KWARTIERDIENST NZH-TRAM TRAJECT LEIDEN - DEN HAAG Leiden-Haarlem voortaan vrijwel uitsluitend via Warmond Leidse Jeugd Actie werkt mee aan vorming jeugdleiders J. van Deventer nam afscheid van N.V. Vereenigde Touwfabrieken B7«te Jaargang Donderdag 11 september 1958 Tweede blad no. 29541 Met ingang van 28 september Wanneer op 28 september a.s. de winterdienstregeling van de N.Z.H. ingaat, brengt dit voor Leiden een belangrijke verandering mee: de tramdienst Leiden—Voorschoten—Den Haag wordt een kwartierdienst in plaats van een halfuurdienst. Van de andere wijzigin gen in de omgeving van Leiden zijn de belangrijkste, dat de bussen Leiden—Haarlem v.v. voortaan op een heel enkele uitzondering na alle via Warmond rijden, dus niet meer door Oegstgeest, en dat de voortaan gekoppelde lijnen Katwijk—Valkenburg—Leiden en Leiden— Leiderdorp een kwartierdienst krijgen in plaats van een halfuurdienst voor eerstgenoemde thans nog aparte lijn. Grote verbetering voor Tuinstadwijk Tijdens een gisteren te Haarlem ge- ouden persconferentie werd als motief oor de belangrijk hogere frequentie ®n de tramdienst Lei den-Voorschoten en Haag v.v. vermeld de sterke uit- reiding van Leiden naar het zuidwes- en, de sterke groei van Voorschoten en e steeds grotere onderlinge oriëntatie an deze gebieden en Den Haag. Tot usver werd op deze lijn een halfuur- ienst onderhouden, behalve in de spits- wanneer een tienminutendienst erd gereden. Voortaan wordt dit, ook i de spitsuren, overdag tot 20 uur een partierdienst. Voor Tuinstadwijk betekent deze hogere frequentie een zeer belangrijke verbetering, ook in de verbinding met het centrum van Leiden. In de spitsuren zal de frequentie door p consequente kwartierdienst derhalve in kleine verslechtering betekenen, och deze valt in het niet bij de aan- enlijke verbetering gedurende de rest in de dag. Bovendien toestaat de moge- kheid van inlassen van trams tijdens spitsuren, wanneer mocht blijken, dat >n kwartierdienst deze vervoerstoppen iet zou kunnen verwerken. Na 20 uur wordt, zoals ook tot dusver, eer een halfuurdienst gereden. Door deze wijzigingen kan koppeling van de lijn Den HaagLeiden aan de lijnen LeidenKatwijk en Leiden Noordwijk tot stand worden gebracht. De trams uit Den Haag rijden overdag via Leiden om beurten door naar Noordwijk en Katwijk, en van deze plaatsen uit rijden de trams via Leiden door naar Den Haag. Katwijk en Noordwijk houden dus een ongewijzig- halfuurdienst op Leiden. Nog geen vervanging De enige andere tramdienst, die nog j de NZH in exploitatie is, de stads- am in Leiden, zal geen verandering in enstregeling ondergaan. Er bestaat nog geen uitzicht op de vervanging van deze laatste tramlijnen door busdiensten. Aanvankelijk heeft het in het voornemen gelegen, deze diensten eind 1960 door busdiensten te vervangen, maar het laat zich thans aanzien, dat dit nog wel enige jaren zal duren. Er is nog geen aanvang ge maakt met de daartoe noodzakelijke veranderingen, verbeteringen en ver nieuwingen van wegen, ondanks na drukkelijke toezeggingen van over heidswege. Kuststreek De busdienst Haarlem—Den Haag via ie Glip gaat minder frequent rijden, kmelyk eenmaal per uur. Voorts komt r een nieuwe busdienst met een fre- hentie van een uur van Hillegom via t bollenstreek, Noordwijkerhout en foordwijk naar Den Haag. Hillegom, isse en Sassenheim houden door de bmbinatie van deze diensten een half- trverbinding met Den Haag. Tijdens fct bollenseizoen wordt het eindpunt In laatstgenoemde dienst verlegd van pllegom naar Keukenhof. Zoals gezegd: de diensten Katwijk aan ZeeValkenburgLeiden en Leiden Leiderdorp worden voortaan gekop peld tot een doorgaande dienst, die de frequentie van een half uur krijgt. Een verdubbeling van ritten dus voor de tegenwoordig apartrv eerstgenoemde lijn, handhaving van de bestaande frequentie voor de laatstgenoemde. In verband met de sterke zuidelijke fttoreiding van Katwijk aan Zee wordt fe route van deze lijn meer naar het Wden verlegd, namelijk via Duinweg, toningin Julianalaan, Boslaan, Park- lan, Drieplassenweg, Seinpoststraat- Riidboulevard-Vuürtoren. In de zomer landen wordt na de Parklaan over de pan van Nieuw Zuid gereden worden h verband met de grote bevolking van fet kampeerterrein in de Zuidduinen. Niet meer door Oegstgeest De busdienst Leiden-Haarlem via de Bollenstreek, loopt thans eenmaal per uur door Oegstgeest in plaats van door Warmond. Met ingang van de winter dienstregeling rijden op een enkele uitzondering na alle bussen via War mond, hetgeen voor deze plaats een zeer belangrijke verbetering betekent. Slechts in de spitsuren des ochtends, des middags en des avonds wordt ten behoeve van forensen en schoolkinde ren één dienst via Oegstgeest gereden. OPENING HERVORMD lEUGDGEBOUW „IN DE MORIAEN" De officiële opening van het hervormd p edge bouw „In de Moriaen" aan de Hooglandse Kerkgracht 44 zal donderdag [8 september, 's avonds om 8 uur, plaats pr.den. LUISTERCLUBS OPGELET! I In het kader van de zondagavond- uitzendingen van het IKOR „Luister- |lubs opgelet" is gistermiddag ir de Maranathakerk een opname gemaaikt, telke zondagavond 19 oktober om zeven Jut zal worden uitgezonden. Onder lei- Jing van mej. Wika Siedenburg verzorg en kinderen een programma, dat ge sel was afgestemd op het thema van oogstdienst Adriaan Blankenstein «1de het orgel en Wika Siedenburg telde het verhaal van Ruth in de [jaden van Moab. Vanzelfsprekend werd gok aan de kinderen voldoende gelegen- ""I gegeven om actief aan deze „oogst- mede te werken. Leiden - Voorhout - Noordwijkerhout wordt de gehele dag, ook in de avond uren een halfuurdienst. Zilk-Hillegom In de omgeving van Leiden is voorts nog van belang, dat De Zilk op werk dagen des ochtends en des avonds een beperkte verbinding krijgt met Hillegom (raadhuis). De route van deze nieuwe dienst loopt via Beukenlaan, Wassenaar- seweg—Regenvlietweg—Noorder Leidse- vaartWilhelminalaanV. d. Endelaan. Tussen Katwijk en Noordwijk blijven de bussen via de Zwarteweg rijden ten behoeve van de bezoekers van de Van den Berghstichting. Bij het ingaan van de zomerdienst was bepaald, dat men het via deze moeilijke route nog één maal wilde proberen, wanneer tenminste wegverbeteringen zouden worden aan gebracht. Die verbeteringen zijn er nog niet, maar het staat nu wel vast, dat zij inderdaad komen. Vandaar, dat. men deze route toch maar weer heeft ge handhaafd. het afwosmiddel met Loro- min dat Uw handen mooi houdt. Wast vliegensvlug. Afdrogen onnodig. Weer tal van interessante cursussen Tot één van de taken, waarvoor de Leidse Jeugd Actie zich nu reeds een aantal jaren ziet gesteld is de vorming van jeugdleiders (sters). Zij ziet dit en niet ten onrechte als een essentieel onderdeel van haar talloze activiteiten op het terrein van de jeugdbeweging. Mede dank zij haar cursussen zjjn velen in de loop der jaren reeds gevormd tot goede jeugdleiders, die de jeugd de waarde van het geconcentreerd bezig zijn, van het „dat kan ik", hebben weten bjj te brengen. Zy leerden de jeugd de vreugde van de zelfwerkzaamheid te beleven. Begrafenis van O. Kriiistlijk Gistermiddag had onder buitengewoon grote belangstelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van de heef O. Kruysdijk, die de vorige week op 63-jarige leeftijd overleed. De thans overledene was chef van de dienst gasdistributie bij de Stedelijke Lichtfa brieken. Hij bekleedde deze functie sinds 1948. Van 1926 af is hij bij de fabrieken werkzaam geweest, eerst als technisch ambtenaar. De heer Kruyswijk - die op kerkelijk gebied ambtsdrager was van de hervormde wijkgemeente Levendaal - had ook zitting in de technische com missie van het Gemeentelijk Gasbedrijf Zuid-Holland. Voor de stoet zich naar „Rhijnhof" begaf, heeft ds. D. J. Vos- sers een rouwdienst geleid in het sterf huis. Op de begraafplaats merkten wij o.a. op een deputatie van het Bouwfonds comité Vredeskerk en van de wijkge meente Levendaal, Ir. Y. Ykema, direc teur SLP en ir. D. Y. Lem, directeur Ge meentewerken. Namens de wijkraad van kerkvoogden „Levendaal" was aanwezig de heer H. Gijsman. De heer J. E. Ba tenburg vertegenwoordigde de centrale kerkvoogdij van de Herv. Gemeente. On der de tonen van gezang 184, door de heer Adr. Blankenstein op het orgel ge speeld, werd de overledene in de aula opgebaard. Ir. Ykema was de eerste spreker. Hij schetste de heer Kruysdijk als een een voudig mens met een grote vakkennis. Door zijn capaciteiten bracht hij het spoedig tot vertegenwoordiger. Ds. Vossers belichtte de liefde van de thans overledene voor het kerkelijk werk. Vele jaren diende hij de wijkgemeente als ouderling. Hij bezat een goed karak ter. Bij het uitdragen van het stoffelijk overschot speelde de organist G°zang 222. Nadat het stoffelijk overschot was bijgezet in het familiegraf, sprak ds. Vossetrs de begrafenisliturgie. Vele kransen en bloemstukken dekten de kist. Benoemingen Leidse Universiteit Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn benoemd: Aan de Rijksuniversiteit te Leiden: tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A: a. met ingang van 1 januari 1958: voor de faculteit der geneeskunde (gedeta cheerd bij de röntgenologie) dr. J. H. Meilink: voor de cardiologie dr. Fr. A. Rodrigo; b. voor het jaar 1958: voor de heel kunde dr. J. A. Noordijk; voor de in wendige geneeskunde de heer D. Smeenk, allen thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar: voor het tijdvak van 25 augustus 1958 tot en met 31 augustus 1959 tot weten schappelijk ambtenaar voor de biofysica de heer H. Hoogenhout; voor het tijdvak van 15 juli 1958 tot en met 14 juli 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse voor de inwen dige geneeskunde de heer R. H. Cor- majie; voor het tijdvak van 1 juli 1958 tot en met 30 juni 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar voor de organische schei kunde de heer M. E. Kronenberg, thans assistent: met ingang van 1 september 1958 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst voor de verloskunde de heer F. Kroes, 'thans hoofdassistent in tijdelijke dienst; gerekend van 1 januari 1958, tot we tenschappelijk ambtenaar 1ste klasse in tijdelijke dienst bij de pathologie dr. A. E. F. H. Meyer, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse bij het Acade misch Ziekenhuis van deze universiteit. Ook voor het komende seizoen heeft de L.J.A. weer een groot aantal jeugd leiderscursussen op haar programma staan, waarbij er naar is gestreefd de actualiteit in het oog te houden. Naast de cursussen welke zo langzamerhand een vaste plaats in dJit programma gekregen hebben, zijn er enige nieuwe, zoals kampeertechniek, masker- en schimmenspel en de nieuwe vormen in het jeugdwerk geprojecteerd. Een cursus, welke steeds grote be langstelling trekt en ook van bijzondere betekenis voor het jeugdwerk is, is de cursus handenarbeid in vrije expressie. Tijdens deze cursus kan een keuze wor den gemaakt in de opleiding voor het landelijk diploma „handenarbeid voor jeugdleiders" en vrye creatieve handen arbeid (o.a. weven en batikken) Als een vervolg op deze opleiding is dé cursus handenarbeid B. Spel en sport in het jeugdwerk is een cursus van hen die zich met t leiden van spel- en sportbeoefening door de jeugd bezighouden. Aan kampeertechniek zal by deze cursus ook aandacht worden geschonken. Britten poogden IJslandse vaartuigen te rammen IJsland zal aan de komende Algemene Vergadering der V.N. voorstellen, dat zij zelf een oplossing zoekt voor de kwestie van de visserij grens, zo is meegedeeld in een communiqué van het IJslandse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat gisteren is uitgegeven. IJsland heeft steeds gemeend, dat de Algemene Vergadering der V.N. het zee recht voor alle landen moet vaststellen. In het communiqué wordt eraan her innerd, dat IJsland tegen het besluit had gestemd om in Genève een conferentie van specialisten over het zeerecht te houden. Het is thans nutteloos de kwes tie naar een nieuwe conferentie van specialisten te verwijzen, aldus het com muniqué. Diplomatieke waarnemers in Londen zijn van mening, dat IJsland op de komende vergadering van de V.N.- assemblee wel eens goedkeuring zou kunnen krijgen voor de uitbreiding van zijn visserij grens tot 12 mijl. Een Britse treiler heeft getracht een IJslands (bowapond) inspectie-vaartuig te rammen binnen de 12-mijlszone voor de IJslandse kust. aldus een mededeling van de IJslandse kustwacht. Het was de treiler „Cold Streamer", die, zonder suc ces overigens, getracht had de „Maria Julia", het kleinste van de IJslandse inspectie-vaartuigen te rammen. Dit was de tweede keer in een etmaal, dat zich iets dergelyks voordeed. Vorige nacht had de Britse treiler .King Ooi" het IJslandse inspectie-vaartuig „Odin" geramd. Volgens de IJslandse kustwacht bevin den zich zeven treilers binnen de 12- myiszone. jeugdleiders (sters) ontvangen hun vormingEen vorig jaar gehouden L.J.A.-cursus handenarbeid. (Foto L.D./Van Vliet) Tijdens de cursus „dramatische vor ming in het jeugdwerk" zal mevr. A. van Vriasland-Canivez ook het onderdeel creatief spelen met jongere kinderen behandelen. Daarnaast zullen de heer J. C. Bartelsman en Joop Koevoets en kele richtlijnen aangeven over het dra matiseren van een verhaal, het spelen van toneel, het maken van een masker en schimmenspel en met beperkte mid delen inrichten van een toneel. Een cursus, welke in de praktijk reeds veel succes heeft afgeworpen is de cur sus jeugd en museum. De Lakenhal en het museum voor Volkenkunde worden hierbij ingeschakeld. Tijdens een aantal gespreksavonden zal het onderwerp „Veranderingen in. het jeugdwerk" in discussie worden ge bracht. O.a. zal gesproken worden over de nieuwe vormen in dit werk. jeugd- sociëteit en instuif de betekenis van film en televisie voor de jeugd en in nauw contact met de Sportraad over het jeugdwerk in de sport. Tenslotte komt er nog een z,g. beslo ten cursus voor de topleiding en de stafleden van jeugd- en clubhuizen waar o.a. opgedane ervaringen zullen worden uitgewisseld. Alvorens de L.J.A. met al deze activi teiten start, wordt er maandagavond in het Leidsche Volkshuis een algemene voorlichtingsbijeenkomst gehouden, waar docenten nog enige bijzonderheden over deze cursussen zullen vertellen. SCHAKEN. Afscheid A. E. J. Modderman Naar wij vernemen zal het bestuur van de Leidse Schaakbond op zaterdag 20 september a.s. de heer A. E. J. Mod derman een afscheid aanbiedeen.. De heer Modderman, thans woonachtig te Den Haag, is jareenlang een voor aanstaande figuur in het Leidse schaak leven geweest. Hy bekleedde functies in het bestuur van de L.S.B., was wed strijdleider en lange tijd aan ons Blad verbonden als schaakmedewerker. Advertentie Ministers Zijlstra en Witte naar Wenen De Nederlandse minister van Econo mische Zaken. prof. dr. J. Zijlstra en de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid ir. H. B. J. Witte, zullen op 22 september a.s. op uitnodiging van de Oostenrijkse minister van Handel, dr. Fritz Bock, naar Wenen komen voor een bezoek van enkele dagen. De minis ters zullen besprekingen voeren over algemene economische vraagstukken, in iet bijzonder aangaande de Europese ntegratie, de Oostenrijks-Nederlandse ïandel en woningbouwvraagstukken. WARMOND Wegens haar bijzondere prestaties in het afgelopen seizoen heeft de R.-K. St.-Matthias een uitnodiging ontvangen deel te nemen aan de kampioenswed strijden te Breda. Het ziet er naar uit dat St.-Matthias deze uitnodiging zal aanvaarden. Burgemeester kreeg verboden lectuur (Van onze Haagse redactie). Terheyde vierde gistermiddag en Z -avond haar opbouwfeest. Burgemeester K. L. J. Wouters werd als geschenk de trilogie van dr. Vlimmen aangeboden, die voor hem als goed rooms-katholiek ech- ter verboden lectuur is Toen na de openingsceremonie de burgemeester aan de plaatse- lijke muziekvereniging ..Concor- dia" om twee coupletten vroeg van het „Wilhelmus", bleek, dat de muzikanten de muziek niet bij zich hadden en het volkslied niet uit het hoofd kenden. Zij speeldèn m echter inplaats daarvan een vro- lijke mars. Op het terrein van de speeltuin had men vergeten een geluidsver- sterkingsinstallatie op te stellen zodat mevrouw Wouters zich maar m op andere wijze verstaanbaar moest maken. Dat alles nam niet weg. dat er een hartelijke en gemoedelijke sfeer heerste" (Advertentie) She is feted and loved by the Press They're impressed hy her looks and her dress, And as a performer Their praise can't be warmer, But her Mink really shows her success I DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT Hartelijke huldiging in intieme kring Gisteren was het voor de heer J. van Deventer een zeer bijzondere dag: reeds enkele maanden na zijn pensionering werd hem thans een hartelijk afscheid bereid. Op 29 juli j.l. is deze onder-di recteur der NV Ver. Touwfabrieken en bedrüfs-directeur van de fabriek te Lei derdorp na een 47-jarig dienstverband met pensioen gegaan. In praktisch alle vestigingen van dit concern is de heer Van Deventer tijdens deze vele jaren korter of langer als bedryfs-directeur werkzaam geweest, waarvan de langste tijd als bedrijfs-directeur te Leiderdorp en wel van 1934 af. Naast de kundige en toegewijde ver vulling van deze functies ging zijn leven dige belangstelling uit naar het sociale en maatschappelijke leven. Hij was vele jaren voorzitter van de Afdelingszieken kas, voorzitter van de „Stichting Pen sioenfonds voor het personeel der N.V. Ver. Touwfabrieken", oprichter van het personeelsorgaan „V.T.-Nieuws", stuwen de kracht van diverse personeelsvereni gingen, voorzitter van de Stichting tot Steun aan het Textielonderwijs, lid van do Vakraad voor de Textielindustrie, be stuurslid van het Departement Leiden van de Ned. Maatschappij voor Nijver heid en Handel, bestuurslid van de Leid sche Vereeniging van Industrieëlen, van de Stichting „Vrienden van K en O" etc. Op 15 november 1956 moest de heer Van Deventer de actieve uitoefening van zijn functie als gevolg van zijn minder goede gezondheidstoestand beëindigen. In het personeelsorgaan „VT-Nieuws" heeft de heer Van Deventer aan allen, die hem bij de uitoefening van zijn func ties in die vele jaren ter zijde hebben gestaan, dank gebracht voor hun mede werking. In zijn „Ten afscheid" in het huisorgaan heeft hij met een schrifte lijke, zy het niet minder hartelijk ge meende handdruk willen volstaan. Nauwelijks had het personeelsorgaan ziin lezers bereikt of er kwamen uit de diverse personeelskringen en bedrijven van het concern reacties. Alhoewel ieder zijn wens - de vennootschap in alle stil te als onder-directeur te verlaten - wil de eerbiedigen, nam het verlangen, zy het in intieme, beperkte kring, zonder officieel vertoon, van de heer Van De venter afscheid te nemen steeds krach tiger vormen aan. En zo kwam het, dat de heer Van De venter gisteren, vergezeld door zijn echt genote, de kantine van het administra tiekantoor te Leiderdorp betrad om aan degenen, met wie hij zovele jaren had samengewerkt, gelegenheid te geven hem ten afscheid de hand te drukken. In de kantine hadden zich o.m. ver zameld de onder-directeuren, de heren H. B. Haanappel, bedrijf Leiderdorp, R. E D. Barmen 't Loo, bedrijf Maassluis, B. H. Knoppe en H. P. Wintjens, Hoofd kantoor Rotterdam, de heer B. F. Krantz, directeur der NV Ned. Koper en - buizenfabriek, de procuratiehouder-be drijfsleider der vezelafdeling te Leider dorp, de heer I. Vogelenzang, de heer M Vellekoop, procuratiehouder Hoofd kantoor Rotterdam, de procuratiehouder der N.V. Neko, de heer W. J. de Koning, afdelingchefs, de voltallige Onderne mingsraad, personeelsleden, die hun 50- jarig en 40-jarig dienstjubileum hebben gevierd, e.a. Nadat de heer en mevrouw Van De venter door de maatschappelijk werk ster en de personeelschef waren binnen geleid en verrast door de vele „bekende gezichten" zich met verschillende van hen hadden onderhouden, heette de heer H B. Haanappel de heer en mevrouw Van Deventer hartelijk welkom. Hierna nam de heer P. J. G. Polhuys, een der oudste chefs, het woord. Spreker releveerde hetgeen het VT- Nieuws over de heer Van Deventer reeds heeft geschreven en de woorden, die de scheidende er zelf in had laten afdruk ken. Hij gewaagde van de enorme groei van het bedrijf en ging dit in het bij zonder na voor wat betreft de fabriek Leiderdorp. Wat is echter het verschil tussen een mens en een fabriek, vroeg de heer Polhuys zich af. De fabriek wordt telkens opnieuw geboren; die moet jong blijven. Maar wie daaraan verbon den zijn, worden oud. Oud en jong pas sen op de duur niet meer bij elkaar. Dan volgt er scheiding en elke scheiding doet pijn. Dit scheiden is echter niet plotseling gekomen. Spreker eindigde met de wens, dat de heer en mevrouw Van Deventer nog vele gelukkige jaren gegeven mochten wor den. Bij het gouden armbandhorloge, dat de heer Van Deventer by diens veer tigjarig jubileum door het personeel werd aangeboden, overhandigde spreker hem nu een gouden armband, alsmede een projectiescherm. Onder hartelyk applaus nam de heer Van Deventer de geschenken van het personeel Leiderdorp en de staffunc tionarissen van het Hoofdkantoor en de overige fabrieken, in ontvangst. De heer Van Deventer zegde de aan wezigen en over hun hoofden heen ook aan allen, die hieraan op welke wijze dan ook hebben medegewerkt heel har telijk dank. Hij was blij verrast met de geschen ken, waarin vele aangename herinnerin gen zullen voortleven en het fraaie boe ket bloemen, dat mevrouw Van Deven ter had ontvangen. Hij wenste tenslotte allen een goede toekomst en het allerbeste toe. Alle aanwezigen kregen vervolgens ge legenheid persoonlijk van de heer Van Deventer afscheid te nemen. Maar daar bleef het niet bij! Talrijke medewerkers uit de fabrieken der V.T. en van de Ned. Koperenbuizenfabriek maakten van de geboden gelegenheid gebruik, de man, onder wiens leiding zy zo vele jaren hadden gewerkt, te danken voor de sa menwerking en hem een goede levens avond toe te wensen. Het was alles by elkaar een onge dwongen, intiem, maar wellicht juist door zijn ongekunsteldheid, indrukwek kend afscheid! Aan een wens, reeds vele malen ge uit in de gemeenteraad en de Kamer van land. heeft de PTT thans gevolg gegeven. Koophandel en Fabrieken voor Rijn- Aan de achterzijde van het Postkantoor (Boommarkt) is een brievenbus ge plaatst. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Siewert Jan. zn van J. Posthuma en W. H. Bosma. Antonius. zn van C. van den Berg en M. A. van den Ing. Albertus Fran- ciscus Adrlanus. zn van J. M. van der Heijden en H. M. C. Devllee. Henrlëtte Carla Margaretha. dr van J 1 T uebe- rlus Kapteijn en I H. W. Dykstra. Fran- ciscus Johannes Maria, zn van P. de Haas en W. van den Berg. Johannes Aart. zn v J. Kromwijk en M van den Bos. Ravmond. zn van W. B. Blankenstein en A F Ult- tenhout. OVERLEDEN J. A. Roman. 73 Jaar. man. J. van der Mark. 86 Jaar. man. A. van der Vos 54 Juar. H. Bouchard. 86 Jaar. weduwe van G. Besuljen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3