Baco, de sterke winnaar van liet herenenkelspel Onbevredigende zege Nederlands cricketteam op Free Foresters Drievoudige nederlaag van Baums Drievoudige triomf van D.V.V. „Eigen huis" van Lugdunum werd zaterdagavond officiëel geopend „De Algemene" MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 Goed werk van toeschouwers.... Wally van Weelde speelde voortreffelijk Het Nederlands cricketelftal heeft de tweedaagse wedstrijd tegen de Free Foresters, die zaterdag en gisteren op het HCC-terreln in Den Haag werd gespeeld, gewonnen met 1 run en 2 wickets. De Engelsen, die zaterdag het eerst naar de wickets trokken, scoorden in hun eerste innings slechts 152 runs: de Nederlanders antwoorden met 241 voor 5 (geslo ten). De Engelse captain sloot daarna de tweede innings op 206 voor 7 en gaf de Nederlanders een redelijke kans om de zege te behalen. In 65 minuten zouden dan 118 runs moeten worden gescoord door de batslieden van de KNCB. Het gelukte, zij het op het nippertje. Doordat de anders zo voorzichtig spelende Gallois kans zag de laatste bal van de laatste over hard naar de Boundery te slaan en twee runs aan het Nederlands totaal toe te voegen, bracht hij de score op 118 voor 8. Niet op eigen kracht Na de overwinning van het Neder lands elftal op de MCC, dus weer een zege op een Engels toerteam. Maar dit maal is het een onbevredigende over winning geworden voor de mannen van De Villeneuve. Immers, het Nederlands elftal heeft die zege slechts kunnen be halen dank zij dat sportieve gebaar van captain Praud. En dan te weten, dat de overwinning, wanneer het fielden maar wat beter was verzorgd, zeker door eigen kracht zou kunnen zijn behaald. Het veldwerk, dat was het zwakke punc, vooral in de tweede innings. Zelfs wan neer we in aanmerking nemen hoezeer de mannen in het veld last hadden van t natte en gladde gras, moeten we vast stellen, dat bijna alle spelers op di'c onderdeel beneden de maat zijn geble ven. Jammer was het ook dat wicket keeper Robby Colthoff, door een bles sure tengevolge van een motor-ongeluk, gisteren ernstig werd gehandicapt. Dat de kleine HCC-er in de tweede innings 21 byes tegen kreeg, mag men hem dan ook zeker niet kwalijk nemen. Er was één lichtpunt: Wally van Weelde niet erg gelukkig dit seizoen heeft een prachtige allround-pres tatie geleverd. Onder moeilijke om standigheden trok de VOC-er beide dagen naar de wickets. Zaterdag scoorde hij, na een voorzichtig begin, 52 gave runs. De Rotterdammer bleef not out en vormde dus gisteren met De Villeneuve het „openingspaar". Slechts één run kon Van Weelde gis terochtend aan zijn totaal toevoegen, toen werd hy achter het wicket uitge- vangen door Scott. Ook in de tweede innings zorgde Wally gesteund door een substitute-runner aangezien hij last kreeg van een onwillige spier in recordtijd nog wel voor 53 punten. Verder verrichtte h(j drie vangen en in de enkele overs, die hij bowlde nam hU, voor 6 runs, het wicket van Hoare. Zeker: Wally van Weelde was letterlijk en figuurlijk de grote man van het KNCB-team. Een bijzondere prestatie leverden ook de vele supporters, die zondagmorgen vroeg op het HCC-terrein aanwezig wa ren en die, met grote eensgezindheid het veld. dat de langdurige wolkbreuk van zaterdagavond niet had kunnen verwer ken, bespeelbaar maakten. De HCC-er Ernst Vriens nam in deze wedstrijd zijn 50ste wicket voor het Nederlandse elftal. De gedetailleerde uitslag luidt t Eerste innings: Battingcyfers Free Foresters (152 all out): Willat 33, Hordson 3, Kirby 42; Praud 17, Paul 8, Jackson 12, Hoare 17, Bromage 11. Eede 1, Soott 2, Broadfoot 0 n. o. Bowlingcjjfers Nederlands elftal: Bak ker 2 voor 42, Max Maas 2 voor 30, De Villeneuve 1 voor 32, Vriens 5 voor 38, Van de Bosch 0 voor 4. Battingcyfers Nederlands elftal: (241 voor 5 gesloten: Gallois 32, Heimei 33, Van Arkel 79, Wally van Weelde 53, De Villeneuve 21 n. o., Mulder 13. voor 61, Jackson 1 voor 51, Broad foot 2 voor 36, Bromage 1 voor 46, Wil lat t 0 voor 37. Tweede innings: Battingcyfers Free Foresters (206 voor 7, gesloten)Scott 4 retired, Hordson 30, Kirby 12, Willat 8, Paul 20, Praud 48, Hoare 7, Jackson 15, Bromage 40 n.o., Broadfoot 1 n.o. Bowlingcyfers Nederlands elftal: Bak ker 0 voor 40, Max Maas 2 voor 53, Van de Bosch 2 voor 29, De Villeneuve 0 voor 1, Vriens 1 voor 41, Wally van Weelde 1 voor 6 en Heimei 0 voor 5. Battingcijfers Nederlands elftal (118 voor 8)Van Arkel 27, Wally v. Weelde 53, Colthoff 1. Mulder 0. Bakker 1, De Villeneuve 23 n.o., Vriens 2, Max Maas 3, Van de Bosch 2, Gallois 2 n.o. Bowlingcijefrs Free Foresters: Paul 3 voor 47, Bromage 0 voor 19, Broadford 2 voor 48. Manchester United toch niet in Europese bekercompetitie Manchester United heeft besloten zelf maar een einde te maken aan het ge harrewar tussen de Football Associa tion en de League over het al dan niet deelnemen van dit team aan de com petitie om de Europese voetbalbeker. De Mancunians hebben meegedeeld dat zy zich terug trekken uit deze be- kercompetitie, aldus meldde .Daily Mail" hedenmorgen. CRICKET DE VIJFDE TESTMATCH ENGELAND—NIEUW ZEELAND Voortdurende regen, waardoor het ter rein van de Oval geen gelegenheid kreeg tot herstel van de stortvloeden van de vorige dag, was er de oorzaak van dat op de derde dag van de vyfde testmatoh EngelandNieuw Zeeland niet gespeeld kon worden. De stand is: Nieuw Zeeland eerste in nings 161 a.o, Engeland 30 voor 0. De wedstryd eindigt morgen. COMPETITIE-UITSLAGEN lste klasse B: Quick NSpartage wonnen door Sparta met 2 wickets en 9 runs (Quick 111 all out, Sparta 120 voor 8); VW—HBS: gew. door HBS met 6 wickets (VW 70 runs all out, HBS 71 voor het verlies van 4 wickets. 2de klasse E: BMHCGroen Geel: gew. door Groen Geel met 30 runs (BM HC 73, Groen Geel 103); Haarlem II— Excelsior II: gew. door Haarlem n met 102 runs en 2 wickets (Haarlem 212 voor 8, Excelsior 110 all out); Rood en Wit IV—CVHW: geëindigd in een draw (RW 205 voor 4, CVHW 105 voor 6 (tyd). Badgastentoernooi te Noordwijk De finale van het herenenkelspel A van het jaarlijks badgastentoernooi te Noordwijk heeft een royale zege opge leverd voor Baco. Baums heeft hem alleen in de eerste set even kunnen bedreigen. Tempo en vaart zyn de wapens, die Baums hanteert tegen de enorm veel halende en secuur plaatsende Baco. Vooral diens forehand blykt gevaarlyk. Als Baums ook maar een klein kansje biedt wordt hy door die forehand feil loos gepasseerd. Tot 22 gaat de stryd nog gelijk op. Dan begint Baums met zyn forceren missers te noteren, onno dige missers. Baco krygt bovendien steeds meer vat op zyn spel. Met 4—2 komt Baco voor te staan. HEVIG VERWEER Hevig is het verweer van Baums in de zevende game. Op de, niet bijster imponerende service van Baco gaaA hy naar het net. En op game point speelt hy in plaats van de lange diepe drive in de hoeken van het veld, de basis voor zyn net-aanval. by verrassing een drop shot! Een uitstekende dropshot, die Baco volkomen verrast, 43. Met zyn service te volgen lykt de stand 44 te worden. Alles legt Baums in zijn service. Door lopend valt hij aan op de backhand van Baco. Maar die weerstaat de druk en het is Baums. die in zyn pogingen om de winst te forceren, missers produceert. Teveel missers, want hy verliest deze zo belangrijke game, 53 voor Baco. Die heeft Fortuna met zich. Als hy een dropshot van Baums eerst vallend heeft afgemaakt, wint hy de le set met een netbal! Het deprimeert Baums. Wel maakt hy met een felle net-aanval van 01 in de tweede set nog 11. maar daarmee is hij aan het eind van zyn latyn. Baco wint de tweede set met 6-1 en dat betekent de zege. SNEL VOORBIJ Het herendubbelspel A, anders het „vuurwerk"-nummer van een tennis toernooi, was nu snel bekeken. Baco combineerde uitstekend met v. Eysden tegen Baum6/Breukink. Voor B reu kink lag het tempo van de party té hoog en Baums speelde nog onder de invloed van de kansloze nederlaag die hy in het herenenkelspel van Baco te slikken had gekregen. Met 6—2, 62 won Baco zyn tweede nummer. Het gemengd dubbelspel gaf een over winning voor het duo Mar Sanders Sanders, vele malen kampioen van Duitsland, over mej. J. Marmkelle en Baums. Het velddekken van de inge speelde dubbel Mevr. Sanders—Sanders was een zeer sterk punt. Baums deed afwisselend briljante en „domme" din gen. Helaas sloeg de balans door naar de „domme" dingen. Mevr. Sanders en Sanders beheersten het strydbeeld van af de eerste tot de laatste slag, 63, 61 voor mevr. Sanders en Sanders. EENTONIG Mevr. Hlousek won het damesenkel spel A in een eentonig baseline-duel met af entoe een dropshot van mej. Vah Beest, 4—6, 64. 6—3 voor mevr. Hlousek. D.E.B.: mej. v. Welzenes—mej. Holy 6—4, 4—6, 6—2. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteren gehoudeD draveryen lulden. Radioprijs: 1. Wodan (A. Slderius) (1.30.3); 2 Wilfield, 3. Wanda van Gon- ny. Tot.: wl. i 10 80. pl. f 2.30, f 1.80, f 1.50. gek. f 4,cov. f 5.90. Televisieprsy1. Vlaamsche Gaai S (J. Wagenaar jr) (1.29.8); 2 U. Daniël, 3 Uriel Tot.; wi. f8.60, pl f3.20, f3.gek. f21.20 cov. f3.70. Varaprys: 1. Xalisko (B. U. de Jong) (1.32.2)2 Xanthi Con Dios. 3. Xellnotte. Tot.: wl. f 14.10. pl. f3.30, fl.80, f2.70, gek. f 13.40, cov. f 6.40. KROprys: 1. Wiebeline Wip (Joh. Oos- tlng) (1.26.5); 2. Wala, 3, Willy Bond. Tot. wi f 1.90. pl. f140. f2.50. gek. f8.60, cov. f5,—. Criterium der 4-jarigen; 1. Vlieger D. (J. P de Vlieger) (1.26.1); 2. Viola Sun shine. 3. Vanadis Tot.: wi. f6.—, pl. f 1.70 1 2 30. 1 1.30. gek. 17.20. cov. 17.90. Kampioenschap Ned. Paarden. 1. Theo Messldor (F. J. Eerenberg) (1.21.8); 2. Sl- rona, 3. Quintus Harvester. Tot.: wl. 14.10 rl f2.f2.90, f3.10, gek. f 11.50, cov. 6.40. Avroprys: 1. SJakie Scott (Q. Joosen) (126.-), 2. Tombola, 8. Veratonka, Tot.: wi. f 13.70, pl. 1220, f 1.90, f 1.70, gek. f30.40. cov. f4.70. Wereldomroepprys voor amateurs: 1 Omar Spencer (P. M. A. Epstein) (1.24.5); 2. Rosa Signal, 3. Speedy Lady. Tot.: wi. f 9.80. pl. 1 2.30, f 1.50, 12.90, gek. f 10.20. cov. 1 4.10. NRU-prijs: 1. Traviata (J. Ham) (1.25.-) 2 Urma Norton. 3. Urania. Tot.: wi. f 4.10, pl. 1 1.70, 13.80, f 2.30, gek. 115.50, cov. 18.80. Studioprijs: 1. Double Six M. (P. M. Smit) (1.20.-); 2. Enterprise. 3. Martini Spencer. Tot.: wi. f 2.40, pl. f 1.10, 11.20, f 1.50, gek. f 4.90, cov. f 3.60. Totale omzet f210.754, PAARDESPORT Concours hippique in RAI-gebouw De Stichting Sportevenementen, die dit jaar voor het eerst de Ronde van Nederland heeft georganiseerd, heeft het plan opgevat op 26, 27 en 28 december van dit jaar in het RAI- gebouw te Amsterdam een internatio naal concours hippique te houden. Het kampioenschap Nederlandse paarden werd gewonnen door Theo Messidor, gereden door F. J. Eerenberg. Het ligt in de bedoeling van de stich ting voor dit concours onder meer militaire equipes uit Ierland, Italië, Duitsland. België, Frankryk, Nederland en mogelyk Zweden aan te trekken. Het eigenlyke concours hippique zal in de avonden worden gehouden. De middagprogramma's zullen speciaal aan de jeugd gewyd worden met onder meer wedstrijden en demonstraties voor de bereden politie van Amsterdam. Robter- dam, Den Haag en Groningen en de Rykspolitie. De Stichting heeft voor dit initiatief reeds de principiële medewer king van de Nederlandse Hippische Sportbond verworven. De arena zal in het voorste gedeelte van de middenbeuk van de grote zaal van het RAI-gebouw aangelegd worden. Rondom zullen tribunes voor 5.000 toe schouwers gebouwd worden. De Leidse hengelcompetitie Kivam ook in bezit van L.D.-wisselbeker (Van één onzer verslaggevers) Het vjjftal van D.V.V., dat aan de Leidse hengelcompetitie heeft deelge nomen, is wel byzonder sterk voor de dag gekomen. Niet alleen kwam het met 24 punten als de kampioensploeg uit de bus, maar bovendien legde dit quintet nog beslag op de Leidsch Dag blad-wisselbeker voor het grootste bond en tevens voorzitter van het Cen traal Hengelaarsverbond. In deze laat ste functie deed hy een beroep op de aanwezigen om in te schryven voor het internationale concours, dat binnenkort te Gorinchem wordt georganiseerd. Er werd getracht dit concours te torpede ren, doch de heer De Wit nam stelling tegen deze poging, die hy niet in de Golfweek 1958 begonnen De Golfweek 1958 van de Noordwykss Golfclub is zaterdag begonnen met de strijd om de dameswisselprijs, 18 holes strokeplay, handicap boven 18. Deze prijs kwam in het bezit van mevr. M, Hartogs, H.C. 20, netto 76. Op de tweede plaats eindigde mevr. I. Roffman, H.C. 22, netto 76. De Calorama Wisselbeker, 18 holes strokeplay heren, handicap boven 18, werd gewonnen door de heer J. Jans- sens van de Haagse Golfclub, H.C. 19, netto 66. De tweede plaats was hier voor de heer A. Zumpolle, H.C. 28, netto 71. v"s r--~< f- y - -■ T- ""Y i aantal gevangen vissen. In de 75 hen- geluren, die het tezamen volmaakte, verschalkte het vijftal geroutineerde hengelaars 122 visjes. De veertien an dere deelnemende ploegen konden daar niet aan tippen. Dit dubbele suc ces van D.V.V. was in niet geringe mate te danken aan de heer P. van Egmond, die met 43 gevangen (en uiteraard weer losgelaten) vissen de persoonlijke kampioenstitel in de wacht sleepte. Nadat gisterochtend voor de laatste maal in deze hengelcompetitie in de Vliet was afgeblazen, verzamelden de deelnemers zich in de uitspanning „Zo- merlust" aan de Vlietweg (gemeente Zoeterwoude) voor het uitreiken van de pryzen. Maar eerst moest het wedstryd- eecretariaat nog even de balans opma ken. Toen men dacht gereed te zyn, werd men attent gemaakt op een ver gissing, die moeilyk te achterhalen zou zyn geweest, wanneer niet de betrokken deelnemers eerlyk hadden opgebiecht hoe groot (of hoe klein) hun vangst was ge weest. Door deze sportieve medewerking werd de fout snel achterhaald en kon de voorzitter van de Leidse hengelcompe titie na dank te hebben gebracht aan de controleurs en de deelnemers de pryzen uitreiken. Tijdens deze officiële plechtigheid werd nog een woordje ge sproken door de heer J. N. de Wit, voor zitter van het Leidse Hengelaarsver- HEB: Lucassen—Peters 16, 7—5, 6—2. DDB: mevr. Fetter/mej.Holymej. Overdykink/mej. Alsbach 64, 75. GDB: mevr. Simon/Harlingshuishr. en mevr. Bruckhausen 26, 75. 68. GDC: mej. Duwaar/Lucassenmej. KosterMolenbroek 46, 64, 79. DEC: mej. A. Pinomej. Koster 7—5, 6—3. HEC: LucassenLaugweg 64. 46. 6—1. HDBBroekman/LemaireSausse/ Lucassen w.o. HDB: Korteweg/v. d. Land—Straat man/Peters 3—6, 6—3, 62. geest achtte van het doel, dat het Hen gelaarsverbond nastreeft. De volledige uitslag van de competitie luidt: 1. D.V.V24 pt. 122 st. 2. Hengelsport 21 pt. 103 st. 3. S. en G19 pt. 113 st. 4. Sportvisser (Noordw.) 19 pt. 88 st. 5. VIOS 17 pt. 95 st. 6. De Bliek 16 pt. 77 st. 7. D.V.S15 pt. 108 st. 8. Sportvrienden 14 pt. 84 st. 9. Ruisvoorn 14 pt. 80 st. 10. Onder Ons 13 pt. 79 st. 11. Zaalberg 12 pt. 80 st. 12. De Voorn 10 pt. -48 st. 13. De Brasem 8 pt. 54 st. 14. De Forel 5 pt. 42 st. 15. Ter Leede (Warmond) 3 pt. 21 st. De drievoudige zegevierende ploeg van D.V.V. Staande van links naae rechts P. van Egmond tevens per-* soonlijk kampioen)A. Leugerink, P. Neuteboom en D. Filippo. Knie-* lend van links naar rechts: W. Ha- meling. I. van der Reijden voorzit-* ter) en P. Leugerink (reserve). De LJ). wisselbeker voor het groot ste aantal gevangen vissen werd dus voor een jaar het eigendom van D.V.V. die deze trofee overnam van „De Bliek". Gedurende de zes jaar, dat deze beker nu in omloop is, is er nog geen vereniging, die erin geslaagd is dit kleinood tweemaal te veroveren. Rondom Fluks won van Onder zeer gunstige weersomstan digheden had op het N.B.L.O.-terrein gisteren de tweekamp plaats tussen De Algemene en Fluks. Ongetwyfeld hebben deze wedstryden de 12-tal- commissies van beide verenigingen een goede indruk gegeven van het beschik bare spelersmateriaal voor het ko mende seizoen. Bij de senioren was er weinig krachtsverschil. Twee van de drie ontmoetingen eindigden in een draw en in de derde ontmoeting be haalde De Algemene een kleine zege. By de adspiranten was Fluks onbe twist de sterkste en het is dan ook aan de jeugd van de roodwitten te danken, dat de voor deze wedstryden beschik- (Van een onzer verslaggevers) De afgelopen dagen is er op het Lugdunum-terrein hard gewerkt en geploeterd om alles opt ijd voor elkaar te hebben. Maar zaterdagavond was het heuglijke ogenblik dan daar: de opening van het nieuwe clubhuis van Lugdunum op het sportpark aan de Haarlemmervaart! De vele genodigden, die zich vóór de nieuwe .,tent" hadden verzameld werden welkom geheten door een trotse voorzitter Breedeveld, die in zijn openingswoord het tot- standkomen van dit „eigen huis" memoreerde. Tenslotte verzocht spreker de vertegenwoordiger van het Leidse gemeentebestuur, de heer J. C. F. Coers zoethouder Van Schaik was uitstedig de opening te verrichten. Om precies 12 minuten over half zeven stak de heer Coers de sleutel in het slot. De officiële opening was een feit en daarmede had Lugdunum een nieuwe mijlpaal in haar bijna 40-jarig bestaan bereikt. Nadat de vele belangstellenden een plaatsje gevonden hadden aan de met fraaie bloemstukken getooide tafeltjes, kwamen de tongen los. De eerste die het woord voerde was de heer J. C. F. Coers. Namens gemeentebestuur en sportstich ting was spreker verheugd Lugdunum te kunnen complimenteren met dit werke- lyk fraaie gebouwtje, waarbij de heer Coers eveneens de nadruk legde op da zelfwerkzaamheid van de eigen leden. Spreker sprak de hoop uit, dat dit nieu we clubgebouw Lugdunum zou stimule ren tot herovering van het verloren ter rein en dat de offers gebracht vóór dit fraaie geheel op de juiste wyze zullen worden gewaardeerd. Tenslotte stelde spreker namens de Sportstichting nog een geschenk in het vooruitzicht en hoopte dat Lugdunum hier aan de Haar lemmervaart zal groeien en bloeien. VEEL LOF AANWINST Eenmaal binnen was men unaniem van mening, dat dit nieuwe gebouw, waarover wij in ons Blad van vrijdag jl. reeds schreven, een belangrijke aanwinst betekende voor de groenwitten. Vooral het interieur getuigde van een goede smaak en wij kunnen ons voorstellen, dat de vroede vaderen van de Kikkers danig in hun nopjes waren met deze nieuwe gedeeltelyk door zelfwerkzaamheid ver kregen clubtent. Leidse Biljartbond De ontmoeting tussen de kampioe nen van de Leidse en Haarlemse Biljart bond, is geëindigd in een overwinning van de Haarlemmers. Deze overwinning was echter niet zo danig. dat de Leidenaars zondag a.s. geen revanche kunnen behalen. In Leiden werd de kleinst mogelijke nederlaag geleden. De stand werd als volgt: le klas: B. de Roo sr. (Leiden) wint van M. Molenkamp (Haarlem); 2e klas: B. de Roo jr. remise tegen F. Hekelaar; 3e klas: H. Teske verliest van J. Grunt; 4e kl. A: G. Klemans verliest van V. v. Bosch: 4e kl. B: M. v. Leeuwen verliest van G. Hekelaar; 5e kl.: J. v. d. Staay wint van B. Steinman; 6e kl.: J. Ber- voets verliest van Vermey; 7e kl. A: H. Verplancken wint van H. Groenendaal; 7e kl. B: H. v. d. Hoogt verliest van J. Mul; 8e kl.: J. Otten verliest van M. v. Steyn. De invitatie-wedstryden verkregen het volgende resultaat: D. Wallaart wint van J. v. d. Geest (Haarlem)B. Abspoel wint van F. Steyn (Haarlem). De stand in Leiden luidt;: Haarlem 13 punten; Leiden 11 punten. de korf baar gestelde beker in de medaillekast van Fluks terecht kwam. De uitslagen van deze tweekamp wa ren: De Algemene 1Fluks 1 33; De Algemene 2—Fluks 2 4—3; De Alge mene 3—Fluks 3 66; De Algemene a Fluks a 014; De Algemene b-Fluks6 010; De Algemene cFluks c 01. Eindresultaat: 1. Fluks 8 punten; 2. De Algemene 4 punten. Vicus Oriëntis wen eigen Juniorentoernooi Het juniorentoernooi, dat Vic. Oriëntis ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum gisteren georganiseerd had, heeft een prachtig verloop gehad. Het spel was over het algemeen van goede kwaliteit en het weer werkte eveneens mee om alles naar wens te doen slagen. Zuider kwartier was door een misverstand met een ploeg, bestaande uit K.N.K.B.-junio- ren verschenen. Deze vereniging speelde nu buiten mededinging mede, waardoor Vic. Oriëntis, dat tweede werd, de jubi leumbeker in ontvangst kon nemen en Fluks op de tweede prys beslag wist te leggen. De uitslagen waren: Vic. Oriëntis AVic. Oriëntis B 40; KNS A—De Algemene A 1—2; Fluks A— Morskwartier A 10; Zuiderkwartier A Vic. Oriëntis A 43; Vic. Oriëntis B KNS A 13; De Algemene AFluks A 1—1; Morskwartier A—Zuiderkwartier A 1—4; KNSA—Vic. Oriëntis A 1—7; Fluks A— Vic. Oriëntis B 7—1; De Algemene AZuiderkwartier A 04; Vic. Oriëntis AMorskwartier A 21; Fluks AKNS A 40; Morskwartier AVic. Oriëntis B 21; De Algemene AVic. Oriëntis A 14; Vic. Oriëntis BZuiderkwartier A 110; KNS AMorskwartier A 02; Vic. Oriëntis A—Fluks A 5-5; Vic. Oriën tis B—De Algemene A 1—7Zuiderkwar tier A—Fluks A 5—3; Zuiderkwartier A KNS A 70; Morskwartier ADe Alge mene A 3-—4. 1, Zuiderkwartier A (buiten mededin ging); 2. Vic. Oriëntis A; 3. Fluks A. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Van Rijswyk (voorzitter HBS), die namens de Landelijke Bond van Amateurverenigingen eveneens veel lof had voor wat totstand was gebracht. Sprekende namens HBS memoreerde de heer Van Ryswijk de prettige contacten met de Leidse verenigingen, hoopte dat Lugdunum weer terug zou komen en overhandigde de heer Breedeveld zes fraaie glazen getooid met het wapen van de Houtrustbewoners. Ook de heer F. van Waveren (LFC) sprekende namens de „belangencommis- sie" en UVS was vol lof over hetgeen hier bereikt was. Dit was, volgens de heer Van Waveren, een bewijs van grote innerlijke kracht en spreker was dan ook van mening dat Lugdunum er heus wel weer zou komen. Naast de bloemen overhandigde spreker een ets van Van Gogh en wees nog eens met nadruk op de goede onderlinge verstandhouding welke momenteel in Leiden tussen de plaalselyke verenigingen bestaat. Namens de Afdeling Leiden van de KNVB voerde de heer A. C. Dusee - mr De Jongh was verhinderd - het woord. Ook deze toonde veel respect en compli menteerde de groenwitte vereniging met deze nieuwe aanwinst. Achtereenvolgens sprak nog ere-voorzitter, de heer H. Teeuwen, de heer Schoonderwoerd den Bezemer namens de Contact-commissie en de heer K. Huner (LDWS). Voorzitter Breedeveld, die voor elke spreker een kort dankwoord had, betrok ook mevrouw Coers in zyn betoog en overhandigde haar een verkoperde voet balschoen (als originele bloemenvaas) terwyl ir. Boter (gemeentewerken) even eens zulk een aandenken was toebedacht. Voorts memoreerde spreker de prettige samenwerking met de „aannemer- scheidsrechter" de heer Proper die met echtgenote eveneens aanwezig was. Het was die eerste avond in de nieuwe tent byzonder gezellig en lang nadat voorzitter Breedeveld de openingsplech tigheid had besloten, bleef men nog on der ons-

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8