1. autogeen lasser 2. metaaldraaier 3. poetser en smeerder Finnjolzeiler Wim Maarse op de streep geldopt door H. Sleeswijk NSU-Q-uWiy BROMFIETS 475.- GEBR. HUISMAN REED ROLLER BIT COMPANY (NEDERLAND) N.V. EEN ONDERBAAS FABRIKAATSCONTROLEUR WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1958 De Open Leidse Kampioenschappen v. Galen-Last versloeg Noordman in aantrekkelijk tennisgevecht Goliath' Strenr won van David' Karsten (Van onze tennismedewerker) Noordman heeft het gisteren tegen v. GalenLast niet kunnen klaren, al leek het er in het begin van de party wel op. Toen hielden zyn prima groundstrokes Van GalenLast ach terin. Hy kwam zelf meer dan nor maal naar voren en scoorde daar. Niet met briljante volleys de volley is nooit een sterk punt van de LLTC-er geweest maar met nuchtere, bekeken tikken. Met 20 kwam hy in de eerste set vóór te staan. Toen ging Van Galen-Last in de aanval risico nemen. Zijn lage, gesneden backhand gaf hem kansen aan het net. Kansen die hij, eerst nog wat nerveus, niet allemaal direct benutte. Maar, dat werd gaande weg beter. Het spelbeeld veranderde. Noordman bleef meer achterin en zocht zijn heil in slimme, zachte cross-drives en afgemeten lobs. Het spel, dat hij zo graag speelt. Tot het eind toe bleef de party boeien. Wel stond v. Galen-Last door lopend aan de leiding, maar de marge tussen hem en Noordman werd niet groter dan één game. De aanval troef de tenslotte de verdediging, Van Galen-Last won 75, 6—4. BETERE SLAGENTECHNIEK FetterNijeboer leverde een drie sets zege op voor eerstgenoemde. De betere slagentechniek van Fetter kwam in de eerste set niet tot uiting in de score. Nijeboer, als altyd goed lopend, bracht met zijn zéér onorthodoxe manier van slaan Fetter zo van de kook, dat deze meer en meer ging letten op hem i.p.v. op de bal. Met 6—4 ging de eerste set naar Nijeboer. Toen zette Fetter zich grimmig aan de arbeid. De wonderlijke manier waarop Nijeboer punten bleef scoren liet hem, uiterlijk althans, onbe wogen. Beheerst benutte hij zijn kansen. 4—6, 6—2, 7—5 voor Fetter. DAVID-GOLIATH Tegelijkertijd leverden op baan 4 een sympathieke Goliath, J. Streur, en een kleine, heel kleine, David, Richard Kasten een titanengevecht. Voor de verandering won nu Goliath eens van David, zij het op het nippertje, 46, 8—6, 9—7! In het dames-enkelspel B zegevierde mej. v. RegterenAltena over mevr. Soonius in een duel, dat voor 90% van de achterlijn werd gevoerd, 64, 9—7. Monod de Froideville versloeg Den Hol der in drie sets, 26, 64, 75. Een zege, die voor hetzelfde geld een neder laag had kunnen zijn. EERSTE A-PARTIJ De eerste A-partij, een heren-enkel spel tussen Oerlemans en Quarles v. Ufford moest wegens de duisternis op 55 worden afgebroken. Oerlemans had op 54, met zyn eigen service te volgen de kans op de eerste set in handen. Quarles v. Ufford produceerde twee maal een uitstekende lage, schuine return van de forehand. Een kans aan het net volleerde hij onhoudbaar af. Dat was 040. Wel kwam Oerlemans op zijn beurt tegen een op zijn return direct het net zoekende Quarles v. Ufford tweemaal tot een sublieme passing, maar de game ging naar Quarles v. Ufford, zij het niet zonder veine. Wéér een scherpe cross-backhand van Oerle mans volleerde hij met het hout terug. Oerlemans liep op de met een boogje op half-court neerkomende bal in, zou hem gaan afmaken, maar werd verrast door het effect, dat de bal had meege kregen en dat was 5—5. UITSLAGEN B. Dames-enkel, le ronde: mej. T. v. Regteren Altena—mevr. A. Soonius 6—4, 97; mej. P. v d. Windtmevrouw H. Kasten 10—8, 6—1. Heren-enkel, le ronde: Monod de FroidevilleJ. den Holder 26, 64, 7—5; K. Tulleken—H. J. Beverdam jr. 6—0. 7—5. 2de ronde: P. FetterJ. J. Nijeboer 4—6, 6—2, 7—5; K. Tulleken—J. Mulder 6—1, 6—2; T. v. Heuvelen—J. Libourel 4—6, 9—7, 6—3. 3de ronde: D. P. G. v. Galen LastJ. Noordman 75, 6—4. Heren-dubbel, 2e ronde: C. J. Koole en T. v. Heuveln versl. F. Engelenburg en M. Karsten 46, 64, 6—4; J. v. Steenis en J. Monod de Froideville versl. P. Lukowske en H. Voogt 64, 26, 6—1. C. Dames-enkel, 3e ronde: mej. A. PinoL. v. Ulden 97, 75. Heren-enkel, le ronde: D. de Brijn B. Scholten 61, 62; J. LibourelJ. Temminck 61, 60; H. MeijerC. M. Gilhuijs 46, 6—1, 97; M. v. Steenis Hr. Maassen 64, 64. 2e ronde: F. de la CourtA. M. P. v. Aelst 63, 60; M. HofstedeE. Ha- vinga 63, 62; H. v. NesJ. v. Loo 3—6, 6—3, 6—3; H. J. Ubbink—A. H. Grimbergen 6—3, 86; F. Engelenburg A. L. Verhoeff 6—3, 6—0; J. F. Streur H. Kasten 4—6, 8—6, 9—7. Dames-dubbel, 2e ronde: mevrouw J. Wieriks en mej. A. Pino versl. mevrouw v. d. Wijngaarden en mevr. Duiverman 6—1, 6—4. Heren-dubbel, le ronde: H. Meijer en T. v. Wely versl. A. M. P. v. Aelst en P. Hierneiss 2—6, 6—2, 6—3. Gemengd-dubbel, le ronde: mevr. L. Kuenen en W. Koekebakker versl. Th. Kruisman en P. Eduard 6—0, 6—1; mej. T. Gribnau en A. H. Grimbergen versl. mej. Mh. v. Praanen en v. Loo 60, 3—6, 7—5. Geplaatste spelers voor de nationale kampioenschappen Voor het toernooi om de nationale ten- nistitels, dat vtan 11 t/m 17 augustus а.s. op de METS-banen ite Schevenimgen wordt gehouden zijn de spelers alls volgt geplaatst: Heren enkelspel: 1. Karaimoy; 2. Van Eijsden; 3. Garis, 4. W. Maris, 5. Bitter, Marre. 7. Van Meegeren, 8. Guro- witsoh. (De kampioen-1957, Van Dalsum, en Dehnert nemen dit jaar niet aan de kampioenschappen deel). Dames-enkelspel: 1. mevr. Roos-van de Wal; 2. mevr. de Soet-ten Bosoh; 3. mevr. Rotiwenhoatst-Tekelenburg, 4. mej. F. MarinkelLe, 5. mej. Grosveld, 6. mej. F. Ferir, 7. mej. Wienese. 8. mevr. Thung-Waldhausen. Heren-dubbelspel: 1. Goris/Karamoy, 2. Miaris/Van de Weg, 3. Van Eijsden/ Van Meegeren, 4. Gurowitsch/Kramer. Dames-dfubbelspèl1. mevr. Peters/ mevr. Thung, 2. mevr. De Soet/mej. MarimkeUe; 3. mej. Ferir/mej. Fiken- scher, 4. mevr Hennik/mevr. Roolker. Gemengd-dubbelspel: 1. mej. F. Ma- rinkelle/Van Eijsden, 2. mej. Ferir/Ka- ramoy. 3. mej. J. Marinkelle/Maris, 4. mevr. Peters/Kloezen 5.mevr. De Soet/ Biesheuvel, 6. mevr. Lubbers/Van Lidith de Jeude, 7. mej. Wilmink/Bitter, 8. mevr. SOholten/ Volkmaars. CRICKET REGEN SPELBREKER BIJ KNCB-ELFTAL TEGEN MCC De wedstrijd, tussen het KNOB-elftad en het Engelse toerelftal MCC, die ge speeld is op het fraaie terrein van VRA, heeft erg onder de regen geleden. In plaats van elf uur kon men pas om half twee starten, doóh om kwart voor zeven dreigde de regen weer en nam men het besluit de strijd maar te staken. Het KNCB-elftal sooorde 194 runs voor het verlies van 6 wickets, terwijl de Engel sen, die zeer traag scoorden, 89 voor 3 op het bord brachten. De strijd eindigde dus in een draw. Opvallend was het prima fielden van de gehele KNCB- ploeg. De gedetailleerde oijfers luiden: Batttngcijfers KNCB-elftal: Dries 45, Badiey 69, Herklots 40 De Ruig 16. Battingcdjfers MOC: Barton 17, Cook 48. Bowlingcijfers KNCB: Bosman 020. Raayen 18, Bailey 120. Dries 021] Riohworth 19. POSTDUIVENSPORT „DE VRIENDENCLUB" Uitslag wedvlucht van zondag j.l. St. Ghislain-Hornu, met jonge duiven. In concours 355 duiven. Los om 7.50 uur met zuidwesten wind. Afstand 197 km. Aankomst eerste duif om 10.36.12 uur. Aankomst laatste duif om 10.50.12 uur. 1. F. Hofman, 2. Chr. Borst, 3. en 8. N. Bemelman, 4 en 10 J. Staffeleu, 5 H. Mooten, 6. J. Jansen, 7 C. Casteleijn, 9 C. v. Cleef. „DE RIJNKLIEVERS" De Postduivenvereniging „De Rijnklie- vers" hield haar 3e concours met jonge duiven nu op St. Ghislain Hornu, af stand 195-198 km. In concours 338 dui ven, gelost om 7.50 uur met kalme zui denwind. Eerste duif binnen om 10.35.17 met een snelheid van 1183.03 meter per minuut. Laatste prijswinner 1 op 5 is 68 om 10.51.01 met 1083,13 meter per mi nuut. M. Jongeleen 1, A. v. d. Dop 2 en 6, W. Hoogervorst 3, C. de Ridder 4, C. M. van Dam 5, F. Hoogervorst 7 en 8, P. van Griensven 9 en M. A. v. d. Wilk 10. „DE REISDUIF" De kampioenschappen met oude dui ven werden als volgt behaald: Vitesse: 1. A. Singeling 392,78 pnt, 2. S. Koster 373.41 pnt., 3. J. en H. van Leeuwen 332.42 pnt., 4. T. Bouwman 280.11 pnt., 5. W. Kapaan 275.81 pnt. Fond: 1. S. Koster 129.27 pnt., 2. P. v. d Drift 102.83 pnt., 3. A. Siera 98.41 pnt., 4. F. Bouwman 90.56 pnt., 5. J. en H. v. Leeuwen 86.03 pnt. Kamp. oude duiven van Vilvoorde tot en met Bordeaux: 1. S. Koster 502.68 pnt., 2. A. Singeling 459.30 pnt., 3. J. en H. van Leeuwen 418.45 pnt., 4. F. Bouw man 370.67 pnt., 5. P. v. d. Drift 327.59 pnt. Sportsplinters In Tokio zal binnenkort een gigan tisch honkbalstadion worden gebouwd, waarin onder alle weersomstandigheden kan worden gespeeld. Vijf vooraanstaan- det architecten hebben namelijk plan nen ontworpen om het bouwwerk te voorzien van een dak, dat al naar gelang van de weersomstandigheden kan wor den aangebracht of verwijderd. De bouw zal tussen de 40 en 50 miljoen gulden kosten. Het stadion zal plaats bieden aan 80.000 toeschouwers. Er kunnen ook andere sporten in worden beoefend. De organisatoren hebben aangekon digd dat de race om de „Grote Prijs van Zweden", die zondag a.s. zou worden ge houden, om redenen van financiële aard niet zal doorgaan. Oorspronkelijk telde deze grote prijs mee voor het wereld kampioenschap merken (sportwagens), doch geruime tijd geleden werd al mee gedeeld dat deze wedstrijd was geschrapt van de reeks races die geldt voor dit kampioenschap. In Leipzig zijn gisteravond de wed strijden om het wereldkampioenschap achter grote motoren voor amateurs be gonnen. De eerste serie van de voorwed strijden werd een overwinning voor de Oostduitser Lothar Meister. Hij won de 50 km. in 43 min. 2.6 sec. voor de Frans man Tomassi (op 720 m.), de Belg Her mans (op 810 m.), de Nederlander Buis (op 900 m.), de Italiaan Longo (op 950 m.) en de Rus Kindjakof (op 1880 m.) De eerste drie plaatsten zich voor de finale. Laatste dag Holland week I Hoekstra overtroefde Kraan bij sharpies (Van onze zeilmedewerker) Geheel tegen de verwachting in was de wind op de laatste dag van de Hol- landweek I niet meer dan een bolle bries, zodat het voeren van middenweer- zeilen gerechtvaardigd was. In vele ge vallen kwamen de zeilers, die de vlakke re tuigen gezet hadden dan ook bedro gen uit. Dit ondervond byv. Wim Maar- se, die toen de wind nog wat kracht had een grote voorsprong had op Hans Slees- wijk. In de ruime rakken kwam Slees- wijk steeds dichter bij Maarse, die toch bij het ronden van het laatste merkte ken nog royaal voor Sleeswyk lag. Maar op het halfwindse rak naar de finish kon Maarse met zyn vlakkere zeil zijn schip juist niet in plané krijgen, hetgeen Sleeswijk wel gelukte. En dit besliste de strijd, want met een klein verschil won Sleeswijk de strijd en tevens kreeg hij de hoofdprijs met 68 punten. Ook Jacques Kraan had een platte genua opgezet en dit gaf hem kenne lijk niet die snelheid, die hij in de vorige races had kunnen ontwikkelen. Daarbij kwam nog, dat hij tijdens het duel om de leiding bij het spinnakeren een fout maakte met grijpen, waardoor zijn spin naker niet meer naar beneden kwam. Toen dit met geweld geforceerd werd kwam de zaak gescheurd omlaag. Het klaren van deze averij kostte plaatsen zodat Kraan als vijfde de wedstrijd be ëindigde. Dit alles deed niets af van de fraaie race die Ben Verhagen voer. Toen Kraan terugviel planeerde hij met grote snelheid weg en maakte zich volstrekt onbereikbaar voor de Engelsman W. L. Dawes, Guus Bierman en Coen Gülcher. De hoofdprijs kwam aan Jacques Kraan met 112 punten. Het was in de 12 M2 Sharpies weer D. Hoekstra, die korte metten maakte met zyn tegenstanders. Voor A. J. Piers, Ch. van Swol en D. G. v. d. Linden beëin digde hij een goed gezeilde race als overwinnaar, waar Bart Kraan die in de middenmoot van het veld huisde niet aan te pas kwam. D. Hoekstra en Kraan behaalden evenveel punten, namelyk 76, maar de hoofdprijs was voor Hoekstra door het beste resultaat van de laatste wedstrijd. GOED ZEILEN Bijzonder goed en tactisch zeilen liet mej. K. v. d. Stadt zien in de Stern klasse. Zij haalde haar eerste winst in het kruisrak op de tweede plas. Zij kreeg toen F. R. Kalff achter zich. Op den duur moest Kalff nog zwichten voor de knap zeilende Hein Coops en J. Lourens. Achter Kalff finishte Ton Amons als vijfde. De hoofdprijs ging naar Zaandam voor mej. K. v. d. Stadt met 102 pnt. In het kruisrak na het ronden van het eerste merkteken in de wedstrijd der Valkenklasse kreeg Arie Klein een voor protest vatbare situatie met Ben Staar tjes op grond van stuurboord-bakboord. Er vormde zich een kopgroep, waarin zich Albert Wester, C. Scherpel Klein, P. J. Bakker en Egon Rolf v. d. Baumen bevonden. Deze laatste had grote moeite by te blyven ten gevolge van moeilijk heden met zyn fokkeval. Fel strijd leve rend bleven deze zeilers dicht bij elkaar en de beslissing viel by het naderen van voor dagelijks gebruik onverwoestbaar le betaling f 75.— en daarna f 25.— per maand. Geheel eigen financiering met de laagste kosten. Hogewoerd 6G-68 Leiden. PAKKEN OUDE COURANTEN i 0.75 per 5 kg. Afgehaald aan ons bureau Witte Singel 1 zoekt voor haar fabricageafdeling: Mondelinge sollicitaties op donderdag 7 augustus 's avonds tussen 7 en 9 uur Rooseveltstraat 6, Leiden. Schriftelijke sollicitaties aan POSTBUS 161, LEIDEN. Bij de N.V. NEDERLANDSE SPANBETON MIJ. te Alphen aan den Rijn, kunnen op korte termijn geplaatst worden en een Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie van bovengenoemde vennootschap. het merkteken bij de Driesprong. Scher pel, Wester en Bakker hielden het met spinnake;- bij hoog langs de wal, terwijl Klein wegviel in een meer lijwaartse po sitie. Hierdoor zag hij kans de binnen- boei te verkrijgen en met een klein ver schil voor Scherpel te finishen. Door protest van Staartjes werd hij evenwel uitgesloten zodat de uitslag was: 1. Scherpel, 2. Bakker, 3. Wester, 4. Rolf v. d. Baumen en 5. Staartjes. Met 80 pnt. kreeg Albert Wester de hoofdprijs. 16 M2 STREEPKLASSE Reinier Siebrand had het nu in de l'j M2 Streepklasse voor het zeggen. Van start af lag hij eerste en hij gaf Jan Schiet, A. A. Taselaar, J. A. de Haas en J. Dwarshuis geen kans meer om hem te benaderen. Voor Taselaar was de der de plaats voldoende voor de hoofdprijs met 93 pnt. C. Saur wist het in de Pampusklasse tot een derde plaats te brengen achter E van Essen en W. Blok zodat hij de hoofdprijs kreeg met 105 pnt. Ondanks zijn pech in de vorige wed strijden kreeg Sj. H. H. Haaksma in de Olympiajollen door zijn overwinning op H. Prins en W. Stellingwerf toch de punten benodigd voor de hoofdprijs. Na aanvankelijk een vijfde positie ingeno men te hebben werkte De Vrijheidszeiler C. de Haas zich kruisend kundig naar voren tot de tweede plaats achter de on bereikbaar geworden S. de Jong. En deze tweede plaats betekende de puntenaan- vulling voor de hoofdprijs van Holland- week I met 132 punten. VERDERE UITSLAGEN 12 voetsjollen: 1. J. J. van 't Hooger- huys. 2. T. Muntinga, 3. W. H. Holtrop. Hoofdprijs W. H. Holtrop 49 punten. 16 M2 Puntklasse: 1. N. Wolleswinkel en Hoofdprijs met 44 punten. Jeugdklasse kunstvezel: 1. R. Bakker, 2. J. C. de Winkel, 3. B. Sauer. Hoofd prijs J. C. de Winkel 109 punten. Idem Katoen: 1. L. C. Schut, 2. T. de Vries. Hoofdprijs R. Albers 66 pnt. Toernooien K.N.S.B. Te Dordrecht zijn de toernooien van de Kon. Ned. Schaakbond voortgezet. De resultaten waren. Open kampioenschap van Nederland: 2e ronde: C. JansenG. G. Boon 0-1, E. G. Kayserdr. J. Visser 0-1, H. Brede- woutir. H. J. van Donk 0-1, dr. E. A. J. M. MulderChr. P. van Weezei afge broken, E. J. DiemerP. A. Hoogen- doorn 1-0, T. de RuiterR. R. Arons 1-0. 3de ronde: G. G. BoonChr. P. van Weezei afgebr., ir. H. J. van DonkE. J. Diemer (Did.) 0-1, dr. J. VisserT. de Ruyter %-%, P. A. Hoogendoorndr. E. A. J. M. Mulder R. R. Arons—H. Bredewout 0-1, E. G. KayserC. Jansen %-Vè. Om het kampioenschap van Neder land dames: le ronde: Mevr. E. van Veen-mevr. C. Roodzant 2e ronde: mevr. F. Heemskerk sr.mevr. M. C. Vreeken 1-0, mevr. J. O. van der Klift mevr. C. Roodzant mej. F. Heems kerk jr.mej. C. E. Stegeman 0-1, mevr. Van der Veenmej. mr. P. C. de Klerck 0-1. ATLETIEK Hoger Moens niet naar Stockholm Roger Moens, de wereldrecordhouder op de 800 meter, heeft te Brussel aan gekondigd. niet te zullen deelnemen aan de Europese aitletiek-kampioen- sohappen te Stockholm. Hij was wèl door de Belgische bond geselecteerd. Moens voegde eraan toe dat hü in de toekomst evenmin op andiere wedstrij den zal uitkomen voor België, tenzaj de bond hem toestemming geefit om lid te worden van een andere vereniging. De gehele kwestie is het gevolg van een geschil tussen de wereldrecordhou der en het bestuur van zyn oude club. Moens vroeg overschrijving aan maar de bond weigerde deze. Daarna 'werd de Belg lid van een Zweedse vereniging, doch kreeg als zodanig geen toestemming om aan wedstrijden deel te nemen. Tenslotte liep de kwestie zo hoog, dat Moens weigerde deel te nemen aan de Landenwedstrij den België-Frankryk en daarvoor werd geschorst. Deze straf werd hem vorige week kwijt geschol den. In een van de Amsterdamse hotels wordt de wintercollectie van de ge zamenlijke Nederlandse hoeden- fabrikanten getoond. Van links naar rechts de modellen Marianne Desireeen ..Diana". Tournee door Europa Amerikaanse atleten thans in Hongarije Na de wedstryd tegen Rusland In Moskou zijn de Amerikaanse atleten een tournee door Europa begonnen. Zater dag en zondag streden ze tegen Polen en gisteravond kwamen ze in het sta dion van Boedapest in actie tegen de Hongaarse en Tsjechische cracks. De beste prestatie was ongetwyfeld de snelle 1500 meter van de Hongaar Istvan Roszavolgyi, die deze afstand liep in 3 min 40.3 sec, onder het offi ciële wereldrecord, maar boven het nog niet erkende record van de Tsjech Yungwirth. Ook de tweede aankomende in deze race, Roszavolgyi's landgenoot Kovacs noteerde een prachtige tyd nl. 3 min 41.1 sec. Erny Shelby won zoals gebruikelijk het verspringen heren. Dat zijin vorm zeer oonstant is, bewees hij met zijn verste sprong van 7.85 m. daarmee de reeks van prestaties boven de 7.75 m voortzettend. Parry O'Brien deed het ditmaal wat minder. Hij kwam met de 7*4 kg we gende kogel „slechts" tot 18.89 m De Hongaar Varju die met een worp van 16.63 vierdë werd, vestigde een nieuw nationaal record. De Amerikanen hebben een dergelijk aantal sprinters mee overzee gebracht, dat zij daaruit zelfs twee estafette ploegen kunnen formeren. De „A"-ploeg liep in de opstelling ira Miirchison, Glenn Davis, James Segrest en Ed Ool- lymore. 39 8 sec over de 4 x 100 meter en het „B"-team deed er slechts een halve seconde langer over. Bij de dames was het. meest opvallende de onverwachte nederlaag van de Olympische kampioen Olga Connolly-Fikotova tegen haar landgenote Earlene Brown, die de discus 20 cm verder wierp dan de Tsjechische Amerikaanse. Ook bij de dames braohten de Amerikanen twee estafetteploegen op de been. De A-ploeg won in een tijd van 46,5 sec. de B-ploeg werd echter ge diskwalificeerd. Meisjes Sportflets, trommelremmen, SLEUTELTJES AANGEBODEN Aangeboden per 1-9, op goe de stand te Oegstgeest 2 gem. :amers en douchecel. Liefst met f tension. Brieven bureau v. d. ad no. 5815k. versn., verlichting, jeheel compleet, 80 gld. - W. Elstgeest, Rijndijk 38, Hazers- woude. Wegens oinstandlgh. aange boden: Berlnl M 21, ln prima staat verkerend. Bevr. Plet Helnstraat 8. na 5 uur. 08 1ste hypotheek aangeboden tegen gunstige voorwaarden en lage rente. Eventueel zonder tussentijdse aflossing. Brieven •bur. van dit blad no. 5802k. Even noteren! Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Ryn 11, ls wegens vakantie van maan dag 11 tot en met zaterdag 16 augustus gesloten. Scooter kopen?? Maak eerst een gratis proefrit op onze de monstratie I.S.O. of La Bohème scooter. Garage Bonnet. Leven- daal 132, Leiden. Telef. 20629 Het vertrouwde adres voor klokken, wekkers. banden. Grote sortering horloges vanaf f. 27,50. J. Veldhuyzen. Janvos- sensteeg 73.. Reparaties binnen enkele dagen gereed. O Aangeboden: een wandel wagen. Prijs billijk. Prinsen straat 106. Foto's maken van Uw kindje? Natuurlijk naar Studio Koopman, de kinderfotograaf, Hooigracht 96,-telef. 31701. Drie vlotte briefkaartfoto's vanaf f. 3,75. n Nieuw vloerkleed te koop, prachtig dessin, 2x3, prijs f. 120. Te zien: Rynsb.slngel 38. Meisje biedt zich aan, liefst winkel: ook enigszins bekend met patisserie. Leeftijd 15 Jaar. Brieven bur. v.d. blad no. 5831k Te koop aangeboden: heren- flets met trommelremmen. f. 42,50; herensportrijwiel f. 55. Wolmeranstraat 9 (bij de Mors- weg). Aangeboden door omstandig- eden: nieuwe nog niet bere den damessportfiets van f. 245 voor f. 145; tevens nieuwe Jon- genssportfiets. leeftijd 1014 jaar van f. 165 voor f95. Aloë- laan 18. P Spiralen, markiezen, keuken- geiser, gasradlator, 2-pers. op- klapledlkant, grote hangkasten, pracht dressoirs, prima brand kastje, Frans bankstel, grote 9, t.o. 3 pl, elektr. komfoor „In- ventum" aangeboden, i. z. g. st. f.75. Raadhuislaan 19, Voorschoten. Voor Jong zwart katertje, gewend aan Felix, goed tehuis gezocht. Rhyngeesterstraatweg 80, Oegstgeest. Te koop: Sparta motorrij wiel met vlctorlamotor, bouw jaar 1954. Na 7 uur J. Wisse, woonark .Amelja", Huigsloter- dijk, Abbenes. Twee fauteuils met vier stoelen f. 35. kast f. 12.50; Vloerkleed f. 7,50; ultschuifta- fel f. 9; rijwielen, driezitsbank- stel. kapokbedden, ledikanten, opklapbedden, overgordijnen, plano, accordeon, wringers, vier clubfauteuils, dressoirs. Nleu- wenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis) Op goede stand prachtige grote kamer en suite, gestof feerd, gemeubileerd, stook- en badgelegenheid. Keukenge bruik; ook voor echtpaar. Haarlemmerstraat 216. p Te koop wegens vertrek: Flat 500, bouwj. '51-'52, ln prima staat, met nieuwe ban den en accu; iets moois. Prijs f.1600. Witte Singel 56. Spaniels, prima Spaniels, 8 weken oud, extra mooi en kerngezond, met volle garantie. Karei, Steenstraat 21, tel. 20629 Zeil-roeibootje aangeboden, i.g.st. Prys f.150. Te bevragen: Klaassens. Breestraat 114B. Wegens vertrek Simplex da mesfiets met nieuwe banden, jasb. enz. f.45; herenfiets, com pleet f. 35; jongensfiets f. 25; Waldorp sleestofzulger, 125 v.. f.25; Philips radio met F. M., f. 95. Hugo de Vriesstraat 72. R Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.50. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f20.25, inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman. Ho gewoerd 6668, telef. 31292. P Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 125.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vry blijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214. Den Haag. telef. K 1700 11.34.91 b. g. g. 11.53.96. Engels. Grondige examenop leiding handelscorrespondentie, spreekvaardigheid Cambridge. Spoedopleiding Emigranten. Dagelijks inschrijving. Vertalin gen. W. Verboog. Leraar En gels. beëdigd Tolk/Vertaler. Prof. Cert. Cambridge Univer sity. Steensohuur 18. Lelden. Telefoon 25335. Aangeboden net kosthuis voor 2 heren, ieder een vrye kamer. Brieven bureau van dit blad no. 5856k. aBromfietsverhuur De euwste Berini M 21 de luxe 1958 te huur, per uur, per dag of langer. Tevens verhuur van nieuwe 4-, 5- en 6-pers. auto's. J. de Jong, Varkevlsserstr. 66, Katwijk aan Zee. Tel. 2795. Rooyackers en naaimachines een begrip. Prima kwaliteit, voordelige vlotte service 1 Vraagt vrljbiyvend bezoek aan huls en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel Rooyackers Leemansstraat 31, Lelden, tel. 31324. Rooyackers en naaimachines een begrip. Wilt U verzekerd zijn van prima kwaliteit, erva ren vakmanschap en vlotte service? Dan Uw adres: Naaimachinehandel Rooyackers Leemansstraat 31, Lelden, tel. 31324. Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf 19,50, tweepers. f 26,50. Smits bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorry- wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betke, Kanaal- weg 11, Lelden, telef. 26785. Verhuur zonder chanffeur, 4-, 5- en 6-pers., all risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogeiyke service. Bil lijke tarieven. - Werkhovens luxe autoverhuur. Van 'tHoff- straat 11. Telef. 22300. Stipdonk autoverhuur. Het nieuwste materiaal met radio. Ford Consul. Opel Rekord, Morris 1000. Billijk tarief. Hoogl. Kerkgracht 30. Telef. 31608. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor allle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. Boekhouden. Opl. prakt.dlnl. Pltmanschool Plantsoen o5. Nederlandse taal voor Uw al- gem. ontwikkeling. Pitman- school, Plantsoen 65. Lelden. Typen en steno ln 4 talen. Snelste opleiding Pltmanschool Plantsoen 65. Voor het lassen van alumi nium. alumlnlumlegerlng, zlnk- legering, gietijzer, geelkoper, roodkoper, brons. Autogenfsch lasbedrijf Chr. de Mul, Lange Schelstraat 9 a, Lelden. Te koop: Patates frites Ca ravan, bearyfsklaar, met vaste standplaats. Brieven bureau v. d. blad no. 5784k. Een net meisje biedt zich aan voor hulp ln de hulshou ding. Byna 15 Jaar. - Brieven onder no. 5779k bur. v. d. blad Te koop: 4 D. Herders, 7 j weken. Bevra|en: Noord wyk, Antieke hoekkast, kabinet ten. ladenkastjes, wandkastjes, bureautje, chiffonnière, oud- Holl. koperen kronen, 6-, 8-, 12-armig, ook met Delfts blauw, koper, tin, Perzische kleden. Inkoop antiek. - Ter Wee, Hooigracht 86. tel. 25461. In onze gaskamers verdel gen wy snel goedkoop i motten en houtwormen uit uw meubelen enz. Klelne's Chem. Fabriek Lammenschansweg 10, Lelden, tel. 25738. Op goede stand gemeubl- leerd-gestoffeerde zltslaapka- mers, met of zonder pension, stook- en badgelegenheid; ook voor twee vrienden. Haarlem merstraat 216. Hardgrauw puin te koop en gebruikte straatklinkers. Aann.- bedryf Orsel, Franchlmontlaan 29. Lelden. Tel. 32614. Aangeboden tegen 1 sept.: pension, goede stand, week einde afwezig. Brieven bureau v. d. blad no. 5772k. Winkelhuls met woning ln centrum Leiden te huur. Over nameprijs f. 5000. Lage huur. Direct en leeg te aanvaarden. Brieven bureau van dit blad No. 663k. f| Accu's voor alle doeleinden, evens reparatie en revisie van alle merken onder schriftelijke garantie. Handel en Industrie korting. Accu-service Groenen, Nieuwe Ryn 106, tel. 23140. Leidse Autoryscliool. Oplei ding voor alle rijbewijzen. Het door Uw vrienden en relaties gerecommandeerde adres.. Uw vader leerde reeds bij ons ry- den! Hooigracht 66, tel. 21280. Te koop aangeboden: Scooter merk „Goggo" 1954. Prys f 495. Roodborststraat 7. Lelden. Don derdag na 6 uur. Alle motoronderdelen heeft motorslopery Cor Bolman. Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. Luxe autoverhuur. WH ver huren o.a. Mercedes-diesel. Slmca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout. Tel. 02432 7433. Aangeboden: 2-pers. ledikant met spiraal, 2-pers. binnen veermatras, 2 kapok kussens. Alles z.g.a.n. Samen r. 85. Strykbout met snoer, 125 volt, f.4.-. Parkstraat 63 a. W Laat U deskundig voorlleh- llchten over de aanschaffing van uw t.v., radio, bandrecor der. Zeer gemakkelijke betaling. Een week op proef. Inlichtin gen bureau van dit blad onder no. 5791k. zit. Aangeboden per 1 sept. a.s. -slaapkamer en gebruik bad- gebruik kamer. Met warme maaltijden, "-leven bur. v. d. bl. no. 5790k. |Ynnr direct zeer net slaap kamertje te huurr. Boerhaavelaan 17. l'u adres voor rotan meube- len. mandenwerk, wiegen en radio en veel accessol- bekleden van wiegen. Fa v. d res Na 8 uur. v. d. Sande Vaart. Lange Pleterskerkkoor- Bakhuyzeniaan 29. Lelden, tel. steeg 24. Rs^aratle-lnrlchtlng. Tel. 30634. H. Geestweg Te koop: Minor tweetakt. 26747.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5