Amerikaanse cocktailparties vaak ongenietbaar door teveel gasten Wrang portret van „moderne godin Straalvliegtuig risico voor burgerluchtvaart Deimer Daves breekt met sprookjes Oorverdovend gekakeldat ook nog weinig om het lijf heeft ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1958 Voordeel: de mensen blijven je kennen (Van onze correspondent in Washington) In Zuid-Afrika bestaat er een aardig woord voor „cocktail": het schemer- drankje. Maar overigens zal het in Kaapstad en Pretoria wel precies een der toegaan als in Washington, Den Haag of Rome. In Washington ken ik een Europese diplomatenvrouw, die weigert om naar cocktailparties toe te gaan en die zelf ook nooit een cocktailparty geeft. „Zo iets kun je je vrienden niet aan doen", vindt zij. Zij heeft een ander, een beter begrip van gastvrouw-zijn en haar lun ches en diners zijn voortreffelijk en ge zellig. Ze gaat op deze charmante ma nier nu al een Jaar of vier tegen de draad in. Sommigen geven haar gelijk, maar haar voorbeeld vindt geen navol ging. „Het kan ook niet, „zo meent men in Amerika Men kent hier zoveel men sen, dat nien wel gedwongen is tot massa-werk. tot ontvangsten voor 50. 100 of 200 gasten tegelijk. Van september tot juli staat er op een richel van mijn boekenkast altijd een rijtje uitnodigingen voor „cocktails". Diplomaten en journalisten gaan hier 's avonds na zessen „de ronde doen". Soms heeft men twee. drie, ja wel vier „parties" af te werken voor het avond eten. Niet zo lang geleden trof ik in de vestibule van een huis een wat oudere Amerikaanse senator aan. Hij was op het punt de party te verlaten en stond te kijken op de uitnodigingskaartendie hij uit zijn zak had gehaald. Tk vroeg hem of hij naging naar welke volgende party hij moest. „Nee", zei hij. „ik wilde alleen maar even kijken waar ik nü was Op de meeste cocktailparties zijn te veel mensen. Waarschijnlijk meent men de indruk te maken populair te zijn, wanneer het huis alle „vrienden" niet kan bevatten. Het gekakel van al die mensen is oorverdovend. Men moet zich len of iemand nu bruin geworden is aan het strand in Florida of in de sneeuw van Canada. En of mevrouw zo-en-zo nu deze zomer naar Europa of naar Mexico gaat. laat me koud. En als je naar „de baby" vraagt, is dat meestal omdat je niet meer weet of het een jonge of een meisje was. Maar wat kunnen ze je ook schelen, al die wildvreemde mensen, met wie je in die herrie moet praten? Waarom ga je hier eigenlijk naar toe? I De eerste verstandige vraag! En daar hier in Washington weet overigens op ,s toch oolt we, een antw0ord inspannen om iets te verstaan meestal is de conversatie die inspan ning niet waard. Een Nederlandse vrouw LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: G. Starreveld. 24 Jaar en N. Hulsman. 25 Jaar. Getrouwd; O. Dooijes. 28 Jaar en L J. Vermeulen. 23 Jaar, W. Wlllemsen, 26 Jaar en G. Verhoeks, 27 Jaar. Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dokter H. Bakema, tel. 24828. OEGSTGEES1 Medische dienst Dit weekeinde nemen waar de doktoren Varekamp en Meissner, beiden tel. 21916. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Relnllde M.. dr van F J. Breuer en C. H. van Ovost. Sylvia, dr van J. Th. Westerbeek en J. Krult. Matthea. dr. van M. Francken en N. H. Bogaards. Martine. dr van W. J. Berghuis en S. Roorda. Freddy, zn van J. Brokkaar en A. H. Barendse. Johan, zn van M. J. de Ruij- ter en P. Vlieland. Ondertrouwd: J .P. Castlen en P. C. W. Zonneveld. Getrouwd: D. van de Wijngaard. 32 Jaar en J. Hermsen, 23 Jaar. Overleden: S. Lautenbach. 68 Jaar, echt genoot van A. M. Veenhof. L. J. van Leeu wen. 65 Jaar, echtgen. van M. Th. van der Krogt. M. van der Stoel, 78 Jaar. echtgen. van B. Mechelse. WASSENAAR MEISJE ERNSTIG GEWOND NA AANRIJDING BROMFIETSEN Op het fietspad langs de Rijksstraat weg werd de 17-jarige mej. A. Vigelius uit Dordrecht, die in amazonehouding op de duo zat van de bromfiets bestuurd door een 22-jarige Hagenaar, aangere den door een Wassenaarse bromfietster. Het meisje kwam te vallen en liep een schedelbasisfractuur op. Zij werd naar de St. Ursulakliniek alhier vervoerd. Medische dienst De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Oosterbaan en Boer. ZOETERWOUDE Raad had een korte agenda af te werken De raad van Zoeterwoude kwam gis teravond in vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heren L. van dei- Geest en J. C. Wesselingh. Uit de ingekomen stukken bleek o.a. dat Ged. Staten hebben goedgekeurd het subsidie voor de R.-K. Toneelgroep „Liefde voor Toneel" aan de Hoge Rijn dijk. die ter gelegenheid van haar veer tigjarig bestaan een openluchtspel zal opvoeren. Voorts besloot de raad tot het aangaan van twee geldleningen resp. van f 26.000 en f 69.000. De eerste geld lening is bestemd voor het aanbrengen van een definitieve verlichting op een gedeelte van de Prov. weg nr. 17 (Euro- paweg) en op het viadukt over de Rijks weg 4a. De totale kosten hiervan bedra gen f 42.846. doch na aftrek van het Rijks- en Provinciale subsidie blijft er ten laste van de gemeente f 26.000. De tweede lening is bestemd voor de financiering van de verbetering van de Zuidbuurtseweg vanaf de R.K. Kerk tot aan de Geerbrug. Deze weg, die tevens waterkering is, moet noodzakelijk wor den opgehoogd, waardoor ook het ta lud moet worden verzwaard. Tenslotte werd nog besloten de post „onderhoud van gebouwen" te verhogen met f 700, welk bedrag nodig was om de riolering van de woning Miening 6 te herstellen, die na opgraving op ver schillende plaatsen afgebroken bleek te zijn. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jansje J., dr van W. P. van Vegten en M. van der Zwart. Maria B. P dr van A. J. van der Poel en D. Comman deur; Catharina H. M.. dr van Th. J. Borst en C. M. Straathof. Laurens H J., zn van L. H. J. Scheeren en B E. A. Va- sen. Ondertrouwd: G. J. Onderwater en M. Onderwater. Getrouwd: J. H. van der Putten en A. M. J. Vlasveld, R. J. H. de Vries en J. C. de Jong. L. van den Akker en A M. A. Gil lessen. een handige manier van die herrie te profiteren. Zij is niet al te goed in het onthouden van namen en als ze iemand voor moet stellen, wiens naam ze ver geten heeft, dan zjjn ze rustig: „Dit is mijnheer Bubbeldebubs". Er is toch nie mand die het verstaat. Ernstige cock- tailgangers vragen eventueel aan de be trokkene hoe hjj zijn naam precies spelt en dan blijkt hij bijv. tot hun verbazing Eastbrook of De Lagérie te heten Afspraken maken Hoe lang bent u al in Washington? Hoe bevalt het u hier? Gaat u van de zomer naar Europa? Vliegen of met de boot? Rijden de kinderen nog paard? Hoe gaat het met de baby? Hoe komt u zo bruin? (het zou inte ressant zijn als iemand eens zei „van het aardappelschrappen" of zo iets). Maar het kan me werkelijk niets sche- op: door naar die cocktailparties te gaan blijven de mensen je kennen. Dat is zowel voor diplomaten als voor jour nalisten van belang. Zelden wordt erop zulk een party iets belangrijks bepraat. Hoe zou het kunnen? Maar dikwijls maak je op zulk een bijeenkomst een afspraak met iemand, met wie je op zyn kantoor of tijdéns een lunch eens wat uitvoerig en rustig wilt praten. Helemaal zinloos zijn die „schemer- drankjes" dus niet. In de maanden mei en juni kan 'het in Washington zelfs wel gezellig worden om „de ronde te doen". Meestal is het dan warm en dat maakt het mogelijk om de „Scotch and soda", de Martini of de Tom Collins in de tuin te drinken. Hier drijft de sigarettenrook snel weg. het gepraat is geen gekakel meer en de vuurvliegjes kunnen deze bijeenkom sten in de tuin zelfs een wat romanti sche sfeer geven. Eind juni is het uit Au revoir, madame! Auf Wiedersehen! Do swidanie! Looking forward to see you in september! Maar niet eerder.... Rijnsburg Bloemencorso De verdere uitslagen van het Rijns- burgse Bloemencorso (zie elders in dit Blad) zijn: PRAALWAGENS KWEKERS Eerste prijs: Gezamenlijke kwekers van Katwijk en Valkenburg. Tweede prijs: Gezamenlijke kwekers van Rijnsburg. Derde prijs: Gezamenlijke kwekers Noordwijkerhout. PRAALWAGENS VERENIGINGEN Eerste prijs: Grossiers- en exporteurs- vereniging Rijnsburg. Tweede prijs: Personeelsvereniging Flora Rijnsburg. Derde prijs: Rijnsburgse en Leidse Damverenigingen. Praalwagens buurtverenigingen: Eerste prijs: Centrum te Rijnsburg. Tweede prijs: Kanaalstraat te Rijns- burg. Derde prijs: Smidstraat te Rijnsburg. Vierde prijs: Sandtlaan te Rijnsburg. Vijfde prijs: „Bestevaer" te Rijnsburg. Praalwagens bedrijven: Eerste prijs: Coöp. Boerenleenbank te Rijnsburg. Tweede prijs: N.V. Sigarettenimport Co. A. J. Blok te Scheveningen. Derde prijs: Fa. B. de Koning te Leiden. GEEN NEDERLANDSE SLACHTOFFERS IN OOSTENRIJK. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zijn bij de Nederlandse ambassade te Wenen géén berichten ontvangen, dat Nederlanders hun leven zouden hebben verloren bij de overstromingen in Oos tenrijk. Chayefski ontluistert idool ,,DE GODIN'' - het is niet alles goud, dat blinkt. „The Goddess" is inmiddels op het filmfestival te Brussel voor het eerst in vertoning gebracht. Sommige critici hebben bestreden, dat Chayefski met dit nieuwe gegeven meer zou hebben bereikt dan met zjjn vorige. Maar de Belgische pers was unaniem enthousiast. Boven dien kreeg de film de speciale Prijs van de Jury toegekend. Ongetwijfeld kan men dit filmische produkt met belang stelling tegemoet zien, temeer daar het onderwerp een bron kan vormen voor le vendige discussies. De elf jaar oude broer van Koning Hoessein van Jordanië. Prins Has san, vertoeft in Londen, waar hij onderwijs geniet. Hij wordt dag en nacht door detectives bewaakt om te voorkomen, dat hij het slacht offer wordt van intriges in verband met de spanning in het Midden- Oosten. Hier zien we hem met een van de lakeien, die ook voortdurend een wakend oogje in het zeil hou den. Sinds „Marty" en „De nacht der vrijgezellen" de bioscoopdoeken heb ben bereikt, kan Paddy Chayefski er van overtuigd zijn, dat al zijn nieu we pennevruchtten met de grootst mogelijke belangstelling door film mensen worden tegemoet gezien. Toch waren deze verhalen eigen lijk niet voor de film geschreven. Zij werden ontworpen voor de televisie. Het succes, dat zij beleefden, heeft de schrijver er echter toe gebracht een scenario te produceren, dat van BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Abraham, zn van J. Siera en F. Boom; Neeltje Adrlana. d rvan B. C. Bras en J. de Weerd. Maria Suzanna, dr van F. van der Kaay en H. Petiet, Tatjana Klaziena, dr van W. van Proostdij en D. Hildebrand. Chantal Jeanne Frangoise. dr van R. A. v. Buul en J. H. M. Vermeer. Marie Monique Clairé, dr van R. A. van Buul en J. H. M. Vermeer. Coby, dr van G. Geus en C. J. de Vries. Susanna Maria, dr van G. A. Mon- tanus en J. M. Schrijvers. Francina. dr van J. J. Roodakker en L. Mulder, Gerrit Peter zn van J. van Wingerden en G. de Bock, Jan Willem Frederlk. zn van D. van Duijn en P. J. Florisson, Anne Marie, dr van P. Meijer en S. J. M. van Vliet. Renske Marg- Jen en Wilhelmina, drs van J. A. Huijser en A. Visser. Francisca, dr van F. J. van der Spree en G. M. A. van der Geest. He lena Elisabeth Maria, dr van J. A. Nieu- wenhuizen en J. M. Jorna; Wilhelmina C„ dr v. L. J. Turk en A. M. Schoorl, Johannes Franciscus Xaverlus, zn van J Montanus en E. J. F. Kerstens, Dlna Petronella, dr v. N. van der Nat en J. C. van der Linden, Johannes, zn van J. Tegelaar en J. G. Berlemann, Karei, zn van B. van der Esch en F. von Henning, Johannes Boudewijn, zn van P. de Best en A van Duijvenboden, Benja Moniek. dr van F. H. van der Horst en J. van Loon. Franciscus Xaverius, zn van G. van Berge Henegouwen en A van Leeuwen. Robert Jacob, zn van J. Lim burg en M. Warnaar, Saskia, dr van J. Stouten en H. Sasburg. Peter, zn van H. Ouwerkerk en G. J. M. Bruné. ONDERTROUWD G. J. Lenting en J. A. Weers, J. Straat hof en N. Tupanwaél. W. F. G. L. Kerre- bijn en J. van Deventer. E. V. G. Ginepro en C. Kaizer. H. van Putten en J. C. de Vroome. C. S. Lagerberg en J P Hilgersom L. J. Sebel en J. M. Lenting. H. van Baak en L. Visser. J. P. Mink en D. Hartevelt, P. J. Kwestro en E. J. Julslng. D. Hoge- woning en W. E. Devilee, A. van Tongeren en N. van Alphen. W. Kooreman en J. de Bes, T. Mulder en J. M. van Rhijn, D van der Koogh en J. M. A. Vreeburg, L. H. Janssen en E. van der Kamp. A. C Labor- dus en M. van den Burgh. P. Springer en A. M. Heijmans, C. Sommellng en C. Boot, A Starre en A. Zandbergen, G P. J. Cor- ba en E. W. M. van der Lof. J. van der Steen en J. Klein, J van Helden en J. C. Vermeulen, J. F. Waij en L. M. J. v. Zand wijk, M. van der Burg en A. C. Vlaming. GETROUWD W. Jung en J. Veenstra. J. van der Zwart en J. M. W. F. van den Burg, N. P. Faas en J. E. L. Blommaert, J. G. van Egmond en E. C. A. van Sebille. P. J L. van der Klugt en G. P. Stuifzand, A. E. Habraken en C. C. van Gils, F. Velthuiizen en A. Lambooy, A. A. van Klaveren en P J Korpershoek. R. de Graaf en J. M Vietor. K P Searle en F J. de Bot. G H. Taling en S. S. M. Koppert. OVERLEDEN C. P. Noort. 80 Jaar. man. E de Vogel, 78 Jaar echtgenote van A. Leemans, R. Bonte. 95 Jaar, wed. van L. Raaphorst. het begin af bestemd was voor de bioscoop: „The Goddess". De fflm- liefhebbers hébben met dit verhaal weer een boeiende belevenis in het vooruitzicht. Deze „Godin" is in New York ver filmd onder de regie van de ervaren John Cromwell. In de titelrol een nieu welinge voor het witte doek: de knappe Kim Stanley, die op het Amerikaanse toneel en voor de televisie camera's echter haar sporen al heeft verdiend. Naast haar zien wij in dit Columbia-In- ternational-produkt Lloyd Bridges en Betty Lou Holland. In het nogal bizarre en ietwat wrange verhaal heeft Chayefski de Amerikaanse hang naar succes en de blinde aanbid ding van de roem aan de kaak willen stellen. Zijn geschiedenis over een meis je uit een kleine stad, dat een beroemde filmster wordt, belicht scherp de leegte van een bestaan, dat op uiterlijke glans is gebaseerd, de angstwekkende een zaamheid, waarin een bewierrookt mens kan komen te verkeren. Chayefski erkent, dat een van de re denen, waarom hij dit onderwerp koos, lag in het feit, dat de critici hem ver scheidene malen voor de voeten hadden geworpen, dat hij altijd weer schreef over „de kleine man". In dit nieuwe sce nario meent hij diepere problemen te hebben aangesneden en grotere waarden in het spel gebracht te hebben. Met het oog op de toekomst Een financieel risico, wel te verstaan (Van onze Amerikaans correspondent) Over een goed jaar zullen de eerste straalverkeersvliegtuigen opstijgen van het vliegveld Idlewild bij New York. Het Amerikaanse publiek begint zich voor het nieuwe type te interesseren en de tijdschriften bevatten herhaal delijk artikelen over het luchtverkeer van de toekomst. Men ontmoet wel mensen, die zeggen: „Ik geef de voorkeur aan ouderwetse vliegtuigen, die gaan me snel genoeg", maar erg talrijk is dat soort mensen toch niet. Veel Amerikanen hebben begrip voor techniek en zij zien wel in dat de grotere snelheid van het straalvliegtuig geen groter risico met zich behoeft te brengen, ja dat in ver scheidene opzichten het toestel van de toekomst veiliger zal zijn dan dat van heden. Het moet een voordeel zijn dat men doorgaans zal vliegen op een hoogte van ongeveer 6000 meter. ..Boven het weer vliegen" is een term. die in de reclame der vliegtuigmaatschappijen al veel ge bruikt is. maar pas het straalvliegtuig zal praktisch altijd zijn route nemen op een hoogte waar geen wolken meer zijn (een enkele hoge onweersbui kan men gemakkelijk omzeilen). Verder is het ook beslist een voordeel dat het straalvliegtuig geen propellers meer bezit. Ondanks alle zorg. die er aan de vervaardiging van propellers wordt besteed, zijn de „schroeven" de onderdelen gebleven, waar men noga. eens moeite mee heeft. De deskundigen zijn het er over eens dat voor de passagiers het vliegen met straaltoestellen alleen maar groter com fort en geen groter risico met zich zal brengen. Het grotere gevaar dat lo pende luchtvaartmaatschappijen, die thans tientallen nieuwe toestellen heb ben besteld. Er lopen op het ogenblik bii de Amerikaanse fabrieken orders voor ongeveer 400 civiele straalvliegtuigen. Bovendien wordt dit nieuwe type ook in Engeland en Frankrijk gefabriceerd. Het ziet er naar uit dat op de lange af stand het straalvliegtuig vrij abrupt het propeller-vliegtuig zal komen te vervan gen. De maatschappijen hebben tot dus ver nog vrij veel geld gemaakt van de overbodig geworden vliegtuigen, die zij op de vrije markt konden verkopen. Nu echter vrij plotseling een groot aantal toestellen overbodig zal raken, kon die markt wel eens niet meer zo aantrekke lijk worden. Althans niet voor de verko per. Maar dat is nog maar een zorg van de tweede rang. Het grote prooleem al thans voor betrekkelijk kleine maat schappijen zal zijn: hoe maakt men die extra grote en extra dure toestellen rendabel? In principe moet de exploita tie van straalvliegtuigen voordelig zijn. Men kan meer mensen vprvoeren en bovenal: men legt de afstand bijna eens zo snel af als voorheen. New York- „Cowboy" is geen echte cowboyfilm Het toas in 1871, dat een jong Amerikaans dichter in Chicago ver liefd iverd op eeti mooie en rijke Mexicaanse. Deze jonge liefde paste echter helemaal niet in het straatje van haar aristocratische vader, die haar dan ook spoorslags terugvoerde naar het strenge Mexico. Honderden mijlen van hete prairie en tvoest ge bergte waren zo gekomen tussen de dwepende maagd en de welluidende minnaar. Die ruige mijlen waren in die dagen het rjjk van enkele ondernemende vee koningen, die er grote kudden lieten grazen, opkweekten en marktwaarts dre ven. Als herders rond die kudden reden de „cowboys", die voorbestemd waren om op de bioscoopdoeken der latere wereld steeds weer op te duiken als merkwaar dige stoere, piefpafpoevende en als zich altijd met uiterste snelheid in galop ver plaatsende durfals met een overmaat aan vrjje tijd, waarin Z\j bijzonder lief tallige jongedames het hof konden ma ken. Achteraf gezien: gelukkig, was onze dichter een bijzonder romantisch aange legde doordrijver. Hij sloot zich aan bij die veedrijvers om aldus in Mexico te komen en zijn geliefde terug te zien. Waarschijnlijk is het Ierse bloed in hem doorslaggevend geweest. In ieder geval. Frank Harris - zo heette de man - zette door. Hij zou later bekend worden als schrijver van korte verhalen en als biograaf van Shakespeare, Oscar Wilde en andere litteraire grootheden. Maar te voren legde hij zijn ervaringen onder de cowboys vast in een roman „My remi niscences as a cowboy" (De ervaringen van een cowboy). Deze notities van een tijdgenoot zijn nu gebruikt voor een film, die poogt de cowboys te tonen, zoals zij werkelijk zijn geweest. De hoofdfiguur heet weer Frank Harris en wordt gespeeld door Jack Lemmon, bekend uit „Phffft", „Het vuur van de haat", „Soldaten en meis jes" en andere films. En mét Frank con stateren wij, welk een ruw en platvloers soort mensen die cowboys doorgaans zijn geweest, hoe weinig eergevoel of kame raadschap zij meestal opbrachten Maar tegelijk ook, welk een hard, doch schilderachtig leven zij leidden. Regiseur Deimer Daves (die onlangs nog de aandacht trok met „De trein van tien over drie") heeft Harris' dagen met de kleuren- en megascopecamera doen herleven. Naast Jack Lemmon speelt Glenn Ford een rol als veekoning Reece. En Anna Kashfi (de echtgenote van Marlon Brando!) geeft de Mexicaanse zeer aantrekkelijk gestalte. Alles bij el kaar, kan men rustig constateren, dat „Cowboy" echt geen echte cowboyfilm is De werkelijke cowboys waren nietaltijd met revolvers spelende helden. Amsterdam dus in niet meer dan 7 uur! Dat is echter alleen maar een voordeel voor de maatschappij, wanneer de vliegtuigen goed bezet zullen zijn en continu gebruikt zullen worden. Een maatschappij, die b.v. per week vier vluchten naar New York maakte, heeft op dit moment beslist niet vol doende passagiers om de aanschaf van straalvliegtuigen verantwoord te ach ten. Op dit moment doch men moet in dit geval vooral met de toekomst rekenen. Het aantal passagiers stijgt nog steeds en eigenlijk hebben alle maatschappijen, toen zij straalvlieg tuigen bestelden, erop gerekend, dat het publick meer en meer zou vliegen. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 1 augustus. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: appelen 2629. andijvie 710. augur ken 1220, doperwten 68. pronkbonen 50 56. snijbonen 4482. stambonen 26 56, stokbonen 54. tuinbonen 917. kroten 610. Idem gekookt 21. rode kool 610, spitskool 1112, opsteleln 1320, rabar ber 816, spinazie 725. tomaten A 23— 43, B 2346. uien 616. waspeen 1012. per 100 stuks: meloenen 2799, perziken 943, pruimen 150205, bloemkool A 12 42. B 1014. C 11. komkommers 820, B 8—18, sla A 3—6.20. B 13—18, per 100 bos: peterselie 150210. ALKMAAR, 1 augustus. Kaasmarkt. Aanvoer 21 stapels 33.000 kg. Commissie notering fabrieksedammer f 144. Handel goed. ROELOFARENDSVEEN. 1 augustus Bloemenveiling. Statice 710. Llatrls 8 23, Asters 1518. Ornlthogalum 1545, Gladiolen 10—27, Lathyrus 11—18, Dahlia 823. Zinnia 717. Troschrysanthen 30 39. Alstroemerla 2021 per bos. Chry santhen: Delightfull 1114. Mlllersdale 12 14, Am. Anjers 310. Lelies 1516 per stuk. RIJNSBURG. 1 augustus. Groente- velling: aardappelen 1014. waspeen A 10 —12. B 10—11. kroten 8—9. uien 11—13, herenbonen 3545, doperwten 7075 per kilo, selderie 35. peterselie 35. bospeen 2027. radfjs 1012 per b06, bloemkool A 2845. B 22—25, C 10—11 per stuk. sla 36 per krop. KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 augustus. Groenteveiling: bloemkool 1 (per 100 st.) 37.0042.00, Idem 2 (per 100 st.). 21.00—27 00, Idem 3 (per 100 st.) 10.00— 14 00, snijbonen 51.0077.00, peterselie (p. 100 bos) 2.804.10, sperciebonen 38 00 49 00, waspeen A export (per kist) 2.00 2 20, Idem B export (per kist) 1.602.30, Idem binnenland (per kist) 2.002.40, komkommers (per 100 st.) 15.0026.00, sla 1 (per 100 st.). 5.509.30, Idem 2 (per 100 st.) 3.004.40, bospeen (per 100 bos) 18.00 28.00, uien 4.004.10, kervel (per 100 bos) 4.105.50. tomaten 21.0037.00, dop erwten 72.0075.00, selderie (per 100 bos) 4.704.90. kroten (per kist) 1.201.90, ra barber 18 0020.00, prei (per 100 bos) 7.007.10, andijvie 7.708 30, aardappelen (per kist) eerstelingen 3.203.70, drielin gen 1.602.30. Aanvoeren hoofdprodukten; bloemkool 45 000 st.; waspeen 55.000 kg., waarvan 4000 kg. voor export werd afgenomen; bos peen 5500 bos. TER AAR. 1 augustus Groenteveiling: snijbonen 35—43, Idem B 26—34. ld. stek 25. stokprlnsessenbonen 5770. stamprln- sessenbonen 2641. wagenaars 22. witte pronkers 2736. tulpbonen 13. tomaten A 4055, Idem B 4755. Idem C 2438. ld. CC 20, Idem afw. 2736. Idem bonken 32 spinazie 2224, aardappelen 5—7, andijvie 78. waspeen 711, uien 814. kroten 6. rabarber 79. postelein 5 alles per kg, sla 36. bloemkool A 2739. Idem B 17 26. idem C 1014. komkommers 3—13. al les per stuk. bosuien 410. bospeen 10 14. selderie 23, peterselie 3. alles per bos kruisbessen 34. zwarte bessen 1.94, Peren: suikerperen 24. kruldenlersperen 34. ap pelen: Yellow Transparant 40 alles per kg. meloenen 301.08 per stuk Augurken: ffjn 87. fijnbasterd 56. basterd 47, grof A 28. grof 1 21. CD 24—25, Idem 2 11, Idem afw. 4. E 36, Ml.es per kg. o Hazerswoude Herv. Gem 9.30 uur ds. Molenaar te Scheveningen. 6.30 uur ds. Stehouwer te Alphen aan den Rijn; Geref. Kerk; 9.30 en 6.30 uur ds. N. W. van den Hout. ROELOFARENDSVEEN, 1 augustus Groenteveilingaugurken B 55 00. C 45,00. DA 28.00, D 20.0021 00, E 6 007.00. CD 23.00, tomaten A 27.0044 00. B 36.00 46 00, C 20 0032.00, afw. 20 00—24 00. kropsla 3.008 00. komkommers 8.00-16 00 breekpeen 10.00. bloemkool 10.0034 00 aardappelen 5 00—7.00, blauwschokkers 42 0054.00. stokprlnsessenbonen 48 00. dubb. stambonen 30.0043.00. snijbonen 31.00—48.00 per 100 kg.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 11