Steeds groeiend K. en O. zal weer grote activiteit gaan ontplooien Pitmanschool LET O ROMANCE KOMT BIJ U THUIS! FILMS De „grote vier" op het toneel; meestersolisten op concerten J. Machielsen Tulpeiikoniiigin Leni Quant naar Canada en de Verenigde Staten Ruimte wetgeving object voor internationale studie Pracht handen AMERIKA NEEMT NOG TIEN KERNWAPENPROEVEN VAN DEZE WEEK: 97ste Jaargang Zaterdag 80 augustus 1958 Tweede blad no. 29531' Viermaal bezoek van conferencier WimKan De Leidse Volksuniversiteit „K. en O." staat weer op het punt een enorme activiteit te ontplooien: het wordt ongetwijfeld een sei~ zoen, waarmee men eer zal inleggen! Tijdens een persconferentie hebben het bestuurslid de heer De Jong en directeur v. d. Pompe ons opnieuw staaltjes verteld van de bloei van deze Stichting, welke een unieke plaats in ons land inneemt en waarnaar zeker menige instelling in andere steden met een zekere afgunst doch tevens gerechtvaardigde bewondering opziet! Richter Haaser en Bela Siki, (resp. op 16 oktober, 22 januari en 12 februari) de zangeressen Elly Ameling en Lois Marshall (de verrassing van het vorige seizoen!), resp. op 16 oktober en 20 no vember) en de violisten Herman Kreb- bers en Theo Olof, wie op 23 april in verband met hun jubileum een hulde ten deel zal vallen. Zij spelen dan o.a. het dubbelconcert van HenkBadings. Gelijk reeds gemeld brengt Van Ot- terloo als muzikaal evenement in deze serie de ..Petite Symfonie Concertante" van Frank Martin met piano-cembalo- en harpsolo. Lois Marshall zingt op die avond (20 november) liederen van Mendelssohn, Mahlxer, Duparc en Mar tin. Dit concert belooft een hoogtepunt te zijn! Vervolgens worden de groene kaart houders geconfronteerd met een serie van drie populaire concerten, te geven door het R. Ph. O. en het R. O. onder leiding van Flipse en Van Otterloo, waarop zich o.a. twee solisten van we reldreputatie doen horen (de derde is nog onbekend), t.w. de pianisten Cor de Groot en onze in Parijs wonende landgenoot Daniël Wayenberg. Men ziet dus, dat K. en O. niets on beproefd laat, om ook de groène kaart houders met het beste van het beste kennis te doen nemen. In een volgend artikel vertellen wy U het een en ander over de komende spe ciale filmvoorstellingen, cursussen er lezingen, te geven door bevoegde do centen, waarvoor de interesse eveneens intens is. Wat zegt U van de volgende cijfers? Het meer dan 10.000 leden tellende K. en O. trok in 't seizoen '56'57 37.932 be zoekers aan voorstellingen en concerten, cursussen enz. In het seizoen '57'58 bedroeg dit aantal 40.116, ongeacht de 5245 leerlingen van Middelbare- en ULO-scholen, die de 10 schoolvoorstel lingen bijwoonden, waardoor het totaal aantal op niet minder dan 45361 kwam te staan! Het gezamenlijk aantal „activiteiten", waarbij talencursussen van 22 lessen, werkcursussen van 10 lessen en luister cursussen van 2 4 lessen als één acti viteit zijn gerekend, bedroeg resp. 159 en 164. Er is dus nog steeds een opmer kelijke groei en een stijgende belang stelling, ook al was het afgelopen sei zoen in economisch opzicht beste dingsbeperking, recessie, goretre ar beidsreserve enz. stellig minder gun stig. Het spreekt vanzelf, dat de onge veer 100 subsidiërende bedrijven daar van in de eerste plaats de gevolgen on dervonden. Die groei is dus bepaald verrassend, te verrassender, wanneer men bedenkt, dat ook de televisie een duit in het zakje gooit. Desondanks staat het als een paal boven water: de voorkeur blijkt tóch uit te gaan naar het „échte"! In dit verband zijn ook de volgende verheugende cefers leerzaam: het aan tal deelnemers aan luistercursussen, ta lencursussen, werkcursussen en het aan tal bezoekers aan lezingen bedroeg niet minder dan 4372, tegen 4272 in het sei zoen daarvoor. De „zelfwerkzaamheid" domineert dus over het „lijdelijk toezien"! Men kan gerust zeggen, dat K. en O. zich tot een cultureel centrum van Zuid- Holland heeft ontwikkeld, gezien de vele bezoekers aan de manifestaties uit de gemeenten buiten Leiden. Daarvan zou een speciaal statistiekje boekdelen kunnen spreken! Toneel In dit artikel iets over twee belang rijke factoren van het K. en O.-werk: toneel en muziek. Wat het eerste betreft: de „grote vier" zullen weer vertegenwoordigd zijn, d.w.z. de „Haagse Comedie", de „Neder landse Comedie", het „Rotterdams To neel" en de Toneelgroep „Theater" uit Arnhem. Men is in onze stad op toneelgebied zeer verwend en wenst alleen de cory- pheeën op de planken te zien, vandaar dat kleinere gezelschappen met minder bekende acteurs niet aan bod komen. Er zullen vyf toneelseries zyn, elk van vier toneelvoorstellingen, waarbij voor dit seizoen als nieuwigheid gememo reerd mag worden, dat er ook een „abonnement" zal zijn voor de groene- kaarthouders, dus de leden uit de be drijven. Ook voor hen spelen bovenge noemde eerste gezelschappen. Het repertoire is nog onbekend. Wel kan gezegd, dat de Nederlandse Comedie het seizoen zal openen met ,,'N Tik van de zon", toneelstuk in drie bedrijven, van de veel-gespeelde auteur H. C. Hun- ter, dat reeds in Londen tot een bijzon der succes is uitgegroeid. De hoofdrollen worden vertolkt door Han Bentz van den Berg, Mary Dresselhuys en Ko Ar- noldi, terwijl de regie berust bij Johan Remmelts. Tot veler vreugde zal in het komend seizoen Wim Kan voor de groene karat- houders driemaal in de Schouwburg op treden met een geheel nieuwe, door hem verzorgde conference (22. 23 en 29 de cember). Ook de gele kaarthouders zul len een maal van zijn grote gaven kun nen genieten. Bij voldoende belangstelling zal men wederom een voorstelling van de Ween- se IJsrevue in Den Haag mogen bijwo nen, terwijl het gezelschap van Johan Kaart. o.a. bekend door de populaire Potasch en Perlemoer-serie eveneens Willem van Otterloo introduceert Frank Martin's "Petite Symfonie Concertante" voor de groenekaarthouders zal op treden. Het is mogelijk, dat ook de Mu sical Comedy met Rijk de Gooyer en Johnny Kraaikamp naar hier komt. doch zekerheid daaromtrent bestaat nog niet. Ook de bekende voordrachtskunste nares Georgette Hagedoorn zal dit sei zoen van de party zijn. Muziek Mede op het gebied van de muziek zal K. en O. wederom in menig opzicht het „neusje van de zalm" brengen, waarby het moderne werk op voorzichtige wijze gedoseerd wordt en alleen composities gebracht worden, die haar bestaans recht reeds ten volle bewezen hebben, dus geen ongewisse experimenten! Daar is allereerst de „meesterserie" van zes concerten, te geven door het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse en Lovro von Matacic (tweemaal), het Re sidentie-Orkest onder leiding van Wil lem van Otterloo (driemaal) en eenmaal het beroemde kamermuziekensemble „II Collegium Musicum Italicum di Roma", onder directie van Renato Fasano. Deze virtuosen uit Rome spelen werken van Vivaldi, Albinoni, Corelli, Marcello e.a. Solisten op bovengenoemde concerten zijn de pianisten Stefan Askenase, Hans Advertentie Leiden, Maarsmanssteeg 8 Telefoon 20685 Treedt af als inspecteur L.O. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd heeft de heer J. Machielsen vandaag zyn werk zaamheden als Rijksinspecteur voor het L. O. in de inspectie Lelden neer gelegd. Hoewel er alle aanleiding voor ons zou zijn geweest om op deze plaats uitvoerig in te gaan op al hetgeen de heer Ma chielsen in deze functie voor het onder wijs in het algemeen en in de inspectie Leiden in het bijzonder heeft betekend, eerbiedigen wij de wens van de schei dende inspecteur om hieraan geen ge volg te geven. Bijzondere omstandigheden, welke ge heel in het persoonlijke vlak liggen, hebben de heer Machielsen ook af doen zien van een afscheid in het openbaar. In een schrijven heeft hy zich thans tot de gemeente- en schoolbesturen en de leerkrachten in de inspectie Leiden gericht, waarin hij allen dankte voor de prettige en vruchtbare samenwerking in het belang van het onderwijs zo veel vuldig ondervonden. PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN DUITS - ENGELS FRANS - SPAANS NEDERLANDS MIDDENST.OPL. Ned. Vereniging voer koeltechniek 50 jaar De Nederlandse Vereniging voor Koel techniek zal op 23 september in de Sleutelstad haar vijftigjarig bestaan vieren. Des ochtends zal in een bijeenkomst in het Kamerlingh Onneslaboratorium de gouden Kamerlingh Onnesmedaille worden uitgereikt, wélke werd toege kend aan het natuurkundig laborato rium der Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven wegens zijn bijdrage aan de ontwikkeling der koeltechniek door de constructie van een koudgaskoelma- chine. Na deze bijeenkomst is er een ont vangst door het gemeentebestuur ten stadhuize. In een buitengewone algemene ver gadering in ..De Lakenhal" zal des middags het 50-jarig bestaan der ver eniging worden herdacht. Prof. dr. ir. L. Vahl zal spreken over „de ontwikkeling van de koeltechniek" en dr. K. Reitsma over „Vijftig jaren". Na een receptie zal de dag worden besloten met een gezamenlijke maaltijd in „Avifauna" te Alphen aan den Rijn. Weer een Finse regering De Finse sociaal-democratische kabi netsformateur Fagerholm is er gisteren in geslaagd een coalitieregering te vor men met medewerking van vijf van de zeven partyen uit het departement. Alleen de communisten en onafhanke- lijken nemen geen deel aan het nieuwe Kabinet, dat verzekerd is van een meer derheid van 147 uit de 200 zetels van de Rijksdag. Buitenlandse Zaken kreeg de agrariër Virolainen, die ook vice-premier is, Financiën kreeg de conservatief Hete- maiekl en Defensie diens partijgenoot Wiherheimo. De kabinetsvorming heeft ruim zes weken geduurd. Stopzetting invoer peren in België Opnieuw is een Nederlands tuinbouw- produkt toegevoegd aan de rij van pro- dukten, welke niet meer naar België geëxporteerd mogen worden. Belgische autoriteiten hebben name lijk bekend gemaakt, dat met ingang van morgen de invoer van Nederlandse peren zal worden stopgezet. Vandaag is de laatste dag van inklaring. In de af gelopen dagen was er steeds een behoor lijke vraag van Belgische zijde naar Ne derlandse peren. De prijzen van het hoofdras, de Claps Favorite, vertoonden elke dag een lichte stijging. Leidse studente als bollenambassadrice Nu reeds ereburgeres van Kansas City... Een elegante, lichtblonde Leidse studente was gisteravond het mid delpunt van een ontvangst in Hotel „Wittebrug", te Den Haag. De ambassadeur van de Verenigde Staten te 's-Gravenhage en me vrouw Young en de afgevaardigde van de ambassadeur van Canada, de heer W. R. Hickman en diens echtgenote, kwamen afscheid ne men ter gelegenheid van haar ver trek naar de Verenigde Staten en Canada maandag a.s. Deze 23-jarige studente in de Franse taal, die reeds middelbare bevoegdheid en tolkendiploma cum laude verwierf is mejuffrouw Leni Quant. Zij werd uit 3000 kandidaten gekozen om dit jaar op het Noordamerikaanse vasteland als Tulpenkoningin namens de verenigde Nederlandse bloembollenkwekers op te treden. Zij is naast haar liefde voor talen zeer geïnteresseerd in mode, heeft het „showen" speciaal geleerd om mee te doen aan modeshows voor liefdadige doeleinden en ontwerpt bovendien bij voorkeur haar kleren zelf. Over zee echter zal zy by het aan bieden en propageren van Nederlandse bolbloemen. behalve het traditionele kostuum, ook tal van Nederlandse cou- turecreaties dragen. Bij haar afscheid is haar bij voorbaat reeds bij bezegelde oorkonde het ere burgerschap van Kansas City aangebo den. Deze waardigheid zal bij haar be zoek aldaar op 17 en 18 oktober beves tigd worden. Tussen 2 september en 24 oktober zal mejuffrouw Quant New York, Wash ington, Ottawa, Toronto, Montreal, Min neapolis, Denver, Salt Lake City, San Francisco, Tulsa. Kansas City, Dallas, Fort Worth en Birmingham bezoeken. Een reeks feestelijkheden en radio- en televisie-interviews staat op het pro gramma. Conclusie van colloquium Rusland onthield zich van uitspraak In de Rolzaal aan het Binnenhof te 's-Gravenhage is gisteren onder voorzitter schap van de heer Andrew 'G. Haley uit Washington, president van de Inter nationale Federatie van Ruimtevaartverenigingen die deze week haar negende internationale congres houdt te Amsterdam, een colloquium gehouden over de wetgeving voor de ruimte. Deze samenspreking, die om negen uur aanving en, met een korte onderbreking, tot by twee uur duurde, is voor een gedeelte van de vergadering o.a. bijgewoond door prof. mr. J. Donner, president van de Hoge Raad der Nederlanden, en sir Muhammed Zafrulla Khan, rechter in het Inter nationale Gerechtshof te 's-Gravenhage. Tydens het colloquium is een resolutie opgesteld, die aanvankelijk bestond uit twee wenselijkheden n.l. dat de wettelijke problemen die het gevolg zyn van de ruimtevaart moeten worden opgelost door een nieuw te vormen internationale organisatie en dat als onderdeel van de Internationale Federatie van Ruimte vaartverenigingen een permanente juridische commissie moet worden gesticht die alle vraagstukken welke samenhangen met de ruimtevaart moet bestuderen. Later werd daaraan toegevoegd dat de resolutie aan de secretaris-generaal van de Verenigde Naties zou worden toegezonden. Advertentie. De tekst van deze resolutie was ter vergadering samengesteld door gedele geerden naar het internationale congres van verenigingen van ruimtevaart. Ook de heer Malanovski, werkzaam bij de economische afdeling van de Sovjet- Unie in Nederland had, volgens de pre sident van de vergadering, de heer Ha ley, aan de samenstelling van de tekst medegewerkt. Toen de resolutie ter goed keuring werd voorgelegd, deelde de heer Malanovski mede er prijs op te stellen dat zijn naam als mede-samensteller werd weggelaten, omdat hy niet als of- Advertentie Tut*9Sct Hamea-Gelei Het Is de Hamemells die *t 'm doet VERKEER EN ALCOHOL. In de komende week houdt de plaat selijke Commissie van de Vereniging voor Alcoholbestrijding bij het Snelver keer V.A.S., in onze stad een propagan- claweek. Het is de bedoeling, de aan dacht te vestigen op de gevaren, die het gebruik van alcohol voor de veiligheid op de weg kunnen betekenen. BOUWFONDS NED. GEMEENTEN. In Den Burcht vond een vergadering plaats van de afd. Leiden van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. Gespro ken werd over de bouw van woningen aan de rand van het zuid-westelijke stadsdeel, aan het einde van de Vijf- Meilaan nabij de Boshuizerwetering. Het betreft hier de bouw van 31 eengezins woningen, ontworpen door architect D. L. Landman. Deze woningen zijn be stemd voor de spaarders, aangesloten bij het Bouwfonds. Tijdens bedoelde bijeenkomst heeft zich reeds een twintigtal deelnemers voor de koop van één dezer woningen opgegeven. In aanmerking komen zij, die in staat zijn de vereiste eerste stor ting, variërende van f 3275.- tot f 5500.- te voldoen en ook overigens over een voldoende inkomen beschikken om de maandelijkse rente en aflossing te stor ten. Het ontbrekende kapitaal wordt door het Bouwfonds in de vorm van een hypothecaire geldlening verstrekt, af te lossen in gelijkblijvende maandelijkse bedragen. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen op de Gemeentesecretarie, kamer 111. ficieel vertegenwoordiger dit colloquium bijwoonde, maar slechts als waarnemer! Een der leden van de officiële delegatie van de Sovjet-Unie naar het congres van de internationale federatie, de heer Ogorodnikov, was bij de aanvang van het colloquium in de Rolzaal aanwezig, maar later verliet hij de vergadering om in het Mauritshuis een kijkje te nemen! Bij handopsteken werd de resolutie aangenomen verklaard. Niet alle aanwe zigen staken ter goedkeuring hun hand op toen hun dit door de heer Haley werd verzocht. Op de vraag of er iemand te gen was kwam geen reactie. De heer Ha ley verklaarde daarna dat de resolutie met algemene stemmen was aanvaard, maar in werkelykheid heeft geen Russi sche gedelegeerde zich met de resolutie verenigd. LEIDERDORP Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dok ter A. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 24828. R< Prinses Irene in Utrecht (Speciale berichtgeving) Gisteren is Prinses Irene in Utrecht geweest. Min of meer officieel heeft Hare Koninklijke Hoogheid haar ka mers ten huize van mevrouw De Mon- chy op het Lepeenlburg bezocht. De verbouwing van het huis Lievendaal is ten einde en de groentijd bij de U.V.S.V. staat voor de deur. Het studentenleven gaat beginnen en Prinses Irene hoopt daarvan met volle teugen te genieten. Rechercheur als directeur Een rechercheur van de Apeldoornse politie heeft voor korte tfjd de functie van directeur van een fabriek waarge nomen. De eigenlijke directeur kreeg van twee mannen een grote party on gebruikte postzegels, kwitantiezegels en rentezegels aangeboden tegen dé helft van de werkelijke waarde, die ongeveer f200 bedroeg. Hij nodigde de mannen uit op zijn kantoor te komen en waar schuwde te voren de politie. Toen de on derhandelingen achter de rug waren en de zegels op tafel lagen werden de he ren gearresteerd door de rechercheur, die tydelijk de rol van fabrieksdirecteur speelde. Het waren een 44-jarige koop man en een 41-jarlge commissionair, die de zegels, die afkomstig waren van een diefstal in een fabriek te Eindhoven, in een café te Graven hadden gekocht. De mannen zijn overgeleverd aan de politie aldaar. Voor 31 oktober a.s. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft gisteren bekendgemaakt, dat men, alvorens de kernproeven te staken, nog onge veer tien proefnemingen zal doen. De commissie deelde mede, dat deze tien proefnemingen in de woestijn van Nevada met kernwapens van betrekkelijk geringe kracht zullen worden gehouden. Meer dan de helft der proeven wordt genomen met kernwapens van minder dan een kiloton (een kiloton staat gelijk met de kracht der ontploffing, die door duizend ton van de bekende springstof t.n.t. teweeg wordt gebracht)Het krachtigste kernwapen zal een ontplof fingskracht van twintig kiloton hebben. Met de proefnemingen, die in septem ber en oktober zullen worden gehouden en voor 31 oktober aa. voltooid zullen zijn, zal het voor 1958 door de V.S. op gestelde programma voor proefnemin gen met kernwapens, dat in mei j.l. is begonnen met de proefontploffingen op het atol Eniwetok en het eiland John ston in de Stille Oceaan, voltooid zyn. Verscheidene kernwapens zullen in ondergrondse tunnels tot ontploffing worden gebracht. De overige kernwapens zullen hetzij vanaf torens, hetzij onder aan ballonnen tot ontploffing komen. Bij de ontploffingen in tunnels zullen tevoren aan seismologen bepaalde, voor hen van belang zijnde gegevens, worden verstrekt. Kid from Texas Wie en wat was Billy, the Kid Rex Hy telde niet meer dan 21 lentes, toen aan zijn veelbewogen leven een einde kwamOndanks de kort heid van zijn bestaan zijn er talloze legendes en verzinsels rond zijn persoon opgebouwd. „Billy, the Kid" was althans in deze verhalen niettegen staande zijn jeugdige leeftijd een ver schrikkelijke revolverheld. Steeds was hij sneller en richtte hij beter met zijn dodelijk wapen dan zijn tegenstanders. Een en twintig kerven in zyn revolver gaven het aantal slachtoffers van zijn precisie, waar het doden betrof, aan. Het is nu allemaal alweer zo'n zeventig jaar geleden. Het wetteloze New Mexico van die dagen bestaat niet meer. Maar de legendes van de roekeloze en onver schrokken schutter uit Texas leven nog. Zij hebben een plaatsje gevonden in deze film, of misschien beter, ze hebben géén plaatsje kunnen vinden in deze Universal-rolprent. Deze is gemaakt met de vooropgezette bedoeling een einde te maken aan al die fabeltjes, maar een levensecht beeld op te hangen van de gebeurtenissen, die zich rond dat jeug dige en gevaarlijke persoontje hebben afgespeeld. Die overigens op zichzelf spannend en avontuurlijk genoeg waren om een spectaculaire, boeiende, maar ook harde film te waarborgen. Schön ist die Welt Rudolf Schock blijft Luxor Nog minstens één week blij ven de populaire tenor Rudolf Schock en Renate Holm in een kleurrijke rol prent de melodieuze liederen zingen, die de operettekoning Franz Léhar in zyn onvergetelijk meesterwerk „Schön ist die Welt" tot leven heeft gebracht. Het lachkanon van de infanterie Uitbundige vrolijkheid Lido De rekruut in het leger kan men steeds weer in de vrolijke films tegenkomen. Het ls nu eenmaal een IIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIM figuur, die zich by uitstek leent voor dolle kolder. En de titel van deze film dekt precies de lading. Will Stockdale mag dan een eerlijke jongen zijn, maar het buskruit uitvinden is niet bepaald zijn dagelijkse bezigheid geweest. En dit goedwillende, maar oerdomme ele ment wordt in de verlaten eenzaamheid van zijn boerderij opgespoord en mid den in het militaire leven geplaatst. Eigenlijk behoeven wij er dan niets meer over te vertellen. Het laat zich gemakkelijk begrijpen, dat de ene dwaze situatie de andere opvolgt, dat vrolijk gespot wordt met alle militaire verhou dingen en dat men een gezellig en on gecompliceerd uurtje van plezier beleeft. „Haar eerste liefde" Een échte Romy-film TRIANON Wie menen mocht, dat een film met Romy Schneider slecht zou aflopen, heeft het mis. Ook in „Haar eerste liefde" is dat niet zo, al komen de zaken pas op het aller laatste moment in orde. Ja: Romy Schneider is in deze film weer het aller liefste jonge meisje van 17! het ideaal van talloze mannen en vrouwen, kinderen ook, voor wie zij de „onschuld" belichaamt en het hoogtepunt der zoete charme betekent. Romy als de dochter van een hotel eigenaresse in het kurplaatsje Badenau, komt wel héél erg in de moeilijkheden te zitten, als haar moeder sterft. Dan verschijnen de erfgenamen, met méér aandelen dan zij zelf en met de daaraan verbonden veranderingen. Daar is bijv. de getrouwe oberkelner (Hans Albers), die in het hotel alle touwtjes in handen heeft en als een „vader" voor Romy is. Al spoedig komt hij in conflict met de nieuwe, jeugdige eigenaar, die zijn oog op Romy laat val len. Waar dit toe leidt er is voor Romy nog een andere kaper op de kust, een jeugdige volontair hoe de oberkelner op een schandelijke manier gedegra deerd wordt en hoe het bijna op een huwelijk uitloopt tussen Romy en de nieuwe hoteleigenaar, die haar daartoe wil dwingen door anders het hotel te verkopen, toont U deze vlotte,, deels ern stige. deels vrolijke film, waarin Romy volop gelegenheid vindt te beantwoor den aan alle wensen van het bioscoop publiek. Dan ls er vooral ook Hans Albers, on danks de naderende ouderdom toch al tijd nog vol jeugdig bravour. Als acteur heeft hij nog altijd veel ln zijn mars en hy betoont zich hier een uitnemend be schermer voor Romy. Het hotelleven ln Badenau is levendig getekend met een Amerikaanse zaken man in het centrum. Deze zorgt voor de juiste oplossing, brengt de oberkelner weer op zijn plaats terug, maar nu als directeur. Met wie Romy zal gaan trouwen, is niet zo moeilijk te raden.... Is er heerlijker gevoel van opluchting denkbaar, wanneer zij op de man van haar hart afsnelt en het leven eindelijk blij en zonnig wordt? Een échte Romy-film, waarin veel ver driet tenslotte in geluk wordt omgezet! En Romy's stralende lieflijkheid als steeds onweerstaanbaar is! Ou bist Musik Genoeglijke showfilm Casino „Du bist Musik"Het compliment in dit liedje, dat de titel voor deze kleurige rolprent leverde, wil len wij gaarne Caterine Valente geven. Zij is de muziek in deze muzikaal zwaar beladen film. Zonder te kort te doen aan de kwaliteiten van het ongetwijfeld voortreffelijke orkest van Kurt Edel- hagen. Caterine Valente is de spil, waarom deze uitstekende showfilm draait. Met haar, dan wel niet zo bijzon der fraaie, maar zeker uitzonderlijke en prettig aandoende, stem zingt zij een stevig aantal vlotte en vrolijke melo dietjes en laat daarbij zien. dat zij ook op de dansvloer verre van een beginne linge is. Met zulke veelzijdige actrices hebben de Duitse filmmakers al meer te maken gehad. Wij denken aan Marika Rökk, Clara Tabody e.a. Zij we ten er wel raad mee en bouwen er da verende showfilms omheen, vaak een lust voor oog en oor. Het komische ver haaltje van de knappe maar arme com ponist, die een ongeluk krijgt en dan wordt aangezien voor de verdwenen vorst van een imaginair operette-staatje heeft weinig om het lijf. Maar het is wel genoegelijk en dat is eigenlijk meer dan we in zulke films gewend zijn. Oude rotten als Paul Hubschmid en Grethe Weiser weten er zelfs enige charme aan te geven. Doch het is Cate- rina Valente die de show draagt, Haar talenten zijn echter groot genoeg om het geheel een stevige basis te geven.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4