Het weer van a.s. zondag ►...dus bierweer! Vvtkaée, België geeft grensgebieden aan West-Duitsland terug (2000 ha.) WIN f1000.- Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 „Kleine vredeBrussel-Bonn Over schadevergoeding aan slachtoffers der nazi's onderlinge afspraken (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano en zjjn Bel gische collega lVigny wisselden gisteren in Bonn de ratificatie-oorkonden uit van het verdrag, dat vorig jaar september was gesloten, dat op 28 augustus a.s. van kracht wordt en dat o.m. de teruggave door België van grensgebieden regelt. Het gaat hier om kleine gebieden met een totale oppervlakte van ongeveer 1000 hectare en een bevolking van 640 zielen. In Bonn spreekt men in dit verband dan ook over de „kleine vrede" tussen beide landen en over een „kleine Duitse hereniging". By de Parijse zes mogendheden-overeenkomst van 22 maart 1949 werd bepaald dat Nederland, België, Luxemburg en Frankryk gemachtigd waren verscheidene Westduitse gebiedsdelen voorlopig te annexeren. België nam genoe gen met zeven kleine gebieden met een totaal oppervlakte van 1950 hectare. Von Brentano zeer tevreden over geest van het akkoord Het verdrag tussen België en de Bondsrepubliek voorziet nu o.m. in de teruggave van enkele dorpjes, straten en bossen. Het gaat hierbij om de plaatsen Bildchen bij Aken, Losheim en Hemmeres, om een akker en twee bos sen.' Daartegenover staat, dat een zes tigtal bewoners van het dorp Loshei- mergraben, dat niet helemaal wordt teruggeven, bij België zullen komen als zij ermee akkoord gaan. West-Duitsland staat voorts een straat en een paar bos- gedeelten met een oppervlakte van 1000 ha. af, die allen onbewoond zijn; in ruil hiervoor krijgt de Bondsrepubliek weer 400 ha. bosgebied. Naast deze overgave en ruil van gebieden staan bepalingen, die de bewoners van deze stukken land het recht geven Duitser te worden of te blijven. Ze moeten binnen twee jaar een keus doen en al of niet naar het land van die keus trekken. Het verdrag be vat voorts bepalingen ter vermijding van dubbele belasting en betreffende sociale zekerheid. „Ex-Koning van Albanië in Hamburg overleden „Otto de eerste van Albanië" is woensdag te Hamburg in de ouderdom van 88 jaar overleden. Hoewel hij slechts vijf dagen „gere geerd" heeft, heeft de kermisartiest Otto Witte nimmer afstand gedaan van zijn titel van „ex-Koning van Albanië". Een rechtbank heeft hem zelfs het recht toegekend deze officieel te voeren. In de zomer van 1913, toen de Alba nezen hun onafhankelijkheid pas had den verworven en een Koning zochten, slikte Otto degens en spuwde hij vuur in straten en op pleinen. Hij vernam, dat de Turkse Prins Halim-Eddin ge roepen was om de troon van Albanië te bestijgen. Onder de naam van de toe komstige soeverein kondigde Otto tele grafisch zijn aankomst in Tirana aan. In een fantastisch maar indrukwekkend uniform werd Otto met grote luister ontvangen en hij installeerde zich in het paleis. Voordat het bedrog ontdekt werd had hij nog net de tijd de troepen en de 25 vrouwen van de koninklijke harem de eed af te nemen. Daarna moest hU, vermomd als bedelaar, vluch ten voor de politie en de verontwaardi ging van de Albanezen. „Otto de eerste" heeft sindsdien jarenlang in Hamburg in een woon wagen geleefd. Minder walvisexpedities Uit Tokio en Oslo wordt vernomen, dat er onderhandelingen gaande zijn over het terugtrekken van drie Noorse walvisexpedities in het lopende vang- seizoen in de Zuidelijke IJszee. Noor wegen heeft hiervoor aan Engeland, Japan en Nederland een com pensatie gevraagd van 3000 kronen per walvis, welke schadeloosstelling volgens Londense handelaars vermoedelijk de winstmarge vertegenwoordigt, die per gevangen walvis wordt verwacht. Van Noorse zijde is medegedeeld, dat het voorstel tot terugtrekking van drie Noorse expedities i^ gedaan wegens de slechte omstandigheden, waarin de wal visindustrie verkeert en wegens de lage prijs van walvisolie. Men deelde mede. dat de onderhandelingen nog in het eerste stadium zijn. In handelskringen in Londen acht men het mogelijk, dat er dit seizoen ook een Japanse walvisexpeditie zal worden teruggetrokken uit de Zuide lijke IJszee. Een woordvoerder van Unilever, een grote afnemer van walvisolie, ver klaarde, dat zijn maatschappij geen grote invloed van de voorgestelde terug trekking op de prijs van walvisolie ver wacht. Zolang de prijs dicht bij 100 pond sterling per ton blijft, is de wal visvaart een winstgevend bedrijf, maar op het recente prijspeil van 67 pond sterling per tear werken verscheidene kleine walvisvaartmaatschappijen met verlies, zo zeide hij Reeds vijf doden door het noodweer in Oostenrijk Tengevolge van het noodweer, dat zich in Zuidoost-Oostenrijk heeft voor gedaan, zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen en worden er veertien vermist. Door hevige regen zijn over stromingen ontstaan in het dal van de Mur. De expresstrein Belgrado— Oostende kon nog op het laatste ogen blik stoppen voor een versperring van rotsblokken en modder op de lijn. Ook de 'express WenenRome vond haar weg versperd. Honderden toeristen, die uit het zuiden naar Wenen wilden, werden door de overstroming in het Mur-dal opgehouden. Wegen en spoor wegen zijn hier en daar onder meters hoge hopen steen en modder bedolven. Politie en militairen helpen bij de op ruimingswerkzaamheden. Verscheidene bruggen zijn vernield. De dorpen St. Jakob en St. Erhard in het dal van een zijrivier van de Mur zijn geïsoleerd. Men zou daar slechts weinig levensmid delen en geen drinkwater in voorraad .nebben. Dertig doden in Columbia door grondverschuiving Tengevolge van een reusachtige grond verschuiving zyn in het Columbiaanse departement Caldas dertig personen om iet leven gekomen. De slachtoffers wer den verrast toen zy wachtten op de vrijmaking van een weg, die al eerder Soor een grondverschuiving was geblok keerd. Een aantal voertuigen werd door •^ssdrrden tonnen aarde bedolven. Duitse concessies In het kader van het Neder lands-Duitse overleg waarin de Ne derlandse eis tot schadevergoeding voor slachtoffers van het naziregime zo'n belangryke rol speelt, is het interessant te zien of dit in het Belgische verdrag ter sprake komt. Er wordt in feite heel weinig over het onderwerp gezegd. Men deelde ons van Belgische zijde in BonYi mee dat deze kwestie „niet helemaal geregeld" was en dat het hier nog altijd een vraagstuk betrof waarop van Bel gische kant bij voortduring de nadruk werd gelegd. Officieel bestaat het pro bleem, tenminste wat dit verdrag aan gaat, dus blijkbaar niet; vermoedelijk zijn er wel onderlinge afspraken dien aangaande gemaakt of in de maak. Het verdrag bepaalt wel, dat in de oorlog gedeporteerde Belgen of familie leden van tijdens deze deportatie ge storven Belgen het recht hebben een maal per jaar een gratis reis naar de graven van de gestorvenen in Duitsland te maken. West-Duitsland betaalt voorts een bedrag van 6.2 miljoen mark aan België voor investeringen in bedrij ven in gebieden die weer naar West- Duitsland terugkeren. Tenslotte heeft de Bondsrepubliek zich bereid verklaard in dringende noodgevallen direct hulp te verlenen aan in België wonende voormalige Duitse emigranten, die in dertijd door het Hitlerregime zyn ver volgd. Na de uitwisseling van de ratificatie oorkonden verklaarde minister Von Brentano gistermiddag dat zyn rege ring diep bevredigd is door het verdrag, dat in overeenstemming is met de ge meenschappelijke politiek der beide lan den en waardoor dus de beide landen zijns inziens thans schoon schip heb ben gemaakt. Minister Wigny achtte niet zozeer de inhoud van het verdrag van belang, maar de geest waarin het thans is gesloten. Eervol ontslag aan de heer Van der Ploeg Als directeur van de KLM De Raad van Commissarissen van de KLM heeft in overleg met de heer M. J. van der Ploeg besloten aan de algemene vergadering van aandeelhou ders voor te stellen het door de heer Van der Ploeg gevraagd ontslag als directeur van de vennootschap te ver lenen met ingang van 1 oktober 1958, onder dankzegging voor de buitengewone en belangrijke diensten door de heer Van der Ploeg aan de vennootschap bewezen. Voorts heeft de Raad van Commis sarissen besloten in dit stadium geen voorstel tot benoeming van nieuwe directieleden aan de algemene vergade ring van aandeelhouders voor te leggen. De directie heeft voorts besloten de heer Th. M. van Erp te benoemen tot bedrijfsdirecteur administratieve dienst, de heer P. A. H. Schlingemann tot alge meen secretaris en de heer C. J. N. Nass tot hoofd van de dienst buitenlandse betrekkingen. Prof. Oort voorzitter van Int. Astronomische Unie De zesde algemene vergadering van de Internationale Astronomische Unie heeft gisteren in Moskou haar bureau voor de volgende drie jaar samengesteld. Tot president van de unie is gekozen prof. dr. J. Oort, diroteur van de Leidse Sterrewaoht da-. D. H. Sadler (Enge land) is tot secretaris-generaal gekozen. De gekozen vice-presidenten zijn dr. F. M. Patrie (Canada), dr. L. Goldberg (Verenigde Staten), dr B. Sternberk .Tsjecho-Slowakije) en dr. R. H. Stoy (Zuid-Afrika). Herkozen vice-presiden ten zyn prof. Heokmann (West-Duits land) en prof. B. V. Koekarkine (Sov jet-Unie). De Amerikaanse natuurkundige Mau rice Dubin heeft gisteren op de bijeen komst gezegd, dat de Amerikaanse ra ketten en kunstmanen hebben aange toond, dat dagelijks 3000 tot 30.000 ton meteoor stof naar de aarde valt BESPREKINGEN VAN MINISTER CALS De minister van O. K. en W., mr. J. M. L. L. Th. Cals, die twee dagen ge leden in Salzburg is aangekomen, heeft gisteren een tocht gemaakt door de bergen rond de stad. Later op de dag zou hij een voorstelling bijwonen van Verdi's opera „Don Carlos". Amerikaan „vloog" met een snelheid van 25.000 km. Een officier van het ontwikkelings centrum van de Marine-luchtvaartdienst in Johnsville, in de Amerikaanse staat Pennsylvanië, luitenant ter zee Carter C. Collins ,is de eerste mens, die de sensatie heeft ondergaan van een vlucht door de ruimte met een snelheid van 25.000 km per uur. Hy maakte deze „vlucht" op de grond in 's werelds grootste centrifuge, die hem met steeds toenemende snelheid in het rond draaide totdat de omstan digheden werden bereikt, die een mens ondervindt by een vlucht in een kunst maan in de baan. Tijdens de versnel ling doorstond hij gedurende ruim zes seconden een tot het twintigvoudige verhoogde zwaartekracht; tevoren waren mensen slechts gedurende een fractie van een seconde aan een dergelyke kracht bloot gesteld. Later werd deze proef door een andere officier herhaald. Men had speciale maatregelen getrof fen teneinde te verhinderen, dat hun spieren van de beenderen zouden wor den losgerukt Minister Cals. die tot zaterdag in Salzburg zal blijven-, voert vandaag be sprekingen met Oostenrijkse functiona rissen over samenwerking op het ge bied van cultuur en kunst tussen Ne derland en Oostenrijk. Weerdienst IMCOS London seint Komende dagen voornamelijk bewolkt met zo nu en dan regenbuien. La ter in het week einde meer zon nige perioden. Een service van de gezamenlijke rouwers van het beste Nederlandse bier eert reis van Win binnen 8 dagenI Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s zondag verwacht Stuur aan 'Het bier is weer best'. Postbus 2200. A'dam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis (Bi| meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld Beslissing van het C.B.K is bindend Correspondentie niet mogelijk) Bovendien zijn er 100 troostprijzen (doosies bierglazen). Vorige zondag 12,1 uur zon. geen neerslag De prijs werd verdeeld onder de 23 goede voorspellers WAT IS IMCOS T International Meteorological Consultant Services weerkundigen, die het weer vooi de geallieerd# operaties voorspelden. DAQJE-UIT-MAAl Zet in kelder koelkast of koel hoekje flesjes bier en een aardappelsalade met haring, makreel of zalm klaar Ga de hele dag de zon in, kom terug, roep na 2 minuten 'Eeeeetenl' BIER IS BEST VOOR BEIDEN Hij 'Wat vond je 't meest frappante van Parijs?' Zij 'Dat je er zoveel vrouwen bier ziet drinken méér dan hier I" BINNENLAND. Met ingang van morgen wordt de invoer van Nederlandse appelen in België en Luxemburg stopgezet. Hoe lang deze maatregel zal gelden is niet bekend. Het zal afhankelijk zijn van de ontwikkeling van de marktprijs voor appelen in België. Vandaag is de laatste dag van inklaring. Een 66-Jarige man sloopte in de Voorstraat te Poeldijk een onbewoonbaar verklaarde woning. Plotseling stortte een zijgevel in, waarbij hij onder het puin werd bedolven. Toen men de man had bevrijd, bleken de levensgeesten reeds ge weken. De Tsjechische luchtvaartmaat schappij „Ceskoslovenske aerolinie C.S.A." heropent 15 september de geregelde dienst tussen Praag en Amsterdam. De dienst zal twee maal per week met een Ilyushin 14. dezelfde machine, waarmede ook de Hongaarse luchtvaartmaatschppy Malev op Schiphol vliegt, worden uitgevoerd. Het stoffelhk overschot van een in zwembroek geklede man, die dinsdag naby Groote Keeten, ten Noorden van Cal- lantsoog is aangespoeld, blijkt te zijn van de op 3 Juli 1939 te Parijs geboren student Serge Anatole Paulln, die op 3 augustus Jl. te Schevenlngen in zee is verdronken. BUITENLAND. Vakbondsleiders op Cyprus, die 60.000 arbeiders vertegenwoordigen, hebben hun leden opgeroepen, elke provocatie en iedere actie te vermijden, die zou kunnen leiden tot hervatting van de vijandelijk heden tussen de Griekse en de Turkse be volkingsgroep. De leiders staan aan het hoofd van linkse, rechtse onafhankelijke en Turkse vakbonden. Malcolm Lockheed, een van de twee broers, die indertijd de Amerikaanse vlieg tuigfabriek „Lockheel Aircraft Co" sticht ten, is te Mokelumme Hill ln Callfornlë op 70-Jarlge leeftijd overleden. Een radio-actieve rubber bal. ver vaardigd door het Atoomenergie Instituut in Engeland is gebruikt om een strem ming in een pijpleiding van 5000 voet op te sporen. De radio-actieve bal werd in de leiding gepompt en werd door een Geiger teller gevolgd. Halverwege de leiding bleef de bal steken en op die manier kon het euvel worden gevonden. Een viermotorig transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is by St. Vith in Oost-België verongelukt. De zeven bemanningsleden zijn omgekomen. Volgens ooggetuigen verloor het vliegtuig een motor, waarna het brandend neer stortte. Indiase strijdkrachten hebben over de Pakistaanse grens ln de afgelopen vyf dagen in totaal tien Pakistanen doodge schoten, zo is van officiële Pakistaanse zijde te Dacca (Oost-Paklstan) meege deeld. Onder de slachtoffers bevonden zich twee leden van de grenspolitie. De Chileense regering heeft besloten haar ambassadeur in Argentinië terug te roepen uit protest tegen de landing van een afdeling Argentijnse mariniers op het eiland Snipe, waarop Chili aanspraak maakt. De mariniers zouden een vuur toren hebben verwoest. In Santiago heb ben studenten anti-Argentijnse betogin gen gehouden. Volgens het Franse communistische blad „l'Humanlté" is er woensdagavond een lichte verbetering ingetreden ln de toestand van prof. Joliot-Curie. Sinds dinsdagmiddag had zijn toestand door een verergering zeer veel zorgen gebaard, zo voegt het blad hieraan toe. Francesco Pogglo. een timmerman ln Bistagno naby Astl ln Italië, die zestien km van zyn werk woont, heeft een trouwe begeleider gevonden in de duif van zijn baas. Het dier komt hem elke morgen afhalen en vliegt dan boven zyn motorfiets mee. 's Avonds brengt de duif Francesco weer thuis en vliegt vervolgens voor de vierde maal dezelfde afstand. De vogel weigert alles wat zyn vriend hem aanbiedt oin hem voor zyn trouw te be lonen. Koningin geeft sein voor Europoort (Speciale berichtgeving) De baggerwerken voor het Europoort- project op westelijk Rozenburg zullen op zaterdag 13 september beginnen. H.M. de Koningin, die op deze dag een werkbezoek aan Rotterdam brengt en 's middags omstreeks 4 uur het nieuwe vlaggeschip van de Holland-Amerika- Lyn, de Rotterdam, van de werf van de Rotterdamsche Droogdok My. te wa ter zal laten, zal 's morgens op Rozen burg aanwezig zijn en het sein voor aanvang van deze baggerwerken geven. Twee doden en drie zwaargewonden Bij botsing te Baarn (Speciale berichtgeving) Vanmorgen Is op de Rijksweg no. 1 tussen Eemnes en het viaduct te Baarn een personenauto op een tegemoet- rijdende vrachtauto gebotst. Van de vfjf inzittenden van de personenauto werd een 62-jarige bestuurder, uit Haarlem, en een 64-jarige Amrikaan, op slag ge dood. De drie andere inzittenden, waar schijnlijk ook afkomstig uit Haarlem, werden zwaar gewond naar het Baarn se Ziekenhuis overgebracht. Inbraak bij „De Pel" „Hier is 't" dachten zij (Speciale berichtgeving) .Flier is 't". Dat is de naam, die Kees Pellenaars zijn huls in Breda gegeven heeft in de dagen, dat hij veelvuldig bezoek kreeg van kwade bewoners van St.-Willibrord, die in 1956 Wim van Est in de toerploeg wilden zien opgenomen, hetgeen Pellenaars toen juist niet wilde. „Hier is 't". moeten onbekenden tegen elkaar hebben gezegd, toen zij een on gewenst bezoek aan het huis van Pel lenaars gingen brengen. „De Pel" is met zijn gezin met vakantie in het buiten land en zodoende kan nog geen balans worden opgemaakt, van hetgeen (tot nu toe) onbekenden, die via een glas-en- loodraam in de serre van het buitenhuis van Pellenaars zyn binnengedrongen, hebben weggenomen. Mocht de buit van de daders even groot zijn als welke zij in het buitenhuis naast dat van Pellenaars hebben weg gehaald, dan zal hij voor een bedrag van f. 2.000 aan voorwerpen (foto- en filmtoestellen) kwyt zyn. Grap of ernst? Wilt U Uw kind verkopen? (Speciale berichtgeving) De Edese politie werd gisterochtend gewaarschuwd dat in een groentehan- del aan de Parkweg aldaar een on bekende verschenen was, die na enkele inkopen gedaan te hebben plotseling de merkwaardige vraag stelde of men niet bereid was het drie-jarig dochtertje aan hem te ver kopen. Hy zou bereid zfjn er een behoorlek bedrag voor te betalen. De moeder, die de onbekende te woord stond, voelde er vanzelfsprekend niet het minst voor en nadat zy hem dat afdoende duidelyk gemaakt had, verliet de man ijlings de winkel. Hij reed weg in een lichtblauwe volkswagen, doch door de schrik verzuimde men het num mer te noteren. De zonderlinge klant bleek vry goed op de hoogte te zyn van de huiselijke omstandigheden van de familie. Hy wist, dat er vier kinderen waren en kende ongeveer hun leef tijden. De politie, die zich afvraagt of de zaak serieus opgevat moet worden, of dat het een wat vreemde grap be treft, zond een radiowagen uit, doch de lichtblauwe auto was niet meer te achterhalen Jongen kreeg dodelijke klap van bumper (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag kwam te Leidschendam een trekker met oplegger van de Hoorn brug in de richting van de oude tol- brug aan de Westvlietweg. De motor liet nogal zwarte wolken gas uit, waar door een juist passerende 13-jarige wielrijder uit Den Haag in die rook werd gehuld. Juist op dat moment na derde een Volkswagen uit tegenoverge stelde richting, die de jongen, die door de rook te ver op de rechterzijde van de weg was gekomen, een klap met de bumper gaf, waardoor hij hevig bloe dend aan het hoofd op het Jaagpad terecht kwam. Met een ziekenwagen uit Rijswijk is het slachtoffer naar St.- Anthoniushove vervoerd waar de jongen een uur later aan de gevolgen overleed. Verzoek om hogere A.O.W.-uitkeringen Het Centraal Orgaan Samenwerkende Organisaties COSO, waarin vier bonden van ouden van dagen en staatsgepen- sioneerden samenwerken heeft er nog maals in een brief aan de minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting op aangedrongen de uitkering krachtens AOW te verhogen. Het bestuur van het COSO is van oordeel dat hoewel offi cieel geen sprake van een loonronde is geweest in feite toch verscheidene groeperingen zoals de hoge ambte naren, het lagere personeel, spoor wegpersoneel en piloten van een loon ronde zouden hebben geprofiteerd. Vol gens het COSO dient nu de AOW-uit- kering verhoogd te worden, nagezien bij de wet is bepaald dat deze uitkering aan de lonen gekoppeld zal blijven. V.V.V. over kritiek kaartverkoop Taptoe Het feit, dat een zodanige run op de kaarten voor het militaire muziekfeest „Taptoe-Delft" was ontstaan, dat deze in anderhalve dag totaal waren uitver kocht, heeft aanleiding gegeven tot kri tiek, aangezien verscheidene belang stellenden moesten worden teleurgesteld. In Delft meent men, dat de Delftenaren z^n benadeeld, terwijl buiten Delft de gedachte leeft dat de Delftenaren voor keur werd gegeven en niet-Delftenaren daardoor moeilijk aan bod kwamen.... De WV te Delft, welke met de ver koop van de kaarten was belast, heeft nu verklaard, dat beide opvattingeci on juist zyn. De Del Éten aren en niet- Delftenaren hebben gelijke kansen ge had, dooh door de grote drukte is de verkoop het personeel wat uit de hand gelopen, waaroor sommigen die bestel kaarten hadden ingestuurd, teleurge steld moesten worden. Men ontveinst zich bij de VVV niet. dat dit een wat pynlyke indruk moet hebben gemaakt. Het was het personeel echter onmoge lijk, zegt men. tijdens de balieverkoop nog toegezonden bestelkaarten te lioh- ten. De 'bestelkaarten. welke op 2 augus tus waren binnengekomen, zijn echter nog alle in behandeling genomen. Maak er een feest van met TOFFEES VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Theaterork. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gram. 19.50 Act. 20.00 Nws. 20.05 Promenade ork., en sol. 21.00 Een party schaak, hoorsp. 22.10 Dansmuz. (Intermezzo: Gram.). 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Wereldmuziekconcours. 23.4524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Gevar. muz. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. muz. 21.15 Het Midden-Oosten, kruitvat van de we reld, caus. 21.30 Gram. 21.40 Radio Philh. ork. en solist. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15- 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.45 Salzbur- fer Festspiele: La Somnambule, ballet. 1.20 Welkom gast. 21.40 Het eeuwige Ro me, film. 22.10 Epiloog. VOOR VRIJDAG 15 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de Jeugd. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35 —9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 „Avonturen met kinderen", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Gram. 11.45 Mannenkoor. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Re- geringsultz.; Landb. kron.: 1. Nieuwe me tboden bij de aardappeloogst. 2. De kwa liteit van ruwvoer. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pia nospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Zang en harp. 14.20 De Latijns-Ameri kaanse Dichters, caus. 14.40 Jiddische lie deren. 15.00 Gram. 15.15 Cabaret. VARA: 16.00 Vergeiykenderwijs. 16.40 Vragenbe- antw. 17.05 Hammondorgelspel. 17.25 Va- kantietips. 17.55 Act. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 P.v.d.A., pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i. caus. 19.00 Voor de kind. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 Het platteland nu. caus. 19.45 Op bezoek bij anderen. 20.09 Nws. 20.05 Voordr. en muz. 20.20 Fluit en piano. 20.35 Expo 1958. 20.45 In Israël schynt de zon. caus. VARA: 21.00 Vakan tieverhalen met muz. 21.55 Buitenl. week- overz. 22.10 Gram. VPRO; 22.40 Zorg om de mens. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Instr. Trio. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Promenade ork. en omr. koor. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.35 ld. 12.00 Mezzo-alt en plano. 12 30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Meisjeskoor. 12.53 Gram. en act. 13 00 Nws. 13.15 Gevar. muz 13.45 Gram. 14.15 Radio Philh. ork. en so list. 15.15 Voordr. 15.35 Strijkkwart. en sopr. 16.00 De Flamlngoplant en de Brun- felsia in de huiskamer, caus. 16.15 Gram. 16.30 Gevar. muz. 16.55 Gram. 17.00 Voor dracht. 17.20 Musette ork. en solist. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Koorzang. 18.20 Stemmen van Overzee. 18.35 Voor de jeugd. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.15 Rege- ringsuitz.: Gaat U nog of bent U al terug? Toeristische mogelijkheden in Nederland. 19.25 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Philh ork. en solist. 21.00 Kunstrubriek. 22.10 Gram. 22.20 Negen avonturen met de we reld, caus. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Langs de wegen van kunst en schoonheid. 23.3524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S EUROVISIE; NTS: 9.50—11.20 Pontifi cale Hoogmis te Lourdes. (over de 4e lyn van 1820 uur) I. Hector Berlioz. 1. Ouverture "Les Francs Juges", Rresidentie Orkest olv. Willem van Otterloo. 2. uit "La Damnation de Faust": a. Marche Hongroise; Philhar- monlsch Orkest van Berlijn olv. Ferenc Fricsay; b. Une puce gentille (Lied van Méphistophélés, 2e deel); c. Voici des ro ses (Air Méphistophélés. 2e deel); Gérard Scuzay, bariton; The New Symphony Or chestra London olv. Paul Bonneau. d. Bal let des Sylphes (2e deel) l'Orchestre des Concerts Lamoureux olv. Ferenc Fricsay; e. Devant la maison (Sérénade Méphisto phélés. 3e deel) Gérard Souzay, bariton The New Syphonv Orchestra London olv. Paul Bonneau. 3. uit "Les Troyens a Car thage": Marche Troyenne; l'Orchestre des Concerts Lamoureux olv. Willem van Ot terloo. II. Georges Bizet 1. uit "Les Pecheurs de Perle6": a. Je crois entendre encore (Ro mance Nadir, le bedryf) Nlcolai Gedda. tenor Philharmonla Orkest olv. Alceo Gal- llera. b. l'Orage s'est calmé (Ree. en Aria Zurga, 3e bedrijf) Gérard Souzay, bariton The New Symphony Orchestra London olv. Paul Bonneau. 2. uit "La Jolie Fille de Perth"; a. Quand la f lamme de l'amour. Gérard Souzay. bariton; The New Sym phony Orchestra London olv. Paul Bon neau. b. Scènes Bohémiennes, Prélude. Sé rénade. Marche. Danse Bohémienne, Orkest van de Franse Nationale Radio olv. André Cluytens. 3. l'Arlésienne-Suite nr. 1, Pré lude. Menuetto, Adagietto. Carillon. Orkest van de Weense Staatsopera olv. Mario Ros si. 4. uit ..Carmen"; a. La fleur que tu m'avals Jetée (Bloemenlied Don José, 2e bedrijf) Mario del Monaco, tenor. The New Symphony Orchestra London olv Al berto Ërede. b. Voorspel 3e bedryf. Sym- phonle Orkest van Radio Berlijn olv Fe renc Fricsay. c. C'est des contrebandiers. Je dls que rien ne m'épouvante (Rec. en Aria Micaela. 3e bedrijf); Suzanne Danco, ;tre de li III. Emmanuel Chabrler, 1. Espana. The London Symphony Orchestra olv. Ataulfo Argenta. 2. Ouverture "Gwendoline" l'Or chestre des Concerts Lamoureux olv. Jean Fournet. 3. uit "Le Rol malgré lui": Sex- tuor des Serves en Chanson tzigane, Ja- nine Mlcheau. sopraan. Jean Mollien, te nor, Chorale Elisabeth Brasseur, l'Orches tre de la Société des Concerts, du Con servatoire de Paris olv. Jean Fournet BUITENLANDSE RADIOSTATIONS Engeland, BBC, Home Service 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 The Brains trust 13 55 Sport- ultsl. 14.00 Gevar. muz. 15.00 Ooggetulge- versl. 15.30 Hoorsp. 16.00 Gram 16.15 Film progr. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Ork. conc. 21.00 Nws. 21.15 Causerieën. 21.45 These foolish things. 22.15 Instr. ens. 22.45 Caus. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koersen. Engeland. BBC Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en ge var. muz. 13.00 Sport. 13.35 Gram. 13.45 V. d. kind. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Gevar. muz. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Sport. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's Dagboek. 16.45 Orgelspel. 17.00 Idem. 17.15 Gevar. muz. (Om 17.30 Nws.). 18.00 Gram. 18.15 Sport. 18.35 Gram 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19 25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en Spoken in Jest. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 14.00 Symf. ork. ?n sol. 16.00 Orgelconc. 17.00 Nws. 17.20 Blaaskwint. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Koor zang. 20.45 Operamuz. 21.45 Nws. 23.30 Pianorecital. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.15 4.30 Gevar. muz. Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gram. 15.00 Prlncesse Czardas, operette. 16 45 Gram. 16.51 Ork.. koor en sol. 17.40 Gram. 18.20 Moderne muz. 20.10 Gram. 20.15 Symf. ork. en ko ren. 21.15 Lichte muz. 2i.45 Gram. 22.30 Idem. 23.5324 00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Omr. koor en piano. 12.15 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12 45 Koorzang. 13.00 Nws. 13.15 Voor de sold. 14.00 Opera- en Belcantoconc. 16.00 Gram. 17.00 Koorzang. 17.15 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.30 Godsd. caus. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Figaros Hochzeit. opera. (Intermezzi: Gram en Nws.). 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.30 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Atomium-Cocktall. 17.00 Nws. 17.35 18 30 en 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Ork! conc. 21.45 Gram. 22 00 Nws. 22.10 en 22 35 Gram. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. DONDERDAG Prediker. Ouderavond 95-jarig bestaan Zondagsschool. Prediker 8 uur nam. Dgewoerd 175: Bijeen! jlgen. 1\'2 uur nam. Pieterskerk. Orgelconcert Felke Asma. 8 uur nam. ZONDAG. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je- hovahs Getuigen. 5y2 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Woubrugge. 9 uur voorm. MAANDAG. Titus Brandsmalaan 174: Spr. B. W. J. Robert. 1/2 uur nam. DINSDAG. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar de Expo. 8 uur nam. WOENSDAG. Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Half uur van bezinning. 12.501.20 uur nam. „In den Vergulden Turk": Aandeelhou- dersverg. N. V. Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens v/h. J. C. Zaalberg en Zn. 11 uur voorm. „Gulden Vlies": Aandeelhoudersverg. N. V. Nationaal Veem. 10 uur voorm. Pieterskerk: Avondgebed te 7& u. nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon* stelling Japanse penseeltekeningen (t.eon. 11 oktober) Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-19 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Prentenkabinet der Ryksuniversitelt Kloksteeg 25. Foto's Magnum-groep; teke ningen Th. W. E. Lohmann en J. G. Wert- helm (t.e.m. 30 augustus); werkdagen ge opend 25 uur. Zon- en feestdagen geslo ten. BIOSCOPEN Rex: „De brug over de Kwal 14 Jaar. Werkdagen: 2 en 8 uur; zondag: 2 5 en 8 uur. Lu.vor: „De drie zingende musketiers". A l» Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag; 2.30. 4.45, 7 en J.15 uur. Lldo: „7 Mal ln der Woche14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9,15 uur. Trianon: „Vader heeft het moeilijk!'A.I. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2,15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: "Kind hearts and coronets". 18 Jaar. Dagelijks: 7 en 9.15 uur Iedere middag voor de Jeugd: ..Dik Trom". 2.30 uur De avond- en nachtdienst der apothe- n^e ,Le,(len wordt waargenomen door apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48. tel. 21060 en te Oegstgeest 80°tetP26274k °egstgeest' Wilhelminapark Bi) «een gehoor ny Clw balsarts ot specialist hel op dok terstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Algiers onbewolkt geh. bew. geh. bew. zwaar bew. licht bew. regen zwaar bew. geh. bew. regen geh. bew. mist licht bew. onbewolkt licht bew. regen zwaar bew. zwaar bew. licht bew. half bew. onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt lioht bew. onbewolkt g. Si •3 V ja cS"" e 3 Èt SM ozo 2 22 0 windstil 19 5 zzo 2 20 0 z 2 20 5 nw 4 18 4 W2W 4 21 0.4 w 6 20 1 w 5 21 7 zw 6 21 10 zw 7 21 1 windstil 28 0 windstil 21 0 nno 2 25 0 z 3 23 6 zzw 7 22 7 zzw 2 20 1 zo 2 21 0 windstil 22 0 O 1 28 0 nw 6 21 4 windstil 22 0 windstil no 2 25 0 no 2 33 0 windstil z a 29 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2