Rechtstreeks gesprek van Bonn en Oost-Duitsland mogelijk? V erkeersongevallen in Leiden Quemoy-sector weer onder zwaar vuur Arrestatie te Zttrich ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1898 Westduilse minister Lemmer legde een verrassende verklaring daarover af (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister voor Alduitse Zaken, Lemmer, verklaarde gisteren te Bonn, dat onderhandelingen tussen vertegenwoordigers van de Westduitse rege ring en die van het communistische Oostduitse regime mogelijk zyn, als er op andere wijze geen kans is de kritieke toestand van de Oostduitse bevolking te verbeteren. Tot dusver hield men het te Bonn steeds voor onmogelijk, dat er een direct officieel contact tot stand zou kunnen komen tussen autoriteiten van beide landen, daar een dergelijk contact zou kunnen inhouden, dat de Oostduitse regering staat zou kunnen maken op officiële erkenning door Bonn. Lemmer zei, dat men, wanneer het gaat om het welzijn van de bevolking aan beide zijden van de zonegrens, geen maatstaven mag gebruiken die in normale tijden zeker juist zouden zijn, maar die in buitengewone tijden, waarin de Duitsers en zeker die in het oosten, thans leven, nutteloos zijn. In het verleden zijn tussen vertegen woordigers van belde regeringen wel onderhandelingen op laag niveau ge voerd over economische en waterstaats problemen, maar Lemmer doelde dit maal kennelijk op contact op hoger plan, zonder dat daarmede de Oostduit- Deden zich in de week van 29 augus tus t.e.m. 4 september in de Sleutelstad 35 verkeersongevallen voor, over de pe riode van 5 t.e.m. 11 september ligt dit aantal belangrijk hoger (42). Hieronder bevinden zich elf aanrijdingen, met li chamelijk letsel en 31 met uitsluitend materiële schade. Het totaal aantal ver keersongevallen over 1958 is thans reeds gestegen tot 1386. Aarzelt niet - Steunt Margriet Het Medisch Kleuterdagverblijf „Mar griet" houdt de volgende week een huis- aan-huisinzameling met op - zaterdag 20 september - een straatcollecte. Wel licht ten overvloede vestigen wij nog maals de aandacht op het sympathieke streven van „Margriet" t.w. het onder deskundige leiding verzorgen van moei lijke en onevenwichtige kleuters in een rustige omgeving, waardoor zy een kans krijgen op te groeien tot nuttige leden van de maatschappij. Voor de komende week geldt voor Leiden het parool: Aar zelt Niet - Steunt Margriet! Eerste witlof Aan de Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling is de eerste witlof aange voerd door de N.V Nibo te Gouda. De partij was 1000 kg groot en de prijs was 77 cent per kg. VER. VOOR EXPERIMENTEEL RADIO ONDERZOEK IN NEDERLAND De Veron hield in Rehoboüh haar eer ste vergadering van dit seizoen O. M. van Weerlee vertelde het een en ander over de Europa-contest. In totaal had men met 85 zendama teurs gewerkt. Na de verkoop van onder delen besprak PAoYZ zijn 2 meter zen- 'der Hij zei o.m. dat hem na ruim twee jjaar werken gebleken wa-s, dat men geen grote zender nodig heeft met een output van 50 Watt. maar dat met een kleine zender met eèn output van 2V-i Watt ook lal behoorlijke afstanden overbrugd kun- jnen worden. Na deze inleiding werd het |60hema van de zender besproken. Hierna werd een Wisa die 2 meter antenne ge demonstreerd. Tot slot vertelde PAoZZ nog iets over zijn lange golf transistor zender, die op een frequentie van 100 Kc werkte. se regering door Bonn zou worden er kend. Hij verzet zich met zijn voorstel ook in het bijzonder, zo meent men in Bonn (waar Lemmers opvatting nogal revolutionair wordt genoemd) tegen de gedachte, dat ieder gesprek met Oost- Duitsland uit den boze en als het ware taboe is, maar duidelijk is wel gemaakt, dat de Westduitse regering tenenenmale zal blijven weigeren om met het com munistische Oostduitse regime over po litiek te gaan praten. Nieuwe koers van Bonn Voorts is op een gisteren te Bonn ge houden persconferentie officieel meege deeld, dat de Westduitse regering grote belangstelling aan de dag legt voor de voorstellen van de ondereommissie voor ontwapening van de Amerikaanse Se naat. Deze commissie heeft dezer dagen gezegd, dat de eenheid tussen Oost- en West-Duitsland tot stand kan komen door een serie stappen op weg naar al gehele ontwapening. De Westduitse regering zal instem men met een overeenkomst tussen Rus land, Amerika en Engeland over het staken van de atoomproeven. Dat zou volgens de regering te Bonn evenwel niet betekenen, dat er door de drie atoommachten geen verdere atoomwa pens zouden kunnen worden geprodu ceerd. De Westduitse regering meent voorts nog altyd, dat hereniging van Duits land met ontwapening verbonden is, omdat een onderling overeengekomen ontwapening moet leiden tot een ont spanning in de wereld, die het klimaat voor de Duitse hereniging kan schep- pen. West-Duitsland gaat derhalve ook I gaarne akkoord met de instelling van j een eventuele Europese zone tot be- scherming tegen onverwachte aanval len, waarbij men heeft opgemerkt dat een dergelijke zone alleen zin kan heb- I ben voor conventionele wapens, i Dit alles komt er op neer, dat de Westduitse regering slechts de volgen- de mogelijkheid ziet: ontwapening, ont- j spanning en de Duitse hereniging zijn i alleen te bereiken in etappes. De so- j ciaal-democratische oppositie te Bonn I toonde zich gisteren verrast door de i houding van de regering-Adenauer, j omdat die haars inziens totdusver alle voorstellen van de Amerikaanse Senaat ten deze had verworpen en nu plotse ling „ja" zou hebben gezegd. NIEUWE VOORZITTER K. v. K. VOOR AMERIKA. Tot opvolger van mr. H. Albarda, die zijn functie van voorzitter van de Ne derlandse Kamer van Koophandel voor Amerika heeft neergelegd, is gekozen jhr. H. A. van Kamebeek. directeur by de Standard-Vacuum Petroleum Maat- schappy en Standard-Vacuum Tank vaart Maatschappij te 's-Gravenhage. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Marianne Henriëtte Theresia, dr van P G j. Wynen en I. E. Meijer. Henricus Adrianus Clara, zn van S. J. van der Hulst en C. A. M. van der Mey, Cornells Paulus zn van J. Singeriing en J. Verschoor, Jo- Isina Cornelia Maria, dr van E. C. West geest en M. W. C. Hooijmans. Theodorus Albertus Leonardus, zn van P A. H. Ver beek en J. M. van der Zalm, Aoraham An- thonius, zn van W. J. van Mil en C. J. Peltenburg. Wilhelmus Christiaan Evert, zn van J. P. Oranje en J. Kret. ONDERTROUWD G. A. Jasperse en J. H. H. Kroon, N. Turenhout en J. J Vlieland, J W. Arbouw en L. Klaasman. J. G. Blikman en M. J. van der Meer, C. C. Zandvliet en C. Pelt, H. Hillebrand en H. T. Filippo. A. W. Har- teveit en J. H. Huetlnk. GETROUWD W. Alexander en W. S. van Proosdij, OVERLEDEN H BooiJ. 69 Jaar, echtgenote van A Sie- ders. J. Koningen. 81 Jaar, vrouw, H. C. J. I Seller, 80 Jaar, vrouw, C. W. Roodenburg 97 Jaar, man. De communisten hebben vanochtend de sector van Lieoelo op Quemoy gedu rende een uur krachtig onder vuur ge nomen. Er werden meer dan 7000 grana ten afgeschoten om landingen van vlieg tuigen of de aankomst van schepen met voorraden voor Quemoy te verhinderen. Gisteren was de beschieting veel minder zwaar dan de vorige dagen. Door de beschieting van vandaag kon een transportvliegtuig, waarmee behalve voorraden ook zes journalisten werden vervoerd, niet landen. Het toestel cirkelde 20 minuten boven de landingsbaan, waar de communisti sche granaten uiteenspatten voor het naar Formosa terugvloog. Eerder in de nacht had een ander nationalistisch vliegtuig boven Quemoy voorraden uit geworpen. Bij de Pescadoren-eilanden, 160 km van Quemoy, worden volgeladen lan dingsvaartuigen gereed gehouden. In de afgelopen dagen moesten twee konvooien onverrichterzake terugkeren van een poging om hun lading op Quemoy aan wal te brengen. Volgens de nationalisten zijn de voor raden op Quemoy toereikend voor drie maanden. Sedert zondag j.l. zijn ze niet meer aangevuld. Onze Londense correspondent telefo neerde hedenochtend: Premier Macmillan heeft gisteravond in een rede in Bromley het Britse stand punt inzake het Verre Oosten zoveel mo gelijk opgehelderd. Hij deed zulks tegen de achtergrond van de storm, verwekt door zijn gesprek met Randolph Chur chill en diens onvolledige weergave daarvan. Randolph Churchill had het gevaarlijke misverstand gewekt, dat En geland door dik en dun Amerika zou steunen. In werkelijkheid schijnt Mac millan alleen maar uitdrukking te heb ben gegeven aan een algemeen senti ment, namelijk dat een waarachtig bond genootschap vereist, dat men in moei lijke tijden op elkaar moet kunnen re kenen. Dit is de les van Suez. Het is tevens echter duidelijk geworden, dat Engeland zich nog altyd volledig vrijheid van handelen voorbehoudt. Dit neemt niet weg, dat Macmillan zich moreel achter Amerika schaart-, dat het op dit kritieke ogenblik niet onnodig voor de voeten wil lopen. Beide bondgenoten hebben elkaar totnutoe ontzien, vooral omdat Peking er kennelijk op uit is Amerika te isoleren. Eensgezindheid is een onverbiddelijke voorwaarde voor het behoud van de vrede. Maar vooral omdat ook de Verenigde Staten zelf nog mogelijkheden zien voor diplomatiek manoeuvreren zou het zacht uitgedrukt hoogst onvoorzichtig voor Engeland zijn om de dingen onnodig te verscherpen. Zoiets is bovendien volledig in strijd met de traditionele Britse politiek, welke bijna altijd de nodige slagen om de arm houdt. IJslandse zeelieden aan land gebracht in Keflavik De negen IJslandse zeelieden, die, na een poging een Britse treiler in de wa teren rondom IJsland aan te houden aan boord van het Britse fregat „East bourne" verbleven, zijn in de vroege ochtenduren van zaterdag in het dorp Keflavik op IJsland aan land gezet, al dus heeft het Britse ministerie van Ma rine bekendgemaakt. De IJslanders werden met een sloep naar Keflavik gebracht. Zij waren op 2 september aan boord gegaan van de treiler „Northern Foam", die zich toen in de twaalfmjlszone rondom IJsland bevond, en vervolgens overgebracht naar de „Eastbourne". MEISJE VAN 19 JAAR SPOORLOOS De 19-jarige Johanna Geertruida de Wit uit de Jacob van Lennepstraat 103, te Amsterdam, is nu al een week spoor loos. De ouders, die de wanhoop' nabij zijn, vrezen dat hun dochter zich heeft laten ompraten door een 26-jarige zee man, die in dezelfde straat woont en dat zy met hem het a vont urn* heeft gezocht. De kinderpolitie, die te hulp Is geroepen, heeft tot dusver geen 'kans gezien het meisje op te sporen. Bankbediende wilde 200.000 dollar innen (Van onze Haagse redactie) Bijna is het een 26-jarige Israëliër, bediende op het kantoor van de Hol landse Bank Unie te Haifa gelukt om zich ln Zürich 220.000 dollar, toebeho rende aan de BU op slinkse manier te laten uitbetalen. Het is zover niet ge komen. De bediende werd op het mo ment toen hij trachtte het enorme be drag te innen, te Zürich gearresteerd. De Israëliër was sous-chef van de afde ling sleutelcontrole van het HBU-kan- toor te Haifa. In deze positie was hij volkomen op de hoogte van de sleutel getallen. door middel waarvan bankin stellingen over de gehele wereld telegra fisch financiële transacties tot stand brengen. Deze sleutelgetallen zijn bij zonder geheime codes, waarvan slechts enkelen op de hoogte zijn. Op zeer geraffineerde wijze is de bank bediende te werk gegaan. Het is te dan ken aan het snelle en goede controle systeem van de bankinstelling, dat men op het laatste ogenblik argwaan kreeg en de bediende, door tussenkomst van Interpol in de kraag gevat kon worden. De bediende ging als volgt te werk: gebruikmakend van zulk een sleutelge tal gaf hij op 5 en 7 september jl. aan Newyorkse bankinstellingen namens de HBU te Haifa opdracht op zijn prive- rekeningen te Zwitserland resp. 167.000 dollar ën 52.000 dollar te storten. Aan deze opdrachten voldeden de bankin stellingen te New York. HU had bank rekeningen bij de Société de Banque Suisse én de Crediet Suisse, beide te Zürich. Op dezelfde tijd zond de bediende aan de banken te New York een telegram namens de Nationale Bank van Israël, dat betrekking had op de opdrachten tot betaling. Voor dit telegram wist hy echter het benodigde sleutelgetal niet en gaf dus maar een willekeurig op. Hierdoor werd in New York argwaan gewekt. Direct verzond men van Ameri ka een telegram naar de Nationale Bank ln Jeruzalem, waar men echter totaal niets wist van opdrachten tot uitbeta ling van genoemde bedragen. De HBU te Haifa werd van een en ander op de hoogte gesteld en toen kwam uit, dat de bediende verdwenen was. Zyn gan gen werden nagegaan en men kwam tot de ontdekking dat hij zich in Zürich Bevond. De Zwitserse banken kregen waarschuwingen en op het moment dat de Israëliër de Société de Banque Suisse binnenstapte om het grote bedrag te innen, werd hy door de inmiddels ge waarschuwde Interpol gearresteerd. De tel kwijt (Van onze parlementaire redacteur). Frankrijk. Duitsland. Italië, Neder land, België en Luxemburg vormen sa men de Europese gemeenschap. In het spraakgebruik worden zij aangeduid als „de zes". Daarnaast zijn er elf andere Europese landen, met Inbegrip van En geland, die ter onderscheiding „de elf" worden genoemd. Over deze landen te zamen spreekt men als „de zeventien". Een poosje geleden wenste de Deense minister van Landbouw een gesprek van „de zes" met Denemarken en Engeland. Hij vroeg de Europese commissaris, on ze oud-minister dr. Mansholt, of hij wilde meewerken een gesprek te arran geren van „de acht". Goed, zei dr. Mansholt, we zullen dat gesprek hebben van „de drie". Hij be schouwde „de zes" als „één". Denemar ken en Engeland telde hij ook afzon derlijk. Men moet zich niet verwonderen als nu het publiek, dat de Europese eenwor ding toch al als een ingewikkelde kwes tie beschouwt, de tel heleméal kwijt raakt! Twee zakken telegrammen voer de Churchills Bij de massa's gelukwensen, die giste ren binnenkwamen in Villa Caponcina, het buitenverblijf van Lord Beaver- brook te Cap d'Ail aan de Franse Rivièra, waar het echtpaar Churchill zyn gouden bruiloft vierde, waren tele grammen van Koningin Elizabeth en van premier Macmillan namens de Britse regering en hemzelf. Een post- besteller kwam nog voor het ontbyt twee postzakken vol telegrammen en brieven bezorgen. Overigens stond het in alle kamers van de villa vol kleurige bloemstukken en geschenken van aller lei aard, die door vrienden en bewon deraars van de oude staatsman waren gezonden. Churchills achtjarige klein dochter Arabella rende opgewonden van de ene kamer naar de andere en maakte zich verdienstelyk door de voor haar grootvader bezorgde geschenken aan te brengen. Spoedig proeven met reactor voor luchtvaart Deze herfst nog zullen in de Ameri kaanse staat Nevada proeven worden ge nomen met een kleine kernreactor, die wellicht geschikt zal blijken, te zyn om te worden gebruikt in de luchtvaart. De ontwerper ervan de Amerikaan H. L. Reynolds, giaf op 'zyn ontwerp vrijdag een toelichting op de atoomconferentie in Genève. De reactor van Reynolds is er een, die op verrijkt uranium werkt en grafiet als moderator gebruikt. Het apparaat zal heel klein en licht zijn. Proeven hebben aangetoond, dat een kubus van 1.25 me ter kritisch kan worden met misschien 60 tot 80 kilogram uranium-235. Bij de hoge temperaturen, die zullen optreden, beschouwt Reynolds grafiet als een zeer goede moderator. Als koelmiddel voor de reactor wil Reynolds lucht gebruiken. Dahlia tentoonstelling te Haarlem geopend In het Krelagehuis te Haarlem heeft de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, vanochtend een dahlia ten toon stelling geopend, die ingericht is ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de Nederlandse Dahliavereniging. Dr. Prinsen hield een lofzang op de Dahlia. „Het is tekenend, dat de Neder landse Dahlia vereniging, die oorspron kelijk uitsluitend voor vaklieden is op gericht, thans niet minder dan veertig liefhebbersverenigingen telt, met voorts nog vele particuliere leden. Dat is geen wonder, want de dahlia is een zeer dankbare overvloedig bloeiende plant met grote verscheidenheid in vormen en kleuren, die uitstekend in de plant soenen en tuinen gedijt". o5ag—anöleen Met man en macht werd tot het laatste ogenblik op een werf te Rot terdam gewerkt aan het passagiers- schip. Rotterdamdat; vandaag door Koningin Juliana te water zou worden gelaten. De diepgangcijfers worden op de scheepsromp aange- Randolph Churchill in gezelschap van zijn dochtertje Arabei op weg naar de Franse Rivièra waar hij zijn ouders opzocht bij hun gouden huwelijk. Randolph kwam weer eens in het nieuws door de public katie van een artikel in een Londens blad over de Britse politiek in het Verre Oosten ZOETERWOUDE De heer J. P. van der Stoel, alhier, behaalde in het zwartblaar Groninger veeslag een eerste plaats tijdens de te Zutphen gehouden veebeoordelingswed- stryd van de chr. en r.k. jonge boer en en tutad«rabond. LEIDERDORP Tweede klap gereed De tweede klap van de grote brug in de Ryksweg 4A over de Rijn is gereed gekomen en neergelaten. De voetgangers kunnen nu van deze brug gebruik maken om van de Lage Zyde naar de Hoge Zyde of omgekeerd te gaan. Voor velen zal dit een aanmerkelijke verbetering be tekenen. ZWEMBAD GESLOTEN Het zwembad, waarvan in de afgelopen zomer zo druk gebruik is gemaakt, wordt hedenmiddag gesloten. De zomer is weer voorby OEGSTGEEST Pavima geopend Onder grote belangstelling werd gis teravond in het Zendingshuis de Pad- vindersmarkt „Pavima" geopend. Deze markt biedt tal van attracties, terwyl men er ook vele praktische artikelen kopen kan. De districtscommissaris, de heer A. Beekes, prees in zijn openingswoord namens de plaatselijke commissie de grote activiteit van dames en heren van het actie-comité, die veel werk hadden verzet om dit alles voor te bereiden. Hij verwelkomde de loco-burgemeester dr. K Simon Thomas en wethouder J. F. M. Steenmetser en bedankte het be stuur van de Zendingsschool voor het beschikbaarstellen van de lokaliteiten. Een speciaal woord van dank richtte spreker tot Hopman Selier en de heer S. van Oostroom voor hun bijzondere bemoeiingen. Dr. Simon Thomas, die verklaarde grote sympathie en waardering te heb ben voor de padvindersbeweging, als mede voor de arbeid van Oubaas Bee kes, wees erop dat groei en bloei van de padvinderij worden geremd door gebrek aan leidsters en leiders en door tekort aan geldmiddelen. Wat dit laatste betreft kan de burge- ry van Oegstgeest door een bezoek aan „Pavima" belangryke steun verlenen ten behoeve van de verbouwing en ver nieuwing van de padvinders (§ters) troephuizen in onze gemeente. Met een oproep tot een massaal be zoek besloot hy zyn toespraak, waarna hy in de gelegenheid werd gesteld als eerste zyn prestaties te tonen in de bal' len-gooi-afdeling. Hoewel zyn verrich tingen op dit gebied niet daverend wa ren werd hem niettemin een prijs uit gereikt. Mevr. Hildering had een deel van haar woning op kunstzinnige wyze la ten aankleden om als entourage te die nen voor de dames in Surinaamse klederdracht, die Indische gerechten serveerden. Hedenmiddag is er voor de kinderen een poppenkast-voorstelling en heden avond kan men tussen 7.30-11.30 uur te recht voor een bezoek aan deze markt, waardoor men aan een belangryk jeugdwerk financiële steun kan geven. VOORSCHOTEN Verdeling werkzaamheden college van B. en W. Burgemeester en Wethouders van Voorschoten hebben de taakverdeling ln het college als volgt vastgesteld: Burgemeester: Financiën, algemene zaken, huisvesting, elektriciteits-, gas- water- en badbedrijf; Wethouder G. Schrama: onderwys, culturele-, sociale- en personeelszaken. Wathouder J. J. Dekker: openbare werken, plantsoenen en grondbedryf. Als loco-burgemeester blijft aange wezen wethouder G. Schrama, terwijl by diens ontstentenis wethouder J. J. Dekker als zodanig zal optreden. Spreekuur: Ook de wethouders zullen in het vervolg spreekuur houden. De uren daarvoor zyn als volgt vastgesteld: Spreekuur burgemeester, vrydagsoch- tends van 10 tot 12 uur. Spreekuur wet houder G. Schrama, maandagsmiddags van 15.30 tot 16.30. Spreekuur wethou der J. J. Dekker, dinsdagsmiddags van 14.30 tot 15.30. Burgemeester opende Floraliatentoonstelling Burgemeester C. J. van der Hoeven heeft gisteravond in het Gebouw voor Christelijke Belangen de jaarlijkse ten toonstelling van door de schooljeugd opgekweekte plantjes, de zgn. „Flora- liatentoonsteling", geopend. De burgemeester wees in zyn ope ningswoord op de waarde van dit ver zorgen van planten, hoewel hy er zich bewust van was, dat de kweeklust dooi de ouders gestimuleerd en geleid moest worden. Het is echter van grote waaide voor de opvoeding en vorming van de jeugd, dat geleerd wordt het (gemeen telijke) groen te waarderen en ontzien. De resultaten van de verzorging van de in het voorjaar uitgereikte plantjes zijn beter dan vorig jaar. Er zijn meer planten ingezonden en de kwaliteit is beter. De burgemeester dankte allen, die medegewerkt hadden aan het tot standkomen van deze tentoonstelling en in. het bijzonder de Floraliacommis- sie. Onder leiding van de heer Van Alphen en onder supervisie van de heer Buys is een zeer mooie tentoonstelling ingë- richt, die dit jaar aangevuld is met bio logische insluitingen in plastic en een grote serie raskonynen. De voorzitter van de jury, de heer B. Hoogweff Kroon maakte daarna de prij zen bekend, die mevr. S. G. v. d. Hoe venDe Jongh de Leeuw, mevr. Pels en de heer Van Zeggelen hadden toege kend. Als extra aanmoediging voor volgende jaren worden vandaag ih het Cultureel Centrum voor alle kinderen, die plantjes gekocht hebben, enkele bloemen films gedraaid. De pryswinnaars zyn: Rode Begonia s: 1. Willemien Ver hoog; 2. Ria Verhoork: 3. Nellie Struik; 4. Joke Besuyen en troostprijs Hubert v. d. Burg. Roze Begonia's: 1. Joke Zonneveld; 2. Ria Verhoork: 3. Loes Giezen; 4. Dik de Zwarte en troostprijs Willemien Verhoog. Fuchsia's: 1. Elvire Makkink2. An neke Meegdes; 3. Frans Ooi-schot; 4. Adri van. Leeuwen en troostprys Jeanne Zonneveld. Geraniums: 1. Peter Verhoork: 2. Joke Spiegelery; 3. Corrie Verhoork; 4. Marion v. Mulligen; troostprys Gert Kraayeveld. Salvia's: 1. Janneke Oskam: 2. Jan Oerlemans; 3. Albert Nonkens; 4. Sloukje Aukema; 5. Rinus v. d. Berg. Coleus: 1. Gea v. Egmond; 2. Marleen Pels; 3. Marijke v. d. Berg: 4. Tom Aartsen; troostprys Norma v. Barne- veld. De school pry s voor het grootste per centage ingezonden plantjes was dit jaar voor de ds. Fortgensschool. Margrieten: 1. Joop Schipper; 2. Kees Schipper; 3. Lydia Duynstee; 4. Lucia v. d. Krol en troostprys Paul Vink. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 13 sept. Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg:, druiven 7581, andijvie 710. augurken 563. pronkbonen 1624, snijbonen 25 81. stambonen 2647. stokbonen 2756, rode kool 1012, groene kool 79, poste lein 57. prei 1017, spinazie 1433. to maten A 2040. B 2043, C 2428, uien 69, waspeen 1014. per 100 stuks: me loenen 321.04. perziken 653. bloemkool A 1025. B 1025, komkommers A 13 17. B a—10. C 8—9. sla A 3.00—7.40. per 100 bos: bospeen 816. peterselie 1.50— 1.20, selderie 2.10—1.60. HOOFDDORP, 1* september. Graan- beursnoterlngentarwe 126.tot 128. zomergerst f 23.tot t 25,50, haver f21, tot f 25.gr. erwten f 38.tot t 48. kapucijners f 34.tot f 40.karwtjzaad t 64.tot 170.Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 sept. Groenteveiling; bloemkool A (per 100 st.) 28.0040.00, idem B (per 100 st.) 10.00 19.00, bospeen (per 100 bos) 23.0032 00. waspeen (per kist) 2.00—2.70, sperziebo nen 20.0040.00, tomaten 23.0033.00, sla 3 (per 100 st.) 5.10—5.70, Idem 2 (per 100 st.). 3.003.30, pronkbonen 15.0032 00. augurken 1 55.00—57.00. idem 2 15.00— 23.00, andyvle 7.008.60, prei 15.00—16.00. groene kool 7.00—10.00, zaaluien (per kist) 1.501.70. spinazie 6.00—24.00, kom kommers (per 100 st.) 8.0029.00, selderie (per 100 bos) 6 108.00. rabarber 4.00— 4.10, kroten (per kist) 1.30i.50. Aanvoeren hoofdprodukten: bloemkool 49.000 at.; waspeen 60.000 kg; bospeen 5600 bos.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9