Autobestuurder trachtte tram in Rijnsburg te passeren DINSDAG 16 SEPTEMBER 1958 Voor Leidse kantonrechter Hele reeks kleine aanrijdingen berecht Een botsing tussen een tram en een auto pleegt doorgaans in het nadeel van laatstgenoemde uit te vallen, niet alleen materieel, maar ook bij het vaststellen van de schuldvraag. Dit ondervond een inwoner uit Bodegraven, die op 17 maart, rüdende met zijn vrachtauto in de Brouwersstraat in Rynsburg, de trambaan bij het kruispunt was overgestoken hoewel uit de richting Katwyk een tramtrein naderde. Het gevolg was een ernstige aanrijding. De wagenvoerder van de tram verklaarde gisteren voor de Leidse kantonrechter, dat hij een snelheid had van 40 tot 50 km. HU had nog getracht te remmen, maar dit was hem niet in vol doende mate gelukt. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, achtte de over treding wettig en overtuigend bewezen: verdachte had, inplaats van aan de tram voorrang te verlenen, zijn snelheid nog opgevoerd om op die manier nog voor de tram over te steken. Hij eiste vijftig gulden boeten of twintig dagen. Verdachte's raadsman was van mening, dat de wagenvoerder met te grote snelheid had gereden, waardoor hij niet tijdig had kunnen remmen. De plv. kantonrechter mr. De Koning veroordeelde tot dertig gulden boete of vijftien dagen. Noordwijker reed door na aanrijding in Sassenheim Een inwoner van Katwijk moest zich verantwoorden omdat hy op 17 juni, ko mende met zijn auto uit de Wasbeek- laan te Sassenheim en gaande naar de Rijksweg no. 8, geen voorrang had ver leend aan een vrachtauto, waarvan de bestuurder zo geschrokken was, dat hij na de aanrijding een shock gekregen had. Eis f. 50 boete of 20 dagen. Uit spraak conform. Een Noordwijker had op zondag 15 juni met zijn auto een bromfietser, die rechts op de Zandslootkade te Sassen heim reed, aangereden, waardoor deze gevallen en verwond werd. Na de aan rijding was verdachte doorgereden. Ver dachte verklaarde niets van de aanrij ding gemerkt te hebben, wat de plv. kantonrechter erg vreemd vond, daar de auto nogal beschadigd was. Eis f. 40 boete of 20 dagen, uitspraak conform. Er werd gisteren voor het kantonge recht zoals gebruikelijk een hele reeks kleine aanrijdingen afgehandeld. Een Hagenaar had op 2 juni op de Heren gracht met zijn bromfiets bij het links afslaan naar de Nieuwe Rijn geen voor rang verleend aan een Leidse automo bilist: eis f. 40 boete of twintig dagen, uitspraak conform. Een andere Hage naar had drie dagen later met zijn auto op de Hooigracht de doorgang voor een bromfietser versperd en deze aangere den, waardoor f. 44 schade aan kleding en bromfiets was ontstaan, voor welk bedrag een civiele vordering was inge diend. Eis en uitspraak f. 40 boete of twintig dagen, met toewijzing van de civiele vordering. Een Leidse chauffeur had op 25 juni met zijn auto op de provinciale weg in Oegstgeest op een vreemde wijze gereden: eerst rechts, daarna links. Zonder noodzaak was hij uitgeweken en hij had de doorgang voor het verkeer niet vrijgelaten, waardoor 'n botsing ontstond met een bestelauto. Eis en uitspraak f. 35 boete of vijftien dagen. Ook enige ryders-zonder-rijbewijs, moesten zich verantwoorden: een inwo ner van Noordwij kerhout had zich, voor de tweede maal in drie maanden tijd, aan deze overtreding schuldig gemaakt: eis en uitspraak f. 75 boete of 25 dagen, met teruggave van het in beslag geno men motorrijwiel. Ook een Katwijker had een motorrijwiel bereden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Eis en uitspraak f. 40 boete of twintig dagen. Een Noordwijker stond terecht, omdat hij een paar jaar clandestien naar de Bijzondere postzegels Nieuw-Guinea De postadministratie van Ned. Nieuw- Guinea zal binnenkort een serie bijzon dere frankeerzegels uitgeven met een bijslag ten bate van het Rode Kruis daar te lande. De zegels worden uitgegeven in 4 frankeerwaarden naar 2 verschillende ontwerpen. Zij zijn ontworpen door de kunstenaar André van der Vossen te Overveen. Frankeerwaarde, bijslag, voorstelling, kleuren en verkoopprijs der zegels: 5 ct. 5 ot., voorouderbeeld (Noord kust van Nieuw-Guinea), blauw, rood bruin, zwart en rood, 10 cent 5 cent bakje in de vorm van een mensenfiguur (asmat-Papoea-gebied, oud-roze, geel, zwart en rood; 15 cent. 25 ct. 10 ct., voorouderbeeld, groen, roodbruin, zwart en rood; 35 cent. 30 cent 10 cent, bakje in de vorm van een mensenfiguur, sepia, geel, zwart en rood; 40 cent. De prijs van de serie bedraagt dus f. 1.—. De zegels zullen van 1 oktober t.m. 1 december 1958 worden verkocht. Amerikaans fotograaf ging er met auto vandoor Een 20-jarige jongeman, die zich uit gaf als Amerikaans persfotograaf, maar in werkelijkheid uit Berlijn kwam, heeft kans gezien om, nadat hij enkele weken in Hengelo heeft ge logeerd. er met een personenauto en een bedrag van f80,vandoor te gaan. De jongeman, die zich Rai Makke noemde, vertoefde geruime tijd geleden aan de Rivièra, waar hij met een vriend kampeerde. Een Hengelo's echtpaar, de heer en mevrouw H. J. P. Jonge Poerink maakte daar met het tweetal kennis en kreeg te horen, dat het fotografen van een Amerikaanse filmmaatschappij wa ren. Zij maakten een reis om de wereld om daarmee hun capaciteiten te tonen en verdienden de kost door het maken van foto's voor buitenlandse persbu reaus. Een van hen arriveerde enkele weken geleden in Hengelo met het ver haal, dat zijn vriend in Cassablanca enige tijd in het ziekenhuis moest blij ven. Hij wilde inmiddels de belofte eens langs te komen inlossen. Hij maakte een prettige indruk en was bereid in de zaak van de heer Jon ge Poerink, die electricien is, de han den uit de mouwen te steken, zodat hij gastvrij werd onthaald. Daaraan is dan nu een eind gekomen. De persfotograaf blijkt een avontuurlijke Berlijnse jon geman te zijn. Er is aangifte bij de politie gedaan. De Tuchtunie 50 jaar (Van onze Haagse redactie) Vrijdag 31 oktober bestaat de Tucht unie. waarvan het hoofdkantoor te Utrecht is gevestigd, 50 jaar. Het ligt in de bedoeling dit gouden jubileum op enigszins feestelijke wijze te gedenken. De Tuchtunie heeft ten doel de tuchte loosheid onder het Nederlandse volk te bestrijden ten einde zijn zedelijke, gees telijke en lichamelijke kracht te ver hogen. Voorzitter van de Tuchtunie is de luitenant-admiraal b.d. C. E. L. Hel- frich te Den Haag. radio had geluisterd. Verdachte ver klaarde. dat hij, toen hij gesnapt werd. f 57,had moeten betalen. Eis f 30. boete of 10 dagen. De plv. kantonrechter, mr. de Koning, die verdachte een klaploper vond. ver oordeelde hem tot f 35.— boete of 10 da gen. Een Inwoonster van Leiderdorp, had cp 6 juni vuil en afval naar beneden in de Rijn gegooid. Ik heb er spijt van, al dus verdachte. Eis f 15.— boete of 5 da gen; uitspraak flO.— boete of 4 dagen. Een Leidenaar had op 15 juni te Zoe- terwoude gevist met hengels zonder schriftelijke vergunning van de eigenaar van het water en zonder dat hij de bij drage aan de binnenvisserij voldaan had. Eis f 25,boete of 10 dagen. Uit spraak f 15,boete of vier dagen. „IJzeren" maag Enkele dagen geleden is in een ziekenhuis te Nykoping een man van middelbare leeftijd langs opera tieve weg ontdaan van een ongewo ne maaginhoud. De verbaasde chi rurg en zijn assistenten telden ach tereenvolgens 1560 kopspijkertjes en naalden, 330 knopen, 12 gordijnrin gen, 9 veiligheidsspelden, 40 schroe ven in verschillende maten, 11 sleu tels, 1 haarspeld, 16 kronen en 68 öre in kleingeld, een draagspeldje met het woord „vrede" eropen nog een onbescheiden hoopje vishaakjes, stukjes metaal, blokjes grafiet en ander schroot. Alles bij elkaar woog de onorthodoxe maaginhoud 5 pond. Overval op bejaard echtpaar te Blerick In de nacht van zaterdag op zondag hebben twee gemaskerde mannen zicli via een kelderraam toegang verschaft tot een woning aan de Van Laer- straat te Blerick. Na de zekering te hebben losgedraaid drongen zij door tot de slaapkamer van het bejaarde echtpaar Schaafsma, en probeerden de heiig geschokte man en vrouw tot afgifte van geld te bewegen. Een van de overvallers sloeg de heer Schaafsma op het hoofd. Daarop vluchtte mevrouw Schaafsma uit bed, maakte een raam los en riep luidkeels om hulp. Hierop namen de overvallers de vlucht. Hoewel onmiddellijk na het be kend worden van de overvai de toe gangswegen tot Venlo werden afgeslo ten is men er totnutoe niet in ge slaagd de daders, van wie slechts een vaag signalement bekend is, op te spo ren. Verzot op nieuws (Speciale berichtgeving) De Naardense gemeenteraad is blyk- baar verzot op nieuws. Het nieuws van de radio of van het TV-journaal. Een aantal raadsleden heeft de burgemeester n.l. verzocht, om de raadsvergaderingen el'ke derde maandag van de maand pas om half negen te doen aanvan gen, opdat de raadsleden de gelegen heid hebben, het radio-nieuws te ho ren of het TV-joumaal te zien alvorens zich naar het gemeentehuis te spoeden voor de behartiging van de gemeente belangen. In elk geval zullen zij in hun raadsvergaderingen dan ook wel volko men ,bij" zijn. Burgemeester N. J. C. Cramer, heef-t het verzoek van de raads leden, voorlopig bij wijze van proef in gewilligd. Tot het einde van het 'jaar zullen de vergaderingen inderdaad pas om half negen aanvangen. Als de raads- agenda's nu maar niet te lang of de raadsleden te lang van stof worden INSTITUUT VOOR VERKEERS- OPVOEDING TE UTRECHT (Speciale berichtgeving) Binnen enkele dagen (deze week zal de acte worden gepasseerd i komt de oprichting tot stand van het Utrechts Centraal Instituut voor Verkeersopvoe- ding. Dit instituut zou niet alleen de volledige medewerking genieten van het gemeentebestuur, maar ook van de rechterlijke macht en van de politione le instanties. Het kantoor van dit insti tuut wordt gevestigd op de bovenver dieping van een van de Utrechtse poli tiebureaus. Naar wij voorts vernemen moet men de totstandkoming van dit instituut zien als een instelling voor heropvoe ding in het verkeer. De figuur is denk baar, dat de justitiële instanties in ge val van ernstige verkeersovertredingen dt. betreffende delinquenten via de hun opgelegde straffen kunnen dwingen een bepaalde verkeerscursus te volgen. Zweedse vrouwen profiteren van felle prijzenoorlog Voor het eerst sedert vele jaren Is er in Zweden een „prijzenoorlog" op grote schaal uitgebroken, die overigens de huisvrouwen een wel kome gelegenheid biedt tot het doen van koopjes. In een scherpe concurrentiestrijd zijn de detailhandelaars in levens middelen en huishoudelijke artike len ertoe over gegaan prijsverlagin gen in te voeren, die tot 30 belo pen. Deze concurrentiestrijd komt voorts ook tot uiting in de invoering van steeds meer zelfbedieningswin kels en zgn. supermarkten zelfbe diening sbedrijven met artikelen uit verschillende branches). Een winkelbedrijf in Stockholm is zelfs zover gegaan een premie van acht kronen (ongeveer vijf gulden aan te bieden voor iedere nieuwe klant, die wordt aangebracht. Er bestaat in Zweden een streven naar uitschakeling van de groot handel door middel van zogenaam de ketting-winkelbedrijven en com binaties van detailhandelaars, die gezamenlijk inkopen bij de produ- tenten. (in Nederland bekend als vrijwillig-filiaalbedrijven en inkoop verenigingen van winkeliersRed. LD.) De prijsverlagingendie druk wor den geadverteerd, zijn echter voor namelijk mogelijk geworden door algehele aanpassing van de winst marges. Negentien Britse treiiers in IJslandse wateren Volgens te Reikjavik ontvangen be richten vissen er op het ogenblik 19 Britse treiiers binnen de IJslandse zone van 12 mijl. Zij worden door Britse oorlogsschepen beschermd. Uit Huil wordt bei-icht, dat de treiiers die daar en in Grimsby van de IJsland se visgronden zijn binnengelopen, be sommingen hebben gemaakt van 4 a 6.000 pond sterling. De vangsten wor den goed en de kwaliteit uitstekend ge noemd. De sohippers, die 20 dagen op zee zijn geweest, hebben verklaard dat zij naar de IJslandse kust teruggaan. Italiaanse kardinaal klaagt journalisten voor gerecht De r.k. kardinaal-aartsbisschop van Bologna. Giacomo Lercaro, heeft via zijn bureau laten weten dat hy twee advocaten opdracht heeft gegeven een aanklacht in te dienen wegens la9ter tegen twee journalisten van het Ita liaanse communistenblad „L'Unita". Beide journalisten zouden verant woordelijk zijn voor de inhoud van een artikel, vrijdag in „L'Unita" gepubli ceerd, waarin gesproken wordt van „mede-verantwoordelykheid" van hoge kerkelijke kringen in Italië voor een economisch schandaal. Het gaat hier om de activiteit van een groep „anonieme bankiers". De Italiaanse minister van Financiën, Luigi Preti heeft kortgeleden verklaard dat r.k. priesters in goed vertrouwen ge fungeerd hebben als agenten van deze groep en daarvoor gelden hadden ont vangen voor charitatief werk. Signaal snelheidsgrens Een technisch bureau in Ridderkerk heeft een apparaat geconstrueerd, „Sig naal" genaamd, dat in elke auto kari worden aangebracht en dat de autobe stuurder waarschuwt wanneer hij een bepaalde, door hem tevoren ingestelde snelheidsgrens, overschrijdt. Bij deze constructie, waarop octrooi is aange vraagd, is men ervan uitgegaan, dat de invoering vanaf de maximum snelheid (50 km binnen de bebouwde kom en 70 70 km op speciale weggedeelte) als be zwaar voor de automobilist heeft mee gebracht. dat hij voortdurend zijn snel heidsmeter controleren moet. De aan dacht, welke hij aan het wegbeeld dient te geven, wordt daardoor nadelig bein- vloed. Met een schakelaartje op het dash board kan het apparaat op de gewenste snelheidsgrens worden afgesteld of ook worden uitgeschakeld. Het apparaat zelf bestaat uit een huls van 12 bij 9 centi meter. waarin een as draait, gekoppeld aan de drijvende as van de gangwissel. De montage geschiedt rechtstreeks op de versnellingsbak of via een hulpstuk op het chassis en een flexiebel kabeltje. Painan door centrale troepen bezet De legervoorlichtingsdienst in Dja karta heeft medegedeeld, dat de re geringstroepen het vissersplaatsje Painan, 60 kilometer ten zuiden van Padang, hebben bezet. Painan, dat gelegen is aan de weg naar het nog door de opstandelingen beheerste gebied van Korintji was een der laatste plaatsen van beteke nis, die nog in handen der opstande lingen waren. De stad werd vanuit twee richtingen door de regerings troepen aangevallen. Volgens het legercommuniqué leden de regeringstroepen geen verliezen; die aan de zijde der opstandelingen zijn niet bekend. Tegelijkertijd werd medegedeeld, dat de regeringstroepen een week geleden omvangrijke operaties zijn begonnen om het gebied van Korintji van opstande lingen te zuiveren. Twee plaatsjes in dit gebied, dat de rijstschuur van Mid- den-Suma'tra wordt genoemd, zijn al door het centrale leger bezet Bevroren kip in kruidenierswinkel (Van onze Haagse redactie) De vraag of een winkelier, die niet in het bezit is van een vergunning volgens het vestigingsbesluit voor poeliers, be vroren kip mag verkopen, is blykbaar niet zo makkelyk te beantwoorden. De procureur-generaal by de Hoge Raad heeft geconcludeerd tot vernietiging van het vonnis en terugverwijzing naar het gerechtshof van een zaak, waarby het om deze principiële vraag ging. Een supermarkt te Amsterdam was terzake door de rechtbank èn door het gerechtshof tot een geldboete veroor deeld en daarna by de Hoge Raad van dit vonnis in cassatie gegaan. De p.g. overweegt in zijn conclusie, dat er verschil is tussen gekoelde kip, bevroren kip en diep-gevroren kip (waar het in deze zaak omging), welke laatste soort hij onder de conserven ge rekend wilde zien. De Hoge Raad zal 14 oktober a.s. ar rest wijzen. Jhr. D. C. Roell, directeur van het Rijksmuseum, heeft gisteren tijdens een plechtige zitting van de Senaat het eredoctoraat van de Gemeente lijke Universiteit van Amsterdam ontvangen. Van links naar rechts: burge meester mr. G. van Hall, de Rector Magnificus, prof. dr. M. W. Woerdeman en de promotor, prof. dr. J. Q. van Regteren Altena Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Wijk bij Heusden W. H. v. Kooten te Hasselt. Te Bergschenhoek A. v. EIJk te Benthuizen. Aangenomen naar Moercapelle (toez.) A. Broertje te Herkingen. Naar Den Hoorn op Texel (toez.) G. H. Wolfensberger. kand. te Amsterdam. Bedankt voor Appelscha mr. Q. Rovers te Warns. Voor Bergum J. den Hartogh te Wommels. GEREF. KERKEN. Beroepen te Appingedam (vac. A. J. Janssens) A. ter Hoeve te West-Tersohel- llng. Te Balk J. D. B. v. d. Meulen, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Workum T. de Boer te Driesum. Benoemd tot hulppred. te Emmen ds. H. G. Mevnen. laatstelijk pred. te Soera- bal a Herbenoemd tot hulppred. te Londen (voor Lancashire* L. Zwaan, kand. aldaar. CIIR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Aalsmeer J. J. Rebel te Mur- merwoude en S. v. Zwoll te Kampen. Aangenomen naar Vlisslngen A. W. Dreohteler te Amsterdam-N. De Bilderberg-conferentie in Buxton geëindigd Prins Bernhard is gisteren van Bux ton in het Engelse graafschap Derby shire, waar hij als voorzitter is opge treden van de Bilderbergconferentie. naar Nederland teruggereisd. Aan de conferentie werd deelgenomen door tachtig afgevaardigden uit elf Euro pese landen, de Verenigde Staten en Canada. Zij werd gisteren gesloten en heeft drie dagen geduurd. Er is gesproken over de Europese Eco nomische Gemeenschap en de vrijhan delszone. de vorderingen en ae toekomst van de NAVO. de Westelijke houding jegens Rusland, het communisme en andere kwesties. Prins Bernhard heeft de Bilderberg- groep in 1954 opgericht ter bevordering van een nauwere samenwerking tussen Europa en de Verenigde Staten. In een gisteravond te Buxton uitge geven bekendmaking wordt gezegd, dat de deelnemers vertegenwoordigers wa ren van het politieke leven, de indus trie, de handel, het geldwezen, de vak beweging en het onderwijs. Zij namen aan de conferentie deel als particuliere personen en de denkbeelden, die zij op perden, waren persoonlijke opvattingen van de sprekers. Deze ideeën en stand punten werden niet uitgesproken na mens een regering of instellingen, waar aan de sprekers verbonden zijn. Volgens de bekendmaking is niet ge tracht conclusies op te stellen. De na druk is gelegd op de noodzaak voort te gaan met de bevordering van het nauw ste begrip en de doelmatigste samen werking tussen de Westelijke landen met betrekking tot gemeenschappelijke problemen. De conferentie begon met een over zicht van de belangrijkste politieke en economische gebeurtenissen sedert de vorige bijeenkomst. Hierbij werd van gedachten gewisseld over de gebeurte nissen in het Verre Oosten en het Mid- RECHTZAKEN LEDEN BOEKHORSTSTRAATBENDE GESTRAFT De Haagse Rechtbank heeft vandaag drie jongelui tot gevangenisstraffen ver oordeeld wegens hun aandeel in de mis dadige activiteiten van de „Boekhorst straatbende", een club van ongeveer 10 jongelui, die links en rechts in Den Kaag en omgeving inbraken en diefstal len gepleegd heeft. Een 21-jarige bank werker werd overeenkomstig de eis ver oordeeld tot twee jaar jeugdgevangenis- straf. Een 20-jarige los werkman hoorde zich veroordelen tot een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek, waarvan 4 maan den voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd en toezicht van de reclassering. Een 27- jarige bouwvakarbeider werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van 10 maanden met aftrek, terwijl hij tevens ter beschikking van de regering werd gesteld. REM. BROEDERSCHAP. Aangenomen naar Boskoop-Waddlnxveen nej. A. Vlsscher, prop. te Lelden. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Bedankt voor Groningen H. C. Leep te Rotterdam. BAPT. GEMEENTEN. Beroepen te Enschedé W. Veenstra te Gemeente Den Haag draagt bij in kerkbouw V.V.D. WAS TEGEN De raad van de gemeente 's-Graven- hage heeft besloten aan een aantal daarvoor in aanmerking komende kerk genootschappen, of de plaatselijke ge meenten daarvan, een bijdrage, bere kend naar f90.per vaste zitplaats te verlenen in de stichtingskosten van de te 's-Gravenhage na 1945 te bouwen of reeds gebouwde kerken. De VVD-fractie wenste geacht te wor den te hebben tegen gestemd. De voorzitter van deze fractie, de heer Nieuwkerke, diende een voorstel van orde in, welke tot doel had dit punt van de agenda af te voeren tot, zoals hij in zijn toelichting op dit voorstel zeide, de regering en de Staten-Generaal het rapport van de Commissie-Sassen, in zake de bijdrage in de kerkenbouw, be handeld zouden hebben .Het voorstel van B. en W. achtte spreker thans pre matuur. Dit voorstel van orde werd ver worpen met 10 tegen 28 stemmen, alleen de VVD-leden stemden voor. Voorshands gaat men ervan uit, zo staat in de toelichting op het voorstel van B .en W., de uitgaven verbonden aan de bijdragen gelijkelijk te verdelen over vijf jaren. Voor dit jaar zal dan ten laste van de kapitaaldienst van de gemeente in totaal f441.972,moeten komen. Er zal naar worden gestreefd dit betalingsschema ondanks de huidige fi nancieringsmoeilijkheden zo goed mo gelijk te verwezenlijken. Bezwaarschrift tegen Synodale verklaring Ds. G. J. J. Rensitik, hervormd pre dikant te Idaard en oud-lid van de generale synode der Ned. Herv. Kerk heeft een bezwaarschrift ingediend tegen de uitspraken der synode over het belyden der kerk. Adressant verzoekt op formele en materiele gronden, door hem nader in zijn bezwaarschrift uiteengezet het te niet doen van de synodale verklaring, door de generale commissie voor be zwaren en geschillen. Formeel is ds. Rensink van mening, dat artikel X der kerkenorde, dat handelt over het be lijden der kerk. zijn bevoegdheid over schrijdt en een gevaarlijk precedent schept. Materieel gezien is hij van op vatting, dat deze verklaring in strijd is met het ontstaan en de bewoordingen van het geinterpreteerde artikel 10. Ds. Rensink voelt zich door de syno dale verklaring in zijn rechtszekerheid als ambtsdrager der Ned Herv, Kerk, met name in de hem toegestane leer- vrijheid binnen de kerk, beknot en in gevaar gebracht en in zijn mede-ver antwoordelijkheid voor de redactie en betekenis van artikel 10 ernstig ge troffen. CHR. VER. „ZEDENOPBOUW" De Chr. Vereniging „Zedenopbouw" die is gegroeid uit de Nederlandse Mid dernachtzendingvereniging zal op 25 september te Leeuwarden haar alge mene vergadering houden onder leiding van ds. mr. B. Terlinden van Zetten. Op deze vergadering komt een voor stel van het hoofdbestuur aan de orde om de naam van de vereniging te ver anderen in Hendrik Pierson-vereniging, omdat men de huidige naam een be lemmering acht voor hulpzoekenden maar ook, omdat men daarin de nage dachtenis eren wil van de man, die op het gebied van de bestrijding 'van de zedeloosheid baanbrekend werk gedaan heeft. Het comité Protestants Paviljoen We reldtentoonstelling Brussel 1958 heeft een miljoen Belgische franken naar Brussel kunnen zenden als aandeel van Nederland in de bouw van dit paviljoen. Het comité zet zijn actie voort. SLEUTELTJES AANGEBODEN Prima 125 Volt, elektr. was- maohlne, piano, orgel, pracht leeuwekop armstoel, dressoirs, tafels, kastjes en andere soor ten fraaie kasten, gashaarden, radiatoren, grote ovale tafel met 5 bladen (Is Iets aparts) geisers, spiralen. W. F. Koore man. 9 Nieuwe Rijn 9. t/o. V. en D., tel. 23261 <m Doe het zelf met Houthal hout. Maak zelf Uw boeken- rek of salontafeltje met pas klaar Houthalonderdelen. „De Houthal", Hogewoerd 99. Doe het zelf, maar op een veilige ladder of trap van „De Houthal",_ een Wlenees pro- Hoge- dukt. „De Houthal' woerd 99. Weet U dat wy nog steeds hetzelfde doen, het verkopen van motoren, scooters, brom fietsen, scootmoblels en rij wielen. Ook het onderhouden en repareren daarvan doet: Valk a/h. H. Schouw. Voor schoten. P Bridgecursus, 10 avonden f20. Opg. en inl. W. Goutler, Buys Ballotstraat 75. tel. 23438 Een Solex, zeer mooi en In Er. staat. Leliestraat 116 A. elden. Te koop Delta heteluehtka- chel, 1. z. g. st. L. Slllevls, Woubrugge. tel. 152. Accountant-belastingconsu lent, veeljarige praktyk ln Zuid-Holland, binnenkort ook gevestigd te Lelden, heeft thd beschikbaar voor enige boek houdingen Ln Lelden en om geving. Voorl. adres Borghardt p/a. Hoge Rijndyk 69. Lelden, tel. 25243. 2 Etnakachels f 30, tevens hoogtezon Blosol f 90 en plano f750 te koop aangeb. Tel. 31026 Gem. zlt-sl.kamer aan Jon gedame. Prijs billijk. Geen be- roepsverhuur. Schelpenkade, -J i bur. m Te huur aangeboden kl. 7.lt- slaapk. op goede stand met vaste wastgasie en diepe kast. Brieven bur. van dit blad onder no. 39 k. Bontjas aangeb., 3/4, bruin zonder gebreken, maat 42 a 44. Spotkoopje f60.Tel. 22231 of Toorenveltstraat 10, Oegst geest. Na 5 uur. R.-k. jongeman, 23 jaar, b. z. a. als chauffeur en/of on derhoudsmonteur. ln bezit van diDloma. Mach.bankw., autog. lassen, smidsgezel, smidswerk- tuigkundig tekenen, alg. ontw. en rijbewijs BE. Brieven bur. van dit blad no. 67 k. Hypotheek beschikbaar te gen 4.5% rente. Brieven bur, van dit blad no. 65 k. P Een gestoffeerde, eventueel gedeeltelijk gemeubileerde suite tijdelijk te huur. Ie stand Oegstgeest. f 150 p. mnd. Geen gebruik v. keuken. Geen gezin Br. bur. v. d. blad no. 42 k. P Kinderwagen. Half Engelse kinderwagen aangeboden, kleur gebroken wit. 's Avonds na 7 uur. KoTte Hoefstraat 62. Truyers. Aangeb. melsjesfletsje, 8 tot 12 j.. tevens kinderledlkantje met bedje en 2 dekentjes. P. Vincourt. Bronkhorststraat 33, Leiden. P Te koop aangeboden tuln- ameublement, bestaande uit: tafel en 4 stoelen. Swelland- straat 61, Warmond, P Enkele zeer goede herenkos tuums f 18.—. Slegtenhorst, Doelensteeg 9. a. h. Rapen burg. Te koop een 1. z. g. st. zijn de kinderwagen. Vraagprijs f60 Rijndijk 182, Voorschoten, Accordeons rechtstreeks van importeur John Kadee. Boek horststraat 22, Den Haag. Wy komen U gaarne met onze uitgebreide collectie bezoeken. Zendt brief of briefkaart. Biedt zich aan 2e kapster. Br. bur. v. d. blad no. 77 k. Aangeboden Goudhamsters, f 1.25 per stuk. Regentesselaan 14, Oegstgeest. p Chevrolet, IJ ton, open laadbak, moet Iets opgeknapt worden, voor lage prijs. Ie Groenesteeg 18 A. Lelden. Na 6 uur. Te huur voor Jongeman zit- slaapkaimer, event, met pen sion en was. Spoedig te aan vaarden of per 1 okt. Brieven bur. van dit blad no. 97 k. Te koop aangeboden Eyslnk 125 cc., tegen elk aarmemeiyk bod. Tltus Brandsmalaan 39. Aangeb. slaapkamer. Brie ven bur. van dit blad no. 102 k Aangeboden 2 eiken klnder- ledikantjes (handwerk) met bed, z. g. a. n„ a f 40 per stuk, tevens een kinderbox f 5, co- mode f10. Na 19 uur. Hoge Rijndyk 101. Zoeterwoude. Autocoat. maat 48. Is ge stoomd. prima waterdicht, slechts f 17.50. Slegtenhorst. Doelensteeg 9 a/h. Rapenburg. Drietex ln de wasmachine. Koken overbodig, schone was, minder slijtage. Verse aanvoer grote chry santen. wit en geel, 15 ct. per stuk. Helianten 35 ct. per bos. Traschrysanten, geel 35 ct. p. bos. bruin 45 ct. p. bos. Alles le soort, J. J. v. d. Heyden, Buys Ballotstraat 17. Lelden. P Antieke staande klok 1155. W. J. Berghuis, Elstlaan 1, Voorschoten. Hallo! Hier Is Japie. Ze z(jn er weer die mooie kwaliteit ge- moltonneerde witte dames directoires tot en met maat 54. van 4.98 nu 2.98. Hoek Stad huisplein. Japie. Woensdagmarkt. Mooi da mesondergoed met kanten bus ten. ook grote maten 2.98 nu 1.93. Herenflanellen van 4.98 nu 3.49. Grote slopen van 1.98 nu 1.25. Hoek Stadhuisplein. Japie. Woensdagmarkt. Verpleeg- Stersaohorten tot en met 52 2.98, pracht kwaliteit lange Jaeger onderbroeken van 7.98 nu 4.98. Zien is kopen. Heren borstrokken f 2. Hoek Stad huisplein. Japie. Woensdagmarkt. Dames, zoekt U een leuke onderjurk of petticoat, Japie heeft ze tegen zeer lage prys. Leuke kinderonderjurkjes en petti coats, leuk meisjesondergoed. Hoek Stadhuisplein. Japie Elke dag nieuwe bewyzen, Gezelliger en goedkoper kopen op de „Dlscomarkt". Jan pak de leuning van Joop v. d. Marei, van 3.60 voor 3.30. Doelensteeg a/h. Rapenburg. Naaimachines. Door Inruil verkregen enige hand- en trap- naaimachines, in prima staat met garantie. Aantrekkelijke prijzen. J. Rijns burg er, Evert - senstraat 48 A, Lelden. Hennen. Nog een beperkt aantal jonge hennen, 4 moid. Waardhuizen, Valk Boumanweg 18, Leiderdorp, telef. 30637. Aangeb. bromfiets. Sparta, met J.L.O. motor, 1. pr. st. Te bevr.: Rtjndljkstr. 17. 's Avonds tussen 67 uur. Ruime goed gestoffeerde zit-slaapkamer met stookge- legenheld en gebruik van bad kamer te Leiderdorp, zonder pension. Tel. 33753 of br. bur. van dit blad no. 124 k. fj Zeer snelle Velocette Mac. 350 cc. te koop. Brieven bur. van dit blad no. 126 k. Aangeb. mooie kachel, rond model met vloerplaat f25. Tevens prachtige winterjas, flinke maat, kleur grijs f 25. Prinsenstraat 84 A, tel. 26261. H Te koop Mobylette van '55 met telescoopvering, nieuwe banden en prima motor. Ook genegen sportflets bij te rul len. Maurltsstraat 64, by M&re- singel. Aangeboden glazenwassery- bedrijfbestaande uit 4 schuif - ladders, motorbafcflets en enig ander materiaal, ook huur koop. Julianastraat 81, Lelden, te^ef. 33524. In ruil aangeboden een huls met 4 kamers, keuken, gang en tuin voor huls. omgeving Boshulzerkade. 5-Mellaan. Br. bur. van dit blad no. 130 k. Bromfiets Berlnl M 21 te !UB' Annöldus, Julianastraat 81, Lelden .telef. 33524. H Net meisje 1>. z. a. voor lichte huish. bezigh., liefst bij kinderen. Ook kunn. naaien. Br. bur. v. d. blad no. 134 k. Te huur aaneeb. op 1ste stand te Voorschoten. 2 gestof feerde kamers met keuken, w.c. en gebr. v. bad. Vrij gas, licht, water, f 150 per maand. Br. bur. v. d. blad no. 1 k. H Te koop forse Duitse Her der. zwart dek, 15 mnd. oud. geen stamboom, lief voor kin deren, Nè, 7 uur. De Lange. Nieuwstraat 4. Katwijk a d. Rijn. m Te koop plano, I. g. st., te gen bill, prijs. Prins Bernhard- laan 89. Katwijk a d. Rijn. Te koop aangeb., wegens overcompleet Jaarsmahaard f 69.50, eikehouten buffet f 29, 2 prima eikehouten armstoe len met nieuwe bekleding en tafeltje f35. Te bevr.: Park- laan 80, Katwijk aan Zee. Te koop kinderwagen met uitneem bare bak, tevens auto- step op luchtbanden aangeb., z. g. a. n. Waardstraat 7. S Woensdagmarkt. Schulm- astio bedkussens f4.50, grote maat 50 x 60 cm., eerste keus. Klnderkrussens f 1.48. Wy ma ken kussens ln Iedere ge wenste maat. Anka standplaats naast schoenenzaak Hollants. Alleen zaterdags Stadhuisplein Woensdagmarkt. Traptree- kussens 15 stuks f 2.50, plastic kussenvulling f0.65 per zak, met plastic gestoffeerde stoel zittingen in alle maten en kleuren verkrygbaar. Thee beurzen f2.48. Anka. stand plaats naast schoenenzaak Hol lants. Woensdagmarkt. Grote party restanten schuimplastlc 5 cm. dikte ln diverse maten en te vens grote party schuimplas tlc voor rotanmeubelen met versterkte rug. Let goed op Anka, Hyaclnthenstraat 8, standplaats naast schoenen zaak Hollants. Aangeb. Volkswagen, bouwj. '55. Desk. onderzoek toegest. Genegen ook wat anders in te rullen. Tel. 33769. Lelden. Anna Paulownastraat 1 A. rarief „SLEUTELTJES" 120 woorden fL— 130 woorden f 1.50

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11