f4 Greta Andersen won Kanaalrace, die zes deelnemers volbrachten Vier van De Vliet kon het in de finale te Poznan niet bolwerken Stirling Moss won de wedstrijd om de Grote Prijs van Portugal Prachtig zeil weer tijdens de wedstrijden op Alkmaardermeer MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 De gigantische zwemwedstrijd, die Kanaalrace heet, is uitgedraaid op een overwinning van Greta Andersen. Precies elf uur, nadat de voormalige Olympische kampioene bij Kaap Gris Nez te water was gegaan, stapte zjj ten oosten van de haven van Dover de Britse kust op. Zij won daarmede de eerste prijs van 500 pond en voorts de trofee, die 1050 pond waard is en die aangeboden werd door Billy Butlin, de eigenaar van het vakantiekamp, die deze Kanaalrace organiseerde. Toch was Greta niet gelukkig, toen zij in de armen van haar man, John Son- nichsen viel aan de voet van de krijt rotsen. Haar eerste woorden waren: „Het spijt mij, maar ik heb het record gemist". Dat staat nu nog steeds op naam van de Egyptenaar Stassan Ab- del Rahim, die eens het Kanaal over zwom in 10 uur 52 minuten. Maar Greta had het damesrecord voor de overtocht ruim verbeterd, dit stond op naam van de Engelse Brenda Fisher met 12 uur 42 min. Greta Andersen was nog volkomen fit, toen zij naar land waadde. Volgens officials zag ze eruit alsof ze een wandelingetje ging maken. JL STINA FREE geert Engelse kust, wel 2500 gulden Toch was het geen gemakkelijke tocht geweest. Dat blijkt wel uit het feit, dat van de dertig deelnemers, die in de nacht van vrijdag op zaterdag van start gingen er slechts zes de overkant zwemmende haalden. De een na de ander had de 6trijd moeten staken. Reeds in de zeer vroege morgenuren telde men vijf uit vallers. Toen had de Braziliaanse favo riet Camarero nog de leiding. Maar kort daarop kregen de volgers reeds een sen satie te verwerken. Greta Andersen be gon aan een niet te stuiten opmars. Zij passeerde volgens haar man „zwem mend als een zeehond" de Braziliaan en had na zes en een half uur zwemmen reeds een voorsprong van drie mijl. Nog geen uur later volgde een tweede sensa tie: Camarero moest de strijd opgeven wegens kramp. Omstreeks tien uur had Greta Andersen twee mijl voorsprong op de Zweed Steffan Hasselberg. Daarna volgde met groot verschil de Pakistanees Brogan Das. In vierde positie zwommen toen bij elkaar de Turk Haldun Isman, de Britse Rosemary George en de Ne derlandse deelneemster Stina Free uit Bergen op Zoom, die in uitstekende con ditie schenen te zijn. Ook Brenda Fisher was toen nog in de strijd. Op dat tijd stip leek een verbetering van het record door Greta Andersen zeer goed mogelijk. Omstreeks elf uur bevond Greta Ander sen zich ongeveer zes kilometer van de Britse kust, maar toen kwamen de grote moeilijkheden. Zij had het getij tegen en moest zich zeer inspannen om tegen de stroom in te komen. Ook de andere deelnemers kregen met deze moeilijk heden te kampen, hetgeen o.a. voor de Zweed Hasselberg, die nog steeds in tweede positie lag. aarileiding was de strijd op te geven. Maar de Amerikaanse zwemster zette door en om iets over enen had zij vaste grond onder de voeten. Het record had zij echter niet kunnen bre ken. Maar ze beloofde meteen, dat zij De 30~jarige Amerikaanse Greta Andersen uit Long Beach in Cali fornia na het winnen van de Ka naalrace met de enorme wissel beker, die alleen al, zo'n tien duizend gulden waard is. volgend jaar weer zou starten en dat het record dan haar eigendom zou wor den. Anderhalf uur, nadat Greta Ander sen uit het water was gestapt, wor stelden in het zilte nat nog steeds acht zwemmers en zwemsters om de En gelse kust te bereiken. Hierbij waren de Turk Haldun Ismen, de Pakistanees Brojan Das, de Fransman Morand, de Mexicaan Ramon Ocana, de Deen Gunnar Poulsen en de dappere Neder landse deelneemster Stina Free, de enige vrouw, die nog steeds van geen opgeven had willen weten. Maar om drie uur zaterdagmiddag werden de elementen toch ook haar te machtig. Zij liet zich in de volgboot hijsen, ter wijl de anderen ploegden aan een bijna bovenmenselijk karwei, want zij had den het getij gemist. Het was Brojan Das, die als tweede de kust bereikte. Hij had toen 14 uur en 57 minuten in het water gelegen. Borjan als winnaar bij de heren won met zijn prestatie ruim 5000 gulden. Achter hem kwamen nog aan de kust de Brit Ronald Tarr in 15 uur en 17 minuten, de Frans man Raphael Morand in 16 uur en 30 minuten, de Mexicaan Ramon Ocana in ruim 17 uur en de Turk Haldun Ismen. Maar deze laatste werd (na 15 uur en 25 minuten zwemmen) gediskwalificeerd, daar hij inplaats van naar de kust te waden op de pier van Dover aan land ging Overigens heeft dit „zwemtochtje" Stina Free geen windeieren gelegd. Daar er bij de dames slechts één deelneemster de wedstrijd volbracht, kreeg Stina de tweede prijs: 2500 gulden Onbeslist na 3 km. zwemmen De 3 k.m.-zwemwedstrijd in de Delft- havense Schie in Rotterdam is bij de aames onbeslist geëindigd tussen Judith de Nijs en Jans Koster. Judith de Nijs werd als eerste geklasseerd De uitslagen waren: 1. Judith de Nijs (Robben) 45.00.6, 2. Jans Koster (Gooi) 45.00.6, 3. Hennie van der Velde (Robben) 46.14,3. 4. Annie Landeweer (Robben) 47.36, 5. Truus de Wilde (A.Z.C.) 49.45. Heren: 1. Hermsen (Robben) 42.36, 2. Van der Linden (Zwemlust) 42.38. 3. Richards (Dolfijn) 42.45. 4. Rein Prins ID J.K.) 43.30. 5. Van Wingerden (Ra ket) 45.10. Het Europese kampioenschap tweemans zwaardboten De Denen ElvströmPetersen hebben het Europese kampioenschap tweemans- zwaardboten 5-0-5 klasse gewonnen. Het algemene eindklassement dat wordt opgemaakt aan de hand van de zes beste prestaties luidt: 1. Elvström—Petersen VA pnt.. 2. CornuGouffier 6 pnt.. 3. Maes— Bracke 19 3/4 pnt.. 4. MulkaVon Bre- dow 29 1/4 pnt., 5. CourthamptonBu chanan 31 3/4 pnt., 6. HooperGrey 35 pnt.. 7. Fereberger—Huska 41 3/4 pnt.. 8. Boeschoten—Kooyman (Nederland) 45 pnt. Meteen daarop werd op de zee van La Baule een aanvang gemaakt met de strijd om het wereldkampioenschap tweemans zwaardboten 5-0-5 klasse. De uitslag van de eerste race die gis teren verzeild werd. luidde: 1 ElvströmPoullain (Den.m.Fr.) 1.12.32, 8. LebrunHarincouck (Fr.) 1.1345. 3 .Flahault—»ebec (Fr.) 1.15.37, 4. RoulletBaudinet (Fr.) 1.16.35, 5. Hennequin—Robert (Fr.) 1.17.55. Het record niet gebroken.... Stina Free gaf na 13 uur 10 min.strijdop WIELRENNEN Ronde van Nederland start in Groningen In grote trekken Is thans reeds het schema voor de Ronde van Nederland 1959 vastgesteld. De Stichting Sport evenementen, die als opvolgster van de N.V. Efor dit jaar voor het eerst de Ronde organiseerde, heeft van de KNWU ook de licentie voor 1959 ge kregen. Zeer waarschijnlijk zal de Ronde evenals in 1954 in Groningen van start gaan. Dit speciaal, omdat het Groningse studentenkorps in 1959 groots opgezette lustrumfeesten zal vieren. Een en ander hangt natuurlijk af van de data, die de Ronde door het kalen- dercongTes van de U.C.I. toegewezen krijgt. De heer O. van Erp, directeur van de Stichting, zal dit onderwerp aanhangig maken op een binnenkort te houden vergadering van de A.I.O.C.C., de internationale organisatie van orga nisatoren van wegwedstrijden. Als streefdata heeft de Stichting de periode van 16 tot en met 22 juni 1959 in ge dachten. De Ronde zal dan dus zeven in plaats van zes dagen zoals dit jaar duren. Ook het rennersveld, dat in 1958 na veel moeilijkheden uit 56 man bestond (zeven ploegen van elk acht renners) zal uitgebreid worden. Het ligt namelijk in de bedoeling voor 1959 tien ploegen elk van zeven renners te contraoteren, namelijk 5 Nederlandse ploegen, 1 Bel gische, 1 Italiaanse, 1 Franse, 1 Duitse en 1 Zwitserse. Het voorlopige routeschema ziet er als volgt uit: le etappe: Groningen—Enschede: 2e etappe: EnschedeOss; 3e etappe: Oss Geleen of Sittard; 4e etappe: Geleen of SittardHelmond; 5e etappe: Hbl- mondBreda; 6e etappe: BredaGou da; 7e etappe: GoudaAmsterdam (Olympisch Stadion). WIELRENNEN Om Grote Prijs Marvan In de strijd om de Grote Prijs Marvan een driedaagse wielerronde door België, waaraan door twaalf sterke merkenteams van zes renners elk wordt deelgenomen, ziet na twee dagen het persoonlijk klassement er als volgt uit: 1. Anquetil (Fr.) 12.50.52; 2. Norbert Kerckhove (B.) 12.50.55; 3. Schils (B.) z.t.; 4. Matthys (België) 12.51.00; 5. Adriaenssens (B.) 12.51.53; 17. Wim van Est (N.) 12.53.43; 35. De Jongh (N.) 12.54.31; 36. Voorting (N.) z.t.; 37. Piet van Est (N.) z.t.; 38. Damen (N.) z.t.; 59. Stortker (N.) 13.19.32. Het ploegenklassement: 1. Guerra 38.33.40; 3. Carpano 38.38.23; 7. Lokomo- tief 38.42.45. Europese kampioenschappen dames Sportsplinters Russinnen met viermaal goud oppermachtig De Europese roeikampioenschap- pen dames, welke dit weekeinde op het Malta-meer te Poznan zijn ge houden, hebben voor de Neder landse deelneemsters, de Dordtse skiffeusemej. Luderus en de dub- belvier van De Vliet uit Leiden geen succes opgeleverd. Zowel in de finale van het skiff-nummer als in die van de dubbel vier werd Ne derland zesde. Marianne Luderus stak in een wel zeer slechte vorm. Zij startte traag en ein digde tenslotte als laatste in een tijd, die beduidend slechter was dan die, welke zij in haar heat had gemaakt. Ook in de herkansing, waarin zij zich voor de finale plaatste, maakte zij een bedui dend betere tijd. Het was overigens een prachtige race, waarin de Hongaarse Papp voor de ver rassing zorgde door de favorieten Sika (Oost.) en Vogt (Did) te kloppen). De vier van De Vliet kon het in de eindstrijd evenmin bolwerken. Onze vertegenwoordigsters eindigden op Jonge ploeg naar Ronde van Polen Een jonge ploeg van onafhankelijken zal ons land vertegenwoordigen in de Ronde van Polen, die van 9 tot en met 21 september a.s. wordt verreden. De ploeg bestaat uit de volgende renners: Ab Geldermans (Beverwijk), Piet Steen voorden (Heemstede), Nol Ehlen (Sit tard), Joop van der Ven (Vlijmen) en Ab Kool (Delft). Ploegleider is de heer A. Belien uit Den Haag. De ronde van Polen voor amateurs en onafhankelijken telt elf etappes en twee rustdagen. Start en finish zijn in War schau. Aan deze 2085 km lange wegwed strijd zal worden deelgenomen door ploegen uit Nederland, België, Italië, Engeland, Zwitserland, Zweden. Dene marken, Duitsland, Polen, Tsjecho-Slo- wakije, Roemenië, Rusland en Bulga rije. ruim 11 sec. na de winnende Russi sche ploeg. De Russinnen waren met 4 gouden medailles weer oppermachtig in deze titelwedstrijden. Duitsland en Roeme nië deelden de tweede en derde plaats. De wedstrijden werden op de laatste dag onder goede weersomstandigheden door ongeveer 5000 toeschouwers bijge woond. De uitslagen van de finales luiden: Skiff: 1. Papp (Hong) 3.50 9, 2. Sika (Oost) 3.51.5, 3. Vogt (Did) 3.53.4, 4. Shi- riajeva (Rusland) 3.54,5. Makowska (Po len) 3.54.7, 6. Luderus (Ned.) 4.02. Dubbeltwee: 1. Rusland 3.36, 2. Roe menië 3.38.6, 3. Tsjecho-Slowakije 3.40.3. Een wielerwedstrijd voor profs ta Aken over 236 km is door de Belg Van Geneugden gewonnen in 6 uur 15 min. 40 sec. Tweede werd zijn landgenoot Sorgeloos en derde de Nederlander Berg mans, beiden in dezelfde tijd als de win naar. Onze landgenoten Ehlen, Van der Borgh en Lahaye werden respectievelijk zesde, zevende en achtste in 6 uur 16 min. 40 sec. De beroemde Engelse jockey, Lester Piggott, heeft gisteren met het Duitse paard Orsini de „Grote prijs van Oost ende en van de expositie" gewonnen, een race over 2200 meter die gedoteerd was met een bedrag van 1.500.000 franks (ongeveer 115.000 gulden). Vier met stuurvrouwe: 1. Rusland 3.29.2, 2. Roemenië 3.36.6, 3. Hongarije 3.41.7. Dubbelvier: 1. Rusland 3.25.3, 2. Duits land 3.26, 3. Hongarije 3.31.3, 4. Polen 3.31.4, 5. Roemenië 3.34.9, 6. Nederland (De Vliet) 3.36.5. Acht: 1. Rusland 3.10.3, 2. Duitsland 3.15.9, 3. Roemenië 3.19.1.-. Laatste rit moet beslissing brengen strijd geworden tussen de rode Ferrari en de groene Vanwall. Moss nam direct na de start de leiding en behield die zeven ronden lang. Toen was het even de Ferrari die het veld aanvoerde. Na nog geen twee ronden had de Londe- naar de „orde" hersteld en Hawthorn weer naar de tweede plaats verdreven. Op enkele honderden meters bleef Hawthorn zijn rivaal volgen, tot in de 34e ronde de Ferrari de remmen even moest laten nazien. Daarna was de strijd beslist, Behra nam die tweede plaats zelfs nog voor geruime tijd over. In de 45e ronde 5 ronden van het einde van de race dus passeerde Hawthorn de BRM van Behra weer en ging anderhalve minuut na zijn land genoot (2 uur 11 min. 27.80 sec., gem. 167.821 km/u) over de eindstreep. De stand in de competitie om het wereldkampioenschap luidt thans: 1. Hawthorn (G.-B.) 36 pnt; 2. Moss (G.-B.) 32 pnt; 3. Brooks (G.-B.) 16 pnt; 4/5. Collings (G.-B.) en Sóhell (V.S.) beiden 14 pnt; 6. Salvadorl (G.-B.) 13 pnt; 7/8. Musso (It.) en Trintignant (Fr.) beiden 12 pnt. De laatste race in de competitie om het wereldkampioenschap der coureurs zal dan toch pas de beslissing bren gen. Na de wedstrijd om de Grote Prijs van Italië, die zondag 7 september wordt gehouden, zullen de autosport liefhebbers weten of Stirling Moss op volger van Fangio zal worden of de Ferrari-rijder Mike Hawthorn. In de voor-laatste wedstrijd, de Grote Prijs van Portugal die gisteren is gere den, heeft Moss snelste in de training de zege behaald met zijn groene Vanwall, vóór de Ferrari van Hawthorn die als tweede werd afgevlagd. Nog steeds heeft Hawthorn echter de leiding in de competitie, 4 punten staat Mos6 achter. Maar Mike Hawthorn heeft zijn 36 punten behaald in zes races, zijn concurrent had er maar vier nodig, en aangezien de eindstand wordt opge maakt aan de hand van de zes beste prestaties van elke coureur kan dus nauwelijks van een achterstand van Moss worden gesproken. De strijd om de Grote Prijs van Por tugal is, zoals te verwachten was, een ter; 2. Wervelwind, G. Biesot; 8. Hinde, J. B. Reeder. 12-voetsjollenklasse Zaterdag: 1. Windekind, G. H. L. Ver- wey; 2. Positron, J. J. van 't Hooger- huys; 3. Spinta, F. H. Daniels. Zondag: 1. Positron, J. J. van 't Hoo- gehuys; 2. Kaagbaby, H. M. ReyerS; 3. Wildzang 2, mej. H. F. Hageman. Drakenklasse Zaterdag: 1. Vagans Semper, C. Groot 2. Trintel 2, W. P. van Duyl; 3. Bliz zard, F. J. Buys. Zondag: 1. Vagans Semper, C. Groot; 2. Trinel 2, W. P. van Duyl; 3. Joy 2, J. Bier. 16m2 streepklasse: Zaterdag: 1. Tilicum, J. Bol; 2. Minx, J. Doorgeest; 3. Dak, J. van Rietschoten. Zondag: 1. Dak, J. van Rietschoten; 2. Tilicum, J. Bol; 3. Wilfred, P. Muusse. Flying Dutchmanklasse Zaterdag: 1. Lichte Angst, H. J. Schip per; 2. Djinn, Ed Frech; 3. Zilvermeeuw, U. de Vries. Zondag: 1. Wervelwind, G. A. S. Jon- geneel; 2. Djinn, Ed Frech; 3. Tineke, R. Kremer. Regenboogklasse Zaterdag: 1. Ree, mr. C. Walig; 2. Algri, J. Alberda; 3. De Kaag, K. J.Tol. Zondag: 1. Cadans, ir. G. A. Bakker; 2. Saenden, L. de Wit; 3. De Kaag, K. J. Tol. Valkenklasse: Zaterdag: 1. Bounty 2, E. Rolf van der Baumen; 2. Swallow, O. Dral; 3. Maaike, J. H. de Wilde. Zondag: 1. Bounty 2, E. Rolf van der Baumen; 2. 't Spul, H. Kirkenier; 3. Maaike, J. H. de Wilde. BRIDGE Europese kampioenschappen Uitslagen van het toernooi om het Euro pese bridge-kampioenschap. Zevende ronde heren: Italië wint van Groot-Brit- tannië 4936, Ierland verliest van Fin land 38—62, Spanje speelde onbeslist te gen Denemarken 33—36, Duitsland speel de onbeslist tegen Oostenrijk 4348, Zweden wint van Egypte 8532, België verliest van Frankrijk 4362. Vijfde ronde dames: Duitsland verliest van Noorwegen 5162, Finland verliest van Zweden 5373, Groot-Brittannië verliest van Frankrijk 5277, België verliest van Denemarken 57105, Oos tenrijk wint van Ierland 5644. Achtste ronde heren: Finland ver slaat IJsland 7822, Groot-Brittan nië verslaat Spanje 5953, Dene marken verslaat Duitsland 6043, Zwe den verslaat Oostenrijk 5749, Noorwe gen verslaat Frankrijk 5341, België verslaat Egypte 6042. Negende ronde heren: Italië verslaat Spanje 6355, Groot-Brittannië verslaat Duitsland 6538, Zweden verslaat De nemarken 5233, Frankrijk verslaat Ne derland 8934. België verslaat Oosten rijk 6143, Noorwegen onbeslist met Egypte 43—44. Zesde ronde dames: Zweden verslaat IJsland 6941, Groot-Brittannië verslaat Noorwegen 7455. Denemarken verslaat Finland 8248, Frankrijk verslaat Oos tenrijk 70—45, België verslaat Ierland 70—53. SCHERMEN Italië wereldkampioen degen voor equipes Te Philadelphia zijn de wereldkam pioenschappen schermen voortgezet. Italië veroverde de titel voor degen- équipes. Het bezette in het eindklasse ment de eerste plaats. Hongarije werd tweede, Frankrijk derde en Rusland vierde. De leider van de Hongaarse scherm- ploeg heeft besloten alle Hongaarse deelnemers aan de individuele wedstrij den op degen en op sabel terug te trek ken. Deze beslissing nam hij omdat de Internationale Scherm Federatie de in schrijvingen van drie Hongaarse vluch telingen. die in de Ver. Starten woon achtig zijn, heeft geaccepteerd. Kostbare start van de draken (Van onze zeilmedewerker) Ideaal zeilweer kenmerkten de eerste twee zeildagen van de Alk- maardermeerweek. Zaterdag blies er een stevige westelijke bries van 5 tot 8 meter per sec.Zondag stond er meer wind, 6 tot 10 meter per seconde. Ofschoon het flink doorwaaide, was het zeilen geen onaan gename bezigheid, want de zon had de temperatuur flink doen oplopen. Zaterdag werd deze week geopend met de start der Dra ken en dit is vermoedelijk de duurste start van het zeilseizoen gewor den. Een beurtschipper voer onverdroten en onbewust van de schade, die hij zou kunnen aanrichten, dwars door de lijn van afvaart, juist op het moment, dat de Draken in één formatie afvoeren. De meesten wis ten nog door tijdig het roer om te gooien, te ontwijken, maar bij twee schepen kon averij niet voorkomen worden. J. Bier en A. Warners werden door het beurtschip dwarsscheeps geramd en vlogen vervol gens met de boorden op elkaar. Groot was vooral de schade aan de Vanguard van Warners, die in de duizenden guldens beloopt. De strijd in de Draken ging vooral tussen de felle rivalen Cor Groot en Wim van Duyl. Cor Groot wist zater dag voor Van Duyl te blijven, maar zondagmorgen moest Groot weer de meerdere in Van Duyl zien. Het zag er in de tweede wedstrijd op zondag naar uit, dat Van Duyl het dagklassement zou gaan winnen, want hij had de leiding, terwijl Groot in het midden veld huisde. Maar in het kruisrak kreeg Groot door kundig kruisen enor me winst en een royale voorsprong op Van Duyl en de rest van het veld. Van Duyl moest nog hard vechten voor zijn tweede plaats tegen Ton Kase- mier. Bouw van Wijk weerde zich zaterdag goed in het 12 m2 Sharpieveld, waarin vier Duitse deelnemers waren inge schreven. Ondanks hun naoorlogse sche pen presteerden de Duitsers niet veel. Bouw van Wijk had bovendien in Kiel al kennis gemaakt met deze zeilers en wist dus van wanten. Hij eindigde als eerste met achter zich de Leidenaar W. Guldemond en J. van Staveren. De jeugdige Vrijheidzeiler J. Kors- wagen uit Leiden was zaterdag heer en meester in zijn klasse, waarin 28 sche pen meevoeren, waartussen prominente zeilers. H. Prins finishte als tweede en C. de Haas bracht het tot de derde plaats. Stefan de Jong kwam zondag weer op dreef en leidde al spoedig het void Vrijheden. Bij de eerste ton lag mej. I. Westen nog eerste, maar zij zakte daar- terug. De Jong finishte met een kleine voorsprong op J. F. Kesting. Hier na kwamen H. Prins, C. de Haas en P. Hellema. Voor Egon Rolf v. d. Baumen zette de Alkmaarmeerweek goed in, want in beide wedstrijden won hij gedecideerd, in de Valkenklasse, die niet bijster goed bezet PAMPUSKLASSE. Het zal om de hoofdprijs in de Pam- pusklasse beslist spannen tussen G. Biesot en H. J. de Ruyter. Weliswaar won J. B. Reeder de eerste wedstrijd, met achter zich H. J. de Ruyer en Bie sot, maar zondag werd om de leiding al leen gevochten tussen De Ruyter en Biesot In het kruisrak kwam De Ruycer definitief aan de leiding en was verder onbereikbaar voor de rest. Het grote veld der Sternklasse leverde fel strijd. Het was I. de Vos, die ten slotte de zege behaaalde voor E. G. v. d. Stadt en T. Amons. Deze laatste had in de zondagrace de leiding en achter voeren met spinnaker bij E. G. v. d. Stadt en F. Loozer. Toen v. d. Stadt uit het roer liep kwam Loozer in moei lijkheden en kapseisde. Rikus v. d. Stadt staakte eveneens de Strijd en verleende hulp aan Loozer. Tweemaal liet S. H. H. Haaksma zich als overwinnaar in de Olympiajollen af blazen. Beide malen was H. Willems tweede. De Flying Dutchmanklasse spoot de mooie banen in een verbijsterend snel tempo af. Vooral in de ploneerrakken op zondag ging het hard. De overwinning van zaterdag was voor H. J. Schipper en zondag was G. A. S. Jongeneel onbe reikbaar. Beide malen was de tweede plaats voor Ed. Frech. UITSLAGEN. 12m2 klasse: Zaterdag: 1. Rakker, B. van Wijk; 2. Spotvogel W. Guldemond; 3. MariandeJ, J. van Staveren. Zondag: 1. Mariandel, J. v. Staveren; 2. Meteor, B. Kraan; 3. Spotvogel, W. Guldemond. Vrijheidsklasse: Zaterdag: 1. Dauntless, J. Korswagen; 2. Mis Poes, H. Prins; 3. Speediest, C. de Haas jr. Zondag: 1. Yar, S. Young; 2. Beata, J. F. Kesting; 3. Mis Poes, H. Prins. Sternklasse: Zaterdag: 1. Barracuda, I. de Vos; 2. Peen, E. G. van de Stadt; 3. Noreg, T. Amons. Zondag: 1. Noreg, T. Amons; 2. Barra cuda. I. de Vos; 3. Glasaal, mej. K. van de Stadt. Finn jollen: Zaterdag: 1. Finnig, W. Maarse; 2. José, R. Koopmans; 3. Planeetje, B. Maas. Zondag: 1. Firebird, K. H. Warburg; 2. Finnig, W. Maarse; 3. José, I. Ger- hards. Olympiajollen: Zaterdag en zondag: 1. Glipper, S. H. H. Haaksma; 2. Witte Raaf, H. Willems. Zaterdag: 2. Olapieze, W. Bijker; zon dag: 3. Taifoen, K. Husslage. Pampusklasse: Zaterdag: 1. Hinde, J. B. Reeder; 2. Westeinder, H. J. de Ruiter; 3. Wervel wind, G. Biesot. Zondag: 1. WeSteinder, H. J. de Rui- De Draken op het Alkmaarder- I In de 161 (Trintel II) zeilt W. P. meer tijdens het ronden van boei B. van Duyl.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6