WOLLEN DEKEN 5 Gelderse braadschijven 98 cent A. van Dijk geroyeerd als lid van afdeling Leiden der K.V.P. Twee nieuwe Leidse hoogleraren JEUSTER Zn. MASSA-VERKOOP HET FRUITPALEIS LAMSVLEES bijzonder voordelig VERPLEEGHULP WINKELBEDIENDE LANGEZAAL MAANDAG 15 SEPTEMBER 1958 Verzocht 0111 raadszetel ter beschikking te stellen Zoals bekend heeft de heer A. van Dük (K.V.P.) in de raadsvergadering van 2 september j.l. een verklaring af gelegd, waarin hy o.m. zeide, dat ge durende de laatste verkiezingscam pagne door enige personen o.a. de heren De Bree en Menken in de kring van zyn party onwaardige en onware beschuldigingen tegen hem zyn geuit in zijn kwaliteit als raadslid. Op grond hiervan zou hij zich gedwongen zien zich in het vervolg in de raad van de heren De Bree en Menken te distanciëren. Naar aanleiding van deze verklaring ontvingen wij vandaag van de zijde van het Leidse afdelingsbestuur van de K.V.P. een afschrift van een schrijven van dit bestuur aan de heer Van Dyk. Het luidt als volgt: „Het afdelingsbestuur van de K.V.P. te Leiden heeft kennis genomen van Uw verklaring, afgelegd in de openbare raadsvergadering dd. 2-9-58. Naar aanleiding van deze verklaring ontving het afdelingsbestuur een schrij ven dd. 10-9-58 van de R.K. Raadsfrac tie te Leiden, waarin met algemene Stemmen disciplinaire maatregelen tegen de heer A. van Dyk te Leiden werden verzocht. Mede op grond van dit verzoek heeft het afdelingsbestuur in zijn vergadering dd. 12-9-58 eenstemmig besloten: a. met toepassing van artikel 64 lid 2 sub c. van het Algemeen Reglement van de Katholieke Volkspartij, de heer A. van Dijk te Leiden te royeren als lid van de Partij. De inhoud van dit artikel is: „Het afdelingsbestuur is tot royement verplicht indien een lid door zijn houding, gedrag of uitlatin gen in het openbaar, ernstige nadelen berokkent aan de Partij". b. met toepassing van artikel 85 lid 1 sub d. van hetzelfde reglement de heer A. van Dijk te Leiden te schor sen als lid van de Partij. Deze be paling geeft het afdelingsbestuur de bevoegdheid bij overtreding van de reglementen van de Partij een lid voor de duur van ten hoogste zes maanden te schorsen. Volgens de zelfde bepaling is deze schorsing on middellijk van kracht. Tegen deze beide besluiten staat be roep open bij het Kringbestuur. Het be roep tegen het eerste besluit moet wor den ingesteld binnen veertien dagen na dagtekening van het besluit en werkt schorsend. Het afdelingsbestuur venvacht van U, dat U zich zult terugtrekken als raadslid, geheel in overeenstemming met de geest van de reglementen. Aangezien uw verklaring middels de Pers ter algemene kennis is gebracht, acht het afdelingsbestuur het noodzake lijk op dezelfde wijze haar besluiten be kendheid te geven." A. van Dijk: treedt (nog) niet af In een onderhoud deelde de heer Van Dijk ons hedenochtend mede, dat hy van dit schrijven nog geen kennis droeg. Een dag of tien geleden heeft hy echter wel een schrijven ontvangen van de KVP-raadsfractie, waarin deze er by hem op aandrong voor het raadslid maatschap te bedanken. Zou hy daartoe binnen een gestelde temijn niet hebben besloten, dan zag de fractie zich ge noodzaakt het bestuur van de afdeling Leiden van de KVP te verzoeken om hem als lid te royeren. Het verbaasde de heer Van Dijk in hoge mate, dat dit besluit is gevallen, zonder dat het bestuur hem in de ge legenheid heeft gesteld zich te verde digen. Zelfs al zou de door my gevolgde procedure fouten vertonen, dan nog kan ik mij niet voorstellen, dat men mij op grond daarvan kan royeren, aldus de heer Van Dyk, die het be treurt, dat hij in de eerste zitting van de nieuwe raad de gewraakte verkla ring moest afleggen. Ik meende niet anders te kunnen en mogen handelen, aldus de heer Van Dyk, die niet van plan is om in dit stadium gevolg te geven aan het verzoek van het afde lingsbestuur om zyn raadszetel ter be schikking te stellen. Hij vertrouwt er nog steeds op, dat de hogere partijleiding, waarop hij een be roep zal doen, in deze kwestie een juist standpunt zal weten in te nemen. Wandeltochten Rode Kruiskorps De Wandel- en Ontspanningsvereni ging van het Rode Kruis Korps Leiden organiseerde zaterdag en zondag de 6de wandeltocht ten bate van de Bloed transfusiedienst. Niet minder dan 800 tippelaars, verdeeld over 19 groepen en individuelen, hebben onder prachtig zo merweer met veel animo gewandeld. Op de 25 km verkregen de Duinkam pers uit Den Helden een plaquette van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis. Bij de 15 km wisten de Duinkampers n een beker te veroveren, geschonken door B. en W. van Leiden. De overige prijzen vielen ten deel aan: W.I.K. (Waddinxveen) plaquette Robin son; Hollandia (Alphen) medaille Leidse Courant. Bij de 10 km werden de prijzen als volgt behaald: Ripperda (Rijpwetering) beker; D.V.O. (Hillegom) plaquette Leidsch Dagblad; De Zwieten (Zoetcr- woude) medaille Arbeiderspers. Hermanus Zaalberg ter ruste gelegd KORTE DIENST OP „RHIJNHOF" Zaterdagmiddag had in de aula van de begraafplaats „Rhynhof" een korte dienst plaats in verband met de be grafenis van het stoffelijk overschot van de heer Hermanus Zaalberg, de be kende pottenbakker, die vorige week op 78-jarige leeftijd overleed. Deze dienst werd geleid door ds. P. Kloek, hervormd predikant te Leiden, die een gedeelte uit 2 Korinthe 4 en 5 voorlas. In een korte overdenking schetste spreker de heer Zaalberg als iemand die in zijn kunst iets wilde doen afstralen van de schoonheid, die de Schepper in het le ven heeft geroepen. Hij was een goed echtgenoot en vader en was bij velen bemind. Na orgelspel, gebed en het zin gen van Gezang 282, werd de kist de aula uitgedragen. Aan de groeve sprak ds. Kloek de be grafenisliturgie uit, die besloten werd met het bidden van het „Onze Vader". Een zoon van de overledene, de heer M. Zaalberg, dankte voor de belangstelling in de afgelopen dagen in zo ruime mate ondervonden. Onder de talrijke aanwezigen merk ten wij o.m. het voltallig personeel van de potterij op. Hondenrally in „Duinrell" De Kynologenver. „Rijnland" organi seerde gisteren ter opening van het sei zoen een hondenrally in het fraaie landgoed „Duinrell". Dank zij het prachtige weer en de goede opkomst - er waren niet minder dan 25 deelnemende teams! - had deze een zeer geslaagd verloop. De eerste prijs werd toegekend aan mevrouw D. Wijnans-Damsté uit Oegstgeest, die een tackel en een griffon voorbracht. Op de eerstvolgende clubbijeenkomst zal een groot aantal, gisteren opgenomen kleu rendia's en -films worden vertoond. Schoenenmysterie nu op andere leest (Speciale berichtgeving) De Haarlemse vertegenwoordiger, die in een Gouds hotel van zijn schoe nen werd beroofd, van de hoteleige naar nieuwe schoenen kreeg en voor een oplichter werd gehouden, toen oude, versleten schoenen achteraf in öe afvoerpijp van een W.C. werden aangetroffen, is in zijn eer hersteld. Verbaasd belde hy gistermiddag de Goudse politie op nadat hy in de krant van de Goudse schoenenaffaire had gelezen: de oude schoenen die na zijn vertrek uit het hotel waren ge vonden zijn niet van hem. Dit bericht, gecombineerd met de me dedeling van de Goudse hotelhouder dat er diezelfde nacht nog een gast was ge weest die 's morgens was vertrokken en 's avonds niet meer teruggekomen, zo als hij had aangekondigd en buitendien de hotelrekening onbetaald had achter gelaten, wettigde de conclusie dat de vreemde gast zyn oude schoenen voor die van de Haarlemse vertegenwoordiger had geruild De politie' tracht nu hem op te spo ren De man moet ook Uit een hotel in Leiden zijn verdwenen zonder de reke ning te hebben betaald. Prof. nu*. H. Drion en prof. mr. W. L. Haardt By K. B. van 4 september 1958 is met ingang van de dag, waarop hy zijn ambt aanvaarden zal, benoemd tot gewoon hoogleraar in de facul teit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse Universiteit om onderwijs te geven in het burgerlijk recht prof. mr. H. Drion, thans gewoon hoog leraar aan de Nederlandse Economi sche Hogeschool te Rotterdam. Prof. Drion, die op 25 april 1917 te 's-Gravenhage geboren is en een broer is van prof. mr. J. Drion, eveneens Leids hoogleraar in het burgerlijk recht, studeerde aan de Leidse Universiteit. Op 7 juli 1936 legde hij het kandidaats examen Nederlands recht af. Tengevol ge van de sluiting der Universiteit in de bezettingsjaren liet hij zich in Gronin gen aan de Universiteitt inschrijven, waar hij op 29 mei 1942 het doctoraal examen aflegde. Na de bevrijding van Politieke spanning in Argentinië verminderd Een vete tussen president Frondizi en de Argentijnse luchtmacht, die cien dagen geduurd heeft, is zaterdag geëin digd met de beëdiging van de nieuwe minister voor de luchtmacht Ramon Amada Abrahim. Luide toejuichingen en applaus na de plechtigheid lieten er weinig twijfel over bestaan, dat. Abra him bij de luchtmacht populair is. Brigade-generaal Abrahim heeft een actieve rol gespeeld in de revolutie, die president Peron drie jaar geleden ver joeg. Hij volgt Robert Huerta op, die door de luchtmacht tot aftreden werd gedwongen. Nadat hij de gebruikelijke gang van zaken voor promoties en pen sionering had veranderd, zoals president Frondizi had gelast. De wijzigingen, die Huerta aanbracht leidden tot klachten bij luchtmachtofficieren over politieke bevoorrechting. Thans schijnt volgens waarnemers in de marine eenzelfde crisis als bij de luchtmacht gaande te zijn. Drie schou ten-bij-nacht hebben ontslag gevraagd naar aanleiding van een geschil over een benoeming, waarbij een van hen voor een jongere officier is gepasseerd, hetgeen in alle marinekringen ontstem ming heeft gewekt. Hr. Ms. „Karei Doorman" in Den Helder Hr Ms vliegkampschip Karei Door man" is zaterdagochtend door vier marinesleepboten de haven van Den Helder binnengebracht. Het schip heeft ligplaats gekozen aan een der kruissteigers in de nieuwe haven. De „Karei Doorman", het vlagge- schip van smaldeel V, heeft gedurende de maand september proeven gehouden met vliegtuigen in het Engelse kanaal. Het is voor de eerste maal sedert de verbouwing dat de „Karei Doorman" den Helder dat zijn nieuwe standplaats zal worden, is binnengelopen. ons land was hij een vijftal jaren bij ae juridische afdeling van de K.L.M. werkzaam. Daarnaast specialiseerde hij zich in het luchtrecht aan de Universi teit van Montreal. Op 19 oktober 1954 promoveerde hij in Leiden op een proefschrift getiteld: „Crimination of liabilities in international air law". Pro motor was prof. mr. D. Goedhuis. De promotie geschiedde cum laude. Prof. mr. W. L. HAARDT Eveneens is by K. B. van 4 septem ber 1958, met ingang van de dag waarop hij zijn ambt aanvaarden zal, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse Universiteit om onder wijs te geven in het burgerlijk pro cesrecht mr. W. L. Haardt, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. Prof. Haardt. die op 3 oktober 1913 geboren is, studeerde aan de Leidse Universiteit. Op 9 oktober 1934 legde hij het kandidaats- en op 27 april 1937 het doctoraalexamen af. Op 28 novem ber 1945 promoveerde hij cum laude aan de Leidse Universiteit op een proef schrift getiteld „De veroordeling in de kosten van het Burgerlijk Geding". Promotor was prof. mr. R. P. Cleve- ringa. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Alida Johanna Maria. dr. van J. J. van Hespen en A. M. Verheij; Jacob, zn. van A. H. Binnekamp en H. Philipse; Frank Albert Frederik. zn. van H. Evelein en J. H. Bouma; Kirsten Gabriele. dr. van G. F. Lammerdin en M. J. Barthel; Judit Maria, dr. van W. J. de Ru en E. van Rossum; Elisabeth Maria Geertrui da. dr. van A. P. van Houten en H. Feenstra; Hendrik, zn. van H. Binnendijk en J. de Nobel; Alex ander Branco. zn. van W. Moseman en M. Oldenhulzlng; Robert, zn. van J. Prins en M. C. van der Mark; Gosling Dirk Jo hannes, zn van M. Veldema en T. A. Lust. OVERLEDEN B. M. G. Llem, 10 jr., zoon; E. Wijling, 86 jr., weduwe van I. Pelt; E. Daanje, 78 jr., man. GroningenRome STUDIEREIS VAN 25 THEOLOGISCHE STUDENTEN Van 25 september tot 5 oktober zul len 25 theologische studenten van de Rijksuniversiteit te Groningen een stu diereis maken naar Rome, waarbij in zonderheid de oudchristelijke archaelo- gie de aandacht zal hebben. De excur sie wordt geleid door prof. dr. P. A. van Stempvoort, onder medewerking van de hoogleraren prof. dr. R. E. H. Westen dorp Boerma, prof. dr. W. F. Dankbaar en de lector dr. A. J. Visser, die ieder voor hun vakgebied de studenten zullen voorlichten. Tevens zal dr. L. G. M. Al- ting von Geusau, kapelaan der San Sal- vatorparochie te Groningen, die te Rome aan het Gregórianum studeerde en promoveerde, de excursisten behulp zaam zijn bij de rondleiding in Rome. Tussen Pasen en Pinksteren j.l. is de excursie door de docenten voorbereid in een aantal colleges. Deze voor ons land niet alledaagse onderneming is moge lijk geworden doordat de studenten de helft van het benodigde bedrag zelf bij eenbrachten, terwijl het leeuwendeel van de resterende helft geschonken werd door het Groninger Universiteits fonds. Ook bedrijven en particulieren hebben belangrijke bedragen geschon ken. MARKTBERICHTEN LISSE. 13 september Plantgoed vel ling; De aanvoer was ongeveer gelijk aan vorige week, alles had een vlot verloop en goede kwaliteit bracht beste prijzen op. Tulpen per HL.: Amusement 90; Bril- lant Star 75; Cordell Huil 60; Due of Wellington 65; Edith Eddy 80; Gen. de Wet 160; Glory of Noordwijk 110; Golden Harvest 65; Grand Due 110; Koranga 340 Lustig Witwe 170; Madame Lefeber 200; Most Miles 325; Muxillo, best 130; Orange Korneforos 90; Orange Nassau 8-10, 85; Paul Richter 160; Pax. zaad 75; Peach Blossom 70; Pink Glow 200; Pride of Zwa nenburg 100; Preludium 130; Prins van. Oostenrijk 120; Roze Beauty 90; Schoon oord 75; Uncle Tom 125; Van der Eerden 60; White Sail 100; Wildlust 100; Winter- fold, zaal 80. Narcissen per mand: Actaea 7; Carlton 28; Cavaliero 25; Cragford 33; Flower Record 18; Geranium 19; Cheer- fullness 20; Golden Harvest 35; Helios 20; King Alfred 22; La Fiancee 16; La Riante 21; Mrs. R. O. Backhouse 22; Music Hall 23: Rembrandt 25; Semper Avantl 25: Spring Glory 22; Texas 16: Triandrus Thalia 50. ROTTERDAM. 15 september Vee markt Aanvoer in totaal 1591. Vette koeien en ossen 1056; varkens 535. Note ring: vette koelen le kw. 300/330. 2e kw. 280/295, 3e kw. 260/270: varkens (lev. gew.) 194, 192, 190. per kg. TER AAR, 13 september Groentevei ling; Augurken: fijn 55; fijnbasterdi 34 per kg.; basterd 25,50; grof A 12,80 16,30; CD 10,30, alles per 100 kg. Gefingeerde roofoverval Een roofoverval, die vrijdagavond in Almelo zou zijn gepleegd op een 39- jarige vrouw blijkt door haar zelf in scène te zijn gezet. Zij was naar zij zeide overvallen door een insluiper, die een bedrag van ruim f 1000.had meegenomen. Thans blijkt, dat zij de gehele roofoverval gefingeerd heeft. Als reden gaf zij op met financiële moei lijkheden te kampen te hebben. De f 1000 spaargeld waren geheel in het huishouden opgegaan. Haar echtgenoot wist hier niets van. SLEUTELTJES GEVRAAGD WH betalen veel geld voor SebruLkte goederen, zoals ra lo's, stofzuigers, pick-ups, grammotoren, elektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In. en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Goed tehuis gez. v. mooie jonge hond (v.), wit met zwar te spikkels, lange zw. oren. Br. bur. v. d. blad no. 9854 k. Gevraagd door heer, b. b. h. h.. een kosthuis, liefst met vrije kamer. Weekeinden afwe zig. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9856 k. Thuiswerk gezocht voor de avonduren en zaterdagsmid dags. Br. bur. van dit blad on der no. 9911 k. Gevraagd nette werkster voor Iedere morgen, van 8.30 11.30 uur. Bata, Haarlemmer straat 100. Heer vraagt reisvriendln. Br. bur. v. d. blad no. 9938 k Werkster gevraagd. Weeksa- laris. Paedologische Kliniek Curium, Rhijngeesterstr.weg 32 Oegstgeest. fl Gevraagd jongen van 15 tot 18 Jaar, p.g., op motorschip. Loon n. o. t. k. Fa. P. en K. Postmus Burg. Lotsystraat 28, Valkenburg (Z.-H.). Net dagmeisje gevraagd van 812.30 uur. Prins Bernhard- laan 50, Oegstgeest. Woningruimte gezocht te Llsse, door een as. echtpaar. Br. bur. v. d. blad no. 705 k. Leraar zoekt voor de avond uren lesruimte, in Katwijk, liefst met gebruik van tele foon. Opgave prijzen. Brieven bur. van dit blad no. 9962 k. Spoed! Jong getrouwd echt paar zoekt gemeubileerde zit- slaapkamer met pensioen. Liefst zo spoedig mog. Brie ven met prysopg. bur. van dit blad onder no. 9969 k. Belgisch gezin, 5 kinderen, zoekt voor 1 nov. meisje of longejuffrouw voor hulp in huishouden en zorg kinderen. Declève, 158 Rue des Cottages. Brussel 18. Amerikaanse prof. met gezin zoekt gem. woonruimte. In Lelden of Oegstgeest voor 10 mnd. Brieven bur. van dit blad onder no. 706 k. Vanaf 21 sept. wordt voor jongeman net kosthuis met huiselijk verkeer gevraagd. Liefst daar. waar men een beetje Duits spreekt. Manfred E. R. Heinzel, Drie October- straat 47 A. Wie heeft jongensfiets te koop? Leeftijd 10 Jaar. Brieven bur. van dit blad no. 5 k. Zelfst. meisje of werkster gevr.. van 's morgens 8.15 uur tot 1 uur. Aanmelden: Oude Rijn 2 A. vóór 7 uur. fB Nette werkster, desnoods voor een ochtend per week gevraagd. Gaarne spoedig. Hoge RUndyk 270. Lelden. WIJ kopen antiek zoals ko perwerk. kristal, mahonie meu belen. oude olieverfschilderijen ook beschadigde enz. Nieuwe Rijn 60. O. Kooreman. Telef. 22150. Gevr. een flink meisje voor enkele middagen in de week, v. g. g. v. Aanm.: Rijngeester- straatweg 90, Oegstgeest. In herenmodezaak ls plaats voor een aankomende etaleur- verkoper. Brieven bur. van dit blad onder no. 710 k. Net sportlef meisje vraagt een nette vriendin, leeft. 16 a 17 Jaar. Brieven bur. van dit blad onder no. 17 k. Gevraagd een nette werk ster voor een ochtend per week, liefst donderdagmorgen. Mevr. Taverne, Nieuwe Bees tenmarkt 4. AANGEBODEN Smeedijzeren open haard, z. g. a. n., past in elke schoor steen. er kan alles in gestookt worden. Radio met pickup ingeb. in antieke kist. zeer apart. Papelaan 27, Voorsoho- ten. Gem. kamer met balkon, str.zijde. Gem. kleine kamer op 2e etage en gem. kl. tuinka mer, met garage, voor nette heer. pg. P ape laan 27, Voor schoten. Ter overname Frisia haard, mooi model. 1. pr. st. f 65 en eiken salontafel met gebeeld houwde poten f 40. Wassenaar, tel. 3499. Accordeons rechtstreeks van importeur John Kadee, Boek horststraat 22. Den Haag. Wij komen U gaarne met onze uitgebreide collectie bezoeken. Zendt brief of briefkaart. Radiotoestel aangeboden ln prima conditie f 45.Haar lemmerstraat 203. BI Aangeboden een donker blauwe kinderwagen, z. g. a n. half Engels, met toebehoren. Prijs f 65..Prinses Wilhel- minastraat 29. Aangeboden zelfvuller haard voor kleine brandstoff. f 50. 3 Octoberstraat 40. Pracht Vlaams dressoir met leeuwekoppen, dito tafel met getorste poten. Biedermeier zllverkastje. ladenkastjes, mah. kastjes, werktafeltje, damesbu reautje, schrijfbureaus, mah. stoeltjes enz. Paul Bouman, Lokhorststr. 15 (bij Gerecht). In- en verkoop. B. z. a. nette werkster. Ook 's middags, fl.25 per uur. v. g. g. v. Brieven bur. van dit blad onder no. 9968 k. Solex ln prima staat, van '56 f 125.Aloëlaan 18. H Wegens vertrek herensport- fiets met trommelremmen en 3 versnellingen als nieuw van f 275 voor f 125, platenwlsselaar met saffier f20, sleestofzuiger, 220 V. f25. Waardstraat 7. 0 Te koop aangeboden een longenssportrijwiel f 70. tevens een herenrijwiel f 15. Wolma- ranstraat 9, bij de Morsweg. Vernieuw L'w Interieur door een moderne boekenkast, ta fel of bergmeubel bij Houthan del Morspoort. Morsstraat 58. Het ruimteprobleem opge lost. Een bergkast van Hout handel Morspoort. f 60. Te ge bruiken als legkast. Mors straat 58. De Opera thuis! Rlgoletto, Othello e.a. slechts f 2.50 per plaat. U koopt prettig en voor delig op de „Discomarkt", Doe lensteeg 11. a/h. Rapenburg. Slegtenhorst koopt con tant nieuwe en gedragen he ren- en Jongenskledlng, ook aan huJs tfi ontbieden. Telef. 2S34f Dotó nstjeg 0, «/li. Ra- pi?a- -j. Te koop aangeb. een witte bruidsjapon, maat 38. Te be vragen (na 6 uur). Rooden- bur gerstraat 12. fl Houtwormbestrydlng met langdurige garantie. Levering van alle ongediertebestrijdings- middelen. Speciaal adres voor het spuiten van stallen. Vraag vrijblijvend advies en offerte: v. Buuren, Soembastraat 63, Leiden, tel. 31559. fl Te koop woonboot, stalen onderbouw, keuken, woonk., sl.kamer, vaste ligpl. aan grote weg tussen Koudekerk en Bo degraven. Butagas, elektr., wa ter 1.. w.c. Kan gedeeltelijk ge financierd worden. Brieven bur. van dit blad no. 707 k. g Handnaaimachine aangeb., Êrlma werkend, compleet met ap, prijs billijk. Haagweg 172 A Leiden. g Te huur aangeb. op 1ste stand te Voorschoten, 3 gestof feerde kamers met keuken, w.c. en gebr. v. bad. Vrij gas. licht, water, f 150 per maand. Tel. K1717 - 3706. Grote en kleine gem. zit- sl.k. aangeb. met pension of warme maaltijd. Vreewijkstraat 6. g Autobezitters laat nu Uw wagen voor de winter cleane ren en hoogglanzend ln de was zetten. Speciale tarieven van af f 15. Bel even op De Tombe, telef. K1710 - 33160 en wij komen op afspraak. Te koop aangeboden eiken huisk.ameublement, best. uit: 4 stoelen, tafel, dressoir, 2 clubfauteullh. Suringarstr. 16 (bij Lorentzkade) Brandkast, gasfom., naalm. enz. Solide brandkast. Kü- persbusch gasfornuis, mahonie stoelen, antieke dekenkisten, antiek kabinet, kristallen kroon aquarium, linnenkasten, kas register, schrijfmachines, fraaie ladenkastjes. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigracht. Tel. 22150 Bromfiets met voor- en ach tertelescoop als nieuw met duo zeer snel. Mobylette met te lescoop, loopt prima. Berinl, nog nieuw. Philips radio, nog nieuw en draagbare radio. Nieuwe Rijn 60. g Te koop gryze kinderwagen, laag model met net f 15. Langestraat 10. g Erres radiotoestel f 15, Phlll- shave, koffergramm. f 9. rozen krans (zilver), polshorloge f6, straalkaohel, gramm.versterker f 15. luidspreker, elektrlseerap- paraat f7.50, fototoestel, boor machine (nieuw) f 15, schrijf machine f 10. modem radio toestel enz. Janvossensteeg 5. g 30 Jaar zelfstandig schilder, behanger. Onze ervaring staat tot Uw dienst. Alle materialen (schilderen, behangen, witten) Alleenverkoop wonderverf, emalllelak. Komt U even langs? Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. tel. 23123. Te koop z. g. a. n. kinder wagen. half Engels. Billijke prijs. Dahliastraat 12 B. Kat wijk a/d. Rijn. g Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223, Den Haag, te lef on 11.45.01. n Iedereen Is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. g Rokershoest en ochtend- hoest geneest U spoedig met Domproost. 40 tabletten fl.45. Bij apoth. en drogist. Solex Standaard f 349.50. p. m. f 17.50. Solex de Luxe f399.50. p. m. f20.25. inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman. Ho gewoerd 06—88, telef. 01002. B Voor betere en goedkopere schoenreparaties „De Concur rent". Noordeinde 2 B. B Pryzen der schoenreparaties. Herenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakken fl.-. Uitgevoerd ln de beste kwaliteiten leder en rubber. De Concurrent, Noordeinde 2 B Bromfletsverhuur. De nieuwste Berinl M 21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's. J. de Jong. Varkevisserstr. 66, Katwijk aan Zee, tel. 2795. B Luxe autoverhuur. Wy ver huren o.a. Mereedes-dlesel, Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman. Voorhout, tel. 02532 7433. Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart. Lange Pieterskerkkoor- steeg 24. Reparatie-inrichting. Tel. 30534. B Plannen voor autorylessenï Een doeltreffende opleiding door ged. erk. instr.-rijschool van DijkSwinkels, Hoogl. Kerkgracht 42. telef. 30256. B Prijzen der schoenreparaties Dameszolen en -hakken 3.50. Dameszolen 3.00. Dameshakken 50, 75, 1.00. Ook nylonhakken voor bovenstaande prijzen. „De Concurrent", Noordeinde 2 B. Boekhouden. Opl. prakt.dlpl. Pltmanschool, Plantsoen 65. Nederlandse taal voor Uw al- gem. ontwikkeling. Pitman- school, Plantsoen 65, Leiden. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige farantie. Eventueel gemakke- ijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spui 214, Den Haag, telef. K 1700 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. II Kleermakerij R. Stuart, Be schuitsteeg 8 A, Lelden. Heeft U stof? Wij maken een prima kostuum, jas enz. voor U. Ke ren als nieuw. Prima afwer king, moderne coupe. Voor Lei den en omgeving. Zendt brief kaart. 9 Rotan meubelen. Wy bieden een collectie van meer dan 30 modellen stoelen alles van uitmuntende kwaliteit en af werking. Prijzen reeds vanaf f 24.50. Hachmer. Kraaierstraat 15, tel. 31500. B Te koop Rap bromfiets, on der gar., of ruilen voor dito Solex. H. J. Planje, Noordeinde 2, Katwijk aan Zee. B Aangeb. herenfiets f 30, da mesfiets f 35, jongensfiets f 20, dubbel divanbed (2e bed on der lste schuivend) f 35. Ruim tegebrek. Hoge Morsweg 54, tel. 31800. fl Biedt zich aan net persoon, oud 38 Jaar. als chauffeur, rij bewijs B-E. Kan veel kleine karweitjes opknappen. Liefst als particulier chauffeur. Brie ven bur. v. d. blad no. 903 k. B Door omstandigheden aan geboden snackbar op zeer goe de stand, met inventaris en goodwill, prijs f 5000. Zonder contanten onnodig te reflecte ren. Woningruil verplicht. Br. bur. v. d. blad no. 9904 k, B Aangeboden damesfiets In goede staat, 's Avonds na 7.30 uur. Fagelstraat 11, Leiden. B Te koop prima bromfiets, Mobylette, pr. f38.50. Tevens theemeubeltje, pr. f 10. Na 3 uur. Hansenstraat 32. BI Te koop box met vlonder en plasticmatrasje. Te bevragen: Pleter Hulbertshof 16. tegen over Rutecks. B Ollestookkachel merk Davo, z. g. a. n. Brieven bur, van. dit blad onder na 9929 k. B Autorijschool „Grenshoek". Gedipl. instructeurs. Prima materiaal. Autoverhuur. Oppenheimstr. 37, Lelden, Hoge Rijndijk 205, Leiden. Verl. Lammensch.weg 126, Lelden, n Opslagruimte te huur (b(j Leiden). Brieven bur. van dit blad onder no. 9939 k. Heren. Permanent, watergol ven. Kleurspoelingen. Heren- kapsalon Jac. Ramak, Haven 10. tel. 26353, Lelden. B Pelgrlmkachel ter overname aangeboden, in prima staat, alles brander. Prijs f 35. Mont- gomerylaan 27, bij 5 Meilaan. Na 6 uur. B Te koop aangeboden mooie scooter ..Lambretta". Sumatra- straat 20, Oegstgeest. B Te koop te Lelden snellopen de stalen kajuitmotorboot, 1. 7 m., br. 1.80 m., motor 4 cll. Chevrolet. In prima staat. Uiterste prijs f 1800. Brieven bur. van dit blad no. 9945 k. Aangeboden gestoffeerde zonnige kamer met kabinet, voor dame alleen, b. b. h. h. Br. bur. v. d. blad no. 9947 k B Trappen, ladders, steigers voor schilders, loodgieters, timmerlieden installateurs. Van de bekende Wienese fabriek, levert „De Houthal", Hoge woerd 99.„tel. 22536. Een leuk flatje ls niet com pleet als er geen handig mo dern, uibneembaar boekenrek in staat van „De Houthal", Hogewoerd 99. I)oe het zelf. dat oude ta feltje bedekken met onze fraaie plasticplaten. Bestand tegen vocht, zuren en warmte. „De Houthal", Hogewoerd 99. fl Doe het zelf niet die leuke schuine pootjes onder tafel tjes en kasten. Modem en bil lijk. „De Houthal", Hogewoerd no. 99. B Moderne mensen vragen moderne en praktische mate rialen. Doe het zelf met spa- retplaten voor boekenrekken en tafelbladen. „De Houthal", Hogewoerd 99. B Te koop Vrollng hetelucht- kachel, nieuwprijs f415, nu voor f275, even gebruikt. Grünerielaan 31Oegstgeest. fl Lapjeskat, gewend aan Fellx, zoekt goed tehuis. Leeuwerikstraat 5. fl Flinke garage te huur, om geving Karei Doormanlaan. Oegstgeest. f 30 per maand. Di rect te aanvaarden. Brieven bur. van dit blad no. 9958 k. DIVERSEN fl Verloren zwart schoentje, maat 18, gaande van Haarl.str., Zoeterw .singel, H. Rijndijk, Kanaalweg. Graag terug bez. mevr. Hillebrand, Duinhof 31, Lelden. P Winkelhuls op zeer drukke verkeersweg rullen voor ge sloten huis, geen nieuwbouw. Br. bur. v. d. blad no. 9905 k. In ruil aangeboden een heel huls. bestaande uit kamer, voorkamer, keuken, gang. bo ven een slaapkamer en zolder, huur f 6.40, voor Iets dergelijks of groter huis. te Leiden. Brie ven bur. v. d. blad no. 9936 k B Woningruil. Kamer en suite, 4 sl.k. enz. met aangrenzend pakhuis of werkpl. in volks buurt achter Haarlemmerstr. Gevr. dito huis met tuin, cen trum. Brieven bur. van dit blad onder no. 9887 k. NOODHULP Direct gevraagd HUISHOUDELIJKE HULP. f 40.per week. BORGERHOFF—MULDER Louise de Colignylaan 13 Tel. 20006 - Oegstgeest De bijeenkomsten van VOLKSDANSGROEP „OUD POELGEEST", beginnen weer op MAANDAG 15 SEPTEMBER om half acht in het Koetshuis van Kasteel „Oud Poelgeest". Wy leveren U een 100 ook geschikt om als PLAID te gebruiken. 20 cm. langer dan de standaardmaat. Slechts f. 29,75. LEIDS MATRASSENHUIS Brees+raat 138 - Leiden MIDZA DINSDAG 9 UUR ALLES PER 2% KG. Beurréperen, extra 60 ct. Beurréperen, lste 45 ct. Banaanappels, lste 65 ct, Banaanappels, (kl.) 45 ct. Prima moesappels40 ct. Gamelsche Zuren, extra 55 ct. Zigeunerin appels, extra 80 ct. Zigeunerin appels, lste 50 ct. Gele handappels 45 ct. St. Remy (stoofpeer) 70 ct. Zoete Bloemees, extra 75 ct. Zoete Bloemees, lste 45 ct. HAARLEMMERSTRAAT 75 Welke Woningbouwvereniging of welk bedrijf heeft plaats voor een TIMMERMAN voor 't verrichten van onder houdswerkzaamheden? Liefst in Leiden of omgeving. Br. bureau v. d. blad no. 9943a. ■ji— TAST TOE 'T IS VAN WÊmmm NU EXTRA VOORDELIG even om en om gebakken. Heerlijk I SCHOUDERKARBONADE, klein beentje 1.88 VARKENSBRAADSTUK, heerlijk mals 2.28 100 gram HAM en 100 gram HAMWORST 0.75 LAMSBORST1.40 1 LAMSKARBONADE 1.60 I LAMSLAPPEN 1.80 LAMSFRICANDEAU 2.— Dagreclame ALLEEN DINSDAG 200 gram mals PEKELVLEES 500 gram VERSE WORST WOENSDAG 1 500 gram gehakt h.o. 1.28 250 gram leverworst 0.48 0.65 1.28 DONDERDAG 1 kg. doorr. rund.lap. 2.58 200 gram hamworst 0.48 Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen. GEBOREN: EnglesKuijl, z. (Curaqao) De Waal-Van der Mieden van Opmeer, z., (Diepenveen) GETROUWD: Ir. P. Staartjes en P. Ypma, (Laren) Ir. E. Snoeck en H. Duymaer van Twist, (Den Haag). De Griffier van de Arrondis sementsrechtbank te 's-Gra venhage deelt mede, dat in onteigeningsprocedurede Burgemeester van de gemeen te Leiden, eiser, tegen de Naamloze Vennootschap Steenfabriek „OUDERZORG" gevestigd te Leiderdorp, gedaagde, het proces-verbaal van het onderzoek met het advies der deskundigen op 13 september 1958 ter griffie is nedergelegd om gedurende 14 dagen ter inzage van partijen en van derde belanghebbenden te blijven. 's-Gravenhage 13 sept. 1958 De Griffier, Mr. J. F. v. West de Veer. Gevraagd in Verpleeghuis „CLEMATIS" een Uitwonend, wel in de kost. Soil.: Rynsburgerweg 157. GEVRAAGD, leeftyd plm. 18 jaar, enigs zins met het vak bekend, geniet de voorkeur. STILLE RIJN 3—4 Leiden - Telefoon 26545 Adverteert in dit blad Haarden - Kachels Huishoudelijke artikelen enz. MEUBELMAKERS en SCHEEPSBESCHIETERS gevraagd. Loon volgens CA.O. plus 1015 reisuren en koffiegeld. Brieven bureau van dit blad no. 6330. 1" GEVRAAGD een ALLROUND MAGAZIJNCHEF (met goede kennis van de Engelse taal) :en aankomende MAGAZIJNBEDIENDE. Sollicitaties schriftelijk (of mondeling na telefonische afspraak) aan onderstaand adres. MAREL'S AUTOBEDRIJF N.V. - Wassenaar Rijksstraatweg 336—340 - Telef. 2545 (0 1751) Importeur van Rambler en Lancia automobielen. V 1^^^—

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 10