Coopvaett DE SITUATIE ROND NIEUWE VEEMARKT SECRETARESSE Nieuwe Leidse 2 september raad wordt op geïnstalleerd ^Wolken van genot DOUWE EGBERTS Loop der bevolking te Leiden 97sf<" jaargang Maandag 25 augustus 1958 Tweede blad no. 29526 Tijdens de zitting van de gemeenteraad van vandaag is ook het nieuwe voorstel met betrekking tot de veemarkt aan de orde gekomen. Reeds eerder schreven wij uitvoerig over dit plan, doch thans kunnen wij ook tonen hoe het er in werkelijkheid uit zal zien. De maquette, vervaardigd door de Dienst van Gemeentewerken, is zaterdag gereed gekomen en geeft een goede indruk van de nieuwe situatie. Geheel links boven ziet men nog juist de trein, die het viaduct Haarlemmer trekvaart oprijdt. Daaronder ligt het nieuwe verkeersplein op de plaats van de huidige ijsbaan. Daaronder ligt weer het Schuttersveld. De brede weg, die dwars door het plan loopt, is de Willem de Zwijgerlaan., die door middel van een brug over de Haarlemmertrekvaart in verbinding staat met het Schuttersveld. Deze brug zal iets boven het huis „Groenoord" komen te liggen, dat in verband met de nieuwe situatie wel ge doemd zal zijn te verdwijnen. In het midden boven de Willem de Zwijgerlaan ziet men het nieuwe vee- markterrein met de nieuwe hal. die ook geschikt zal zijn voor sportdemonstra- ties e.d. Het ruime parkeerterrein zal tevens geschikt zijn voor 3 oktoberter- rein. Er is op dit terrein plaats voor 260 veewagens( op de maquette boven de hal), 675 personenauto's «rechts van de hal) en 125 personenauto's (onder de hal). De hoofdingang van de veemarkt hal zal gericht zijn naar de Willem de Zwijgerlaan. Naar rechts zal de Willem de Zwij gerlaan via een brug over de Zijl, die in overleg met de Prov. Waterstaat moet worden aangelegd, verbinding geven met de provinciale wegen 5 en 5 bis en dus ook met Rijksweg 4A. Rechts van het veemaratterrein is plaats gereserveerd voor een eventueel emplacement van de Nederlandse Spoor wegen. zulks voor het geval de lijn naar het station Herensingel wordt opgehe ven. Geheel bovenaan de maquette ziet men een denkbeeldige bebouwing, die geschikt is voor diverse doeleinden. Links van het terrein ziet men de be bouwing achter de Haarlemmertrek vaart, die grotendeels gedoemd zal zijn te verdwijnen in verband met de slechte toestand van de woningen. Onderaan de maquette ziet men de toekomstige bebouwing van de Willem de Zwijgerlaan. Geheel recht is plaats gereserveerd voor een hervormde kerk, daarnaast zal een school komen te lig gen. Verder naar links zijn enkele flats geprojecteerd met aan het eind een hoogbouwflat van ongeveer 7 verdiepin gen. Het veemarktterrein is voor een groot deel omgeven door water, dat dient als terreinafscheiding, als camouflage, ter- wül dit water bovendien nodig is voor de waterhuishouding ter plaatse. I De werkzaamheden zullen als volgt j verlopenopspuiten van het terrein en I het uitwerken van het plan door de architect, de aanleg van het tweede ge- I deelte van de Willem de Zwijgerlaan, bouw van de brug over de Haarlemmer trekvaart. bouw van de brug over de Zijl, terwijl tevens een aanvang gemaakt zal worden met de aanleg van de weg I door de Kikkerpolder. Benoeming van vier wethouders De beëdiging en de installatie van de nieuw benoemde raadsleden zal in een dinsdag 2 september te houden vergadering van de raad plaatsvinden. Direct na deze plechtigheid zal de raad uit zijn midden vier wethouders benoemen. Naar het zich thans Iaat aanzien, ligt het in de lijn der ver wachtingen, dat de P. v. d. A.-fractie de heren J. C. van Schaik en A. J. Jon geleen wederom als wethouder zal voordragen. Voor de KVP zal dit de heer S. Menken zijn, terwijl de Prot. Chr.-raadsfractie, zoals bekend, de heer S. M. Stolp als kandidaat in de vakature-D. van der Kwaak naar vo ren zal brengen. Benoeming van commissies Voorts zullen in deze zitting de diverse raadscommissies worden samengesteld, t.w. benoeming van vier leden van de Commissie voor de Strafverordeningen (aftredend: de heren J. A. van der Horst, mr. C. J. Woudstra, J. J. E. Aal- ders en mr. J. Drijber); benoeming van vier leden van de Commissie voor de Fi nanciën (aftredend: de heren H. Zun- derman, mr. dr. H. D. M. Knol, F. C. de Hosson en J. G. Hagens); benoeming van vier leden van de Commissie voor de Geneeskundige- en Gezondheidsdienst (aftredend: de heren prof. dr. J. Gos lings, B. J. Huurman, H. M. J. W. J. Kortmann en mr. F. Portheine)benoe ming van vier leden van de Commissie voor de Inrichtingen „Endegeest" c.a. (aftredend: mevrouw C. P. Braggaar— De Does, de heren B. J. Huurman en H. M. J. W. J. Kortmann; er is één vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer W. F. van der Burgh als lid van de Raad); benoeming van vier leden van de Commissie voor de Markt- en Havendienst (aftredend: de heren C. F. Lardee, L. Questroo, F. C. de Hosson en mr. F. Portheine); benoe ming van vier leden van de Commissie voor het Onderwijs (aftredend: de he ren E. Meester, mr. C. J. Woudstra, A. van Dijk en mr. J. Drijber)benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (aftredend: de heren C. F. Lardee, J. Ravestein, P. C. A. ten Broek en mr. J. Drijber; benoe ming van vier leden van de Commissie voor de Openbare Werken (aftredend: de heren J. H. Schüller, J. van Iterson, P. C. A. ten Broek en J. G. Hagens); BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Cornelia Catharlna, dr van A. W. Kntjf en K. Hogewoning, Fablenne, dr van B. C. Wijland en J. M. de Boer, Maria Johanna, dr. van C. J. van Klink en G. C. A. van Kins, Wllma, dr van J. M. Jansen en J. van Zoest, Hendrlka Irma Franclna, dr v. B. A. Erades en F. de Ridder, Yvonne, dr van I. M. Doornik en J. Bol, Margaretha Anthonla. dr van J. Fillppo en J. C van Gelder, Relnler Alphons Leonardus, zn v. M H. A Vaneker en T. A. Wilbrink, Hen- drlkus Jacobus Theodorus Maria, zn van A. P. Verdel en P. M. Wejjers. OVERLEDEN A. Vermeer, 61 jaar, man. benoeming van vier leden van de Com missie voor de Personeelszaken (aftre dend: de heren M. Sommeling, B. de Kier, K. F. de Bree en mr. F. Portheine) benoeming van vier leden van de Mom missie voor de Sociale Zaken (aftre dend: de heren C. J. Piena, B. de Kier, K. F. de Bree en mr. F. Portheine); be noeming van vier leden van de Commis sie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit (aftredend: de heren M. Sommeling. S. M. Stolp, A. van Dijk en J. G. Hagens; benoeming van vier leden van de Commissie voor de Dienst van Kasbeheer en Kredietwezen (aftredend: mejuffrouw A. J. van Nienes. de heer S. M. Stolp, mejuffrouw M. M. J. Noord man en de heer J. G. Hagens)benoe ming van vier leden van de Commissie voor de Sport- en Jeugdzaken (aftre dend: de heren H. Zundérman, L. Ques troo, mejuffrouw M. M. J. Noordman en mr. J. Drijber)benoeming van vijf leden van de Commissie voor de Reke ningen en aanwijzing van één dier leden tot voorzitter (aftredend: de heren H. Zundérman, S. M. Stolp. F. C. de Hos son en J. G. Hagens en mr. dr. H. D. M. Knol, voorzitter)benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal" uit de leden van de Raad «aftredend: de he ren mr dr. H. D. M. Knol en P. C. A. ten Broek; er is één vacature, ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer W. F. van der Burgh als lid van de Raad) en van vier leden buiten de leden van de Raad; benoeming van drie leden van de Commissie voor het Oud-Archief uit de leden van de Raad (aftredend commissie oude samenstelling: mr. dr. H. D. M. Knol; er is één vacature, ont staan door het tussentijds aftreden van de heer W. F. van der Burgh als lid van de Raad) en van drie leden buiten de leden van de Raad; benoeming van vier leden van de Verkeerscommissie, uit de leden van de Raad (aftredend commis sie oude samenstelling: de heren E. Meester, J. van Iterson en J. A. E. Aal- ders)benoeming van zes leden van de Commissie van Advies betreffende de dienst voor Sociale Zaken buiten de le den van de Raad; benoeming van elf leden van de Commissie van Advies in Culturele Zaken; benoeming van zes le den van het College van Curatoren van het Gymnasium en benoeming van zes leden van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op de Scholen voor Middelbaar Onderwijs. Voor zover in deze commissies de he ren J. A. v ,d. Horst. J. A. E. Aalders, F. C. de Hosson. B. J. Huurman. W. F. v. d. Burgh, E. Meester. J. Ravestein en J. H. Schüller en de dames C. P. Brag gaarDe Does en H. M. J. Noordman zitting hadden, zal in hun vakatures moeten worden voorzien, aangezien zij van de nieuwe raad geen deel meer uit zullen maken. Als niet-raadsleden worden in de daarvoor in aanmerking komende com missies voorgedragen: tot leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal" prof. mr. J. M. van Bem- melen; dr. J. Keuning; de heer P. Herfst en ir. H. A van Oerle; tot leden van de Commissie voor het Oud-Archief: de heer W. F van der Burgh; prof. mr. H. F. W. D. Fischer en de heer M. P. F. Meyer; tot leden van de Commissie van Advies betreffende de Dienst voor So ciale Zaken: vakature mevr. F. W. Sin- gerlingStokhuijzen: 1. mevr. F. W. SingerlingStokhuijzen; 2. mevr. S. W. NapVan Venetiën. Vakature G. F. E. Kiers: 1. de heer G. F. E. Kiers; 2. mr. dr. N. G. Geelkerken. Vakature ontstaan door het overlijden van mevrouw E. C. M. PleijLangezaal: 1. mevr. C. Uphoff —Visser; 2. mevr. C. Th. A. Turk— Meyer. Vakature mevrouw G. A. Spie renburgBeekhuizen: 1. mevr. T. van ZonneveldVan der Lecq; 2. de heer J. van der Waals. Vakature dr. mr. C de Ru: 1. de heer J. Blok; 2. de heer J. Roorda. Vakature prof. mr. J. V. Rijp- perda Wierdsma: 1. prof. mr. J. V. Rjjp- perda Wierdsma; 2. ds. S. L. Verheus; tot leden van de Commissie van Advies in Culturele Zaken: vakature H. Zun dérman: 1. de heer H. Zundérman; 2. de heer P. van Zonneveld. Vakature ir. H. A. van Oerle: 1. ir. H. A. van Oerle; 2 de heer J. C. J Lambermont. Vaka ture J. C Bartelsman: 1. de heer J C. Bartelsman; 2 de heer A. C. Bouwman. Vakature prof. dr. D. J. Kuenen: 1. prof. mr. H F. W. D. Fischer; 2 prof. mr. J. Drion Vakature ontstaan door het over lijden van de heer C Grijpma: 1. de heer H. van Woudenberg: 2. de heer H. van Duijne. Vakature mevr. mr. B G. von MeyenfeldtBakker: 1 mevr. mr. B. G. von MeyenfeldtBakker: 2. dr. H. J. Westerink. Vakature mevr. J. Ha- geman-'-Verhagen: 1. mevr. J. Hageman —Verhagen: 2 mevr. H. ReitsmaKlein Wassink Vakature Th. Scholte: 1. de heer Th. Scholte; 2. de heer Th. A. J. de Wit. Vakature A. J. van der Pompe: 1 de heer A J. van der Pompe; 2. de heer H de Wilde. Vakature M H Zaal berg: 1. de heer W. H Tweehuysen; 2. mevr. L. SteinbachJansen. Vakature P Brouwer: 1. de heer C de Kemp; 2. de heer M. H de Reede Jr. Op de tweede september a,s. eindigt ook voor de leden van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium de zittingsduur. In verband hiermede heeft dit college de volgende aanbeve lingen ingezonden ter benoeming van zes leden, met welke aanbevelingen het College zich kan verenieen: Vakature prof. mr. H. F. W D. Fischer: 1. prof. mr. H. F. W. D Fischer; 2. prof. mr. A. van Oven. Vakature mevr. C. G. de Ja gerGalavazi; 1. mevr. C. G. de Jager Galavazi: 2. mevr. J. K. Oosterhoff— Sanders. Vakature prof. dr. P. Th. Oos- terhoff: 1 prof. dr P. Th. Oosterhoff; 2. prof. dr. A. J. Staverman. Vakature prof. dr P. H van Laer: 1. prof. dr. P. H van Laer; 2. dr. J G. Frielink. Vaka ture prof dr J. H Waszink: 1. prof dr. J. H. Waszink: 2. prof. dr. W. den Boer. Vakature ds D. J. Vossers: 1. ds. D. J. 2. ds. P. Kloek. In verband met de periodieke aftre ding van de leden van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, welke commissie volgens de desbetref fende verordening uit 8 leden bestaat, waarvan 2 leden door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland en de overige leden door de raad worden benoemd, heeft de Commissie de volgen de aanbevelingen ingezonden, waar mede het College zich kan verenigen: Vakature dr. K. Reitsma: 1. dr K. Reits ma; 2 ir. J. J. G. van Hoek. Vakature mr. C. J. Woudstra: 1. mr. C J. Woud stra; 2. dr. D. L. Kedde. Vakature mevr. S J. SchaperBeukema: 1. mevr. S. J. SchaperBeukema: 2. mevr. L. C. E. C. GorterVon Krogh. Vakature mevr. A. A. C. M. HuizingaSchölvinck: 1. mevr. A A. C M. HuizingaSchölvinck: 2. mevr. Th. J. Boogerd—Marius Vakature prof dr. H. C van de Hulst: 1. prof. dr H. C. van der Hulst: 2 mevr. W. H. 's JacobVaillant en vakature mevr. J. W. VogelenzangSmit: 1. mevr. J. W. VogelenzangSmit; 2. mevr. J. Dantu- maVan der Veer. De enige complete opleiding. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 - TELEF. 26558 Jongdierenkeuring van „De Oude Leidsche" Onder gunstige weersomstandigheden hield „De Oude Leidsche" zaterdag in de tuin van „Oud Hortuszicht" een zeer goed geslaagde keuring voor haar leden van speciaal jonge konijnen. Er bestond veel belangstelling. Het hoogste predikaat, n.l. uitmuntend werd behaald door I. Schaddé van Doorn te Katwijk met een Witte Wener. De voornaamste uitslagen waren: A. J. Fasseur met Vlaamse Reuzen: z.z.g. predikaat met 5e ereprijzen; L. Serlie met Vlaamse Reus en Lotharinger 2x predikaat g.g.; R. Stoof met Lotha- ringers 2x z.g., g.g. en 3 ereprijzen; I. Schaddé van Doorn met Witte Weners 3x z.g., 3x z.z.g. en u. met 5e ereprijzen; J. v. d. Plas met Witte Weners 3x z.g. en 3x z.z.g.; J Kort met Rijnlanders 4x z.g. en 3 ereprijzen; K. Stuifzand met Zilvervossen 5x g.g. en z.g. en 2 ereprij zen; J. G. VI. Bosch met Hollanders g.g., 2x z.g., lx z.z.g. en 2 ereprijzen; P. v. d. Kwaak met Klein Zilvers g.g., 3x z.g. en 4 ereprijzen met tevens de prijs voor de grootste inzending. P. v. d. Kwaak met roodoog Polen 4x g.g. en 2 ereprijzen. Gezien deze gunstige resultaten zien deze exposanten met verlangen uit naar de Nationale Jongdieren-tentoonstelling van de Kon. Ned. Ver. „Ornithophilia" in de Jaarbeurshallen te Utrecht op 30 en 31 oktober a.s. Voor de pluimveefokkers volgt de tafelkeuring op 23 september in Oud-Hortuszicht, eveneens voor alleen jonge dieren onder keurmeester C. de Graaf uit Den Haag. De konijnenkeu- ring was in handen van keurmeester J. Westhoek uit Wassenaar, terwijl de lei ding in handen was van de heer F. v. d. Mark jr. BOUW OPENBARE SCHOOL SUMATRASTRAAT Van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage ontvingen B. en W. een aanbieding voor de ver strekking van een geldlening ad f. 400.000 voor de financiering van de bouw van een openbare school aan de Sumatr astraat. De lening zal worden aangegaan voor 30 jaren, af te lossen, behoudens wijzi ging op grond van de bepalingen van de akte van geldlening, in 20 gelijke jaar lijkse termijnen, aanvangende op 1 augustus 1969, tegen een rente van 4 3/4 per jaar, halfjaarlijks te voldoen. B. en W. achten deze aanbieding aan vaardbaar en stellen de raad, welke hedenmiddag bijeenkwam, voor in deze geest een besluit te nemen. GELDLENING Van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage ontvingen B. en W. een aanbieding voor de ver strekking van een geldlening ad f. 318.000 voor de definitieve financiering van onderhanden of reeds voltooide kapitaalwerken. Deze lening zal worden aangegaan voor 30 jaren, af te lossen in 20 gelyke jaarlijkse termijnen, aanvan gende op 1 augustus 1969, tegen een rente van 4 3/4% per jaar, halfjaarlijks te voldoen. de nieuwe pijptabak in handige tabakszak Jubileum P. Willemse VEERTIG JAAR BIJ BEUTH EN ZONEN De heer P. Willemse herdenkt van daag het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. voorheen R. M. Beuth en Zonen, alhier. Vanoohtend werd de jubilaris en zijn echtgenote door de directie ontvangen en gecomplimenteerd. De directeur huldigde in sympathieke woorden de heer Willemse en wees er op. dat de jubilaris zich had doen ken nen als een bekwaam, ijverig en plichts getrouw werker, die op lofwaardige wijze zich steeds van zijn taak heeft gekwe ten. Als stoffelijke blijken van waardering bood spreker de jubilaris een enveloppe met inhoud aan, alsmede namens de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. het vererend getuigschrift met bij behorende draagpenning. Mevrouw Wil lemse mocht een boeket bloemen in ontvangst nemen. Namens het Jubileumfonds bracht de heer M. L. Brittijn de gelukwensen over van het personeel. Een fraai geschenk werd aangeboden. Nadat de jubilaris, mede namens zijn echtgenote, had bedankt voor deze hulde werd hem gelegenheid gegeven de verdere dag in familiekring door te brengen. INBREKER NA ACHTERVOLGING GEGREPEN. Op aanwijzing van enkele bewoners van de Hoge Morsweg, die een achter volging hadden ingezet, heeft de Rijks politie te Oegstgeest gisterochtend inde vroegte een 31-jarige schilder uit Haar lem gearresteerd, die zich kort te vo ren schuldig had gemaakt aan een in braak in het perceel Hoge Morsweg 7, waarbij een bedrag van f 50.twee scheerapparaten en een pakje sigaret ten werden ontvreemd. De man werd ontdekt toen hij omstreeks halfzes via een raam het perceel verliet. De bewo ners en enkele buren, die onraad be merkten. zetten een achtervolging in. Via een weiland nam de man de vlucht in de richting Oegstgeest in welke ge meente de Rijkspolitie de inbreker kon arresteren. DRIE INBRAKEN In de afgelopen nacht is op drie plaat sen in de stad, t.w. in een perceel aan de Waters teeg. de Stationsweg en de Middelweg, ingebroken. Slechts in het pand aan de Middelweg werd een bedrag van f 87.ontvreemd. AANRIJDINGEN Zaterdagavond is een 49-jarige wiel- rijdster wonende in de Oosterdwars straat. die op de Steenstraat plotseling naar links uitweek, door een auto aan gereden. De E.H.D. heeft het slachtoffer dat een hersenschudding en een wond aan het hoofd opliep, naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Onder vrijwel dezelfde omstandigheden het plotse ling uitwijken naar links vond zater dagmiddag bij de kruising Maresingel, Prins Hendrikplein, Huigbrug een aan rijding plaats. Een 55-jarige wielrijder uit de Mamixstraat werd hier gegrepen door een auto. De man liep een hersen schudding op. Reorganisatie Nationale Reserve Brief aan vrijwilligers Nu het K.B. tot reorganisatie van de Nationale Reserve per 1 september in werking treedt heeft de Nederlandse ter ritoriale bevelhebber, luitenant-generaal C. J. Valk een brief gericht tot de vrij willigers van de Nationale Reserve, waar in hun wordt verzocht mee te delen, of zU hun verbintenis onder de gewijzigde bepalingen wensen te handhaven. Voorop zij gesteld, zo schrijft generaal Valk, dat de minister voor Defensie wel iswaar uit een oogpunt van landsbelang en gedrongen door overwegingen van zuiver militaire aard, tot reorganisatie van de Nationale Reserve heeft besloten, doch dat hij de waarde van de vrijwil ligers voor de territoriale verdediging ten volle erkent. Het is dan ook zijn wens, dat al het mogelijke zal worden gedaan om de vele vrijwilligers, die ge dreven door motieven van vaderlands liefde bereid zijn zich voor de verdedi ging van het vaderland in te zetten en zich daarvoor vaak opofferingen ge troosten, de gelegenheid te blijven bie den daadwerkelijk en met zo groot mo gelijk nuttig effect aan die verdediging mede te werken, aldus de brief. „Dit nuttig effect maakt het noodza kelijk de vrijwilligers in hoofdzaak hun dienst te doen verrichten in infanterie- pelotons, terwijl daarnaast voor bepaal de specialisten de mogelijkheid zal be staan om ook buiten het verband van een dergelijk peloton op te treden. Nog meer Nederlanders onderscheiden op Expo Er zijn nog enige Nederlanders door Z. M. de Koning der Belgen onderschei den op grond van hun verdiensten voor de Expo 1958. Tot Commandeur in de Orde van Leopold II zijn benoemd: behalve gelijk gemeld prof. dr. Bok uit Amsterdam, de heren Herweijer en Henri ter Meu- len. Tot Commandeur in de Kroonorde is benoemd ir. Th. C. J. M. Rijssenbeek, directeur van Veeteelt en Zuivel. Tot Officier in de Kroonorde zijn be noemd de heren: Jac. Kleiboer, te De venter, organisator van tentoonstellin gen en adviseur van de afdeling Neder land op de Wereldtentoonstelling te Brussel, W. Dam te 's-Gravenhage, hoofd van de afdeling Voorlichting van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, ir. G. Royackers, secre taris van het Landbouwschap, dr. J. ten Houten, ir. G. A. Tuyl Schuitemaker, chef technische afdeling van het Com missariaat-Generaal en Stichting We reldtentoonstelling Brussel 1958, afdeling Nederland, A. Kuysten, chef financiële afdeling van dat Commissariaat-Gene raal en A. Kaas te Antwerpen. Tot Ridder in de Kroonorde van Bel gië is benoemd de heer F. Hollander, di recteur van een public relations bureau te 's-Gravenhage. In de week van 14 t.m. 20 augustus GEVESTIGD J. S. Sannen en fam, tekenaar, Lod, van Deijsselstr. 10. D. Klop en fam. machinist monteur. Rijnsburgersingel 23a, S. J. P. Donkersloot en fam, tuinbouwkundige, J. van Goijenkade 3 9, L. T. van de Laar en fam. Franchlmontlaan 33, L. C. Kleiweg geb. van Leeuwen. Nieuwe Rijn 7a, C. K. de Gunst, Pr. Wilhelminastr. 14. E. S. Roosenburg. docente, Witte Singel 31, A. F. Sollie. onderwijzer. Boerhaavelaan 7. E. P van der Esch, arts. a.b ws. ligg. Mors singel. D. C. Kruiswijk, hulp in de huis houding. Hof de Blauwe Klok 11. J. Ciere. Grevenstraat 3a, H. E. A. Euler, 11 verpl., Mezenstr. 2. P. van der Klaauw. inpakster Minnebroersgracht 19. C. J. W. Trossel. Hogewoerd 109, J. L. Stlerum, Rijnsburger- weg 62a, E. O. Harryson. verpleegster, Rijnsburgerweg 10, J. L. Springer, Verdam straat 56, J. van den Berg, 11. verpleeg ster, Witte Singel 27. G. Quist. militair. Hoflaan 40, R. Stöcker, militair. Hoolgrt 106a, A. C. Schouten, db, Rijnsburgerweg 10, G. Vogt geb. van Dijk. Acaciastr. 3. J. A. Kluft, 11. verpleegster. Rijnsburgerweg 10. W. G. Mulselaar, los werkman. Nieuwe brugsteeg 14a, P. E. T. van Leeuwen geb Knapers apothekersass. Marlënpoelstr. 27, V. J. van Riet geb. Llnd. Melchior Treub- laan 3. J. H. Ruys, arts. Merelstraat 33. VERTROKKEN P. Freeke en fam. van Dahliastraat 7a. naar Heemskerk. Belllnistraat 10. G. G. Waasdorp en fam., van P.J. Blokstraat 28. naar Leidschendam. Pr. Bernhardlaan 43. J. H. A. M. vand er Kool geb. Kralj en fam van M. Treublaan 63. naar Voorburg. Looierslaan 23. T. M. A. den Hollander en fam, van Lage Rijndijk 17, naar 's-Graven hage. Kamperfoelieplein 6. A M. Nach- bar en fam, van Evertsenstraat 72. naar Den Helder. Eemstraat 197, J van Kra nendonk en fam. van Burggravenlaan 89. naar Canada. J. Bekooy en fam. van Rijn dijkstraat 93. naar 's-Gravenhage. Mid denstede 85. L. J. Goddijn en fam. van Kapteynstraat 41 .naar Haarlem. Gast huislaan 36. E. A. del Prado en fam. van Akker hof 63. naar Zwolle. Wleckerllnck- straat 206, P. Sevenster van Steenschuur 8 naar Warmond, Burg. Ketelaarstraat 31, C. M. Bakker van Groenhazengracht 12. naar Ermelo, Leuvenumseweg 90. J. G. van Leijenhorst, van Groenhazengracht 12 naar Soest, Dumoullnkazerne. J. W. D. van Oldenborgh, van H. de Vriesstraat 65, naar Oegstgeest. Dorpsstraat 53. C. J. L. van Egmond, van Oltmanstr. 2. naar Delft, St. Jorlsweg 2. I. Jonckheer. van Rijnsburgerweg 95. naar Nederlandse An tillen. H. van der Ree. van Rijnsburger weg 95. naar Nederlandse Antillen. H. M. Hogerzeil. van Boerhaavelaan 28. naar Haastrecht, Hoogstr. 154, H. P. BaalJ. van Lijsterstraat 28. naar 's-Gravenhage, Abrl- kozenstraat 23. E .A. van Dijk. van Merel- straat 18. naar Ommen. Wolfskullstr. 4. G. Dekker, van Roodborststraat 54, naar Oegstgeest, Pr. Irenelaan 19. H. W. van der Laan, van Hooigracht 52a, naar Lei derdorp. M. P. Splinterlaan 3, H. van Ede van Uiterstegracht 200, naar Soest, Ples- manstraat 7, M. Wagemaker van Lage Rijndijk 19b, naar St. Philipsland, Karre- veld 8. H. Ruijtenberg van Driftstraat 92 naar 's-Gravenhage. Ananasstr 9. B. Klu- ge geb. Haase. van T. Brandsmalaan 41, n. Verenigde Staten van Noord-Amerlka, C. F. Schlüter. van de M. van Streefkerkstr 4 naar Singapore. J. A. Tlelkemeijer. van W. Singel 90. naar 's-Gravenhage. Goollaan 91, W. A. C. van der Kamp, v. Paviljoens- hof 30. naar Abbenbroek. Oudelandsedijk 31. C. Mahleu. van Rijnsburgerweg 191. n. Amsterdam. Amstelveenseweg 815. A Nau- ta van Rijnsburgerweg 10. naar Hilversum Loosdrechtse Bos 7. H. J. W. Verhaak van Rijnsburgerweg 18. naar Maastricht. Ko ningsplein 19b, D. Ouwerkerk van A. Pau- lownastraat 1. naar Australië. E. Bock, v. Kanaalweg 40. naar s-Gravenhage. Con- radkade 51a. J. C. M. Rooljackers. van Leemansstr. 31. naar Breda. Leuvenaar- straat 86a, J. C. de Wilde van Joh. de Wlttstraat 10. naar Enschede, Dr. Joh. Wagenaarstr. 38, A. C. Vlaming, van Von dellaan 30. naar Huizen N-H. Nieuwe Kerklaan 9. E. Nobel, van Witte Singel 97. naar Amsterdam. J. van Wassenaar. Ob- damstraat 32. G. Mojet, van Witte Singel 7. naar Oegstgeest. Pr. Hendriklaan 12. J. Tersteeg. van Groenhovenstr. 13. naar La ren N-H. Tafelbergweg 44. E. J. Schafer. van Pr. Wllhelmlnastraat 20. naar Duits land, J. D. Poll, van H. de Vriesstr. 68, n. Canada.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3