets in deze stad en daarom staat men zo sterk. dr. P. G. J. Korteweg. Opgave van aantal slachtoffers in Japan stijgt snel Volgens de jongste officiële berichten beeft de wervelstorm in Japan tenmin ste 343 mensenlevens geeist. Er zijn 533 gewonden en nog 974 vermisten, zodat de opgave van het totaal aantal doden nog sterk kan stijgen, temeer omdat de ver bindingen met de getroffen gebieden nog lang niet alle zijn hersteld. Zo is in Tokio een bericht van een radio-ama teur ontvangen volgens hetwelk in het dorp Soezcndji (Sjizoeoka) zeshonderd gezinnen door overstromingen zijn opge sloten in een school. Verkenningsvlieg tuigen in dat gebied hebben evenwel geen tekenen van leven waargenomen. Voorts zijn er nog schattingen, dat veertienhonderd personen he' leven hebben verloren op het ten zul westen van Tokio gelegen schiereiland Izoc, dat het zwaarst werd getroffen. Volgens de bemanning van een hefschroefvliegtuig lijkt het erop, dat tenminste vijf dorpen op Izoe door de overstromingen geheel zyn weggevaagd. (Van onze Weense correspondent) De twee minister-echtparen schijnen zich in Wenen zo goed thuis te voelen, dat zij na afwerking van het officiële programma, nog drie dagen langer in de Oostenrijkse hoofdstad blijven, om er geheel naar eigen smaak en incognito van te genieten. Er wordt o.m. een be zoek gebracht aan de Burgkapelle, waar de Sangerknaben een prachtige mis van Mozart uitvoeren. Tijdens een z.g. Heurigen- of Wijnavond ten huize van de legatie-secretaris W. F. Pelt, waar onder het spelen van schrammel-lied- jes een echte Weense sfeer heerste, had den wij gelegenheid de twee ministers naar hun persoonlijke indrukken te vragen. Volgens professor Zijlstra heeft Oos tenrijk na 1945 een steeds overtuigender bewijs geleverd, dat het levensvatbaar is, doordat het zijn bodemschatten en andere bronnen van welvaart efficiënter heeft weten aan te boren en uit te bui ten dan vroeger. Vooral het vreemdelin genverkeer werd zo krachtig ter hand genomen, dat de inkomsten daarvan dit jaar voor de eerste keer, de hoogste post op het Rijksbudget uitmaken, dus nog voor de inkomsten uit de produktie van ijzer en staal. De Oostenrijkse schilling behoort dan ook tot de weinige Euro pese munteenheden, die tenvolle door goudvoorraad en deviezeninkomsten zijn gedekt. Interessant is de indruk van minister Witte over de wederopbouw van Wenen. Wat hier gepresteerd is, verdiend grote waardering, maar 't ver- INGAANDE 1 OKTOBER A.S. Den Haag Noordwyk Katwijk Utrecht Amsterdam Rotterdam Voorschoten Warmond Schiphol etc., etc. Centrum ongeveer f 9.— f 6.— f 5.— f23.— f20.— f 19.— f 4.— f 4.— f 15.— TELEFOON 22444 (2 lijnen) Vechtpartij na feestvan laag allooi Een vechtpartij tussen een boze vader een een matroos is zaterdagochtend het voorlopige slot geweest van een bijzonder onverkwikkelijke geschiede nis, die zich de voorafgaande uren aan boord van de Duitse kustvaarder „Bernd Becker", welke sedert enige dagen in de Scheveningse haven ligt, heeft afgespeeld. Matrozen van het Duitse vaartuig, dat haring bestemd voor Oost-Duitsland heeft geladen, en zaterdagmorgen zou vertrekken, slaagden erin een drietal veertien- en vijftien-jarige meisjes, werkzaam in een nabij gelegen visfileer- derij, aan boord te Idkken. Het „gezel lige avondje", dat op het schip spontaan werd georganiseerd, ontaardde, naar ons van verschillende zyden werd ver klaard, in een orgie, waarbij de drank rijkelijk zou hebben gevloeid. De vader van een der meisjes, verontrust door het uitblijven van zijn dochter, heeft des avonds en 's nachts in de omgeving van de dr. Lelykade, waar het schip ligt, gezocht. Zonder succes aanvankelijk, doch toen hij min of meer bij toeval langs het schip liep en daar een meisje van veertien jaar, dat hem bekend was, de loopplank af zag komen, ging hem een licht op. „Heb jij mijn dochter soms gezien?" vroeg hy argwanend. En daarop kwam een heel verhaal los, dat er in het kort gezegd op neerkwam, dat de jongedames „er in waren gelo pen". De verontwaardigde vader begaf zich aan boord en schreeuwde, dat zijn doch ter tevoorschijn moest komen. Echter, in plaats van het meisje verscheen een Duitse matroos, die onmiddellijk met de vader op de vuist ging. De kapitein van de „Bernd Becker" was tevoren nog even in het nauw geraakt, doordat de vader zich eerst aan zijn hut vervoegde en omdat de gezagvoerder haastig enige kledingstukken aanschoot en dus niet kon opendoen ten naaste bij de deur van des kapiteins hut vernielde Het is de kapitein zélf geweest, die politie-assistentie heeft ingeroepen, waarbij hij onder andere vier heftige stoten met de stoomfluit losliet. Twee jeeps met agenten van het bureau Duin straat verschenen bij het strijdtoneel. De politiemannen hebben onmiddellijk een grondig onderzoek ingesteld. Daar bij zouden ergerlijke feiten aan het licht zijn gekomen. Onder andere zou den van het „festijn" foto's zijn geno men. De films zou de politie in beslag hebben genomen. Verder zou zijn uitge komen, dat een van de drie meisjes haar vriendin een loonzakje zou hebben ontstolen, hetgeen gezien is door de veertienjarige kombuisjongen van de „Bernd Becker". Deze knaap als ge tuige en een matroos van het schip werden door de politie meegenomen. De verontwaardigde vader had intus sen al zijn dochter bij de haren van boord gesleept en hij maakte haar ter plaatse op weinig zachtzinnige wijze duidelijk, dat haar gedrag niet in overeenstemming was met de princi pes, waarop hij zijn gezinsleven ge grondvest wenste te zien....! toont een dubbel aspect. Terwijl Oos tenrijk op het normale gebied van woon- en schoolbouw bijvoorbeeld vrij conservatief is en schijnbaar van het verleden niet kan en wil loskomen, be reikt het plotseling in enkele toppresta ties een niveau, dat verre boven het Europese gemiddelde ligt en de grootste bewondering afdwingt. De minister doelde daarmede op de ronde, onder- grQndse passage bij de Weense Opera, op de geweldige uitgaven voor toneel en muziek, de wel weinige, maar dan ook gedurfde en zelfs sierlijke wolkenkrab bers en op de imponerende Stadthal, die met de experimenten van de Franse architectuur kan wedijveren, zonder echter inbreuk te maken op de goede smaak. Kort samengevat luidde het oor deel: terwijl Nederland met zijn nieuw bouw een hoog gemiddelde bereikt, staat Oostenrijk op dit vlak lager, maar het vertoont daarnaast even als Frank rijk op eens in uitzonderlijke geval len, een maximum, dat verre boven een hoog gemiddelde uitgaat. Wat Oosten rijk echter vooral nodig heeft, is een modern wegennet, waaraan op het ogenblik wel wordt gewerkt, maar waar van het einde eerst na drie jaar in het uitzicht worden gesteld. Een zieke machinist van boord gehaald De motorreddingboot „Neeltje Jacoba" is zaterdagmiddag van IJmuiden uitge varen met personeel van de Velsense on- gevallendienst aan boord om mediscne hulp te verlenen aan een 27-jarige ma chinist uit Berverwijk, van de Neder landse kustvaarder .Daniël". De .Daniël", die onderweg was van Bremerhaven naar Casablanca, verzocht via Scheveningen-Radio om hulp, toen de machinist bij het aflossen van de wacht in de machinekamer van een trap viel en een hersenschudding opliep. Hij moest door de ongevallendienst worden overgebracht naar het Rode Kruis Zie kenhuis 'te Beverwijk. Tegelijk met het van boord halen van de machinist heeft de reddingboot een vervanger aan boord gebracht. Amerikaans lesvliegtuig op Soesterberg verongelukt Zoals wij nog in een gedeelte van onze oplage hebben kunnen vermelden, is zaterdagochtend een T-33 lesvliegtuig met straalaandrijving van het op de vliegbasis Soesterberg gelegerde 32ste Squadron van de Amerikaanse lucht macht, verongelukt. Het toestel, dat niet één, doch twee personen aan boord had, kwam, na even van de grond los te zijn geweest, met kracht op de baan terug, schoof een eind door, sloeg on derste boven en vloog in brand. Eén der inzittenden wist zelf uit het toestel te kruipen, de ander werd door leden van het grondpersoneel uit net brandende wrak gehaald. Beide vliegers hebben slechts lich'te verwondingen op gelopen. Ze zijn voor alle zekerheid ter observatie in een ziekenhuis te Utrecht opgenomen. Het is nog niet bekend hoe het kwam dat het toestel ineens met kracht op de baan terugviel. Bus gleed van drie meter hoge dijk Geen ernstige gewonden Gisterochtend omstreeks halftwaalf is de zogenaamde „Bosbus" van het gemeentelijk vervoerbedrijf van Am sterdam van de autoweg aan de zuid zijde van de Roeibaan in het Amster damse Bos gegleden en op zijn kant op het ongeveer drie meter lager ge legen fietspad terecht gekomen. Wonder boven wonder liep geen van de ongeveer 25 passagiers ernsti ge verwondingen op. De chauffeur van de bus en een vrou welijke passagier moesten naar een ziekenhuis vervoerd worden, maar kon den enkele uren later naar huis terug keren. Voorts kregen 13 passagiers zeer lichte verwondingen door glasscherven. Zij konden ter plaatse geholpen wor den. Het vermoeden bestaat, dat de chauf feur voor een tegenligger heeft moeten uitwijken en toen in de zachte berm terecht is gekomen. Maar zekerheid hieromtrent heeft men nog niet omdat de totaal overstuur geraakte chauffeur nog niet gehoord kon worden. De Bosbus lijnnummer 30 rijdt alleen in de zomer op de zondagen van het Haarlemmermeerstation naar de startplaats van de Roeibaan ten gerieve van de bezoekers van het Amsterdamse Bos. De bus is door twee takelwagens van het gemeentelijk vervoerbedrijf weer op de weg gehesen en bleek slechts licht beschadigd te zijn. Nu bijna 150.000 bezoekers Firato De Firato-tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is het in drukwekkende cijfer van 150.000 bezoe kers dit weekeinde dicht benaderd. Zaterdag en zondag trok de expositie 47.000 kijkers, waarmee het totaal op ruim 148.000 kwam. Het is wel zeker, dat de 150.000 ruim overschreden zal worden, want de tentoonstelling is ook vandaag nog de gehele dag geopend. Zaterdagnacht tegen één uur, toen de organisatoren nog "zaten uit te puffen na de grote drukte, werd er heel hard op de deur geklopt. Toen er open werd gedaan trof men een man met een radiotoestel onder de arm. Hij kwam het toestel terugbrengen, dat zijn zoontje enkele uren tevoren op de ten toonstelling had gestolen. Met mes gestoken In een café te Scheemda heeft zater dagavond een 19-jarige jongen uit Eexta tijdens een woordenwisseling een 45-jarige aannemer uit Westerlee met een mes in de maagstreek gestoken. Het slachtoffer werd in zorgwekkende toe stand in het ziekenhuis te Winschoten opgenomen. Na zijn daad ging de jongen op de vlucht. In de loop van de nacht werd hij echter gearresteerd. Hij heeft een vol ledige bekentenis afgelegd. Een der vermiste Haarlemse broertjes thans opgevist (Van onze correspondent) Het lichaam van de jongste van de sinds woensdag j.l. te Haarlem ver miste broertjes Verzjjlbergh is van morgen uit het Spaarne te Haarlem opgehaald. Arbeiders zagen omstreeks 10 uur het lichaam van de 5-jarige Theodoor drijven en hebben de politie gewaarschuwd. Van Schiphol vertrok gisteren de eerste van een viertal zendingen werken van Van Gogh naar Tokio, waar de werken zullen worden ten toongesteld. Dit eerste transport be stond uit acht kisten met een totale waarde van ruim 5^ miljoen gul den. Het volgende transport zal pas vertrekken als het eerste veilig op de plaats van bestemming is aan gekomen. Nederlandse treiler sleept Britse motorboot De Nederlandse treiler „Wiron 4" is, met de vijftien meter lange Britse mo torboot „Master John", afkomstig uit Grimsby, in Oost-Engeland, op sleep, de haven van Umuiden binnengevaren. De „Master John" was sinds tien dagen vermist. De rederij vermoedt, dat de boot in een storm machine-averij heeft opgelopen en dat zij sindsdien stuurloos, met een niet-werkende radio, heeft rondgedreven. Het was 90 mijl ten noordwesten van IJmuiden op sleep touw genomen. Kerkelijk L even NED. HERV. KERK Aangenomen naar Tange-Alteweer D. Driebergen, kand. te Katwijk a. d Rijn. Be dankt voor Veendain (toez.) W. van Hoo- gevest te Nleuw-Leusen. GEREF. KERKEN Beroepen te Anna-Jacobapolder J. D. B. van der Meulen, kand. te Amsterdam; te Garijp P. B. Su-urmondi, laatstelijk pre dikant te Sorong (Nleuw-Guinea). CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor 's-Gravenmoer J. H. ear lier te Zutphen. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Tweetal te Giethoorn mevr. da. E. Han- dor ff-Dijkstra te Holwerd en A. H. Swerms proponent te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Slikkerveer H. van Gilet te Dirksland. NED. PROT. BOND Benoemd tot voorganger te Brielle P. J. van Ouwerkerk, voorganger Ver. van Vrijz. Hervormden te Boskoop, die deze benoe ming ook aannam. Beoemd tot hulp predikers te Bloemendaal ds. P. N. Kruys- wijk te Haarlem-noord en ds. F. W .Boers, emeritus-predikant Ned. Herv. Kerk te Bergen (N.-H.). DE KERK EN HET DANSVRAAGSTUK De kerkeraad van de Geref. Kerk van Arnhem heeft een schrijven doen uit gaan tot de gemeente, naar aanleiding van de groeiende belangstelling voor het dansen. Nu zowel op catechisatie als by huis bezoek aan de ambtsdragers wordt ge vraagd of dansen geoorloofd is, heeft de kerkeraad zich in het byzonder met deze vraag beziggehouden. Naar zijn diepe overtuiging kan hier niet met een eenvoudig ja of neen worden volstaan, want men kan niet op grond van Gods Woord en de belijdenis der kerken zeg gen, dat het dansen onder alle omstan digheden en voor iedereen zonde is. Maar de kerkeraad is wel overtuigd, dat er allerlei dansvormen en -gelegenheden zijn, die men tot elke prijs mijden moet. Daarom moet er voortdurend ernstige zelfbeproeving zijn in het leven der gelovigen, wat niet betekent, dat er geen plaats zou zijn voor ontspanning en vermaak, bijv. in sport en spel. FRIESE PREDIKANTEN TEGEN ATOOMBEWAPENING Hervormde predikanten in Friesland hebben besloten zich met een schrijven inzake de atoombewapening te richten tot de kerkelijke gemeenten in hun provincie. Daarin betogen zij, dat de volkeren radicaal en desnoods eenzijdig dienen af te zien van het vervaardigen van, het dreigen met en het gebruiken van atoomwapens. De predikanten zeggen in de brief, dat niet mag worden volstaan met een afwijzing van atoomwapens. Ons „neen" blijft een slag in de lucht, wanneer niet blijkt, dat het voortkomt uit een vrolijk ootmoedig en dapper „ja" op Gods be loften, die Hij verbindt aan zijn gebod tot naastenliefde, gerechtigheid en ver zoening. DS. E. J. H. VAN LEEUWEN OVERLEDEN Te Putten (Gld) is in de ouderdom van 75 jaar overleden ds. E. J. H. van Leeuwen, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk. DS. H. EENHOORN AFGEZET De classis Dordrecht-Gorinchem van de Geref. Kerken (artikel 31) heeft ds. H. Eenhoorn te Zwyndrecht-Grote Lindt thans uit zyn ambt ontzet. Ds. Eenhoorn was reeds eerder door de ker ken van Grote Lindt en van Zwijndrecht geschorst, welke schorsing de classis echter, toen ds. Eenhoorn in beroep ging, werd opgeheven. Daarna werd ds. Eenhoorn weer geschorst en thans is hij afgezet. Reeds maanden lang had ds. Eenhoorn een meningsverschil met zijn kerkeraad, dat er toe leidde, dat hij later zelfstandig godsdienstoefeningen ging houden

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4