LET OP! ROMANCE KOMT BIJ U THUIS! Zwemmen van Hoogveld in de halve finale 100 m. vrije slag openbaring Cockie Gastelaars ongenaakbaar MAANDAG 1 SEPTEMBER 1958 Europese zwemkampioenschappen (Van onze speciale verslaggever) Er Heerste zondagavond in de Nederlandse zwem- en waterpoloploeg een uitstekende stem ming. Op alle fronten waren op de eerste dag van de Europese zwemkampioenschappen, die in de ochtenduren op het Magrete-eiland te Boeda pest waren begonnen, door de oranje jongens en meisjes resultaten behaald, die alle reden gaven tot voldaanheid. Cockie Gastelaars zwom zich op indrukwek kende wijze met een tijd van 1 min. 4.7 sec. de Het waren voor Nederland de hoogtepunten van de openingsdag en het waren resultaten, die een goede basis vormen voor meer successen. Cockie Gastelaars was in de series ongenaakbaar met haar tijd, die ruim onder de 1 min. 5 sec. lag. De snelste concurrenten waren de frêle Zweedse Kate Jobson met 1.05.6 en de kleine Russin Ulvi Voog, die in de derde serie 1.06.2 op de klokken bracht. Daarna volgden, beiden met 1.06.4, de Engelse Diana Wilkinson en Greetje Kraan. De Schiedamse Cockie had een uitstekende start en keerde in 30.3 sec. voor Greetje Kraan. Na het keerpunt kon Greetje het enorme tempo van haar ploeggenote niet meer volgen en Cockie Gastelaars moest verder haar eigen race zwemmen. Zij deed dat op een wijze, die haar kennelijk ook zelf de overtuiging gaf, dat het hard genoeg ging. Zonder de eindsprint in alle feilheid door te zetten tikte zü rustig uitglijdend, met ruime voorsprong aan. De 100 meter vrije slag heren bracht vooral in de halve finales prachtige strijd. De lange Italiaan Paolo Pucci had tijdens de series in de ochtenduren al laten zien, dat hij niet per ongeluk als nummer een op de Europese ranglijst staat. Nadat de Rus Poletvoj en de Hon gaar Dobay in de voorgaande series met resp. 57.8 en 56.9 hun grote klasse had den getoond, won Pucci in de mooiste crawlstyi, die men zich denken kan, de vijfde en laatste serie in 56.3 sec. Theo Hoogveld was in de derde serie goed met Dobay meegegaan en de 58.3 sec. van de lange Amersfoorter was meer dan voldoende voor een plaats bij de zestien zwemmers, die 's avonds de halve finales gingen uitvechten. Pucci was in de eerste halve finale de laatste zwemmer, die zijn startblok ver liet. Maar dat verlies heeft hü op zijn baan tussen de Duitser Voell en de ver rassende Fin Kayhko ruimschoots goed gemaakt. Met 56.1 sec. verbeterde hij het Europese record, dat nog steeds met 56.2 sec. op naam stond van Alex Jany, 11 jaar geleden in het zoutwaterbad van Monte Carlo gemaakt. Openbaring Het zwemmen van Hoogveld in de tweede halve finale, waarin ook Herman Willemse zich via een serietijd van 59 sec. had geplaatst, was een openbaring. Weer lag hij naast de Hongaar Dobay met aan de andere kant de Duitse kam pioen Baumann en weer bleef hfj deze snelle rivalen, vlak langs de kurklijn zwemmend, goed volgen. Bij het keer punt nam hij nog de vierde positie in en terwijl wij ons op de tribunes afvroegen of de man van Neptunus het hoge tem po, dat in baan vijf door de Rus Pole- voj werd aangegeven, zou kunnen vol gen, begon Theo aan de eindspurt, die het ganse stadion overeind bracht. Men wees elkaar op die hoog op het water liggende Nederlander, die een halve lengte op Baumann nam en samen met Dobay een adembenemende aanval op Poletvoj inzette. Het lukte niet, maar de laatste tien meter waren zo hard ge gaan, dat de Rus nauwelijks een halve armlengte eerder aantikte dan Hoogveld en Dobay, die als tweede en derde wer den geplaatst in dezelfde tijd: 57.4 sec. Herman Willemse had zich in deze strijd niet kunnen handhaven: hij werd als zevende in 59.3 in zijn halve finale uitgeschakeld voor de eindstrijd van vandaag.- Kolesnikov stelt teleur De 200 meter schoolslag heren, waar van op deze eerste dag eveneens series en halve finales werden verwerkt, lever de geen uitzonderlijke tijden op, doch wel de verrassing van het moeilijke en matige zwemmen van de kersverse Euro pese recordhouder, de Rus Kolesnikov. Met 2.44.1 plaatste hij zich als zevende in de finale, waarvoor de titelhouder Bodinger, in 1954 Oostduitser, thans lid van de Westduitse ploeg, weer favoriet is. Overigens toonden de tijden op de schoolslag aan, dat Nederland noch met Mensonides, noch met Kroonenburg een kans op een finaleplaats had gehad. Indrukwekkend Het grote zevendaagse festijn begon met een indrukwekkende opmars. De Roemeense ploeg was na een gemeen schappelijke maaltijd als slot van de landenontmoeting met Zweden enkele dagen geleden vrijwel voltallig het ZWEMMEN Henny van de Velde won strijd om Schelde-beker Het 14-jarige Hilversumse zwemster- tje, Henny van de Velde, heeft zater dag de 15e wedstrijd om de Schelde- beker gewonnen. Zij zwom de ca. 5000 meter op de Wester-Schelde tussen Breskens en Vlissingen in 1 uur 23 mi nuten en 4.4 seconden en bleef haar voornaamste concurrent, Dreyer van HPC uit Heemstede, bijna een halve minuut voor. Voor de kust van Vlissingen, waar een vrij sterke eb-stroom stond, kwam Hen ny van der Velde met krachtige slagen naar voren. En in de laatste 300 meter zag zij kans haar mannelijke rivalen te verslaan. Het Hilversumse meisje werd bij haar aankomst luid toegejuicht door de vele toeschouwers, die op de boulevard het laatste gedeelte van de wedstrijd volg- den- Bij de 6tart had zich nog een incident voorgedaan. Een motorsloep van de ma rine met acht personen, onder wie vier kinderen, aan boord sloeg name lijk om en verdween in de golven. Alle opvarenden konden gelukkig worden ge red. De uitslag was: 1. mej. Henny van der Velde (De Rob ben. Hilversum) 1.23.04.4, 2. R. Dreyer (HPC, Heemstede» 1.23.33.6, 3. J. Dlrkse (Luctoret Emergo, Middelburg) 1.23.34.5, 4 S. Ventevogel (De Zeehond, Vlissin gen) 1.25.03.0, 5. Rein Prins (DJK, Am sterdam), Lamb HOOGVELD verrassing slachtoffer geworden van een voedsel vergiftiging, waardoor Roemenië genood zaakt was zich terug te trekken. Het aantal landen was daardoor terug gebracht tot 23. Het was een fleurig schouwspel, d< ruim 600 deelneemsters en deelnemers rond het nog stille blauwgroene water snelste tijd ooit in Hongarije gemaakt in de finale van de 100 meter vrije slag, Greetje Kraan met 1 min. 6.4 sec. minder in vorm, plaatste zich eveneens voor de eindstrijd en Theo Hoogveld verraste vriend en vijand door via de halve finales de finale op de 100 meter te bereiken in de uitstekende tijd van 57.4 sec., voor 50 meter banen een officieus Nederlands record. Bovendien speelde het Nederlands zevental een goede partij waterpolo tegen Groot-Brittannië, dat met 4^-2 werd verslagen. cheren. De rij werd geopend door de kleine Oostenrijkse afvaardiging en steeds klaterde het applaus op wanneer een nieuwe groep zich uit de schaduw van de tunnel onder een der tribunes opmaakte. Applaus voor de Duitsers - voor de Westduitsers het meest - applaus voor de Italianen, de Engelsen, de char mante Zweedse zwemsters in hun helgeel en blauw gekleurde uniform, voor de Fransen en voor de Russen, maar een ware ovatie voor de grote in fel oranje trainingspakken geklede Nederlandse groep, die hier zeer populair blijkt te zijn. Uitslagen 100 meter vrije slag dames: le serie: 1. Wilkinson (GB) 1.06.4, 2. Steffin (Did) 1.07.2. 3. Takacs (Hong.) 1.07.5. 2e serie: 1. Cockie Gastelaars (Ned.) 1.04.7, 2. Greetje Kraan (Ned.) 1.06.4, 3. Winkler (W. Did.) 1.07.7. 3e serie: 1. Voog (Rusl.) 1.06.2, 2. Grin- ham (GB) 1.06.6, 3 Valle (It.) 1.10.2. 4e serie: 1. Jobson (Zweden) 1.05.6, 2. Larsson (Zweden) 1.08.6, 3. Haase (Did.) 1.08.6. In de finale komen uit: Cockie Gaste laars, Greetje Kraan, Jobson, Wilkinson, Voog, Steffin, Takacs en Grinham. 100 meter vrije slag heren: Halve fi nales: le serie: 1. Pucci (It.) 56.1 sec. (nieuw Eur. record), 2. Voell (W-Dld.) 58.4 sec., 3. Kayhko (Finl.) 58.5 sec., 4. Sorokin (Rsl.) 58.6 sec., 5. Salomon (Po len) 59.1 sec., 6. Gregor (O-Dld) 59.2 sec.. 7. Kamoun (Fr.) 59.4 sec., 8. Mc- kechnie (GB) 60.2 sec. Tweede serie: 1. Polevoj (Rusl.) 57.1 sec., 2. Hoogveld (Ned.) 57.4 sec., 3. Do bay (Hong.) 57.4 sec., 4. Baumann (W- Did.) 58.5 sec., 5. Voros (Hong.) 59 sec., 6. Perondini (It.) 59.3 sec., 7. Willemse (Ned.) 59.3 sec., 8. Lindberg (Zweden) 59.3 sec. Voor de finale hebben zich geklasseerd de snelste acht t.w. Pucci, Polevoj, Do bay, Hoogveld, Voell, Baumann, Kayhko en Sorokin. 200 meter schoolslag heren: eerste halve finale: 1. Bodinger (W-Dld.) 2. 42.8, 2. Maluk (Oost-Dld.) 2.43.6, 3. Enke (Oost-Dld.) 2.43.7, 4. Antonian (Rusl.) 2.43.9. Tweede halve finale: 1. Lazeri (It.) 2 42.-, 2. Klopotovski (Polen) 2.43.6, 3. Ko lesnikov (Rusl.) 2.44.1, 4. Troger (W- van het grote wedstrijdbad te zien mar- Did.) 2.44.4. Het ivciterpolotoernooi Nederland startte met zege op zeer matig Brits zevental (Van onze speciale verslaggever) Het Nederlands waterpolozevental is het toernooi om de Europese titel met een 42 overwinning op Groot-Brittannië begonnen. Het was een zege op een zeer matig spelend zevental en indrukwekkend zijn de cijfers dan ook niet. Maar het Nederlandse team speelde deze wedstrijd, die door de Spanjaard Batalle beslist onvoldoende werd geleid, met een uitstekende spelopvatting, goede combinaties en goed plaatsen. En daarom heeft dit eerste optreden in het prachtige bassin van het zwemstadion hoop gegeven op een redelijk resultaat, hoe nadelig de nieuwe groepsindeling na het zich terugtrekken van de Roemeense ploeg voor Nederland ook is (onze landgenoten zijn thans ingedeeld met Hongarije, België en Groot- Brittannië) en hoe vaak een dergelijke goede start in vorige toernooien ook de gunstige voorloper van een serie zeer slechte wedstrijden heeft betekend. Zeilwedstrijden op Westeinder (Van onze zeahnedewerker) Bijzonder geslaagd zijn de door de zeilverenigingen die aan de Westeinder- plas hun domicilie hebben, georganiseer de wedstrijden voor Ronde-Platbodem en R.O.R.C.-jachten. Voor het wedstrijd comité was vooral de omrekening van de gezeilde tijden tot berekende tijden een zware rekenar(j, omdat ook ongemeten Ronde jachten ingeschreven waren. Ge zien het grote enthousiasme waarmee in deze wedstrijden gezeild werd, was het evenwel een uitermate dankbare taak en het moet wel een voldoening zijn voor de organisatoren, dat het aantal in schrijvers voor dit zeilevenement jaar lijks belangrijk stijgt. In de Rorc-jachten kwam tot uiting diait bepaalde jachten bij het l'idhte weertype in dergelijke korte wedstrijden uitgesproken in het voordeel zijn en dat een tijdcorreotie bepaald dooi' aJlle fac toren van het jaohit, dit niet redht kan trekken. In de OB en OC jachten was dje Maart je van de voorzitter van het Stamboek Ronde en Platbodemjachiten uitgesproken de snelste. In beidie wed strijden werd de Maantje eerste voor de Bries van H. J. de Vries en de Jonige Jaap van J. T. ten Doesschiate. De hoofdprijs was vanzelfsprekend voor genoemde voorzitter, de heer C. J. W. van Waning In klasse III van de RORC-jachten kon de Hollandia VI van L. Solle-vis met zijn hoge .gating" het za terdag niet bolwerken tegen de snelle Saluki van J. H. v. d. Ster, die ook de zondagwedstrijd won ditmaal voor de Coninkskint. bestuurd door zijn ontwer per „King"Pfeiffer en de Imatra van R. Th. Doorn. In klasse lil van de RORC ging het tussen de Marijke het nieuwe schip van de ex-Valkenzeiler W. Metelerkamp Oappenberg en de Turan van R. Th. Keegstra. Keegstra won zaterdag voor Metelerkamp Cappenberg, derde werd de Auster van G. J. Dunnebier, gevolgd door Piraat van J. A. van de Hauten en Strömhaxa van ir. F. van Eek. Zondag werd Metelerkamp Cappenberg winnaar en daardoor met gelijk aantal pumten hoofdprijswinnaar voor Keegstra die achter zich had na omrekening de Rad ja van C. G. v. d. Bosch, de Piraat van J. A. v. d. Hauten en de Gril van W. J. Hietberg. Verdere uitslagen: Sta versie jollen, zaterdag: 1. Holle blok-W. van Werkhoven; 2 Oamtoria-K. E. Meyer. Zondag: 1. Holleblok: 2. de Razende Bol-J. H. Termets. Hoofdprijs: W. van Werkhoven. Ronde en Platbodem jachten A. zater dag 1 Sylnocht-H. Wester huls: 2. Peep- J. v. Viersen; 3. Frans Naerebout-A. J. die Haas: 4. Lachende Leeuw-J. v. Öl- phen. Zondag: 1 &tanfrie6-A. de Vries; 2. Vier Gezusters-J. ter Gast; 3. Syl- nocht; 4. Rana-W. Mterrienboer. Hoofd prijs: Sylnocht. Ronde en Platbodemjachten B. zater dag: 1. Ploegertje-mej. C v. Mierlo. Zondag: Waterman-E. Hertiberger Schouwen, zaterdag: 1. Joke-R. Kete laar; 2. Zilvermeeuw-K. Suyk jr. Zon dag: 1. Vrouwe Marljtje-D "Hubbellng: 2. Zuiden wind-Av. Vierseh; 3. Fatia- F. Engelsma. Het Nederlands zevental heeft in Boedapest het voordeel te kunnen spe len, zonder dat er eigenlijk iets bijzon ders van de ploeg wordt verwacht. Die ongedwongenheid kwam in het spel tegen de Britten duidelijk tot uiting. Er werden zelden domme dingen gedaan, er werd met overleg en met felle zui vere passes samen gespeeld en de vele onbegrijpelijke en vaak zeer onrecht vaardige beslissingen van de arbiter deden de jongens het hoofd niet ver liezen. Vooral in de eerste helft kreeg het spel daardoor een gaafheid, die men lang heeft kunnen constateren. Binnen enkele minuten hadden onze landgenoten met 20 de leiding. Een verkeerd geplaatste bal in de Britse ver dediging werd door Harry Vriend han dig onderschept en een tel later vloog een laag over het water glijdend schot onder de vergeefs uitgestoken rechter hand van doelman Johnson. Het was het eerste resultaat van een periode van grote druk op het doel van Groot- Brittannië, dat nog enkele malen met schoten op paal en lat werd bestookt alvorens een goed spelende Hans Muller na opzwemmen met een prachtige druk- bal er 20 van maakte. Het gebrek aan stootkracht in de Britse ploeg werd treffend gedemon streerd toen Harry Lamme het water moest verlaten, en zeker zeven of acht vergeefse aanvallen op de kooi van doelman Ben Kniest werden onderno men voor midvoor Johnes de nume rieke minderheid kon uitbuiten (2—1). Nederland bleef met uitstekend op bouwend spel, waartoe de tegenstanders overigens alle gelegenheid boden, de strijd beheersen. Toen Haro Ran na goed afnemen In het achterveld een rush kon ondernemen, kreeg aanvoer der Lamme zijn kans om met een hard flitsend schot in de hoek de ruststand op 31 te brengen. Na rust werd de dekking van de Britse defensie wat steviger en feller en het aanvankelijk zo glad lopende sa menspel werd nu wat minder geache veerd. Hans Muller kreeg een schijn baar niet te missen kans na goed werk van Ran, maar zijn schot werd door de paal gekeerd en toen hij de bal onmid dellijk weer op de hand kreeg ketste ook nummer twee van het houtwerk terug. Eerst werd Lamme door de einde zwom Muller zich vrij om de stand op 42 te brengen. In de laatste minuut werd rechtsachter Fincham uit het water gezonden, doch de tijd voor een vijfde treffer was te kort. Besloten is, dat de twee best geplaatste ploegen van de groep A en B tezamen de halve finale-groep zullen vormen, evenals de twee best geplaatsten van de groepen C en D. Dit betekent, dat wan neer het Nederland zou gelukken met de andere favoriet uit dezelfde groep, Hon garije, over te gaan, onze ploeg in de halve finalegroep zal komen met vrij wel zeker Zuid-Slavië. Nederland zal dus van de twee wedstrijden tegen Hongarije en Zuid-Slavië er tenminste een moeten winnen om in de finalegroep te kunnen komen. Overige polo-uitslagen: Groep A: HongarijeBelgië 70, Ne derlandGr.-Brittannië 42. Groep B: W.-DuitslandPolen 52, Z.-Slavlë—Bulgarije 8—1. Groep C: RuslandO.-Duitsland 52. Groep D: ItaliëFrankrijk 73. VOETBAL Arol-toernooi Voor de 36e maal heeft AFC de tradi tionele wedstrijden om de Arol-beker georganiseerd. De uitslagen luiden: HFCDWV 1—4, HBS—ZAC 0—2, Ro- bur et VelocitasZeeburgia 41, UW AFC 1—2. Het programma voor de volgende week luidt: ZAC—AFC en DWV—Robur et Velo citas, alsmede de finale. Om de Zilveren Bal Op het terrein van HW te Den Haag werden gisteren voor 2000 toeschouwers de wedstrijden voor de eerste ronde van het toernooi om de „Zilveren Bal" ge speeld. De uitslagen waren: Quick (H)—RFC 3—0, HVV—VUC 2—3, DCGCVV 02, HerculesLaakkwar tier 03. Het programma voor de halve finales, die op zondag 7 september a.s. worden gehouden, Is: QUICK (H)—VUC, Laakkwartier—CW. Lugdunum zal dit seizoen aan de in terregionale competitie West voor spe lers van 16—18 jaar deelnemen. Zoals Nederlandse estafette-kampioenschappen Dames van Leidse Bataven liepen nieuw record 3x800 meter scheidsrechter de kant opgestuurd en bekend was dit het vorige seizoen ook nu scoorde de Britse ploeg onmiddellijk reeds met U.V.S. het geval, door Mc Gonacte. Het was 3—2 en de Dinsdagavond a.s. heeft op het Lug- overwinning was dus nog verre van dunumterrein een ontmoeting plaats veilig. Maar het verschil In klasse ver- tussen Jeugdelftallen van H.B.8. en zich niet. Kort voor het1 Lugdunum, De Rotterdamse Atletiekvereni ging Hollandia heeft bij de dames een fraai resultaat bereikt tijdens de Nederlandse estafettekam pioenschappen. De Rotterdamse dames wonnen met totaal 18 pun ten de mevrouw Dieben-Koning beker en dat betekende het maxi mum aantal punten dat te behalen viel. Het Amsterdamse Sagitta werd tweede met 14 punten. Hollandia zegevierde op de 10 x 100, de 4 x 100 en de 4 x 200 meter met ruime voorsprong en hield de beker voor een jaar in de prjjzenkast. Bij de heren was de strijd bijzonder fel. AAC (Amsterdam) met atleten als Henk Visser weer hersteld Albert Hofstede, Piet Yska en Hans Grie>k en het Eindhovense PSV met Eef Kamer beek, Henk Haus en Anton van Dorst hebben tot het uiterste gevochten om de Herman van Leeuwenbeker. Uiteindelijk won PSV met 1 punt verschil. (PSV 15 punten, AAC 14 punten), doch AAC diende een protest in voor de diskwali ficatie op het nummer 10 x 100 meter. Er bestaat dus nog alle kans dat de beker alsnog aan de Amsterdammers zal worden toegewezen. Twee records zijn er deze dag op de Hntelbaan Oost te Amsterdam scher per gesteld, namelijk de 4 x 100 meter meisjes door de Celebesatletes Els Bakker, Tlnl Hoyer, Wil Los en Joke Büleveld, die met 52.3 sec. precies een seconde onder het oude record van het Roosendaalse Thor bleven en door De Sextet uit Rotterdam tijdens \bodemjachten op de Westeinder- de wedstrijden voor ronde en plat-1 plassen. Koosje v. d. Stadt op dreef Lichtweerzeilers kwamen aan hun trek op de Mooie Nel (Van onze zeilmedewerker) De nationale zeilwedstrijden, georganiseerd door de Haarlemse Jachtclub en de Haarlemse Zeilvereniging vonden het afgelopen weekeinde plaats op de Mooie Nel en het Noorder Buiten Spaarne. Veel wind was er niet en de lichtweerzeilers konden dus voldoende aan hun trekken komen. Vooral zondagmorgen tijdens de tweede wedstrijd van de serie van drie, was het stil en soms volledig windloos. In de middag kreeg het zuchtje een draaiing en kwam ten slotte vrij constant uit het oosten door. Het weer lokte vele Haarlemmers naar het Spaarne om te genieten van het fleurige schouwspel, dat de traag voorbijtrekkende velden wed strijdschepen boden. Ondanks de stilte werd er uiterst geconcentreerd gevaren en er werden door sommige zeilers opmerkelijke resultaten behaald. Stadt en Hein Coops als eerste en tweede al spoedig ver voor het veldi. Na hein fi nishten D. Groot en E. Hofkes. Hert zon- diagsklass&ment was: 1 mej. K v. d. Stadt; 2 H. Coops; 3. E. Hofkes'; 4. J. Yff. Lamig hield in de 12 voetsjollen zater dag E J. Haverkorn vam Rijswijik de leiding' in handen, maar op den duur moest hij toch zwichten voor de verbe ten aanval dóe F. H. Daniels op hem in zette. Mej. Hageman, die zich constant naar voren gewerkt had werd derde voor J. Sweerts de Landas. Zondagmor gen lag Daniels aanvankelijk derde ach ter Sweerts de Landas en P. Nieuwen- huizen, maar ook mu forceerde Daniels zich weer een doortocht naar de over winning voor Sweerts de Landas, W. Huisimigih en mej. M. E Iloitrop. In de middiagwedstrjjid ging het we derom opgelijke wijze, want nu poogden mej. Holitrop en A. J. van Beekfum aan Daniels de doortocht te beletten maar ook nu tevergeefs. Haverkorn van Rijs wijk werd tweede met achter zich mej, Holtrop en mej. Haigeman. Ih de Valkenklasse wooi zaterdag O. Dral met zijn nieuwe schip de Strijd: maar in de volgende wedstrijden kwam hij er tegen Leo de Wit niet meer aan te pais. Deze zeiler won in het zondag- klassement do strijd door twee eerste plaatsen. In punten volgden hem R. Engelibracht, J. W. Beekhuis en J. Rruy- er. Na een overwinning op zaterdag in de 12M2 Sharpies moest W. Guldemond in de beide zondagwedstryden de meer dere zien in Bart Knaan. In de Vrijheidsklasse kwam er in Iedere wedstrijd! een andere overwin naar uit de bus. Zaterdag was dat H. Schmitz jr., zondagmorgen H. Elhorst en zondagmiddag E. Timme. Het zon- dagkkussemient gaf Elhorst de hoogste eer. Na hem volgden E. Timme, H. Schmitz en W. Tromp. Verdere uitslagen: OlympiaJollen: zaterdag: 1. K. J. Huss- laige; 2. P. C. Loogiman; 3. S. Wdjlsenibeek. Zondlagkllassement: 1 K. J. Husslage; 2. P. C. Loogiman; 3. J. 'P. Loogiman. 16M2 Streepklassezaterdag: 1. W. v. d. Horst; 2 J. J. Botterweg; 3. P. Muus- se. Zonidagklassèment: 1. J. Rakiker; 2. W. Spaargaren; 3. P. Muusse; 4. W. v. d. Horst. 16M2 Puntklasse: zaterdag: 1. C. H. Kil/pp Zondag: 1. J. van Bergen. Jeuïg'dklaesezaterdag: 1. Fred Im- hoff; 2. Tj. de Vries; 3. J. Koolmeyer. Zonda.gklaseement: 1. Fred Imhoff; 2. Tj. de Vries; 3. H Bron. Mej. Koosje v. d. Stadt stak met kop en sohoudiers boven haar concurrenten in de SterrukLasse uit en driemaal zege vierde zij met een grote voorsprong. Meer strijd moest F. H. Daniels leve ren in de 12 voetsjoïien' maar ook hij werd driemaal achtereen overwinnaar. In het slecht bezette Flying Dutch- manveld won G. A. S. Jongeneel alle wedstrijden op zijn gemak. Zaterdag gingen in de Sternklasse na het ronden ran de eerste boei drie v. d. Stadt's aan de kop naar het merkteken'bij de Liede op de Mooie Nel. Dat waren mej. Koosje v. d. Stadt, J. N. v. d. Stadt en J. H. v. d. Stadt. De jonge Hein Coops, zoon van een beroemde zeilvader kon dit v. d. S tadt - o v er wicht niet goed zetten en kundig kruisend maakte hij hier 'n einde aan. Toen J. N. v. d. Stadt meegenomen werd door een 12 M2 Sharpie, die even eens in die wedstrijd was kwam hij op de tweede plaats achter Koosje v. d. Stadt die met een voorsprong van dalê hónderd meter leidde. Na mej v. d. Stadt en Coops werden J. N. v'. d. Stadt en M. Gorter afgeblazen. Ook in de ochtendrace van zondag had mej. v. d. Stadt direct de leiding. Na een strijd met mej. A. de Wit nam E. Hofkes de tweede positie over. Ook D. Groot bevond zioh met Coops in de voor hoede, maar Groot werd gediskwalifi ceerd omdat hij een indringistart ge maakt had. De derde plaats was voor mej. A. de Wit en vier werd Hein Coops. In de laatste wedstrijd lagen mej. v. d. de dames van de Leidse Bataven, namelijk de zusjes Wil en Gerda Kraan en Rie de Winter, die met een tijd van 7 min. en 7 sec. op de 3 x 800 meter ruim onder de door de KNAU gestelde limiet van 7 min. en 30 sec. bleven. De uitslagen luiden: 10x100 meter dames: 1. Hollandia, Rotterdam, 2.08.5; 2. Sagitta, Amster dam, 2.11.4. 10x100 meter heren: 1. PSV, Eind hoven, 1.55.9. 4x100 meter meisjes: 1. Celebes, Den Haag, 52.3 (nieuw Ned. record); 2. Thor, Roosendaal, 52.4. 4x100 meter jongens: 1. HAV, Haar lem, 44.0; 2. AAC 1, Amsterdam, 45.4; 3. SIOS, Wassenaar, 46.0. 3x800 meter dames: 1. De Bataven, Leiden, 7 min. 07 sec.; 2. gemengde ploeg, 7.13.0. 4x100 meter heren: 1. AAC, Amster dam, 43.5; 2. V. en L., Den Haag, 43.7; 3. PSV, Eindhoven, 44.-. 4x300 meter Jongens: 1. ACC 1, 2.30.9; 2. Celebes, 2.33.6. 4x100 meter dames: 1. Hollandia, 49.1; 2. Celebes, 50.4. 4x1500 meter heren: 1. Thor, Roo sendaal, 16.22.2; 2. VIF, Hilversum, 16.33.8. 4x400 meter heren: 1. AAC, 3.23.1; 2. PSV, 3.27. 4x200 meter dames: 1. Hollandia, 1.46; 2. Sagitta, 1.49.8. De honkbalwedstrijd BelgiëNeder land, die te Antwerpen werd gespeeld, is met 18—6 door Nederland gewonnen. Geld is niet het belangrijkste Herb Elliott, de Australische wereld recordhouder op de m(jl en de 1500 I meter zei na afloop van een wed strijd te Malmoe, toen hem werd gevraagd wat hij dacht van het aanbod van de Amerikaanse pro- motor Leo Leavitt om voor een be drag van 250.000 dollar prof te wor den: „Geen circus voor mij, ik ben in het geheel niet geïnteresseerd, f Ik ben pas 20 jaar en heb nog min- f stens vijf jaar om dan mijn sport- loopbaan af te sluiten. Trouwens f mijn innigste wens is een Olympi- sche titel te winnen voordat ik af- a scheid neem. Geld is niet het be- J langrijkste ln de wereld".

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6