Laatste nieuws Chef bureau kasbeheer P. Fuchs 40 jaar in gemeentedienst Loop der bevolking te Leiden DINSDAG 29 JULI 1958 i Hartelijke huldiging j De heer P. Fuchs chef de bureau van de gemeentelijke dienst voor kas beheer en kredietwezen, werd in de vertrekken van zjjn dienst ten stad- huize gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum in dienst van de gemeente. De heer en mevr. Fuchs en familie werden binnengeleid door de ontvangst commissie onder leiding van de heer P. van Dijk als oudste medewerker, waar bij mej. Koning aan de echtgenote van de jubilaris bloemen aanbood. De directeur van de gemeentelijke dienst voor kasbeheer en kredietwezen de heer Verstegen onderkende in de heer Fuchs verdiensten in tweeërlei op zicht, namelijk als ambtenaar en als vader en mens. De overeenkomst van ambtenaar en vader Fuchs noemde hij het verantwoordelijkheidsbesef. Dit ver antwoordelijkheidsbesef heeft hem ge bracht op de plaats waar hij thans jubileert doordat het zijn gehele leven heeft gesierd. Als referendaris stemt het tot dank op een ambtelijke loopbaan als deze te kunnen terugzien, als vader heeft hij daarbij steeds groot begrip ge toond voor de persoonlijke omstandig heden van de mensen om zich heen. Hij was een lichtend voorbeeld voor hen, daarbij tevens steunend op het principe dat ieder zijn eigen boontjes moet dop pen om een kerel te kunnen worden. Namens het gemeentebestuur bood de heer Verstegen de jubilaris een enve loppe met inhoud aan. Namens de collega's sprak de heer K. Sont. Het was hem een groot genoegen om enkele woorden tot de jubilaris te richten. De samenwerking met de col lega's is buitengewoon goed. In grote mate is dit te danken aan de chef de bureau, de heer Fuchs. In de 40-jarige loopbaan heeft hij een schat van erva ringen opgedaan waarvan de ambtena ren dagelijks profiteren. Ook tot mevr. Fuchs werd het woord gericht. Namens directie en collega's werd aan de heer P. Fuchs een vulpen-set aangeboden, terwijl aan mevrouw Fuchs door mej. N. v. Haarlem een fruitmand werd overhandigd. Namens de personeelsvereniging sprak de heer J. C. F. Koers. Hij memoreerde dat er twee soorten ambtenaren zijn n.l. vervelende en gezellige ambtenaren. De heer Fuchs is een gezellige ambtenaar, die de antwoorden weet te versieren. Hij sprak de hoop uit dat nog velen van zijn prettige vriendschap mogen profi teren. Namens de personeelsvereniging werd een enveloppe met inhoud aange boden. Tot slot sprak de heer Fuchs. In zijn dankwoord liet hij uitkomen, dat hij geen jubileumman is. Hij heeft getracht zo goed mogelijk ambtenaar te zijn. Zijn vrouw is hem daarbij ten volle tot steun geweest. Hij bracht dank aan de col- Leids echtpaar viert gouden huwelijksfeest Zondag 17 augustus a.s. zal het pre cies een halve eeuw geleden zijn, dat de heer J. Verkerk en mej. J. A. van Ree- ren elkander trouw beloofden voor de ambtenaar van de burgerlijke stand in Leiden. De bruidsdagen gaan morgen reeds in. Het gouden echtpaar woont momenteel aan de Oude Varkensmarkt no. 5 A. Bruid en bruidegom zijn beiden in Utrecht geboren en hebben elkander daar ook leren kennen. De heer Verkerk, die thans 75 jaar oud is, heeft een werk zaam leven gehad. Kwam hij in 1906 te Leiden in dienst van een universiteits boekhandel, twee jaar later stond hij in een Rotterdamse boekhandel. In 1910 verhuisde het echtpaar Verkerk van Rot terdam weer naar de Sleutelstad, waar de bruidegom een administratieve werk kring vond. In 1916 evenwel kwam de heer Verkerk als algemeen controleur en nietaalmeester in een groot juweliersbe- drijf terecht, waar hij tot 1930 bleef. Het echtpaar woonde van 1918 tot 1928 in Voorschoten. Het vond in 1932 in de so ciale arbeid zijn geluk. De heer Verkerk kreeg een functie bij de Stichting Je- ruel en zijn echtgenote werd directrice van het oude kindertehuis. Tot eind 1944 heeft men dit menslievend werk kunnen volhouden. Na afloop van de tweede we reldoorlog bleef de bruidegom in de re classering. Hij doet dit werk ook nu nog met veel plezier. Verder doet het echt paar Verkerk veel in het belang van de Evangelische Christen Gemeenschap. Het heeft 17 jaar lang aan de Middel stegracht gewoond, boven het zaaltje waar de samenkomsten van deze ge meenschap regelmatig gehouden werden. Zeven jaar geleden verhuisden bruid en bruidegom naar de huidige woning aan de Oude Varkensmarkt. Is de heer Ver kerk nog bijzonder vitaal ook zijn vrouw geniet een uitstekende gezondheid. Zij doet geheel zelfstandig het huishouden. In zijn vrije tijd luistert de heer Ver kerk graag naar klassieke muziek, ter wijl hij ook veel plezier beleeft aan ^en partijtje schaak. De 72-Jarige mevrouw Verkerk breit veel voor de zending en speelt tijdens de evangeliesatiebijeen- komsten op het orgel. Uit het huwelijk zijn acht kinderen geboren, waarvan er nog zes in leven zijn. Het aantal klein kinderen bedraagt negentien. Zaterdag 16 augustus 's middags van 3 tot 4.30 uur is er gelegenheid om het gouden echtpaar Verkerk in het Geref. Jeugd huis aan de Breestraat geluk te wensen. lega's voor de vriendschap welke hij ontvangt, ook aan de ambtenaren, die niet tot de afdeling behoren, waarmede hy dagelijks in contact komt. Ook werd dank gebracht aan de directeur de heer F. Verstegen voor de belangen der amb tenaren waarvoor deze steeds op de bres staat. De heer Fuchs hoopte dat de Ja ren, dat hij nog in gemeentedienst doorbrengt dezelfde vriendschap zal mo gen ontmoeten. Na dit officiële gedeelte volgde nog een gezellig samenzijn. Osborn-campagne nu ook in Leiden Dezer dagen is onder voorzitterschap van de heer J. F. G. Sierat in de Sleu telstad een „Osborn-comité" opgericht, waarvan de comitéleden tot verschillen de kerkelijke groeperingen behoren. Het ligt in de bedoeling van het comité in nauwe samenwerking met het centrale Nederlandse Comité de evangelisatie campagne van de Amerikaanse predi kant T. L. Osborn voor te bereiden. Bo vendien zal men na afloop van deze campagne de nazorg op zich nemen, om hen die voor Christus zijn gewonnen te helpen hun weg te vinden in het geheel van Christus gemeente. In deze campagne wordt vooral de nadruk gelegd op de genezing van ziek ten door gebed, hoewel geen speciale genezingsdiensten worden belegd. De ge nezing is, naar de mening van ds. Os born. een gevolg van de Evangeliever kondiging. Het Leidse comité belegt vrijdagavond a.s. in het Volkshuis een filmavond, waar de film „Java-oogst" vertoond zal worden. Deze film geeft een beeld van de campagne van ds. Osborn op Java. In Den Haag worden van 22 tot 31 augustus op het Malieveld evangelisatie samenkomsten gehouden o.l.v. ds. Os born. Oud-praeses L.S.C. verongelukt De Rotterdamse advocaat (niet Am sterdamse zoals wij gisteren meldden) mr. J. L. Wansink, die zoals gemeld in Zwitserland om het leven is gekomen bij een val van 150 meter, was in 1954 prae- ses van het Leidsche Studenten Corps als zodanig tevens praeses van de Ne derlandse Studenten Raad. Hij was een zeer ervaren bergbeklimmer en lid van de Kon. Ned. Alpen Vereniging. Hij was ongehuwd en vestigde zich vo rig jaar als advocaat. WARMOND Mej. M. Haverkort nam afscheid Zaterdag heeft mej. M. Haverkort, na een diensttijd van 40 jaren, afscheid ge nomen als onderwijzeres aan de R.-K. Parochiële School alhier. Alleen al dat zij 40 Jaar aan dezelfde school verbonden is geweest is een feit, waarbij men wel even stil moet staan. Eenvoudig en be scheiden als zij is, wenste zij aan dit afscheid geen ruchtbaarheid te geven, maar zij, die wisten wat zij voor de be vordering van het onderwijs in deze ge meente heeft gedaan, hebben de gelegen heid met beide handen aangegrepen om haar op spontane en hartelijke wijze hiervoor te danken. Des morgens werd onder belangstelling van vele parochianen door de pastoor der parochie een H. Mis opgedragen, waarbij door het personeel der school de wisselende gezangen en door de kinderen de vaste gezangen wer den gezongen. In hotel „De Zon", waar de huldiging plaats vond, nam eerst pastoor J. Gus- senhoven het woord. Hij wees erop, dat niet een alledaags jubileum werd gevierd, want 40 jaar aan dezelfde school mag gerust een unicum worden genoemd. Wij zijn U dankbaar voor alles wat gij in deze gemeente voor het onderwijs hebt gedaan. De wijze waarop gij Uw taak hebt vervuld, getuigt van een ware plichtsbetrachting en een grote liefde voor uw lang niet gemakkelijke taak. Gij kunt echter met voldoening hierop te rugzien. Velen, ja zeer velen, hebt gij opgeleid tot degelijke en arbeidzame mensen in de samenelving. Het hoofd der school, de heer Buters, wees op de prettige samenwerking, die er steeds heeft bestaan met mej. Haverkort en hij gaf enkele voorbeelden, die duidelijk haar plichtsbetrachting demonstreerden. Namens het personeel bood hij de jubi- laresse een gouden ring met een prach tige steen aan. Namens de schoolkin deren bood Maartje Wassenaar de on derwijzeres een fauteuil aan. Mej. Haverkort toonde zich zeer ge troffen met deze spontane en hartelijke huldiging. Het valt voor mij, aldus de jubilaresse, niet mee mijn taak te moe ten neerleggen, want het werk dat ik in de afgelopen 40 jaar heb gedaan, heeft mij grote voldoening geschonken en ik zal hieraan steeds met grote dank baarheid terugdenken. Vele autoriteiten hebben van deze ge legenheid gebruik gemaakt mej. Haver kort ten afscheid de hand te drukken. Des avonds werd haar door de R.-K. Harmonie „St.-Matthias" een serenade gebracht, waarbij de heer P. de Vetten nogmaals de dank der ingezetenen over bracht voor haar heilzaam werk. Geslaagd Voor de huisakte Duits slaagde onze plaatsgenote mevr. W. F. ae Roer-Rosenwald. GEVESTIGD BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Arthur Chrlstiaan, zn van J. H. A .van den Heuvel en W. M. van Laer; Johannes Elisabeth, dr van P. van der Pompe en J. C. Rodenburg, Ronald Abra ham. zn van J. W. I. Delfos en A. H. Boe- lee.Louls Arend Jan, zn van H. C. Saveur en A. van Eeden, GIJsbertus Wilhelmus, gn van W. T. A. A. Bergers en W P. VerblJ, Robin Arthur, zn van B. van der Horst en P. M. J. Jansen, Cornells Willem Gabriël, zn van C. W. Hogewonlng en H. Meijer, Paullen Marijke, dr van P. F. Bongers en M. Mingelen, Johanna Maria, dr van P. J. Fllppo en A. M. van den Berg, Adrlana, dr van J. Spierenburg en M. van der Marei, Jolanda Maria, dr van C. G. Laman en J. van der Linden, Erik Anton, zn van A. C. Koreman en A. A. Teeuwen, Beatrix Ger trude. dr van H. G. Bauer en S. J. Jelle- ma, Yvonne Maria, dr van A. H. Labordus en M. RIJsbergen, Rob, zn van J. van Dljke en M. van Wezel, Brigitte Catharlna An na, dr van H. Vlasveld en A. C. Ravesloot. GETROUWD H. P. Vossen en P. T. M. wydeveld, J. J. Langeveld en H. F. A. Llnders, G. L. M. Koek en J. G. P. H. de Brufjn. OVERLEDEN C. J. Slobbe. 60 Jaar. man, H. P. F. Becker. 20 Jaar. man, J. H. J. van Aken van der Laan, 47 Jaar, man, T. Struik, 84 Jaar, man. A, Korbee, 68 Jaar. vrouw, J. van der Wereld, 3* Jaar, vrouw. in week van 17 t.m. 23 juli 1958 K. D. Vader en fam, scheikundige, Vree wijkstraat 13; L. Robbers geb. Verboog en fam, Morsweg 132a, F. W. Keijser en fam. kantoorbediende. Jacob Catslaan 77; J. Rijkeboer en fam, hydro opnemer, van Vollenhovenplein 54; G. A. J. M. Servaas en fam, ass. accountant. Zeemanlaan 14; M. G. E. Nleuwenhuls geb. von Mengersen (Frelin) en fam. Jan van Goijenkade 44; M. C. H. J. van de Ven en fam. leraar ly ceum, Oppenhelmstr. 43; D. M. M. Drost, verpleegster, RIJnsburgerweg 10; J. M. Oo- tes, leraar MO, Roodborststraat 49; W. v. Egmond, landarbeider. Trompstraat 66; J. A. TielkemeJJer, tandtechnlcus. Witte Sin gel 90; G. W. E. Brokaar geb. van der Neut, P. de la Courtstraat 49; M. G. Raar hellgymn. en masseuse. Kam. Onneslaan 51; J. M. Schaegen, dienstbode. RIJnsbur gerweg 10. E. F. Burleson, 11. verpleegster, Witte Singel 27, B. C. E. van der Garden, secrtaresse, Nieuwe Rijn 26. G. M. H. Stol- te, 11. stuurman, Groenhovenstraat 8, F. Feenstra, Nieuwsteeg 31, H. H. Perquln, Stille Mare 2; L. Hulding, 11. stuurman, Thorbeckestraat 62, D. J. Boerema, techn. ambtenaar, Zoeterwoudseslngel 95, L. van Dijke, zendeling, de M. van Streefkerkstr. 34, R. J. A. F. Tirlon, 11. horlogemaker, Zoeterwoudseslngel 81, L. de Voogd, kap ster, Meerburgkade 10, E. J. M. Verkuijl. kinderverzorgster, van Oldenbarneveltstr. 37a, J. W. BIJvanck, Rapenburg 12, H. F. A. Llnders, Langestraat 5, W. G. Bosch, verpleeghulp, Boerhaavelaan 2, J. M. Eek- hardt. marinier, Boshuizerkade 47. E. Musterd, kantoorbediende. Johan de Witt- straat 2. J. Melchert, militair. Morsstraat 62/64, G. van Nleuwenhuijzen, militair. Vollersgracht 26, J. H. Mulder, leraar ha venvakschool, Cobetstraat 55, J. J. L. de Wilde, apothekersass., van Oldenbarnev.- straat 46, D. Verheij van Wijk, Burggra- venlaan 11, C. J. Hoogendyk, Rijn- en Schlekade 7, L. J. Dooren, arts. van Vol lenhovenplein 64, J. H. M. Donders, mili tair, Raamsteeg 35, O. A. Creemers, mili tair, Anna van Burenhof 51. E. van Sons- beek, Hoflaan 10. H. J. van Oordt, Stille Rijn 12, P. Drijdljk, de Laat de Kanter straat 12. VERTROKKEN S. A. Peelen en fam, van Muldersstr. 65 naar Voorschoten, Leidseweg 390, A. de Vos en fam, van Apothekersdijk 15, naar Gorssel, Schoolstraat 21, L. J. van Hoorn en fam. van Oude Singel 160a. naar Har derwijk, Sav. Lohmanlaan 28. P. Neute boom en fam, van A. van Burenhof 51, n. Wassenaar, van Dam van Isseltstr. 8 M. J. Coenen en fam, van Bllderdljkstraat 1. naar 's-Gravenhage, Frankenstraat 3, G. Kamerman en fam, van Gortestraat 47, n. Rotterdam, Essenburgstr. 114b, T. Hoek stra en fam. van Leemansstraat 41. naar Dalfsen, Pleyendal 8. G. J. Jonk en fam, van Stieltjesstraat 39, naar Voorschoten. Prof. Zernlklaan 7, W. P. J. de Graaf en fam, van Zoeterwoudse singel 55, naar 's-Gravenhage. Corn. Houtmanstraat 80, P. van Egmond en fam. van Nieuwe Rijn 88, naar Voorschoten. Kniplaan 5, T. A de Groot en fam, van Haarlemmerstr. 145a, naar Geffen, Vinkelsestr. C 139b, J. E. Holl en fam, van Dijkstraat 27, naar Den Helder. Crocusstr 46, H. M. J. Schouten geb. Janssen, van Hoflaan 235, naar Leld- schendam, St. Eonlfaciusstr. 13. S de Boer. van Pasteurstraat 50. naar Voor schoten. Haagweg 6. W. A. Lenting van Amallastraat 34, naar 's-Gravenhage, Jul. van Stolberglaan 224, W. C. Bitter, van L. Rijndijk 17d, naar Lisse, Heereweg 95, L. Bitter geb. van de Wijngaerd. van Lage Rijndijk 17d, naar Lisse, Heereweg 95, R. Pomper geb. de Boer, van Oude Singel 14. naar Hengelo Gld, Raadhuisstraat 15a, E. M Droogh, van RIJnsburgerweg 10. naar Oegstgeest, Dorpsstraat 13, A. C. J. Len ting geb. van der Steen, van Kapteynstr. 44, naar 's-Gravenhage, Jul. van Stolberg- laan 224, H. Wlesenhaan, van Kaptevnstr. 1, naar Rotterdam, Hontenissestr. 29, H. E. Mars geb. Clijdesdale, van Kolfmaker- steeg 8, naar Amsterdam, J. Verhulststr. 9411, P. de Romljn, van Musschenbroekstr. 10 naar Duitsland. A. F. J. Huijzendveld. van Mezenstraat 5, naar Delft, de Vlouw 1. K. Kok. van Fagelstraat 5. naar Zeist, Amersfoortseweg 41c, H. J. Baijens geb. Plkaar, van Joubertstr. 33a, naar Delft, Pootstraat 7, F. M. Kellenbach, van Drie Octoberstr 15a, naar 's-Gravenhage, van Heutszstraat 25, C. Deltmers geb. Koop man, van v. d. Brandelerkade 3. n. Wor- merveer, Transvaalstr. 25, J. A. Straat hof geb. van den Berg, van v. L. Stlrum- straat 1, naar De Bilt U.. Gezichtslaan 162 A. Ferwerda. van Oude Singel 26, naar Haarlem, v. Dordtstr. 58, F. J. S. W. Kör- ner, van Brederostr. 32. naar Amersfoort, D. Fockemalaan 24, J. F. H. Loos, van M. Treublaan 67, naar Gllze en Rijen, Rijks weg 121, E. André de la Porte geb. Hld- ding, van Roodenburgerstr. 22, n. Heem stede, Spaarnzlchtlaan 4, T. C. Knudsen, van de Mey van Streefkerkstr. 34. naar SPEELTUIN GAAT OPEN. Woensdag 30 juli a.s. zal om drie urn- met enige plechtigheid de speeltuin van de vereniging „Speelvreugd" aan de Julianastraat in gebruik worden geno men. Deze speeltuin is in samenwerking met de gemeente tot stand gekomen. Het bevat een gazon van ruim 1800 m2 waarin een zandbak van 400 m2. terwyl op het gazon de nodige speelwerktuigen als draaiwip, schommelwippen, schommel en klimhuis zijn aangebracht. Verder is er nog een speelstraat van 70 meter lengte voor rolschaatsen. Verwacht mag worden, dat de kinderen van de leden van deze speeltuin een druk gebruik zul len maken, aangezien thans is voorzien in een reeds jarenlang bestaande be hoefte. VOORSCHOTEN Slechts één ponny De gisteren gehouden paardenmarkt heeft bewezen niet erg in trek te zyn. Vorige jaren was de aanvoer reeds ge ring, doch gisteren was er slechts één dier, en dat was nog een pony. Het was nog nimmer voorgekomen dat er zo ge ringe aanvoer was. De kortebaandraverij, die zaterdag werd gehouden ter gelegenheid van de paardenmarkt, was een heel wat groter succes! Wijziging agentschap Onze abonnees te Voorschoten zullen bemerkt hebben dat ons Blad in een ge deelte van Voorschoten later wordt be zorgd dan voorheen. Dit is slechts van tijdelijke aard. Wij werden genoodzaakt het agent schap onder ander beheer te stellen, waarbij de bezorging gedeeltelijk op nieuw moet worden opgebouwd. Onze nieuwe agent is de heer M. Ruytenbeek, Papelaan 182 (telefoon 01717-3576). Hij houdt zich gaarne aanbevolen voor mededelingen met betrekking tot de bezorging. WASSENAAR Spannende wielerwedstrijd FEEST IN HET KERKEHOUT De feesten in het Kerkehout namen gisteravond een aanvang met de wieier- wedtrijd van „De Spartaan", welke Haagse vereniging ook Wassenaarders onder haar leden telt. Onder de circa 25 deelnemers die aan de start kwamen bevond zich ook de renner A. van Eg mond, aangewezen om Nederland te vertegenwoordigen bij de wereldkam pioenschappen amateurs. Hij nam na een tiental ronden het waren er in totaal 60 of circa 40 km. de leiding, had op de helft van de wedstrijd een minuut voorsprong, welke hij gestadig vergrootte tot een gehele ronde. Er wa ren zes prijzen, waarvan de tweede werd behaald door J. Jansen, de derde door G. van Rhijn, Wassenaar, voorts 4. J. d. Putten; 5. C. Hameling en 6. L. Althuizen. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de buurtvereniging, de heer B. Geerlings. met dank voor de medewerking, waarop de heer H. Am- merlaan, voorzitter van „De Spartaan", de hoop uitsprak, dat de thans onder linge wedstrijden zullen uitgroeien tot nationale. Natuurlijk was de belangstelling groot, wat voor de mensen van de zweef- en draaimolens en van de gebakkraam, aanleiding was om ijverig aan het draaien en bakken te gaan. AANRIJDING Op de hoek Groot Hoef ijzerlaan - Hogeweg reed de 18-jarige J. H. Over- mann uit Olfen (D.) met grote snelheid Groningen, Schoolstraat 31c, J. J. Graaf geb. Cox, van Utrechtse Veer 28. n. Heesch, Rijksweg 42. P. G. Arts, van A. v. Burenhof 17, naar Eindhoven. Hogen- kampweg 106, A. L. Folkerts, van Oude Singel 14, naar Hardenberg, Gramsberger- weg 46, P. H. M. Beck, van Warmonder- weg 9, naar Rotterdam, Gordelweg 55c, L. H. G. van Wierlngen, van Marienpoelstr. 27, naar 's-Gravenhage, le van den Bosch straat 226, W. D. Relnlnk. van Kort Gal gewater 14a, naar Oegstgeest. de Kempe- naerstraat 89a, C. T. P. Arts geb. Turk. v. Lopsenstr. 16, naar Eindhoven, Hogen- kampweg 106, A. M. Booy geb. van der Ploeg, van Vondellaan 5, naar Voorburg. Kon. Wllhelmlnalaan 518, H. J. Vlsscher van Coornhertstr. 6a naar Rotterdam. Mathenesserweg 124a, B. J. G. M. van Ber- kel, van Coornhertstraat 7 naar Amster dam, Leldsekade 811, L. Braaksma, van W. Singel 80, naar Leeuwarden. Woudstr. 24, H. F. Heerkens Thyssen, van H. de Groot straat 3, naar Bloemendaal, Heuvelweg 11. S. Paul, van Verdamstr. 60, naar Leider dorp, Maurltsslngel 19. J. D. F Tobé, van H, Geesthofje 7, naar Berkel en Rodenrijs, Noordeindseweg 100, H. L. H. van der Kraats, van Fr. van Mierlsstr. 9. naar Har- derwyk, Leuvenumseweg 91, W. van Po- lanen. van Amallastr. 36, naar Canada. A. J. Slewe, van Lage Rijndijk 6b, naar Al phen aan den Rijn, Oranjestraat 67, A. Zwaan geb. Arnoldus, van Herengracht 98. naar Warmond, Irenestraat 12, M. A. M. Burger geb. Wolffenbuttel, van Rynsbur- gerweg 10, naar Oegstgeest, van Assen- delftstraat 38, G. C. M. Reijers, van Vree- wykstraat 16a, naar Leldscnendam, Voor- burgseweg 22, P. D. J. F. Fluyt, van Zee manlaan 27, naar Canada. Dit is een tekening van de Hand- ley Page 111 Treble One, een nieuwe transport-reus voor de En gelse luchtmacht. Het straalvlieg- en de afmetingen van het toestel zal het slechts een korte landings- en startbaan nodig hebben. Men hoopt het toestel in 1962 in serie- tuig zal met een snelheid pan on- meter, Ondank* da boga anethaidi peoduktie te hebben. geveer duizend kilomeic. ^cc uur 200 manschappen kunnen vervoe ren of 27 ton materiaal over een I c afstand van circa zesduizend kilo- 1 Uitspraak nyloninvoer uit Italië De president van het Haagse Ge rechtshof, mr. R. Prins, heeft vanmor gen uitspraak gedaan in een geding over de import van goedkope Italiaanse ny lon-dameskousen. Het ministerie van Economische Za ken heeft een onderzoek aanhangig ge maakt tegen een Nederlandse importfir ma, die met dumpingprijzen zou hebben gewerkt. Deze firma had de verlenging van een invoervergunning geëist. De president van de rechtbank heeft de secundaire eis van de firma vanoch tend ingewilligd, namelijk, dat de rege ring binnen korte tijd zal meedelen, of op de partij kousen, die niet inklaarbaar te Venlo ligt opgeslagen, wel of geen im portvergunning zal worden verleend. Deze termyn is door de president ge steld op 14 dagen. Hy zei ook, dat de regering gerechtigd is een onderzoek in te stellen naar even tuele dumping. De gedaagde, de Staat, werd tot vol doening van de kosten van het geding veroordeeld. Nieuw Guinea's verdediging Vreemde geruchten De correspondent in Nederland van „Antara" maakte melding van hardnek kige geruchten volgens welke Nederland bezig is, Indonesische opstandelingen aan te werven voor dienstneming bij de strijdkrachten in Ned. Nieuw-Guinea. Volgens deze correspondent zouden deze opstandelingen in Nederland wo nende aanhangers zyn van de Republiek der Zuid Molukken. Ook zouden Nederlandse burgerlyke ambtenaren en werkkrachten voor het Ned. Roode Kruis worden ingeschreven voor een werkkring in Ned. Nieuw-Gui nea. Volgens berichten in de Nederland se pers zou de regering het vormen van een Papoea-bataljon uit de autochtone bevolking van Ned. Nieuw-Guinea over wegen. Tenslotte zouden, aldus bedoelde correspondent, eenheden van het Neder landse leger en het vliegkampschip Ka- rel Doorman naar Ned. Nieuw-Guinea worden gedirigeerd. DULLES TERUG TE WASHINGTON De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dulles, heeft vandaag by zyn terugkeer te Washington gezegd, cat door een nauwer samengaan van de Ver. Staten met het Pact van Bagdad het vertrouwen en het moreel van Pa kistan, Perzië en Turkye zullen worden vergroot. HET BAGDAD-PACT Ambtenaren van de landen van het Pact van Bagdad, met uitzondering van Irak, hebben zich hedenochtend te Lon den uitgesproken voor Ankara als de nieuwe zetel van het pact. De ambtenaren zullen een voorstel in deze geest op de middagvergadering van de ministerraad van het pact indienen. Zolang nog geen datum is vastgesteld, waarop de zetel van Bagdad naar An kara zal worden verplaatst, zal het se cretariaat van het pact tydehjk in het Lancaster House te Londen gevestigd worden. Berucht Leids inbreker aangehouden (Van onze Haagse redactie) Hedenochtend is de Haagse politie er in geslaagd een 36-jarige uit Leiden af komstige beruchte inbreker te arreste ren, die op 7 juni JJ. uit het Huis van Bewaring te Utrecht wist te ontsnappen. Hy stond vanmorgen voor een etalage van een winkel op de hoek van de Lange Beestenmarkt en de Zuidwal te Den Haag, toen een drietal in een jeep voorbykomende politiemannen hem herkenden. Onmiddeliyk werd de jeep tot stilstand gebracht en de politieman nen sommeerden hem mee te gaan naar het bureau. Hy trachtte het op een lopen te zetten, en verzette zich hevig tegen de politiemannen. Dankzy de me dewerking van het publiek wisten zy hem tenslotte te overmeesteren en met de hulp van ter assistentie geroepen agenten kon de man in de Jeep naar het politiebureau worden vervoerd. De man heeft nog zeven jaar gevangenis straf te goed wegens vroegere vonnissen. op een bromfiets tegen een per sonenauto, bestuurd door zijn landge note, een 18-jarige dame uit Bocholt. De heer Overmann liep een hoofdwond op en werd naar het Gemeentezieken huis te Den Haag vervoerd. Auto en bromfiets werden beschadigd. NIEUWE UITGAVEN By de N.V. Uitgeversmaatschappij .Kos mos te Amsterdam zyn verschenen de reisgidsen „Salzburg en Salzkammergut door M. Blom en „Karlnthie" door W. van Heusden. Belde boekjes zijn uitgegeven ln samenwerking met de Nederlandse Rels- verenlglng en geïllustreerd met fraaie fo to's. BEURSOVERZICHT Lusteloos en leger Amsterdam, 29 juli Het wel of niet doorgaan van de top conferentie werd vandaag in de koersen van de aandelen op het Damrak gemani festeerd. De boodschap van premier Kroesjtsjef aan Engeland en Amerika is van dien aard, dat de kans tot het be leggen van een topconferentie in Ameri ka wel heel gering wordt geacht, aldus dc beurs. Hierby kwam nog het bericht over een gepleegde aanslag op de pre mier van de Libanon waardoor de alge hele politieke toestand in de wereld door de beursbezoekers ongunstig werd beoor deeld. Ook de berichten uit het bedrijfs leven waren geen stimulans om tot aan kopen van aandelen over te gaan. Een en ander was oorzaak, dat de markt over vrywel de gehele linie aan de lage kant was. De handel was minimaal. In markten als vandaag zeggen koersverliezen of koerswinsten van 1 tot 3 punten heel weinig en geven vaak een scheef beeld van de werkeiyke marktverhoudingen. Aandelen Kon. Olie werden rond f 165.60 verhandeld tegen gisteren f. 167.60. De notering lag circa f. 2 onder pariteit New York. Unilevers waren circa 4 punten lager evenals aandelen Philips. AKU's verlo ren byna drie punten. KLM werd een paar dubbeltjes lager geadviseerd. Van de scheepvaarten werden aande len KPM het kind van de rekening en waren op 123 circa 3 punten beneden de vcrige dag. De overige waarden in deze sector wa ren allen iets lager. Bepaald flauw in de markt lagen cer tificaten Deli. Het fonds daalde van f. 108.50 tot f. 106.50 tengevolge van middenkoersaanbod waartegenover byna geen vraag aanwezig was. De slotkoers van de vorige dag bedroeg f. 110.70, ter wyl de slotnotering van vrijdag jJ. nog f. 113.70 bedroeg. Tegen het sluiten van de markt we^d wer f. 108 voor de certificaten betaald. Senembah en Amsterdam Rubbers als mede HVA's 1 tot 2 punten lager. Staatsfondsen vast voor de langlopende pepieren en iets hoger voor de korte sector. Aandelen metaalbuizenfabriek Excel sior die gisteren reeds 10 punten lager laten waren op 70 werden vandaag op 65 vernomen tegen een laatst gedane koers van 80. WISSELKOERSEN Amsterdam, 29 juli. Londen 10.56—10.56%, New York 3.78%—3.783/4, Montreal 3.94—3.94%, Parys 89.92%—90.02%, Brussel 7.59%— 7.59%, Frankfort 90.4690.51, Stock holm 73.24%—73.29%, Zürich 86.56— 86.61, Zürich (vr. fr.) 88.33%—88.38%, Milaan 60.79%—60.84%. Kopenhagen 54.63—54.68. Oslo 52.82%—52.87%. We nen 14.61%—14.62%. Ankara 3.79%— 3.79%. Praag 52.84—52.94; Lissabon 13.26%—13.28. Beurs van Amsterdam Dinsdag 29 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 92% 93 Grootboek obi. 3% 80 Ned. '47 3% (3) 90A 90% L 94% 94% 93A 93i« 92% 92% 87 86% 88% 89 88% Ned '55 II 3% 89 89% Ned 37 3 89% 89% 91% 91% Investeringscert. 3 94% 95 Ned 62-64 3 94A 94% Cert NWS 60% 60 [ndië '37 A 3 91% 91% Grootboek '46 3 88% Ned. WB lening 6% 109« 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl enlnd. B Nat Handelsbank Ned. Handelmy Amst. Rubber Deli My .en (Ver.) H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkel's Patent (v Calvé Delft eert. gew Kon Pap v Gelder Hoogovens eert MUller en Co NK Ned Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Billton 2de r Dordtse Olie gew Kon Petr (f 20.— idem (50 a f 20.— Holl Amer iyn Java China Paket KIM Ned Stoomv My Kon Paket My Stoomvaart My Ned Nievelt Goudr eert Ommeren eert Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 93% Den Haag 1937 1 3.. 85% Lelden 1947 93% B B'dam *7 I-m 3% 93 93% 37 36% 169% 86 169 7oy4 68% 110.50 108.75 103% 102% 31% 31% 87% 86% 16% 16 190% 186% 196 196 303 301 179% 175% 322 317 314 309 268 264% 299A 295 156% 154 367 361 183% 183% 189% 180 688% 678% 167.70 165.70 167.55 165.40 137% 137 129 128 106.70 106.50 139 139% 126 122 135 135% 125% 126 235 234% 122 121 124 122% 94% 96 93 93% 93% 93% 84 85 97% 99 85A 84% 82% 81% 93% 92 90% 91% 94% 94% 94% 94 L 94 94% 99% 99% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 12% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl. 1957 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amst. Bank 226 223 H.B.U. eert 196% 196 Rott Bank 194 190% Twentsche Bank 170% 169% Industrie Ondernemingen Albert Heyii Borneo Sum. H.My Ned. G. en Sp fabr Kon Ned Grofsm Internatlo Rott. Droogdok My Tieleman en Dros Ned. My. Walv.vrt. Spoorwegen Dell Spoorweg My 8% 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 29% 28% Intern Nickel 82% 82 Anaconda 49 A 50 A Bethlehem Steel 45 45% Cities Service 59% 60 General Motors 43 43% Kennecott93 94% Republic Steel 54% 54% Shell OH 80 80% Union Pacific 30% Un States Steel 70 69% 249% 249% 46 44 193% - 101 101 77% 76 510 509 7% 7% 80% 80% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K 28/7 Edelmet Kon AA 42% Pref w.a idem 51 51 Electrolas B 440G Holl Constructie 450B Ing bur v Bouwnyv 129B Int Kunststof! Ino 43 43 Leidsche Wolspinn 133 134 Sikkens Lakfab '53 424GB Ver Touwfabrleken 171 172% Wernlnk's Betonm 86 85 Van wyk Textiel 65% 65% 96 95%

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5