liefde verkregen werd Uitslagen Vebo - f okvee - expositie Best rundvee, dat door energie en In fokkerij schuilt een stuk werk van zeer zuiver karakter Défilé van bekroonde dieren voor Commissaris van Koningin VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 (Van een deskundige medewerker) Het vorig jaar konden wij, naar aanleiding van de Vebo 1957, in de kolommen van dit blad gewagen van een als geheel kwalitatief geslaagde rundveetentoonstelling, waarbij vooral de blaarkoppen schitterden. Wanneer wij thans, een jaar later, het beeld van de Vebo 1958 daarmee vergelijken, dan kan van een vrij grote gelijkenis wor den gesproken. En waar de overeenstemming faalt, daar valt mis schien, zij het in zeer geringe mate, de vergelijking iets ten gunste van 1958 uit. Hetgeen uiteraard nog steeds inhoudt, dat ook dit jaar weer van een imposante collectie blaarkoppen en van een redelijk goede groep zwartbonten kan worden gesproken. Wanneer men vraagt naar de oorzaak van het bovengenoemde nuance-verschil met 1957, dan is daar niet zo eenvoudig een antwoord op te geven. Niet onwaar schijnlijk echter is, dat de nieuwe eis, dat al het ingezonden vee abortus-vrij moest zijn, kwalitatief de gelederen iets gedund heeft, doordat een aantal beste koeien als gevolg van een reactie op abortus Bang, thans niet mocht ver schijnen. Dit tekent weer iets van de vaak niet geringe moeilijkheden, waar mee de fokker op zijn weg naar een beter d.w.z. een voordeliger en meer duurzaam producerend type koe, heeft te kampen. Nog slechts luttele jaren geleden was het de T.B.C.-bestrijding waarvoor uit een foktechnisch oogpunt dikwijls niet zo gemakkelijk te schatten offers moesten worden gebracht, terwijl thans de abortus Bang-bestrijding meer malen een nieuwe aderlating voor een fokveestapel-in-opbouw betekent. Op zichzelf wil hiermee uiteraard niets ten nadele van deze bestrydingscampagnes worden gezegd, want ongetwijfeld zou bij een onbeperkt voortwoekeren van deze besmettelijke ziekten, de fokvee- stapel als geheel blijvend zware verlie zen moeten lijden. Doch de veelheid aan factoren waarmee aldus moet wor den gerekend, legt aan de veeverbete ring uit een zuiver genetisch oogpunt niet geringe obstakels in de weg, waar bij de liefhebber-fokker vaak voor des illusies gesteld wordt, waarvan de bui tenstaander weinig begrip heeft. SLECHTS LIEFDE EN DOOR ZETTINGSVERMOGEN Ook geheel afgezien van deze ge zondheidskwesties, staat de fokker voor een zodanig moeilijke taak, dat slechts veel liefde en doorzettingsvermogen hem kunnen brengen waar hij wezen wil. Immers wanneer een fokker voor één of meer zijner dieren zijn keuze op een bepaalde stier laat vallen, omdat hy hierin op grond van de eigenschappen van de te paren dieren zelf, en de eigen schappen vertegenwoordigd in hun af stamming, een gunstige combinatie ziet, dan nog moet hij het aan het toeval overlaten, of de verwachte gunstige combinatie van erffactoren in het jonge dier inderdaad tot stand komt. Het werken met levend materiaal en het alleen al daardoor afhanke lijk zijn van de natuur, leert de boer- veefokker de beperktheid van zijn mogelijkheden inzien. Hij vormt mede daardoor een element van stabiliteit in de maatschappij, aan de zin van de instandhouding waarvan, door dc ste deling licht te weinig betekenis ge hecht wordt. De korte schets hierboven van de niet eenvoudige opgave waarvoor de veefok ker zich gesteld ziet, zou het vermoeden kunnen wekken dat hier van een bijkans onmogelijke taak sprake is. Dat dit toch ook weer niet het geval is, daarvan vormen tal van voorbeelden en zulke waren er gelukkig ook weer op de Vebo te vinden het levende bewijs. Jam mer is wel zeer, dat de belangstelling voor dit werk, getuige het ook nu weer geringe aantal bezoekers op de Vebo, nog niet sneller veld wint. Wellicht moet men hierbij bedenken het ligt nu eenmaal in de toch altijd weer merk waardige aard van de mens dat tegenvallende en daardoor dikwijls geld kostende resultaten van fokkers, vaak een gewilliger oor vinden en sneller de ronde doen, dan de duidelijke gunstige resultaten. GROOTSE PRESTATIES Dat onze dieren, mits met zorg opge past, tot waarlijk grootse prestaties kun nen komen, daarvan hebben wij het vorige jaar op deze plaats reeds een vooi-beeld gegeven. Het betrof de be kende roodblaarkoe Aaltje 2 van H. An- genent te Woubrugge. Deze koe, die het praedicaat „preferente stammoeder" voert, had toen, ruim 15 jaar oud zijnde, in haar leven reeds 80.000 kg. melk ge geven. Zij heeft inmiddels weer een kalf gebracht en staat thans op een to taal van 86.000 kg. melk, terwijl ze ook nu weer drachtig is. Nog steeds ver toont zij opvallend weinig slijtage. Haar dochter Aaltje 6 evenals zij met een eerste prijs bekroond, die thans ruim 12'jaar oud is, produceerde tot op heden ca. 63.000 kg. En al lopen deze twee, met name de oude stammoeder, er iets uit, zij zouden met meerdere voor beelden kunnen worden aangevuld, al leen reeds uit de catalogus van de Vebo. Het gaat hier niet om de genoemde hoge totaalprodukties op zichzelf, het gaat om de uitzonderlijk lage kosten waarop de kilo's melk door dergelijke koeien geproduceerd worden. Zü geven kracht aan de praktische zin van het streven der veefokkers. BLAARKOPPEN Wij willen thans nog iets naders om trent de door de inzenders behaalde BETALING PER GIRO Onze KWARTAALABONNEES, die J de voorkeur geven aan betaling per f giro, verzoeken wij de f 7.50 voor hun abonnement gedui-ende het 3e kwartaal van dit jaar zo mogelijk j) vóór 1 oktober a.s. aan ons over te maken. Onze MAANDABONNEES die per giro betalen (f2.55) verzoeken wij J ter voorkoming van aanbieding van i een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD resultaten vermelden en daarbij starten mee de blaarkoppen, de stemmig zwart en soms rood-gerokte dieren met hun witte voeten en de witte koppen met de zwarte resp. rode ringen om de ogen. Bij de groepen van minstens vijf dieren afstammende van één vader, waarin dus iets tot uiting komt van de over ervingskwaliteiten van dit vaderdier, werd de 1ste prijs veroverd door de groep typische en diepe Gustaaf-doch- ters van A. H. Rotteveel te Oude-Wete- ring. Dezelfde fokker behaalde met zijn iets minder ruim ontwikkelde, doch ook zeer typische groep Dorus-dochters de lb prijs. Bij de jongere groepen van de zelfde klasse werd W. Hoogendoorn te Zoeterwoude met zijn solied gebouwde groep Bernard-dochters la, terwijl H. Angenent te Woubrugge met zijn groep behoorlijk forse Rikus-dochters lb werd. De groepen pinken van één vader had den een goede kopgroep in de collectie Reinder-dochters van mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland te Rijpwetering; de groep Marinus-dochters van J. J. Verhaar en N. de Jong te Ter Aar werd lb. In de kleinere collecties volbloeden dieren dus met officieel erkende afstam ming werd aangevoerd de groep vastgebouwde, melkrijke koeien van C Kempenaar te Woubrugge. De vrij uni forme, behoorlijk typische groep van mevr. C. Blijleven-Leeflang te Nieuw koop werd lb. Bij de vijftallen in dezelfde klasse werd la de groep behoorlijk typische dieren van mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland v.n., terwijl de lb prijs werd toegekend aan de groep kwaliteits-die- ren van H. Angenent v.n. De groepen lb en meer dieren ten slotte hadden een zeer waardige la groep in het zevental van A. H. Rotte veel v.n. Dit was een uniforme groep typische dieren met in doorsnee behoor lijk goede uiers. Op lb werd geplaatst de uniforme groep jonge, iets schrale dieren met goede uiters van S. J. v. d. Stoel te Zoeterwoude. Met lc bekroond werd de groep ruimgebouwde dieren van H. F. J. Mooren te Leimuiden, de rij der eerste prijzen werd gesloten door de vrij uniforme groep typische iets weinig machtige dieren van W. van Santen te Wassenaar. DE ZWARTBONTEN Ofschoon er hier onder de ingezon den koeien meerdere waren van goede kwaliteit, toont toch het hele beeld van de zwartbonten op de Vebo, dat in dit veeslag de fokkerij in de Rijn streek en het gebied ten noorden nog niet zo ver ontwikkeld is als in dat der blaarkoppen. Een eerste prijs werd toegekend aan de groep eigengefokte volbloeden van K. v. Leeuwen te Warmond, een vrij uniforme groep voldoend typische die ren. Eveneens een eerste prijs ontving in dezelfde rubriek het vijftal van W. Vonk te Leimuiden. dat voldoende uni form was en nog iets meer type ver toonde en dat later als de beste groep zelfgefokte zwartbonte volbloeden werd aangewezen. Bij de bedrijfsgroepen van 3 en 4 dieren verwierf met recht een eerste prijs de zeer uniforme groep typische dieren met beste uiers, van de Dr. mr W. v. d. Bergh Stichting te Noordwijk. In dezelfde klasse, maar dan bij de groepen van vijf en meer dieren werd la de vrij uniforme groep gelijnde dieren van H. J. Kompier te Leimui den. Iets meer variatie in type zat er in de groep van L. Treur te Leimuiden, die le werd. Op 1 c kwam tenslotte de voldoend uniforme groep melktypische dieren van C. P. van Wees te Aalsmeer. KAMPIOENSCHAPPEN: Kampioen der blaarkopstieren werd de typische, diepe Emiel van de K.S. Ver. „Vita Nova" G. A. te Hazerswoude. De reservetitel kwam in handen van de gelijnde, edele Noorman v. L. Eikelen boom te Rijnzaterwoude. Kampioene der blaarkopkoeien werd de bekende edele Dingena 3 van A. H. Rotteveel v.n. De eveneens zeer be kende ruim 12 jaar oude Klaartje van mevr. M. J. M. Straathof v. Blokland v.n. werd reservekampioene. Zij kan reeds op een formidabele levensproduk- tie van meer dan 53.000 kg. melk met vlot meer dan 4% vet bogen. Kampioenstier bij de zwartbonten werd di behoorlijk typische en gesloten Kielewierster Stilma van K. I. „Vita Nova" v.n. Peanster Eduard, die er deze keer wat dun voor stond, kreeg de reservetitel toegewezen; hij behoort eveneens toe aan „Vita Nova". Kampioene der koeien werd de ruim ontwikkelde .typische Marie 42 van C P. van Wees v. n., die als reservetitel- houdster naast zich kreeg de edele, ty pische, iets smalle Ytsche 33 van H. J Kompier v. n. Een geslaagd défilé besloot de rund veekeuringen op de Vebo 1958. Zulk een défilé heeft iets imposants en wekt beroering in het hart van hem of haar, die deze vorm van platte- landskultuur, die in de dagelijkse ar beid bedreven wordt, weet te waar deren. In haar ware vorm bedreven, schuilt er ln de fokkerij een stuk werk van zeer zuiver karakter. C. H. C. Een voor de Sleutelstad niet alledaags défilé vond gistermiddag op de Beesten markt zeer toepasselijke naam plaats. In het kader van de Vebo-activiteiten trokken alle bekroonde dieren langs de belangstellende blikken van een groot aantal autoriteiten en het toegestroomde publiek. De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, was de grote eer aangedaan, dit défilé af te nemen. Vooraf had de Commissaris de vier kampioenen van ieder veebeslag een stier en een koe een grote krans omgehangen. Bij de blaarkoppen waren dit de stier „Emile" van Vita Nova uit Hazerswoude en de koe „Dingena" uit de stal van de heer A. H. Rotteveel te Oude-Wetering. Ook in de afdeling „zwartbont" verwierf Vita Nova met de stier „Kielewierster Stilma" de kam- pioensprijs. De hoogste onderscheiding voor een koe (Marie) ging in deze afdeling naar de heer C. P. van Wees te Aalsmeer, waarvan de heer F. G. Kramer te Heidenschap (Fr.) de fokker was. BLAARKOPPEN Eerste prijzen vielen in de rubriek blaarkoppen ten deel aan: (Driejarige en oudere stieren, geboren voor 1 sep tember 1955»; Emiel van Vita Nova, Hazerswoude; Marinus van J. J. Ver haar, Ter Aar; Reina's Johan van Ba rend, Vita Nova, Hazerswoude; Frits van Asinga, H. Angenent, Woubrugge. (Tweejarige stieren, geboren tussen 31 augustus 1955 en 1 september 1956) Noorman van L. Eikelenboom, Rijnsa- terwoude; Trio de Achilles van C. van Zwieten, Alphen aan den Rijn. «Stieren, geboren tussen 31 augustus 1956 en 1 september 1957)Dianus van mevr. Straathof-Van Blokland. (Stierkalveren, geboren na 31 augustus 1957 en 1 fe bruari 1958); tweede prijzen: Karei van Zeillust van H. F. J Mooren te Leimui den; Hans van Zeillust, zelfde eigenaar. In deze rubriek vielen geen eerste prij zen. (Stierkalveren, geboren tussen 31 januari 1958 en 15 mei 19581Evert van G. Belt te Zoeterwoude. (Melkgevende koeien boven 5 jaar en ouder, volbloed N.R.S.-dieren, geboren voor 15 maart 1951): Claziena 5 van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering; Bertha 2, zelfde eige naar: Jolan 8 van C. Blyleven-Leeflang te Nieuwkoop; Karolien 2 van W. van Santen te Wassenaar; Mollina 12 van zelfde eigenaar. (Melkgevende koeien van 5 jaar en ouder, volbloed N.R.S.- dieren, geboren tussen 15 maart 1951 en 1 maart 1952): Kee 2 van H F. J. Moo ren te Leimuiden; Koosje 12 van gebr. J. en C. van Hoogeveen te Noordwijk; Nutina 3 van mevr M. J. M. Straathof van Blokland te Rijpwetering; Thea van gebr. Hoogeveen te Noordwijk; (Melkgevende koeien van 5 jaar en ouder, volbloed N.R.S.-dieren, geboren tussen 28 februari 1952 en 1 maart 1953): Maartje van W. van Santen te Wassenaar; Willy 2 van H. van der Lip, Hazerswoude. (Melkgevende koeien van 5 jaar en ouder, volbloed N.R.S.-dieren, geboren tussen 28 februari 1953 en 31 augustus 1953): Reina 2 van C. Voets te Alphen aan den Ryn; Margo 12 van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering. (Melkgevende koeien van 5 jaar en ouder, rundvee- en fokregister, geboren voor 31 augustus 1953): Gijsje 8 van H. van der Lip te Hazerswoude; Anna 6 van H. Angenent te Woubrugge. (Melk gevende koeien. N.R.S. of fokregister, geboren tussen 31 augustus 1953 en 20 maart 1954)Keetje 23 van H. van der Lip te Hazerswoude; Gerarda 11 van zelfde eigenaar. (Melkgevende koeien van N.R.S. of fokregister, geboren tus sen 19 maart 1954 en 1 september 1954): Juliana 8 van C. Kempenaar, Wou brugge; Janke 4 van mevr. A. C. Paar- dekoper te Zoeterwoude. GEWONE PRODUKTIEKLASSE (Dieren met tenminste 2 volledige melklijsten)Jopie 2 van H. F. J. Mooren te Leimuiden; Mart je van gebr. Hoogeveen te Noordwijk; Maartje 5 van W. van Santen te Wassenaar. (Dieren met een levensproduktie van 30.000 tot 50.000 kg. melk)Dingena 3 van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering en Elly van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude. (Die ren met een levensproduktie van meer dan 50.000 kg. melk): Klaartje van mevr. M. J. M. Straathof van Blokland te Rijpwetering; Aaltje 6 van H. Ange nent te Woubrugge; Aaltje 2 van H. Angenent te Woubrugge; Diena van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude. (Melk gevende koeien, schotten, N.R.S., gebo ren tussen 31 augustus 1954 en 15 fe bruari 1955)Matje 6 van H. F. J. Moo ren te Leimuiden; Nannie 4 van C. Pe ters te Woubrugge; Aaltje 23 van H. Angenent te Woubrugge. (Melkgevende koeien, schotten, N.R.S. of fokregister, geboren tussen 14 februari 1955 en 1 september 1955)Margriet 16 van W. v. Santen te Wassenaar; Cilia van G. Belt te Zoeterwoude; Letta van W. Hoogen doorn te Zoeterwoude. (Melkvaarzen, N.R.S. of fokregister, geboren tussen 31 augustus 1955 en 5 maart 1956)Trientje 3 van S. J. van der Stoel te Zoeter woude; Maartje 8 van W. van Santen te Wassenaar; Sjaan 6 van G. W. van der Poel te Zoeterwoude; Anna 3 van H. Angenent te Woubrugge. (Melkvaar zen, N.R.S. of fokregister, geboren tus sen 4 maart 1956 en 25 maart 1956): Aaltje 30 van H. Angenent te Wou brugge; Louise 5 van S. J. van der Stoel te Zoeterwoude; Johanna 35 van mevr. C. Blijleven-Leeflang te Nieuw koop. (Melkvaarzen, geboren tussen 24 maart 1956 en 1 september 1956) Sientje 14 van Jac. Rijlaarsdam te Al phen aan den Rijn; Aaltje 32 van H. Angenent te Woubrugge; Relzama 8 van Q. H. Onderwater te Zoeterwoude. (Drachtige vaarzen, geboren na 1 sep- Hij moest er niets van hebben Nog maar nauwelijks met de kam- jpjoenspry* omhangen deed deze stier moeite zich van zijn bloemen-1 ginmr. J. Klaasesz (in donker kos- krans te ontdoen. De autoriteiten, tuum), konden deze weerspannig- o,uh de Commissaris nan da Konin- heid wel waardereru tember 1955 en vóór 1 september 1956): Mientje van A. H. Rotteveel te Oude- Wetering; Carla van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering. (Pinken (enkelingen) geboren tussen 31 augustus 1956 en 15 februari 1957): Molina 2 van G. Belt, Zoeterwoude; Willy 19 van H. van der Lip, Hazerswoude; Gonnie 2 van zelfde eigenaar; Arda 65 van H. Roest te Zoeterwoude. (Pinken (enkelingen), ge boren tussen 14 februari 1957 en 1 sep tember 1957): Sjanette 2 van G. Belt te Zoeterwoude; Tonia 4 van G. Belt te Zoeterwoude; Eggie 4 van G. J. van der Poel te Zoeterwoude. (Directe vrouwe lijke nakomelingen van één stier)A. H. Rotteveel te Oude-Wetering (tweemaal). (Hoofdzakelijk jongere dieren)W. Hoo gendoorn te Zoeterwoude en A. Ange nent te Woubrugge. (Directe vrouwe lijke nakomelingen van één stier, min stens 5 stuks»; mevr. M. J. M. Straat hof-Van Blokland te Rijpwetering en mevr. C. Blijleven-Leeflang te Nieuw koop. (Collectie volbloeden van één eigenaar)C. Kempenaar te Woubrugge en mevr. C. Blijleven-Leeflang te Nieuwkoop. (Groepen van 5 dieren): mevr. M. J. M. Straathof-Van Blokland te Rijpwetering en H. Angenent te Wou brugge. (Groepen van 6 en meer die ren): A. H. Rotteveel, Oude-Wetering; S. J. van der Stoel, Zoeterwoude; H. F. J. Mooren, Leimuiden; W. van Santen, Wassenaar. (Tussengevoegde klasse 11): Mona 2 van mevr. A. C. Paardekoper te Zoeterwoude. Kampioen stier: Emile van Vita Nova te Hazerswoude. Reserve kampioen stier: Noorman van S. van Eikelenboom te Rijnsater- woude. Kampioen koe: Dingena van A. H. Rotteveel te Oude-Wetering. Reserve kampioen koe: Klaartje van mevr. M. J. M. Straathof-Van Blok land te Rijpwetering. ZWARTBONT Stieren van 3 jaar en ouder, geboren voor 1 september 1955. Eerste prijs: Peanster Eduard van Vita Nova te Ha zerswoude. Tweejarige stieren, geboren tussen 31 augustus 1955 en 1 september 1956. Eerste prijs. Kielewierster Stilma van Vita Nova te Hazerswoude; Lina van zelfde eigenaresse. Stieren, geboren tussen 31 augustus 1956 en 1 september 1957. Winnaar Krijstman van H. van Leeuwen te Alphen aan den Rijn. Kalf- stieren, geboren tussen 31 augustus 1957 en 15 mei 1958. Derde prijs: Marie's dia mant van C. P. van Wees, Aalsmeer (in deze rubriek geen eerste en tweede prijs. Melkgevende koeien van 5 jaar en ouder, volbloed NE.S., geboren voor 1 januari 1952. Eerste prijs: Hiltje 23 van C. P. van Wees, Aalsmeer; Uiltje C 8 van Dr mr. Willem van den Berghstich- ting te Noordwijk; Richt je 66 van zelfde eigenaresse. Melkgevende koeien van 5 jaar en ouder, volbloed N.R.S., geboren tussen 31 december 1951 en 31 augustus 1953. Eerste prijs: Klaske 9 van Dr. mr. W. van den Berghstichting te Noord wijk; Ursula 5 van C. P. van Wees te Aalsmeer. Melkgevende koeien van 5 jaar en ouder, geboren voor 31 augustus 1953. Eerste prijs: Delila van K. van Leeuwen te Warmond; Grietjes Trijntje van H. J. Kompier te Leimuiden; Cor- rie van gebr. Post te Zoeterwoude. Melkgevende koeien, geboren tussen 31 augustus 1953 en 10 maart 1954. Eerste prijs: Grietje van C. P. van Wees, Aals meer; Wietske van W. Vonk, Leimui den; Bleske van L. Treur, Leimuiden. Melkgevende koeien, geboren tussen 9 maart 1954 en 1 september 1954. Eerste prijs: Afke van C. P. van Wees te Aals meer. Geboren voor 1 april 1953. Eerste prijs: Aegumer Marie van L. Treur, Leimuiden; Marie van C. P. van Wees te Aalsmeer; Afke van de Dr. mr. W. van den Berghstichting te Noordwijk; Ytske van H. J. Kompier te Leimuiden. Geboren na 31 maart 1953. Geen eerste prijzen. Levensproduktieklasse. Eerste prijs: Leeuwarde 35 van Dr. mr. W. van den Berghstichting te Noordwijk; Bleske 42 van L. Treur, Leimuiden; Ca rolina 4 van W. Vonk te Leimuiden; Agnes 2 van C. P. van Wees te Aals meer. Melkgevende koeien (schotten), geboren tussen 31 augustus 1954 en 1 september 1955. Eerste prijs: Hermina 2 en Afke 56 van de Dr. mr. W. van den Berghstichting; Dina 30 van H. J. Kom pier te Leimuiden; Anna 37 van zelfde eigenaar. Melkvaarzen, geboren tussen 31 augustus 1955 en 20 maart 1956. Eerste prys: Kaatje 4 van G. P. Kui pers, De Kwakel; Marie 78 van Bonda's proefboerderyen te Wassenaar. Melk vaarzen, geboren na 19 maart 1956. Eerste prys: Adriaantje van A. P. Blom- mesteyn te De Kwakel.Drachtig droog staande koeien met tenminste één afge sloten melklijst. Eerste prijs: Teuntje van L. Treur, Leimuiden. Pinken (enke lingen) geboren tussen 31 augustus 1956 en 20 januari 1957. Eerste prys: Ada- ma's Willy van H. van Dijk te Aals meer; Dina van zelfde eigenaar; Siska van A. P. Straathof te Hazerswoude. Pinken (enkelingen), geboren tussen 19 Januari 1957 en 1 september 1957. Eer ste prijs: Teuntje van H. J. Kompier te Leimuiden; Gerkjes Zwartkop van zelfde eigenaar. Directe vrouwelijke af stammelingen van één stier. Geen eerste prijzen. Collectie van zelfgefolkte volbloeden. Eerste prijs-i KL v>\ Leeu-i Meer geimponeerd door melk dan door prijs zelfs de éérste prijs, die moederzeug op deze show had behaald, weerhield de schreeuwen de biggen er geen ogenblik van smakelijk de melk-maaltijd te nutti gen. (Foto L.D./Van Vliet) wen te Warmond. Groepen van 5 en meer dieren. Eerste prys: W. Vonk te Leimuiden. Bedrijfsgroepen, 3 en 4 die ren. Eerste prijs: Dr. mr. W. van den Berghstichting te Noordwijk. Groepen van 5 en meer dieren. Eerste prijsH. J. Kompier, Leimuiden; L. Treur, Lei muiden; C. P. van Wees, Aalsmeer. Kampioen stier: Kielewierster Stilma van Vita Nova te Hazerswoude. Reserve kampioen stier: Peanster Eduard van Vita Nova te Hazers woude. Kampioen koe: Marie van C. P. van Wees te Aalsmeer. Reserve kampioen koe: Ytske van H. J. Kompier te Leimuiden. AFDELING SCHAPEN Klasse 1: 1ste pr. M. J. Oudyk, Wad- dinxveen en N. J. W. Olieman, Leid- schendam; klasse 2: 1ste pr. J. Groot, Aarlanderveen, L. Laan. Woerden en N. J. C. Koot, Leiderdorp; klasse 3: 1ste pr. M. Kroon, Abbenes; klasse 4: 1ste pr. L. Laan, Woerden (2x); klasse 5: 1ste pr. H. Roest, Leiderdorp; klasse 6: 1ste pr. H. Roest, Leiderdorp (2x)klasse 71ste pr. N. J. W. Olieman, Leidschendam klasse 8: 1ste pr. N. J. W. Olieman, Leid schendam; klasse 9: N. J. W. Olieman, Leidschendam; klasse 10: H. Roest, Lei derdorp en N. J. W. Olieman, Leidschen dam. Kampioen ram (geboren voor 1957): M. J. Oudyk, Waddinxveen, reserve-kam pioen N. J. W. Olieman, Leidschendam. Kampioen ooi (geboren voor 1958)N. J. W. Olieman, Leidschendam; reserve H. Roest, Leiderdorp. VARKENS Klasse 1 (beren, geboren voor 1 januari 1957): 1ste pr. Fokver. Zevenhoven en omstreken. Nieuwkoop en J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering; klasse 2 (beren, gebo ren tussen 1 januari 1957 en 1 juli 1957) lste pr. J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering en M. A. van Diemen, Zoeterwoude; klasse 3 (beren, geb. tussen 1 juli 1957 en I januari 1958): lste pr. W. A. J. Rim- melzwaan, Leidschendam; klasse 4 (be ren, geb. tussen 1 januari 1958 en 15 juni 1958)geen eerste prys toegekend2de pr. J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering; klasse 5 (zeugen, geb. voor 1 januari 1957)lste pr. A. v. d. Eyk, Benthuizen en A. J. Uitdenbogerd, Zoetermeer; klasse 6 (zeugen, geb. tussen 1 januari 1957 en 1 juli 1957): lste pr. N. S. On derwater, Stompwijk; klasse 7 (zeu en, geb. tussen 1 juli 1957 en 1 januari 1958: lste pr. J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering; klasse 8 (zeugen, geb. tussen 1 januari 1958 en 15 juni 1958)lste pr. A. J. Uit denbogerd, Zoetermeer (2x) en J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering; klasse 9 (zeugen met biggen, zeug geb. voor 1 januari 1957): lste pr. J. H. van Leeu wen, Nieuwveen: klasse 10 (zeug met biggen, zeug geb. na 1 januari 1957) wed. C. Doelman, Leidschendam; klasse II (twee- of drietallen afstammelingen van een zeug, geb. na 1 januari 1958): lste pr. G. A. de Jong, Leerbroek en N. S. Onderwater, Stompwijk. Kampioen zeug: A. v. d. Eyk, Benthui zen; reserve-kampioen: N. S. Onder water, Stompwijk. Kampioen beer: J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering; reserve-kam pioen: Fokver. Zevenhoven en omstre ken, Nieuwkoop. GEITEN Klasse 1 (bokken, geb. voor 1957): lste pr. Geitenfokvereniging Nieuw Vennep, klasse 2 (bokken, geb. in 1957): lste pr. Afd. Leiderdorp van de Prov. Bond van Geitenfokverenigingenklasse 3 «geiten geboren voor 1955): lste pr. P. Ooster hof. Nieuw Vennep. P. Clement, Nieuw Vennep, mevr. Rademaker. Koudekerk en J. v. d. Mei. Leiden; klasse 4 «geiten geb. in 1955)lste pr. H. W. Turk. Zoe terwoude en Q. Vlasman, Nieuw Vennep; klasse 5 (geiten geb. in 1956): H. v. d. Slot, Lisse, dames De Regt, Abbenes en P. Oosterhof. Nieuw Vennep: klasse (gelten geb. in 1957)lste pr. H. W. Turk. Zoeterwoude, P. Oosterhof. Nieuw Ven nep en A. Jansen, Lisse; klasse 7a (lam meren geb. voor 1 april 1958)A. Ver meulen, Abbenes: klasse 7b (lammeren geb. na 1 april 1958)lste pr. B. Moo ren. Oude Wetering (2x). J. C. v. d. Stam, Nieuw Vennep en mevr. Radema ker. Koudekerk; klasse 8 (moeder met 2 afstammelingen)lste pr. Q. Vlasman, Nieuw Vennep. P. J. Rosenboom, Leid?r- dorp en H. v. d. Slot, Lisse; klasse 9 (vijf afstammelingen van een vader)lste pr. afdeling Nieuw Vennep Bond van Gei tenfokverenigingen: klasse 10 (vereni- gingsgroep van minstens 5 geiten): lste pr. afdelingen Nieuw Vennep en Leider dorp van Bond van Geitenfokverenigin gen; klasse 11 (drie of meer geiten \an een eigenaar)lste pr. Vlasman, Nieuw Vennep en P. Oosterhof, Nieuw VenneD; klasse 12 (produktieklasse)lste pr. P. J. Rosenboom, Leiderdorp. Kampioen bok Geitenfokvereniging Nieuw Vennep, reserve-kampioen: afd. Leiderdorp Bond van Geitenfokvereni gingen, kampioen gelt P. Oosterhof, Nieuw Vennep, reserve-kampioen: H. W. Turk, Zoeterwoude. De Vebo - tentoonstelling

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5