Afgeweken brisantgranaat brengt talrijke fouten aan het licht Kerkelijk Leven GEZAMENLIJKE OPLEIDING VAN DE BENELUX - PILOTEN De A.N.W.B. protesteert tegen demping der Alkmaarse grachten Nederlands Vaasteam bleef op eerste dag zonder strafpunten Uitslagen Afdeling Leiden KNVB DINSDAG 33 SEPTEMBER 1958 Krijgsraadzitting in Oldebroek Felle kritiek op ingesteld onderzoek Op 4 februari j.L week bjj een schiet oefening in het artillerieschietkamp Ol debroek een scherpe brisantgranaat af van haar baan en kwam terecht op on geveer vijftien meter van de spoorlijn ZwolleAmersfoort, waar zij explo deerde. Hierdoor werd de elektrische bovenleiding beschadigd, het treinver keer ernstig gestagneerd en werden rui ten van in de nabijheid staande huizen vernield. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. De zaak diende gisteren in het artil- lerieschietkmp te Oldebroek voor de krijgsraad te Velde Oost. Tegen de be klaagde, een 28-jarige beroepswacht meester eerste klas eiste de auditeur militair, luitenant-kolonel mr. T. Deen, twee maanden hechtenis. De wachtmeester was by de oefening veiligheids-onderofficier, waarby hy onder andere tot taak had de gang van zaken by de stukken te controleren. Vol gens de dagvaarding zou beklaagde hoogst roekeloos hebben gehandeld. In een schriftelijke verklaring had de wachtmeester medegedeeld, dat de kor poraal, die de functie van stukscomman dant had vóór het fatale schot werd afgevuurd had gezegd, dat het stuk scheef stond, waarop de wachtmeester had geantwoord, dat het stuk wel goed stond. De president, kolonel mr. H. H. A. de Graaff. vroeg beklaagde of de korporaal het stuk had gecontroleerd tydens het schieten. „Neen, want de korporaal zat aan de telefoon", antwoordde beklaagde. Het bleek, dat de veiligheids-onder officier tijdens de oefening was Ingeval len. Hy was niet ln het bezit gesteld van de veiligheidstabel en had ook de vooigeschreven gegevens niet van zyn voorganger gekregen. De beklaagde was reeds gestraft met veertien dagen streng arrest. De raadsman van de beklaagde, kolo nel L. H. Ie Fèvre de Montigny, com- Libanese christenen voelen zich verraden Onrust in Beiroet In de hoofdstad van Libanon, Bei roet, heerst onrust en spanning na de ontvoering van de journalist Foead Haddad, die de denkbeelden van de (christeiyke) Falangisten verdedigde. De (rechtsgezinde) Falangisten zeg gen,, dat Haddad mogehjk door de op standelingen is vermoord. Voor het eerst worden thans ook in de wyken van de christelijke Falangisten versper ringen opgeworpen en zyn wachtposten uitgezet. Voor het eerst sinds drie we ken is gisteren in het hart van Beiroet weer een bom ontploft. Er werd schade aangericht, doch er vielen geen slacht offers. Militairen zyn gisteren begon nen met de afzetting van het gebied rondom het parlementsgebouw, waar de opperbevelhebber van het leger, gene raal Foead Sjehab, vandaag in het ambt van president zal worden beves tigd. De oppositieleiders vinden de verdwij ning van de journalist Haddad een on aangename zaak. zy zeggen, dat zy vooral thans geen openlyke stryd met de Falangisten wensen. Waarnemers achten dit zeer begrijpelijk. Zy wyzen erop, dat de opstandelingen - met de installatie van generaal Sjehab tot pre sident en het vooruitzicht van een nieu we regering, welke al hun wensen zal vervullen - bijna al hun doeleinden zul len hebben verwezenlykt. Vele christelijke Libanezen gevoelen zich echter door de gang van zaken verraden. Dit bleek gisteren ook uit be togingen, die ontstemde inwoners van enkele bergdorpen in de omgeving van Beiroet maandag hielden. Sommige Falangisten verklaarden gisteren.dat zy zouden pogen te beletten, dat Sjehab vandaag Beiroet binnenkomt om als president te worden geïnstalleerd. President Sjamoen zal de installatie van zyn opvolger Sjehab niet bijwonen. Hy zal de komst van Sjehab in het presidentiële paleis afwachten en ver volgens naar een bergdorp in de buurt van Beiroet vertrekken. Sjamoen heeft verklaard de politieke stryd in Libanon aan het hoofd van een nieuwe partij, namelijk die der „liberale nationalisten" te zullen voortzetten. NED. HERV. KERK Beroepen te Ridderkerk (4de pred. pl.) J. C. Koolscijn te Ommen. Bedankt voor Kollum (Fr.) (toez.) C. A. de Ridder te Gennep. GEREF. KERKEN Benoemd tot htilpprediker te Linscho- ten ds. G. D. Kuiper, laatsteiyk predikant te Djokjakarta. Aangenomen naar Delft (vac. E. de Vries) (2de beroep) G. P. Hart- velt te Assen. Bedankt voor Veen- woudsterwal p. de Zeeuw te Schoonoord. Bedankt voor Avereest J. Nierop te Dwingeloo. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Rotterdam-Krallngen G. Blom te Meerkerk en T. Brienen te Mus sel. Tweetal te Elburg-Doornspijk B. Bijleveld te Noordeloos en M. S. Roos te Alphen aan den Ryn. EVANG. LUTH. KERK Drietal te Mlddelburg-Vlissingen A. Jen- se te Gouda, J. A. Roskam te Beverwyk- Velsen en W. F. ten Rouwelaar te Bode graven. mandant van de artillerieschool te Breda, zei ln een fel pleidooi, dat drie kwartier duurde, dat het niet mogeiyk was dat het fatale schot was gelost door het bewuste stuk, hetgeen hij met tech nische gegevens aantoonde. Spreker had kritiek op het huishoudelyk onderzoek, dat op het bureau is geschied en niet ter plaatse. Niets was vastgelegd en de bakens en de andere stukken waren weg gehaald. Er was veel te veel vastgehou den aan het onderzoek van dat ene stuk, zeide hy. Verder had de raadsman kritiek op het werk van de officieren, die by de oefening ook verantwoordelijk waren ge weest, en hy merkte op dat er zoveel fouten waren gemaakt, dat hy wel tot overmorgen zou kunnen doorpraten. Zyn slotconclusie was, dat de granaat niet door het onderhavige stuk was afge vuurd- Hy vroeg vrijspraak wegens ge brek aan bewys. Nadat de krijgsraad zich vyf kwartier had beraden deelde de president mede, dat het onderzoek, ofschoon uitvoerig, op bepaalde punten onvolledig was ge weest. Het dossier zal in handen van de officier-commissaris worden gesteld om het onderzoek te heropenen. De zaak werd hierna voor onbepaalde tijd ge schorst. Wally Matthies 35 jaar cabaret Op 30 september herdenkt de Haagse pianist Wally Matthies de dag, waarop hy voor 35 jaar zyn intrede deed in het Nederlandse cabaret, als begeleider van wyien Louis Davids. In de daarop vol gende Jaren, waarin hy ook deel uit maakte van het gezelschap onder leiding van Jean Louis Fisuisee begeleidde hy veel bekende figuren van toneel, caba ret en operette, o.a.: Emmy Arbous, Louis de Bree, Aaf en Herman Bouber, Johan Boskamp, Fie Carelsen, Mary Dresselhuys. Octave van Aerschot, Fien de la Mar, Corry en Wim Kan, CorRuys, Conny Stuart, Teddy en Henk Scholten e.a. Ook trad hy herhaalde malen als orkestleider op, onder meer in 1931 bij het Rotterdams Hofstad Toneel, onder leiding van Cor van der Lugt-Melsert, alwaar hy in de musicals „Wonderdan- cing** en „Caramba" de begeleiding op zich nam van de Duitse film-regisseur „Wolfgang Staudte en de negerzanger Jules Bledsoe. Na een tournee door In donesië (waart>y hy in de oorlogsjaren 3 Jaar gastvrijheid „genoot" in 'n Japans concentratiekamp), hervatte hy na zijn terugkeer ln 1946 zyn werkzaamheden by Ruys' Kleintoneel „Zee-Geruys", als ook tydens afwezigheid van Cor Lemaire in het ABC Cabaret van Corry en Wim Kan. In 1955 verleende hy weder zyn mede werking aan het jaariyks terugkerende „Damesbeurs-cabaret" in de Houtrust- hallen te Den Haag. samen met Alex de Haas. Hetty Blok. Wim lbo en Johnny Jordaan. Na jaren lang vaste medewer ker van die Beurs geweest te zyn, zal hy daar op 30 september weder als ac- compagnateur fungeren. Overeenkomst België - Nederland Eerst in de Kongo, daarna in ons land De heer Gilson, de Belgische mi nister van Landsverdediging, heeft gisteren zyn Nederlandse collega, ir. C. Staf, minister voor Defensie, be zocht. De beide minister zyn overeen gekomen over te gaan tot de inte gratie van de luchtmachtopleidingen, waarby in eerste instantie zal wor den begonnen met de opleiding van piloten. Deze integratie zal inhouden, dat het eerste gedeelte der vlieger- opleiding door de Belgische lucht macht zal worden verzorgd, en het tweede gedeelte onder leiding van de Koninkiyke Nederlandse Luchtmacht. De eerste fase van de opleiding zal worden gegeven in de Kongo op de basis Kmina, waar de daar gevestigde vliegschool zal worden bestemd voor deze Benelux-opleiding. Het tweede ge deelte, in Nederland, zal geschieden op eerlang nog aan te wyzen vliegbasis, aldus een communiqué dat gistermid dag door de Luchtmachtvoorlichtings dienst is uitgegeven De integratie aldus het communiqué Spaak naar Athene Volgens een in Nicosia opgevangen be richt van Radio-Athene zou Paul Henri Spaak, de algemene secretaris van de NAVO, vandaag naar Athene komen om met de Griekse regering over de kwestie. Cyprus te spreken. Een Griekse woordvoerder heeft ver klaard, dat de regering op 9 september Spaak en de Geallieerde regeringen heeft gewezen op de gevaren, die volgens haar zijn verbonden aan de uitvoering van het Britse plan voor Cyprus. Het NAVO-secretariaat heeft steeds veel belangstelling voor de kwestie-Cyprus getoond, aldus de Griekse woordvoerder, en het bezoek van Spaak is daar een bewys van. De Britse autoriteiten op Cyprus heb ben elf Grieks-Cyprische vrouwen uit een gevangenkamp vrijgelaten. Dit ge baar wordt gezien als een poging om de spanning onder de Griekse Cyprioten te verminderen voor begin van de tenuit voerlegging van het Britse plan voor het eiland op 1 oktober. Zoals bekend heeft de Griekse bevolkingsgroep, gesteund door aartsbisschop Makarios en de Griekse regering, dit plan verworpen, terwyl de Turken daarentegen by de uitvoering hun medewerking hebben toegezegd. De vrygelaten vrouwen wer den in de straten van Nicosia toege juicht. Volgens Turkse kringen zal ook een zestigtal Turkse gevangenen worden vrygelaten. Hun gevangenhouding zou niet langer nodig zijn daar Turkye het Britse plan heeft aanvaard. Massagraf ontdekt in Algerijnse bergen Halverwege tussen Tizi-Ouzou en Bougie in Algerye hebben Franse troe pen by een commandopost van de opstandelingenleider Amiroesj massa graven ontdekt met een vierhonderd lyken. De rebellenleider zou reeds ver scheidene weken „zuiveringsacties" uit voeren onder de Moudjahidines en zyn eigen kader. De graven bevonden zich in zeer dicht begroeid bergterrein. De lyken waren sterk verminkt en verbrand. In de omgeving vond men tal van martelwerktuigen. De commando post ligt in het Akfadou-bos in de ber gen van Kabylië ten oosten van Algiers. De Franse inlichtingendienst beschikte over mededelingen van Algerynse over lopers. dat er sedert begin augustus meer dan 600 mensen vermoord zyn. De A.N.W.B. heeft de gemeenteraad van Alkmaar met klem ontraden zyn toestemming te geven tot het dempen van een aantal Alkmaarse grachten. De raad zal binnenkort een treffend stedebouwkundig plan van prof. Wieger Bruin moeten beoordelen. Dit plan beoogt de verwezeniyking van een aantal verkeersvoorzieningen waar aan, althans voor wat de meest ingrij pende betreft, naar de mening van de A.N.W.B. geen behoefte bestaat, en die de stadskern met ongewenst en onno dig verkeer zullen belasten. De demping van de grachten in de binnenstad zal een onvoorstelbare ver arming van het stadsbeeld teweeg bren gen zonder dat hiertegenover een ver- keersverbetering staat die dit verlies als onvermijdelijk offer aanvaardbaar maakt. De aantrekkelykheid van de oude stad en niet in de laatste plaats voor het toerisme zal daardoor vrywel geheel verloren gaan. De A.N.W.B. is van mening dat vol staan kan worden met de voltooiing en verbreding van de reeds grotendeels aanwezige Ringweg rond de kleine stadskern, waarlangs het doorgaand verkeer kan worden afgeleid. In de bin nenstad zelf zullen bepaalde verkeers voorzieningen niet kunnen uitblijven, doch deze kunnen van beperkte aard zyn en zy behoeven het stadsbeeld niet aan te tasten. zal ook verder strekken, zoals by voor beeld voor het onderhoud van de eerste te ontvangen geleide wapens. Dit onderhoud zal België verzorgen. Neder land zal te zijner tyd ditzelfde doen voor een volgend type. Het ligt in de bedoeling deze bespre kingen, waarvan gedeeltelyk de beide permanente vertegenwoordigers in de NAVO-raad, de heren De Staercke en Stikker en de beide chefs van de lucht machtstaven hebben deelgenomen, op geregelde tyden te herhalen, zo besluit het communiqué. BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wy de f7.50 voor hun abonnement gedurende het 4e kwartaal van dit jaar zo mogelyk vóór 1 oktober a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES die per giro betalen (f2.55) verzoeken wy ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD Scherpe veroordeling van gedrag van James Hoffa De Amerikaanse Senaatscommissie ter bestryding van het bende-wezen (Sena te Rackets Committee) heeft zondag verklaard, dat de voorzitter van de transportarbeidersbond James Hoffa „er op hopeloze wijze niet in is geslaagd z{jn vakbond te zuiveren, miljoenen dol lars op een verkeerde wyze heeft ge bruikt en een gevaar is geworden voor de natie". Deze aanval op de vakbondsleider van de grootste arbeiders-groep in Amerika (men zie ook het hoofdartikel op pag. 2 in ons nummer van zaterdag j.l.) werd gedaan door de voorzitter John Mc- Clellan (democraat) uit naam van de commissie in een verklaring, die een overzicht geeft van het verhoor in de aangelegenheid van de „teamsters", dat donderdag jJ. eindigde. Hy noemde het beheer van de bond door Hoffa met een „kankergezwel" in het lichaam van de arbeiders-beweging en vroeg de aandacht van het ministe rie van Justitie voor wat hy beschouw de als een „blykbaar doelbewuste mein eed" in diens getuigenis. McClellan beweerde voorts, dat de leider van de transportarbeiders naar een macht streeft „groter dan die van het volk en van de regering"; hij drong aan op zyn onmiddellijke aftreden of verwydering van zyn post. McClellan haalde, ter staving van zijn beschuldigingen, gedeelten uit het ver hoor van de commissie aan. Middelbare scholieren in Rusland moeten aan het werk In de Sovjet-Unie zal een onderwys- hervorming worden ingevoerd, welke voorziet in een splitsing van de tienja rige middelbare opleiding in een pe riode van zeven of acht jaar verplicht gewoon onderwys en daarna een be roepsopleiding van twee of drie jaar. De beroepsopleiding zou voor de steden en het platteland verschillend moeten zyn. In een memorandum, dat in het par tyblad „Prawda" is gepubliceerd, zegt Kroesjtsjef dat de voornaamste moei- ïykheid van het huidige middelbare en hogere onderwijs is dat het enigszins buiten het praktische leven staat. Volgens het nieuwe plan zullen de leerlingen van het middelbaar onderwys na zeven of acht jaar produktief werk moeten leveren. Als zy verder willen le ren, moet dat op avondscholen of door middel van schrifteiyke cursussen ge schieden. Ook degenen die hoger onder wys willen volgen, zullen dit de eerste twee of drie jaar alleen buiten de nor male fabrieksuren moeten doen. Kroesjtjef zegt in het memorandum, dat de tienjarige middelbare opleiding alleen gericht is op voortzetting van het onderwys en niet de leerlingen voorbe reidt op „systematisch handenarbeid". Kroesjtsjef had kritiek op de houding van ouders, die hun invloed gebruiken ont hun kinderen bij het hogere onder wys geplaatst te krygen. In de huidige methode om de kinderen voor dat on derwijs uit te kiezen schuilt veel ver keerds, zo verklaarde hij, want er wor den veel kinderen toegelaten die slech te examens hebben afgelegd. IJSHOCKEY IJshockey-confKct van de baan Het heeft er alle schijn van, dat bin nenkort op de Haagse overdekte kunst- ysbaan weer yshockey gespeeld kan worden. Er is een nieuwe yshockeyclub opgericht, die onder de naam „Haagse IJshockeystichting Hoky" op het ys zal verschijnen met de instemming van de Nederlandse IJshockeybond en de direc tie van de Hoky. Het bestuur heeft slechts één doel voor ogen, namely k de yshookeysport in Nederland, welke door de hangende conflicten totaal onmogelijk is gewor den, nieuw leven in te blazen. TENNIS Rosewafl de sterkste De Australiër Ken Rosewall heeft te Parijs het herenenkelspel van de offi cieuze wereldkampioenschappen voor profs gewonnen. In de eindstrijd ver sloeg hy zyn landgenoot Lewis Hoad, de oud-Wimbledon kampioen, met 36, 62, 64, 60. De grote favoriet, Gon zales, was in de halve finales uitgescha keld door Hoad. Leidse Schaakbond De competitie-indeling van de Leidse Schaakbond voor het seizoen 1958—1959 is thans bekend. Slechts één club, Oude Wetering, liet weten, dat zy van deel neming afziet. De indeling luidt als volgt: Eerste klasse: Voorschoten 1, Alphen 1, Boskoop 1, LSG 2, Noordwyk 1, Phili- dor 2, Leiderdorp 1. Tweede klasse A: Nieuwkoop, Bode graven 2, Hazerewoude, Caïssa, Phili- dor 3, Bodegraven 1, VTL 1. Tweede klasse B: LSG 3, Sassen- heim 1, Katwyk 1, NZH, Zwarte Pion 1, Leithen 1, Voorschoten 2. Derde klasse A: Boskoop 2, Leider dorp 2, Bodegraven 3, Alphen 2, Bos koop 3, VTL 2, Alphen 3. Derde klasse B: Noordwyk 2, Phili- dor 4, Roelofarendsveen, SPW 2, SPW 1, Voorschoten 3, Leithen 2. Derde klasse O: Zwarte Pion 2, Sas- senheim 2, Warmond, Voorhout, Val kenburg, Katwyk 2 en LSG 4. HENGELSPORT Viscollege „De Brasem" hield zyn derde wedstryd in de Zijl met bootjes. Het weer was goed, maar de vangetwas slecht. De uitslag luidt: 1. S. Singeling 420 gr.; 2. J. Vos 340 gr.; 3. G. Hunders- mark 145 gr.; 4. B. Helden 105 gr.; 5. A. v. d. Vos 105 gr.; 6. P. Eradus 100 gr.; 7. P. Hundersmark 90 gr. 8;. J. W. Planjer 85 gr.; 9. P. Hartevelt 75 gr.; 10. J. Hartevelt 60 gr. Internationale motorzesdaagse Reeds op de eerste dag van de 33e Internationale motorzesdaagse Is het onmogelijke" van de 214 deelnemers gevraagd. Zondagmiddag was het in Garmisch-Partenkirchen gaan rege nen en maandagmiddag regende het nogDe rijders hadden één troost op deze eerste dag werd het lagere B-gemiddelde het „slecht weer- gemlddelde" aangehouden. Ja, het was slecht weer: op de Zugspitze lag zelfs een laagje sneeuw Toch is deze eerste dag voor het enige Nederlandse Vaasteam dat deelneemt zeer goed verlopen. Bakker, Muller en de debutanten Van Dobben en Den Haan zorgden ervoor dat dit team zon der strafpunten bleef. Niet alle ploegen waren zo gelukkig In de stryd om de „International Tro phy", de .hoofdprijs" van deze zesdaagse, liepen de Zweden reeds strafpunten op, en dat lot trof, naar alle waarschyröyk- heid althans, ook Oost-Duitsland. Slechts West-Duitsland, dat de trofee verdedigt, Tsjecho-Slowakye, Italië en Groot-Brittannië hielden de strafpunt- lysten blanco. Van de 18 Vaas-teams hebben er 5 Engeland A en B, Spanje A en B als mede Italië A één of meer ryders verloren waardoor de ploegen in feite kansloos zyn geworden. Het Duitse A- team liep voorts strafpunten op. Ondanks dat plecht-weer gemiddelde" heeft het strafpunten geregend, ook het Leidse Bridgeclub DDS De uitslagen van de eerste ronde der parencompetitie luiden: Groep zwart: 1. Dames Aalbersberg- Sels 38 m.p.; 2. De Nie-H. Reekers 33 m.p.; 3/4. Dames v. d. Valk-Schneider 32% m.p.; 3/4. Dames Verstraaten-Nagel 32% m.p.; 5. Van Leeuwen-Eyndhoven 32 m.p.; 6. Dames Van Berge Henegou- wen-Landzaat 31% m.p.; 7. Heer mevr. Van Heusden 26% m.p.; 8. Heer en mevr. Lancel 26 m.p. Groep Groen: 1. Dames Brouwer- Brouwer 42 m.p.; 2. Dames Van Alphen- Den Holder 40% m.p.; 3. Dames Van zyp-Van Tuyn 39% m.p.; 4. Mevr. Ree- kers-D. Reekers 39 m.p.; 5. Heer en mevr. Krul 38% m.p.; 6. Mevr. Beeker- Baggen 35% m.p.; 7. Heer en mevr. Lautenbach 33% m.p. 8. Mevr. Verboog- G. Scholvinck 33 m.p.; 9. Dames Visser- Van der Meer 30 m.p. Groep Rood: 1. Parmentier-Van der Voort 41 m.p.; 2/3. Heer en mevr. Eich- horn 33 m.p.; 2/3. Verboog-Vellenga 33 m.p.; 4. Brouwer sr.-Brouwer jr. 32 m.p.; 5/6. Heer en mevr. de la Court 29 m.p.; 5/6. Heer en mevr. Kuilman 29 m.p.; 7. Van der Meer-De Meyier 28 m.p.; 8. Van Berge Henegouwen-v. Noort 27 m.p. Voor het eerste deel der parencompe titie is promotie en degradatie per avond ingesteld. Voor de eerste zes ronden geldt, dat de nummers 1, 2, 3 van de groepen Groen en Rood resp. promoveren naar de groepen Zwart en Groen, terwyl de nummers 6, 7, 8 van de groep Zwart en de nummers 7, 8, 9 van de groep Groen resp. degraderen naar de groepen Groen en Rood. Klaverjascompetitie Voor de competitie van de Federatie van Klaverjasverenigingen Leiden en Omstreken werden de volgende wedstry- den gespeeld: Afdeling 1: LBF 1—P v H 1, 8%—3%; HCW 1—Krantz 1. 5—7; T en D 1— DSB 1, 7—5; APP 1—Grn.oord 1. 4—8; Zaalberg 1SLF 1, 7%—4%. Afdeling 2: Krantz 2Oosthoek 2, 5—7; Centrum 1—SLF 2. 5%—6%; DSB 2—T en D. 2. 6%—5%; MDH 1—AWS 1 66; Gr.noord 2Sportief 1, 5%6%. Afdeling 3: GEVE WE 1—DVS 1. 5—7; HCW 2—T en D 3, 4—8; SLF 3—GKL 1 7—5. Afdeling 4: PvH 2T en D. 4, 9% 2%; Gr moord 4Krantz 3, 8—4; SLF 4 —Centrum 2, 7—81 APP 2—DSB 3, 9—3. aantal uitvallers was zeer hoog. Ten minste voor 29 deelnemers was deze eerste dag van de zesdaagse tevens de laatste. De steile, glibberige hellingen en de „droge" Isar-bedding, waarin toch nog altyd zo'n twee decimeter regenwater stond, zyn er ook oorzaak van geweest, dat twee Nederlandse individuele ryders de strijd hebben moeten staken. Posthu mus uit Marum kreeg in de eerste ronde van 190 km moeilijkheden met de car burateur van zyn Maico en Cor van Ewyk kwam in de tweede ronde met zyn CZ ten val. Een lichte voetblessure maakte, dat ook hy werd uitgeschakeld. Byzonder tevreden was de Limburger Willy van Ommeren, de slechtweerryder, die Juist nu in zyn element was en als enige Nederlandse individuele deelne mer strafpuntloos bleef. Ook vandaag zullen de deelnemers het niet gemakkelijk krygen, want de twee de etappe is, met zijn 410 km, de langste van deze zesdaagse. Ze kunnen me nu wel allemaal vertellendat de kleinbeeldcamera het gaat winnen, maar ik houd me bij m'n oude formaat, schijnt deze jongeman te zeggen, terwijl hij met zijn kiekkast naar de Fotokina in Keulen worstelt. WIELRENNEN Swift De vierde rit voor de zomer competitie gaf als uitslag: A- en B-klasse 80 km.: 1. B. Zoet tyd 2.00.15, 2. H. v. Gent, 3. C. Plasmeyer, 4. J. Riethoven. C-klasse 60 km.: 1. N. Kloosterman tyd 1.33.15, 2. K. Kasteel, 3. C. v Am sterdam, 3. A. v. zyp. D-klasse 40 km.: 1. F. v. d. Broek tyd 1.14.15, 2. F. Leemans, 3. H. Boelee, 4. F. Brittyn. E-klasse 17 km.: 1. W. Kooien, tyd 32.10, 2. J. Duivenbode. ZEILEN In de 2e race van de wedstryd om de America-cup, tussen het Amerikaanse Jacht „Columbia" en de Britse „Sceptre" is geen beslissing gevallen. Er moesten nog vier myi van de 24 gezeild worden, toen na 5% uur het laatste schot viel. Vry kort na de start was de wind weggevallen en dat was de oorzaak van het oponthoud. VAN ZATERDAG IA Hazersw. B. 1 TAW 1 5—2, Al phen 1 Rouwkoop 1 72, Kagia 1 Sleutels 1 42. NSA 1 Woubrugge 2—7. 1B Ter Leede 3 Noordwyk 3 01, GWS 2 Katwijk 2 0—3, Koudekerk 2 Quick B. 4 7—1. Llsser B. 2 ARC 3 2—1 2A Llsser B. 3 ARC 4 26, Woubrug ge 2 Rijnsb. B. 4 43. 2B ARC 5 Oegstg. 2 0—1. Katwijk 4 Quick B. 6 1—2. Leiden 3 GWS 3 56, TAW 2 Rijnsb. B. 5 2—7. 3A SVOW 3 Noordwyk 4 2—6. 3B Sleutels 2 Koudekerk 4 32. Ha zersw. B. 4 NSA 2 02. Woubrugge 3 Hazersw. B. 3 83, Alphla 2 Lelden 4 1—1. 3C GWS 4 Llsser B. 5 36. Sleutels 3 Katwijk 5 10. Rouwkoop 3 RB. 6 4—1. JUNIOREN: A Quick B. (A) ARC (A) 5—2, Quick B. (B) Rynsb. B. (A) 36. Noordwyk (A) RCL (A) 8—1, Ter Leede (A) Katwyk (A) 1—6. B Noordwyk (C) Quick B. (C) l—O, Rynsb. B. (B) Ter Leede (B) 8—0, Lls ser B. (A) Noordwyk (B) 00. C Leiden (A) SVOW (A) 0—9. RCL (B) ARC (B) 2—2 D MSV (B) ARC (C) 6—0, TAW (A) Hazersw. B. (A) 32. ADSPIR ANTEN- a Alphen (a) Koudekerk (a) 21, ARC (c) SVOW (a) 2—1, Alphla (a) ARC (a) 2—2, b Alphla (d) Alphia (b) 1—2, SVOW (b) Alphen (c) 6—3, ARC (e) Al phen (e) 40, c Katwijk (a) Roodenb. (a) 23, ASC (a) Quick B. (a) 04, Lugdun. (a) Noordwyk (a) 90. a Rouwkoop (a) LFC (b) 50, QB. (b) Noordwijk (b) 7—0, VWS (a) Lugdun. (b) 01, e Quick B. (c) Roodenb. (b) 43, Quick B. (d) UVS (c) 53,.ASC (b) Leiden (a) 13, Lugaun. (c) Katwyk 4—3, Roodenb. tc) Lugdun. (d) 30, LDWS (a) Oegstg. (a) 43. Or. Groen (a) Rouwkoop (b) 100. UVS (d) LFC (c) 5—3. g Noordwyk (c) Katwijk (c) 20, Rynsb. B. (b) RCL (b) 8—0. Leidse B. (a) Lugdun. (e) 16—1, VNA (a) Quick B. (f) 3—0, h LFC (d) Rouwkoop (c) 102, Ter Leede (b) Roodenb. (e) 21, Lug dun. (f) Quick B. (g) 9—0, UVS (e) ZLC (a) 1—0, 1 Katwijk (d) ASC (c) 3—1. LFC (e) Rynsb. B. (c) 8—0, Quick B. (1) Roodenb. (f) 16. Llsser B. (b) Lug dun. (g) 1—6, J Roodenb. (h) Leidse B. (b) 22. Lugdun. (h) Rynsb. B. (d) 100. LFC (f) Roodenb. (g) 07. Rouwkoop (d) RCL (C) 2—4. k Alph. B. (a) Alt lor (a) 0—4. St.- Bern. (a) Rfjpweter. (a) 10. Weter B. (a) DOSR (a) 21. 1 DOSR (b) Alph. B. (b) 6—2. Altlor (b) Weter. B. (b) 7—0. SJZ (b) Stompw. B. (a) 10—2. WOA (a) SJZ (0) 7-0, m DOCOS (a) Teyling. (a) 1—1. SVLV (a) WSB (a) 4—2, Warmunda (a) Foreholte (a) 30. n DOCOS (c) DOCOS (b) 0—8, KRV (a) Teyling. (b) 43. 0 SVLV (c) SVLV (b) 0—6. Teyling. (C) DOCOS (d) 4—1. p DOCOS (f) SVLV (d) 1—4. Fore holte (b) Llsse (c) 11. q SVLV (e) Llsse (d) 8—0, DOCOS (g) DOCOS (h) 6—3. VAN ZONDAG 1 Rijpweter. 1 KRV 1 4—0, Alph. B. 1 or. Groen 1 5—1. LDWS 1 SVLV 1 35, Rouwkoop 1 St.-Bern. 1 20, Weter B 1 Stompw. B. 1 13. 1A DOCOS 2 SJC 2 0—2, Foreholte 2 Lugdun. 3 23, Alphen 3 ASC 3 15, Warmunda 2 UVS 6 20. 2 Leidse B. 1 SJZ 1 0—7, Unltaa L. 1 MMO 1 4—2. VNL 1 VNA 1 2—3, 2A DOCOS 3 Rouwkoop 2 3—3, DOSR 2 LFC 4 5—3, LDWS 2 ASC 4 8—2. WSB 3 SJC 3 6—3, 2B Llsse 3 DOCOS 4 51, SVLV 2 Lugdun. 4 71, Alphla 8 Roodenb. 4 I—1. 3A Lugdun. 5 St.-Bern. n.o. LFC 5 Roodenb. 5 51, Or. Groen 2 VNA 2 6—2. 3B SJZ 2 ASC 5 8—3. Stompw. B. 2 SJC 4 6—2. UDO 2 Lugdun. 6 54. WSB 4 Alphen 4 2—2. 3C DOSR 4 Warmunda 3 26, Leidse B 2 Roodenb. 6 46. Rouwkoop 3 LFC 6 3—5. 3D Lugdun. 7 LFC 7 4—1. Teyling. 4 Llsse 5 44, ZLC 2 Rypweter. 8 II—2. 4A DOCOS 5 Lugdun. 8 5—2, Leidse B. 3 ASC 6 40. Roodenb. 7 Or. Groen 3 22. 4B VTL 3 Foreholte 4 1—13. 8JC 5 ZLC 3 5—2. St-Bern. 3 DOCOS 6 8—2. 4C Roodenb 8 Llsse 6 410. UDO 3 Alph B. 3 2—1. 4D SVLV 5 Foreholte 5 5—2. KRV 3 ASC 7 2—1. Llsse 7 VNL 3 2—4. 4E Foreholte C Lugdun. 10 28. Stompw. B. 5 Teyling. 5 14. SJZ 4 SVLV 6 6—3. 4F LFC 7 Leidse B. 4 4—1, Warmun da 4 ASC 8 54. JUNIOREN: A UVS (A) Alphen (A) 2—14. Alphla (A) ASC (A) 2—0, Lugdun. (A) LFC (A) 1—5. B Foreholte (A) Warmunda (A) 1-1, Teyling. (A) Llsse (A) 3—0, WSB (A) DOCOS (A) 0—1. C Rypweter. (A) DOSR (A) 2—7, Al- phense B (A) Weter. B. (A) 4—0. D LFC (B) LDWS (A) 0—3. VNA (A) ASC (B) 31 Roodenb (B) Lug dun. (B) 8—3, UVS (B) Rouwkoop (A) 2 2. E Lugdun. (O) Roodenb. (C) 4O. Or. Groen (A) Alphen (B) 21. F Alphen (C) UVS (C) 0-2. Roodenb. (D) ASC (C) 2—1. G Llsse (B) Teyling. (B) 41. VNL (A> WSB (B) 0—2. H DOCOS (C) Llsse (C) 5—3. KRV (A) SVLV (B) 8—5. WSB (C) UDO (A) O—3. I St.-Bern (B) DOCOS (E) 4—0, Warmunda (B) Llsse (D) 101. J Alph. B. (O) DO0R (B) 8—2, We ter. B. (B) Alph. B (B) 1—2.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7