L.P.G. 25% voordeel Genève brengt veel nieuws maar niet van fundamentele aard Chefarine ,4 Reëler basis dan in 1955 Duitsers zoeken nieuwe visgronden Nederlandse attracties op de Londense levensmiddelenbeurs 4-voudige combinatie,een wetenschappelijk succes! li ifBTrTH' iHilllllIff Met een enkel woord MEISJESVESTEN f 7.95 JONGENS PULLOVERS f 13.75 Agenda GEBR. VAN ULDEN WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 Oordeel van Nederlanders: De vyf officiële Nederlandse gedelegeerden op de atoomconferentie in Genève run van oordeel, dat deze conferentie over het algemeen weinig fundamenteel nieuwe dingen heeft gebracht, maar wel een tiiterst waardevolle schat aan nieuwe gegevens op reeds bekende gebieden. De voorzitter van de Nederlandse delegatie, prof. dr. J. H. de Boer, meent, dat deze conferentie een veel reëler basis heeft dan de eerste, drie jaar geleden. We hebben nu veel meer vaste grond onder de voeten dan in 1955, toen de atoom wetenschappen in zekere zin nog in de lucht zweefden, aldus prof. De Boer. De voorzitter van de Nederlandse delegatie sprak deze mening gistermiddag uit op een persconferentie In Genève, waarop hy en zyn vier medegedelegeerden hun voorlopige opinie gaven, elk op zyn eigen terrein, over de resultaten van de conferentie totnutoe. Drie asoecten ^e' 's gebleken, dat een dosis stra ft ling die totnutoe als toelaatbaar maxi- Prof. De Boer zag aan de conferentie mum gold, zonder bezwaar verhoogd drie belangrijke aspecten. In de eerste zal kunnen worden, plaats is nu voor het eerst in het open baar gediscussieerd over de kernfusie; vervolgens is gebleken, dat de technolo gische ontwikkeling van de laatste ja ren ons zeer veel te bieden heeft; ten slotte blijkt men sinds 1955 veel meer te weten gekomen te zijn over de me- disch-biologische aspecten van de atoomenergie, hetgeen onder andere voor het veiligheidsprobleem van groot belang is. Naar de persoonlijke mening van prof. De Boer is deze conferentie echter te groot. Het persoonlijke contact tussen de geleerden, dat van groot nut is, kan nu te weinig worden onderhouden. „Wij hebben veel nieuws gehoord en op de tentoonstelling gezien. Dit zal ons in staat stellen, zelf een trapje hoger te beginnen op dit gebied dan wij anders zouden hebben gekund", aldus prof. De Boer. Na de geboorte de groei Prof. ir. J. E. de Graaf, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, die het chemisch-metallurgisch gebied voor zijn rekening heeft, meende te kunnen constateren, dat de technische ontwikkeling blijkens het beschikbaar gekomen materiaal zeer boeiend is. Het lijkt er sterk op, dat wij, na een storm achtig geboortestadium, nu zijn aange land op de grens van geboorte- en het groeistadium, zo verklaarde hij. Nog geen stabilisering Prof. ir. E. F. Boon, eveneens hoog leraar aan de Technische Hogeschool te Delft, die aan het hoofd staat van de technologische afdeling van de delegatie, zei dat van stabilisering in de techno logie nog niet kan worden gesproken. Deze wetenschap verandert nog snel en sterk. Vele technologische gegevens, die wij hier horen, zei prof. Boon, zijn van groot belang voor de Nederlandse in dustrie. Deze industrie toont op het ogenblik grotere belangstelling voor de conferentie dan in 1955, maar vergele ken met de buitenlandse had die be langstelling nog wel groter kunnen zijn! Biologisch weinig nieuws Prof. dr. J. A. Cohen, buitengewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit en directeur van het medisch-biologisch laboratorium RVO-TNO, heeft totnutoe nauwelijks iets nieuws gehoord. Het is op medisch-biologisch terrein geen ge woonte, dingen geheim te houden, zei hij, en alles wat aan wetenschap be schikbaar komt wordt steeds direct ge publiceerd. Bovendien zijn er pas on langs een paar wetenschappelijke con gressen op dit gebied gehouden, zodat men nu eigenlijk ook geen nieuws kan verwachten. Inzake het radio-biologisch werk merkte prof. Cohen op, dat er nog te weinig statistisch materiaal is verza meld om al een volledig veiligheids stelsel tegen straling op te kunnen bouwen. Proeven met allerlei dieren zullen nog fundamentele gegevens moe ten leveren alvorens men enigerlei con clusies aangaande de uitwerking van straling op mensen op goede gronden zal kunnen trekken. Het Westduitse visserijbedrijf, dat ruim 250 treilers in de vaart heeft en evenals Engeland tot 1 september ook in sterke mate was aangewezen op de visgronden onder de kust van IJsland, heeft besloten nieuwe wegen te zoe ken voor een goede exploitatie van de vloot. Zoals bekend heeft de Westduitse Bondsregering de treilerbedryven ge adviseerd niet binnen de 12-myIszone bij IJsland te vissen. Uit de Duitse visserijhavens Bremen, Cuxhaven, Hamburg-Altona en Kiel is begin van deze week een flotille van zes Duitse treilers vertrokken op een expe- ditiereis in de noordelijke wateren tus sen Noorwegen en IJsland en by Groen land om te zoeken naar nieuwe vis gronden. Bij het zestal zijn de grote Duitse treilers „Zephyros" en „Henny Everling". De expeditie heeft de volle steun van de Westduitse regering, die daarvoor een bedrag van een half mil joen gulden beschikbaar heeft gesteld Het resultaat van de reizen van de zes schepen wordt in de verschillende vis serijlanden met belangstelling tegemoet gezien. Het was de Duitse treiler „Gluecksburg" uit Kiel, die met de in Nederland geboren schipper Hans Wijn berg op de brug enige jaren geleden een rijke visgrond van roodbaars by de kust van Groenland heeft ontdekt. Ook de Duitse visserijonderzoekingstreller „An ton Dohrn" heeft enkele jaren geleden een nieuwe visgrond van de op de Ne derlandse vismarkten onbekende rood baars ontdekt tussen IJsland en Groen land. V.N.-WAARNEMER IN SYRIË? Radio-Bagdad heeft gemeld, dat pre sident Nasser van de Verenigde Arabi sche Republiek erin toegestemd heeft, een waarnemer van de Verenigde Naties in Syrië toe te laten, opdat deze zou kunnen nagaan of de V.A.R. inderdaad een bedreiging vormt voor Jordanië „zoals door de regering van Koning Hoessein is beweerd". Daarentegen heeft president Nasser, aldus Radio-Bagdad, geweigerd een waarnemer van de V.N. in Egypte toe te laten, omdat Egypte geen gemeen schappelijke grens met Jordanië heeft. De toelating van een vertegenwoordi ger van de V.N. in het noordelijk gebied van de V.A.R. (Syrië) was onderhevig aan de goedkeuring van deze regeling doo" Jordanië. Veel details Prof. dr. H. Brinkman, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen ten slotte, leider van fysische groep, onder scheidde in de fysica drie belangrijke hoofdaspecten. Wat de fundamentele fysica van de splijtingsreactoren aan gaat .blijkt zeer veel materiaal verza meld te zijn en is zeer veel verfijning van de gegevens losgekomen. Dit acht hij van veel belang voor de verdere ont wikkeling. Op het gebied van de hoge- energiefysica ligt de zaak geheel anders: Deze staat nog ver van de praktijk af en kan dus nog niet nuttig worden toe gepast. Het werk met de deeltjesver snellers blijft inzake de nieuw ontdekte deeltjes van grote importantie. De kern fusie tenslotte heeft wel zeer veel nieuws gebracht, doordat nu vele landen voor het eerst concrete mededelingen hier over hebben gedaan. Originele introductie van onze aardappel (Van onze Londense correspondent) Om de twee jaar stromen een half miljoen Engelsen naar de „Food fair", de levensmiddelenbeurs in het reusachtige Olympia-gebouw te Londen, dat gedu rende twee weken in een culinair paradijs is herschapen. Gastronomie is niet bepaald de sterke kant van het Britse bestaan. Maar nu de Britten sinds de oorlog in toenemende mate het vasteland afreizen, worden zij ook op eetgebied kritischer en veeleisender. Het is allang niet excen triek meer om in Engeland een zogenaamde continentale eetwinkel binnen te gaan, waar men de meest typische produkten van de overzijde van het Kanaal aantreft, al zijn ze meestal erg duur. Daartoe behoort ook Hollandse beschuit, welke door enkele van onze fabrieken in aantrekkelijke verpakking wordt aan geboden, waarop een uitvoerige gebruiksaanwijzing vermeld staat. Furore maakte in de Nederlandse keuken (waar alles tot en met de tafellakens, serviezen en glaswerk uit ons land was overgezonden) de toespijs „beschuit in bessensap": het wordt tijd dat dit laatste produkt, dat in Engeland niet bestaat, mee-geëxpor- teerd wordt! opwachting, dank zij het initiatief van de Propaganda Stichting voor Con sumptie-aardappelen in Den Haag. hier vertegenwoordigd door de heren Hermans en Oversier. Niets lijkt pro zaïscher dan een aardappel. Hulde dient echter te worden gebracht aan de artistieke wijze, waarop de Engel sen voor dit nuchtere knolgewas warm werden gemaakt. Extase voor boterkoek Het publiek vond ook de vleesballetjes in onze soepen iets om te imiteren, als mede onze welbereide gemengde sla met harde eieren. Ontbijtkoek lokte eveneens veel navraag uit. Vergeleken bij de exotische spijzen, die men aantreft in de concurrerende keu kens van India, Pakistan en Ghana, zijn onze maaltijden niet veel meer dan een goede burgerpot, welke echter op de menu-arme Engelsen nog indruk genoeg maakte. Dames, die diplomatieke stuk ken plegen te tikken in onze ambassade, roerden er in een enigszins verwaterd nationaal kostuum, de pollepel. Een hunner bleek groot talent te bezitten voor het bakken van boterkoek, welke het pubiek werkelijk in extase bracht! Aardappel favoriet Voor de eerste maal maakte op deze beurs de Nederlandse aardappel zijn Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en...doen wonderent Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen Tegen pijnen en griep Geschikt voor de gevoeligste maag. want die wordt beschermd door hei bestanddeel Chefarox De bekende marionettenspelers Don Vermeire en zijn vrouw uit Den Haag vertoonden elk uur hun hoogst originele en geestige „Dutch puppato show" (pup- pato, zijnde een woordspeling van ma rionet (puppet) en aardappel (potato)) in een stand, waarvan de voorgrond door „bintjes" werd gevuld. Engelse meisjes lieten zien waartoe een Nederlandse aardappel in staat is. Proeven leidde tot algemene waardering en er werd dan ook heel wat in aardige zakjes ver kocht. Het regende bestellingen, zowel van het algemene publiek, de handel en speciaal van patates-frites (chips) za ken, omdat deze uit West-Brabant en Zeeland afkomstige klei-aardappel „het beste ras ter wereld" hiervoor ideaal is. Klomp-roomboter Engeland is onze grootste (en prak tisch) enige buitenlandse boterafnemer. Onze boter is hier al jarenlang favoriet. Maar onze zuivelfabrieken mogen niet stil zitten, juist omdat de Engelse markt zo belangrijk is! De Denen komen hier met één nationaal export-merk, dat voor de Engelsen weinig.zeggend is, maar dat ze in elk geval als „Deense boter" kunnen herkennen by afwezigheid van andere Deense merken. Zolang Neder land geen eigen exportmerk bezit is 't van belang, dat de combinaties, die naar Engeland exporteren, goede namen kiezen. De door onze regering voorge schreven verpakking waarborgt in elk geva een zekere eenheid. De N.C.Z. (Na tionale Coöperatieve Zuivelverkoopcen- trale) heeft thans het initiatief genomen met het merk „Klomp" dat het als oer- Hollands symbool wel zal doen. By de bezoekers op de fair was het al meteen populair. BINNENLAND Van de meeste der door de „Perlon" na de ramp met de ..Hugo de Groot" op geviste persooniyke bezittingen heeft men niet kunnen nagaan aan wie der slacht offers zy hebben toebehoord. Dank zij de hulp van de enige Nederlandse inwoonster van La Coruna. de echtgenote van de Spaanse schilder Gerardo Porto, heeft men kunnen vaststellen dat de „Perlon van slechts een slachtoffer persoonlijke documenten aan land heeft gebracht, na melijk van de heer J. Bering. Deze was als emigrant op weg naar Canada. Uit zyn papieren bleek verder dat hij nog onlangs door de paus was ontvangen De restauratie van de Stadsschouw burg te Maastricht zal binnen acht of ne gen maanden zover gevorderd zyn, dat de schouwburg weer in gebruik kan worden gesteld. Dan zal de eerste fase der ver bouwing beëindigd zyn. De tweede en derde fase van de verbouwing, het uit voeren van de voorbouw met foyer en restauratie en van de zybouw met kan toren en kleedkamers, zullen voorlopig nog niet aan de orde zijn aangezien daar voor nog geen gelden zijn gevoteerd De schouwburg werd sedert 1954 niet meer bespeeld. De N.V. Nederlandse helikopterin dustrie, gevestigd op de luchthaven te Rotterdam zal een nieuwe directie krygen. De belde huidige directeuren. Ir. Verhagen er. ir. Meyer Drees, hebben als gevolg van verschil van inzichten met de Raad van Commissarissen hun ontslag ingediend. Dit ontslag zal op 1 november van kracht worden. Als speciaal adviseur zal de Rot terdamse zakenman ir. A. P. van der Meer de leiding van het bedrijf overnemen, tot dat vermoedelijk begin van het vol gend Jaar een nieuwe directie ls be noemd. De 35-Jarlge mevrouw R. Talsma. te Stlens (Fr.), ls gisteravond ln de Dokku mer Ee, vlak voor haar huls, verdronken. Haar man was naar een vergadering en mevrouw Talsma had een vriendin op vi site gehad, die zij per boot over de Dok kumer Ee wilde zetten om de weg te be reiken. Toen da heer Talsma 's avonds thuis kwam. miste hy zyn vrouw. Samen met overburen werd er gezocht en zo ontdekte men het stoffeiyk overschot van de vrouw ln de Dokkumer Ee. „Vriendschap biyft als u schryft" ls de slagzin van de tweede Internationale correspondentieweek, die van 5 tot en met 11 oktober gehouden wordt door het Ne derland Comité „Internationale corres pondentieweek" te Amsterdam. Geduren de de 6 dagen van de correspondentie- week zal men brieven kunnen versturen in speciale enveloppen. BLITENLAND BIJ Anchorage (Alaska) is gisteren een Amerikaans militair vliegtuig van het type C-47 kort na de start verongelukt. Van de 19 inzittenden zijn er 12 om het leven gekomen. President Nasser van Egypte heeft een uitnodiging van de Tsjechische rege ring aanvaard voor een bezoek aan Tsje- cho-Slowakye. Het comité „Vrij Egypte", waarin Egyptenaren zitting hebben, die na machtsovername door Nasser uit Egypte verbannen zijn, heeft de secretaris-gene raal van de V.N., Dag Hammarskjold, een boodschap gezonden, waarin gevraagd wordt om instelling van een V.N.-commis sie, die een onderzoek moet Instellen naar de „intrekking van de rechten van de mens en de democratische vryheden in Egypte". De premiers van India en Pakistan Nehroe en Flroz. Chan Noen, zijn dinsdag te New Delhi besprekingen over grenspro blemen begonnen De Poolse ballonvaarder kolonel Franciszek Hynek, die voor de oorlog tweemaal de Gordon Bennet-trofee ver overd heeft, is op 8 september veronge lukt. Zijn ballon vatte vlam en ontplofte. Zaterdag wordt een serie postzegels uitgegeven met het opschrift „Europa 1958". Het ontwerp is van de Nederlander Andre van der Vossen. De Russische delegatie naar de vol gende zitting van de VN-Assemblee zal onder leiding staan van de Min. van Bui tenlandse Zaken Gromyko. meldt Tass. De zitting begint 16 september. Volgens dinsdagavond ln Algiers ont vangen berichten zyn meer dan 180 Alge- rynse opstandelingen gesneuveld in drie grote militaire operaties in Algerië. De Amerikaanse minister Dulles heeft dinsdag op zyn persconferentie ver klaard dat de toestand ln Libanon schynt te verbeteren, zyns inziens duldt evenwel de ontwikkeling nog niet op een totale terugtrekking van de Amerikaanse troe pen uit dat land. MEISJES VESTEN Italiaanse styi. JONGENS PULLOVERS degeiyk en modern. Als U deze vesten en pullovers ziet, zou U graag de prys willen betalen welke zy moeten kosten. Ze zyn gemaakt van de beste en sterkste wol, volgens moderne fabricage methodes. Komt U gerust eens neuzen, want Uw meisjes en jongens dragen dit graag. van 4 tot 16 jr. in tomaat, geel, bleu en nachtblauw, waarde 10.95. NU leeftyd 4 jaar kl. st. per maat. Dior blauw, licht-, en donkergrys, lever, rood en beige met contras terende strepen, 5 tot 16 jaar, niet f 18.75, maar slechts kl. st. per maat. ).<k Ook verkrygbaar GOEMAAT KATWIJK - RIJNSBURG Ned. immigranten hebben het in Canada behoorlijk PITT-POLDER TYPISCH „HOLLAND" De immigranten die zich rondom Vancouver en Edmonton in Canada vestigden, hebben zich een behooriyk bestaan weten te veroveren, aldus de consul-generaal van Nederland In Van couver, de heer J. Kruytbosch. De meesten van hen werken in de grote steden. Van de meer dan 20.000 immigranten zyn er misschien een hon derdtal zonder werk gekomen. In de Duitse immigrantengemeensdhap heeft de recessie evenwel veel slachtoffers ge maakt. Als reden daarvoor noemde de heer Kruytbosch, dat vele Duitsers werk zaam zyn in de bosbouw, een tak van bedryf dat ernstig door de neergaande conjunctuur is getroffen. De meeste Nederlandse immigranten, aldus de heer Kruytbosch. willen gaar ne zo spoedig mogelijk Canadees worden, maar by bepaalde gebeurtenissen beseft men toch dat de band met het oude Vaderland niet verflauwt. Het consu laat in Vancouver verzorgt b.v. de dis tributie van Nederlandse filmjournaals en de belangstelling hiervoor is byzonder groot. Een stukje typisch Holland noemde de heer Kruytbosch de Pitt-polder die in de buurt van Vancouver is gelegen. Dit voormalige moerassengebied is in enkele jaren drooggelegd door enkele onder nemende Nederlanders. Een dyk van ongeveer 16 mijl lengte beschermt de weidegronden van een twaalfbal Neder landse zuivelboeren. De polder herbergt ook een welvarende Mink-farm. eigendom van een Neder landse immigrant. Deze Pitt-polder noemde de heer Kruytbosch een typisch voorbeeld van Nederlandse onderne mingsgeest. Van Canadese zyde had men in de eerste wereldoorlog dit moe rassengebied als eens drooggelegd, maar de dyk geraakte in verval, brak tenslot te en het water nam weer bezit van het land. Enkele jaren geleden kochten Ne derlandse immigranten dit moerassen gebied. herstelden en vernieuwden de dyk en maakten van dit gebied een wel varend land, waar het goed wonen en werken is. Wijziging dienstplichtwet Wanneer het wetsontwerp, dat minis ter Staf thans heeft ingediend, de beide Kamers zal zyn gepasseerd kunnen dienstplichtigen naar Nieuw-Guinea, Suriname of de Nederlandse Antillen gezonden worden. De wyziging van de dienstplichtwet houdt in, dat artikel 33. welke het zenden van dienstplichtige militairen overzee belemmerde, geheel wordt geschrapt. Voorts wil minister Staf artikel 32 dusdanig wyzigen, dat de regering de bevoegdheid krijgt in een groter aantal gevallen militairen, die voor groot verlof in aanmerking komen, nog iets langer vast te houden. Men wil deze bepaling inlassen met het oog op onvoorziene omstandigheden by dienst buiten Neder land, zodat men de dienstplichtigen voor hoogstens vier maanden langer in dienst kan houden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dans- muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 Hammondorgelspe 1VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Instr. trio en viool. 20.30 Franciscus Borry, hoorsp. 21.10 Wereldmuziekcon cours te Kerkrade. 21.45 Hartoperatie, klankb. 22.25 Cellorecital. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.50 24.00 Soc. nws. ln Esperanto. Hilversum II 298 m. NORV: 18.15 Spectrum v. h. Chr. Or ganisatie en Verenigingsleven, caus. 18.30 Koorzang. 18.45 Gram. 19.00 Nws. enweer- ber. 19.10 Gram. 19.30 Bultenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant 20.20 Omr.ork. en solist. 20.55 Muz. luis terwedstrijd 21.20 Amus. muz. 21.55 Strijd om de christe lijke levenswandel, caus. 22.15 Lichte muz. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en we er overz. VPRO: 20.30 Gesprek aan de schryftafel. 20.40 Interv. 21.00 Ad vocaat Pro Deo, TV-spel. VOOR DONDERDAG 11 SEPTEMBER Hilversum I 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpnaatje. 11.15 Gram. 11.45 Voordr. 12.00 Twee piano's 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Mil. ork. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en plano. 14.30 IJsvissen, caus. 14.35 Gram. 15.00 De jacht op de dader, hoor spel. 15.40 Gram. 16.15 Cabaret. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Lichte muz. 19.40 Voor dracht. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. en solist. 21.10 Anastasia. hoorsp. 22.25 Lichte muz. 22.45 Act. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 Sportact. 23.26—24.00 Discotaria. Hilversum II 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Klokgelui 12.03 Gram. 12.25 Wy van het land. 12.35 Land- en tulnb.meded. 12.38 Gram. 12.55 Zonnewyzer 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.40 Amus. muz. NCRV: 14.00 Strijkork. en solist. 14.30 Gram. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Amus. muz. 15.35 Gram. 16.00 Bybellezing. 16.30 Strykkwart. 17.00 V. d. Jeugd. 17.30 Mandoline-örk. 17.40 Beursber. 17.45 Mil. Kapel. NORV: 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19 20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 AR., pol. caus. 20.00 Radio- krant. 20.20 Metropole ork. 21.00 Clemen tie van Koning Willem I. caus. 21.15 Gram. 21.20 Kamerork. en soliste. 21.50 Tljd- schTlftenkron. 22.00 Orgeloönc. 22.25 Het Midden-Oosten, kruitvat van de wereld, oaus. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en SOS-ber. 23 1524.00 Gram TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.35 Progr. v. jonge mensen. 21.10 Bezoek aan een ryschool ln Den Haag. 21.30 Progr. over sieraden. 21.50 Epiloog. BUITENLANDSE RADIOPROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork.conc. 12.55 Weerher. 13.00 Nws. 13.10 Meded. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Klankb. 15.00 Liohte muz. 15.45 Kritieken 16.30 Operamuz. 16.45 Oaus. 17.00 V. d kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sportber. 18.45 Mannen koor. 19.00 Lichte muz. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gram. 22.00 Caus. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koersen. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Motorraces 12.15 Orgel spel. 12.30 Nws. en V. d. arb. 13.00 Mo torraces. 13.30 Nws. en lichte muz. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 14.30 Nws. 15.00 Lichte muz. 15.25 Paardenraces 15.40 Lichte muz. 15.45 Gevar. muz. 16.30 Nws. en: mrs. Dale's Dagboek. 16.45 Lichte muz. 17.00 Idem. 17.30 Nws. en lichte muz. 18.00 Gevar. progr. 18.30 Nws. 18.45 Hoor spel. 10.00 Journ. 10.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en ge- progr. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Nws. lichte muz. 22.00 Licht progr. 22.30 Nws. 22.40 Jazz. 23.30 Nws. en cabaret liedjes. 23.55—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Volk&muz. 13.00 Nws. 13.15 Operette- muz. 16.00 Onk.oooic. 16.30 Oude muz. 17.00 Nws. 17.50 Gram. 19.00 Nws. 19.20 Könlg Lear, tragedie. 22.05 Nws. 22.30 Lichte muz. 22.50 Gevar. muz. 23.15 Ka- merrauz. 24.00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. FrankrUk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 13.15 Gram. 14.25 Hoorsp. 16.00 Gram. 17.15 Orgelre cital. 18.30 GTam. 20.05 Ork.conc. 22.00 Gram. 22.50 Amerikaanse uitz. 23.10 Ka- metrmuz. 23.5224.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 in.: 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen) 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les; 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Kamermuz. (Om 15.45 Duitse les) 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 16.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Pol. caus. 20.10 Moderne tyden. 20.40 Verz.progr. 21.30 Ballroom-ork. 22.00 Nws. 22.15 Is raëlitische uitz. 22.40 Oreelconc. 22.55 Nws. (-23.00). 484 m.: 12.00 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 14.15 Gram. 14.30 Orgelconc. 15.30 Gram. 16.05 Idem. 17.00 Nws. 17.35 en 18.32 Gram. 19.30 Nws. 21.00 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.10 Ork.conc. 22.55 Nws. WOENSDAG Pieterskerk: Avondgebed te 7$ uur nam. Acad. Ziekenhuis (kèrkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Marekerk. Evang. bijeenkomst. Spr. ds. J v. d. Wiel. 8 uur nam. Najaarsshow J C. 1 tot 10 uur nam. Advertentie. installaties voor auto's en trucks. Vraagt offerte by VERDAMSTRAAT 6 Voorzitter F.N.Z. tegen de produktiebeperking In zyn rede, waarmee de voorzitter van de Koninkiyke Nederlandse Zui- velbond F.N.Z., de heer G. H. E. M. van VVaes, de algemene vergadering van deze organisatie vandaag in de Rivièrahal te Rotterdam opende, ge tuigde hij van een vast vertrouwen in de toekomst van de Nederlandse melk veehouderij en de Nederlandse zuivel industrie. De heer Van Waes concludeerde dat er geen reden is om de produktie kunst matig te beperken, behoudens wellicht enige correctie in de prijsverhouding tussen krachtvoer en melk. Met nadruk vestigde hij de aandacht op de taak, die het Nederlandse zuivelbedrijf te vervul len heeft in de Europese Economische Gemeenschap op grond van het feit, dat ons land bij uitstek geschikt is voor de melkveehoudery en daarby op lage produktiekosten kan wijzen. Overigens drong spreker met kracht aan op een verdere verbetering van de produktie- methoden en op toenemende samen werking tussen de zuivelcoöperaties om het beste resultaat tegen de laagste kosten te verkrijgen. LOCKHEED „ELECTRA" DEMONSTREERT OP SCHIPHOL Herman Salmon, de chef-invlieger van Lockheed Aircraft Vliegtuigenfa- briek in Burbank Californië), zal als gezagvoerder fungeren van de met vier schroefturbines uitgeruste „Electra", die begin oktober voor een wereldtournee, welke twee maanden duurt en over een afstand van 40.000 km voert, van zyn basis in Californië vertrekt. Salmon heeft onlangs besprekingen met de KLM te 's-Gravenhage gevoerd over met de „Electra" op 9 en 10 oktober op Schip hol te houden demonstratievluchten. De KLM had dc voorkeur gegeven aan de dag van 7 oktober, de oprichtingsdatum van de maatschappij, maar het zeer uitgebreide reisschema liet geen wyzi ging toe. Antoniusclubhuis van Woerden en Zn. Stadsgehoorzaal. Expositie A. de Wits Handelshuls. 2—6 en 7—10 uur nam. DONDERDAG Gymnastieklokaal Kaasmarkt 1: In stallatie D. Zuiderveld, schoolhoofd Hoogl. Kerkgrachtschool. 8 uur nam. Leger des Heils (Hooigracht). Bezoek Gezinsbond uit Amsterdam. 730 uur nam. Levendaal 1Filmvoorstelling Huteh. Voorlichting. uur nam. Koolkapel. Evang. by eenkomst. Spr. dr. E' L. Schoonheim. 8 uur nam. Aula Asserstraat. Evang. byeenkomst. Spr. ds. D. J. Vossers. 8 uur nam. Antoniusclubhuis. Najaarsshow J. C. van Woerden en Zn. 8 tot 10 uur nam. Rehoboth. Ver. voor Experimentele Ra dio-onderzoek in Nederland. 8 uur nam. Johan de Wlttstraat 34. E»roefles spre ken in het openbaar. 8.15 uur nam. Stadsgehoorzaal. Expositie A. de Wlta Handelshuls. 26 en 710 uur nam. VRIJDAG RehobothLedenvergadering Nled. Ohr. Vrouwenbond. Spr. ds. W. van der Linden over Ohr levenskunst. 8 uur nam. Aula Boshuizerkade. Evang. byeenkomst. Vraaggesprek o.l.v. dr. P. L. Schoonheim. 8 uur nam. Oegstgeest. Terrein Zendings hogeschool. Padvindersmarkt. 7.3011.30 uur nam. Voorschoten Gebouw Chr. Be langen. Floraliatentoonstelling 810.30 uur nam. ZATERDAG St. Anthonius Clubhuls. Toneelgroep: „Pulchrl Studio" „WIJ weten niet alles". 8 uur ham. Openluchtsamenkomst omgeving Gas fabriek. Spr. ds. M. Ottevanger. 7.30 uur nam. Oegstgeest. Terrein Zendings hogeschool. Padvindersmarkt. 2.305.30 en van 7.3011.30 uur nam. Voorschoten Gebouw Chr. Be langen. Floraliatentoonstelling 810.30 voorm.' en 210 uur nam. ZONDAG Kleine Burcht ITysultreiklng kring concours Leidse E^ostdulvenver. „De Vrien denclub". 4 uur nam. Wassenaar (Dulnrell). Hónden rally Kynologenver. „Rijnland". 12.30 uur nam. MAANDAG In den vergulden Turk: Leden verg. R.-K. Middenstandsbond. Spr. J. van Zonneveld. 8 uur nam. Tltus Brandsmalaan 174: Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7* uur nam. DE BIOSCOPEN Trianon „Spaanse driften" („Les bljou- tiers du Olalr de Lune") 18 Jr. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Quo Vadls (14 Jr.) Werkd.: 2 en 8 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Casino „Het groene masker" (La mome verte de gris) 18 Jr.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Fraqulta". (18 Jaar). Liflo „School voor misdaad" (Violent playground") (14 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Doop der zonde" (Peyton Place) (18 Jr.) Werkd.: 2.30 8 uur; zond.: 2, 5 en 8 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.ejn. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.em. 11 oktober) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1. Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feestdagen 2-4 uur Prentenkabinet Klotosteeg: fotoexipo- sitie H. H. Baudert t/m 4 oktober dage lijks 2—5 uur n.m., zondagen en feest dagen gesloten. De avond- en nachtdienst der apotheken wordt waargenomen te Lelden door: Apo theek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 en te Oegstgeest door: Apotheek Oegstgeest, Wilhelmlnapark 8, tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Garmlsoh P. Zürloh Genève Locarno Rome Ajaccio Algiers Wenen Innsbruck Madrid Mallorca zwaar bew. licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. mist regenbul mist zwaar bew. mist half bew. onbewolkt zwaar bew. geh. bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt mist zwaar bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. P. dB a ri •o c a max. te gisterei neersl. 24 uur no 3 12 2 n 2 14 0.6 a 1 15 0 n 6 18 0.4 windstil 16 1 nno 2 20 0 nnw 2 18 4 windstil 20 0 n 2 18 0 nno 4 21 0 no 2 28 0 windstil 27 0 n 4 25 0 nw 5 21 0.7 windstil 23 0 wnw 1 23 0 windstil 22 8 nnw 2 24 0 windstil 26 0 O 1 25 0 zo 2 29 0 no 1 27 0 zw 1 31 0 windstil 25 0.1 O 2 25 12 windstil 33 0 n 4 30 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2