Nationaal clrumbandconcours in Katwijk aan Zee werd groot succes H. SCHUTTE Zn. ,/t Verf huis" /t Verf huis' Uitstekende show trok vele duizenden toeschouivers Incident met Deense reizigers leidde tot onaangename spanning POT-SIERLIJK Vroiiw«»! MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 De wind was hevig, de belangstelling overvloedig en de verwachting hoogge spannen toen zaterdag de Chr. Bond van Chr. Muziekverenigingen in Nederland op de Boulevard te Katwijk aan zyn derde nationaal drumbandconcours begon, 's Middags werd als eerste gedeelte van het uitvoerige programma de wedstrijden gehouden, waarin dames en heren hun verenigingskleuren moesten verdedigen, waarbij gelet werd op de uitvoering van de mars, het tempo, de marsdiscipline en de klank. Op het terrein van de wedstrijd was aanwezig de burgemeester van Katwijk, de heer H. Duiker, die tevens voorzitter is van deze bond. In verband met het feit, dat de burgemeester in eigen ge meente was, werden de honneurs door de vice-voorzitter, de heer P. J. Verhoef uit Berkel en Roderijs en de secretaris, de heer M. v. d. Velden uit Honselers- dijk waargenomen. Het ging op dit con cours om de wisselbeker, die in handen was van de NKF uit Delft, niet aange sloten bij de bond en om de wisselbeker voor de aangesloten verenigingen. Als eerste kwam aan de start op de Boulevard bij de Oude Kerk de drum band „Con Brio" uit Alphen aan den Rijn, waarna direct volgde de „Chr. Fanfare" uit Hazerswoude en vervolgens de overige deelnemende korpsen. Op het parkeerterrein voor café-rest. „Marina" en „Nieuw Brittenburg" was het wed- strijdparcours. OFFICIEEL WELKOM Na het eerste gedeelte van de mars- wedstrijd werden de jury, hoofdbestuur, regelingscommissie, bestuur VW, diri genten, maitres en voorzitters der deel nemende korpsen, het bestuur van Chr. Muziekver. „UNI" en verdere genodigden door burgemeester en wethouders in de raadzaal ontvangen. De burgemeester sprak er zijn vreugde over uit, dat hy bü herhaling de bestuurders van de vereni gingen en anderen een welkom mocht toeroepen. Namens het gemeentebestuur bood spreker het hoofdbestuur een beker aan. De waarnemend voorzitter van de bond, de heer P. J. Verhoef, dankte het gemeentebestuur voor de hartelyke ont vangst bij dit derde .nationaal drum band concours en de hoofdinspecteur van politie voor de keurige verkeersre geling en de plaatselijke muziekvereni ging „UNI" voor de prima organisatie. De Boulevard is een zeer geschikte plaats voor het houden van een dergelijk concours, aldus spreker. De voorzitter van VVV, de heer mr. J. van der Plas was het gemeentebestuur eveneens dankbaar voor alle medewerking, die verleend was bij de organisatie van het concours. Hierna dankte de voorzitter van de Chr. Muziekvereniging „UNI" ieder die had medegewerkt om dit con cours te doen slagen. Voor vele duizenden inwoners en bad gasten hebben alle deelnemers in hun keurige uniformen des avonds op de Boulevard een défilé voor het gemeente bestuur gegeven, dat een lust voor oor en oog was. De dames en heren van de diverse bands en korpsen bliezen en trommelden afwisselend, waarbij al marcherend door elkaar werd gelopen. Een boeren-drum- band met een maitre met een bezem voorop, wekte de lachlust van de dui zenden kijkers. KLINKEND SLOT In de finale, die met de Manoeuvre mars en de Hoopmars door de drum bands werd besloten, speelden de mu ziekverenigingen gezamenlijk de mars „Trafalgar" en de drumbands de mars „Imperial Echoes". Het geheel stond on der leiding van de directeur van de Chr. Muziekvereniging „UNI", de heer K. F. Kokelaar. Voor dit gezamenlijk optreden had vooraf geen repetitie plaats gevon den, zodat dit voor de dirigent een zeer zware opgaaf was. Een deskundige jury, bestaande uit Piet v. d. Hurk en luitenant H. C. H. C. Lijnschoten directeur van de Mariniers kapel. had veel werk met de beoordeling van de 16 deelnemende korpsen. ZALIGVERKLARING VAN MGR. DR. ALFONS ARIËNS Informatief proces begonnen De aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. Alfrink, heeft gistermiddag in de parochiekerk te Maarssen de leden van de bisschoppelijke rechtbank, die het informatieve proces gaan voeren betref fende de roep van heiligheid, deugden en wonderen van mgr. dr. Alfons Ariëns, geïnstalleerd. De rechtbank gaat zich thans baseren op de stellingen en artikelen die de postulator. pater Eleutherius Lohman van de Orde der Minderbroeders te Woerden, gistermiddag tijdens deze eerste openbare zitting heeft aangebo den. In een korte toespraak, die de aarts bisschop na afloop van de plechtigheid hield, herinnerde hij eraan, dat over enkele dagen het dertig jaar geleden zal zijn, dat mgr. dr. Alfons Ariëns in Amersfoort overleed. Mgr. Alfrink noemde mgr. Ariëns een man, die bezield was met grote idealen, een voorvechter van sociale rechtvaar digheid. PRIJZEN Als voorzitter van de landelijke bond reikte de heer Duiker de prijzen uit, na de jury dank gebracht te hebben voor haar werk. De uitslagen van deze wedstrijden lui den: Eerste prijzen: niet aangesloten ver enigingen: Drumband „NKF" uit Delft 117 punten, die voor de 3e maal de wis selbeker in handen kreeg en ditmaal dus definitief; Harmonie „Katwijk" uit Kat wijk aan den Rijn 96 punten (wisselbe ker). Eerste prijzen aangesloten verenigin gen: Drumband „Oranje Harmonie" uit Hilversum 108 punten won voor de 3e maal de wisselbeker, welke eveneens de finitief is gewonnen: Utr. Chr. Muziek vereniging „De Bazuin" uit Utrecht 105 punten (wisselbeker); Drumband „UNI" 102 punten; Harmonie „Arti et Reli- gioni" uit Alphen aan den Rijn 102 pun ten; Drumband „SDG" uit Alblasserdam 101 punt; drumband „Barendrechtse Fanfare" uit Barendrecht 98 punten. Tweede prijzen: Drumband „Con Brio" uit Alphen aan den Ryn 86 punten; Drumband „De Bazuin" uit Utrecht 84 punten; Drumband „Heenweg" 's-Gra- venzande 84 punten; Drumband „DVS uit Katwijk aan Zee, 84 punten. Derde prijs: Chr. Fanfare „Hazers woude" uit Hazerswoude 80 punten. Voor herhaling zal ernstig worden gewaakt Door de directies van de Deense en de Ned. Spoorwegen is een gemeenschappe lijk onderzoek ingesteld naar de gebeur tenissen met een Deens reisgezelschap, dat op zaterdag 19 juli met de Scandi- navië-expres van Amsterdam naar Ko penhagen reisde. Uit dit gemeenschappelijk onderzoek werd het volgende geconstateerd: regel matig worden door de Deense Spoorwe gen reizen als de onderhavige georgani seerd. Daarvoor dienen de Deense Spoor wegen reserveringsaanvragen voor de N.S. in, die helaas in dit geval niet door de NS ontvangen zijn, en daardoor niet zijn uitgevoerd. In een van de voorgaande gevallen had de NS de aanvraag wel ontvangen en uitgevoerd, maar helaas geen ant woord gezonden. De Deense Spoorwegen meenden daarom, dat de reservering voor de afreis van het gezelschap op 19 juli in orde was. De Deense Spoorwegen hebben de reis- leidster een kopie van de reserverings- aanvraag meegegeven en de reisleidster aangeraden direct na aankomst in Am sterdam by de NB. om bevestiging te vragen, dat de reservering werkelijk in orde was. Die verschillende misverstanden had den tot gevolg, dat de hotelhouder van het hotel, waarin het gezelschap logeer de, namens de Deense reisleidster eerst op de avond vóór de afreis (18 juli) het reserveringsbureau opbelde. De hotelhouder verklaarde tijdens een verhoor door de spoorwegrecherche, te lefonisch contact te hebben gehad met het inlichtingenbureau en als antwoord te hebben gekregen dat de reservering in orde was. De NS heeft door een nauw keurig onderzoek geconstateerd, dat een dergelijk gesprek noch door het reserve ringsbureau noch door andere NS-in- stanties van het Centraal Station te Am sterdam gevoerd is. Toen de volgende morgen het reisge zelschap enige tijd voor het vertrek van de trein op het perron kwam, en zich tot de conducteur wendde, bleek direct dat er voor dit gezelschap niet gereserveerd was. Misverstanden tussen reisleidster en conducteur, alsmede taalmoeilijkhe den hadden tengevolge dat het gezel schap aannam, dat het niet met deze trein meekon. De deelnemers van het gezelschap hebben daarop zonder toe stemming van de conducteur zitplaatsen die voor andere reizigers bestemd waren, en die daarom van reserveringsstroken voorzien waren, in bezit genomen. Te vens hebben enkele leden van het ge zelschap enige door het NS-personeel in het compartiment aangebrachte reserve ringsstroken verscheurd. Al deze onregelmatigheden en misver standen hebben een gespannen en on aangename stemming tussen het reisge zelschap en het NS-personeel veroor zaakt. Toen het gezelschap, volgens ver klaringen van de aanwezige functiona rissen, bleef weigeren de onrechtmatig bezette plaatsen te verlaten, heeft de dienstdoende stationschef op dat mo ment de hulp van de politie ingeroepen. Tegenover het bericht van de Deense reisleidster en van meerdere deelnemers van het gezelschap, dat minstens één heer en dame door de politie met een gummistok geslagen werden, staat het uitvoerige rapport van de politie in Am sterdam, waaruit bleek dat slechts tegen één heer door de politie fors werd opge treden en dat dit geschiedde omdat hij aan het bevel van de politie, het com partiment te verlaten geen gevolg wilde geven. De betroffen politie-instantie be treurt het dat de politie in dit geval er toe gedwongen werd de gummistok te gebruiken. Het spijt de directies van de Deense Spoorwegen en van de N.S. zeer dat dit voorval plaatsvond. Zij zullen er ernstig voor waken, dat dergelijke gebeurtenis sen in de toekomst niet meer plaatsvin den. „ATLAS" MET SUCCES AFGESCHOTEN Een intercontinentaal ballistisch pro jectiel van het type „Atlas" is zaterdag met succes te Cape Canaveral afgescho ten. Het is uitgerust met twee raketten en een ondersteuningsmotor. De „Atlas" steeg gedurende ongeveer vijftig seconden verticaal omhoog en ging vervolgens horizontaal met een snelheid van ongeveer 24.000 km. per uur in zuidoostelijke richting over de Atlantische Oceaan. Indien het projec tiel de volledige voorgenomen afstand aflegt, zal het ongeveer 4000 km. verder in zee terecht komen. Het is uitgerust met een speciale neuskegel die men wil opsporen. De Flexa één-pot-methode: eerst de verf verdund erop dan onverdund er overheen. De snelste methode om uw huis te sieren met Kleur Voor Jaren. de verf voor het «childerfeesL Vraag hel gratis boekje 'Knap ha op ma kleur' aan FLEXA. postbus 2, Leiden. FLEXA O.A. VERKRIJGBAAR BIJ: Lage Rijndijk 57 NIEUWE RIJN 49 HERENSTRAAT 34 Twaalf-mijlszone rond IJsland NEDERLANDSE REGERING BEANTWOORDT VRAGEN Op schriftelijk gestelde vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van Dijk in verband met de uitbreiding van de territoriale wateren voor de visserij door IJsland, heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mede namens de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, o.m. geantwoord: dat de IJslandse wet van 5 april 1948, de IJslandse minister van Visserij de bevoegdheid geeft verordeningen uit te vaardigen, krachtens welke afgebakende zones worden vastgesteld, alsmede de bevoegdheid om binnen deze zones de visserij aan IJslandse voorschriften en controlemaatregelen te onderwerpen.. De verordening van 30 juni 1958. waarbij de zone werd uitgebreid tot 12 mijl, is „in overeenstemming met" deze wet uitgevaardigd. De Nederlandse regering heeft de hoop niet opgegeven, dat het intensieve in- Ir. J. A. P. Franke wacht nader beraad af De directeur-generaal van de Voed selvoorziening, ir. J. A. P. Franke, zal het nader beraad over de aangekon digde wijzigingen in de organisatie van het Mnisterie van Landbouw af wachten. Het lid van de Tweede Kamer, de heer F. den Hartog (VVD) kreeg op vragen aan de minister van Landbouw ten antwoord, dat de invloed van de directeur-generaal van de Voedselvoor ziening op het internationale beleid ze ker niet zal verminderen, zij het, dat het interne beraad nog niet is afgesloten Naar aanleding van dit antwoord ver- newen wij, dat r. Franke aan minister Vondeling heeft medegedeeld zich onder deze omstandigheden verplicht te voe len voorshands de ontwikkeling van dit beraad af te wachten. Hij zal dan ook de uitvoering van zijn medio juni aan de minister kenbaar gmaakte voorne men om eerlang zijn functie neer te leggen, opschorten. Levenslang geëist tegen S.S.-moordenaars (Van onze correspondent te Bonn) In de Zuidduitse stad Ulm eiste de officier van Justitie zaterdag in het proces tegen de vier leiders van het beruchte SS-commando Hilsit levens lange tuchthuis met verlies van de burgerlijke rechten. Het viertal is er van beschuldigd in 1941 in Lithauen duizen den moorden te hebben gepleegd. Zij werden schuldig bevonden aan moord op resp. 5186, 722, 818 en 1771 mensen, allen joodse mannen, vrouwen en kinderen. De overige zes beklaagden in het proces hoorden straffen tegen zich eisen van 3 tot 15 Jaar tuchthuis. Dit zestal heeft stuk voor stuk eveneens meege holpen om duizenden mensen te ver moorden. Het commando van Tilsit begon zijn ..werkzaamheden" na de intocht der Duitse troepen in Lithauen in 1941. Op onmenselijke wijze werden duizenden joden en voor communisten aangeziene Lithauers vermoord, die systematisch na massa-executies in massagraven werden gegooid. Men is nauwkeurig op de hoogte van deze misdaden gekomen door de uit voerige rapporten, die de daders tijdens de oorlog aan hun chefs te Berlijn over hun „werk" hebben gestuurd. Politie voor raadsel Jongetje verdwenen (Speciale berichtgeving) De politie van zowel Vlaardingen als Rotterdam houdt zich bezig met een vry vreemde zaak waarin een jongetje van een jaar of negen, tien de hoofdrol speelt. Dat jongetje zat vrijdagmiddag in een rood zwembroekje op een bankje in het Vlaardingse Kolpabad. Bezoekers kregen de indruk dat er iets niet in de haak was. Zij spraken het kereltje aan maar zij kregen geen antwoord. Daarop werd contact opgenomen met de lei ding van het bad. Opnieuw werd er ge sproken met de jongen en uit de klanken die men toen van hem opving, maakte men op dat het hier een Frans knaap je betrof. „Dam behoort hij tot het jeugdbrand- weercorps uiit „Dole", merkte iemand op. Op die gedachte kon men komen omdat de Franse brandweermannetjes de vorige dag een bezoek aan het Kol pabad hadden gebracht. Men veronder stelde: „waarschijnlijk zal hij wel zijn achtergebleven". Er werd besloten het ventje naar de camping in Rot terdam te sturen want daar heeft het jeugdbrandweerkórps zyn tenten opge slagen. De jongen kreeg een gulden en een briefje waarop stond: „Ik ben een Frans jongetje en ik moet naar de camping". Een vrouwelijke bediende van de restauratie wilde echter niet dat het kind alleen naar Rotterdam zou gaan. Zij besloot het met de trein naar de Maasstad te brengen. Op het station probeerde de jongen te vluchten maar hy kon nog worden achterhaald. Ook in Rotterdam ondernam hij nog een po- ging, ook die mislukte. Zo arriveerde de vrouw op het terrein van de camping. 1 De Franse miniatuurbrandweerlieden waren er echter nog niet. Zij hadden die dag een demonstratie in Dordrecht ge- geven. De vrouw moest naar huis en liet het jongetje, in overleg met de be heerder van de camping, in de kantine achter. Omstreeks 7 uur arriveerden de Franse kinderen. De leider van de groep keek hoogst verbaasd toen hem werd ge vraagd of hij een kind miste. Onmid dellijk werd appèl gehouden en het bleek dat alle jongens present waren. Daarna ging de beheerder naar de kantine om het bij hem gebrachte kind te halen. Dat was er echter niet meer. In de loop van de avond is de politie gewaar schuwd die alles heeft geprobeerd de jongen op te sporen. Totnutoe hebben de nasporingen geen resultaat opgele verd. Het merkwaardige is dat in Rotter dam. Schiedam en Vlaardingen geen jongetje vermist wordt Hoe goed het ook allemaal was bedoeld, het was van zelfsprekend veel verstandiger geweest a!s men direct met het kind naar de Vlaardingse politie was gegaan. Wereldmuziekconcours te Kerkrade In het wereldmuziekconcours te Kerkrade heeft de „West Vancouver boys and association" uit Canada in de afdeling uitmuntendheid harmonieor kesten met 304 punten een eerste prijs behaald. In de erewedstrijd behaalde dit korps 288 punten, eveneens een eerste prijs. In de afdeling uitmuntendheid be haalde gister de IJmuiden Harmonie uit IJmmuiden een eerste prijs met 289 punten. In de erewedstrijd 305 punten, ook een eerste prijs. In de superieure afdeling behaalde de fanfare „Ons Genoegen" uit Nij megen 301 punten, een eerste prijs. De „Harmonie des houilleres du bassin de Lorraine" uit Metz behaalde 341 pun ten, een eerste prijs met lof der jury. Het nationaal jeugdorkest van Tel Aviv uit Israël behaalde in deze afde ling een eerste prijs met lof der jury met 360 punten, het hoogste te behalen aantal. In verband hiermede kreeg dit orkest de zilveren schaal geschon ken door Koning Boude wijn van België. Grote loods vlammenzee Schade f 100.000 (Speciale berichtgeving) Brandweerlieden moesten in de nacht van zaterdag op zondag eerst een bqzonder stevig hek forceren, voordat zij op het terrein van de firma L. de Wit, ijzer- en metaal- handel aan de Feyenoorddijk te Rot terdam konden koinen, waar een felle brand in een grotendeels ijzeren loods woedde. Bij aankomst van de brandweer, die was gealarmeerd door de nachtportier van een aangren zend bedrijf, stond het grootste ge deelte van de loods, die 40 meter lang en 8 meter breed was, in brand. Het vuur had een bijzonder gemak kelijke prooi aan de ettelijke balen oud papier, die er lagen opgeslagen. De eigenaar van het bedrijf was' met vakantie in Scheveningen en ook per soneelsleden. die in het bezit van de sleutel konden zijn. waren niet te be reiken. Vandaar, dat het hek moest worden geforceerd. Met 13 stralen werd de vlammenzee, die tot ver in de omtrek zichtbaar was. bestreden. De loods brandde echter tot de grond toe af. Men heeft nog enige zuurstoffles- sen uit het vuur kunnen halen. Met de loods gingen machines, waarmede zowel oud papier als metalen worden samengeperst en gebundeld en twee au tos' verloren. De schade wordt op f. 100.000 geschat» De oorzaak is nog onbekend. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tyden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pynverdryver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. By apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88 Kerkelijk L even ternationale overleg, dat sinds de con ferentie van Genève gepleegd wordt, zal kunnen leiden tot een voor alle betrok ken partyen in de gegeven omstandig heden aanvaardbare regeling. Daaraan kan worden toegevoegd, dat door haai niets wordt nagelaten, dat de totstand- j koming van een dergelijke regeling zou 'kunnen bevorderen. NED. HERV. KERK Beroepen te Dalen (toez.) H. L. v. d. Bilt, kand. te Amsterdam te Wagen borgen P. Jansen, kand. te Bergen (N-H). Aangenomen naar Rotterdam (wijkgem. Pendrecht) T D van Soest (Jeugdpredi- kant te Leiden) te Rynsaterwoude. GEREF. GEMEENTEN Ds. O. G. Heldring overleden Te Groningen is zaterdag op 74-jarige leeftijd overleden ds. O. G. Heldring, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk en oud-president-directeur der Heldring gestichten. Ds. Heldring, een kleinzoon van de stichter van deze instelling, studeerde te Leiden en werd in 1912 tot predikant te Halle <Gld) benoemd. Op 15 juni 1917 legde hij de bediening neer in verband met zyn benoeming tot directeur van de Heldring-gestichten te zetten. Op 27 januari 1918 aanvaardde hy tevens de benoeming tot predikant van de Vluchtheuvelkerk aldaar. In 1932 werd hem eervol ontslag verleend met behoud van de functie van directeur. Vijf jaar later volgde hij dr. J. Lam- merts van Bueren op als president- directeur van de Heldring-gestichten. Op 26 april 1942 aanvaardde ds. Heldring opnieuw de benoeming tot predikant van de Vluchtheuvelkerk. Op 23 sep tember 1946 ging hy op 63-jarige leef tijd met emeritaat. Tijdens het direc teurschap van ds. Heldring van de Heldringgestichten kwamen twee nieuwe tehuizen tot stand. De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 7 augustus te Zetten. DS. P. J. F. LAMENS NAAR BRAZILIË Ds. P. J. F. Lamens, hervormd predi kant te Kamerik, is op uitnodiging van de Internationale Raad van Christelijke Kerken per vliegtuig naar Brazilië ver trokken om het vierde plenaire congres van de Raad by te wonen. NED PROTESTANTENBOND De algemene vergadering van de Ned. Protestantenbond zal dit jaar op 20 en 21 november in het Oolgaard-thuis te Aim hem worden gehouden. De afgevaar digden zullen ook een excursie maken naar de nieuwe kerk van de afdeling Bennekom. Een recente opname van H.K.H. Prinses Irene, die morgen haar negentiende verjaardag viert. (Foto N.F.P.) GOLF British Challenge beker De heer H. Steinz uit Leiden heeft met twee down op het terrein van de Noordwijkse Golfclub de strijd gewon nen om de „British Challenge" beker, 36 holes tegen bogey. Tweede werd de heer J. la Bree uit Den Haag met vier down. Mevrouw C. Driehuizen uit Lisse eiste met vijf down de derde plaats voor zich op. WATERPOLO Veteranentoernooi om de „Jan Elzinga"-beker Het veteranentoernooi van de „Leid- sche Zwemclub" geniet een grote be langstelling. Van de zijde van de vereni gingen (ondanks de late datumstelling i.v.m. landenwedetrijden enz. waren toch nog 7 zeventallen aanwezig) en, gelukkig van de zijde van de weergoden die zich ook deze keer weer van hun beste zijde toonden. Er liep in „Poelmeer" weer een bijna internationale club rond en in het ver toonde spel was dat nog duidelijk merk baar. Ploegen als HZPC en UZSC brachten spel, dat beslist nog van le klasse peil was. Het hoofdtoernooi werd voor de derde maal in successie ge wonnen door HZPC, dat o.m. tïwee spe lers uit de huidige landskampioensploeg in het water bracht, zodat de hoofd prijs de „Jan Elzingabeker" geschon ken door de ex-Nederlands zevental- speler van Leidse huize, definitief in Den Haag terecht kwam. De touwtrekcompetitie, het bij-toer nooi, dat dit jaar (vorig jaar was het de zwaargewichtenoompetitie de attraotie bracht, werd gewonnen door RZC 1890 dat via een voortreffelijke water tech niek de hoofdprijs, de sim met aanhang sel. in ontvangst mocht nemen. De resultaten waren als volgt: Waterpolo: 1. HZPC; 2. UZSC; 3. AZ 1870. Touwtrekken: 1 RZC 1890; 2. LZC; 3, AZ 1870. HENGELSPORT NUT EN GENOEGEN De Visvereniging „S en G" hield gis teren zijn tweede viswedstrijd met gun stig weer en een matige vangst. Na 2 x 2 uur gevisit te hebben eindigde C. Jon- geleen die voor de tweede keer achter een de wisselbeker in ontvangst mocht nemen; 2e werd P. Stavleu; 3. L. Walt- man; 4. A. C Polanen; 5. M. d. Roode; 6. H. Muloo; 7. W. M. Wissenberg; 8. A, Slingerland; 9. F. Holswilder; 10 C. Blok. Over deze twee viswedstrijden wer den de prijzen uitgereikt en als eerste werd genoteerd, C. Jongelcen; 2. L. Waltman; 3. P. Stavleu; 4 W. M. Wis senberg; 5. M. d. Roode; 6. A. C. Pola nen. „DE BLIEK" „De Bliek" hield een wedstrijd in bootjes op De Kaag. De vangst was goed. Na twee maal 1% uur werd er 9020 gram gewogen. De uitslag luidt: 1. C. Zandvliet (wis selbeker le prijs); 2. Ohr. Schouten; 3. W. de Vink; 4. W. Schouten; 5. H. Schouten; 6. W. v. Leeuwen; 7. W. Was- sink; 8. P. de Vink; 9 A. v. Loenen; 10. A. Crama (.gr. voorn).' EINDE VAN WERELD NABIJ Internationaal congres van Jehova's getuigen „Wij kennen de dag noch het uur, maar het einde van de wereld is nabij", zo heeft Nathan Knorr, de leider van de „Jehova's getuigen", aan het einde van een internationaal congres in het Newyorkse Yankee-stadion verklaard. Dit congres werd bijgewoond door ruim tweehonderdduizend mensen. Onder applaus veroordeelde Knorr de Verenigde Naties en elke regeren door mensen. Volgens hem is het uur geko men van de beslissende strijd tussen het goed en het kwaad het Armageddon dat vreselijker zal zijn dan de zond vloed. De „Jehova's getuigen" behoefden zich echter niet ongerust te maken daar zij zich zouden bevinden onder de 144.000 uitverkorenen. Terwijl Knorr over het Armageddon sprak, dreven er dikke roetwolken af komstig van een brand in de omgeving over het stadion

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4