97ste jaargang Zaterdag 23 augustus 1958 Derde blad no. 29525 Honderden, duizenden vakantiegangers trekken ieder jaar weer naar het strand om daar enkele onbezorgde weken door te brengen. Er zijn mensen die het geen twee dagen uit zouden houden aan de kust en die zich van het begin tot het einde zouden vervelen. Voor anderen duurt echter iedere vakantie nog te kort. en vooral de kinderen zijn er niet ..vandaan te slaan De strandgenoegens zijn vaak heel eenvoudig: een bal en een net. en je kan uren volleybal of een partijtje voet- of handbal spelen en dan lekker in de zon (als die er tenminste is en dat is dit jaar nog niet zo erg veel gebeurd) uitrusten. Voor de kinderen is het een waar ..paradijs Wat is er veel te doen! Je kan forten bouv>en en zandfiguren leggen. En dan de altijd weer mooie zee: wat kan je er fijn in spelen, vooral en dat geldt dan voor. de kleinere kinderen als het eb is en er een ..klein zeetje" is achtergebleven vóór de eerste bank. Een dag is te kort om alles te doen. waar je eigenlijk zin in hebt. Een paar van die eenvoudige maar heerlijke strandgenoe gens hebben wij gefotografeerd en bij elkaar gezet op deze pagina. De foto's spreken eigenlijk voor zichzelf, maar toch willen we er nog iets vans zeggen. Moet U dat kleine kereltje zien helemaal rechts op de pagina. Met overtuiging graaft hij een kuiltje in het zand. Hij heeft geen schepje, geen emmertje, of iets anders bij zich en toch vermaakt hij zich kostelijk. Is er voor de kinderen iets heer lijkers denkbaar, dan maar te kunnen knoeien zand en water? En mocht dat vervelen, wel dan ga je lekkei wemmenin het kleine zeetje(foto daaronder) of met oma een eindje wandelen, juist door het water heen (foto links bovenaan)Als je wat groter bent, probeer je wie het langst onder water kan blijven (foto rechts bovenaan), een spelletje waarbij je altijd belangstelling hebt. De ouderen vermaken zich met balspelen of wandelen eens een eindje langs zee. waarbij de baby's dan wel in de kinderwagen mee genomen worden. Een bad in zee is vooral op warme dagen heerlijk, maar er zijn liefhebbers, die zich van het weer niets aantrekken en iedere dag een duik nemen in de golven. Het strand is een plaats, waar duizenden vakantiegangers samen komen. Er zijn op het strand maar weinig mensen die werken. Dat zijn alleen de politiemannen en de badmannen, die er voor zorgen, dat de vakantiegenoegens niet worden verstoord en dat de gasten het zoveel mogelijk naar hun zin hebben. Zij staan het gehele seizoen klaar voor de gasten en temidden van deze foto's met strandgenoe gens mag een foto van de badman toch niet ontbreken, omdat hij zo nauw verbonden is met alles wat er op het strand gebeurt. STiiANDt'OTiii^ L.D./VAN VLIET

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9