„Regering schuift subsidieprobleem thans ten onrechte af naar S.E.R." Werkgevers dringen aan op een verbetering van fiscaal klimaat /Oranjeboom^ 9JFGB NEDERLANDS ELFTAL VOOR WEDSTRIJD TEGEN BELGIE In Zeist uitgezet parkoers was bepaald geen succes Nederlands Vaasteam ook op de derde dag zonder strafpunten 97ste jaargang Donderdag 25 september 1958 Vierde blad no. 29553 T. J. Tivijnstra: Meer hopen voor minder geld „In de periode waarin wij ons nu bevinden, waarin de spanningen van de hoogconjunctuur zijn afgenomen en de concurrentie weer in veel sterkere mate werkzaam is dan voorheen, zal mogen worden ver wacht dat het prijsbeleid wat soepeler vormen zal kunnen aannemen. Ik ben evenwel van oordeel, dat de doelstelling dezelfde zal moeten blijven: verlaging van prijzen, wanneer de grondstofprijzen daartoe aanleiding geven en verhoging alleen dan, wanneer de grondstof- kosten dat noodzakelijk maken. Doel en voorwaarde zal daarbij even wel moeten zijn, stabiliteit van het loonkostenniveau. Wanneer werkgevers en werknemers gezamenlijk het inzicht zullen hebben, dat dit de weg is om een belangrijk doel, namelijk stabiliteit van het geld, te bereiken, dan zou men mogen verwachten, dat in de niet verre toekomst de gestegen welvaart op de enig juiste wijze ten goede zal komen aan de gehele bevolking, doordat men meer zal kunnen kopen voor minder geld". Oplossing „met moeite en pijn" Met deze woorden gaf vandaag tij dens de algemene ledenvergadering van het Verbond van Nederlandse Werkge vers te Zaandam de voorzitter, de heer T. J. Twijnstra, zijn visie op het hui dige en toekomstige economische bestel in ons land. Een ernstig obstakel voor deze gang van zaken zag spreker ech ter in het belangrijke tekort, dat de staatsbegroting aangeeft, en in de brief, waarin een drietal ministers de Sociaal Economische Raad om advies vraagt in de moeilijke kwestie van een verant woorde beperking van de (huur- en melk- isubsidielast. Kritiek had de heer Twijnstra op dit regeringsverzoek aan de vertegen woordigers van het bedrijfsleven om een volledig uitgestippeld beleid. Daardoor wordt de schijn gewekt van een onvermogen, welke men bij een regering niet zou mogen veronder stellen, aldus de voorzitter van het V.N.W„ en bovendien wordt daarmee op de mogelijkheden van de S.E.R. een beroep gedaan, waaraan deze niet zal kunnen voldoen, juist omdat hier van diepgaande politieke controversen, met name ten aanzien van het huur beleid, sprake is. Overigens achtte de heer Twijnstra afschaffing van sub sidies, waardoor kunstmatige prijzen hun natuurlijk niveau zullen hervin den, heilzaam voor de economie. Het probleem is zijns inziens evenwel deze doeleinden te bereiken met behoud van het monetaire evenwicht en met handhaving van Nederlands concur rentiepositie met het buitenland. Een oplossing zou volgens hem dan ook slechts „met moeite en pijn" kunnen worden gevonden. Grote bedragen vereist Na een heldere uiteenzetting over de economische ontwikkeling der laatste jaren, waarbij hij stelde, dat over het algemeen genomen de in het kader van de bestedingsbeperking getroffen maat regelen de verwachte resultaten hadden geboekt hoewel de centrale overheid met een stijging van haar materiële uitgaven nu niet bepaald het juiste voorbeeld had gegeven belichtte de heer Twijnstra voorts het standpunt van het Verbond met betrekking tot de Zesde Industrialisatienota. In de eerste plaats vraagt men zich in deze kringen af ,of het bedrag van 11 miljard gulden, dat werd geraamd voor de nodige in vesteringen in de industrie gedurende de periode van vijf jaar (tot ultimo 1962), wel voldoende geacht moet wor den. De technische ontwikkeling en speciaal de automatisering voltrekt zich in een steeds sneller tempo en zullen een steeds groter deel van de bedragen, die in de industrie worden vastgelegd, opeisen. Het is dan ook volgens spreker in het belang van werkgevers en werknemers, dat de financiële inspanning van de in dustrie niet zozeer door de belasting druk zou worden verzwaard, dat de haar gestelde taak niet zou kunnen worden volvoerd. Dit heeft de werkgeversver bonden er overigens toe gebracht om in een aan de Tweede Kamer gerichte nota een aantal fiscale verlangens naar voren te brengen. Voorlopig is alleen aan deze wensen voldaan, voorzover het de wederinvoering van de investerings aftrek betreft. Ook hebben de verbon den o.a. in het kader van het schep pen van werkgelegenheid de aan dacht van Kamer en regering gevestigd op het probleem der exportfinanciering voor zover daarbij met langere krediet termijnen moet worden gerekend en op de kredietverzekering voor zover daarbij normale doch aanvaardbare risico's moeten worden gedragen. Belastingdruk Gezien de ongunstige invloed van de vennootschapsbelasting op de noodza kelijk geachte investeringsbereidheid en het in verhouding tot de totaalcijfers van de miljoenennota geringe bedrag, dat deze belasting zal opbrengen, vroeg spreker zich af of men niet had kunnen overwegen deze baten voor de schat kist eveneens in de vorm van een le ning te vinden. Ook de handhaving van de tijdelijke verhoging van de omzetbelasting kon de heer Twijnstra kennelijk weinig waar deren. Deze heeft immers betrekking op BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrika Cornelia Sietske, dr. van W. J. J Pompe en S. S. Castelein. Marlon, dr v. G. Zwlers en B. A. P. Luursema, Johannes Antonius. zn van G. J .Kerdijk en P. Su- vaal. Helena Johanna, dr van I. Stouten en A. F. van Vegten. Derk Albertus, zn van A. D. J. van Aalderen en A. Jessurun Alida Catharina. dr van C. van der Laan en C. C. van Zanten, Barend, zn van B. Russchenberg en H. Langhout, Jacques Gerardus. zn van G. J. van Rijn en H. de Graaf. Cornells Nlcolaas, zn van C. L. van der Touw en H. N. van der Beek, Marianne dr van E. J. Boom en A. N. Scheurwater. OVERLEDEN man, L. J. Lunenburg, maar enkele artikelen, hetgeen een sterke discriminatie ten ongunste van sommige bedrijfstakken tengevolge heeft. Het feit, dat dank zij de scherpe pro gressie iemand met wisselende in komsten meer belasting betaalt dan de gene, die een gelijkmatig inkomen ge niet, wilde de voorzitter van het V.N.W. evenmin billijken. Beter zou het volgens hem zijn de progressie te bepalen naar een gemiddeld inkomen over een aantal jaren. Na op een verbetering van het fiscale winstbegrip, met name met betrekking tot de afschrijving op bedrijfsmiddelen en de vorming van reserves, te hebben aangedrongen, zette de heer Twijnstra uiteen, dat „de regeling krachtens wel ke bij vervreemding van aandelen, die eer. „aanmerkelijk belang" vormen, in komstenbelasting verschuldigd is en de waardering van incourante aandelen voor de heffing van vermogensbelasting en successierecht vooral voor de beslo ten vennootschappen punten van grote zorg zijn", en hij sprak daarom de hoop uit dat „de daaruit voortvloeiende dis criminaties spoedig tot het verleden zul len behoren". In het kader van de Europese Econo mische Gemeenschap stellen de vier werkgeversverbonden zich voor, zo deel de de heer Twijnstra mee, dat de Ne derlandse industrie als een eenheid zal moeten optreden, zodat de kern van het beleid zal moeten liggen in de con tactcommissie der verbonden. Afgezien van de bereidheid tot samenwerking met andere bedrijfstakken, zal de be sluitvorming in eerste instantie uitslui tend moeten plaats vinden in de eigen industriële kring. De vier verbonden zijn overigens overtuigd van het belang van een gemeenschappelijk overleg en beraad met de vertegenwoordigers van de arbeidersorganisaties. (Advertentie) alléén heeft I Hagenaar in Italië dodelijk verongeluk? Een 45-jarige Haagse pensioneigenaar is tijdens een vakantietocht in het Italiaanse stadje Casalpusterlengo dode lijk verongelukt. Een Italiaanse auto reed in op de auto, waarin de Hagenaar met zijn 40-jarige echtgenote gezeten Het Haagse echtpaar werd door de botsing ernstig gewond. Tijdens het overbrengen naar het plaatselijk zieken huis overleed de heer K. De toestand van zijn vrouw is ernstig. Oplichting van meer dan een ton De recherche te 's-Hertogenbosch heeft de hand gelegd op een textielhan delaar uit Den Bosch, die ervan wordt verdacht een textielfabrikant in Gent en andere Belgische plaatsen te hebben opgelicht voor een waarde van vele dui zenden. De man heeft vorig jaar in augustus bij een firma in Gent voor een som van f. 16.000 aan textiel ge kocht en betaalde contant. Het vertrou wen in hem werd nog versterkt, toen hy kon aantonen, dat hij in 's-Hertogen bosch een banksaldo had van enkele duizenden. Bij de Gentse firma volgde even later een tweede bestelling voor ongeveer f. 22.000. Dit bedrag is evenwel nooit betaald. Daarna zocht de Bossche handelaar zijn slachtoffers onder andere firma's in Gent, Oudenaerde en Ronssi. Alles by een betrok hij textielwaren van de ver schillende firma's voor meer dan een ten. Zijn manipulaties hadden bijna alle plaats het vorige jaar in augustus maar wegens omstandigheden kon men niet direct tot arrestatie overgaan. Intussen ondervonden de bonafide handelaren op dc verschillende markten de terugslag in hun omzetten, omdat de textielgoe- deren her en der beneden inkoopprijs verkocht werden. Dezer dagen is de Bossche recherche in samenwerking met de gerechtelijke politie in België tot ar restatie van de Bossche koopman over gegaan. Hij zal aan de officier van Jus titie worden voorgeleid. ZEILEN De derde race van de zeilwedstrijd om de America Cup te New Port (V.S.) is gewonnen door het Amerikaanse jacht Columbia. Het was een vrij ge makkelijke zege want de Sceptre (Eng.) maakte een verkeerde manoeuvre by het ronden van een boei en verloor zeer veel terrein. Smokkelauto vloog in brand Een Nederlandse smokkelauto die gistermiddag om vier uur tussen Aar denburg in Zeeuws-Vlaanderen en het Belgische plaatsje Middelburg, België binnenreed, stuitte daarbij op een Bel gische douanepatrouille. De bestuurder reed in volle vaart achteruit naar Ne derland terug. Daarbij botste de auto tegen een boom en vloog in brand. De bestuurder wist zich uit het wrak te be vrijden en aan de douane-ambtenaren te ontkomen. De auto. die een lading van naar schatting 900 kg. boter had. brandde geheel uit en een glibberige botermassa bleef op de weg achter. De Aardenburgse brandweer zorgde voor de opruiming. Renpaard wilde niet vliegen Een vurige anderhalf jarige merrie van prins Ali Khan kreeg woensdag van de brullende motoren van een KLM- vrachttoestel, dat op het punt stond van het Newyorkse vliegveld op te stij gen ,zo de schrik in haar benen, dat zij wild steigerend de tralies van haar vliegtuigkooi trachtte te verbreken en daarbij een achterbeen brak. Een vee arts zag geen andere mogelijkheid dan het dier met een sohot uit zijn lijden te verlosen. Gezagvoerder J. Berkum vertelde la ter, dat hij tijdens het taxiën naar de startbaan het tumult vernomen had en terstond het toestel had stopgezet. De schade aan het interieur van het toe- sel, dat nog vijf andere paarden be vatte, was zo groot, dat men pas na elf uur weer kon opstijgen. Van Nelle bestellen I Advertentie. Noord-Holland gistermiddag zonder elektriciteit Gedurende ongeveer een uur is de gehele provincie Noord-Holland gister middag zonder elektriciteit geweest. Om streeks half drie ontstond een storing, die, voorzover men tot op heden heeft kunnen nagaan, in de omgeving van de Hoogovens is ontstaan. De juiste oor zaak is nog niet bekend. Door deze sto ring nam de spanning af. Om te voor komen dat de machines te veel te verwerken zouden krijgen werd de cen trale van het net uitgeschakeld. Rich ting voor richting werd de stroom op nieuw over de provincie verdeeld en na half vier was het gehele net weer van stroom voorzien. In Het Gooi duurde de storing slechts achttien minuten. Am sterdam, dat een eigen centrale heeft, was de enige gemeente in de provincie waar de onregelmatigheid zich niet voordeed. Van Nelle bestellen Advertentie. Sportsplinters De voetbalwedstrijd om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker, die sinds 1913 jaarlijks wordt gehouden, zal ditmaal op woensdag 26 november in het Feyenoordstadion worden gespeeld. Het wordt een lichtwedstrijd, waarin het Nederlandse elftal, samengesteld uit spelers beneden 23 jaar, wederom te genstander zal zijn van het Rotter damse team. Voor de erste ronde van het toer nooi om de Europese voetbalibeker voor clubs werd woensdagavond te Turijn de wedstrijd tussen de Italiaanse kam pioen Juventus en Wiener Sportklub ge speeld. De Italianen wonnen met 31. Zaterdagavond a.s. zal de volledige zwemploeg, welke enkele weken geleden tijdens de Europese kampioenschappen in Boedapest zulke prachtige successen boekte, in het Sportfondsenbad te Am sterdam aan de start verschijnen. Voor deze wedstrijden, die ten bate van het Mr. Bierenbroodspotfonds worden ge houden, is een aantrekkelijk program ma. gevarieerd en niet te lang. samen gesteld. Zonder Lenstra en zonder Kuys Het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen België, die zondag a.s. te Antwerpen wordt gespeeld, is door bondscoach Elek Schwartz als volgt samengesteld: Doel: De Munck (DOS); achter: Wiersma (PSV) en Kraay (DOS); midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV); voor: Van der Kuil (Ajax), Van Wissen (PSV), Kruiver (PSV), Van der Linden (DOS) en Moulijn (Feyenoord). Reserves: Pieters Graafland (Feyenoord), Rijvers (Feyenoord) en Kuys (NAC). Abe Lenstra was wegens een dijbeenblessure, opgelopen in de zon dag j.l. gespeelde wedstrijd Sp.cl. Enschede—ADO, niet beschikbaar. Bondscoach Elek Schwartz heeft dus noodgedwongen de nationale ploeg op enkele plaatsen moeten wijzigen. Drie van de oranje-spelers, die op 28 mei j.l. te Oslo tegen Noorwegen uitkwamen het werd toen een teleurstellend gelijk spel (00) zullen zondag a.s. niet in Antwerpen aantreden: Kuys, Wilkes en Lenstra. In hun plaatsen werden geko zen de Utrechter Kraay, diens clubge noot Tonnie van der Linden en Piet Kruiver van PSV. die vorig jaar in Rot terdam voortreffelijk debuteerde. Het grootste probleem voor Schwartz was uiteraard de samenstelling van de Van Nelle bestellen Advertentie. Koerseu Hilversum De uitslagen van de gisteravond gehou den draverijen luiden: Fokkersprijs: 1. Xylon S (J. Wagenaar) (1.33.3)- 2 Xera S; 3. Xanthl con Dios. Tot.: wi'. f 2.50, pl f 1.40, t 2.10. cov. f 4.90, gek. f 12.50. Trainersrpijs eerste serie: 1. Taky Erebus (J Hof) (1.27.-). 2. Vanity Hanover; 3. Vicaline. Tot.: wl. f3.20, pl. f 1.40. f 1.10, cov. f3.70, gek. f3.10. Tweede serie: J. U. Daniël (J. de Graaf) (1.28.3); 2 Trekduif S: 3. Wise Guy. Tot.: wl. f5.50, pl. f2.60. f4.40. cov. f4.20, gek. f 18.10. Pikeursrpijs: 1. Sador B (E. Leeman) (1.27.4)- 2. Oscar; 3. Morning Star. Tot.: wl f3.20, pl. f 1.20. f2.90, f 1.10, COV. f 14.20, gek. f 18.20. Elgenarenprijs: 1 .Robert Taylor (W. Brouwer) (1.25.5); 2. Type Erebus: 3. Ro- samunde. Tot.: wl. f8.40. pl. f2.80, f 1.80, f2 30, cov. f6.80, gek. f8.60. Verzorgersprijs: 1. Ria Kitty (J. Wage naar Jr)- 2. Rina Gay; 3. Rose Marie. Tot.: wi. f4.50. Dl. f 1.50, f2.—, f2.10, cov. f4.70, koppel f 9.10. Trainersprljs. Finale: 1. Vicaline (Haar- selhorst) (1.27.5); 2. Wise Guy; 3. Taky Erebus. Tot.: wi. f 14.80. pl. f2.40. f3.60, f 1.60, cov. f9.10, gek. f34.80. Totalisatoromzet f 75.035,50. Rol-terdams elftal De opstelling van het Rotterdams elf tal, dat zaterdag op het terrein van Beerschot tegen de ploeg van Antwer pen speelt, is als volgt: Doel: Den Hertog (Excelsior); achter: Jansen (Fortuna VI.) en Lagerwaard (Excelsior); midden: Den Hartog (Excelsior), Walhout (Feyenoord) en Bak (Feyenoord); voor: Van Ede (Sparta), Allart (Sparta), Cor van der Gijp (Feyenoord). Schouten (Feyen oord) en Meijers (Feyenoord). De spelers van Sparta (uitgezonderd Van Ede en Allart) waren niet beschik baar in verband met een reis van deze club naar Polen. voorhoede. Door het vertrek van Wilkes naar Spanje verloor de nationale ploeg een van haar routiniers. Zondag j.l. ge raakte bovendien Abe Lenstra aan het dybeen geblesseerd en de bondscoach achtte het niet verantwoord risico's te nemen met de Fries. Schwartz loste het probleem op door „schakelspeler'' Van Wissen (in Oslo midvoor) als rechtsbin nen op te stellen, Kruiver de midvoor- plaats weer toe te wijzen en Tonnie van der Linden te verkiezen boven Kees Rijvers, die de laatste weken enigszins uit vorm is. Rijvers is nu evenals Kees Kuys de „vaste" defensie van de ploeg werd gewijzigd reserve. Lenstra zal de reis naar Antwerpen wel meemaken. Schwartz heeft hem na melijk met zyn vrouw uitgenodigd om de wedstrijd als gasten van de KNVB bij te wonen. Van Nelle bestellen Advertentie. Van Nelle bestellen Advertentie. Clubkampioenschap op de weg 'Theo Middelkamp' opnieuw snelste Ingrid Bergman, die de hoofdrol speelt in de film "Inn of the sixth happiness" waarvoor op het ogen- rrei 111, OO JOOi, mail, J-I. w. I f 65 jaar. man. A. Breedijk, 26 jaar, echtgen. blik de opnamen worden gemaakt in P. Perln, an. A. Breedijk, 26 Jaar, e van P. Kikkert. J. Russchenberg, 6 weken, i pnni>janfj frnn,t het innrrste ar. i, G. P. M. Caspers, 8 maanden, zoon.tzngeiana, troost net jongste ac teurtje in deze film. dat in snikken uitbarstte toen een scene voor de zoveelste keer moest worden over- gespeeld. De Wielervereniging Theo Mid delkamp uit Goes heeft gistermid dag te Zeist het clubkampioen schap van Nederland op de weg gewonnen. Voor deze wedstrijd het sluitstuk van het Neder landse wielerseizoen hadden 49 ploegen ingeschreven. Vijf equipes lieten echter verstek gaan en vijf teams staakten onderweg de strijd, zodat 39 ploegen de 160 km. lange rit uitreden. Werd vorig jaar dit kampioenschap in de omgeving van Wijk bij Duurstede gehouden, ditmaal was het parkoers in Zeist uitgezet, maar een succes is het niet geweest. Want met Zeist als start en finish reden de renners naar Maarn, Doorn, Wyk bij Duurstede, Amerongen, Veenendaal, Scherpenzeel. Woudenberg, Leusden en via een lus bij Zeist het parkoers tweemaal. Die lus heeft het nu juist gedaan. Er ontstonden verkeersmoeilijkheden en zelfs kwamen ploegen op een verkeerde weg uit. Het waren deze factoren die onder meer tot gevolg hadden dat „Wil- lebrord Wil Vooruit" met Wim en Piet van Est in de gelederen de strijd staakte, evenals „Het Zuiden" uit Eindhoven met Piet Damen. „Maastricht", voor de insiders favo riet, maakte over de eerste ronde de beste tyd, 1 uur en 49 min. over 80 km. Later zakte de ploeg wat terug, waar aan het uitvallen van Martin van den Borgh niet vreemd was. „Theo Middel kamp", de winnende ploeg van het vorig jaar, later gestart, lag toen nog maar 12 seconden achter en de ..Pedaalrid ders" uit Made en „Willebrord Wil Vooruit" behoorden toen als derde en vierde ook nog tot de kanshebbers. Een geheel ander en vrij rommelig beeld kreeg de rit door de reeds ge noemde omstandigheden waarmee evenwel niets ten nadele gezegd mag worden van de fraaie wijze waarop „Theo Middelkamp" evenals het vorig jaar beslag legde op de titel. Hard. heel hard ging de ploeg in de tweede ronde over de weg en met een voor sprong van ruim 3 minuten op de „Pedaalridders" uit Made ging de ploeg uit Goes, ondanks het uitvallen van De Roo, als winnende equipe over de streep. De uitslag was: 1. en kampioen van Nederland „Theo Middelkamp" (Goes) 3 uur 47 minuten 42 seconden, met Van Hees, Huiszoon, Rentmeester, Van Sluys en Bruggekamp; 2. „De Pedaalridders" (Made) met Piet de Jongh, Leo van der Pluym, C. van der Zande, Broekmans 3.50.04; 3. „Maastricht" met J. Hugens, F. Knoops, J. Lahaye en G. Vergoossen 3.51.12; 4. „Le Champion" (A'dam) 3.55.08; 5. „Helpt Elkander" (Oud Gas tel) 3.55.21; 6. „Pedaalridders" (Rotter dam) 3.55.34; 7. „Feyenoord" (Rotter dam) 3.56.09; 8. „Alcmaria Victrix" (Alkmaar) 3.57.06; 9. „De Kampioen" (Haarlem) 3.59.25; 10. „Wilhelmina" (Eindhoven) 3.59.50. Samenstelling topklassen tafeltenniscompetitie De indeling van de Ereklasse en Hoofdklasse-afdelingen is voor het ko mende seizoen als volgt vastgesteld: Ereklasse: Batswingers (Den Haag), Luck Raek (Weert), Nedlloyd (Amster dam), PSV (Eindhoven), Quick (Hil versum), Scylla (Leiden), Smash (Am sterdam), Sparta 1 (Amsterdam), Sparta 2 (Amsterdam), UBTV Hilversum WIBO 1 (Den Haag), WIBO 2 (Den Haag), WIBO 3 (Den Haag). Wifra (Rotterdam). Hoofdklasse groep A: AVGA (Amster dam), DTTC (Deventer), Entac «En schede), M.v.R. 's-HeerenbergNed lloyd 2 (Amsterdam), Povac 2 (Amster dam), Smash 2 (Amsterdam), Sparta 3 (Amsterdam), Sprenger UC (Apeldoorn), Treffers (Arnhem), UBTV 2 (Hilver sum), Wilskracht (Utrecht). Hoofdklasse groep B: Atoom, Batswin gers 2 (Den Haag), Belcrum (Breda), BSM (Dongen), Docos (Leiden), Luck Raek 2 (Weert), Maasstad (Rotterdam), OTTC (Oss), Treffers (Roelofarends- veen), USV (Rotterdam), Wifra 2 (Rot terdam) Van Nelle bestellen Advertent Denemarken speelt gelijk tegen West-Duitsland De eerste na-oorlogse interland-voet balwedstrijd tussen Denemarken en West-Duitsland, die gisteravond voor 45.000 toeschouwers onder zeer slechte weersomstandigheden te Kopenhagen, werd gespeeld, is geëindigd met een ge lijk spel: 11. Bij de rust hadden de Duitsers een 10 voorsprong. De doel punten werden gemaakt door de West- duitse aanvoerder Helmuth Rahn (36ste minuut) en de Deense midvoor Enoksen (15 minuten na rust). Van Nelle bestellen Advertentie. Dijkdoorbraak maakt terrein van ZFC onbespeelbaar Zes voetbalvelden en twee tennis banen, die deel uitmaken van het nieuwe gemeentelijk sportpark te Zaan dam zijn tengevolge van een dijkdoor braak onder water gelopen en voor de eerstkomende weken volkomen onbe speelbaar geworden. De doorgebroken dijk ligt rond een terrein waarop in de naaste toekomst het streekziekenhuis voor de Zaanstreek zal worden gebouwd. De drassige grond maakt het noodzake lijk vele honderden tonnen zand binnen het dijkcomplex te spuiten. Dit zand is echter te zwaar voor de slappe onder grond en zoekt zich een weg naar bui ten, ook naar de gemeentelijke sport terreinen, die onmiddellijk aan dit op- spuitingsterrein grenzen. Twee doorbra ken die vorige week zijn geschied maak ten 2 voetbalvelden onbespeelbaar. Na de enorme watervloed, die woensdag morgen van het terrein afkwam is er geen enkel droog veld meer. Van Nelle bestellen Advertentie. Interntion ale m otorzesdaagse Het blyft goed gaan met het Neder landse Vaas-team. Ook op de derde dag van de 33e internationale motorzesdaag- se te Garmisch Partenkirchen hebben Ton Bakker, Dik Muller, Jan van Dob- ben en Piet den Haan hun strafpunt- lijsten blanco kunnen houden. En niet alleen dit viertal heeft voortreffelijk ge reden, ook Arie Vrolijk, Willy van Om meren, Aris Plevier en Gerrit Aaltink hebben op deze zware dag geen straf punten opgelopen. Toch had het maar weinig gescheeld of het Nederlandse Vaas-team was uit geschakeld. Captain Ton Bakker had namelijk dinsdagmiddag zyn motor ty- dens de middag-pauze uit het „gesloten park" gehaald, om even zijn voetrem te repareren. De meerderheid van de wedstrijdlei ding was het erover eens dat dit in strijd was met de reglementen en in de avondvergadering van de internationale jury is langdurig gesproken of de Ne derlandse aanvoerder bestraft diende te worden of niet. Ook achter de groene tafel is de strijd fel geweest, zo fel zelfs dat de wedstrijd leider de vergadering verliet en de bij eenkomst voor een half uur moest wor den geschorst om de gemoederen wat tot rust te laten komen. Het eind was dat Bakker niet werd bestraft, al blyft de kans bestaan dat hiertegen door an dere teams alsnog wordt geprotesteerd. Deze derde dag, waarin op het hoge A-gemiddelde moest worden gereden, heeft wederom slachtoffers geëist. Zo wel in de eerste als in de tweede ronde moest een vijftal rijders het gevecht tegen de elementen staken. Van de 213 gestarte deelnemers zijn er thans nog 166 in de strijd, onder wie er ten hoog ste 144 zonder strafpunten zijn. De strijd om de International Trophy gaat, in eerste instantie althans, tussen Italië, Tsjecho-Slowakije en West- Duitsland. Acht Vaas-teams - Oosten rijk A, Tsjecho-Slowakije A en B, Po len A en B, Zweden. Duitsland B en Nederland - zyn thans nog zonder strafpunten.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11