Kerkdiensten Leiden en omgeving ASSISTENTE KAMERTJESZONDE HERENHUIS Nieuwe maatregelen tegen Nederl. handelsondernemingen Pracht handen Aanslag op een Frans slagschip ASSISTENTE in de huish. actieve jongeman Herenhuis met garage Dagbladreclame is niet te vervangen Verhuizingen VERKEERSINSTITUUT ROMAN KUNSTGEBIT BAKKERSKNECHT Bericht van inzet Bericht van inzet Verkoopster Leerling- en Hulpverkoopster C.de Groot-v. Egmond Standard Vanguard personenauto BATERDAG 90 SEPTEMBER 1000 Zondag 21 september Lelden Hervormde Gemeente, Pie terskerk: 10 uur da. T. D. vaar Soest te Rhijnsaterwoude. (Bevestiging ven ds. H. Bouter); 7 uur da. H. Bonter. Intrede. Hooglandse Kerk: 1050 uur da. J.Groot. Oosterkerk: 10 uur da. D. J. Voasera. Marekerk: 1050 uur da. M. Ottev&nger. Kooi-lc-apel: 10 uur dr. P. L. Sohoonhelm Maranathakerk: 9.30 uiur da. H. J. v. Achterberg. (Heilig Avondmaal). Herv. aonool BosnulzerkadeGeen dienst Herv. Muloeohool Aaserstraat: 10 uur da. P. Kloek. Ver. Vrljz. Herv. (Leldae Volkshui») t 10.30 uur ds. S. L. Verheua. Egli6© Wallonne; 10.30 uur ds. Oh. Ca ban Is. Academisch Ziekenhuis: 10 uur onbe kend. Diaooneasenhuls: 10.30 uur dB. W. A. B. Hagen te Katwijk aan Zee. Jeugdkerk (aula Gymnasium)10 uur de heer H. van der Wiel. Geref. Kerk, Zulderkerk: 10 en 0 uur ds. Maaskant. School Timorstraat: 10 en 8 uur dr. Westerink. Oude Vest: 10 en 5 uur dr. Dronkert; 7 uur da. T. Kamper te SoharendlJke Maranathakerk: 11 en 5 uur dir. von Meyenfeldt. School Telderökade: 10 en 8 uur da. T. Kamper. (In alle diensten Heilig Avondmaal). Chr. Geref. Kerk: 10 uur (H.A.) en 5 uur (ond.: Mijn vader ls de landman) ds. C. v A. Weele. Geref. Gemeente: 10 en 8 uur ds. Mo lenaar. Geref. Kerk (art. 51)ds. W. G. de Vries (H.A.) Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur dr. G. J. IJndeijer te Amsterdam. Rem. Gemeente: 10.50 uur da. J. Th. Mackenzie (gelegenheid tot doop). Doopsgez, Gemeente: 1050 uw dfe. S. L. Venheus. Oud-Kath. Kerk (Zw. Singel 50) t 9.45 uur hoogmis en doop (woensdag 9 uur v.m. H. Mis). Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19) j 10 30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steensohuur 4) l 10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur ds. T. Jansma te Arnhem. (Vrijdag 8 uur bid stond). Leger des Hells: (Oögstfeestzondag) 10 uur Heillglngssamenkomst (onderwerp: .Aan hun vrachten zult gij ze kennen"): 12 uur zondagsschool6.45 uur openlucht- blleenkomst Gangetje: 7.30 uur opwek kingssamenkomst (onderwerp: ,,Wat een mens zaait, zal hij ook maaien"). Alle bijeenkomsten o.l.v. kapitein en mevrouw R. J. Schurink Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. E. G. Boesenfcool. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur da. W. J. van Hoek. Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst Alphen aan den R(Jn Herv. Gem. Ju- lianastraat: 9 uur ds. J. H. Bogera; 10.30 uur ds. P. v. d. Berg uit Den Haag: 6.30 uur ds. P. A. Lefeber. Gebouw Jonathan: 10 uur ds. M. Hanemaaljer. Kapel Gouw- sluis: 6.30 uur ds. M. Hanemaaljer. Kapel Hooftstraat; 9.30 en 6.30 tuur ds. 6. Gers- sen te Hulzen. Oudshoornaeweg: 10 uur ds. G. Cadée. Martha -Stichting10.30 uur ds. J. Th. Meijer. Geref. Kerk, Ztllderkeik: -0 uur ds. G. Mulder; 650 uur ds. C. H. Kerkelijk L even NED. HERV. KERK Beroepen te Ter Aar A. M. Ltndenburg te Klundert; te Zoetermeer (2de pred.pl.) J. van Sliedregt te Putten (Geld.). Be dankt voor vreeswijk K. Schipper te Waspik; voor Slledrecht J. den Besten te Dirksland. GEREF. KERKEN Beroepen te Bleiswijk E. Bouwknegt te WolphaartsdJJkAangenomen naar Leek (Groot.) 2de beroep) U. Elgersma te Nunspeet GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Moercapelle K. de Gier te 's-Gravenhage. CHR, GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Vlaarddngen K. van Twil- lert, kand. te Eemdijk: te Zwolle M. J. Middelkoop te Schiedam. Blijf op Uw post VERZOEK VAN EVANGELISCHE KERK AAN OOSTDUITSE PREDIKANTEN De raad van de Evangelische Kerk voor beide Duitslanden heeft zich tot de predikanten in Oost-Duitsland gericht met het verzoek op hun post te blijven. Uit mededelingen van kerkelijke zijde heeft men kunnen opmaken dat er tot- nutoe circa 50 predikanten uit Oost- Duitsland naar het westen zijn ge vlucht. De raad heeft voorts te kennen ge geven, dat hij graag zou zien, dat be paalde misverstanden tussen de Evan gelische Kerk en de Oostduitse regering uit de weg worden geruimd. Appelo te Den Haag-Loosdaiinen. Noor» der,kerk10 uur dB. O. Vaeseur te Roo- kanje; 6.80 uur ds. G. Mulder. Aula Ohr. Lyceum: 10 uur ds. C. H. Appelo; 650 uur ds. G. Vasseur. Hooftatraat; 10 en 650 uur ds. P. Bakker te Klel-Wlndemeer. Ge ref. Kerk (art. 31) Hotel Centraal: 9 en 650 uur ds. Tj. Keegstra te Waardhuizen. Chr. Geref. Kerk, van Reedeetraat: 10 en 6 uur ds. M. S. Rooe. Oud Geref. Gem., van Mandereloostraat: 6.30 en 4 uur de heer Ver linden te Krimpen aan de Lek. Rem. Geref. Gem., van Manderslooetraat: 7 uur kand. Schneider te Lelden. Evan gelisatie IJsbaangebouw10 uw H. A„ 6.30 uw de heer Jb. Klein, Haneveld te Bodegraven. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 uw ds. A. van Eljk. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uw Leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uw kand. Zwanenburg te Waarder; 6.30 uur ds. C. v. d. Bosch. (Nieuwerbrug)650 uur ds. J. Wieman te Oudewater. Herv. Evang.: 450 en 7 uw ds. J. H. Mulder te Rotter dam. Gr. Krk; 850 en 4.30 uw ds. A. C. Keisten. (Nieuwerbrug)9.30 en 6.30 uw ds. M. de Wit te Rotterdam. Ger. Kerk (art. 31): 10.45 en 4,80 uw ds. TJ. Keeg stra te Waardhuizen. Ger. Gem.: 10 en 6 uw leeedlenst. Luth. Gem.: 10 uw lt.- kol. ds. A. C. J. v. d. Poel te Den Haag. Evang. Kring: 10 uw Ere-die net; 7 uw dhr. A. T. Polderman te Den Haag. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uw ds. A. de Leeuw; 6.30 uw ds. J. Pronk. Geref. Kerk; 9.30 en 5. uur ds. G. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leen dienst. Ver. Vrljz. Herv.: 10 uw de heer P. J. van Ouwerfkerk. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uw ds. Ohr. v .d. Leeden; 6.30 uur ds. K. H. Stiauttener te Pljnaoker (Jeugddienst). Geref. Kerk\ 950 en 6.30 uur ds. N. W. v. d. Hout. Hillegom Herv. Gem.: 10 uw ds. F. Brouwer; 7 uw ds. J. Veenendaal. Geref. Kerk: 10 en 6 uw ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk; 10 en 5 uw ds. A. H. Schip pers. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. Overgaauw to Woubrugge. Katwijk aan den Rjjn Herv. Gem.: 9.30 kand. D. Driebergen; 6 uw ds. A. Makkenze; U .30 uur gymnastieklokaal Narcisstraat) ds. G. Blok te Munniken- dam. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. P. Moerenhout; 6 uw ds. Jac. de Vos. Oude Kerk: 10 uw ds. D. Bouman; 6 uw ds. A. M. Lindenbwg te Klundert. Kapel: 10 uur ds. W. Mete ring te Voorschoten-, 5 uw ds. P. Moeren hout. Zeehoepltlum: 6.45 uur ds. D. Bou man. Geref. Kerk: 6.30, 1050 en 5 uw ds. F. Pijlman. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uw ds. N. de Jong. Geref. Gem. Remi sestraat: 10 en 5 uw leeedlenst. Geref. Gem. In Ned., Casa Cara: 10 en 5 uur leesdlenst. Geref. Kerk (art. 31'): 9.30 en 5 uur ds. Rreen. Koudekerk Herv. Gem.: 10 en 7 uuïi ds. Koeraelman. Geref. Kerk: 10 en 7 uw ds. Zijlstra. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uw ds. J. P. Honnef; 6.30 uw dr. G. J. Streeder. (In deze dienst herdenking 25-Jarig be staan van de Herv. School Kastjelaan). (Kerkzaal Zlllkwartler)9 uw dB. W. H. de Jong. hulppredikant. Geref. Kerk: 10 uw ds. J. J. Dijk; 650 uur ds. H. Sweepe te Soheveilingen. (Kerkzaal Zijlkwartier) 10.30 uw ds. H. Sweepe; 5 uur ds. Dijk. Vrljz. Herv. (geb. Lindelaan 12a): 10.30 uw mej. C. de Jong te Overschle Lelmulden Herv. Gem.: 9.30 uw ds. J D. Pienter. Geref. Kerk: 950 en 6.80 uw ds. H. J. Koffrle. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uw ds. G. Pettlmga; 7 uw ds. A. J. v. Rhijn te Haarlem (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10 en 5 uw ds. K. Schouten. Ohr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. W. van Heest. Geref. Gem.; 10 en 4 uw leesdlenst. Ge ref. Kerk (art. 3110 en 4.30 uw d6. J. J. Verlew. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 u. leeedlenst. Ned. Prot. Bondi: 10 uw dhr. J. P. Hulsbos, Saosenhelm. Nieuwkoop Herv. Gem.: 930 uw de. J. Btehouwer; 6.30 uur ds. H. VerwelJ. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uw ds. J. Snel te Nleuwveen. Rem. Kerk: 10 uw ds. A. W. Cramer. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst. Nleuwveen Herv. Gem.: 9.30 uw de heer J. van den Hoek: 11.15 uw ds. Kruiswijk te Haarlem; 630 uw de heer J. van den Hoek. Ger. Kerk: 9.30 en 6.30 uw ds. J. van Ocfctrum te Utrecht. NoordwiJkerhout Herv. Gem.: 10 uw ds. A. H. Smits. Noordwifk aan Zee Herv. Gem.: 10 uur ds. Boersma te A'dam; 7 uur ds. Of- frlnga te Katwijk (Jeugddienst). Geref. Kerk; 10 en 5 uw ds. Bouma (H.A.). Noordwjjk Binnen Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. van Dok. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uw ds. Heinen; (v. d. Berghstich- ttng)11 uw ds. Heinen. Oegstgeest. Herv. Gem.: Groenekerk: 10.30 uw dr. E. Jansen Schoonhoven: Pauluskerk: 10 uw ds. G. F. Callen'bach, openlngsdlenst van het Jeugdwerk; 7 uur ds. B. C. Visser 0H.A.); Hoge Mors: 10 u. ds. B. C. Visser. Ver. v. Vrljz. Henv.: W. de Zwkerk; 10.30 uur ds. A. Verstraaten (Wormer). Geref. Kerk: 10 en 5 uw ds. P. Haiiiujé te Den Haag. Oude Wetering Herv. Gem.: 950 uw dB. A. M. Knottneru6. Geref. Keiki 9.30 uw ds. P. D. Kuiper te Sassenheim: 630 uw ds. H. v, d. Berg te Sassenheim. Rem. Geref. Gem.t 10.15 uur ds. Chr. Dulnker. Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 1050 en T uw kand. C. J. Baart te Utrecht. Rijnsburg Herv. Gem.: 10 uur ds. M. C. Gnoenewoud; 5 uw ds. H. van Goe- liga. (Kleine Kerk Brouwerstraat)10 u. ds. H. van GcBllga; 5 uw ds. M. C. Groe ne woud. Geref. Kerk (Rapenburg): 9.30 uw ds. L. v. d. Linde; 5 uw ds. H. Post; Voorhouterweg)9.30 uw ds. J. B1Jle- veld; 5 uw ds. L. v. d. Linde; (Marana thakerk) 0.30 uw ds. H. Post; 5 uur ds. J. Bljlevèld. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 6 uw ds. K. Brünlng. Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenheim Herv. Gem.: 9 en 1030 uur dB. Wal vaart; 5 uw ds. P. Kloek te Lelden (Jeugddienst)Geref. Kerk: 930 uur d6. v. d. Berg; 6 uur ds. Kuiper. Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 uw ds. Den Boer. Ned. Prot. Bond; geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 930 uw ds. D. GIJsbere te Lelmulden; 6.30 uw ds. A. de Leeuw te Boekoop. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uw ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 630 uw de. D. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 10 en 5 uw ds. Langeler. Geref. Kerk (art. 31)10.18 en 5 uw dB. K. Brands. Voorhout Herv. Gem.: 10 uw dB. De Jong. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp)10 uur ds. E. Saraber; 7 uud ds. Van Lexisden te Leidschendam; (Rijndijk)10 uur de heer Drijver te Den Haag; (Hulp en Heil) 10 uw dB. Bruggencate te Rotterdam; (Nieuw Voordorp): 10 uur jeugdkapel. de heer De Jong. Geref. Kerk: 10 en 5 uur d6. M. den Boer. GeTef. Kerk (art. 31) 8.30 uw ds, K. Brünlng te Rijnstowg; 3.16 uur ds. De Vries te Lelden. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer J. Verboom, Kollum; 6.30 uur ds. J. v. d. Haar. (Wljkigebouw Esdoornlaan) 9.30 uw d6. J. v. d. Haar: 6.30 uw de heer J. Verboom. Geref. Kerk: 40 en 6.30 uw ds. J. Snoelj. Rem. Gem.: geen dienst. Ver. Wet en Evangelie: 9.30 (HA.) en 7 uur ds. E. H. Kalkman. Ohr. Afgesch. Ge meente: 9.30 en 5 uur leesdlenst. Warmond Herv. Gem.: 10 uur (Jeugd- eondag) en 7 uw ds. H. L. Boonstra. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk:: 10 uw dr. H. J. Houders7 uw dr. H. J. Bonders en ds. H. Beker; (Kievletkerk) 10.30 uw ds. J. T. Wiersma; (Deylerhuls) 10.15 ds. H. Beker. Geref. Kerk (Zijliaan): 10 en 5 uur ds. M. P. Feringa; Bloem- camplaan10 en 5 uw ds. G. van Dui nen. Ned. Prcrt. Bond: 10.35 uur ds. P. Smits te Den Haag. Johannahuis: 10.30 uw ds. W. S. Wiarda Beekman te Den Haag. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 uw dhr. W. Kooien, kand te Oud Loosdrecht; 6.80 uur ds. G. F. Overgaauw. Geref. Kerk 9.30 en 6.30 uw ds. W. van der Meuten te Slikkerveer Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. VerwelJ; 7 uur ds. Van Duljkeren te Amsterdam. Geref. Kerk: 930 en 6.30 uur ds. J. W. Genult. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur vicaris Hoogendljk. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uw ds. C. L. v. d. Broeck. Geref. Kerfk: 10 en 6.30 uw ds. J. Wagenaar. Rem. Geref. Gem.: 10 uw ds. W. Cramer. Leiden, Maarsmanssteeg 8 Telefoon 20685 Reddingsloep omgeslagen: negen doden bij Azoren Bij de redding van de opvarenden van een gestrand Portugees schip bij Santa Maria op de Azoren is een sloep met dertig personen tengevolge van een ver keerde manoeuvre omgeslagen, waardoor negen mensen het leven verloren en achttien worden vermist. Slechts drie Inzittenden konden worden gered. Men neemt aan dat de vermisten om het le ven zijn gekomen. Het 1.026 ton metende vaartuig „Ar- nel", dat een dienst tussen de eilanden Santa Maria en Sao Miguel onderhoudt, was door onbekende oorzaak kort na het vertrek van Santa Maria op de rotsen gelopen. Het was een kalme zee en de redding van de overige opvarenden er waren in totaal 133 passagiers en 25 be manningsleden aan boord verliep met hulp van hefscbroefvliegtuigen vlot. Normaal zaken doen, maar onder controle Het Indonesische ministerie van Handel heeft vandaag bekend gemaakt, dat de vergunning voor Nederlandse handelsondernemingen, die als gevolg van de anti- Nederlandse campagne onder regeringstoezicht zyn gesteld, om export- en inter- insulaire handel te drijven, is ingetrokken. Alle zakelijke transacties van de betrokken handelsfirma's, hetzij in het locale, hetzij in het inter-insulaire handelsverkeer, alsmede op het gebied van de in- en uitvoerhandel, moeten voortaan worden afgesloten in naam van de „Badan Oeroesan Dagang", de regeringsinstantie die belast is met het beheer over de overgenomen Nederlandse handelsinstellingen. De nieuwe maatregel treedt op 1 ok tober in werking. De vertegenwoordigers van de BOD, die aan de onder regerings toezicht gestelde Nederlandse bedrijven zijn toegevoegd, alsmede de inspecteurs voor de binnenlandse handel in de bui tengewesten zijn thans gemachtigd alle voor het aangaan van zakelijke trans acties door de betrokken bedrijven beno digde documenten te ondertekenen. De door de maatregel getroffen bedrij ven zijn bljjkens een opgave van de BOD: N.V. Maintz Productenhandel; N.V. Internationale Crediet- en Han delsvereniging „Rotterdam", N.V Bor- sumij, N.V. Jacobson van den Berg en Co. N.V. Handelmaatschappij v/h Goote en Scholz, N.V. Handelmaatschappij Güntzel en Schumacher, N.V. Handel maatschappij „Deli-Atjeh", N.V. Ge broeders Veths Handelmaatschappij, N.V. Geo Wehry en Co N.V. Molukse Handelvennootschap. N.V. Tabak Im- portmaatschappij voorheen G. Klomp, de Firma S. C. Moet, en de Indonesian Produce Corporation N.V. Afzonderlijke regelingen zullen wor den getroffen voor eenmanszaken en plaatselijke firma's, aldus de bekend making. De getroffen bedrijven zijn de grootste Nederlandse handelsondernemingen in Indonesië. Zij werden tijdens de cam pagne voor de bevrijding van Westelijk Nieuw-Guinea onder militair toezicht gesteld, en kortgeleden door het mili taire beheer overgedragen aan speciale regeringsinstanties. De BOD is belast met het beheer over handelsfirma's, de „Bapett" met de> lei ding van industriële ondernemingen. De cultuurmaatschappijen met in totaal ongeveer 500 ondernemingen zijn sinds december vorig jaar onder het ministe rie van landbouw geplaatst. In de bekendmaking van de BOD werd verklaard, dat de 13 hierboven ge noemde bedrijven normaal zaken mo gen blijven doen, doch dat alle trans acties moeten worden afgesloten in naam van de BOD. De BOD waarschuwde, dat Neder landse handelsfirma's, die na december door Indonesische particuliere personen of nationale ondernemingen mochten zijn overgenomen, als Nederlands bezti zullenw orden aangemerkt, tenzij de BOD de overdracht goedkeurt. Aan de plaatselijke afdelingen van de BOD is opgedragen een onderzoek in te stellen naar mogel/ijke verkopen van Ne derlandse bedrijven. Intussen beëindigde de Nationale Raad onder leiding van president Soekarno de besprekingen over de positie van de Ne derlandse bedrijven „in het huidige sta dium van de strijd om Westelijk Nieuw- Guinea". De vice-voorzitter van de Raad, Roeslan Abdoelgani, deelde mede dat het vraagstuk der Nederlandse bedrijven werd besproken in het kader van de ontwikkeling der nationale economie en in verband met de jongste houding van Nederland. Hij ging hier echter niet nader op in Tube95ct Hamea-Celei Het Is de Hemamelis die 't 'ro doet LEIDERDORP Medische dienst De dienst wordt waargenomen door dokter E. J. Hoef man, Hoofdstraat 40, tel. 30070. OEGSTGEEST Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dokter Held. tel. 24649. Medische Dienst Gedurende dit weekeinde wordt de dienst der doktoren voor spoedgevallen waargenomen door dokter Swen, Veurseweg 20, telef. 2356; voor wijkverpleegster: Gezondheidscen trum, telef 2177. Het eenvoudige kerkje van de Nederlandse Protestanten Bond te Wassenaar. Noordafrikaans kikvorsman deed poging tot sabotage Een kikvorsman, naar aangenomen wordt een Noordafrikaanse terrorist, heeft donderdagavond te Toulon een poging tot sabotage aan het Franse slagschip „Jean Bart" gedaan, aldus een mededeling van de Franse Marine. Er werden granaten in het water geworpen, maar men heeft niemand kunnen vin den. Een tweede sabotage-poging was gericht tegen een droogdok De pogingen faalden, doordat men thans scherp toezicht hou dit wegens de omvang van het Noordafrikaanse terro risme aan de vooravond van het refe rendum over de nieuwe grondwet. Er zijn in verband met de pogingen nog strengere veiligheidsmaatregelen genomen en twee Noordafrikanen zijn in Toulon tijdens een opsporingsactie van de politie aangehouden. Het hoofdkwartier van admiraal Bar- jot heeft later een verklaring uitgegeven van de gebeurtenissen waarin echter niet wordt gesproken over een sabotage- poging. De enige zekerheid die men heeft, is, dat er een „verdacht individu" is waargenomen. Regering wijst Indonesië op plicht De Nederlandse regering heeft on langs de Indonesische regering for meel gewezen op haar plicht tot rechts herstel en tot schadeloosstelling van de door anti-Nederlandse maatregelen benadeelde Nederlanders en Neder landse ondernemingen. Zjj heeft deze regering verzocht, haar mede te delen hoe zij zich voorstelt aan deze plicht te voldoen. De regering meent in af wachting van het Indonesische ant woord op deze stap zich te moeten onthouden van mededelingen omtrent hetgeen zjj eventueel verder tegen de anti-Nederlandse maatregelen zal ondernemen. Dit heeft de minister-president dr. W. Drees medegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Berkhouwer. Deze hac onder meer gevraagd, of de regering in een nota aan de Kamer wilde uiteen zetten wat zij voornemens is tegen de anti-Nederlandse maatregelen te onder nemen. Minister-president Drees acht op grond van hetgeen hij thans mededeelt een nota overbodig. Gevr. 1 nov. te Wassenaar (dicht by tramh. Leiden-Den Haag) in gezin met 3 kl. meis jes (7, 6 en 4 j.), een flinke, beschaafde P.G. Liefst boven 23 j., dipl. huish.sch. en/of kinderverz. strekt tot aanbev. Werkster aanw. Eigen zit-sl.k. met c.v. en radio. Br. met voll. inl. en opg. v. ref. aan mevr. Danlëls, Duinrooslaan 7, Wassenaar. Radio Weslrik OEGSTGEEST LEIDEN Geversstr. 39 Diefsteeg 17 Tel. 26608 Tel. 24965 TE KOOP te Oegstgeest, bev.: grote kamer met gang en keuken, le verd.: 2 grote kamers, kabinet, badkamer. 2e verd.: zolder met grote kamer, voorts voor-, zlj- achtertuin, stenen schuur. Prima onderhouden, solide gebouwd. Wegens vertrek vrij te aanvaarden. Huisv. verg. AANWEZIG. Te bevr.: J. J. G. DE CLER, Rijnsburgerweg 154, Leiden. (Géén tel. inlichtingen). In onze afdeling KANTOORBOEKHANDEL hebben wij plaats voor een om opgeleid te worden. Persoonlijke of schrift, sollicitaties tot donderdag a.s. DEMMENIE - Haarlemmerstr. 169 te koop aan de Marijkelaan - OEGSTGEEST. Binnenkort vrij te aanvaarden. Vrije vestiging. KOOPPRIJS f30.000 k.k. Bevragen: MAKELAARSKANTOOR J. TH. WURZER Fruinlaan IA Telefoon 25786 GEVRAAGD in de huishouding. Niet jonger dan 18 jaar, intern Eigen kamer met centr. verw. Inlichtingen (schriftelijk of mondeling) bij de directrice van de Onderwatershof, Van Vredenburchweg 26, Rijswijk, telefoon 987064. met gratis beperkt personenvervoer. JAN VAN DUTJREN Kort Galgewater 16 - Leiden Telefoon 25468 Emigratie-verpakkingen Altijd een klasse beter qua materiaal en opleiding. Gedi plomeerd vakgroep instructeur S. W. ROMAN, Seringenstraat 26 - Tel. 23112 gebroken, gescheurd of tan den afgebeten, reparaties in enkele uren gereed. E N K R I TeL 23970 - Hogewoerd 88a LEIDEN PRAKTIJK OVERNAME De logopedische praktijk van mej. J. F. Lems te Oegstgeest is gevoegd bij die van THEODORA C. JANSEN gediplomeerd logopediste J. de Wittstraat 52, Leiden Telef. 22647. Zo spoedig mogelijk gevraagd halfwas of LEERLING bov. de 16 jr. Aanm.: N. v. RIJNSWOU, Herenstraat 85. DE BOER'S ZELFBEDIENING vraagt wegens uit breiding: a. JONGSTE BEDIENDE voor magazijn en winkel. b. MAGAZIJN-BEDIENDE tevens chauffeur voor bestelwerk. c. CAISSIÈRES leeftijd 1518 jaar. d. VERKOOPSTERS voor vlees- en koekafdeling. e. CHEF- of CHEFFIN in bezit van diploma of gedegen opleiding. f. FLINKE MEISJES voor inpakwerk, 15—18 jaar. Aanbiedingen dagelijks bij: LEIDSE SCHOUWBURG MORGEN, zondagavond a.s., 8.15 uur Het VOLKSTONEEL. Fel realistisch zedendrama met BEPPY NOOY als „de publieke vrouw". (Slachtoffers der samenleving). Uitsluitend boven 16 jaar. Prijzen van f2.af. Kaartverkoop morgen, zondag 101 uur. Telefoon 20195. Vrijdag 26 september 1958 om 7 uur n.m. in het Nota rishuis, Hogewoerd 144 te Leiden, AFSLAG van de n.v. percelen in bod gesteld a.v.: TE LEIDEN: Maresingel 15 (onverhuurd) op f3.850. TE ZOETERWOUDE Weipoortseweg 27 op f 1.220 Notaris W. S. JONGSMA. Notaris J. C. van Eek te Lei den deelt mede, dat in de veiling d.d. 19 september J.l. werden in bod gebracht de percelen: 1. Hogewoerd 81 op f 10.400. 2. Morsweg 15 op f8.500. 3. Oude Singel 192 op f 7.000.—; 4. Van der Tasstraat 10 op f2.600. 5. Van der Tasstraat 12 op f2.750.—; 6. Tollensstr. 7 op f3.500. 7. Maredjjkhofje 1 op f670. 8. Hendrikstr. 3 op f 2.550. 9. Hendrikstr. 4 op f 2.600. 10. Langegracht 248 op f 2.225. Afslag 26 september a.s. om 19 uur in het Notarishuis aan de Hogewoerd 144 te Leiden. Mevr. DE RIJKE PARAPSYCHOLOGE Verdamstraat 36 - tel. 30236 (bij de Hoge Rijndijk) Spreeku. 2-5, woensd. te vens 7-9, zaterd. afwezig. Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd. Gevraagd: Dameshoedenmagazijn Haarlemmerstraat 145147, Leiden, telefoon 25866. Aangeb. door inruil verkre gen in prima staat verkerende Banden 90%. Geen oliever- bruik. Mechanisch in prima staat. Fa. H. Walenkamp en Zonen TURFMARKT 5, LEIDEN Telefoon 20050. Tuinbouwavondschool Rijnsburg Aangifte leerlingen voor de Tuinbouwavondschool te Rijnsburg, maandag 22 sep tember om 7.30 uur, in de openbare school te Rijnsburg. Autorijschool ROGIER Oude Vest 33D - Leiden Tel. 24120 10 lessen f. 50.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4