PHILIPS „Photoflux" Nieuwe openbare lagere school aan de Oppenheimstraat Altijd zonnige füts-foto's met Jubileumtentoonstelling L.P.K.V. Loop der bevolking te Leiden 97sfe Jaargang Maandag 18 augustus 1958 Tweede blad no. 295ZO Wethouder van Schaik sloeg eerste paal Op het terrein langs de Oppenheim straat, vlak bij de torenflat, is men thans bezig met de bouw van een nieuwe openbare lagere school. Deze school zal voorlopig tien klassen tellen en op 1 september van het volgende jaar in gebruik genomen worden. Het slaan van de eerste paal geschiedde zaterdagmorgen onder vrij grote belang stelling. Behalve wethouder J. C. van Schaik, die goed met het zware heiblok om wist te gaan, waren o.m. ook wet houder A. J. Jongeleen, de gemeentelijke inspecteur van het lager onderwijs, de heer B. Swanenburg en de chef van de afdeling Onderwijs, dr. J. M. Roosen- schoon, op het bouwterrein aanwezig. Voordat de eerste paal de grond inging was er een kleine bijeenkomst in de aula van het Gymnasium aan de Fruinlaan. Wethouder Van Schaik sprak een woord van welkom en schetste daarna de treurige gang van zaken, wat de bouw van scholen in Leiden betreft. Aan de bestaande behoefte, die bovendien zeer dringend is, kan nog steeds niet ge heel voldaan worden. Lezers schrijven Baldadige jeugd Het is met een bezwaard gemoed en groot leedwezen, dat ik deze regelen moet neerschrijven. Ik ben een bewoner van het Mors- kwartier, nieuwe buurt. Vele gezinnen hebben hier de liefheb berij om in de achtertuin enige vrucht boompjes te kweken. Uiteraard zyn dit jonge, lage boompjes, die hun eerste vruchten afwerpen. De liefhebberij bestaat déarin. dat wij de vruchtjes met de dag groter zien wor den tot het oogsttijd wordt. Die oogst tijd wordt zo lang mogelijk uitgesteld om de vruchten toch maar zo lang moge lijk te zien hangen. Nu zouden wij zo gaarne zien, dat wij in die liefhebberij niet gestoord en ge plaagd worden. Want wat is nu het geval? Het is de jeugd, die ons die onschul dige liefhebberij misgunt en zich schul dig maakt aan baldadigheid, verniel zucht, denkelijk ook gulzigheid. Telkenjare, juist in de vakantietijd, moeten wij ervaren dat een soort jeugd er een soort sport van maakt om de boompjes van hun vruchten te beroven; vruchten die nog lang niet eetbaar zijn. En hoe gaan zij te werk! Een tak met appeltjes wordt gewoon afgeknapt; het vruchthout gaat daardoor voor altijd verloren en is zo'n boompje voor altijd geschonden. Deze boompjes zijn ook vrij kostbaar in de aanschaf geweest. De gedupeerden blijven nuchter van hun eigen fruit en kunnen zich alleen maar ergeren aan de handelingen van dat soort jeugd, dat geen onderscheid kan maken tussen het „mijn" en het „dijn". Wij vragen ons af of aan dit soort vandalisme geen einde kan worden ge maakt. Wij denken aan de ouders van dat soort jeugd, die ons het leven on aangenaam maakt. Zouden die ouders het voor ons niet kunnen opnemen om bedoelde jeugd een „halt" toe te roepen en ze met opvoedende woorden erop te wijzen dat zij verkeerd handelen en zelfs strafbaar gesteld kunnen worden door andermans erven of tuinen te betreden? Ons lijkt dat die ouders daar heel veel toe kunnen bijdragen om aan die diefstallen, gepaard met vernielingen, een einde te maken. Mei dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Een bewoner van het Morskwartier Nieuw gedeelte. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Petrus, zn. van J. P. van der Kamp en M. H. Zwaan; Wilhelmus, zn. van W. Langeveld en L. P. de Lange; Elizabeth Cornelia, dr. van J. Blij leven en K. Boele; Rosaline Maria, dr. van W. A. J. van Krimpen en J. R. Timmerman; Alida. dr. van D. Hemerik en A. den Os. Getrouwd O. P. J. Corba en E. W. M. van der Lof. OVERLEDEN M. P. de Graaff 82 jr., echtgenote van H. Zwart; T. SlootJe6, 82 Jr.. man. Wethouder Van Schaik (rechts) slaat de eerste paal. (Foto L D./Van Vliet) Het verheugde de wethouder echter mede te kunnen delen, dat volgens een 's morgens vroeg van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen ontvangen bericht een be drag beschikbaar gesteld zal worden voor de bouw van een school aan de Sumatrastraat. Dit bedrag zal even groot zijn als de som gelds, welke ver strekt is om de bouw van de Oppen- heimstraatschool te kunnen financie ren. Voorts zeide de heer Van Schaik, dat op hetzelfde terrein aan de Op penheimstraat ook een r.-k. school zal verrijzen. Nadat spreker nog even gewezen had op het grote gebrek aan kleuterscholen in onze stad, verzocht hij allen naar de Oppenheimstraat te lopen, waar de eerste paal in de grond gestampt zou worden. De heer I. van Iterson wordt hoofd van de nieuwe school. Hij heeft momen teel één klas in de school aan de Kern straat, één klas in de school aan de Duneustraat en vier klassen in het voor malige Joodse Weeshuis aan de Rooden- burgerstraat. In de nieuw te bouwen schoool zal een deel van de ruimte be schikbaar worden gesteld aan het Mon- tessori-onderwijs. Het staat vrijwel vast, dat in de toekomst ten behoeve van dit onderwijs een vleugel aan de nieuwe school gebouwd zal worden. Gemeente koopt gedeelte fabriekscomplex Van Wijk Naar wij uit goede bron vernemen, ligt het in het voornemen van de ge meente om een gedeelte van het fa briekscomplex van de N.V. Leidse Tex tielfabrieken Gebr. Van Wijk Co. aan te kopen. In de raadsvergadering van volgende week maandag komt een voorstel van B. en W. in behandeling om, in verband met een eventuele sa nering, te besluiten tot aankoop van een gedeelte van de bedrijfsruimten, staande aan de Vestestraat, resp. Uiter stegracht. Scheepvaarttelling bij Haagbrug Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met een telling van die sche pen, die door het Rijn- en Schiekanaal varen. Daartoe is op de Haagbrug een klein hokje geplaatst, van waaruit men een goed uitzicht heeft op het water naar de kant van het Galgewater. Tot nu toe heeft men slechts weinig gege vens over de scheepvaart ter plaatse. Jeugd van U.V.S. maakte reis naar Braunschweig Een groep jeugdspelers van UVS is van 9 tot en met 14 augustus te gast geweest by de sportvereniging BSV 1922 te Braunschweig. Deze Duitse vereniging heeft gedurende de afgelopen paasdagen deelgenomen aan het door UVS georga niseerde internationale jeugdtoernooi. De Leidse jongens werden onderge bracht bij verschillende Duitse families. De gastheren hadden een gevarieerd programma samengesteld. Zo werden er bijvoorbeeld bezoeken gebracht aan ker ken en musea, rondwandelingen door de stad gemaakt en wedstrijden gespeeld. Zondagmiddag werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen een jeugdelftal van BSV en een UVS-ploeg. De Leidse ploeg won deze wedstrijd met 20. Dins dag was er een officiële ontvangst in het stadhuis van Braunschweig. In de avonduren van dezelfde dag was er weer een voetbalwedstrijd. BSV won met 20. P.V. HET OOSTEN Wedvlucht vanaf St. Quentin op za terdag 16 augustus. De duiven werden om 11 uur met westelijke wind gelost. De eerste duif bereikte haar hok om 2.36.29 uur en maakte een snelheid van 1278.16 m. per minuut. De laatste prijs winnaar om 2.49.57 uur, met een snel heid van 1184.23 m. per minuut. De uit slag luidt: B. ter Bek 1, 8; D. Sonnega 2. 5; J. G. R. Langhout 3; J. van Wezel 4, 9; H. v. d. Vecht 6; K. v. d. Berg 7,10. 10 JAAR KLAVERJASSEN BIJ P.C. EN L. Zaterdag j.l. vierde de Klaverjasver- eniging P.C. en L. haar tienjarig be staan in „de Kleine Burcht". De voor zitter van de feestcommissie, de heer H. v. d. Leek, opende de feestelijke bij eenkomst met een welkomstwoord tot de vertegenwoordiger der directie, de afge vaardigden der zusterverenigingen, de leden en hun dames. De heer J. Sap sprak hierna namens de directie en toonde zijn waardering voor het werk van de klaverjasvereniging door het kan- bieden van een beker. De heer G. v. Strien bood als afgevaardigde van de zusterverenigingen een beker aan, waar na het dagelijks bestuur het podium moest betreden. Zij werden voor het vele werk, door hen in het belang van de vereniging verricht, hartelijk bedankt, waarbij aan ieder bestuurslid een ge schenk werd overhandigd. De voorzitter, de heer J. Taf fijn, dankte, ook namens zijn mede-bestuur ders, hartelijk voor de lof, hen toege zwaaid en voor de cadeaus en hij sprak de hoop uit. dat de vereniging een zeer prettige toekomst tegemoet mag gaan. Het verdere gedeelte van de avond werd tot ieders tevredenheid verzorgd door het cabaretgezelschap ..de Rolé's". Een geanimeerd bal, opgeluisterd door het ensemble Vincourt, vormde het slot van deze bijeenkomst. Motorrijder brak enkel Zaterdagmorgen, even over elf, had op de viersprong Blauwpoortsbrug, Turfmarkt, Haarlemmerstraat, Prinses- sekade en aanrijding plaats, waarbij een motorrijder zijn linkerenkel brak. Vanaf de Prinsessekade wilde een bestel auto linksaf de Blauwpoortsbrug op draaien; de bestuurder verleende daar bij echter geen voorrang aan een van de Turfmarkt komende motorrijder, die in de richting van de Prinsessekade reed. Er volgde een botsing, waarbij de motorrijder, een militair uit Epe, zijn linkerenkel brak. De man werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De materiële schade aan beide voertui gen was gering. Indonesische agressie zou „dwaas" zijn De secretaris-generaal van de ZQAVO, Pote Sarasin, heeft vandaag verklaard Indonesische agressie in Ned. Nieuw- Guinea onwaarschijnlijk te achten, om dat Australië lid is van de Zuid-Oost- Aziatische Verdragsorganisatie. Hij zeide, dat een conflict op grote schaal het gevolg zou zijn van aantasting van de Australische gebieden m Nieuw- Guinea en Indonesië aal dit niet ris keren, aldus Sarasin. Hij voegde hier aan toe, dat het een dwaasheid zou zijn indien Indonesië hiertoe zou overgaan. „Indien bij moeilijkheden in Ned. Nieuw-Guinea Australië zou worden be trokken, dan zouden de overige leden van de ZOAVO onmiddellijk te hulp komen. Daarom denk ik rniet, dat In donesië geweld zal gebruiken voor po litieke doeleinden". Sarasin, die een reis door Australië maakt, zeide tenslotte, dat de ZOAVO niet onmiddellijk is be trokken bij het Nederlands-Indonesische gesohil, omdat geen van beide landen lid is van de ZOAVO. Prijs van f 35.000 In de 540e Staatsloterij, derde klasse, is een prijs van f. 35.000 gevallen op no. 2105. De teilloTe flUsla IS et het bekende rode doosje Twee zwaarbewapende vluchte- lingenvcrzetsliedcn hebben de Hon gaarse legatie in Bern onder vuur genomen. Zij slaagden er aanvan kelijk in een kamer van de kan selarij te bezetten. Heen en weer werden meer dan honderd schoten gelost. De politie moest met traan- gasbommen werken en kon slechts na een hardnekkig gevecht de man nen overmeesteren. - Hier zien we één, die een zakdoek als masker gebruikt, terwijl hij door agenten wordt weggeleid. Men zie het be richt elders in dit blad. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan der Leidse Pluimvee- en Konij nensportvereniging LPKV werd zater dag en zondag In „Oud-Hortuszicht" een zomertentoonstelling van jonge dieren gehouden. De uitslagen waren; Krielhoenders (goud, geel)1. L. v. d. Oever (hen); 2. L. v. d. Oever (herme lijn Sussex)3.' L. G. Zirkzee (Wijan- diottje). Mooiste hoenders: 1. W. Blyleven (Holl. hoen, zwart, jong); 1/2. L. G. Zirkzee (hermelijn Sussex) mooiste hoender; 1 K. Wassenaar (koekoek Wijandotte)'mooiste haan; 1. E. Quist (mooiste leghorn, patrijs); 1. J. Rol (mooiste leghorn, Wijandotte). Sierduiven: Vink rood, zwartvlieger 1/2. W. Hanselaar ("doffer)3. W. Han selaar (duif) Hoogvliegers1. T. M. v. Amsterdam (doffer); 2. T. M. van Amsterdam (duif). Oosterse Roller: 1. T. M van Amster dam (doffer); 1. T. M. van Amsterdam (Noor. doffer, zwart)1. P. v. d. Leek (Tippler, getijgerd); 1 E. Quist (Ned. helm. zwart); 1. E. Quist (Oudholl. meeuw, doffer, zwart). Konijnen: A-klasse; 1. J. v. Velzen (Vlaamse reus, Komjnengrijs)1. H. Vermomd (Lotharimger zwart); 1. T v. Amsterdam (Wener, wiit); 2. J. W. Rozendaal (Wener, wit); 1/2. J. Smit (marter, blauw); 1/2. P. v. Soest (Rex, blauw)3. A J. v. Zanten (Rex, zwart) 1/2. A. H. Couzijn (Thuringer)1. C. J. v. d. Aar (Alaska); 1. L v. d. Oever (Rus. zwart). B-klasse; 1/2/3. J. v. Velzen (Vlaamse reus, Konijnengrijs i1/2. G Th. de Jong «Fr. hangoor ïjzergrauw). Lotharinger. zwart: 1. P. v. d. Leek; 2 H. Vermond. Groot Chinchilla: 1/2. A J. v. d. Leek. Wener, wit. 1. J. W. Rozendaal Rex, blauw: 1. L. G. Zirkzee. Thuringer: 1/2. A. H. Couzijn. Alaska1. C. J.' v. d. Aar. Havanna: 1. A. Augustinus C-fclasse: (Vlaamse reus, wit): 1/2. J Laman; 3. C. Leemans; 4. P. v. d. Leek. Franse langoor, bont: 1. G. Th. de Jong. Groot Chinchilla: 1. A. J. v. d. Lee Groot zilver, zwart: 1/2. mevr. Couzijn. Wener, blauw: 1/2. J. W Rozendaal: 1. G. J. Bloemendaal. Rex. zwart: 1. A. J. v. Zanten; 2 F. A. Droog. Marter, blauw: 1. J. Smnit. Alaska: 1. C J. v. d. Aar. Klein Chinchilla: 1/2. B. Th. Rutgers. Hollander, blauw: 1/2. E. Quist. Rus. zwart: 1/2/3. J v. Kralingen. Pool. roodoog: 1. A. van Zanten. Pool. blauwoog: 1. H. Smit D- klasse (Vlaamse reus, konynen- grije): 1. L. Laman; 2 J. v. Velzen: 3 S. Kraan. Idiem. wit: 1/2/3. J. Laman. Franse hangoor, bont; 1/2. G. Th de Jong. Lotharinger. zwart: 1. H. Vermond. Tijdens de jubileumavond der L.P.K.V. werd de heer C. van Rooden, thans voorzitter, gehuldigd in verband met zijn 12y2-jarig be stuurslidmaatschap. (Foto B. de Kok, Leiden) Groot Chinohilla1. H. G. Bloemen daal. Gr. zilver, zwart: 1. Mevr. Couzijn. Wener: 1. E. Houtsma; 2. J. Rozen daal. Thuringer: 1. A. H Couzijn. Smeren met lucht In de lagers van een groot aantal machines en instrumenten wordt meer en meer lucht gebruikt in plaats van smeerolie, aldus Manfred Wildman, afdelingschef van de North American Aviation. Volgens deze ingenieur wordt de aloude methode van smeren met olie tervermindering van de wrijving bij be wegende machinedelen steeds meer ver drongen door „smeren met lucht". Wild man verklaarde, dat smering kon wor den verbeterd door assen in de lagers te doen „rusten" op een dunne laag lucht of andere gassen in plaats van op een olievlies. Het grote voordeel is. dat vervuiling wordt voorkomen en het onderhoud dus veel geringer is, waar door de machines langer zonder onder breking kunnen lopen. In beginsel komt de smering met gassen er op neer. dat de snel ronddraaiende as in het lager een „muurtje" van lucht teweegbrengt. 500 Amerikaanse kippen in ruil voor 50 Italiaanse Een Italiaanse emigrant, die in het dorp Quarto d'Altino 50 hennen had gestolen van een buurman om de pas sage voor de reis naar Amerika bij el kaar te krijgen, heeft nu, zeven jaar later, 500 Amerikaanse kippen terugge stuurd. In een briefje, gericht aan „Beste Nino", werd toegelicht, dat de hennen indertijd niet gestolen waren uit slechtheid, doch om de reispennin gen voor de emigratie bijeen te krijgen. De dief herinnerde er aan. dat hij een niet-gesigneerd briefje in de kippenren had achtergelaten, waarin beloofd werd, dat de kippen terug zouden ko men, wanneer dat mogelijk zou zijn. „Thans kan ik mijn belofte houden. Nog bedankt en mijn verontschuldi gingen", besloot de schrijver. Rex zwart: 1. F. A. Droog. Klein Chinchilla: 1/2. B. Th. Rutgers. E-klasse (Vlaamse reus, konijnen grijs): 1. L. Laman; 2. A. H. Couzijn. F-klasse: 1/2/3. G. J. Bloemendaal (Vlaamse reus, Wener blauw); l. E. Quick (Hollander, zwart). G-klasse: 1/2. A. H. Augustinus (Ha vanna). Mooiste collectie, 4 dieren, vooraf door inzender aangewezen: J. Laman (4 x I z.z.g.) In week van 7 t.m. 13 augustus 1958 GEVESTIGD W. Boltendal en fam., landarbeider. Franchimontlaan 29. H. M. J. Dazert en lam., apotheker, Vijf Meiplein 136; A. van Wijk en tam., kantoorbediende. Gerrit Kasteinsxr 90. J. J. H. Kuijpers en fam., techn. ambtenaar, Oppenheimstr 83; M. van der Meulen geb. van der Schaaf en fam., jur. adviseur uitgeverij, Modder- manstr. 67; A. C. G. Staas geb. Sluijsmans Tiboel Siegenbeekstr. 28; N. A. E. Zwart. Apothekersdijk 37; P. E. M. MeeTshoek, Franchimontlaan 45, M. P. M Arends geb. Van Boxsel, Moddermanstr. 57. G. Wendt, verpleegster. Acaciastr. 6. I. H. B. Wytenburg. Thorbeckestr. 46; E. W. Bohnsak. verpleegster, Fagelstr. 15; G. Verkerk, tandartsassistente Mar;slaan 5; M. E Kronenberg, assistent RU. Bree- straat 135a; M. Bos. 11. verpleegster Rijns- burgerweg 10; A. van der Meer. Rljnsbur- gerweg 10; A. Lodder, 11. verpleegster. Rijnsburger weg 10; V. P. Dekker, Idem; S. van Ees. idem; T. J. de Boer. idem; V. Dekker, idem; A. E. Sijpestljn, Idem; C. de Rijke, idem; J. M. Bezuijen. idem; L. Kemperman. Idem; A B. Romkema. idem; B. R Weijerman. idem; M. H. D. van Eijsbergen. idem; M. E A. Groot Wes- seldijl;, idem; C. F. W Menig, idem; A. M. C. Altepost. Jan v. Houtkade 36; E. M. Westerveld. rondleidster museum, Haar lemmerweg 57a; C. C van der Giessen. maatsch werkster. Nachtegaallaan 15; T. F. Wildschut. Gasstraat 30; I H. Kroes. 11. verpleegster. Rijnsburger weg 10; C. H. de Jong stationsassistent. W. de Zwijger laan 95; P. S. Jochem. 11. verpleegster Rijnsburgerweg 10; C. P M. Meerpoel. handelaar ln naaimach.. Hooigracht 58; B. H. Rozema. 11. verpleegster. Rijnsbur- ferweg 10; H. J. van der Put. Idem; C. M. Drlessen. hulp 1/d hulsh., Hoge Morsweg 94. VERTROKKEN J. van Dissel en fam.. Aloëlaan 57 nr. Leiderdorp. Achthovenerwcg 16b. J. C. Brouwer en fam Kneppelhoutstr. 6 nr Voorschoten. Leldseweg 299; N M. Swaak en fam.. Apothekersdyk 24 nr. Leiderdorp. W de Zwijger ln. 40; C. J. Dellssen en fam Rijnsburgerweg 179 nr. Oegstgeest. K noormanln. 64; L. Robbers geb. Ver- boo en fam.. Morsweg 132a nr. Oegst geest Grunerielaan 33; E. E. Berger geb. I Hornung en fam., Kanaalweg 104 nr. Ned. Nieuw Guinea; J. F. van Nes en fam.. Morssingel 11 nr. Alblasserdam, Vijverhof 11; W. F. A. Vermaak en fam.. H. de I Vriesstr. 37 nr. Woerden. Jan Steenstr. 80; 1 F. van der Tuijn en fam.. Veilingkade 50 I nr. Eindhoven, Ant. Morostr. 7. M. J. Wijsman en fam.. Vijf Meilaan 111 nr. Delft. Boeroestr. 18; C. S. Lau en fam Haarlemmerstr. 211 nr. Amsterdam. Oude i Waal 8a hs.; R. F Roodenburg en fam.. Hogewoerd 126 nr Den Helder. Duinroos- str. 134; A. Wu Chih Tseng geb. Schille- mans en fam., Hoefstr. 39 nr. Maastricht, Wolfstr. 26; J. de Nie. Kort Rapenburg 19 nr. Vught, Lunettenlaan 501; W. F. T. Mathon. Rapenburg 52a nr. 's-Graven- hage. Ruychrocklaan 125; M. Bax geb. Meijer. J. van Stolberghof 49 nr. Delft. Willem Hooftstr. 9: H P. A. Rosbergen, Nw. Rijn 92a nr. 's-Gravenhage. Kanaal- weg 45; E. J. J Westerhout, Fagelstr. 29 nr. Oegstgeest Koninglnneln. 7a; S. H. Rauws. Rijnsburgerweg 10 nr. Wassenaar. Rijksstraatweg 767. H. Bennink. Witte Singel 27 nr. "s-Gravenhage. Rhenenstr. 171; C de Vreugd geb. Hartevelt, v. d. Waalsstr. 64 nr Katwijk, Bestevaerweg 26; J. C. de Ridder, de Sitterlaat 112 nr. Haarlemmermeer, Hoofdweg 627; J. Oc- keloen. Lorentzkade 52 nr. Delft. Rulven- str. 13; J. Spaargaren. Lijsterstr. 4 nr. Ne derlands Nieuw Guinea: W. Koolj. Noord- einde 2a nr. Wassenaar. Zijdeweg 54; A. van der Vliet. Hoge Rijndijk 99a nr Den Helder. Nleuweweg 3. P J Mens, Brede- rostr. 32 nr. Haarlem Veenbergple i 2; A P Langedlik Rtlnsburgerweg 10 nr. Vlissingen Kcmdekerkseweg 78; A. L. J. van de Mortel. Merelstr. 8 nr Rotterdam Gordelweg 103c; TAM van de Berg j geb. Buis. Herengrt. 54 nr. Zoeterwoude. 1 Schenkelweg 75; J. C. Ladan, Hoflaan 38 j nr. Haarlemmermeer. Kruisweg 369; J. W. A. van der Steur. Burggravenln. 109 nr. I "s-GTavenhage. Laakkade 80; J. J. Dekker Amaliastr. 19 nr. Oegstgeest. Terweeweg 42; J H. A. M Hutlskes, Roodborsstr 28 nr. Groenlo. Lepelstr 20; R C. Verdonk VJnkenstr. 4 nr. Haarlem. H Schaftstr. i 154 I; P. M. van Berkel geb Verhaven Kruisstr 15 r.r. Utrecht A v Zwieren- ?tr 17 A van So»«t B'ansjaarsnrr 17 "r 's-Gr->venv>i'Te Freder«k«tr 80»- j de Lange. Roodborst'tr. 49 nr Schiedam Willemskade 43a II; A de Geus Mors- 1 singel 8 nr Voorschoten Pauwenstr 18; L. J. van der Kroft. Stuwstr. 3 nr. Vaals' I Pr Bernhardstr. 39; J. H. Heers. B Roo- zenboomstr. 39 nr Zuidtoom. Langestr 11 ,F cf°r;flS" Rapenburg 12 nr. Ede j (Gld.). Stationsweg 123.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3