Russische totaalzege UW KRANT NAAR UW VAKANTIEADRES Gaat U met vakantie? Nederlanders in Oostenrijk bij autobotsing zwaar gewond COMPETITIE-INDELING VOOR HET KOMEND SEIZOEN vr Twee nieinve wereldrecords Amerikaanse lieren konden nederlaag van hun clamesploeg niet goed maken De Amerikaanse atleten, die zondag na de eerste dag van hun titanenstrijd tegen de Russische atleten in het machtige Leninstadion van Moskou een voorsprong van acht punten hadden genomen, moesten gisteren toezien hoe de gastheren hun aanvankelijk opgelopen achterstand inliepen, vóór kwamen en ondanks alle Amerikaanse krachtsinspanningen toch nog zij het dan met een miniem verschil van twee punten konden zegevieren (172—170 punten). Bij de heren werd het een duidelijke overwinning voor de Yanks, die met 126 tegen 109 hun tegenstanders gemakkelijk de baas bleven; maar daar de Amerikaanse dames met 6344 verloren, was de eindzege toch voor de Russen. Twee wereldrecords werden gebroken, door de hinkstapspringer Ryakhovski en door de tienkamper Rafer Johnson. Oleg Ryakhovski, de jonge student uit Taschkent, die vorig jaar met een sprong van 16 meter 29 aan de top van de we reldranglijst kwam, heeft de plaats van zijn grote voorganger en Europees re cordhouder Leonid Tcherbakov ingeno men. Zestien meter en negen en vijftig centimeter na zijn eerste afzet landde hij in de bak. Het trotse record van de Braziliaan Adhemar Ferreira da Silva was met 3 cm. verbeterd. Het nummer hinkstapspringen werd trouwens, even als het speerwerpen, hoogspringen en de damesnummers 800 meter, 80 meter hor den en verspringen, een dubbbele over winning voor de Russen, die daarmee telkens 5 punten winst op hun tegen standers boekten. Slechts tweemaal werd er op deze laatste dag volle buit voor de Amerika nen behaald en wel op de „by voorbaat" reeds gewonnen onderdelen discuswer pen heren en 400 meter horden. Daar zorgden Rink Babka, Al Oerter, Glenn Davis en Joshua Culbreath voor. Van Babka werd meer verwacht dan de 57 meter die hij nu haalde. In de trai ning had de Amerikaan de 60 meter- grens enkele malen overschreden, maar het bleek er in de wedstrijd zelf toch echt niet in te zitten. Glenn Davis, die van de achterhoede uit de 400 meter horden won in de voor hem alledaagse en voor Europese begrippen zeer fraaie tyd van 50.4 sec. boekte hiermee zijn tweede overwinning op een persoonlijk nummer. Zondag had hij immers al de 400 meter gewonnen. Bovendien had Da- vis nog een groot aandeel in de Ameri kaanse victorie bij de estafette 4 x 400 meter. De stevige atleet uit Texas heeft zijn retourtje Moskou v.v. dus wel ver diend Nog een Amerikaanse atleet kan men na deze wedstrijd het predicaat „zeer goed" verlenen: de tienkamper Rafer Johnson. Toen hy na de eerste dag op een totaal van 4527 punten gekomen was, stond de weg naar een nieuw we reldrecord voor de 22-jarige neger open. Op die weg lagen nog vijf zware barri cades, de 110 meter horden, het discus werpen, speerwerpen, polsstokhoogsprin gen en de 1500 meter. Maar Johnson heeft alle hindernissen uitstekend geno men. Na de 1500 meter kwam de lange Ame rikaan vrijwel uitgeput als laatste door de finish. Vóór de race was hij echter al zeker van het wereldrecord. Immers na het negende nummer was hij met 8072 punten al boven het oude record geko men. Johnson had zich dus niet eens extra behoeven inspannen op zijn zwakste nummer. HU deed het toen. Nu had hij een keer de gelgenheid tot een fantastische score te komen, waar om dan niet alles eruit gehaald? Tweehonderddertig punten leverden die 1500 meter hem nog op en daarmee kwam hy in totaal tot 8302 punten. Een onverwachte dubbele Russisische victorie was er bij het hoogspringen, waar vooral Charles Duma zeer teleur stelde. Yuri Stepanow toonde de 40.000 Nieuw Loosdrechtweek Gesneden koek voor Jacques Kraan (Van onze zeilmedewerker) Het wedstrijdcomité van de Nieuw- Loosdrechtweek stond op de laatste wedstrijddag voor een moeilijk pro bleem. In de stormachtige vlagen wa ren bij starten zeker een aantal wedstrijdzeilers gedoemd tot omslaan, terwijl by niet starten geen beslissing zou vallen voor de hoofdprijzen. Ten slotte besloot men toch tot starten over te gaan en het oordeel aan de zeilers over te laten. De velden waren hierdoor danig gedund, daar alleen de kanshebbers en zwaarweerzeilers er brood in zagen. In de Flying Dutchmanklasse was de wedstrijd voor Jacques. Kraan gesneden koek. Met geweldige snelheden planeerde hij de ruime rakken af en won voor H. J. Schipper en Ben Verhagen. Deze laatste had evenwel aan deze derde plaats voldoende voor de hoofdprijs. Hoewel de hoofdprijs hem niet meer kon ontgaan door de uitsluiting van A. A. Taselaar, ging J. N. Bodegraven in de 16 m2 Streepklasse niet alleen van start, maar boekte een fraaie overwin ning op J. v. Rietschoten, Jan Schieten Reinier Siebrand. D. Hoekstra toonde zich in de 12 m2 Sharpies de meerdere van Bart Kraan, die echter door zijn tweede plaats voor T. Vlek de benodigde punten voor de hoofdprijs bij elkaar kreeg. In de Valkenklasse domineerden de zeilers van de organiserende vereniging het Witte Huis. Het was C. Scherpel die de wedstrijd won vóór J. van Schie, A. Wester, G. Paulich en Ben Staartjes. Ben Staartjes van het Witte Huis nam de hoofdprijs mee naar huis. Hoe hard het woei, werd wel ge typeerd door het volgende. In de Finn- jollen ging slechts één zeiler van start en deze haalde de eindstreep niet! Verdere uitslagen: Vrijheidsklasse: 1. J. R. de Vries; 2. J. R. Tepe; 3. S. de Jong. Hoofdprijs: S. de Jong. Int. Olympiajollen: 1. W. Stelling werf; 2. H. Prins; 3. A. Alofs. Hoofd prijs: H. Prins. Pampusklasse: 1. W. Blok; 2. C. Saur; 3. O. P. Besseling. Hoofdprijs: W. Blok. Int. 12 Voetsjollen: 1. J. W. v. Weel; 2. J. J. v. 't Hoogerhuys; 3. mej. M. Bootz. Hoofdprijs: J. J. v. 't Hooger huys. Jeugdklasse: 1. J. C. de Winkel: 2. R. Bakker; 3. T. F. v. Weel. Hoofdprijs: J. C. de Winkel. 16 m2 Puntklasse: 1. B. Derks. Hoofd prijs: J. H. Lagendijk. Stemklasse: 1. P. v. d. Winden; 2. H. Coops; 3. D. Dudok van Heel. Hoofd prijs: P. v. d. Winden. toeschouwers dat hij ook na het verbod van de „springplankschoen" nog tot top prestaties in staat is: 2.06 m., 2.09 en 2.12 meter haalde hij bij de eerste po ging. Daarop liet hij de lat op 2.15 meter leggen. Wereldrecord? Nee, jammer ge noeg voor de Rus niet. Tweemaal raakte hy de lat en toen besloot hy maar van de laatste poging af te zien en genoegen te nemen met 2.12 meter. Igor Kaschka- rov, de tweede Rus, Olympisch kampioen Dumas en Paul Stuber waren by 2.03 m. reeds in het gras gaan zitten. De tijden op de loopnummers waren niet zo best. De gehele morgen had het in Moskou geregend en pas na de mid dag werd het droog. Toen stond er ech ter een sterke wind die er samen met de zachte baan voor zorgde dat er geen toptijden werden gemaakt. Anders had Rischtzin misschien voor een nieuw we reldrecord 3000 meter steeplechase kun nen zorgen. De tijd van 8 min. 42 sec. ligt immers slechts zeven seconden bo ven zijn eigen wereldrecord. UITSLAGEN 200 m. heren: 1. Ed. Collymore (VS) 21.3 sec., 2. Konolalov (Rusland) 21.4 sec. 200 meter dames: 1. Lucinda Williams (VS) 24.4 sec., 2. Maria Itkina (Rusland) 24.4 sec. 80 meter horden dames: 1. Galina Bystrova (Rusland) 10.8 sec., 2. Elissee- va (Rusland) 10.9 sec., 3. Lauretta Foley (VS) 11.9 sec. 800 meter heren: 1. Tom Courtney (VS) 1 min. 48.8 sec., 2. Govorov (Rus land) 1 min. 50.4 sec. 400 meter horden heren: 1. Glenn Da- vis (VS) 50.4 sec., 2. Joshua Culbreath (VS) 50.7 sec., 3. Yuri Litujev (Rusland) 51.3 sec. Kogelstoten dames: 1. Erlene Brown (VS) 16.54 m., 2. Galina Zybina (Rus land) 16.14 m. Verspringen dames: 1. mej. Tchouiko (Rusland) 5.95 m., 2. mej. Kazmina (Rusland) 5.85 m., 3. Annie Smith (VS) 5.83 meter. Discuswerpen heren: 1. Rink Babka (VS) 57 m.. 2. Al Oerter (VS) 56.37 m., 3. Troussenev (Rusland) 52.23 m. Hoogspringen heren: 1. Yuri Stepanov (Rusland) 2.12 m., 2. Igor Kaschkarov (Rusland) 2.03 m., 3. Charles Dumas (VS) 2.03 m. 1500 meter heren: 1. James Grelle (VS) 3 min. 46.7 sec., 2. Pipine (Rusl.) 3 min. 47.3 sec. 800 meter dames: 1. mej. Jermolajewa (Rusl.) 2 min. 11.8 sec., 2. mej. Mucha- nowa (Rusl.) 2 min. 11.9 sec., 3. mej. Green (VS) 2 min. 19.4 sec. Hinkstapsprong heren: 1. Oleg Ryak hovski (Rusl.) 16.59 m. (nieuw wereldre cord), 2. Kreer (Rusl.) 16.30 m., 3. Kent Floerke (VS) 1551 m. 3000 meter steeple chase: 1. Rzichin (Rusl.) 8 min. 42 sec., 2. Phil Coleman (VS) 8 min. 47.6 sec. Speerwerpen heren: 1. Wladimir Kuz- netsov (Rusl.) 74.67 m., 2. Valman (Rus land) 74.49 m., 3. Al Cantello (VS) 72.71 meter. 5000 meter: 1. Piarnakivi (Rusl.) 14 min. 28.4 sec., 2. Bill Dellinger (VS) 14 min. 28.4 sec. 4 x 400 meter estafette: 1. Ver. Staten 3 min. 7 sec., 2. Rusland 3 min. 11.7 sec. DINSDAG 29 JULI 1958 Militaire colonnes Geen Fanfare meer U kent natuurlijk het voorschrift: een militaire colonne heeft op kruispunten altijd voorrang op het gewone rijverkeer, ook als een voorrangsweg.of voorrangs kruispunt of -splitsing w'ordit gekruist. Maar wat is nu precies een militaire colonne? Dit is: een aantal militairen te voet in aaneengesloten formatie, of een aantal achter elkaar rydende militaire voertuigen onder bevel van een comman dant. De colonne te voet is bij nacht, en bij dichte mist overdag, herkenbaar aan twee witte lantaarns vóórop en twee rode lantaarns aan de „staart". VCBKCEB MOET voobbang ven- lenen aam or militaire eo- voetgangebs moeten wach ten tot oe Mb litaibe colon. nes 71jn ge- passeebo Een militaire voertuig en-colonne is bij dag herkenbaar aan twee blauwe vlag gen aan de voorzijde van het voorste voertuig, één blauwe vlag aan de rech terzijde van ieder volgend voertuig, één gToene vlag aan de rechterzijde van het achterste voertuig. Bij nacht: een blauw koplicht aan de rechterzijde van ieder voertuig, alleen het achterste voertuig heeft een groen koplicht aan de rechterzijde. En wist U-dat een colonne die bij het groene licht op een kruispunt de stop- streep is overgegaan, verder mag gaan ook als het licht op geel of rood springt? Verder mag geen voetganger zich op een voetgangersoversteekiplaaits bevin den, (ook niet als deze „beschermd" is) zolang er een militaire colonne over trekt. CRICKET. Vierde testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland Peter May, de aanvoerder van het Engelsehe cricketteam, heeft op de vierde en voorlaatste dag van de vier de testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland zyn 10de century in test-cricket gescoord. In 2 uur en 33 minuten vergaarde hy 101 runs, vier maal sloeg hy een zes, zeven maal een vier. Dank zij het gewaagde, maar zeker verantwoorde batten van May kon de Engelse aanvoerder op 365 voor 9 de eerste innings sluiten. Daarna trokken de Nieuwzeelandse cricketters, die in hun eerste innings 267 runs hadden ge scoord, ten tweede male naar de wickets. Bij de stand 30 voor 0 werden de stumps getrokken, zodat Nieuw Zeeland na de vierde dag 68 punten op Engeland ach terstaat met alle tweede inningswickets nog in handen. Behalve May, die maandag de 69ste century in zyn loopbaan scoorde, had ook Ted Dexter weinig ontzag voor de W aterpolo-o verzicht De strijd is voor de meeste verenigin gen en zeventallen gestreden, soms met goed gevolg, soms met een matig of een slecht resultaat. Voor één vereniging echter is de spanning er nog volop, na melijk voor de oudste bewoner van het zwembad „De Zijl", voor de vereniging dus met de gelijkluidende naam. Hedenavond wordt er gespeeld tegen en volgens onze overtuiging gewonnen van de Rotterdamse zwakke broeder in de afdeling, R.Z.P.C. Als men de resul taten van laatstgenoemde vereniging ziét, uitsluitend nederlagen en uitslagen tot in de dubbele cijfers oplopend, dan begrijpt men dat deze voorspelling niet gewaagd is. De Zijl zal winnen, maar dat zal niet veel helpen, want dan be gint de sensatie eerst recht. De Kooi- bewoners zullen dan gelijk staan met V.Z.C. uit Vlaardingen, dat evenveel punten behaalde en eveneens uitgespeeld is. Er zal dan een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden. Eerst echter als de plaats der handeling bekend is, zal men kunnen zeggen of De Zijl een redelijke kans op het kampioenschap maakt. Wij moeten dus voorlopig nog even geduld beoefenen. De Sleutelstad speelt vanavond even eens en bovendien voor het laatst in dit seizoen. Maar anders dan in het vorige geval is hier de uitslag der com petitie reeds bekend; de Leidse ploeg en niet de Dordrechtenaren, waartegen de laatste wedstrijd gespeeld wordt, zal de graderen, De reservezeventallen der drie hoogst spelende Leidse verenigingen gaan deze week eveneens te water, waarschijnlijk met wisselend succes. De Zijl II, dat geen kans meer op het kampioenschap heeft na de nederlaag van zaterdag jongstleden tegen Merwede III, zal waar schijnlijk vanavond een kleine neder laag tegen S.V.H. III lijden, de Sleutel stadreserves gaan woensdag naar Gouda om daar G.Z.G. V te verslaan en de Leidsche Zwemclubreserves verliezen za terdag de uitwedstrijd tegen Rotter dam V. H.Z.C.L.Z.C. 14 De laatste wed strijd van dit seizoen leverde onze stad genoten een moeiteloze overwinning op. Ondanks het feit, dat de reis met 3 invallers aanvaard werd, bleek de grootste Hilversumse vereniging geen voldoende tegenstand te kunnen bieden. Voortdurend trokken Dick Timmermans en Siem Ouwerkerk door de Hilversumse verdediging en het was ook door één van deze rushes, dat Rien Slooter vrij voor 't doel kwam en de stand op 0—1 bracht. Nog voor rust zorgde Siem Ouwerkerk voor 0—2, direct na rust Henk Versluis met 'n ver schot voor 0-3. De scheidsrechter kende toen ten on rechte een doelpunt toe, gemaakt in Giethoorn De filmbedryvigheid in Giethoorn, waar de laatste maanden opnamen zijn gemaakt voor de Nederlandse speelfilm „Fanfare", nadert haar einde. De leden van het Giethoomse fanfarekorps, die met enkele leden van muziekverenigin gen uit de omgeving gefigureerd heb ben bij deze opnamen, zijn thans voor enkele dagen naar Amsterdam vertrok ken, waar de nog resterende binnenop namen worden gemaakt in de Cinetone Studio's aan de Duivendreohtse Kade. De Sapphire Filmproductie N.V. in de hoofdstad, in wier opdraoht de film „Fanfare" gemaakt wordt, heeft de Giethoomse muzikanten zondag in de hoofdstad ontvangen. Zij zijn onderge bracht in het Museumhotel, hoek P. C. Hooftstraat-Stadhouderskade. Na de opnamen in de studio's zal te Giethoorn nog een aantal binnenopnamen worden gemaakt. Een der noodstudio's aldaar is inmiddels echter alweer afgebroken. Men verwacht, dat de nieuwe speelfilm in de tweede helft van oktober in roula tie zal worden gebracht. Bob Gerry Troupe trad weer op Alsof niets gebeurd was (Van onze Haagse redactie) Ondanks het sensationele ongeluk, waarbij zondagmiddag in het circus Strassburger te Scheveningen twee leden van de Bob Gerry Troupe van 10 meter hoogte in de piste vielen en in het ziekenhuis moesten worden op genomen, traden de overgeblevenen gisteravond op als was er niets voor gevallen. Zonder de geringste aarze ling en met volledig zelfvertrouwen voerden zy hun hogedraadnummer in de nok van het circus uit en zij moch ten dan ook volkomen terecht een ovationeel applaus in ontvangst nemen. De beide dames Irmgard en Hèlga, die de ongelukkige val maakten, maken het uitstekend en zullen binnenkort weer aan het nummer deelnemen. Het gezel schap is thans versterkt met een der Bedind's, die assisteert met het aange ven van de evenwichtslatten en andere attributen. Weer serie dodelijke verkeersongevallen By een verkeersongeval in de omgeving van Insbruck (Oostenrijk) zyn drie Nederlandse vakantiegangers ernstig gewond. Het zyn de 44-jarige heer H. Ste- merdink, zyn 39-jarige echtgenote mevrouw W. Stemerdink en zyn 15-jarig dochtertje Margaretha Stemerdink, uit Apeldoorn. Direct na het uitzwemmen kwam weer Siem Ouwerkerk vrij en werd het 14. L.Z.C. ging toen fantasiepolo spelen, waardoor wel gevaarlijke momenten voor het Hilversumse doel ontstonden, maar ow uit géén doelpunten gescoord werden, zodat Nieuwzeelandse bowlersT In nog"geen an- I een vrije worp, genomen op het achter- de stand (1—4) verder gehandhaafd derhalf uur zorgde hij voor 52 punten. I hoofd van de Leidse midachter, 13. i bleef. De heer Stemerdink reed met zyn gezin op een weg nabij Achenkirche, toen van de andere kant, in een onover zichtelijke bocht, een autobus naderde. De bestuurder van de autobus remde in de bocht, waar de weg daalde, wel sterk af, doch doordat het wegdek nat was bleef het remmen zonder voldoende uit werking. De auto van de heer Stemer dink werd van de weg gedrukt en zwaar beschadigd. De drie genoemde inzitten- ten werden ernstig gewond en moesten naar het ziekenhuis Solbad Hall worden overgebracht. De overige inzittenden van de Nederlandse auto, wier namen niet bekend zijn, kwamen er zonder letsel af. Gisteren is de 48-jarige Nederlandse wijnhandelaar J. de Haas uit Vught om het leven gekomen bij een auto-ongeval in Luxemburg nabij Roost. Hij was met zyn vrouw en dochter en mevrouw A. Heintjes in zijn auto on derweg naar Ettelbrueck, toen zijn wa gen in een haarspeldbocht in botsing kwam met een slippende Luxemburgse auto. De heer de Haas werd ernstig ge wond en is een uur na het ongeval overleden. De overige inzittenden wer den allen min of meer ernstig gewond. Gistermorgen is op de Leidse vaart te Haarlem de 13-jarige F. Cramer, ge woond hebbend in de Maxwellstraat 30, te Haarlem, met zijn racefiets met grote vaart tegen een geparkeerd staande personenauto gereden. De jongen sloeg over het stuur en viel met zijn hoofd tegen de achterruit van de geparkeerde auto. Na het ongeval stond hij op, liep enkele meters, zakte in elkaar en over leed ter plaatse. Het stoffelijk overschot is naar het Grote Gasthuis overge bracht. Te Eindhoven is de 56-jarige brom fietser H. Streun op de splitsing Aalster- weg-Leenderweg, doordat hij geen voor rang verleende, tegen de aanhangwagen van een tankauto der N.V. Verenigde Tankrederij te Rotterdam gebotst. Hij viel onder de wagen, werd overreden en was op slag dood. Het slachtoffer was vader van 4 kinderen. Te Enschede -is op de Gronausestraat de 76-jarige voetganger W. Heinen bij het oversteken van de weg door een auto gegrepen. De man, die aan het ene oor doof was. werd ernstig gewond. Hij is vrijwel op slag overleden. Te Den Haag verleende op het kruis punt A. Goekooplaan-Johan de Wittlaan de 55-jarige bromfietser C. J. Oostdijk geen voorrang aan een bestelauto. De man werd met een hoofdwond en een hersenschudding opgenomen in het zie kenhuis aan het Westeinde en is aan de gevolgen van het ongeval overleden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse ZakenFoster Dulles bij zijn aankomst op het vliegveld van Bonn, waar hij door Adenauer werd verwelkomd Nieuwe Amerikaanse „ruimtepiloot" Kapitein Robert White is door de Amerikanse luchtmacht aangewezen om als eerste Amerikaanse piloot de ruimte te verkennen. Hij volgt Iven Kincheloe op, die zaterdag bij een on geluk met een straaljager om het leven is gekomen. De 34-jarige White heeft in de oor log 52 gevechtsvluchten gemaakt. Te zamen met drie mannen zal hij werken aan een geheim project, dat door de luchtmacht „de eerste stap naar een bemande satelliet" wordt genoemd. Het gaat hier om gedurende aan staande herfst geprojecteerde vluchten met het Bell-X-1 raketvliegtuig, dat na een vlucht tot 150 km. hoogte met bij na 6000 km. snelheid per uur bij terug keer in de dichtere lagen van de damp kring de „witte barrière" zou moeten overwinnen Voor het komend seizoen ziet de com petitie-indeling voor de sectie amateurs er als volgt uit: 2e KLASSE A Blauw Zwart, Fluks, HBS, HVV, Leer dam Sport, LFC, RKAVV, Roodenburg, Sliedrecht, VFC, VUC, Wassenaar. 3e KLASSE A Alphen, Celeritas, Lugdunum, Olym- pia, Ripperda, RVC. TYBB, Voorburg, Vredenburch, WP, WSB, Wilhelmus. 3e KLASSE B Alphia, Archipel, Cromvliet, Delft, DHL, Excelsior '20, GDA, Postduiven, Rijswijk. VIOS, Westerkwartier. West- landia 4e KLASSE A ASC. Concordia H, DOSR, Foreholte, Geel Wit, Hillegom. Lisse, SJC, Teylin- gen, THB, Warmunda. 4e KLASSE C Ammerstol, Bodegraven. Boskoop, Donk Gouderak, Moordrecht. Nieuwerkerk, Oudewater, VIjlP, Waddinxveen, Woer den. 4e KLASSE D ADS, DOCOS, DSO, Hoornwijck, HPSV Paraat. Quick Steps, RAVA, Spoorwijk, Tonegido, VDS. RES. 2e KLASSE A ADO 4. Celeritas 2, DHC 3. HBS 2, HVV 2, LFC 2, Quick 2, RVC 2. SHS 3. VCS 2, VUC 2. RES. 3e KLASSE A Alphen 2, ASC 2, Blauw Zwart 2, Laakkwartier 2, LFC 3, Lisse 2. Lugdu num 2, Roodenburg 2. SHS 4. UVS 3. WSB 2. RES. 3e KLASSE B Archipel 2, DHL 2. HBS 3. HVV 3, Laakkwartier 3, UVS 4. VUC 3, kwartier 2. Postduiven 2, Quick 3. Wassenaar 2, Wester- VOETBAL. Jan Seelen naar Ajax De midvoor van het Nederlandse Jeugdelftal, Jan Seelen (VVV) zal in het volgende seizoen voor Ajax uitkomen. Gistermiddag heeft de Venlonaar in Amsterdam het contract getekend. De transfersom zou meer dan 30.000 gulden bedragen. Na twee seizoenen bij de lSte divisie club Vitesse te hebben gespeeld, zal de oud-VVV-speler Jan Schatorjé in het komende seizoen weer voor de Venlose vereniging uitkomen. Tussen de beide clubbesturen en Schatorjé is volledige overeenstemming bereikt. Finale zaterdagbeker De finale van het toernooi om de za terdagbeker tussen ARC en Sportclub Genemuiden wordt zaterdag 16 augustus a.s. gespeeld op het terrein van Huizen. HENGELSPORT. Viscollege „De Zinker" hield zijn derde competitiewedstrijd, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1. J. van Gent; 2. Chr. Joh. de Wit; 3. B. Kromhout; 4. C. Willemse; 5. W. de Wit jr; 6. B. Kok; 7. D. F. v. d. Blom; 8. W. F. v. d. Blom; 9. W. de Wit; 10. C. v. d. Hout. Uw krant wordt zonder berekening /an portokosten aan Uw vakantieadres in Nederland toegezonden. Voor vakantieadressen in het buitenland wordt slechts het verschil in portokosten tussen binnen- en buitenland in rekening gebracht. Denkt U echter om 4 belangrijke punten: Opgaven van vakantieadressen moeten volledig zijn anders kunnen wij ze niet uitvoeren. Dus tevens Uw huis adres vermelden. Zend Uw opdracht schriftelijk aan onze Abonnementen afdeling. Voor telefonische opdrachten en opdrachten aan bezor gers kunnen wij geen verantwoording nemen. Gebruik voor Uw opgave het formulier dat iedere week in de krant staat. Weekabonnees betalen na hun terugkomst van vakantie het verschuldigde abonnementsgeld tegen afgifte van een kwitantie die wij hen aan zullen bieden. (Dus niet aan de bezorger). 1. 2. 3. 4. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons- toezendt. Straat: No Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is VAKANTIEADRES P-a. Straat: Te: Eerste dag van toezendi Laatste dag van toezendm No. ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4