Iturgisch centrum Oosterkerk gereed hervormde gekomen Laafstenieuws Op 28 september a.s. Frans referendum Ruilverkavelingsplan „Ade 265-251 met stemmen aangenomen Ie jaargang 'oensdag 6 augustus 1958 Derde blad no. 29510 dat reeds enkele jaren geleden in hervormde Oosterkerk aan de tengracht nieuwe ramen waren ■gebracht, het meubilair ten dele vernieuwd en de elektrische ver hing was gemoderniseerd, is thans i het liturgisch centrum gereed ge kten, hetgeen gepaard ging met het knappen en schilderen der muren, leinde een ruimte te vinden voor turgisch centrum, waardoor dit mis meer dienstbaar gemaakt kan m voor de liturgie, is het oude ïek, dat zich voor de kansel be- I verwijderd. De hierdoor vrijko- le ruimte is benut voor het plaat- lan een podium, waarop men thans poopvont en de Avondsmaaltafel [eft. Het is niet uitgesloten, dat op bodium t.z.t. ook een lezenaar ge- tst zal worden. Nu ook de muren in |e kleur zijn geschilderd komen al verbeteringen het kerkinterieur ten goede en is de sfeer hierdoor aangepast aan het karakter van .eidse jeugd werd weer beziggehouden het Bospark van de Kikkerpolder len gisteren onder auspiciën van Sommissie voor de Jeugdvakantie- theden openluchtvoorstellingen len gegeven. Het weer was echter lecht dat het kinderfestijn plaats it vinden in de Stadsgehoorzaal. H in de morgen- als in de middag - I werden vele honderden jongens heisjes, die allen de schoolboeken ongeveer een maand hebben op- rgen. op aangename wijze bezig luden. Op het podium van de grote stond Joop Teunisz uit Amster- die met zijn klein gezelschap de Sleutelstad was gekomen om de jeugd een gevarieerd pro- Ea van acrobatiek, clownerie en af te werken. De kinderen ;n af en toe uit volle borst mee- èn. terwijl even later acht van hen f voren werden geroepen. De uit torenen demonstreerden ieder op beurt hun kunnen op het gebied [de zangkunst. En hoe! Het acht- ireeg vanzelfsprekend veel applaus. 1 Teunisz zelf ontpopte zich als een ren acrobaat en een muzikale ln. Wat hebben de jongelui om i moeten lachen! Veel te vlug naar dn van de meeste jongens en meis- was de voorstelling afgelopen. het stukadoorsconflict een dezer dagen gehouden verga- dg van werknemers in het stuka- Bbedrijf is met algemene stem- ibesloten zich eendrachtig te ver tel tegen de pogingen van werkge- tojde om de lonen in dit bedrijf te Igen. Tot alle stukadoors en opper- |n is een oproep uitgegaan om de feid te bewaren en te strijden voor pehoud van de huidige lonen. laaed Onze stadgenoot de heer pollebeek slaagde voor het staats- hen gymnasium B. )nze stadgenote, mej. P. J. de Vos, l Utreoht geslaagd voor het examen Us m.o.a. Bij K.B. is herbenoemd als verte- teoordiger van de regering tot vice- fzitter, tevens lid van de Commissie Internationale Samenwerking op gebied van Onderwijs. Kunsten en jenschappen. prof. dr. F. L. R. Sas- hoogleraar te Leiden. De benoe- g geldt voor de tijd van 4 jaar. MARKTBERICHTEN I0ERDEN, 6 augustus. Kaasmarkt, gevoerd 163 partijen. Eerste kwaliteit }1 tot f 2,tweede kwaliteit f 1.80 tot extra kwaliteit f2.01 tot f2.24. fcndel flauw. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Svld Abraham, zn van A. de la Rle en artevelt, Ronald, zn van A Slngeling C. E. van der Pot, René, zn van J de II en J. van Dijke, Wllhelmlna Hendrlka van J. H. Brom en D. Tromp. Johan er. zn van W. J. van Spronsen en M. A. Wer, Nellie, dr van H. van der Linden N de Wilde. Hendrlka. dr v H. Knetsch C. J. Bras. OVERLEDEN J. Stijnman, 79 Jaar. man, S. van Loef jaar, vrouw, J. van der Post, 75 Jaar, (tgenote van C. P. J, de Winter, M. Ke- 68 jaar, man. Het liturgische centrum in de Oosterkerk (Foto L.D./Van Vliet) de protestantse kerkbouw, resp. ere dienst. Veranderingen, welke thans de mogelijkheid openen, dat in het vervolg, meer dan in het verleden, ook een plaats voor de liturgie kan worden ingeruimd. GRONDKOSTEN GEMEENTEN Bij de toekenning van subsidie voor woningen wordt rekening gehouden met het verschil in grondkosten in de on derscheidene gemeenten. De gemeenten zijn hiertoe in drie groepen verdeeld. Van de derde naar de tweede groep zijn o.a. verplaatst de gemeenten: Alke- made. Haarlemmermeer, Sassenheim, Wassenaar Woutorugge en Zoeterwoude. In de hierboven genoemde gemeenten zullen de maximale stichtingskosten voor premiewoningen f. 30.000 mogen be lopen. In het Mierennesthof is gistermid dag omstreeks kwart voor één een 2%- jarig jongetje uit een raam gevallen. Het ventje was op de bovenverdieping van een woning in het hof met zijn zusje aan het spelen toen het vermolmde raam het op een gegeven ogenblik be gaf. Met inwendige kneuzingen moest de jongen naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd worden. Het Franse kabinet heeft besloten het referendum over de nieuwe grond wet van minister-president De Gaulle op 28 september a.s. te doen houden. Deze neuwe grondwet beoogt o.m. de bevoegdheden van de president uit te breiden en de zittingsduur van hét parlement te bekorten. De Minister van Staat Houphouet- Boigny heeft meegedeeld, dat minister president De Gaulle van plan is vóór het referendum een bezoek te brengen aan Afrika. Het ontwerp van de nieuwe grond wet wordt op het ogenblik bestudeerd door een commissie van advies. Het ontwerp en het oordeel van de commis sie zullen vervolgens worden voorgelegd aan het gehele kabinet, dat onder voor zitterschap van de president van de Republiek, Coty, bijeen zal komen. Tenslotte wordt het ontwerp aan het volk voorgelegd. Amsterdamse studenten zoeken vergeefs kamers (Speciale berichtgeving) Met de studentenhuisvesting in Am sterdam is het nog steeds kwalijk ge steld. In september zal een groot aan tal eerstejaars-studenten geen woon ruimte kunnen vinden. Dit is de mening van de besturen van de Alge mene Studenten Vereniging Amster dam en de Studentenraad aan de Vrije Universiteit. Uit een onlangs gehouden enquête blijkt tevens, dat van de thans op ka mers gehuisveste studenten te Amster dam. er ongeveer 1100 over woonruimte beschikken, die niet voldoet aan de daaraan te stellen minimum eisen. De beide organsaties, die ruim 9000 studenten vertegenwoordgen, hebben dan ook een beroep op de Amsterdamse burgerij gedaan eventueel beschikbare kamers op te geven aan de daarvoor bestemde bureaus Finse kabinetsformateur geeft zijn opdracht terug De sociaal-democraat Hiltunen, be last met de vorming van een meerder heidsregering in Finland, heeft heden ochtend zijn opdracht teruggegeven. Door de weigering van de Agrarische Partij meende hij niet op het behalen van een voldoende meerderheid te kun nen rekenen. Subsidiëring woningen voor alleenstaanden De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft de beschikking bijdragen Woningwetbouw 1950 zodanig gewijzigd, dat thans de gemeentebestu ren en woningbouwcorporaties voor de exploitatie van woningen voor alleen staanden bijdragen kunnen ontvangen. De aldus te subsidiëren woningen moeten alle wezenlijke elementen van een zelfstandige woning bevatten en zij moeten deel uitmaken van een complex normale gezinswoningen. Afzonderlijke blokken woningen voor alleenstaanden, alsmede woongebouwen welke het karak ter hebben van logement of pension tehuis zijn in de woningwetsector van subsidiëring uitgesloten. Zilveren jubileum A. van Wieringen Groot en bijzonder hartelijk was gis teren de belangstelling, welke zich tij dens een druk bezochte receptie concen treerde rond de figuur van de heer A. van Wieringen, die deze dag het feit herdacht, dat hij vóór 25 jaar de leiding op zich nam van de wijn- en gedistil- leerdhandel van de firma Joh. Knegtel in het Noordeinde. Aan deze receptie ging een huldiging van het personeel vooraf. De heer H. Prins, die gelukwensen en een persoon lijk aandenken van het personeel aan bood, wees o.m. op de prettige sfeer, waarin allen werken en de soepele lei ding, welke er van de jubilaris en diens echtgenote uitgaat. De heer J. Melchers, directeur van Melchers' gedistilleerdbe- dryf te Schiedam, had bovendien bijzon dere waardering voor de goodwill, welke de heer Van Wieringen in deze kwart eeuw heeft weten te kweken. Namens de directie bood spreker de jubilaris, wiens echtgenote eveneens in deze hulde deel de, een televisietoestel aan. Behalve zeer vele zakenrelaties kwam ook een delega tie van de Federatie Leiden van Slijters deze middag felicitaties aanbieden. Tal rijke geschenken en vele bloemstukken vormden deze dag de stoffelijke dank bij dit zilveren jubileum. J. G. Boon overleden DIRECTEUR N.V. „HET MOTORHUIS" In de ouderdom van 71 jaar is overle den de heer J. G. Boon. directeur van de NV „Het Motorhuis". De heer Boon werd 39 jaar geleden aangesteld als Ford-dealer voor het rayon Leiden, in welke kwaliteit hij deze NV tot grote ontwikkeling heeft gebracht. Meerdere uitbreidingen kwamen onder zijn leiding tot stand. Eerst kortgeleden kwam er verandering in deze vertegenwoordiging en werd hem de verkoop van de Gene ral Motorprodukten toevertrouwd, waar toe thans aan de Stationsweg een nieuw pand wordt opgetrokken. De heer Boon. die tal van functies in de autowereld bekleedde, was o.a. vice-voorzitter van het landelijk bestuur van de Bovag. De begrafenis van het stoffelijk over schot vond heden in alle stilte op de begraafplaats „Rhijnhof" plaats. Prof. dr. J. Mulder naar Stockholm Van 11 tot 16 augustus zal het co mité van deskundigen op het gebied van virusziekten der ademhalingsor ganen van de Wereldgezondheidsorga nisatie in het Karolinska-instituut te Stockholm een bijeenkomst houden, waarop deskundigen overleg zullen plegen over de influenza en de bestrij ding van deze virusziekte o.m. door gebruikmaking van een vaccin. Deze bijeenkomst zal de eerste gele genheid zijn, waarop specialisten uit diverse landen gegevens zullen uitwis selen die verkregen zijn uit de recente epidemie van de z g. Aziatische griep. Het comité zal ook. tijdens een geza menlijke bijeenkomst met deskundigen van FAO (de voedsel- en landbouw organisatie van de Verenigde Naties), het probleem van een mogelijk dierlijk reservoir van de influenza in beschou wing nemen. Nederland is in het comité vertegen woordigd door prof. dr. j. Mulder van het Academisch Ziekenhuis (inwendige geneeskunde). COLLECTE LEIDSCHE BUITENSCHOOL De opbrengst van de collecte van zaterdag j.l. ten bate van de Leidsche Buitenschool heeft opgebracht f. 1711.51 99 Vergadering duurde tot over half drie Het ruilverkavelingsplan „Ade" heeft bij de betrokken agrariërs reeds geruime t\jd een belangrijk punt van bespreking uitgemaakt. Niet alleen op voorlichtings vergaderingen maar ook in de huiselijke kring. Vooral zij, die tegen deze plannen gekeerd waren hebben zich in de laatste weken actief getoond en middels het ver spreiden van pamfletten, alsmede het verzamelen van volmachten voor de te hou den stemming, getracht de uitslag dezer stemming te hunnen gunste te doen keren. Deze activiteit werd door de heer C. M. Deerenberg die als lid van Gedepu teerde Staten de stemmingsvergadering leidde, met „misdadig" betiteld. Hot begrijpelij ke is dat deze stem mingsvergadering in beidie kampen met enige spanning werd tegemoet gezien. Met slechts gering versohdil is over het ruilverka velingspLan „Ade" met 265 te gen 251 stemmen, ten voordele van de voorstanders beslist. Een geringe voorspong, als men be denkt dat de niet aanwezige stemge rechtigden geacht werden te hebben voorgestemd, waarbij echter ook vast gesteld mag worden dat stemgerechtig den welke by dit plan zo goed als geen belang hadden middels een machtiging hun Stem aan een tegenstander van hot verkaveldngspLan konden overdragen. Dat het verloop van de stemming met spanning gevolgd was, bleek wel by het bekend worden van de uitslag, toen bij enkele aanwezigen de gemoederen wat al te warm dreigden te worden. Het ver loop van de stemming zelve had echiter I een volkomen rustig karakter. Dank zij de druilerige regen was het voor de be langhebbenden overigens geen verloren dag. In grote getale was men daarom Officiële publikaties HOUTLAAN GESLOTEN Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat de Houtlaan. voorzover de parallelweg betreft, met ingang van heden voor de duur der werkzaamheden aldaar, ls gesloten ver klaard voor het verkeer met alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee, ln belde richtingen. LEIDERDORP Benoemd Tot lid van de raad voor de kust is bij Kon. besluit benoemd de heer H. M. Zaalberg, alhier. WARMOND Zilveren jubileum A. J. P. Bakkers De receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de gemeente architect, de heer A. J. P. Bakkers, is in een sfeer van grote hartelijkheid ge vierd. Onder de vele aanwezigen waren o.m. het voltallige college van B. en W., de gemeentesecretaris, vele raadsleden en oud-raadsleden, collega's uit de om liggende gemeenten, vertegenwoordi gers van de organisaties, waarin de heer Bakkers zitting heeft, de heer Kers, oud-hoofdingenieur-directeur van de Wederopbouw en vele andere auto riteiten. De zaal van Hotel De Stad Rome was in een bloementuin her schapen. De burgemeester zei, dat de jubilaris enorm veel werk had verzet. Men be hoeft slechts om zich heen te zien om dit te constateren. Men zou kunnen zeggen, dat Warmond de laatste 25 jaar een metamorfose heeft ondergaan. Hij bracht mevr. Bakkers dank voor de wijze waarop zij haar man terzijde heeft gestaan. Daarna werd de heer Bakkers een cadeau onder couvert aan geboden, met de wens, dat hij nog vele jaren zijn taak als architect in de ge meente zou kunnen blijven vervullen. De gemeentesecretaris sprak na mens alle ambtenaren en bood de jubi laris een boekwerk en een vulpen aan. De heer Van Vliet sprak namens de organisaties, waarin de heer Bakkers een leidende functie bekleedt. Ook hij bood de jubilaris een geschenk aan. Sprekende namens de werkende mid denstand bood de heer G. Beugelsdijk de jubilaris een pick-up aan en me vrouw een prachtig boeket rozen. Nadat wethouder Dekker namens de raad had gesproken, dankte de heer Bakkers voor de spontane huldiging, waarbij hij beloofde zijn beste krach ten aan Warmond te zullen blijven geven. JUBILEUM BURGEMEESTER Op 1 september a.s. zal het 12% jaar geleden zijn, dat jhr. mr. L. M. E. von Fisenne tot burgemeester van Warmond werd benoemd. Een comité heeft ge meend dit feit niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan. Men is voorne mens de herdenking van dit feit op za terdag 30 aug. te doen plaatsvinden. Het ligt in de bedoelng de burgemeester namens de burgerij op die dag een pas send geschenk aan te bieden. Verder zal er op deze avond nog bijzondere aandacht aan dit jubileum worden ge schonken. naar de Pancna/tiuiszaal te Roelofarends- veen gekomen, waar ai sipoedig alle stoe len bezet waren en enkelen moesten zelfs met een staanplaats genoegen ne men. In weloverwogen eenvoudige be woordingen gaf de heer Deerenberg a llereerst een toelichting op de belang- rijkheid van deze sterntrrungsvergadering Spreker hekelde de acties van de tegen standers van dit ruilverkavelingsplan, het welk door de eigen polderbesturen is aangevraagd. Ook G.S. hebben het be lang van deze plannen ingezien en tot uitvoering besloten. Nadat spreker de aandacht gevestigd had op het feit dat bij afstemming van dit plan het zeer moeilijk zal worden om in de toekomst ruilverkaveling in dit gebied verwezen lijkt te krijgen, gaf spr. gelegenheid tot het stellen van vragen. Allereerst wer den enkele teohnische vragen betref fende aanleg van wegen aan de orde ge steld. Voorts werd becritiseerd dat voor de voorlichtingsvergaderingen geen uit nodigingen waren gestuurd aan de grondeigenaren (verpachters). Nadat ook de subsidiering een punt van bespreking had uitgemaakt, was het woord aan de heer P Verweij udt Rijp- wetering, die vaststelde dat men als agrariër nu reeds zoveel vergaderingen betreffende de ruilverkaveling had mee gemaakt dat men geneigd was om te zeggen „je wordt beu van die ruilver kaveling". Spreker betreurde de ge voerde acties der tegenstanders. Spreker wekte op om het gezond verstand te gebruiken. De heer Zeestraten uit Hoogmade ageerde tegen het feit dat bezitters van enkele aren grond hun stem konden uitbrengen. Dit wekte bij spr. de vraag of deze ruilverkaveling van meer be lang is voor de burgers dan voor de agrariërs. Tussentijds had voorzitter Deerenberg ook nog medegedeeld dat G.S. maandag de te Alkemade in het leven geroepen stichting tot aankoop van gronden voor de tuinbouw hadden goedgekeurd. Tot slot deelde spr. mede dat het verzoek van B. en W. van Warmond om ook de Zwa- nênburgerpolder aan het blok „Ade" toe te voegen was afgewezen, alsmede dat de ingediende bezwaarschriften geen aanleiding gegeven hadden om enige wyziging te brengen in de gemaakte plannen. Hierna werd een aanvang ge maakt met de stemming. Te ruim half drie (de vergadering begon om 10 uur) kon de uitslag, met het hierboven ver melde resultaat, bekend gemaakt wor den. Velen waren blijven wachten op de uitslag. WASSENAAR Geslaagd De heer J. C. B. Hendrik- se, alhier, slaagde voor het staatsexamen gymnasium B. De 13-jarige Gerard Velthuyzen uit Leiden struikelde in Melendell over een tak en liep by zyn val een pols fractuur op. Hy werd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. ZOETERWOUDE AANBESTEDING RIOLERINGSWERKEN Gistermorgen werd door B. en W. dezer gemeente in het openbaar aanbe steed het uitvoeren van grond-, riole- rings- en bestratingswerken op het ter rein tussen de Willibrordusstraat en de R ijnegommerstraat. Ingekomen waren 11 inschrijvingen met het volgende re sultaat: De Lange Van der Plas,, Oegstgeest, f. 60.200.Gebr. Schouls, Leiden, f. 59.000.J. Mens, Lisse, i i 57.000.A. Hogeboom. Rijpwetering, f. 56.450.C. A. Langeveld, Alphen a. d Rijn, f. 55.300.—W. van Vegten, Koudekerk a.d. Rijn, f. 54.950.H. van Ringen. Wassenaar, f. 54.800.J. Stam. Voorschoten, f. 53.450.N. Overdevest, Zoeterwoude, f. 53.250.A. Th. Stuif- I zand, Leiden, f. 52.850.J. Visscher, I Leiden, f. 36.700.—De gunning is aan gehouden. Iets rustiger op Cyprus MAAR NOG TWEE DODEN In Nicosia, op Cyprus, vond men hedenochtend het onthoofde lijk van een 50-jarige Griekse vrouw, dat er evenwel al minstens twee dagen moest hebben gelegen. Voorts werd ook het stoffelijk overschot van een Griekse politieman aangetroffen. Men neemt echter aan, dat deze door de Eoka zelf is vermoord, daar deze politie man als een verrader werd beschouwd. Ondanks het bestandsverbod van de beide verzetsbewegingen handhaafden de Britse troepen hun waakzaamheid. In Nicosia is enige ontspanning merk baar geworden: de verspermgen tussen de Griekse en Turkse wijken werden opgeheven en openden verscheidene winkeliers in het tussenliggende nie mandsland hun zaken weer. Ook de avondklok in de voornaamste steden en dorpen van Cyprus zal van vandaag af met meer van kracht zijn. zo is officiéél te Nicosia bekendgemaakt. Ook Engeland aanvaardt het Russische voorstel Nadat Amerika het voorstel heeft aanvaard, heeft een woordvoerder van het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigd, dat ook Engeland het voorstel voor een buitengewone zitting van de Algemene Vergadering der V.N. accepteert. De Franse minister van Voorlichting, Soustelle, heeft te Parijs verklaard, dat de Franse regering Kroesjtsjefs jongste voorstel niet realistisch vindt. Na een kabinetszitting van twee uur verklaarde Soustelle voorts, dat een topconferentie bij een verslechting van de toestand in het Midden-Oosten onontbeerlijk zou zijn, al achtte hij de vooruitzichten voor zulk een conferentie momenteel erg vaag. Formosa bereidt zich voor op luchtaanvallen Voor de derde achtereenvolgende dag hebben Communistisch-Chinese kust- batterijen bij Amoy vandaag het door de nationalisten bezette eiland Quemoy beschoten. Het Ministerie van Defensie op For mosa heeft bekend gemaakt, dat alle strijdkrachten van Nationalistisch Chi na in een staat van verhoogde paraat heid zijn gebracht, omdat er MIG-17 straaljagers zijn aangekomen op een militair vliegveld bij Amoy. De Natonalistisch- Chinese stafchef, generaal Wang Sjoe-Min zei gisteren, dat Formosa zich moet voorbereiden op vijandelijke luchtaanvallen. Nieuwe Indonesische politieke partij Tekenen van ontevredenheid Gisteravond is in het historische gebouw in Djakarta, waar in 1945 de Republiek Indonesië werd afgekon digd. een nieuwe politieke party op gericht, de „Partindo" (Partai Indo nesia). De oprichters hiervan maak ten tot voor kort deel uit van de P.N.I., de grote nationalistische party. De laatste weken hebben verschillende vooraanstaande figuren van de P.N.I., o.w. de vroegere gouverneur van Zuid- Sumatra, WinardoDanoeatmedjo, be kendgemaakt uit de partij te zijn ge treden .omdat zij ontevreden waren over de door de P.N.I. gevolgde politiek. Het oprichten van de nieuwe partij is niet het enige teken van toenemende ontevredenheid onder bepaalde nationa- listsche fguren over de P.N.I. Enige dagen geleden werd in Medan een z.g. „Nieuwe P.N.I." opgericht door poli tieke figuren, die de Nationalistische partij ervan beschuldigen ..alleen per soonlijke belangen te behartigen". De oprichting van de „Partindo" werd gisteravond bijgewoond door een veertigtal prominente figuren, onder wie Asmara Hadi, een beschermeling van Soekamo. Beurs van Amsterdam Woensdag 6 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige 81otkoers koers v. heden Ned. '53 3% 92H B 93L Grootboek obl. 3% 80 Ned '47 3% (3) 91ft 91A Ned '51 3% 94% B 94%B Ned '53 (3%) 93% 93*B Ned '56 3% 92% 92A Ned '48 3% 86% 86% Ned '54 3% 88% 88% Ned '55 I 3% 88% 88% Ned '55 n 3% 89% 90 Ned '37 3 89% 89% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3 95ft 95ft Ned. 62-64 3 94% 94A Cert NWS 60% 60% Indië '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 88% Ned WB lening 6% 108% 108% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 36% 36% Nat. Handelsbank 89 89 Ned. Handelmij170 169 Amst. Rubber 69% 70% Deli Mi).en (Ver.) 114.60 111.40 H.VA104% 107% Java Cult29 29 Senembab 85 88 Vorstenlanden14% 14% A.K.U 186% 190% Berkel's Patent (v.) 196% 197 Calvé Delft cert. gew. 303 304 Kon Pap v Gelder 176 115 Hoogovens cert329% 330 Müller en Co. N.B 298 300% Ned. Kabelfabr 261 268 Philips 291 299% Philips pref 154 154 Unilever367% 37% Wilton Feyenoord i83 182 Biliton 2de r 163% 166 Dordtse Olie gew 675 695 Kon Petr (f 20.—166.6O 110 Idem (50 ft f 20.— 167 40 110.90 Holl Amer iyn 136' 135 Java China Paket 125% 126 K-L-M 106.30 104.10 Ned Stoomv MU 140% 131% Kon Paket My 125 124 Stoomvaart My Ned 136 1371/2 Nievelt Goudr cert 121% 122 v Ommeren cert 231% 231% Kon Rott Lloyd ionv 190 v, Ned Scheepv Unie {22% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES l'rov en Gem leningen A dam 47 (3%) 3 93 93 Den Haag 1937 13.. 86 Leiden 1947 95B j R'dam '37 I-m 3% 93 93% I Omkopingsgeval veor Krijgsraad te velde West (Van onze Haagse redactie) De eerste van een lange r|j omko pingsdelicten. voorgekomen in vele Ne derlandse legerplaatsen en waarby alle krygsraden betrokken zullen worden, heeft vandaag voor de Krygsraad te Velde West, te Den Haag. gediend. Voor het hekje stond een beroepssergeant van het Instructie-bataljon Reg. Van Heutz, uit Schoonhoven, die in zijn functie van toegevoegd verplegingsoffi- eier een chèque van f.75.en een be drag van D.M. 80.van een bandelaar had aangenomen, die hem en vele an dere beheerders van tafelgelden, blik ken fruit leverde. De auditeur eiste, daar de sergeant tot nu toe zeer goed bij zijn meerde ren stond aangeschreven, een boete van f. 100.subs. 20 dagen gevangenisstraf. De Krygsraad vonniste conform. Record aantal woningen Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek zyn in juni van dit jaar 7.611 woningen voltooid. Nog nimmer werden ln een junimaand zoveel woningen opgeleverd. In het eerste halfjaar van 1958 kwa men 43.259 woningen gereed, tegen 41.114 in het eerste halfjaar van 1957. KINDJE TE SCHIEDAM VERDRONKEN (Speciale berichtgeving) Een Rotterdammer zag vanmorgen het lichaam van een kindje drijven in de Westerhaven te Schiedam. Hy haalde het eruit en waarschuwde de politie. Onmiddellyk werd kunstmatige ademhaling toegepast en later werd ook zuurstof toegediend,maar in het Gemeenteziekenhuis kon men slechts de dood constateren. Het kind bleek de 2%-jarige George K. van der Heuvel uit Schiedam te zyn. BEURSOVERZICHT Vast op angst voor inflatie Amsterdam 6 augustus. Het Damrak was vanmiddag vast ge stemd. De aanhoudende aankopen en koersstijgingen in Amerika, grotendeels gebaseerd op de angst voor inflatie al daar. drukten hun stempel op Amster dam. Ook hier bestonden de aankopen boofdzakelyk op de angst voor inflatie. Aandelen Kon. Olie werden voor Zwit serse rekening uit de markt genomen en liepen op van f. 170,30 tot f. 171,10, ofwel f. 3,50 hoger dan de slotkoers van dinsdag. De aandelen lagen tevens f. 0,70 boven pariteit Amerika. De han del was vrij ruim. Voor aandelen Philips was de arbitrage actief voor Newyorkse rekening. Op 209% voltrok zich over vrywel de gehele beurstijd de affaire. De koerswinst bedroeg 3 punten. Aan delen Unilever voegden vandaag ruim 4 punten aan de winst van de vorige dag toe. Aiku's verbeterden eveneens 3 pun ten en kwamen op 189%. KLM echter leden een gevoelig verlies van circa f. 3 ingevolge de lagere koers uit Wallstreet. Van de cultures was er een open hoek in HVA wélk fonds op 107%. 2 punten hoger was. De goede stemming voor certificaten Deli bleef aanhouden by een notering van f. 117,na een opening op f 115,tegen een slotkoers van gis teren f. 114,30. Senembahs verbeterden. 2 punten. Scheepvaarten, aanvamkeiyk lager, verbeterden zidh tegen het slot, waar door het. verschil in koers by de vorige dag vrijwel kon worden verwaarloosd. Staatsfondsen vast. WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 augustus. Londen 10.56—10.56%; New York 3 78%—3.78%; Montreal 3.93%—3.93%; Parijs 89.92%—90.02%: Brussel 7.59%— 7.60%; Frankfort 90.40%—90.45%; Stock holm 73.24%—73.29%: Zürich 86.55— 86.60: Zürich (vr. fr.) 88.33%—88.38%; Milaan 60.76%—60.81%: Kopenhagen 54.61 54.66%; Oslo 52.81—52.86; We nen 14.61%—14.62%: Ankara 3.79%— 3.79%; Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premielenlngen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 n 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem II 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% 98% 94 92% 84% 93 85 83% 92 V8 91% 92% 92% 95 94 93 84% 94% 85 B 84% 92% 91% 92% 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amst. Bank 226% 226% HJ.U eert. 196% 197 RotJt Bank 193% 194 Twentsche Bank 169% 170 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 248% Borneo Sum H.My 45% 45% Ned G. en Sp fabr 193 193 Kon Ned. Grofsm. 100 100 Internatio 78 80 Rott. Droogdok My. 503 507 Tieleman en Dros 8% 8% Ned. My. Walv.vrt. 81% 82 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 7% Am e rik. fondsen Canadian Pacific R. 29 ft Intern. Nickel 82% Anaconda 52% Bethlehem Steel46% Cities Service 59 Genera] Motors 44ft Kennecott 97% Republic Steel 53% Shell OU 80% Union Pacific 30 ft Un. States Steel 70% 7% 29ft 83% 52% 47 60 43f| 97% 53 80% 30% 70% Nog enkele fondsen alt Leiden en omgeving Aandelen VK 5/8 Edelmet Kon AA 42 Prei W.& idem 51 Electrolas B 440G HolJ Constructie 433GB 437 Ing dut v Bouwnyv 129B Int Kunststof! IncJ 42 42% Leidsche Wolspinn 143 150 Slkkens uakfab "53 430 429 Ver Iouwfabriekei' 169 Wernink s Betonm 86 86% Van wyk Textiel 65 97 101B

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7