El tax JOHN GAVIN, nuchtere uitzondering in de egocentrische filmwereld DRASTISCHE TARIEFSVERLAGING op de BUITENRITTEN TAXI'S Voorzitter K.N.B.T.B. ontstemd over reacties op landbouwbeleid Zuster Vogelesang nam afscheid van de gemeente Benthuizen VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 Wittebroodsweken in huidig Berlijn Het Berlijn van vandaag, tref punt van twee volkomen tegen strijdige politieke werelden, is toch eigenlijk niet de plaats, die men zou kiezen om er zijn wittebroods weken door te brengen. En voor een Amerikaan is het zonder twijfel ook een ongewone plaats om er een filmcarrière te beginnen. Desondanks, John Gavin bracht er zijn wittebroodsweken door en zette daar zijn eerste grote schrede op het gevaarlijke filmpad. Drie dagen voor hij uit Ame rika vertrok om in Berlijn de man nelijke hoofdrol te gaan vervullen in de film ,,Een tijd van leven en van sterven", trouwde hij in alle stilte met Cicely Evans. John Gavin is door Universal-In ternational uitverkoren voor deze rol. Hij weet, dat voor hem de mo gelijkheid open ligt om een beroemd stukje filmhistorie te herhalen. Lew Ayres werd dertig jaar geleden door dezelfde studio gekozen voor de hoofdrol in Erich Maria Remarque's Van hét Westelijk front geen nieuws". Lew Ayres had nog nim mer voor de camera gestaan. Met een plaatste hij zich aan de top van de filmwereld. John Gavin heeft tot nu toe slechts kleine rolletjes vervuld. Nimmer kreeg hij een creatie van betekenisDit is zijn eerste hoofd rol. De eerste werkelijke kans op promotie. En ook nu is het een ver haal van de bekende Erich Maria Remarque. Men zou geneigd zijn te denken, dat de keuze van een in Hollywood door velen zeer begeerde rol hem wel met enige trots zou vervullen. Niets is minder waar. Typerend voor de kalmte van deze getaande, lange ex-officier bij de Marine Luchtmacht is zijn opmerking: „Ik ben een acht-uur-per-dag-acteur". Tegenstelling Een schrille tegenstelling met zijn collega's, die vaak geheel en al van hun „kunst" zijn vervuld. Gavin beschouwt zijn filmische loopbaan bijzonder nuch ter, wellicht een beetje sarcastisch. Hij ziet ze als een zakelijke onderneming, al wil hij het artistieke element niet weg cijferen. De donkerogige hoofdrolvertolker is ervan overtuigd, dat werken van acht tot vijf uur een goede vertolking niet in de weg behoeft te staan. „Bovendien is dit meer een filosofie dan een vaste regel",, zo merkt hij op. Hij zal nooit weigeren om als het nodig is voor het perfectioneren van een scène, langer mee te draaien. Maar zodra heeft hij de studio verlaten, of hij vergeet alles wat met de film te maken heeft. Hij vindt het een voordeel. Dan kan je de rol iedere keer weer fris benaderen. Wat dat betreft is deze slanke, jonge ster ongetwijfeld een buitenbeentje. De meesten van zijn vrouwelijke en manne lijke collega's denken en praten over hun werk van de vroege ochtend tot de (vaak zeer) late avond. Meer belangstelling Maar John Gavin heeft voor meer zaken belangstelling. Aan de Standford University behaalde hij een graad in de economie en hij is hoe vreemd het ook klinkt voor de vertolker van een romantische rol uitstekend thuis op de effectenmarkt. Hij heeft talrijke zakenbelangen, die hij niet laat schie ten en meer dan slechts een passieve interesse vereisen. Dat Gavin terughoudend lijkt,, wan neer het over hemzelf gaat is niet alleen, omdat hij de publiciteit schuwt, maar hij wil eerst bewijzen, dat hij iets waard is. „Het is een dwaas man, die praat voordat hij iets heeft bereikt. En als hij het toch doet, getuigt dat van slechte smaak", zo merkt hij scherp op. Fuchs krijgt geen kans om zich „bij te werken" Klaus Fuchs, de in 1950 tot 14 jaar gevangenisstraf veroordeelde atoom spion, die zijn Engelse nationaliteit hij was genaturaliseerd verloren heeft en nu weer Duitser is, heeft geen toe stemming gekregen om zich in de laatste tien maanden van zyn gevangenisstraf bij te werken op het gebied van de re cente ontwikkelingen der kernfysica. Fuchs, die omstreeks juli volgend jaar kan worden vrijgelaten omdat een deel van zijn straftijd hem wegens goed ge drag is kwijtgescholden, had de aan vraag ingediend, welke alle personen met lange veroordelingen is toegestaan en hen in staat stelt om zich, in het laatste jaar van hun straf, weer ver trouwd te maken met het vak, dat zij voor hun veroordeling hadden. In vele gevallen worden zulke gevangenen on dergebracht in buiten de gevangenis ge legen rehabilitatiecentra. Fuchs had gevraagd wetenschappelijk werk te mogen verrichten in de labora toria van de universiteiten te Leeds of Manchester hij verblijft in de gevan genis van Wakefield. Zijn verzoek is door de Engelse vei ligheidsdienst afgewezen omdat Fuchs beschouwd wordt als een „risico". Hij zal geen toegang meer krijgen tot geheimen van welke aard ook, ondanks het feit dat hij een modelgevangene is. Mede gevangenen heeft hij verteld dat hij de vooruitgang in de moderne wetenschap niet heeft kunnen bijhouden met de boeken en wetenschappelijke tijdschrif ten, die hij in de gevangenis leest. Prak- tykwerk zou de enige oplossine voor hem zijn. Veestapel in Aarlanderveen moest worden afgeslacht De veestapel, in totaal 60 stuks koei en, pinken en kalveren, van de veehou- houder W. C. Visser aan de Hooge Dijk te Aarlanderveen is geheel afgeslacht en wel in verband met het feit, dat alle dieren bij een maandag te Bodegraven ingesteld onderzoek reageerders op tbc bleken te zijn. Hoewel het bedrijf van de heer Visser reeds geruime tijd geleden tbc-vry was verklaard, heeft toch weer besmetting plaats gevonden. BERNARD BRESSLAW ZAT AL SPOEDIG OP DE TOP Deze niet al te intelligent kijkende doodbidder is Bernhard Bresslaw, zo als hij optreedt in de film „Too many croocks". Voor de zoveelste maal is Bernard weer de domme, goed willende, maar slecht kunnende slungel. De lange, lompe jongen.... Desondanks, het gaat hem best. Zijn ster is snel rijzende. Gemiddeld zon vijfhonderd brieven per week vertellen hem, hoe goed en hoe knap hij eigen lijk wel is. De stommiteiten, die hij aan de lopende band uithaalt, schijnen zijn populariteit slechts te stimuleren. Meestal zijn het pennevruchten van enthousiaste bewonderaars, die him vleierijen vaak vergezeld doen gaan van verzoeken om foto's. Anderen zijn ervan overtuigd, dat wanneer Bernard zich bereid zou verklaren een of andere ba zaar of fancy-fair voor een goed doel te openen, dit het bezoek zeker ten goede zou komen. En Bresslaw, nog maar net 23 jaar, die zich een jaar geleden nog zat af te vragen, hoe het hem in hemelsnaam zou kunnen gelukken binnen tien jaar de top te bereiken, snapt nog niet goed hoe het allemaal is gegaan. Hoe het geluk hem ineens getroffen heeft. Want toen speelde hij alleen nog maar een ondergeschikt rolletje in het toneel spel „The Army Game", als een grote, links en traag bewegende, erg sloom sprekende soldaat. Maar nu gaat het als die beroemde sneeuwbal. Het zijn niet allemaal brie ven van bewonderaars, die in zijn bus glijden. Een flink percentage komt ook van producers, die beslag op hem wil len leggen. Maar zijn tijd is druk bezet. Neem een paar bladzijden uit zijn agenda. Op een zondag had hij een (Advertentie) \goMl*t6AS fxjo Coojmani-productj Een feit is, dat de jonge filmster, die twee studiebeurzen heeft verdiend en die er niets voor voelt te praten over zyn loopbaan by de Marine, helemaal niet zo zeker is van zijn aanleg als de mensen, die hem contracteerden. „Ik weet niet van wie ik het heb, maar ik heb altijd willen uitblinken in alles, dat ik doe. Ik ben er nog steeds niet zeker van, dat ik dit als acteur ook zal kunnen. Mocht ik er ooit van over tuigd raken, dat ik het niet kan, dan houd ik resoluut met films maken op". Zeldzaamheid Zo'n houding is waarlijk uniek in een beroep, waar zowel de groten als de mindere goden „hun kunst eten, slapen en er van dromen en temidden van man nen en vrouwen, die zichzelf zo moeilijk objectief kunnen bekijken. Maar Gavins begin is veelbelovend. De jonge acteur staat in zyn eerste grote rol onder regie van Douglas Sirk, die be schouwd wordt als de man, die de meeste invloed heeft gehad in Rock Hudsons filmcarrière. John Gavin werd in Los Angeles ge boren. Hij bezocht St. John's Military Academy, Villanova Prep en Stanford University, waar hij in juni 1951 promo veerde, vlak voor hij als vaandrig bij de Marine kwam. Hij speelde voetbal en basketbal, werkte 's zomers bij voorkeur als slotengraver en deed het taaiste en zwaarste werk om in goede lichamelijke conditie te blijven. Aan boord van de JOHN GAVIN nuchter en zakelijk „Princeton" diende hij in verafgelegen oorden als Japan, Hongkong en Korea. Ontdekt Tijdens zijn diensttijd kreeg John slechts éénmaal met Kerstmis verlof naar de Verenigde Staten. Na met een vriendin te hebben gewinkeld, lunchten zy in Beverly Hills, waar een filmagent hem in het oog kreeg. Deze bood John aan hem voor de film te testen, maar deze lachte er om en dacht er verder helemaal niet meer aan. Na terugkeer uit de dienst bracht hij een privé-bezoek aan een oude vriend van de familie, Bryan Foy, een film regisseur. Tijdens dit gesprek herin nerde John zich het voorval en ver telde het. „Grappig", was het commen taar van Foy, „Ik heb nooit aan jou gedacht als acteur, maar nu je het zegt, het is nog niet zo'n gek idee". Foy belde Henry Wilson, de man, die indertijd Rock Hudson had ontdekt. Wilson bracht Gavin bij Universal International, waar hy meteen een contract kreeg. Voorlopig nog voor kleine rolletjes. In Berlijn begon eerst zyn victorie. De vrouw, waarmede hy daar zyn wittebroodsweken doorbracht, was het meisje waarmede hij lunchte, toen hy voor de eerste maal werd ont dekt Haarlemse jongetjes nog niet terecht De Haarlemse politie heeft ook giste ren de gehele dag vergeefs in het Spaarne gedregd naar de twee broertjes, de 7-jarige Thomas en de 5-jarige Tkeodoor Verzylbergh, die sinds woens dagmiddag 4 uur vermist worden. Het laatste zijn zy gezien door een jongen, die hen woensdagmiddag laat heeft zien spelen bij een kolenschuit, die in het -Spaarne ligt. De politie heeft thans twee kikvorsmannen, de gebroeders De Vos uit Haarlem, bereid gevonden van daag in het Spaarne te duiken. „Vastberaden stappen" te verwachten ten aanzien van Nieuw-Guinea VERKLARING INDONESISCHE MINISTER. Volgens een bericht van het persbu reau Antara heeft de Indonesische mi nister voor Civiele en Militaire coöpera tie, Wahib Wahab, er op gezinspeeld, dat er „vastberaden stappen" in de naaste toekomst zullen worden genomen, in verband met het opeisen van Wes telijk Nieuw-Guinea door Indonesië. Hij maakte die opmerking, toen hem om commentaar werd gevraagd over het verslag, dat minister Luns over dit ge schilpunt aan het Nederlandse parle ment heeft Uitgebracht. Wahab zei: „Het zal de Nederlanders geen voordeel brengen West-Irian nog langer onder hun beheer te houden". Een uit 11 personen bestaande Ja panse groep is naar Indonesië vertrok ken ter bestudering van „de mogelijk heid van Japanse deelneming in de ontwikkeling van olievelden in Noord- Sumatra". De groep staat onder leiding van mr. Tatsuo Matsezawa, directeur van Japan Maatschappij voor de ont wikkeling van natuurlijke hulpbronnen. eigen show van een uur voor de onaf hankelijke Britse televisie. Een dag te voren was hij nog druk bezig met de film die gemaakt werd. naar het toneel stuk „The Army Game". En de maan dag daarop werd begonnen met de op namen van de nieuwe Rankfilm „Too many crooks". Gedurende de eerste week van deze opnamen maakte Bress- Ingaande 1 oktober a.s. b.v.: DEN HAAG f9.— NOORDWIJK f KATWIJK f 5 UTRECHT, centrum ongev. f 23. AMSTERDAM, centrum ongev. ROTTERDAM VOORSCHOTEN WARMOND SCHIPHOL TELEFOON 224 4 4 (2 lijnen). f20.— f 19. f 4.— f 4.— f 15.— K.A.B. geeft foute voorstelling van zaken De voorzitter van de Katholieke Ne derlandse Boeren- en Tuindersbond, de heer G. C. A. Mertens, heeft in een verklaring een voorlopige reactie ken baar gemaakt op de Troonrede, de mil joenennota en de 'adviesaanvrage van de regering aan de Sociaal-Economische Raad. Het heeft de heer Mertens bevreemd dat de besturen van enkele belangrijke organisaties nog vóórdat het overleg in de SER geopend is, gemeend hebben openlijk een standpunt ten aanzien van de ter discussie gestelde problemen in te moeten nemen. Het komt hem voor dat dit weinig bevorderlijk geacht moet worden voor een goed overleg. Voorts heeft het com mentaar van het dagelijks bestuur van het KAB aanleiding kunnen geven tot ernstige misverstanden over het land- bouwprijsbeleid. Terecht heeft de regering, volgens de heer Mertens, aan de SER geen advies gevraagd over het probleem van de gel den, die uit de schatkist betaald moe ten worden aan de veehouders. Zou de SER zich met dit onderwerp inlaten, aldus de voorzitter van de KNBTB, dan zou het hem onmogelijk zyn binnen enige maanden het door de regering gevraagde advies uit te bren gen, alleen al omdat een grondige en verantwoorde studie van het landbouw beleid in de SER veel meer tyd zou ver gen. Bijzonder onaangenaam doen aan, al dus de verklaring, de uitlatingen van het dagelijks bestuur van de KAB over het melkvraagstuk, dat naar het oordeel van dit bestuur primair bij de producent dient te worden aangepakt. Het heeft er veel van weg, meent de heer Mertens, dat de KAB de moeilijkheden, waarvoor zij staat, poogt op te lossen door deze op andere groepen, in casu de landbouw, af te schuiven. De wyze, waarop het dagelijks bestuur van de KAB het melkvraagstuk heeft benaderd, is misleidend en werpt daar enboven een onverdiende blaam op de Nederlandse landbouw, verklaart de heer Mertens. Een dergelijke benadering geeft tevens, zo meent hij, voedsel aan de gedachte, dat een aanmerkelijke ver mindering van overheidsgelden ten be hoeve van de landbouw mogelijk en ver antwoord zou zyn. law zijn eerste grammofoonplaat. In de zeldzame ogenblikken, dat hij „vrij" was, moest hij zich voorbereiden op het B.B.C.-programma „Educating Archie", dat in september begon. Zodra hij klaar Is njet „Too many crooks" begint hij met de repetities voor „The Sleeping Beauty", dat dit seizoen in Londens West-End-theater zal draaien. En men is druk in onderhandeling over een serie televisie-uitzendingen, die Ber nard volgend jaar zou moeten maken. Bij elkaar dus een respectabel aantal activiteiten, die het nodige zullen vra gen van deze jonge acteur, die zich al heel spoedig naar de hoogste regionen van het theaterleven heeft gewerkt. Hockey-programma Heren, le klasse: HHYCBe Fair; SCHC Laren; BMHC Kampong; Delftse Studs—TOGO. Overgangsklasse: Alliance-HDM; Vic toriaKieviten; BMHC 2Leiden; Hil versum 2Amsterdam. 2e klasse A: Hillegersberg—Ring Pass Groen Geel 2Dordrecht; TOGO 4— Leiden 3. 2e klasse C: Tempo '34HGC 4. Ring Pass 2—VCL; Leiden 4—MRHC 2, Groen Geel 3—Delftse Studs 2. 2e klasse D: Zuidwijck—Kieviten 3; Leiden 2—HDM 3; HBS 2—Delftse Studs 3. Dames, le klasse: Alliance—Be Fair; Kieviten—RBC; BDHC—Gooi; Groen Geel—TOGO. 2e klasse B: HDM 2—Alliance 2; Lei den—BDHC 3; HBS—HGC 2{ TOGO 2 •Kieviten 2. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 september. - Vette varkens- markt. Aangevoerd 10 stieren, 58 melk koeien, 350 vette koeien, 101 varekoeien, 8 pinken, 5 graskalveren, 64 vette kalveren, 19 nuchtere kalveren, 475 vette schapen. 620 fokschapen, 1121 vette lammeren, 35 varkens, zeugen, 313 schrammen, 562 big gen, 7 geiten .totaal 3748. Notering: stieren, schoon gewicht f 2.75 tot f 2.95, melkkoeien f 800^-1050, vette koeien schoon gewicht f2.703.20, vare koeien f 600850, vette kalveren levend gewicht f2,002.75, nuchtere kalveren geen notering, vette schapen f 70,tot f 100,fokschapen f 70105, vette lam meren f 6595, drachtige zeugen f 275,— tot f 325,schrammen f 7095, biggen f 45—55. Handel; stieren stroef, melkkoeien lui, vette koeien en vette kalveren matig, vare- koelen flauw, vette schapen en vette lam meren goed, fokschapen willig, zeugen, schrammen en biggen redelijk. LEIDEN, 26 september. Kaasmarkt. Aangevoerd 29 partijen Goudse kaas en 5 partijen Leidse kaas. Notering: Godse ex tra kwaliteit tot f 2.20, Goudse eerste kwa liteit f 1.992.09, Goudse tweede kwaliteit fl.881.98. Leidse eerste kwaliteit tot f 2.22. Handel matig. BOSKOOP, 24 september. Coöp. Ver eniging „De Boskoopse Veiling Rozen, gr. bloemig. 20 stuks: Duisburg 130240, Mad Butterfly 180280, Better Times 100240 Vierlanden 240340, Nieuw Yorker 260 420, Baccara 460—620, Cath. Pechtold 120 240, Hadley 5890, Gemengde rozen 40- 60, Rosalandla 80130, Babyrozen 10 st.: Else Poulsen 3175, Ellen Poulsen 3155, Sweetheart 85180, Gloria Mundi 95150, Wolfsglorie 140-160, Nymph 290-410, Byou 70140, Gemengde babyrozen 2428, Di versen per bos: Pernettyatakken rood, 170 230, idem gemengd bes 130180, Chry santhen tros 3555, idem gemengd 37, id. grootbloemig 120140, Herfstasters 15 29, Physalis Francettie 1842, Clematis Durandli 60140, Idem Prins Hendrik 100 idem Mevr. le Coultre 220. Oranje Iris 70 -80, Hypericumtakken 11, Siergras 16, Lia- tris 2346, Viburnumtakken met bes 100 150, Planten per plant: Pernettyaplan- ten met rode bes 140330, idem witte bes 120160, Begoniaplantjes 18. Sierplulmen per pluim 2829 cent. KATWIJK AAN DEN RIJN, 25 sept. Groenteveiling: breekpeen (per kist) 80 2.30, bospeen (per 100 bos) 18.0025.00, bloemkool A (per 100 st.) 31.0044.00, idem B (per 100 st.) 10.0021.00, waspeen A export (per kist) 2.002.40, idem B ex port (per kist) 1.40—1.50. Idem binnen land (per kist) 2 003.00, sperziebonen 36.0045.00, andijvie 7.609.00. groene kool 7.00—8.00, peterselie (per 100 bos) 4.80, uien (per kist) 1.401.60, selderie (per 100 bos) 4.606.20, rpei 17.00. kroteo (per kist) 1.101.30. RIJNSBURG, 25 september. Bloemen veiling FLORA. Dahlia's: Glorie v Heem stede 75125, Lipoma 75105, Kochelsee 100—175, Purity 200216, Elsjes 65—95, Bacchus 195290, Gerry Hoek 205275, Scablosa 95185, Zinnia 6595, Catanan- ce 4575, Ornithogalum 505740, Enkele Astera 75125, Helianthen 85215, alles per 100, Am. Anjers 1119, Geplozen Chrysanthen: Evelyn 11-15, South Pink 12 17, Migoli 714, W. Dlamont 913. Sil ver Rally 1215, W. Hope 812. alles per stuk, Troschrysanthen: Shirley wit 3963, roze 2139, Crème 3757, Chatworth 18 37, Marion 2233, Bright Eye 1932. Co rona 3955, Mosquito 1739. Horwood 37 —58. Bounty 20—28, W. Hope 50-75. Film ster 39—55, Delight Pool 2543, Peter Pan 5076 alles per bos. BOSKOOP Brand in fabriek Een toevallig passerende melkrijder ontdekte vanmorgen omstreeks vier uur een brand, die woedde bij de N.V. Ha ring aan de Zuidkade. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, die met twee spuiten uitrukte. Bij onder zoek bleek, dat een mastiekketel vlam had gevat. In korte tijd zag men kans de brand meester te worden. Burge meester Verkerk was op het terrein van de brand aanwezig. Naar de oorzaak wordt nog een onderzoek ingesteld. De materiële schade was gering. Wat zegt de Bijbel over blijdschap? NED. CHR. VROUWENBOND Voor de Katwijkse afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond, die gister avond onder voorzitterschap van mevr. R. GerretsenVerhagen voor de eerste maal in dit seizoen bijeenkwam, sprak ds. C. A. van Harten te Delft over het onderwerp „Wat zegt de Bijbel over blijdschap?". Spreker begon met aan te tonen, dat de bijbel het boek van de blijdschap bij uitstek is. Als voorbeeld noemde hij het boek der psalmen, waar uit hij enige delen citeerde. Hieruit blijkt, aldus ds. Van Harten, dat er slechts één volk is, dat de blijdschap kent en dat is Gods volk. Ook het Nieuwe Testament toont duidelijk aan. dat wie Christus vindt ook de blijdschap vindt. Dit verhindert niet, dat er toch vele christenen zijn, die ook wel eens in de put zitten. De oorzaak hiervan is, dat zij hun houvast in God tijdelijk kwijt zijn of dat zij zien hoe onvolkomen hun geloof is. Dit neemt echter niet weg, dat de christelijke religie toch al tijd de religie van de blijdschap is. Het mag dan dikwijls moeilijk zijn om on der alle omstandigheden blij te blijven, vooral wanneer we de spanningen in de huidige wereld zien. Dit is echter geenszins nieuw. Uit zijn brieven blijkt dat ook Paulus het in zijn tijd zeer zwaar heeft gehad; desondanks schreef hij steeds „Verblijdt U!". En dit vin den wij terug in de brieven van alle apostelen. Een christen is dan ook iemand, die altijd blij kan zijn en hij mag zich daarom niet verontschuldi gen met de moeilijke omstandigheden waaronder hij leeft. De blijdschap, waarover de bijbel ons spreekt, hangt ten nauwste samen met de bijbelse toe komstverwachting. Spreker haalde ten slotte nog enkele voorbeelden aan zowel uit het Oude als uit het Nieuwe Testa ment, t.w. Psalm 89, die één machtige Juichtoon is, de heilige verrukking, waarin de apostel Johannes kon uit roepen „Ik zag een nieuwe hemel en een nieuwe aarde; het hemelse Jeruza lem met straten van goud. Daar zal eeuwige blijdschap zijn" en tenslotte Romeinen 12, waarin de apostel Paulus de Romeinen wijst op de blijdschap van de christtelijke hoop. Na een levendige bespreking sloot mevrouw Gerretsen, die ook het ope ningswoord had gesproken, de bijeen komst. Gisteravond heeft het bestuur van de afdeling Benthuizen der Z.H.V. „Het Groene Kruis" in het Verenigingsge bouw een bijeenkomst georganiseerd, zulks in verband met het vertrek van de wykverpleegster-huisbezoekster, zr. A. Vogelesang, en de komst van haar opvolgster, zr. A. M. van Oostende uit Scheveningen. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de wethouders Jos. van der Eijk en C. van Gaaien, vertegenwoordigers van de Ned. Hervormde en van de Gerefor meerde Gemeente, resp. de heren Joh. Bogaards. president-kerkvoogd, A. Breg- man, ouderling en A. Voorwinden, dia ken, enkele gemeenteraadsleden, als mede vertegenwoordigers van het ouden van dagencomité, de E.H.B.O., de polio werkgroep en het Fotu-comité. De afdelingsvoorzitter van „Het Groe ne Kruis", burgemeester J. J. Steenbak ker Morilyon Lossen, riep allen een har telijk welkom toe. Hij prees vervolgens de scheidende wijkzuster voor haar ijver. Namens de leden en het bestuur der kruisafd. dankte burgemeester Steen bakker de zuster voor de trouw en toe wijding, gedurende bijna acht jaren in Benthuize betoond. Hierna boden de dames L. P. Breg- manHakkenbrak en D. Wolsheimer Kooren namens het bestuur en leden achtereenvolgens een camera in étui, een projectie-apparaat, alsmede een gasstel aan. Dokter J. de Goeje schetste de ver trekkende zuster als de naaste mede- Zuster A. Vogelesang (links) pro beert de camera, die haar werd aan geboden. Zusier A. M. van Oos tende ziet lachend toe werkster in de wijkverpleging, die vol komen berekend was voor haar taak. Mevr. De Goeje—Jelgersma bood een bloemstuk aan, waarna ook de nieuwe wijkverpleegster een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen. Namens het Kraamcentrum Alphen aai den Rijn sprak de docente, zr. Ta conis, dankwoorden voor de ondervonden medewerking en de genoten gastvrijheid tijdens de spreekuren en de collegialiteit, onder aanbieding van een geschenk. Namens de Groene Kruisafdeling Zoe- termeer sprak de heer M. van Gogh dankwoorden voor het goede werk in Zoetermeer verricht. „Dat Gods zegen U ook in Scheveningen niet zal worden onthouden", was sprekers wens, waarna de scheidende een geschenk in het voor uitzicht werd gesteld. Tot zr. Van Oos tende richtte spreker enkele hartelijke woorden van welkom. Tot slot sprak de heer A. A. van der Maas namens het comité Zonnedag Ouden van Dagen. Zuster Vogelesang dankte allen voor deze onvergetelijke avond Hierna werden nog enkele kleuren dia's vertoond. Vele ingezetenen namen tenslotte met een persoonlijke handdruk afscheid van een geliefde wijkverpleeg ster en begroetten de nieuwe zuster, mej. Van Oostende.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7