Schotse doedelzakken en schutterij- muziek van Bolsward in optocht EXPEDITIE N.-GUINEA HEEFT NU NOG DRIE TON NODIG „Adelborst' no-iron shirts 1195 CAVA SEUL Herenmode Tip Peek&Cloppenburg Boerenkapel luistert bruiloft van Kloris en Roosje op Stichting vertrouwt dit bedrag bijeen te kunnen brengen 97sis Jaargang Donderdag 25 september 1958 Tweede blad no. 29553 Met 3 oktober één en al muziek Ook een circusorkest, Hongaarse kapel, The Texas hand, de Weense wals en opera Carmen Het grote succes, dat de Sprookjesoptocht „Er was eens.het vorig jaar mocht oogsten, heeft de 3 October-optochtcommissie ook dit jaar weer doen grijpen naar een onderwerp, waarbij men zijn fantasie geheel kan laten gaan en bovendien een welkome gelegenheid biedt een afwisseling te brengen in de reeks van historische optochten. Is men bij deze optochten gebonden aan de feiten van de geschiedenis en beperkt tot de kostumering en de stijl van een bepaalde tijd, bij een niet-historische optocht kan men nu eenmaal naar goeddunken fantaseren en de kostuums, de stijl en het tijdvak kiezen, die de beste kansen tot uitbeelden en welslagen van een dergelijke optocht bieden. En zo ontstond in het brein van de Optochtcommissie de muzikale maskerade „Eén en al muziek", welke motto de 3 Octoberoptocht 1958 medekrijgt. Zij kon daarbij profiteren van het aantal uitingsvormen van muziek, dat enorm groot is. Vanzelfsprekend wil deze optocht niet op volledigheid bogen; er is slechts een greep ge daan, maar naar wij mogen gelo ven - we namen reeds een kijkje in de „keuken" van de Optochtcom missie - een goede greep. Een bont muzikaal leven, uit vele landen en tijdvakken, zal deze dag aan de tienduizenden voorbijtrekken. Wat zij al zo zullen zien? Met de Op tochtcommissie doen wij slechts een greep: Leiden zal kennis maken met de Muzen (de Griekse beschermsters van poëzie, muziek en dans), de ■voormalige Schutterij muziek, de \Hongaarse zigeunerwijsjes, de boe renkapel op de bruiloft van Kloris en Roosje, de operamuziek van de in Spanje spelende opera Carmen, de muziek van het reizende circus, de doedelzakken als specifiek Schotse uiting van muzikaliteit, de Weense ivals en de moderne klanken van een Rock and Roll. Tenslotte - en fdit wordt een aparte groep - komt een grootse hulde aan de componis ten, die ons hun onvergankelijke werken schonken, en aan de Kunst aller tijden: de muziek. SCHOTSE DOEDELZAKKEN KOMEN Schenken wij aan een enkele groep hier nog speciale aandacht, dan is dat allereerst aan de Schotse doedelzak spelers. die in deze optocht zeker dè Ittractie zullen vormen. Het is het 1ste a tal jon van „The Highland light nfantry's Pipe Band", dat de hoge be- cherming geniet van Prinses Margaret lose, dat hiervoor speciaal de reis naar .eiden maakt. Het regiment, opgericht In 1777, kan terugzien op een schitte rende staat van dienst. Het heeft o.a. deelgenomen aan de veldtochten in |India. het beleg van Gibraltar, de ver overing van Kaap de Goede Hoop, de Hag by Waterloo, de eerste en tweede wereldoorlog. In de tweede wereldoorlog rertrok dit bataljon in september 1939 laar Frankrijk, in mei 1940 rukte het op laar België, evacueerde naar Ramsgate in vocht daarna in de 42ste divisie. IVanneer wy op de 3 oktoberdag deze :eer aparte en fraaie band voorbij zien rekken, met zijn zeer bijzondere instru- nenten, kostbare uniformen en merk waardige muziek, zullen wij er goed aan ioen te bedenken, dat dit een zeldzame gebeurtenis is en dat de Sleutelstad die lag vertegenwoordigers van een beroemd Hitekorps in haar midden heeft. DOEDELZAKKENSHOW OP KAASMARKT Wy zullen deze Schotse doedelzakspe lers, die tijdens hun verblijf in Leiden in de Doelenkazerne gelegerd zullen zyn, echter niet alleen in de optocht kunnen bewonderen, 's Ochtends om half negen zullen zy reeds een „Tour de Ville" door Leiden maken. Gemar cheerd wordt via Rembrandtstraat, Noordeinde, Prinsessekade, Haarlem merstraat en Pelikaanstraat naar de Kaasmarkt, waar zij een doedelzak- kenshow zullen geven. Van hier ver trekken zij via de Hooigracht, Water- steeg. Hogewoerd naar Hoge Rijndijk en vandaar per bus weer naar de Doelenkazerne, om zich 's middags weer te presenteren in de optocht. SCHUTTERIJMUZIEK Niet minder interessant wordt in de optocht de groep Schuttersmuziek, waarvan de muzikanten deze dag uit Bolsward overkomen. Het uniform van dit korps doet denken aan dat van de voormalige schutterijen, waarvan Leiden er indertijd ook een kende. Een militaire huifkar, met marketentsters en een menagemeester rijdt in deze groep mee. In de afdeling Hongaarse muziek is een zigeunerkapel opgenomen, welke ons in muzikale klanken vertelt van haar heimwee en verlangen naar de Hongaar se vlakten. Primas Lajos Vermy heeft de leiding van deze kapel. Ook de bruiloft van Kloris en Roosje zal deze dag niet op het appèl ontbre ken. Deze boeren- bijkans klassieke bruiloft ieder jaar wordt in de Amsterdamse Stadsschouwburg het trouwfeest van Kloris en Roosje ge vierd wordt groots van opzet, met het bruidspaar in een versierde sjees en de boerenkapel in een Jan Plezier. Van een boerenbruiloft vallen wij het volgende moment in de opera Carmen, waarin poëzie, schilderkunst en vooral muziek elkaar te hulp komen en ons voor een ogenblik voeren naar het romantische Spanje. Maar ook het circus een wereldje apart krijgt in deze optocht zijn plaats. Het is zo'n circus, zoals wij wel eens in Frankryk ontmoeten; een ma- ringotte (woonwagen), met een klarinet, een trompet, een paar clowns, enkele hogeschoolrijdsters, acrobaten, spreek- stalmeester en natuurlijk, want het is één en al muziek, ook een circuskapel. WENEN EN.ROCK AND ROLL Wenen van ousher een belangrijk cen trum voor de muzikale cultuur, zal evenmin in deze optocht ontbreken. De Weense wals voert ons terug naar de tjjd van de romantiekNa deze „Geschichten aus dem Wienerwald" moeten wij een hele sprong maken naar de Rock and Roll, doch ook daarvoor zorgt de Optochtcommissie. The Texas Band is daarvan een waar dig representant. Tenslotte wordt dit fleurig spel van klank en kleur besloten met een hulde aan de muziek, welk spel door niet min der dan ruim 450 gekostumeerde, waar van 60 te paard, wordt uitgebeeld. Bovendien verlenen vrijwel alle plaatse lijke muziekkorpsen aan deze muzikale maskerade hun medewerking. AAFJE HEYNIS IN DE PIETERSKERK Traditiegetrouw wordt de viering van de 3 oktoberdag ingeleid met een feeste lijke wijdingsure in de Pieterskerk, ook ditmaal aangeboden door de Chr. Zang vereniging/Kerkkoor Ex Animo in de avond van woensdag 1 oktober. Aafje Heynis goede wijn behoeft geen krans zal deze avond haar solistische mede werking verlenen. De feestrede zal ditmaal worden uitgesproken door dr. J. Riemens, indertijd hervormd predi kant te Leiden. TAPTOE OP 2 OKTOBER Donderdag 2 oktober trekt wederom een grote taptoe door Leiden. Duizen den zullen deze avond om half acht wordt van de Kaasmarkt vertrokken weer duizenden zien. Een taptoe, welke is bedoeld als een hulde aan de nage dachtenis van P. A. van der Werf, Prins Willem van Oranje, Jan van Hout, Jan van der Does en Louis Boisot. Acht muziekkorpsen zorgen deze avond voor het muzikale element, w.o. het Eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „Den Burcht", dat zich deze avond in nieuw uniform zal presenteren. Zowel bij het standbeeld van Van der Werf als by het Jan van Houtmonument bij het Plant soen zal een krans worden gelegd. Een ontwerp van één der praal wagens: de opera Carmenbrengt Spaanse romantiek in Leiden. (Foto L.D./Van Vliet) REVEILLE OPENT DE DAG Na de reveille om zeven uur vanaf het bordes van het Stadhuis aan de zyde Vismarkt vangt om half acht in het Waaggebouw de uitreiking van haring en wittebrood aan. Ruim 10.000 personen zullen hier deze ochtend hun feestgave een traditie in de ware zin des woords ontvangen. Het Jeugd orkest en de drumband van „Den Burcht" zullen hier voor een muzikale omlijsting zorg dragen. Om acht urn- klinkt in het Van der Werfpark weer koraalzang. Inmiddels maken oqk onder delen van de Kon. Marine, de Kon. Land- en Luchtmacht en Pro Patria zich op voor de militaire mars en het défilé, dat om 9.30 uur vóór het Stad huis door generaal Dijkstra zal worden afgenomen. De Kon. Militaire Kapel zorgt hierbij voor de mars- en defileer- muziek. Leidenaars, die nog sterk voor de historie geïnteresseerd zijn, kunnen in de ochtenduren terecht in „De Laken hal", waar een expositie wordt ingericht van voorwerpen en sohilderijen, welke betrekking hebben op het beleg en ont zet van de stad. In andere vorm zal dit ook geschieden in de Pieterskerk, waar ds. J. de Wit om half elf zal spre ken over „de vijanden zijn weg maar de Heer zetelt voor eeuwig". Zal de jeugd zich in de ochtenduren om half negen op het Stadhuisplein, om 9.15 uur op de Maresingel/hoek Pasteurstraat en om tien uur op het 5 Meiplein kunnen vermaken met een marionettenspel, liefhebbers van paar- desport kunnen van 8.30 uur af geïn teresseerd toekijken naar de kortebaan- draverij op het Levendaal, tussen Gere- gracht en Pakhuisstraat. Zit er 's middags in de optocht reeds veel muziek, niet minder zal dit het geval zijn by de cabaretvoorstelling 's avonds in de Stadsgehoorzaal. Een gezelschap onder leiding van Roland Wagter brengt hier de revue „Daar zit muziek in". Muziek en amusement vindt men tenslotte ook op het Luna park, dat reeds op donderdagavond om acht uur open gaat en vrydag de gehele dag voortduurt. Een dag van veel feestvreugde vindt tenslotte zijn einde in een luisterrijk vuurwerk op het Schuttersveld, waarvan het pro gramma in de morgen verschijnende feestgids in lyrische ontboezemingen is opgenomen. Rijnland nam afscheid van W. M. Driehuizen De Verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland kwam gisteren bijeen, voornamelijk om te be sluiten tot toelating van enige nieuw verkozen en herkozen hoofdingelanden en plaatsvervangers. De heer W. F. Hap- pé, wethouder van Haarlem, is in de plaats van de heer Angenent, welke af trad, toegelaten tot hoofdingeland voor het gebouwd eigendom wegens die ge meente. Mr. J. W. Blankert, wethouder van Gouda, is hoofdingeland-plaatsver vanger geworden in de plaats van de heer Hagedorn en de heer H. P. Bloot, wethouder van Katwijk, werd hoofdin geland-plaatsvervanger in de plaats van de heer KI een. De heer C. J. van Swieten te Stomp- wyk te gekozen tot hoofdingeland-plaats vervanger in het 16de district. Voorts zyn enige periodiek aftredende hoofd ingelanden en plaatsvervangers herko zen t. Voorts werden enkele besluiten van huishoudelijke aard genomen. Het hoofd punt van deze zitting was het afscheid van de heer W. M. Driehuizen, die per 1 oktober ontslag als hoogheemraad heeft gevraagd. De dijkgraaf sprak hen harte lijk toe, waarmede alle aanwezigen hun instemming betuigden. De heer Driehui zen verklaarde heen te gaan in verband met zyn leeftijd; hij zal Rijnland in goede herinnering houden. LEIDSE UNIVERSITEIT Dinsdag 7 oktober 's middags om 4 uur zal dr. W. Kramer, benoemd tot lector in de Faculteit der Geneeskunde, dit ambt aanvaarden door het uitspreken van een openbare les in het Groot Audi torium der Universiteit. Een van de beste overhemdenfabrieken maakte dit shirt exclusief voor P&C. Fijne kwaliteit oplin (krimpvrij), modern oordmodel, diverse mouwlengten. Zó gewassen, zó droog, altijd korrekt. 't Is wéér P&C die 'n merk-shirt heeft voor een extra verlaagde populaire prijs! (Van een onzer redacteuren) Zoals gisteren reeds in het kort gemeld heeft de Stichting Expeditie Nederlands Nieuw-Guinea besloten thans voorbereidingen te treffen voor de start van de expeditie in het voorjaar van 1959. Het feit dat op de Rijksbegroting een bedrag van f 300.000.voor deze expeditie is uitgetrokken (naast de f 30.000.die reeds was opgenomen) heeft de financiële basis in zoverre versterkt, dat men het ver antwoord acht tot deze beslissing te komen. De technische leider van de expeditie, kapt. luit. ter zee vlieger G. F. Venema, chef staf van de Marine Luchtvaart Dienst Nederland, zal omstreeks 1 november naar Nieuw-Guinea vertrekken voor het treffen van voorbereidende maatregelen. Men verwacht dat begin maart de Nederlandse deelnemers onder leiding van dr. L. D. Brongersma, directeur van het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden, die optreedt als algemeen en wetenschappelijk leider van de expeditie, naar Nieuw-Guinea zal vertrekken. Het besluit, om de expeditie te laten doorgaan, betekent niet dat de finan ciering geheel is geregeld. Integendeel, er ontbreekt nog ongeveer drie ton, maar men vertrouwt, dit bedrag bjjeen te kunnen brengen als resultaat van nieuwe en reeds lopende acties onder bedrijfsleven en het Nederlandse volk. Gestegen begroting Aanvankelijk waren de kosten van de expeditie begroot op vrjjwel precies een miljoen gulden. Thans houdt men re kening met totaalkosten van f. 1.150.000. Daarvan zou door het Ryk f. 330.000 ge dragen worden, half om half ten laste van Zaken Overzee en O K en W. De bijdragen in natura (doorbetaling van Rijkssalarissen, vrij vervoer door scheepvaartmaatschappijen, etc.) wor den geschat op f. 226.000, terwijl aan giften van bedrijfsleven en particulieren reeds is ontvangen of toegezegd een be drag van f. 253.000. Dit betekent, dat er nog ongeveer f. 300.000 ongedekt is. Tijdens een gisteren in Amsterdam gehouden persconferentie deelde de voorzitter van de Stichting prof. dr. H. J. Lam, directeur van het Rijksherba rium te Leiden, mede dat men wel ver trouwen heeft in het bijeenkomen van de thans nog ontbrekende gelden. Lo pende acties en nieuw ontworpen acties Leuke bal bij (ja-Va-Seul Een flinke doos wrijfwas met silicone voor een heerlijk glanzende woning plus een aardige bal voor Uw kind! Tijdelijk samen 77 ct Dante, de man, die door de hel reisde Expogé-Leiden bijeen Kapelaan H. Stoelinga heeft zich uit liefhebberij, reeds sinds zyn seminarie jaren, toegelegd op een studie over leven en werken van Dante, de grote dichter en grondlegger van de Italiaan se taal. Op uitnodiging van de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd, heeft hij gisteravond in „De Harmonie" op de eerste bijeen komst in het nieuwe Expogé-seizoen, een lezing gehouden over „Dante, de man, die door de hel reisde". Spreker, die verschillende uitgaven van de Divina Commedia bezit, illus treerde zijn voordracht met zelfgemaak te dia's van de schitterende kopergra vures, waarmee Gustave Doré een uit gave uit 1875 verluchtte, platen, die precies zijn afgestemd op de fantasie van Dante. Dante Alighieri (12651321) schreef zijn Commedia in het jaar 1314. Het is het verhaal van een tocht door de hel (naar louteringsberg en paradijs), die de schrijver zegt, gemaakt te hebben tussen Goede Vrydag en Pasen van het jaar 1300. Hierdoor is hy in staat voor spellingen te doen over de dood van verschillende tijdgenoten, die hy in de hel ontmoet. De reis is het symbool van de mens op zyn weg naar God. Het belicht het Christendom in al zyn uitingen en opvattingen, dakwjjls met behulp van mythologische voorstellin gen. Dante, de sterveling, kon niet alleen door de onderwereld trekken en daarom kreeg hij de grote schrijver Vir- gilius, die by zyn leven Christus' komst voorzegd zou hebben, mee als gids en steun. De tyd, waarin Dante Alighieri leefde, was een tijd van staatkundige wanorde, waarin veel misstanden beslecht (of geprolongeerd) werden met oorlogen tussen families en steden: oorlogen, die bij wijze van amusement werden onder nomen. Een eerste poging tot het vestigen van staatkundige eenheid, was gedaan door Keizer Frederik II, een dierentemmer met grote gaven. Hy werd evenwel in 1250 door de Paus van de troon gestoten, hetgeen de tegenstelling tussen Guelfen en Ghibellijnen ver scherpte. Dante, die als staatsman midden in het strijdgewoel geraakte, werd reeds spoedig uit zijn geliefde stad Florence verbannen. Dit verklaart de verbittering die vaak uit zijn oordeel spreekt. Aan de andere kant openbaart Dante zich als een liefdevolle en medelijdende ziel, die slechts éénmaal op zyn lange reis hard is tegen een verdoemde. Zijn leven wordt getekend door de liefde, die hy omvatte voor Beatrice Portïnari, die hU slechts tweemaal in zijn leven zag. Kapelaan Stoelinga onderstreepte tot slot van zyn voordracht de betekenis van de Divina Commedia; in het gehele leven wisselen Goed en Kwaad elkaar af. Wy, die onze reis naar God moeten maken. Die Goed is en ook Rechtvaar dig, kunnen het best steunen op ons geloof, dat wy als reisgezel gekregen hebben. De voorzitter, de heer L. Questroo. dankte aan het eind van de avond voor de interessante voordracht. Voorts deed hy enige mededelingen over de vergade ring, welke op 15 oktober gehouden wordt. kunnen waarschijnlijk nog wel voldoen de byeen brengen. De expeditie zal waarschijnlijk tien wetenschappelijke onderzoekers, tien as sistenten, een technische staf van tien man onder wie een medicus en radio technici, en voorts twintig man politie personeel en twintig mariniers omvat ten. De selectie van de deelnemers moet nog plaats vinden. Uiteraard komen daarvoor alleen gespecialiseerde vak krachten voor in aanmerking. Samenwerking met filmgroep nog onzeker Over de combinatie van deze weten schappelijke expeditie met een Franse filmexpeditie staat nog niets vast. Van gouvernementszijde is de Fransen te kennen gegeven, dat deze niet op hun eigen houtje een expeditie zullen kun nen uitrusten. Bij een combinatie met de Nederland se expeditie zullen de Fransen zich moeten verenigen met zeer nadrukke lijke voorwaarden, die door het gouver nement en door de belangen van de wetenschappelijke expeditie worden be paald. Voorts zou ook bij Franse deelne ming de Nederlandse expeditie zich het recht moeten voorbehouden, een cineast mee te nemen. Het ligt thans in de bedoeling in het gebergte met twee helikopters te wer ken. Zou de Franse filmploeg van acht man meegaan, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten dat zij eveneens een he likopter meebrengen. Dit zou inderdaad een belangrijke versterking van de mo gelijkheden meebrengen. Overigens worden de besprekingen met de Franse filmploeg voortgezet. Over de afloop daarvan valt niets te voorspellen. Naar maagdelijk gebied De expeditie gaat, zoals reeds meer malen gemeld, naar het centrale berg land dat tegen de grens van Australisch Nieuw-Guinea is gelegen, met name het Sterrengebergte. In 1938-1939 en in 1939 -1940 zijn er reeds expedities geweest naar aangrenzende gebieden. Door het gouvernement is onder lei ding van de heer G. F. Venema een vliegbaan aangelegd in het dal van de ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het semi-artsexamen mej. I. van Gent (Leiden) en de heren F. C. Boersma (Vlaard.) en W. H. A. Go- vaert (Stein, L.); artsex. mevr. H. Möl- ler-Alderlieste (Oegstg.) en de heren H. R. Ansingh (Leiden), H. F. Möller (Oegst- geest) en D. W. Odenthal (Den Haag). Doct.ex. Ned. Recht de heer M. Slooter (Rotterdam); kand.ex. F Wis- en Na tuurkunde mej. J. M. Berkhout (Hille- gom) en de heren H. J. V. H. Geise en P. R. Avis (Leiden)kand.ex. K Wis- en Natuurkunde de heer E. Hennipman (Leiderdorp); kand.ex. A K' Wis- en Natuurkunde mej. H.M. Engels (Leiden) en de heer S. Boelsma (Leiden; kand.ex. Wis- en Natuurkunde de heer G. de Zeeuw (Leiden; kand.ex. L Wis- en Na tuurkunde de heer L. J. A. van Wersch (Leiden); doct.ex. Biologie de heer C. v. d. Hoek (Leiden); doct.ex Scheikunde de heer J. B. M. Laauwen (R'dam)doet. ex. Rechten Vrije Studierichting de heer C. H. Peterson te Illinois (USA). Sibiel in de nabijheid van het Sterren gebergte. Deze uitstekende vliegbaan zal een belangrijke rol in de activitei ten van de expeditie spelen. Daar is in middels een bestuurspost ingericht. De expeditie zal naar schatting zes maanden duren. Het doel is een alge mene wetenschappelijke exploratie van dit nog maagdelijke terrein. Zowel aan de kartografie als aan de anthropologic, de taalkunde, geologie en geografie, bo tanie en zoölogie wordt aandacht be steed. In de afgelopen zomer zyn reeds enige exploraties in dit gebied gedaan door gouvernementspatrouilles, die deels een zeer riskant karakter droegen doch getoond hebben dat de bevolking, mits op de juiste wyze benaderd, welwillend tegenover de blanke gasten 6taat. Advertentie) Lezers schrijven N.Z.H.-bus via Leidsebuurt Met grote schrik en zo mogelijk nog groter verbazing namen de bewoners van Postbrug en Klinkenberg kennis van de bekendmaking, dat de Leidse- buurtbus met ingang van 28 september a.s. gaat verdwijnen. Wij, bewoners van Postbrug en Kliii- kenberg, vragen ons af of het niet mogelyk is, dat de huidige dienstrege ling van mei 1958 zal blijven gehand haafd. Onzes inziens gaan er al vrij veel bussen via Warmond en wij zyn er sinds het verdwijnen van de tram niet beter op geworden. Wij zien ons nu, met de a.s. verandering in de dienstregeling, genoodzaakt altijd plm. 20 minuten te lopen alvorens wij bij een bushalte van bovengenoemde Maatschappij zijn, wat vooral voor oudere mensen en moeders met kleine kinderen, die regelmatig naar een dokter of consultatiebureau moeten, niet mee valt. Voor familie en kennissen, die oud zijn of kleine kinde ren hebben, is het praktisch uitgesloten ons te komen bezoeken, daar er alleen enkele bussen zullen rijden in de spits uren. We zullen nog maar niet spreken over de minder prettige situatie, waarin die personen zich geplaatst zien, die richting Haarlem of verder werken. Wij lazen in de bekendmaking, dat het een enorme vooruitgang voor War mond is, maar zouden de heren van de N.Z.H.VM. er weieens aan gedacht heb ben wat een achteruitgang het is voor de bewoners van Klinkenberg en Post brug? De reizigers, die richting Haar lem. of omgekeerd richting Leiden reizen, hebben nog nooit gezegd: „Ik ga niet via de Leidsebuurt", maar wel: „Ik ga liever niet via Warmond, want daar stopt de bus om de 100 meter en dan mis je precies eventuele aansluitin gen op treinen!" Wij krijgen zo de in druk, dat het geld van passagiers uit Warmond meer waard is dan ons geld! Wij hopen echter, dat de directie van de N.Z.H.V.M. de dienstregeling zal her zien en wy toch onze bus (slechts) éénmaal per uur mogen behouden! E. DE REGT, Rykstraat 30, Sassenheim. LEGER DES HEILS „Het uit Sion weggevoerde volk ziet de gebaande wegNaar dit woord uit Jesaja 37 sprak gisteravond de Lt. Com- missionor Beekhuis voor een druk be zochte bijzondere samenkomst van het Leger des Heils. Alvorens deze tot zyn met aandacht gevolgde predikatie kwam, zongen de aanwezigen een der oudste Legerliederen„Laat aard" en hemel saam" waarop majoor Haman het schriftgedeelte voorlas. Getuigenissen volgden van de oud-majoor Varwijk (voor Jezus wil ik alles dragen); van majoor Raven (God is de sterke Bewaar der); van Brig. Van Geuns, oud-direc trice van het Moederhuis te Rotterdam en van sr. majoor Verkaaik (de wereld heeft Jezus Christus nodig). OJ.v. de wnd. dirig. Jac. de la Rie bracht de Leidse Zangbrigade ten geho re: „Geef Jezus al de ere". Mevr. kol. Bakker sprak aan 't einde van de avond het dankgebed uit. Met het zingen van het lied „Hallelujah-eeuwig dank en ere" werd deze byzondere samenkomst beslo ten.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3