Gaat U met vakantie? Vier Hongaarse verstekelingen weer aan boord gebracht Oorzaak „rode haring" gevonden Acht landen naar het CHIO in begin september te Rotterdam DINSDAG 12 AUGUSTUS 1958 Politie gedwongen krachtig op te treden Zondagavond hebben drie Amsterdamse agenten bijgestaan door 7 leden van de brigade IJmuiden der Kon. Marechaussee zich de woede van enkele honderden toeschouwers op de hals gehaald, toen zy in IJmuiden vier zich hevig verzettende Hongaren, die een week geleden met een Braziliaanse boot als verstekelingen ons land waren binnengekomen, weer aan boord van het schip terug moesten brengen. Het viertal was per auto naar IJmui den gebracht en was met woorden niet te overtuigen. „Wij gaan onder geen voorwaarde terug naar Brazilië", zo maakten zy duidelijk, „zie nu maar, dat jullie ons aan boord krijgt". De agenten besloten toen de Hongaren één voor één aan boord te brengen van de Alberto Dodero, het Braziliaanse schip, dat in IJmuiden voor vertrek ge reed lag en waarop zij ons land waren binnengekomen. Buiten de auto begon de eerste Hongaar zich door te slaan en te schoppen te verweren. Het samenge stroomde publiek was er daarna getuige van hoe de agenten en de leden van de brigade de tegenstribbelende man aan handen en voeten over de loopplank aan boord droegen. De tweede Hongaar vocht al even hard, de derde kon men iets gemakke lijker aan boord brengen en de vierde, die blijkbaar inzag, dat verzet niet meer baatte, liet zich gewillig over de loop plank leiden. Intussen was een rel ontstaan, omdat sommige toeschouwers het publiek nam het unaniem voor de verliezende partij op probeerden in te grijpen. Van de plaatsvervangend chef van de Vreemdelingendienst vernamen wij, dat de Hongaren geheel volgens de ministe riële instructies, die voor verstekelingen van kracht zijn, aan boord moesten worden gebracht van het schip, waar mee zij Nederland waren binnengeko men. Het uitleiden van ons land zonder papieren binnengekomen vreemdelingen is een onprettige taak, vooral in die ge vallen, waar het vluchtelingen betreft. Maar met nadruk werd ons mede gedeeld, dat de agenten ondanks het hevige verzet, dat er gepleegd is en ondanks de pogingen van het publiek om in te grijpen, van geen enkel wa pen gebruik heeft g.emaakt, dus niet van de gummistok en niet van de revolver. Noodgedwongen hebben zij de zich zo hevig verzettende versteke lingen krachtig aan moeten grijpen, daar het onmogelijk was hen met zachte hand aan boord te brengen. WIELRENNEN Anquetil starten te en Coppi Reims De sportcommissie van de Franse Wielerfederatie heeft zeven renners aangewezen voor de stryd om het wereldkampioenschap op de weg voor profs. Het zijn: Jaques Anquetil, Louis Bobet, André Darrigade, Rafaël Gemi- niani, Jean Graczyk, Valentin Huot en Gilbert Scodeller. Een achtste renner zal nog worden aangewezen uit de vol gende kandidaten: Luis Bergaud, Jean Forestier, Bernard Gauthier, Jozef Groussard en Roger Hassenforder.. De selectie-commissie van de Ita liaanse wielerbond heeft op voorstel van Alfredo Binda de volgende renners aangewezen voor het wereldkampioen schap op de weg voor profs te Reims: Ercole Baldini, Fausto Coppi, Nino Defilippis. Vito Favero, Aldo Moser, Gastone Nencini, Arnaldo Padovan en Arturo Sabbadini. Vele prominenten in Ronde van St. Bavo De jaarlijkse Ronde van St. Bavo te Noordwykerhout, waarvoor vrijdagavond a.s. om zes uur het startsein wordt ge geven, is ditmaal van een bijzondere al lure. Immers niet alleen de complete groep van Nederlandse renners, die in de jongste Tour de France deel uitmaakten van de zo succesvolle Neluxploeg, zul len aan deze wedstrijd deelnemen, maar ook nog verscheidene andere prominente wielrenners, onder wie Wout Wagtmans, Peter Post, Daan de Groot, Leo van der Pluym, Mies Stolker, Arie van Wetten en Wil Vreeswijk. Voor deze ongetwijfeld belangwekkende race een aanvang neemt, zal op normale fietsen een wed strijd verreden worden, waarvan de win naar zich „kampioen van de bollen streek" mag noemen. Het startschot hier voor zal om vijf uur weerklinken. Van Nelle bestellen 1 Advertentie Geen strafvervolging tegen tls. Okke Jager De juiste gang van zaken by het in trekken van een nummer van het chris- telyk-cultureel maandblad „Op den Uitkijk" is neergelegd in het antwoord, dat minister Staf heeft gegeven op schriftelijke vragen over dit onderwerp, door het lid der Eerste Kamer de heer B. S. Polak, op 15 juli aan hem gericht. Dit deelt de minister voor Defensie, mede namens de minister van Justitie, thans mede in antwoord op schriftelijke vragen, die het lid van de Tweede Ka mer de heer Fedde Schurer hem over dit gebeurde heeft gesteld. Minister Staf geeft voorts ten ant woord, dat overigens noch de Leger- voorlichtingsdienst, noch de afdeling Ontwikkeling, Sport en Ontspanning van de Kon. Marine, noch hijzelf van mening zijn. dat de kennis van de pro bleemstelling inzake het oorlogsvraag- stuk aan Nederlanders, die hun dienst plicht vervullen, dient te worden ont houden. De minister is echter wel van mening, dat het stellen van het onder havige probleem dient te geschieden zonder de strijdkrachten of bepaalde groepen of personen daaruit te grieven. In het artikel wordt op de stryd- krachten als zodanig of groepen daaruit een onheus licht geworpen, waarbü de schryver zich zelfs niet ontziet een zekere overeenkomst te suggereren tussen de werving voor de Kon. Marine en gedurende de be zettingstijd voor de vijandelijke Kriegsmarine. Het heeft geen zin hier uit hqt geïn crimineerde artikel alle zinsdelen te halen, waarin kwetsende passages voor komen. De minister volstaat in zijn antwoord met te verwyzen naar die passages in het julinummer, waarvoor de schrijver in zijn vervolgartikel in het zo juist verschenen augustusnummer van „Op den Uitkijk" zijn verontschul digingen aanbiedt met de woorden: „Maar dat door een bepaalde manier* van zeggen een groep mensen, die hun roeping zien in het militair zijn, zich gekwetst hebben gevoeld, daarover wil ik graag openlijk mijn spijt betuigen". En verder: „Het was niet eerlijk hen te kwetsen met citaten en daarna er het zwijgen toe te doen. Strafrechtelijke aspecten vertoont het artikel van ds. Okke Jager niet. „Het instellen van een strafvervolging is dan ook niet in overweging ge nomen", aldus minister Staf. Nationale Reelasseringsdag 27 september Op zaterdag 27 september wordt dit jaar de Nationale Reelasseringsdag ge houden, op initiatief van de Vereniging van reclasseringsinstellingen. Met het houden van deze dag heeft men e.n tweeledig doel voor ogen: verbreiding van de reclasseringsgedachte en fond senwerving voor de reclasseringsinstel lingen van alle gezindten. De actie- periode duurt van 15 tot en met 28 september. Russische kunstmaan Vandaag zal volgens de Utrechtse sterrenwacht de vuurpijl te zien zijn om 21.11 uur in het noordoosten op een hoogte van 45 graden gaande van noord naar oost en om 22.55 uur in het zuid westen op een hoogte van 40 graden gaande van west naar zuid. De kunstmaan zelf is te zien om 21.11 in het noordoosten op een hoogte van 30 graden, gaande van noord naar oost en om 22.59 in het zuidwesten op een hoogte van 70 graden gaande van west naar zuid. Morgen is de vuurpijl te zien om 20.56 uur in het noordoosten op een hoogte van 40 graden gaande van noord naar oost en om 22.41 uur in het zuid westen op een hoogte van 40 graden gaande van west naar zuid. Donderdag is de vuurpijl te zien om 20.43 uur in het noordoosten op een hoogte van 40 graden gaande van noord naar oost en om 22.27 uur in het zuid westen op een hoogte van 40 graden gaande van west naar zuid De kunstmaan gaat om 22.08 uur door het zenith, richting noordwest-zuidoost. Advertentie Uw garantie voor Echtheid - Zuiverheid - Snelle werking Ongevaarlijke hoeveelheid natrium nitriet Na jarenlang onderzoekingswerk is het Instituut voor Visseryprodukten te IJmuiden erin geslaagd de oorzaak op te sporen van het verschijnsel, dat men in het visserijbedrijf onder de naani „rode haring" kent. Wanneer het verschijnsel zich voordeed bleek de pekel van aangevoerde kantjes haring rood te zijn. Ook de vinnen en het vlees van de haring waren rood gekleurd. Thans heeft men ontdekt, dat een bepaalde stof in de pekel de verkleuring in de hand werkt. Ook op buitenlandse visserij vloten kende men het verschijnsel al vele tien tallen jaren. Omstreeks 1900 verscheen er een eerste publikatie over. waarin werd verondersteld, dat bacteriën de oorzaak waren. In 1951 werd het onder zoek door het Instituut voor Vissery produkten te IJmuiden begonnen. Tien tallen malen werd men met het ver schijnsel van de rode haring geconfron teerd, maar men slaagde er niet in de oorzaak ervan op te sporen. Enige weken geleden werd echter een vaatje haring aangeboden, dat zeer sterk was gekleurd. Van Nelle bestellen Advertentie Psychiatrisch onderzoek na rel in cabaret de Amsterdammer tegen wie de Offi cier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker een gerechtelijk vooronderzoek heeft gevorderd is vanochtend in de &t.- Ursulakliniek te Wassenaar opgenomen voor een uitgebreide psychiatrische be handeling en een anti-alcoholkuur onder leiding van dr. Ed Hoelen en zijn medische staf. Mr. Huygens vertrouwt dat de man. na een verpleging van minstens een maand, volkomen genezen de kliniek zal kunnen verlaten en dat gevaar voor herhaling stellig niet meer geducht zal behoeven te worden. Vol gens de mening van mr. Huygens zou hiermee de zaak van de rel in een ca baret op het Thorbeckeplein wel als af gedaan kunnen worden beschouwd. Kroonprins van Bahrein in Amsterdam Gisteravond is de jeugdige Kroonprins van Bahrein per trein uit Brussel in Amsterdam aangekomen. Hy heeft zyn intrek genomen in het Amstelhotel, waar hij enkele dagen verblyf zal houden. Sinds 1942 is H. H. «haikh Sulman Bin Hamad al Khalifah koning van Bahrein, een eilandengroep in de Perzische Golf. die niet alleen door de olie, doch vooral ook door de parelvisserij bekendheid heeft verworven. Voor de oliewinning heeft men in Bahrein geen pompinstal- laties nodig: men kan volstaan met put ten graven. In één dag tyd werd toen de oorzaak gevonden. Het instituut heeft nu alle reders, handelaren en de Dienst van de Neder landse Haringcontrole verzocht monsters van de pekel, afkomstig van partijen rode haring, aan het Instituut toe te zenden, zodat het onderzoek binnen kort kan worden afgesloten en de resul taten aan de handelaren en de reders bekend kunnen worden gemaakt. Het Instituut voor Visseryprodukten deelde nader mee, dat de verkleuring is veroorzaakt door zeer kleine con centraties natrium nitriet. Hoeveel heden van enkele tienduizendste per centen hiervan blijken al voldoende een vat gezouten haring in rode haring te veranderen. Een dergelijke hoeveelheid is echter beslist onscha delijk voor de consumptie. In enkele soorten vleeswaren zijn hoeveelheden natrium nitriet toegestaan die vele malen groter zijn. Henk Visser niet Stockholm naar Op advies van dokter D. Willebrand, lid van de medische commissie van de KNAU, heeft de Atletiek Unie besloten de inschrijving van Henk Visser voor de Europese atletiekkampioenschappen te Stockholm te annuleren. Het medisch onderzoek heeft uitgewezen, dat de knieblessure van de Amsterdamse ver springer niet tijdig zal zijn hersteld. Van Nelle bestellen I Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie HENGELSPORT Met mooi weer, maar met geringe vangst heeft het viscollege van het Klucht en Revuegezelschap haar tweede wedstryd gehouden in de Kagerplassen Na tweemaal anderhalf uur hengelen was de uitslag: 1. C. Groenendijk met meeste aantal en grootste bliek; 2. L. de Os; 3. J. Lens. grootste voorn; 4. A. Meijer; 5. T. Honders; 6. C. v. Duin. Van Nelle bestellen Advertentie Eduard Streltsof houdt 12 jaar gevangenisstraf Het hoger beroep, dat Eduard Strelt- sof, tot voor kort een der grote sterren van de Russische nationale voetbal ploeg, tegen de uitspraak van het dis tricts gerechtshof van Moskou heeft aangetekend, is gisteren door het hoger gerechtshof verworpen. Dit betekent, dat Streltsof 12 jaar gevangenisstraf zal moeten uitzitten voor straatroof en straatschenderij. Nationale kampioenschappen Hans van de Weg verloor van Herok Op de eerste dag van de nationale tenniskampioenschappen op de Scheve- ningse Metsbanen zyn nog niet veel sen saties te beleven geweest. De enige ver rassingen werden gevormd door de ne derlaag van Hans van de Weg in zyn eerste ronde-party tegen Herok en door het uitschakelen van de geplaatste Fre- dy Marinkelle, die in de tweede ronde van het dames enkelspel in drie sets van mej. H. Ruinen verloor. De uitslagen in de enkelspelen luiden: Heren enkelspel, eerste ronde; J. Bigher versl. Th. Kramer 6-2, 7-5, A. Cune versl. H. Haks 6-1, 6-3, R. Lans dorp versl. N. Hoogteyling 6-1, 6-1, J. van de Ree versl. S. Huizinga 4-6, 6-3, 6-1, P. Schooltz versl. B. Elffers 6-4, 6-0, A. Kloezen versl. J. Machielsen 6-1, 6-1, R. Kuypers versl. H. Boer 6-1, 6-4, W. Hegblom versl. J. Groeneveld 6-4, 6-3, P. Töntjes versl. F. van Brunschot 6-1, 6-1, H. Herok versl. H. van de Weg 4-6, 6-3, 6-4, E. van Lidt de Jeude versl. M, Koster 6-3, 8-6, J. Taminiau versl. F. Koerts 7-5, 6-2, F. de Kort versl. H. van der Straaten 2-6, 6-4, 7-5, H. van Gas- selt versl. C. Nieland 6-4, 6-2, E. Schel der versl. B. de Roy van Zuidewyn 6-1, 7-5, K. van der Lely versl. P. Horsman 6-1, 6-2, D. Stradmeyer versl. M. Veke- mans 7-5, 2-6, 6-4, B. Baard versl. C. Boer 6-4, 6-2, J. Koerts versl. J. Frede- rikse 7-5, 3-6, 6-1, J. Beukers versl. J. Tervoort 6-3, 6-4. A. Maris versl. J. van Toor 6-1, 7-5, W. Breukink versl. H. Neyeboer 6-0, 6-3. Dames enkelspel, eerste ronde: mej. C. Wilmink versl. mevr. C. Lako 6-3, 6-3, mej. J. Marinkelle versl. mej. H. Schepens 7-5, 3-6, 6-4, mej. J. van der Duim versl. mevr. T. Lubbers 3-6, 6-1, 7-5, mevr. J. H. Lousek versl. mej. Y. Schouten 7-5, 6-4, mevr. A. Roolker versl mej. K. Okker 6-1, 7-5, mevr. A. de Ja ger versl. mej. W. van Harskamp 6-2, 6-3, mevr. E. van Loon versl. mej. M. v. Welzenis 3-6, 6-3, 6-3, mej. R. Tervoort versl. mevr. J. Hennink 6-3, 6-2; tweede ronde: mevr. B. Thung versl. mej. J. Fe- rir 6-2, 6-2, mej. H. Ruinen versl. mej. F. Marinkelle 3-6, 6-3, 8-6, mej. C. Gros- veld versl. mej. E. Rinkel 6-1, 6-3, mej. F. Ferir versl. mej. R. Smids 6-2, 6-2. Aan het elfde CHIO (Concours Hippi- que International Officiel) te Rotter dam, dat van 3 tot en met september a.s. gehouden wordt, zullen ruiters en amazones uit acht landen deelnemen. Dit is eenzelfde aantal als het vorige jaar. Toen echter werd op het terrein van de Rotterdamse manege aan de Kralingse weg tevens het Europees kampioenschap verwerkt, nu betreft het een „normaal" CHIO. Ingeschre ven hebben équipes uit de Verenigde Staten, Duitsland. Engeland, Frank rijk, Ierland. Zwitserland. België en Nederland. Zij brengen in totaal onge veer 90 paarden in de ring. Daarbij komen nog een zestigtal Noordafrikaanse ruiters, de Spahis, die na hun bezoek aan het internationale concours in Groningen op 27 en 28 augustus a.s. met hun speciale trein van 14 wagons ook nog Rotterdam aandoen en alle Nederlandse ruiters en amazones die geïnviteerd zijn. In totaal zullen meer dan 200 paarden aan de Kraling- seweg ondergebracht worden. De sterkste buitenlandse équipe is die van Duitsland. Met de Europese spring- kampioen Fritz Thiedemann, Hans Günther Winkler, Peter Stackfleth, Schridde en Alfons LütkeWestheus af te vaardigen, heeft de Duitse Hippische Sportbond de beste équipe samengesteld, die momenteel te formeren is. Voor de geschiktheidsproef voor jacht paarden de Prix Saint Hubert op zon dag 7 september heeft Prinses Beatrix ingeschreven met haar nieuwste aan winst, het jonge paard Dorette, waarmee ze dit jaar reeds in Den Haag uitkwam. Prins Bernhard komt zaterdag met Arquebuse in de ring by de rijpaarden. Onder de Nederlandse deelnemers be vinden zich verder de nationale kam- Van Nelle bestellen 1 Advertentie pioen springen Bertie Uytendaal met Hanko, M. M. Koster. Ebben. ritm. b.d. J. J. Gruppelaar, A. Timmer, Harry Wouters, Irene Jansen en Ben Arts, die met Tatjana. de recordhoudster hoogte- sprong, uitkomt. Het programma vermeldt 15 interna tionale nummers waaronder een viertal dressuurproeven. Bovendien wordt het nationale jeugdkampioenschap verwerkt. Een extra wedstrijd is Ingelast, waaraan deelnemen de vijf best geplaatsten in het jeugdkampioenschap en de Zuid- afrikaanse jeugdéquipe. die na de jeugd wedstrijden in Hannover naar Rotter dam komt. In haar midden bevindt zich waarschyniyk de pas veertienjarige, maar internationaal zeer sterke amazone Gonda Butters met Gunga Din en Oorskiet. Van Nelle bestellen Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie Het paard wordt in de landbouw men een plaatje als hierboven tocli meer en meer verdrongen door de nog wel maken. Hooien maakt machine, maar hier en daar kan dorstig POSTDUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde, gelost te 7.45 uur met z.z.w. wind. Nulpunt 137,36 km. Aantal vogels 2642. Ie duif te 9,27,09 uur. J. Kukler 1, 6, 9, 30, 31; A. Cramer 2, 21; F. Bink 3, 14, 43; G. v. Albada 4, 24; G. Oude Elferink 5; N. Oudshoorn 7; C. v. Wee- ren 8; C. Castelyn 10; J. Warmond 11; P. Plas 12, 15, 33, 37; P. d'Haens 13; J. v. d. Wal 16; C. Borst 17; N. Hooger- vorst 18; B. Geen jaar 19; C. v. d. Berg 20; J. de Weerd 22; J. Passchier 23; L. Glasbergen 25; G. Duindam 26; P. Moo- ten 27; J. v. d. Niet 28; H. Bonneur 29, 42; J. Star 32, 47; J. v. Alphen 34; W. Hoek 35; M. v. d. Wilk 36; H. v. Kam pen 38; J. v. d. Wiel 39; J. Beugelsdijk 40; D. Klinkenberg 41; K. v. d. Steen 44; J. Boon 45; J. de Ridder 46; C. v. d. Poel 48; J. Otten jr. 49; H. v. d. Lely 50. Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans. Aantal duiven 859, gelost te 6 uur met z.z.w. wind. Nulpunt 508,05 km. Ie duif 12.22.37 uur. C. v. d. Berg 1, 41; P. Warmendam 2; J. Kukler 3, 4, 9, 37; A. de Graaf 5; N. Oudshoorn 6, 26; C. Braun 7, 34, 39; A. v. d. Hulst 8, 35; J. Wansink 10; M. de Lange 11; W. Kapaan 12; M. Noordervliet 13, 50; J. Siaffeleu 14, 15, 49; J. v. d. Wal 16; M. v. d. Wiel 17; B. v. Seggelen 18; A. Rooda 19; J. Schlimmer 20, 36, 40; J. Krekelaar 21; Gebr. Barnhoorn 22; J. Wolters 23. 42; J. Roest 24; D. v. d. Nieuwendijk 25; C. Gijsman 27; C. de Groot 28; M. Jongeleen 29; A. Mooye- kind 30, 46; P. v. d. Drift 31; F. Hen driks 32; J. v. Alphen 33; J. Diemei 38; J. Truyers jr. 43; W. Vijlbrief 44; F. Heemskerk 45; dr. Venker 47; C. v. d. Heuvell 48. Geen verrassingen bij jengdwedstrijden De laatste zeildag van de Nationale Jeugdwedstrijden, georganiseerd door de RZV „Gouda" en de Goudse Watersport vereniging „Elfhoeven" bracht geen ver rassingen, want de sterksten in beiden afdelingen wonnen niet alleen de dag- prijs maar ook de hoofdprys. Toch was het van Bert Saur wel een unieke prestatie om alle wedstrijden eerste te worden. Ook nu had hij er niet de geringste moeite mee. Van start af lag hij aan de leiding en hij gaf zyn ri valen geen schijn van kans meer. En in de B-klasse won mej. Els van Tienhoven op het nippertje. Hier had Tom Westen het de gehele wedstryd voor het zeggen. Maar enkele meters voor de finish werd hij verrast door Els van Tienhoven, die nadat zij H. W. van Berkel gepasseerd had, ook nog haar snelheid kon benutten voor om de eer ste plaats te behalen., want met een zeer klein verschil werd zy voor Westen afgeblazen. Mej. van Tienhoven werd eveneens hoof dpr ij swinnar es Uitslag: A-klasse: 1. Bert Saur, 2. W. Hoveling, 3. R. Bakker, 4. J. C. de Win kel, 5. M. Kempkes. Hoofdprys Bert Saur met 116 punten. B-klasse: 1. mej. E. van Tienhoven, 2. Tom Westen. 3. H. W. van Berkel, 4. A. van Balkom, 5. H. P. v. Reeuwijk. Hoofd prijs: mej. E. van Tienhoven 103 punten. Sportsplinters Tydens de Russische lege r kam- pioenschappen gewichtheffen te Kief heeft Yevgeny Minaef het wereldrecord tweehandig drukken in het vedergewicht met een halve kilogram verbeterd en daarmee gebracht op 118 kg. Het oude record stond sedert 23 mei van dit jaar met 117% kg op naam van de Rus Victor Korzh. By wedstrijden te Moskou heeft de Rus Vasili Stepanof het wereldrecord tweehandig drukken in de licht-zwaar- gewicht klasse, dat met 150.5 kg op zijn naam stond, verbeterd tot 153 kig. Ter gelegenheid van het negende lustrum van het Rotterdams Studenten corps zal op 21, 22 en 23 november a.s. in de Ahoyhallen te Rotterdam een in ternationaal indoor concours-hippique worden gehouden. De Studentencarous- selvereniging zal in samenwerking met de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond en de organisatie van het CHIO in Rotterdam hiervoor een aan tal officiële buitenlandse équipes uit nodigen. De Australische combinatie Thel- ma Long-Mary Hawton heeft de finale damesdubbelspel van de internationale tenniskampioenschappen van Duitsland gewonnen door de Westduitse speelsters Edda en Use Buding met 61, 64 te verslaan. De finale in het herendubbelspel leverde een overwinning op voor de Mexicanen Contreras en Llamas, die met 63. 64, 63 de uitgeweken Joegoslaviërs Legenstein en Petrovic versloegen. Op het circuit van Karlstoga (Mid den-Zweden) zijn internationale wed strijden voor sportwagens gehouden. De Brit Stirling Moss won met een Fer rari de race in de klasse tot 2 liter. Hij legde de 150 km. af in 1 uur 25 m. 21 s. De Nederlander Karei Godin de Beau fort, die met een Porsche Spyder R.S. in een andere wedstrijd uitkwam, moest, evenals de Ferrari-rijders Caroll Shelby (V.S.) en Wolfgang Seidel (W.-Dld.)t wegens motorpech de strijd in de 12e ronde staken. De Australiër Murray Rose won zondag tijdens de Amerikaanse zwem- kampioenschappen te Indianapolis de 400 meter vrije slag in de tijd van 4 m. 24.5 sec. Hij bleef hiermee slechts 2.7 sec. boven de recordprestatie van John Konrads, die in februari van dit jaar de afstand aflegde in 4 min. 21.8 sec. Marie Dionne (één van vij fling) gehuwd Een van de Dionne-vyfling, de 24-ja- rige Marie Dionne is in Montreal in het huwelyk getreden met een ambtenaar van de rechterlijke macht, de 38-jarige Houle. Marie Dionne was altijd de zwakste van de Dionne-vyfling, waarvan er nu nog vier in leven zyn (Emile overleed op 6 augustus 1954). Zij is veel ziek geweest. Een tijd lang vertoefde zy in het kloos ter van de „Dienaressen van het heilig sacrament" in Quebec City, later open de zy een bloemenwinkel in Montreal, doch daar de meeste bezoekers meer naar haar kwamen kijken dan dat zy bloemen kochten, moest zij deze onder neming sluiten. Kort daarop werd zij in het zieken huis opgenomen, een zenuwcrisis naby. Het huwelijk was strikt geheim gehou den, zelfs de naaste familie wist er niets van. Blijkbaar wilde het jonge paar de publiciteit vermijden, die met het huwelyk van twee zusters van Marie gepaard was gegaan. Om 9 uur 's mor gens werd het huwelyk voltrokken in een kapel van de Notre Dame van Montreal. Twee koorknapen waren de enige getui gen. Alleen Marie's zusters Cecile, An nette en Yvonne, en een zuster van de bruidegom, Floran Houle, waren de dag tevoren op de hoogte gesteld. Dadelijk na de plechtigheid vertrok het paar, doch de plaats van bestem ming werd evenzeer geheim gehouden als de huwelijksplechtigheid. De familie van Houle wist, dat Floran trouwplannen Robin Douglas-Home gaat weer piano-spelen Robin Douglas-Home die directeur van de Britse uitgeverij Stevens, Plunket en Garrod Limited was geworden toen hij dong naar de hand van Prinses Magaretha van Zweden, heeft zyn directeurschap opgegeven nu zijn ro mance met de Prinses voorbij is. Hij is teruggekeerd tot zijn oude beroep van pianist in nachtclubs. De firma heeft laten weten, dat het aftreden van Douglas-Home met wederzijds goedvin den plaats vond. De vorige maand werd meegedeeld, dat hij gedurende een week piano zou gaan spelen in een duur hotel in Nice aan de Franse Rivièra. Geen vervolging van journalist De Wit Zowel de rechter in eerste aanleg als het Hof van Justitie te Willemstad heeft beslist, de journalist De Wit inzake de aanklacht wegens smaad schrift niet te vervolgen. Zoals bekend had de verdediger verzet aangetekend tegen de dagvaarding, waardoor instructie en een gerechtelijke uitspraak nodig waren betreffende de noodzaak van de vervolging. Zowel in eerste als in tweede aanleg is het ver zoek om vervolging nu dus verworpen. doch men wist niet wie de bruid De enige ongetrouwde van de Dionne- vijfling is nu Yvonne, die wijkverpleeg ster is. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee ingevuld aan ons toezendt. Naam: Straat: Woonplaats: wanneer U deze bon No. Kwartaal abonnee Maand Week Post doornalen wat niet van toepassing is VAKANTIEADRES P-a. Straat: Te: Eerste dag van toezending; Laatste dag van toezending ALLE gegevens invullen. No.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5