VenhaSe Esso RA£i TOPGESPREK VAN DE BAAN ISRAEL: „GEEN LUCHTRRUG" Kerkelijk Leven beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Chefarine „4' Met een enkel woord NIEUWE ESSO BENZINE verrijkt NIEUWE GOUDEN ESSO EXTRA MOTOR OIL Belgische Bureaucratius leeft Agenda WOENSDAG 6 AUGÜ8TUS 1958 Vervolg van pag. 1 Enkele politieke waarnemers zijn echter tevens van mening, dat Kroesjt- sjef zelf er evenmin om treurt, dat hy de topconferentie in de Veiligheidsraad moest laten vallen. Bij zijn laatste voor stel had hij reeds getracht de Veilig heidsraad onder tafel te schuiven en was toen teruggekomen op zijn oorspronke lijke plan voor een top-gesprek van de regeringschefs buiten de V. N. om. Men is er te Londen thans van over tuigd, dat Kroesjtsjef met zijn nieuwe plan heeft bewezen, dat hij nooit een realistisch gesprek heeft gewild, maar alleen een propagandaforum zocht. De algemene vergadering van de V. N. is met haar 81 leden een veel beter forum voor de Russen dan de Veiligheidsraad. Kroesjtsjefs laatste voorstel, dat een top-conferentie over het Midden-Oosten zo goed als torpedeerde, kwam dan ook voor waarnemers te Londen niet onver wacht. Men was er de laatste week steeds meer van overtuigd geraakt, dat de Russische premier wel een uitweg zou vinden om zich aan een zuiver top- gesprek te onttrekken. Premier Macmillan, die vandaag van zijn buitenhuis naar Londen terugkeert, zal het Russische antwoord op het laatste Westelijke voorstel, een top-ge sprek binnen de Veiligheidsraad tussen 12 en 18 augustus te New York, Genève of overal elders behalve Moskou, bestu deren en met zijn collega's bespreken. Men acht het tenslotte te Londen niet uitgesloten, dat er van commu nistische zijde binnenkort een nieuwe heftige campagne zal worden geopend om communistisch China te erkennen als een grote mogendheid en toe te laten in de Verenigde Naties. Buitenlandse persstemmen De Newyorkse ochtendbladen tonen zich ingenomen met Kroetsjtsjefs jongste voorstel. De „.New York Times" is van oordeel, dat de Sovjet-premier het aanvankelijk geopperde denkbeeld van een topconfe rentie in de Veiligheidsraad, waar in feite niemand iets voor voelde, de ge nadeslag heeft toegebracht.. In de alge mene vergadering zal minister Dulles de gelegenheid hebben zyn klachten over indirecte agressie door de Sovjet-Unie en de Verenigde Arabische Republiek te luchten, terwijl hij tevens de kans krijgt een constructief economisch program voor het Midden-Oosten te ontvouwen. „Al met al kunnen de V. S. meer winnen dan zij verliezen bij een bij eenkomst van de algemene vergade ring," zo concludeert de „New York Times". De „New York Herald Tribune" noemt het jongste Russische voorstel „opzien barend", maar vindt dat het Westen er alleen maar ingenomen mee kan zijn. Het Westen had deze gang van zaken immers aanvankelijk voorgesteld, maar men had deze methode niet direct ge volgd als gevolg van de verwarring, die door de verschillende Russische voor stellen was ontstaan. Het blad ziet in de jongste Russische positieverandering een terugtocht en, gezien het er aan voorafgaande over leg te Peking, een bewijs dat Kroesjt sjef „niet langer baas is in eigen huis". De Britse pers borduurt op hetzelfde patroon. Kroesjtsjefs boodschap wordt gebracht onder koppen als „Kroesjtsjef vindt een excuus" en «Kroesjtsjef slaat de koers van Mao in". De liberale „Manchester Guardian" vindt dat het Westen het Russische voor stel moet accepteren, omdat het in de algemene vergadering de gelegenheid krijgt, zijn optreden in het Midden- Oosten uit te leggen en te trachten verzekeringen van de Sovjet-Unie te verkrijgen. De conservatieve „Daily Telegraph" is Frans-Israëlische besprekingen De Israëlische minister van Buiten landse Zaken, mevrouw Meir, heeft te Parijs met haar Franse ambtgenoot Couvé de Murville beraadslaagd over de toestand in het Midden-Oosten. Mevrouw Meir had later nog een onderhoud van een uur met generaal De Gaulle. De Israëlische ambassadeur te Parijs, Jacob Tsur, die de besprekingen mede bijwoonde, verklaarde na afloop tegen over verslaggevers, dat zij in een „geest van volledige overeenstemming" ver liepen. De zaak Kierdorf Herman Kierdorf, de oom van Frank Kierdorf, die gisteren met levensgevaar lijke brandwonden bij 'het ziekenhuis van Pontiac in Michigan uit een auto is ge zet. is spoorloos verdwenen Hij is, even als Frank, leider van de vak vereniging van vraohtaiutociha-ul feurs. Herman had telefonisch de waarschuwing gekregen, dat het nu zijn beurt was. Men vraagt zich af, of zijn beunt al gekomen is of dat hij vertrokken is om aan zijn beulen te ontkomen. De toestand van Frank Kierdorf wordt hopeloos geacht. De beide Kier- dorfs hebben indertijd geweigerd te ge tuigen voor de regeringscommissie, die een onderzoek instelt naar de betrek kingen tussen de vakvereniging en de onderwereld. DE KWESTIE KASJMIER De Nationale conferentiepartij, die in Kasjmier aan de macht is. heeft be sloten en grote vrijwilligersorganisatie op te richten om. zo nodig, het door Pakistaanse troepen bezette deel van Kasjmier te „bevrijden". De algemene raad van de partij, die te Sprinagar bijeen is gekomen, betreurt dat de Veiligheidsraad geen maatrege len neemt tegen de ..agressie van Pakis tan in Kasjmier". De raad riep de be volking van Kasjmier op paraat te zijn voor het ontketenen van een strijd voor uitbreiding van het gezag van de rege ring in Kasjmier tot gebieden aan de andere zijde van de bestandslijn. (Van onze correspondent te Londen) De Britse regering is door Israels verbod voor Britse en Amerikaanse vliegtuigen om via dit land naar Jor danië te vliegen, in een moeilijke positie geraakt. Premier Macmillan komt van daag speciaal van zijn buitenverblijf naar Londen om deze diplomatieke kwestie, die ernstige vormen dreigt aan te nemen, met de Israëlische ambassa deur te bespreken. De Israëliërs zijn uiterst bezorgd over de enorme militaire voorraden, die de Britten in Jordanië hebben aangelegd, iets wat zij drie weken geleden, toen zij de Britten na enig geharrewar in het parlement uiteindelijk toestemming gaven een luchtbrug naar Jordanië via Israël te laten verlopen, niet hadden voorzien. ZU hebben Engeland reeds verzocht uit te leggen, waarom deze grote voor raden nodig zijn en wat de huidige Britse politiek ten opzichte van Jorda nië is, maar tot dusverre geen antwoord gekregen. Israël schijnt thans van plan te zyn het verbod zo lang te handhaven, tot de Britten open kaart spelen. Het eerste wat de Israëlische regering wil weten, is wat er met de voorraden gebeurt als de Britse troepen weer worden weggehaald. Nemen z(j de voor raden mee, of laten zij er een deel van achter met de gerede kans, dat deze uiteindelijk bij Nassers Verenigde Arabi sche Republiek zullen belanden? Tenslotte heeft Israël ook dringend behoefte aan moderne wapens en men had in Israël min of meer aangenomen, dat de medewerking aan de luchtbrug een dergelijke beloning zou inhouden. Wat de politieke situatie betreft, zou premier Ben Goerion, wanneer het Westen nog eens mocht besluiten Jor danië op te geven, hetgeen volgens in het Midden-Oosten circulerende geruch- SCHENKING JAPANSE KUNST AAN RIJKSMUSEUM Wijlen dr. J. A. Bierens de Haan, die op 13 juni te Siena (Italië) is overleden heeft aan de Staat der Nederlanden, ter plaatsing in het Rijksprentenkabi net van het Rijksmuseum te Amster dam, zijn verzameling Japanse prenten (Surimono) gelegateerd. Dit legaat, dat de hoofddirecteur van het Rijksmuseum te Amsterdam namens de Staatssecretaris van O. K. en W. heeft aanvaard, bestaat uit ongeveer 300 stuks en is de uitgebreidste verza meling op dit gebied in Nederland Vrijwel alle belangrijke meesters zijn er in. vertegenwoordigd en van de grote '"unstenaars als Hokusai, Shumman, Mokkel en Gakütai geeft zij een over- met soms zeer complete series. van oordeel, dat het Kremlin zich wel zorgen moet maken over het feit, dat de sterke Amerikaanse strijdmacht, die vo rige maand in het Midden-Oosten land de, daar nog is en de zaken daar tot rust heeft gebracht. De socialistische „Daily Herald" schrijft, dat de Sovjet-premier .alles uit onze absurde positie haalt en er plezier in heeft, de gek te steken met de Wes telijke leiders". Ook Franse politieke commentators zien in het jongste voorstel de invloed van Mao tse-Toeng. Verscheidene bladen spreken van een „reuzenzwaai", te ver klaren uit Kroesjtsjefs bezoek aan Pe king. DI| pijn, griep ol „Underig gevoel rorgl een enkel Uklet dal U weer nel plezier Uw werk kont doen I Waarom zulke voorraden in Jordanië? NED. HERV. KERK Beroepen te Nieuw-Lekkerland (wijk Kinderdijk) W. van Herpen te Melissant. Aangenomen naar Hellendoorn (toez.) Ph. J Stoutjesdijk te Herwen, Aerdt en Lo- blth naar Welsum C. de Jong. kand. te Schevenlngen. Bedankt voor Appelscha (toez.) J. Overduln te TJerkwerd. Be roepen te Soest H. Roest te Vroomshoop. Bedankt voor West-Terschelling Th. v, Sprang te Zundert. GEREF. KERKEN Beroepen te Nleuw-Vennep A. Broek te Gronlngen-Noord - te Emmercompascuum D. Kloppenburg, kand. te Baiendrecht. Aangenomen naar Denderleeuw (Belgle) P. L. Schuddebeurs te Brouwershaven. CHR. GEFER. KERKEN Beroepen te Werkendam M Baan te Dordrecht Bedankt voor Maassluis G. Blom te Meerkerk.. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Aangenomen naar Goes F. van den Bos te Avereest-Dedemsvaart. OUD-GEREF. GEMEENTEN ln Nederland Beroepen te Rijssen M. A. Mieras te Krimpen aan de IJssel. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Vriescheloo H. Ploeger te Borne. ten niet helemaal onmogelijk zou zijn, oen deel van dit koninkrijk opeisen. Men verwacht niet, dat premier Mac millan de Israëlische ambassadeur op dit moment enige vaste toezeggingen zal doen. President Eisenhowers speciale afgezant Robert Murphy, die de laatste twee weken zo ongeveer het gehele Midden-Oosten heeft doorkruist, komt deze week naar Londen. De Britse pre mier zal ongetwijfeld eerst van hem willen horen hoe de zaken er op het ogenblik voorstaan. Dr. ten Doesschate opvolger van prof. dr. Weve (Speciale berichtgeving) Tot opvolger van de bekende hoog leraar in de oogheelkunde, prof. dr. H. J. M. Weve te Utrecht, is benoemd dr. J. ten Doesschate uit Zeist. Prof. Ten Doesschate heeft zich in het bijzonder toegelegd op de lichtcoagulatie van het netvlies. Laseur's toestand niet onbevredigend (Van onze Parijse correspondent) Wanneer de toestand van Cees Laseur het toelaat zullen vandaag de Röntgenfoto's worden gemaakt. Het resultaat daarvan zal wel niet voor morgenochtend bekend zijn, omdat de diensten in de Parijse zieken huizen in de vakantiemaand nu een maal minder sterk bezet zijn dan ge woonlijk. Mocht dokter Paraf, de specialist die Laseur behandelt, van oordeel zijn dat de patiënt vervoerd mag worden en dat hij een luchtreis kan doorstaan, dan zal hij over enige dagen met de K.L.M. naar Neder land terugkeren. Het is ook mogelijk dat het beter wordt geacht dat Laseur nog enige tijd in Parijs blijft. In dat geval zal hij van het uit de aard der zaak toch al tijd wat roezemoezige Hópital St.-An- toine worden overgebracht naar een particuliere kliniek in of vlak bij Parijs en daar nog enige tijd verblijven voor hij naar ons land wordt vervoerd. Naar Mevrouw Laseur ons gister avond meedeelde, is de behandelende geneesheer tot dusver niet ontevreden over Laseur's toestand. .ui TT Uform* DS. J. A. VAN NIE MET EMERITAAT Ds. J. A. van Nie, hervormd predikant te 's-Gravenhage, is voornemens wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd met emeritaat te gaan. Ds. Van Nie werd op 11 december 1921 te Rijnsaterwoude in het predikambt bevestigd. Hij diende de gemeenten Moerkapelle, Zetten en Hoogeveen en verbond zich op 19 oktober 1947 aan zijn tegenwoordige standplaats. Ds. Van Nie is voornemens na zijn emeritaat in een andere gemeente bij stand in het pastoraat te gaan verlenen. Negentien zeilers zijn in Brest ge start voor de 1369 mijl lange tocht naar Las Palmas. Op de foto het grote zeilschip "La Belle Poule' NIGERIA ZOEKT ONAFHANKELIJKHEID De Nigeriaanse federale regering heeft een motie van een der parle- mentsleden aangenomen, waarin er op aangedrongen wordt ernaar te streven Nigeria op 2 april 1960 onafhankelijk te doen zijn. Premier Balewa zegde toe alles in het werk te stellen om dit te bereiken en reeds met de Britse gou verneur-generaal in overleg te zijn ge treden. Maak er een feest van met TOFFEES BINNENLAND Gistermorgen is de 72-Jarige heer G. Nieuwerth dood in zijn huls aan de Nieuw straat te Almelo onderaan de trap gevon den. Het slachtoffer is door een spiraal getroffen, toen hij dinsdag- of maandag ochtend een bedsplraal van boven naar beneden bracht. Hij wilde het bed voor zijn zoon ln gereedheid brengen, die gis teren uit het ziekenhuis zou terugkomen, waar hij na een verkeersongeluk was op genomen. Een dochter vond de man. die tijdelijk alleen woonde. Het tweede internationale congres van landbouwkundige studenten is gister ochtend ln de aula van de Landbouw hogeschool te Wageningen officieel ge opend door de secretaris-generaal van het Departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. J. H. Patljn. De secretaris-generaal van de ICAO (de Internationale organisatie voor de burgerluchtvaart, door de regeringen van de 73 aangesloten landen gevormd) de heer Carl LJunberg brengt een vierdaags bezoek aan Nederland.. De heer LJunberg zal met de Rijksluchtvaartdienst bespre kingen voeren over een aantal problemen, die ln het bijzonder verband houden met het komende tijdperk der straalverkeers- vüegtuigen. De Ierse luchtvaartmaatschappij "Aer Lingus" heeft besloten de Fokker "Friend ship" .waarvan men 7 toestellen bij de Fokkerfabrieken op Schiphol heeft besteld met Ingang van de wlnterdienstregellng, 1 november a.s., te gebruiken op ae l|jn Dublln-ParIJs v.v. BUITENLAND In de afgelopen twee weken zlln naar schatting 300 Inwoners van het dal van Katmandoe, ln Nepal, aan cholera over leden. Bijna 30.000 Nepalezen z|Jn tegen de gevreesde ziekte ingeënt. Jack Warner, president van de Ame- kaanse filmmaatschappij "Warner Brothers", verkeert in levensgevaar alc ge volg van een auto-ongeluk. H|) is aan de Franse Rlvléra met zijn Alfa Romeo ln botsing gekomen met een vrachtauto. Louis de San. de Belgische consul- generaal te Damascus, is door het Libanese militaire hof van beroep wegens het uit Syrië binnensmokkelen van wapens voor dè opstandelingen tot twintig jaar gevan genisstraf veroordeeld. Een krijgsraad had hem ter dood veroordeeld. De politieke commissie der Arabische Liga zal 6 september a.s. te Cairo bijeen komen om te spreken over de politiek, die de Arabische landen zullen volgen ln de 16 september beginnende algemene vergade ring der Verenigde Naties. Vijf mensen, onder wie een man van 80 en een vrouw van 82 jaar, zijn door een krijgsraad ln Bagdad tot gevangenisstraf fen van drie tot v|Jf Jaar veroordeeld we gens het verbergen van premier Noeri es Said van Irak, die later in een vermom ming door het gepeupel is herkend en ver moord. Een Australische hoogleraar heeft zich in een televisieuitzending te Sydney uitge sproken voor „proefhuwelijken". Hierdoor zou het aantal echtscheidingen waar schijnlijk beperkt worden. Het Amerikaanse congres heeft dins dag verdere behandeling van een rege ringsontwerp over het recht paspoorten aan communisten en communistische ge zinden te weigeren tot het volgende jaar uitgesteld. Krachtens de voorgestelde nieu we wet zou de Amerikaanse overheid ook nieuwe bevoegdheid kr|jgen om Ameri kaanse burgers te verbieden naar bepaalde gebieden te reizen. West-Duitsland heeft meer dan 8.5 miljard mark opzij gezet voor schadeloos stelling van de slachtoffers van de Nazi's zo blijkt uit het orgaan van de Bonds regering. Het aantal personen, dat aan spraken doet gelden, ls nog niet precies bekend. Het wordt geschat op ruim 2.260.000 mensen. Het wakend oog van Esso duldt in Uw motor Gebruik daarom uitsluitend met alle eigenschappen van bovensmering VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act 18.30 R.V.U.: De betekenis voor onze tijd van de prehistorische godsdienst in het nabije Oosten, door G. Thole Beishuizen Derde lezing: De symboliek van de vogel. VARA; 19.00 Voor de kind. 19.10 Snelheid, klankb. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. caus. 20.15 Metropole ork. en soliste. 20.50 De dood van een koe. hoorsp. 22 .00 Opera- muz. 22.50 Medische kron. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Socialistisch nws. ln Esperanto. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Idem. 18.15 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.30 Kamerkoor. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Buitenlands overzicht. 19.40 Radiokrant. 20 00 Concert- gebouwork. en solist. In de pauze; Petrus Hofstede en de Socratische Oorlog, cau^s. 22.10 Koorzang. 22.35 Pianorecital. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.1524.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00—17.40 Voor de kind. NTS: 20.00 Weekoverz. NCRV: 20.30 Minna von Barnhelm, of: Soldatengeluk, blijspel. 22.10 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG 7 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.36 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Kamer- ork. 12.00 Wereldmuziekconcours Kerkrade 1958. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Amus. muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 De Jacht op de dader, hoorsp. 15.20 Cabaret. 16.00 Varianten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Gram. AVRO; 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.40 Sportpraatje. 18.50 Gram 19.20 Ge sproken brief uit Londen. 19.25 Amus. muz. 20.00 Nws. 20.05 Omr. ork. en soliste. 21.05 Act. 21.20 Kinderkoor. 21.45 Voordr. 22.00 Theaterork. en solist. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor- fengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. .50 Voor de hulsvr. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken, 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boe ren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Int. muzikaal uitwisse- llngsprogr. NCRV; 14.00 Zendingsdag Ge reformeerde Zendingsbond. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Cello en piano. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Hoorntrio. 17.00 Voor de Jeugd 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Kamerork. NCRV: 18.20 Clavecimbelrecltal. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Idem. 19.30 Lichte muz. 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Spoor zoeken door Europa. 21.20 De herderlijke zorg voor de Joden in New York en New Yersey, causerie. 21.35 Lichte muziek 22.05 Periodieken-Parade. 22.15 Orgelcon cert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-berichten 23.15—24.00 Radio Phil- harm. ork. en solist. Dossiers als balletjes!! „Is dat wel serieus met dat pensioen?" (Van onze Brusselse correspondent) De bureaucratie, Sint-Bureaucratius, is zo oud als de beschaafde wereld en er zal wel nooit een eind komen aan de prachtige realisaties van de bureaucra ten. In Brussel Is het nogmaals afdoend bewezen. Er was al jaren sprake van een pen sioen voor de zelfstandige arbeiders, te weten de handeldrijvende middenstan ders, advocaten, architecten en am bachtslieden. De wet werd aangenomen enop 't ogenblik ontvangen circa 92,000 zelfstandigen een staatspensioen van maximum 18.000 franken per jaar. Vele zelfstandigen ontvangen vanzelfsprekend niet het maximumbedrg, omdat zij geen bijdragen hebben betaald. Maar het kwam er thans op aan de Pensioenwet een vaste financiële basis te geven. Hiervoor diende een lijst te worden gemaakt van de circa 820.000 zelfstandige arbeiders van België; er zyn thans ongeveer 620.000 zelfstandigen geregistreerd. Intussen hebben duizen den, die meenden en natuurlijk vaak ook terecht aanspraak te kunnen maken op een pensioen, een aanvraag ingediend. Het was echter niet mogelyk direct al die verzoekschriften te bun delen en te behandelen. Bovendien en gageerde de minister van de Midden stand allerlei personeel, dat wèi dien sten had bewezen aan zijn politieke partij, maar van pensioensystemen niet veel afwistHet gevolg: er liggen in het ministerie 50.000 dossiers, die nog niet eens zyn geopend. Soms werd in de kelders of zolders, waar de dikke pak ken liggen opgestapeld, een soort razzia gehouden. Nerveuze ambtenaren gooien elkaar de pakken dossiers toe om het dossier van een of andere politieke vriend van de minister te ontdekken. Is het namelijk niet vervelend, wanneer iemand, die meent recht te hebben op een pensioen bij meneer de volksverte genwoordiger komt klagen met de me dedeling, dat hij een jaar geleden een verzoek indiende en nog steeds niets heeft gehoord. „Is dat wel serieus met dat pensioen, meneer de volksvertegen woordiger?" Maar intussen is er een nieuwe kleine complicatie bijgekomen. De dossiers worden onderzocht door ambtenaren, die geen, laten we zeggen, pensioendes kundigen zyn. Zo komt het dat een aantal pensioen-gerechtigden zelf in de gaten krijgt, dat zy in feite een hoger bedrag zouden dienen te ontvangen. De zeer gecompliceerde wet voorziet, dat de betrokken pensioentrekkers een verzoek tot herziening van hun pensioenrente mogen indienen. En zo komen er momenteel enkele duizenden dossiers per maand bijWy zeiden toch, dat men niet moet wanhopen: Bureaucratius zal leven, lang zal hy leven! NIEUWE UITGAVEN Verschenen ls het eerste deeltje van „Route Kodak" samengesteld door P. G. Bins. Deze reisgids geeft o.m. aan op wel ke punten in westelijk Nederland men de grote weg kan verlaten, welk „ommetje" men kan maken en waar men weer op de hoofdweg terug kan keren. Een groot aantal foto's is ln het boekje opgenomen. WOENSDAG Oegstgeest Groene of Willi- brordkerk. Orgelconcert Hans Boelee. 8.30 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Schuttersveld. Circus Bever. 8 uur nam. ZATERDAG Schuttersveld. Circus Bever. 8 uur nam. (3 uur matinee). Schuttersveld. Circus Bever. 8 uur nam (3 uur matinee). Hogewoerd 175. Jehova's Getuigen. Lezing 4 uur nam.; Wachttorenstudie 5 uur nam. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Balletprogr. 20.50 Sportpa- norama. 21.2022.05 Dinah Shore Show. BUITENLANDSE RADIOSTATIONS Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber, 13.00 Nws 13.10 Meded. 13.15 Lichte muz. 13.55 Cricketuitsl. 14.00 Vragenbeantw. 14.30 Royal National Eisteddfod te Wales. 15.15 Gram. 15.45 Kritieken. 16.30 Gram. 16.45 Caus. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport, 18.45 Gram. 19.00 Ork. conc. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Caus. 21.45 Gevar. muz. 22.30 Rep. Eisteddfod. 23.00 Nws. 23.06— 23.11 Koersen. Engeland, BBC, Light l'rogr. 1500 en 247 m. 12 00 Orgelspel. 12.30 Nws. en Voor de arb. 13.00 Pianospel. 13.15 Lichte muz. (Om 13.30 Nws.). 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Gram. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 Nws.), 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale s dagboek. 16.45 Ork. conc. 17 30 Nws. en gevar. muz, 18.00 Lichte muz (Om 18.30 Nws). 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Gram. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Hersen- gym. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.00 Licht progr. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws en cabaretliedjes. 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk 309 m. 12.00 Gevar. m uz.13.00 Nws. 13.15 Ge var. muz. 14 00 Operettemuz. 16.00 Film- muz. 16.25 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 So- listenconc. 19.00 Nws. 19.20 Ork. conc. 19.50 Hoorsp. 20.25 Jazz. 21.45 Nws. 23.15 Lichte muz. 24 00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. Frankrijk 3, 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.05 Operamuz. 13.05 Gram. 14.25 Hoorsp. 17.15 Orgelrecital. 18.30 Gram. 20.05 Ork. conc. 21.45 Gram 23.52- 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Amus. ork. 12.30 Weer ber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13 00 Nws. 13.11 en 14.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Voor de kind. 18.15 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 We reldtentoonstelling. 20.00 Kron. van de Bond der Grote Gezinnen. 20.15 Orgel recital .21.15 Jeugdorkesten. (-23.00). (Om 22.00 en 22.55 Nws.). 484 m. 12.00 Gram. 12.30 Idem. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.15, 14.30, 15.30 en 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 18.32 Idem. 19.30 Nws. 20.30 Hoorsp 21 09 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Nws 22.10 Gram. 22.55 Nws. MAANDAG Schuttersveld. Circus Bever. 8 uur nam. Titus Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon stelling Japanse penseeltekeningen (t.e.m. 11 oktober). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werfpark i Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Prentenkabinet der Rijksuniversiteit. Kloksteeg 25. Foto's Magnum-groep; teke ningen Th. W. E. Lohmann en J. G. Wert- heim (t.e.m. 30 augustus): werkdagen ge opend 25 uur. Zon- en feestdagen geslo ten. BIOSCOPEN Trianon: „De brug over de Kwal". 14 Jr. Werkdagen: 2 en 8 uur. zondag: 2.5 en 8 uur. Lido: „Llebe, sommer und Musik". AJ Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxor: „Droomeiland". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Zoek bet maar uit!" A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: ..Rokende revolvers". 14 Jaar. Dage lijks 7.15 en 9.15 uur. „Carnaval ln Texas". Donderdagcyclus "High, Society". A.l. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden wordt waargenomen door; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, telef. 21513 en de Haven-Apotheek. Ha ven 18. telef. 20085. Te Oegstgeest: door Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, telef. 26274. Bij geen gehoor bfl flw halsarts ot specialist hel op doktersteletoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) wind m/8. max. gistel u 3 CM Helsinki geh. bew. zw -4 19 7 Stockholm zw. bew. wzw -6 18 5 Oslo onbewolkt wlndstl 19 0.1 Kopenhagen regen z -3 20 2 Aberdeen zw. new. wlndatll 18 X Londen zw. bew. w -2 18 Ams terdam regenbul w -5 18 1 Brussel regen wzw -5 24 0.1 Luxemburg regennul w -2 22 3 Parijs zw. bew. wnw -2 26 0 Bordeaux zw. bew. wnw -1 29 0 Grenoble zw. bew. windstil 28 0 Nice onbewolkt nw -4 26 0 Berlijn zw. bew. z -3 25 0 Frankfort zw. bew. windstil 25 0 Muenchen onbewolkt windstil 24 0 Zuerlch licht bew. windstil 26 0 Genève licht bew. zzw -2 26 0 Locarno zw. bew. windstil 26 0 Wenen half bew. z -3 24 0 Innsbruck licht bew windstil 28 0 Rome onbewolkt ono -2 32 0 AJacclo onbewolkt no -1 27 0 Madrid onbewolkt windstil 33 X Mallorca licht bew. windstil 32 0 Algiers onbewolkt windstil 30 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2