„Bedrijfsleven zit te lang als een broedse kip op de contante eieren" kerko vraagt „Doe - het - zelf" - principe heroriëntering van het ambacht Stimuleren opgang van bedrijfsleven Nederlanders aan de lop van goochelkunst Wereldcongres in Wenen lli/J sla Axi en, «joecl, als H ei- Wfl A S op <W. De „Goveka" te Gouda geopend RTHBEHDE'S J.HIEUW ROOD Het UCI-bestuur heeft bezwaren tegen circuit van Zandvoort Sportsplinters Jan Derksen liet zich kinderlijk verrassen door Debakker CIRCUIT ZANDVOORT Elliott verbeterde wereldrecord 1500 ui. Tliiedemaiui: barrage met zichzelf V oetbalprogramma voor zondag a.s. 07ite Jaargang Vrijdag 29 augustus 1958 Derde blad no. 29530 Jaarbeursvoorzitter, dr. G. van der Walt (Van onze correspondent) „Een blik op de economische situatie van vandaag doet zien, dat een zekere mate van recessie geen ongezond verschijnsel genoemd mag worden, ja, haast als een noodzakelijke ontnuchtering op een toe stand van een lang overspannen economie moet worden beschouwd", aldus de mening van dr. G. van der Wal, voorzitter der Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht, die in een gistermiddag in de Dom stad gehouden causerie ter gelegenheid van de opening van de najaarsbeurs dinsdag a.s. de polsslag van Nederlands economische leven aftastte en het cardiogram ervan kritisch bekeek. Investerings aftrek en vervroegde afschrijvingen waren de bronnen voor de zelf financiering, waarmede men zich meende te kunnen onttrekken aan de greep van de fiscus door een wedloop van zich steeds weer her halende expansies. In enkele gevallen ervaart men nu, dat er in een aantal bedrijfstakken overcapaciteit is ontstaan, die een belangrijke druk op de markt uitoefent, zo vervolgde de economische diaqnosticus, dr. Van der Wal. Voor een stimuleren van de opgang van het bedrijfsleven is de weder invoering van de investeringsaftrek zeker van groot belang. Maar een aantal bedrijven ervaart, dat belas tingfaciliteiten alléén hun betekenis hebben als er inderdaad ook winst gemaakt wordt, waar tegenover deze faciliteiten gesteld kunnen worden. Een zekere bezinning valt in het be drijfsleven echter waar te nemen. Men ziet zich immers reeds geruime tijd gesteld voor de taak de onkosten uit te wieden en gelijktijdig zijn efficiency te verbeteren. Dit is vol gens de Jaarbeursvoorzitter uiter mate toe te juichen, want slechts tegenover een gezond winstresultaat, mede bereikt door kostenbeheersing, hebben fiscale faciliteiten hun stimu lerende betekenis voor de weder- opgang. De bedrijfsvoorraden, zo vervolgde ipreker, hebben onder de drang naar rrotere liquiditeit, welhaast een laagte- lunt bereikt. De gespannen toestand ondom het Midden-Oosten doet echter «seffen, dat een zekere aanvulling ifgen mogelijke onzekerheden der nabije oekomst in vele gevallen dienstig zal ;unnen zijn. Een extra opleving in een lantal branches is hiervan het gevolg kan ook verder worden verwacht. Als een broedse kip, zo drukte de laarbeursvoorzitter zich uit, heeft het bedrijfsleven reeds enige tijd te lang op ojn contante eieren gezeten. In de hui dige fase ligt echter een zekere aanspo ring om tot besteding over te gaan. Belangrijk aspect Een belangrijk aspect van de Neder landse economie der laatste jaren noem de dr. Van der Wal het feit, dat de ont wikkeling van het loonpeil is afgestemd op de stijging van de algemene arbeids- produktiviteit. Bedrijfstakken, die de ontwikkeling van deze algemene stijging Js een gemiddelde niet hebben kunnen lühouden, zijn hierdoor echter in een datief ongunstige positie komen te Terkeren. Hun kosten worden te hoog of lun produkt naar verhouding te duur. Sommige bedrijven hebben het hierdoor moeilijker dan andere, vooral die bedr|j- Ten, waar nu uit de aard hunner werk- öamheden de produktiviteit kich niet emakkelijk laat opvoeren, zoals bijvoor beeld detailhandel en ambacht. (Van onze Weense correspondent) Onze landgenoot Henk Vermeyden, toorzitter van de Internationale Orga nisatie van Goochelaars, heeft met zijn itaf hier in de Oostenrijkse hoofdstad ille voorbereidingen getroffen voor het slagen van de parade der magiërs, wel ke in Wenen wordt gehouden. De jury is benoemd. Er zijn 500 deelnemers uit 17 landen aanwezig, die de kunststukken en trucs van 60 meesters uit de gehele wereld zullen beoordelen, waarna de jury het eindoordeel zal uitspreken en de prijzen zal uitreiken. De Nederlandse delegatie is verreweg de grootste en be staat uit 52 deelnemers, terwijl negen daarvan zullen optreden in de concour sen. onder wie Peter Pit. prijswinnaar 1958, Ronaldo. prijswinnaar 1957 en Tonny van Dommelen, voorts Eddy Tay- telbaum en Ted Winkel De jonge leef tijd van de Nederlandse deelnemers salt hier ten zeerste op. Gisteren is het congres in de Sofiensale geopend, in tegenwoordigheid van de waarnemende burgemeester van Wenen, Honay. In kringen van de magiërs spreekt men nog steeds met bewondering over de sensationele truc met zout, uitgevoerd door onze landgenoot Fred Kaps, die dan ook drie jaar geleden tot wereld- bmploen werd verklaard. Deze matador is nu echter niet in Wenen aanwezig. De Nederlandse delegatie Is vol goede toed, maar zij houdt rekening met de mogelijkheid dat een totaal onbekende misschien met een sensatie voor de dag komt. Vroeger was Wenen het centrum [»n de magische kunst, maar volgens het algemene oordeel heeft nu ons land deze eerste plaats ingenomen. Op een [raag, waarom juist de nuchtere en za kelijke Nederlanders zich nu b|j voor keur met deze fantastische kunst bezig houden, antwoordde de heer Vermeyden dat de huidige magie zakelijker, tech nisch volmaakter en wetenschappelijker geworden en dat dit juist onze land- fenoten aantrekt, in tegenstelling met Toeger toen de goochelaars hun trucs fraag met veel hocus pocus en in een keheimzinnige atmosfeer demonstreer den. De belangstelling voor deze kunst is w Wenen zeer groot. Er worden twee demonstratie-avonden voor het publiek Begeven; de eigenlijke concoursen heb ben in besloten kring plaats, doch de roorzitter Vermeyden heeft er voor ge- [°rgd dat ook dè pers hierbij aanwezig *an z|jn. Aan deze groep uit het economisch leven zal de Beurs dan ook speciale aandacht schenken. Het ambacht Met betrekking tot het ambacht merkte de Jaarbeursvoorzitter op, dat deze sector wel zeer speciale moeilijk heden heeft te overwinnen bij zijn pro- duktivlteitsverbetering, vooral als een groot deel van dienst verlenende ele menten in zijn produktie is betrokken. Algemene loonronden maken, dat hier de prestatie relatief duur is geworden ten opzichte van die produkten, die wel met stijgende produktiviteit kunnen worden vervaardigd. Er valt dan ook, zo vervolgde de heer Van der Wal, een algemene tendens waar te nemen, dat de consument zich meer en meer er op gaat toeleggen een deel van deze werk zaamheden over te nemen volgens het „doe het zelf "-principe. De ambachtsman doet er dan ook, zo luidde de raad van de Jaarbeursvoor zitter, verstandig aan om hier niet afwijzend tegenover te staan, maar juist z|jn hulp voor de hoogwaardig ste karweien te bewaren en daarnaast zich open te stellen voor een paral- lelliserende functie door in betrokken artikelen bewust de taak van de distributie op zich te nemen. Op dit terrein zal zich op den duur, zo ver wachtte, dr. Van der Wal met stellig heid. een belangrijke ontwikkeling voltrekken en zeker als de arbeidstijd verkorting te zijner tijd wordt gereali seerd. Oranje Groen organiseert pupillentoernooi Morgen en zondag zullen op de terrei nen van „Oranje Groen" aan de Boshui- zerkade niet minder dan 48 wedstrijden gespeeld worden in een uit drie afdelin gen bestaand pupillentoernooi. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de ver enigingen Roodenburg, ASC, VNA, LFC, LDWS, Leidse Boys, Lugdunum en Or. Groen zelf, die alle met drie elftallen hebben ingeschreven, n.l. twee pupillen en één adspirantenelftal. De wedstrijden duren 2 x 10 minuten voor de kleintjes en 2 x 12% minuut voor de adspiranten. Zaterdagmiddag wordt om 3 uur en zondagmorgen om 10 uur begonnen. Grootste kaastentoonstelling in ons land Begunstigd door zeer goede weers omstandigheden is gisteren te Gouda vpor de achtste maal het jaarlijks evenement van de boerenstand, de Goveka, gehouden. Deze Goudse vee- en kaastentoonstelling is door de jaren heen gegroeid tot een agrarisch festijn, dat van heinde en verre fok kers en andere belangstellenden trekt. De kaastentoonstelling is de grootste van Nederland en wellicht van de we reld. In de hallen van de veemarkt prijk ten niet minder dan 250 inzendingen uit de gehele Goudse streek. Overigens was het een nieuwtje ,dat voor deze ten toonstelling ook fabriekskaas was inge zonden. Broederlijk verenigd lagen dan ook op de kaasplanken fabrieks- en boerenkaas, de ronde en vierkante pro dukten van de onvolprezen polderwijn, de melk. In aanwezigheid van vele des kundigen uit de Goudse streek en van ver daarbuiten opende prof. ir. W. de Jong, hoogleraar aan de Rijksland- bouwhuishoudschool te Wageningen, de 'tentoonstelling. Hij uitte zijn ongerustheid over het feit, dat de zaken in agrarisch opzicht er nu niet bepaald rooskleurig uit zien en vroeg zich met verbazing af, hoe het mogelijk was, dat geheel Ne derland zich met de melkprijs bemoeit en dat de verhoging van deze melk prijs met één cent een gehele oorlog kan ontketenen, terwijl niemand iets schijnt te hebben tegen verhoging van de prjjs van de benzine en van de suiker. Spreker vroeg zich af, of de regering wel goed doordrongen was van het feit, dat ruim 50% van het totale landbouw gebied in beslag genomen wordt door het grasland. Er klinken kreten als „Van melk naar vlees", doch een ieder, die op de hoogte is van agrarische toestanden, zal het duidelijk zijn, dat snel van plaats verwisselen wel op zijn plaats is in de sport, doch dat dit in het agra rische centrum niet van toepassing kan zijn. Wij denken er ook niet aan van de wetenschappelijk verantwoorde fok- principes af te wijken. Dit houdt echter uiteraard niet in, dat wij de eenzijdige melkveerich'ting voorstaan. De vleesver betering krijgt vanzelfsprekend zijn kans, doch de kwaliteit met het oog op de melkwinning blijft voor ons een pri mair streefpunt. „Kwaliteit behoort de liefhebberij te zijn van de boer", aldus besloot prof. ir. W. de Jong. f|35° op M/roK t/utf/ M1EUWE OOGST 1/t Bierfles f 6.70 (c«i. glas) Jpp? zonneschijn met volle teugen! Onprettige boodschap voor KNWU Het bestuur van de internationale wielerfederatie (UCI) voelt er zeer weinig voor om de wereldkampioenschappen op de weg in 1959 op het circuit van Zand voort te laten rijden. Deze onverwachte en schokkende mededeling moest dr. P. van Dijk. voorzitter van de Kon. Ned. Wielren Unie, gistermiddag horen uit de mond van de Italiaan Rodoni, president van de UCI, op een bijeenkomst in Reims van vrijwel het voltallige UCI- bestuur. men te staan, men in het uiterste geval genoegen zou nemen met Zandvoort. Het bestuur heeft dr. Van Dijk nochtans ver zocht nogmaals de mogelijkheden voor „Valkenburg" te onderzoeken. Het hoofdbestuur van de KNWU zal zich op zeer korte termijn (maar niet eerder dan na afloop van de wielerkam pioenschappen) over deze netelige kwes tie beraden. Advertentie. WATERPOLO Pinguïns wonnen toernooi voor jeugd te Alphen Gisteravond is in het zwembad aan de Van Foreestlaan te Alphen een zeer ge slaagd jeugdwaterpolotoernooi gehouden, waaraan werd deelgenomen door zeven tallen van De Sleutelstad, BZ en PC (Bodegraven), Pinguins (Woerden) en AZC. De eerste wedstrijd ging tussen de teams van BZ en PC en De Sleutelstad. De Bodegraafse jongens wonnen met 2—0. De Leidse ploeg was niet snel ge noeg. De Pinguins toonden zich in de ontmoeting tegen AZC schotvaardiger. De Woerdenaren wonnen verdiend met 4-1 van de Alphense gastheren. In de verliezersronde boekte na een spannende eerste helft AZC een verdien de 42 zege op de Sleutelstad nadat de wisseling met een 2—2 stand was geko men. In de finale gaven Pinguins en BZ en PC elkander weinig toe. Nadat eerst De Pinguins gescoord hadden, maakten de Bodegravers direct daarop gelijk. Nog voor de wisseling kwamen de Woerdena ren echter weer voor te staan (2-1), wel ke voorsprong zij ook in de tweede helft wisten te behouden. De leiding van het toernooi was in handen van de heren C. J. v. d. Bijl jr. en H. v. d. Reijden uit Leiden. Noordwijkse Golfweek De wedstrijd om de Evken's Golf Trophy, een 18 holes single vlaggenwed- strijd, welke gisteren in het kader van de Noordwijkse Golfweek werd gespeeld, werd gewonnen door de heer L. Roff- man van de Noordwijkse Golfclub (han dicap 15) op de 20e fairway. Op de twee de plaats eindigde de heer P. H. Kev- zer van de Amsterdamse Golfclub '15). 19e green en derde werd de heer P. Bak ker Schut (24) van de Noordwijkoe Golfclub. 19e green. De wedstrijd om de W. F. van Heuke- lom Wisselbeker, een dames matchplay over 18 holes, werd gewonnen door me vrouw G. Driehuizen van de Noord wijkse Golfclub (handicap 10). Op de tweede plaats eindigde mevr. N. Har- togs (handicap 20), eveneens van de Noordwijkse Golfclub. De afgelopen winter is het parkoers in Zandvoort door de Italiaan Alfredo Binda, de Belg Fernand Paul en de Fransman Marinus Dqpin gekeurd. Hoe wel er aanvankelijk wel enige bezwaren bleken te bestaan tegen het ruim 10 km lange, maar vrij vlakke circuit, werd nog dezelfde dag medegedeeld, dat het cir cuit goedgekeurd was. De UCI heeft dr. Van Dijk thans drin gend gevraagd uit te zien naar een an der circuit in Nederland met meer moei lijkheden. De heer Rodoni is zelfs bereid om in verband daarmee naar Nederland te komen. Daarnaast heeft het bestuur wel laten blijken, dat, mocht de KNWU voor onoverkomelijke moeilijkheden ko- De befaamde Algerijnse Spa hi s in actie bij de Groningse feesten ter gelegenheid van het ontzet in 1672. CAMERA'S Interessante series van Vicus Oriëntis Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan organiseert Vic. Oriëntis zondag a.s. Jubileum-seriewedstrijden op alle velden van het Leidse Houtsportpark. Als de weergoden de witzwarten nu eens gunstig gestemd willen zijn, belooft dit een zeer interessant toernooi te wor den. De le klasse KNKB-afdeling heeft een sterke bezetting. In afdeling A spe len Ons Eibernest, Luto, Ready en ZKC; in afdeling B komen uit landskampioen HKV, BI. Wit, Fluks en Vic. Oriëntis. In totaal nemen 38 twaalftallen aan deze wedstrijden deel. In elke afdeling wordt gespeeld volgens het halve compe titiesysteem. Aanvang 10 uur. Bo Larsson, een Zweedse estafette loper, is gisteravond te Stockholm door een speer gedood. De speer trof de on gelukkige atleet in de borst, doch bij het hart en raakte een slagader. De vijfde race in de strijd om het wereldkampioenschap 5-0-5-klasse, dat te La Baule wordt betwist, is gewonnen door de Franse zeilers Tiriau en Bidol- leau. De Deens-Franse combinatie Elv- stroem-Poullain behield de leiding in het algemeen klassement. In de Nederlandse tennisploeg, die zaterdag en zondag a.s. te Heemstede te gen België uitkomt, zal Goris wegens studieredenen worden vervangen. Bitter wordt nu nummer 8 in het enkelspel en Kloezen wordt als reserve toegevoegd. De 25-jarige Spaanse zwemmer José Vitos is erin geslaagd het Kanaal over te zwemmen. Hij startte bij Cap Gris Nez en kwam 15 uur en 11 minuten later te Dover aan. Aan de eerste wereldkampioen schappen wielrennen voor dames zal ook door een Nederlandse worden deelgeno men. De 25-jarige Amsterdamse Wilma van der Wal zal. zowel in de wegwed strijd over 59.313 meter te Reims uitko men als in de achtervolging op de baan te Parijs. Wilma van der Wal neemt niet deel onder auspiciën van de KNWU maar start op een internationale licentie, uit gereikt door de UCI. Duitse kluizenaar leefde veertig jaar op de heide Bernhard zum Walde, de „kluizenaar van het woud", is dood. Deze 81-jarige, die veertig jaar geleden in afzondering in het wilde heidegebied bij Dümmer- lohausen ging wonen, heeft zijn roman tisch bestaan beëindigd. Dezer dagen is h|j ten grave gedragen. Het enige, dat van hem bekend was, is, dat h|j enige t|jd in Cincinnatti als trambestuurder en als boer in de om geving van die Amerikaanse stad heeft gewerkt en toen naar z|jn geboorteland terugkeerde om z|jn familie te helpen. Hij liet het huis op de boerderij van z|jn ouders voltooien van het geld, dat hij in Amerika had gespaard. Hij bleef er tot zijn vader was overleden en zon derde zich vervolgens van de wereld af. Op de eenzame heide leefde hij van wilde ganzen, die hij ving en van eet bare planten en kruiden, die er groeien. Zijn andere bezigheid bestond uit het maken van manden, die hij voor één Pfennig verkocht, ongeacht de pr|js- schommelingen in de buitenwereld! De manden liet hij aan de rand van de heide staan, waar een vriend ze op haalde en later het geld achterliet, dat hij ervoor gekregen had. Dit geld bracht Herman trouw de zondag daarop naar de armenbus van de dichtstbijzijnde kerk Het enige andere, dat zijn vriend bracht, was zo nu en dan een kleine fles Europees kampioenschap bridge te Oslo De uitslagen van de dertiende ronde van het open toernooi om het Europees bridgekampioenschap te Oslo voor he renteams luiden: Zweden verslaat Duitsland 67—25; Spanje verslaat Bel gië 6146. Italië verslaat Noorwegen 5740; IJsland onbeslist met Oosten rijk 30—25; Groot-Brittannië verslaat Nederland 56—31; Finland onbeslist met Egypte 5553. Italië leidt met 24 punten, gevolgd door Frankrijk 23 en Groot-Brittannië eveneens 23 punten. In de 14e ronde verloor het Neder lands herenteam met 47 tegen 68 match- punten van Italië. De uitslagen waren: Duitsland verliest van België 35 mp. tegen 41 mp., Spanje wint van Noorwe gen 61 mp. tegen 45 mp.. Oostenrijk wint van Finland 62 mp. tegen 34 mp.. Italië wint van Nederland 68 mp. tegen 47 mp., Denemarken wint van IJsland 56 mp. tegen 48 mp., Groot Brittannië verliest van Ierland 34 mp. tegen 43 mp. Italië heeft de leiding behouden. whisky, de enige behoefte die niet n het wild groeide of te vangen was. Zijn leven had hét voordeel, dat hij nimmer had gehoord van Adolf Hitler, tot voor enige maanden, toen een jour nalist hem ontmoette. Wedstrijden in Olympisch Stadion Slechts 6000 toeschouwers hebben gis teravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam de laatste baanwedstrijden in Nederland vóór de wereldkampioen schappen bijgewoond. Hun grootste te leurstelling was ongetwijfeld, dat wereld kampioen Jan Derksen in de laatste rit a trois zijn kansen op de sprint-zege verspeelde aan de Belgische kampioen Debakker. Derksen liet zich in de voor laatste bocht kinderlijk verrassen door dc Belg, die hij in een der ritten a deux reeds verslagen had. Derde werd de Fransman Gaignard. De Fransman ver loor beide ritten a deux tegen Derksen en Debakker. Bij de amateurs was de Nederlandse kampioen Joop Captein in een glanzen de vorm. Hij won zoals hij wilde van Mees Gerritsen, De Graaf en de Cana dese kampioen Markus. Van weinig waarde was de koppel omnium tussen de Nederlanders Peter Post en Ad Schotman en het Luxem burgs-Duitse duo Gillen-Potzernheim De Nederlanders wonnen de tijdrit en de achtervolging, terwijl de klassementsrit onbeslist eindigde, beide ploegen behaal den daarin namelijk 25 punten. De handicaprace voor profs over 550 meter had evenmin enige betekenis. Pe ter Post kreeg liefst 60 meter voorgift op de Fransman Gaignard - en won ge makkelijk vóór Schotman (40 m. voor- gift), Potzernheim (30 meter), Derksen (20 meter), Debakker (10 meter), Gillen (50 meter) en Gaignard (scratch). De eerste rit over 50 km. voor stayers eindigde met een Nederlands succes. Onze nationale kampioen Wout Wagt- mans werd op fraaie wijze winnaar. Ondanks dit succes werd Wagtmans toch geen eindoverwinnaar. Want de Spanjaard Timoner reed in de tweede rit, eveneens over 50 km., voortreffelijk Op werkelijk magistrale wijze won hy in de zeer goede tijd van 37 minuten en 55 seconden. Hij „lapte" al z|jn tegenstan ders tenminste twee keer, ook Pol De- paepe en Wout Wagtmans. die lange tijd tegenstand hadden geboden. Wierstra was nog de beste Nederlan- der in deze rit en z|jn beloning was een tweede plaats ln de eindrangschikking, tvóór Wagtmans, die na zijn triomf te- leurstelde. Intern. Motor en Zl|spanraces der KNMV ZONDAG 31 AUG. -1.30 UUR Prijzen van I. 1.— tot f. 6. KNMV'leden belangrijke reductie Tijdens wedstrijden in Gothenburg heeft de Australiër Herb Elliott (record houder op de m|jl) het wereldrecord op de 1500 meter verbeterd en gebracht op 3 minuten en 36.0 seconden. Het oude record stond sedert 12 juli 1957 met 3.38.1 op naam van de Tsjech Jungwirth. De weersomstandigheden waren voor treffelijk, toen Elliott zijn prachtige race liep. Reeds de eerste ronde ging snel: 56 seconden. Stanislav Jungwirth (tot op dat moment wereldrecordhouder), de strijdlustige Zweed Dan Waern en de Australiër Albert Thomas hadden afwis selend de leiding gehad. In de tweede ronde begon Elliott z|jn grote aanvaL Hij passeerde Waern, De- rek Ibbotson en vervolgens Thomas, zijn tussentijd over de 800 meter was 1.57.0. Halberg en de Hongaar Istvan Rozsavol- gyi, die zich van de laatste plaats had opgewerkt, volgden hem op de hielen. Maar ook zij konden de Australiër niet meer volgen, toen hij na 1200 meter zijn tempo verhoogde en met een felle tus- sensprint een voorsprong van 20 meter forceerde. En die voorsprong werd in de laatste meters nog groter. De 40.000 toeschouwers schonken Elliott na de race een ovatie, zoals nog nooit een atleet in Zweden heeft gehad. De Noor Boyson heeft weer geen re vanche kunnen behalen voor de neder laag, die hjj tijdens de Europese kam pioenschappen op de 800 meter tegen de Brit Michael Rawson leed. Het verschil was nu weer iets groter, de tijd van Rawson was nJ. 1.49.2 en die van de Noor 1.49.7. PAARDESPORT De Europese kampioen springen, de Duitser Fritz Thiedemann, heeft ook op de tweede en laatste dag van het inter nationaal concours hippique te Gronin gen z|jn grote klasse duidelijk getoond. Nadat hij woensdag beslag had gelegd op de eerste drie plaatsen van beide spring- nummers, won h|j donderdag het puis sance springconcours na een barrage met zichzelf. In de (derde) barrage - de hoogte der hindernissen was toen opgevoerd tot 1.70 meter - kwam hij namelijk uit met de paarden „Meteor" en „Retina". Het kampioenspaard .Meteor" bleek beter tegen de moeilijkheden opgewassen. In het M.A.-concours nam Thiedemann niet met „Meteor" en „Retina" deel en dat kostte hem de eerste prys. Want de prestatie van „Finale" werd overtrof fen door W. Scheeren met „Audacieux". De uitslagen waren: „28 Augustus Prijs" (springconcours a, 13 hindernissen, elk met een maximale hoogte van 1.30 meter): 1. W. Scheeren (Vught) met .Audacieux", 0 ft 60 sec., 2. Fritz Thiedemann (Did met „Finale" 0 ft. 61.2 sec., 3. W. Scheeren (Vught) met „Berennice", 0 ft. 62.8 sec. „Grote Pr|js van de Stad Groningen" (puissance springconcours A, 6 hinder nissen. elk met maximale hoogte van 1.50 meter)1. Fritz Thiedemann (Did.) met „Meteor", 0 ft. (na 3e barrage2. Fritz Thiedemann (Did.) met „Retina". 4 ft. (na 3e barrage), 4/4 Fritz Thiedemann (Did.) met „Godewind" en W. Scheeren (Vught) met „Berenice" 4 ft. Betaald voetbal EREDIVISIE DOS—BlauwWit NOADSp. Enschede Rapid JC—Feijenoord NAC-MW ADO—SCHEV. H. SPORT DWS-AVW Sparta—Ajax Fort una '54Willem 2 PSV—Elinkwljk EERSTE DIVISIE A VSVVolendam DFCAlkmaar EERSTE DIVISIE B De Volewljckers—HVC TWEEDE DIVISIE A EDO—De Valk TWEEDE DIVISIE B Tubantia—PEC OldenzaalZwolse Boys Ensch. BoysOosterparkers Velocitas—Be Quick BEKERCOMPETITIE Derde voorronde: I LFC—Moordrecht; Delf iaBI.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7