mm flfwia/rütÜL Kroesjtsjef brengt V.N.-topconferentie in een impasse Met een enkel woord Agenda DINSDAG 29 JULI 1958 Washington is er niet rouwig om Het antwoord van Kroesjtsjef bete kende voor Washington een verras sing. Men had verwacht, dat de Rus zou fulmineren over de Westerse uit steltactiek, doch men nam niettemin aan, dat Kroesjtsjef de tijdrovende procedure voor lief zou nemen, omdat deze hem op den duur de toegang tot New York zou verschaffen, alsmede een propagandabuitenkans van de bo venste plank. Kroesjtsjefs weigering om akkoord te gaan met de tussenfase van een normale zitting van de Veiligheids raad heeft de onderhandelingen over een topconferentie in een impasse ge bracht. #Na ontvangst van de Russische nota en na tweemaal met Dulles te Londen te hebben getelefoneerd, liet Eisenhower bekendmaken, dat Amerika vasthoudt aan de eis, dat een topconferentie in het kader van de Veiligheidsraad moet wor den gehouden. De plaats van samen komst is minder belangrijk. Zolang Amerika en Engeland volhouden, dat de gewone Veiligheidsraad een speciale topzitting moet organiseren en zolang de Sovjet-Unie weigert mede te werken aan deze tussenfase, zal men niet verder komen in de richting van een topcon ferentie. Het is niet te verwachten, dat de overigens reisgrage Dulles erg zijn best zal doen uit het doodlopend slop te geraken; de impasse zal hem wel een oase toeschijnen. Indien Eisenhowers speciale afgezant Murphy erin slaagt een compromis te bereiken tussen de partijen in Libanon en Indien de verkiezingen aldaar don derdag een acceptabele nieuwe presi dent uit de bus doen komen, zou een begin kunnen worden gemaakt met de terugtrekking van de Amerikaanse troe pen. Dit zou de diplomatieke positie van Amerika bij een eventuele topconferentie of speciale assemblee stellig versterken en alleen reeds om deze reden kan een stagnatie in de onderhandelingen over een topconferentie de Amerikanen wel kom zijn. Zou van uitstel afstel komen, dan zou de Amerikaanse regering daar niet bijzonder rouwig om zijn. De eerste reactie in Washington was dat Kroesjtsjef het Amerikaanse denk beeld voor het houden van een topcon ferentie over het Midden-Oosten heeft verworpen. Zijn overnemen van De Gaulle's denk beeld, om de regeringsleiders in Europa te doen beraadslagen, wordt beschouwd als een poging om onenigheid tussen de „westerse grote drie" te zaaien. De overheersende mening is, dat Kroesjtsjef een slag heeft toegebracht aan de vooruitzichten op het spoedig houden van een topconferentie. Van Nelle bestellen Advertentie Half augustus schot naar maan? In betrouwbare kringen te Cape Ca naveral in de Amerikaanse staat Flo rida, wordt meegedeeld, dat de Ameri kaanse luchtmacht tussen 15 en 17 augustus zal trachten een kunstmaan een baan te laten beschrijven rondom de- échte maan. Er zal een drietraps Thor-Able raket worden gebruikt. De reis zal naar ver wachting 2% dag duren. De geleerden hopen, dat de kunstmaan ook veel ge gevens zal zenden over de van de aarde afgewende kant van de maan. Ver wacht wordt, dat de satelliet tenslotte weer in het zwaarteveld van de aarde terecht zal komen en vervolgens in de dampkring zal verbranden. Verkiezing van Libanese president Generaal Foead Sjehab, de stafchef van het Libanese leger, is door een groep parlementsleden uit het regerings- en oppositiekamp, alsmede door neu trale personen kandidaat gesteld voor het presidentschap. De verkiezing van de nieuwe president door de Kamer van Afgevaardigden zal donderdag worden gehouden. Er zijn reeds andere kandidaten, maar men verwacht, dat de generaal donder dag na de eerste stemming als enige kandidaat zal overblijven. Waarnemers zijn van mening, dat de kandidaatstelling van Sjehab de eerste positieve stap naar beëindiging van de opstand is. Voorts geloven zij. dat de verkiezing van een nieuwe president de inleiding zal zfjn tot terugtrekking der Amerikaanse strijdkrachten uit Libanon. ISRAËL WIL WAPENS KOPEN Sjimon Peres, directeur-generaal van het Israëlische ministerie van Defensie, heeft opdracht van de regering van Is raël om naar Londen. Parijs en Wash ington te gaan om te trachten wapens te kopen. Hy zal waarschijnlijk proberen in Groot-Brittanië zware wapens te kopen. Tot nu toe heeft Engeland geweigerd Is raël zware wapens te leveren. In Frank rijk wil hij orders plaatsen voor straal jagers en bommenwerpers. Men ver wacht voorts dat Peres de Franse re gering zal polsen over een mogelijk bondgenootschapsverdrag. DE ENGELSE STRIJDKRACHTEN IN DUITSLAND Volgens de News Chronicle wil En geland opnieuw zijn strijdmacht in West-Duitsland met 10.000 man inkrim pen en tot 45.000 terugbrengen. Als redenen zou Engeland willen opgeven: de onvoldoende Duitse financiële bij drage en de militaire verplichtingen van Engeland in de wereld. De Britse minister van Defensie, Sandys, heeft maandag in het Lagerhuis bekend gemaakt, dat de dienstplicht in Engeland waarschijnlijk in 1960 wordt afgeschaft. De Britse strijdkrachten zullen dan, naar de „News Chronicle" zegt, als volgt over de wereld verdeeld zijn: Midden-Oosten 50.000 man, West- Duitsland 55.000 (of 45.000), Verenigd Koninkrijk 24.000, Malakka en Singa pore 12.000. EISENHOWERS GEZONDHEID Eisenhowers perschef James Hagerty heeft maandag de opmerkingen in de pers, dat president Eisenhower misschien niet gezond genoeg is om een eventuele topconferentie bij te wonen of zich hier op volledig te geven „belachelijk" ge noemd. Hij verklaarde het prematuur te vin den om vooruit te lopen op de mogelijke rol, die Eisenhower op de topconferentie zal spelen, daar de Veiligheidsraad nog niet besloten heeft een dergelijke con ferentie te houden. Reacties elders In kringen der Verenigde Naties heeft Kroesjtsjefs antwoord op de Westerse nota's de hoop op een spoedige bijeen komst van 's werelds voornaamste rege ringsleiders sterk doen verminderen. De meest optimistische waarnemers voorzien op zijn best lang gerekte me ningsuitwisselingen en om de thans ont stane nieuwe impasse te doorbreken. Londense diplomatieke waarnemers achten het duidelijk, dat het Brits- Amerikaans voorstel, om tijd, plaats, werkwijze en samenstelling ener topcon ferentie in een normale bijeenkomst van de Veiligheidsraad te doen vaststellen, Kroesjtsjef ertoe heeft gébracht terug te komen op zijn plan voor het houden van vyfmogendhedenbesprekingen. Zij menen ook, dat de Sovjet-premier hiermede tevens heeft beoogd het ver schil tussen het standpunt van Enge land en de Verenigde Staten, die een topconferentie binnen de Veiligheids raad wensen en dat van de Franse pre mier De Gaulle, die de voorkeur geeft aan beperkte besprekingen op het hoogste vlak in Europa, te vergroten. Verscheidene Britse ochtendbladen dringen er by de Westelyke mogendhe den op aan, een datum vast te stellen voor een topconferentie, zoals Kroesjt sjef heeft gevraagd. De Sovjetrussische eis inzake een on verwijld uit te schryven vyfmogendhe- denbijeenkomst, die ook door de secre taris-generaal der V. N. Hammarskjöld zou moeten worden bygewoond, is te Parijs gereserveerd ontvangen. Eén van de Franse bezwaren tegen deelneming van Hammarskjöld aan top- besprekingen is, dat deze geen staats hoofd is. Van Nelle bestellen Advertentie Extra tribune voor Statenvergadering van Zeeland morgen Het actiecomité „Zeeuws-Vlaande- ren voor vrye veren" heeft onder lei ding van zijn voorzitter Honoré Col- sen gistermiddag een informatieve bespreking gehad met het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland in Middelburg. Van weerszijden is zeer openhartig gesproken. Het comité heeft zyn teleurstelling uitgesproken over de houding van G.S., terwijl uit drukkelijk werd verklaard, dat het comité zich distancieert van elke vorm van geweld of verzet. In het gesprek, dat ruim een uur duurde, heeft men G.S. in overweging gegeven de gevoelens der Zeeuwsvlamin gen niet te onderschatten, omdat de door Gedeputeerde Staten aangenomen houding en het falen van de politieke groepering in de Kamers consequenties met zich mee zullen brengen. Het hef fen van de hoge tarieven betekent voor de streek, die zich tot een redelijke hoogte heeft opgewerkt, een ernstige slag en algemeen verwacht men een zekere teruggang. Onder andere ten aanzien van de textielindustrie, die, doordat de afgesloten exportcontracten, onder andere met Amerika, geen enkele styging van de grondprys meer toe laten, zich genoodzaakt zal zien (en dit reeds doet) de garens die tot dusver in Tilburg werden gesponnen en geverfd uit België te betrekken. Voor de Statenzitting, welke morgen gehouden zal worden, zal ruime belang stelling bestaan, voornamelyk uit de streek van Zeeuws-Vlaanderen. Het col lege heeft hiermede rekening gehouden, want in de statenzaal is een extra tri bune aangebracht. Vyftien plaatsen zul len pertinent gereserveerd worden voor de leden van het Comité Zeeuws-Vlaan deren. Het ziet er echter naar uit, dat de Zeeuwsvlamingen massaal naar Mid delburg zullen optrekken. Voor even tueel voorkomende incidenten wyst het comité iedere verantwoordelykheid af, omdat het geen enkele protestactie organiseert. Aanval van Daroel Islam te Djatiloehoer op Franse en Italiaanse gemeenschap Naar te Djakarta werd vernomen heeft een goedbewapende bende van de Daroel Islam een aanval gedaan op de grote krachtcentrale van Djatiloehoer en het project voor irrigatie, ca. 130 km. ten zuidoosten van Djakarta. De aanval kwam voor de enige hon derden employé's tellende Franse en Italiaanse gemeenschap, die aldaar wer ken voor de „Compagnie Fran^aise d'Entreprise", volkomen onverwacht. De bendeleden hadden tevoren de te- - lefoonlijnen doorgesneden. Zij deden een uioenoer. daar hun horloges en waardevolle voor werpen af te geven. Zy deden ook een aanval op het kan toor, waaf zij ca. 50.000 roepiahs en een aantal schryfmachines meenamen. Bij het doorzoeken van de woonver- blyven doodden zy een Italiaanse voor man. De Franse ambassadeur, baron J. de Koeningswarter. heeft gisteren het ministerie van Buitenlandse Zaken in gelicht over de aanval en verzocht om een blyvende bewapende wacht in Dja- inval in het clubhuis en dwongen met het geweer in de aanslag de Fransen Situatie in Sumatra en Celebes De legerwoordvoerder in Djakarta heeft vandaag verklaard, dat in hel binnenland van Midden-Sumatra nog vele mensen onder invloed der op standelingen staan. De woordvoerder, die een reis door Sumatra heeft gemaakt, zeide, dat de bevolking in het algemeen bevreesd is om naar de onder controle der rege ringstroepen gekomen steden terug te keren. Hij voegde er echter aan toe. dat de strijdkrachten der opstandelin gen van elkaar gescheiden zijn en aat er geen communicatiemogelijkheden meer zyn tussen de concentraties oer opstan delingen in het gebied van Pariman. ten noorden van Padang, en die in Kerintji in het zuiden. Voorts werd medegedeeld, dat tot dus ver meer dan 2000 opstandelingen in Midden-Sumatra zich bij de regerings strijdkrachten hebben aangesloten. En dat in dit gebied 480 rebellen gedood en 238 gevangen genomen zyn. Wat Celebes aangaat, vertelde Kapi tein Hamadji. dat de bevolking van het gebied van Tondano, in Noord-Celebes. geleidelijk aan naar haar haardsteden terugkeert, doch dat hierin vertraging wordt veroorzaakt door „provocaties" van de opstandelingen. Door het project dat de Franse maat schappij in uitvoering heeft, zal 300 000 ha. geschikt worden gemaakt voor rijst cultuur. Van Nelle bestellen Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie Toestand op Cyprus blijft chaotisch De Grieks-Cyprische burgemeester van Nicosia heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, maan dagavond in een telegram verzocht om het „onmiddellijk sturen van waarne mers naar Cvpius ter bestudering van de afgrijselijke toestand en het Britse onvermogen om Cyprus te besturen'De toestand op het eiland wordt chaotisch als gevolg van de „onvergeeflijke ernsti ge fouten der Britse politiek", aldus het telegram. De leider der Turkse Cyprioten, dr. Xutchuk. zond telegrammen aan minis ter Dulles en premier Macmillan van Engeland. Hierin wordt o.m. gezegd, dat er in de afgelopen 24 uur opnieuw acht Turken door „Griekse terroristen" wa ren gedood. 42 bussen met Turken waren maandag van dorpen in Wesl-Cvprus op weg naar veiliger gebieden. Eerder wa ren al 3.000 Turken naar andere woon plaatsen overgebracht, aldus de Turks- Cyprische leider. In verschillende plaatsen is opnieuw melding gemaakt van brandstichting door leden van beide bevolkingsgroepen. Groot-Brittannië waarschuwt Sovjet-Unie en Egypte By monde van de Britse minister voor gemenebest-betrekkingen. Lord Home. heeft Groot-Brittannie maandag in het Hogerhuis een waarschuwing doen horen aan het adres van de Sovjet-Unie en Egypte. Mochten de Soviet-Unie of Nasser een weloverwogen poging doen om Engeland en West-Europa te beroven van de olie voorraden in het Midden-Oosten dan zal Engeland dit niet over zyn kant laten gaan. aldus Lord Home. Hij zei voorts dat Groot-Brittannië zyn goede betrekkingen met Irak wil handhaven. Het eerste doel van Engeland is een doeltreffend stelsel in het leven te roe pen om de onafhankelijkheid van Jor danië en Libanon te waarborgen, aldus Lord Home. Een mogelijkheid hiertoe is het lege ren van een permanente politiemacht van de V.N. in dit gebied, zo vervolgde hij. Een tweede is de neutralisering van bepaalde landen. Sommige politici zijn echter voorstander van oprichting van een politieke commissie, die in het om streden gebied toezicht moet houden. En tenslotte is er nog de mogelijkheid van instelling van een economische commis sie. die de ontwikkeling in genoemde landen moet stimuleren en organiseren. Over de voorgestelde topconferentie merkte Lord Home op dat Engeland geen uitstel wil Fanfani in New York De Italiaanse minister-president en minister van Buitenlandse Zaken Fan fani is maandag per vliegtuig in New York aangekomen. Hij zal. als' gemeld, in Washington besprekingen voeren met president Eisenhower en minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles. Op een korte persconferentie, die Fan fani na zijn aankomst op he* vliegveld hield, verklaarde hij o.m. het mogelijk te achten de „volken van het Midden- Oosten voor de zaak der vrijheid te red den". Hij voegde hieraan toe dat Italië pr niet op zou staan deel te nemen aan een topconferentie, „indien dit moeilijk heden van welke aard ook voor onze bondgenoten zou veroorzaken." In antwoord op een vraag omtrent zijn recente besprekingen met, de Franse minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville, verklaarde Fanfani, dat overeen was gekomen dat Frankrijk en Italië nauwer contact met elk.-nider zou den onderhouden betreffende de „thans aan de orde zijnde vraagstukken van het Middellandse-Zeegebied". Verdediging Australisch Nieuw-Guinea Generlei wijziging De Australische premier Menzies heeft vandaag verklaard, dat de federale regering geen verandering zal brengen in het verdedigingsstelsel van oostelijk Nieuw-Guinea. De premier zeide dit, toen hem om commentaar werd ge vraagd op berichten, als zou de Neder landse regering voornemens zijn een vliegtuigmoederschip in de wateren van Westelijk Nieuw-Guinea te stationeren. Premier Menzies wilde geen commen taar leveren op de berichten volgens welke Indonesische leiders hadden ver klaard, dat Indonesië in staat zou zijn zich met geweld van Nederlands Nieuw- Guinea meester te maken. Van Nelle bestellen Advertentie cJ e i P t J i' VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amus. muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Cabaret. 19.45 Fllmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.25 Dooltocht door de nacht, hoorspel. 21.45 Act. 22.00 Planorecital. 22.20 Kamerork. en sol. 23.00 Nws. 23.15 Koersen. 23.16 New York calling. 23.21 24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.15 Vocaal ens 18.35 Gram. 18.45 Dit is leven. caus. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muz. 19.35 Gram. 20.30 Act. 20.45 Groot koor, omr. koor en sol. 21.50 Brandend probleem in Nederland, caus. 22.00 Orgelconc. 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20- 22.00 Filmprogr. VOOR WOENSDAG 30 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kind. 9.05 Gym. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Boekbe spreking. 10.05 Morgenwijding. VARA: 1C.20 Voor de vrouw. 10.35 Gram. 11.00 ld. Eindelijk een muziekkapel! Nadat verscheidene Nederlandse mu- ziekgezelschappenn uit solidariteit met de stakende musici in de Amerikaanse filmindustrie geweigerd hadden hun me dewerking te verlenen aan de verfil ming van het „Dagboek van Anne Frank", heeft de 20th Century Fox Filmmaatschappij een groepje leerlingen van het Amsterdams Conservatorium en enkele figuranten bereid gevonden de rol van de marcherende Duitse kapel te spelen. De spelers worden thans ge oefend voor hun optreden in groepsver band. Zoals van de zyde van de film- maatschappy wordt medegedeeld betreft het marcheren van de muziekkapel al leen bewegingen. De marsmuziek zal later in Amerika worden ingelast. De beroemde negerzangeres Ma rian Anderson, die deel zal uit maken van de Amerikaanse delega tie naar de Algemene Vergadering der Verenigde Naties. Van Nelle bestellen Advertentie BINNENLAND De Amsterdamse politie heeft de 20- Jarige vertegenwoordiger K„ zonder vaste woonplaats, die terzake van verduistering gezocht werd. en als figurant meewerkte aan de filmopnamen in Amsterdam voor „Het dagboek van Anne Frank", aange houden. De politie heeft proces-verbaal te gen hem opgemaakt. BUITENLAND Nabij Opole in Zuidwest-Polen zyn een vrachtauto met 35 mensen en een pas- sagierstreln met elkaar in botsing geko men. Veertien mensen vonden de dood en ongeveer twintig werden gewond. In Londen is maandagochtend vroeg de motor van een ondergrondse trein in brand geraakt. Tientallen reizigers werden door de rook bedwelmd.. Vier en twintig personen zyn naar een ziekenhuis ge bracht. Generaal Nedjati Tadjan. bevelhebber van de Turkse landstrydkrachten, is maandag te Istanboel plotseling overleden. Hy was 63 Jaar oud. Overstromingen in het gebied van de Argentynse hoofdstad Buenos Aires heb ben de dood van 60 personen veroorzaakt. 100.000 mensen zijn dakloos; de materiele schade is groot. Er worden nog 300 men sen vermist. Er hebben zich voor het veertiende internationale muziekconcours te Genève dat van 20 september tot 4 oktober wordt gehouden. 342 deelnemers uit 36 landen opgegeven, aldus heeft het conservatorium te Genéve meegedeeld. Onder hen zyn zes Nederlanders. Dertien Jaar na het einde van de tweede wereldoorlog zoeken nog 14.000 Duitse kinderen hun ouders, van wie zij door de oorlog werden gescheiden. Verder zijn er nog 12.000 gevallen van ouders, die naar hun kindei en zoeken, aldus is te Bonn bekendgemaakt. Russische waarnemingsposten hebben geconstateerd dat de Amerikanen tussen 28 april en 26 Juli 32 kernexplosies hebben teweeggebracht in de Stille Oceaan, zo meldt Tass. De kracht van deze explosies overtrof die van alle voorgaande explosies van Amerikaanse kernwapens. De Ameri kanen hebben slechts melding gemaakt j van 14 kernproeven in dit gebied tussen genoemde data. Via zyn vertegenwoordiger heeft Prins Ralnier van Monaco gisteren de Dockers doen weten dat zij weei naar Mo naco en de Franse Rlvléra kunnen komen als zij hem persooniyk excuus gevraagd hebben. oZals bekend mag Lady Docker niet meer in Monaco komen, omdat zy het vorstendom heeft beledigd, zy verscheur de in april een papleren Monegaskische vlag, omdat haar zoon niet was uitgeno digd voor de plechtigheid ter gelegenheid van de doop van erfprins Albert van Mo naco. Krachtens een verdrag tussen Mo naco en Frankrijk geldt het verbod ook voor de Franse Rivléra. De Dockers zijn Britse miljonairs. Op 13 Juli 1.1 bedroegen de voorraden steenkolen by de mynen in de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal 19.1 miljoen ton. In de eerste veertien dagen van de maand zyn de voorraden met on geveer 800.000 ton gestegen. De ministerraad van de Europese Eco nomische Gemeenschap heeft in principe do verlening van financiële hulp aan Tur- kye goedgekeurd. De Oostenrijkse minister van Buitenlandse Zaken verklaarde tegen over Reuter, dat er nog overeenstemming moet worden bereikt over de omvang van deze financiële hulp. Mee- en tegenvallers (Van onze t.v.-medewerker) Na alle voor-publiciteit hield toch ze ker een niet geheel te verwaarlozen deel van het kijkerspubliek gisteren de adem in om Dinah Shore in haar befaamde show te proeven. Het begin was zeker voor velen een koude douche, omdat het heel eenvoudig te Amerikaans, teveel show was, waarvan de eerste belofte nog moest worden waar gemaakt. Het bin nenbrengen van een min of meer mooie dame op een presenteerblad, gedragen door een stelletje onduidelijke mannen, spreekt velen zeker niet aan. Daarna kwam een dansnummertje. een nogal zwoele gooi- en smytgeschiedenis. toen een liedje door Dinah in haar eenzame zelf gezongen en net toen het klimaat wat beter scheen te worden, kwam een zouteloze kattenhistorie de zaak weer grondig bederven. Nog even een walsje en toen leek het of de zaak definitief in de kelder zou tuimelen, want een on aantrekkelijk. vertekend beeld van een formidabele Mahalia Jackson trok de zaak naar het belachelijke. Maar dit was nu net de wending, die het keerpunt in positieve zin aankondigde, omdat hier plotseling alle glamour aan kant werd gezet en talent ging tellen. Een formi dabel talent, waarvan een ieder zeker Van Nelle bestellen i Advertentie 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Promenade ork. 13.45 De vermetele ontdekkingsreizen naar het Noordpool- en Zuidpoolgebied, caus. 14.00 Gram. 14.45 Voor de Jeugd. 16.00 Volksliedjes- en dansen. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Vakantietlps. 17.50 Rege- ringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 RVU: De betekenis voor onze tyd van de prehistorische godsdienst in het nabye oosten, door G. Thole Beishulzen Tweede lezing: De lichtende Apis. 19.00 Voor de kind. 19.10 Lichte muz. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de Jeugd. VARA: 20.00 Tussen de regels door. caus. 20.15 Holalnd Festival: Un Ballo in Ma- schera, opera. (In de pauzes: pl.m. 21.10 Voordr. pl. m. 22.00 Medische kron). 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz. 23.5024.00 Socia listisch nws. in Esperanto. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewyde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Vernuft en techniek. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 1150 Omr. ork. 12.05 Bas en piano. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Kamerork., koor en solist. 12.37 Middagpauzedlenst. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Metrole Ork. 13.50 Kamerork. en soliste. 15.10 Strijkkwart. en solist. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 In- terscholair jeugdtoernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Leger des Hellsmuz. 18.15 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven, caus. 18.30 Koorzang. 18.55 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Amus. muz. 20.50 Muzi kale luisterwedstryd. 21.10 Amus. muz. (verv.) 21.45 Gram. 21.55 Balthazar Huy- decoper, een 18e-eeuws regent, caus. 22.10 Vocaal kwart, en clavecimbel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.1524.00 Platennieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00—17.40 Voor de kind. NTS: 20.00 Weekoverzicht. VARA; 20.30 Wedden, Mylord?, klucht. GRAMMOFO O N' PLAT EN PRO GR AMM A DRAADOMROEP (over de 4e iyn van 1820 uur) Perles de cristal, Ensemble Jo Privat; lIEblouissante - Avlonnet/te - Martelette - Polka des as - Rossignol Mcmtmartrois - Plaisance fox - En beauté - Mélimélo - Rose d'or. Brlse Napolitaine - Espolrs perdues - Réveil du square - Pirouette - Gracieuse - Valse de Tabbaye - Ballajo - Germaine - Feux follets - Ca gaze - Ma zurka fantasie Les trioiets - Fléche d'or - Rossignol et pinsons - Bergeronnette - Pistonnade - Réveil des pinsons - Joy- euse tourterelle - Auteuil Longchamps - Glorieuse - Polka des amateurs. Tout l'amcrur que j'ai, Mouloudji met Orkest Michel Legrand; Qu'est-ce que tu crois, Toi tu souris, The Jolly coppersmith, En semble Lawrence Welk; Florena polka, Then I'll be happy, Orkest Nelson Rlddler Pennsylvania polka. Orkest Nelson Riddle, I get along without you very well. Blauer Himanel, Orkest Alfred Hause; Melster- schaftstango, Es werd in hundert Jahren wieder so eln Frtihling sein, Parlaml d'amore Mariu, Quartetto Enzo Gallo; A Luclana, Mia cara Carolina, Carmelita, Orkest Alfred Hause; Ricordo, I can't escape from you, Orkest Nelson Riddle; Have you got any castles, baby, Darn that dream, What do I do, Ronnie Hilton met Orkest Franck Cordell: You're my everything. By the fireside. Mr. Anthony's boogie. Orkest Erwin Lehn; I've got my love to keep me warm, Cocktail boogie. Stormy waether. The mess is here. You brought a new kind of love to me, Vic Dickenson Septet; Everybody loves my baby. BUITENLANDSE RADIOSTATIONS Engeland. BBC Home Service 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Voor de boeren. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Ritm. muz. 13.55 Sportuitsl. 14.00 Caus. 14.15 Schots or>. 15.00 Hoorspel. 15.30 Idem. 16.00 Vespers. 16.45 Progr. v. oudere mensen. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Stad en land. 18.40 Sport. 18.45 Dansmuz. 19 00 Hoorsp 19.30 Symf. ork. en sol. 21.00 Nws. 21.15 Symf. ork. en sol. 22.00 Idealsfor 1958 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. 23.0623.11 Koersen. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 in. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en ge- var. progr. 13.00 Sport. 13.35 Lichte muz. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Caus. 14.30 Nws en Brazilaanse muz. 15.00 Sport. 15.20 Idem. (Om 15.30 Nws.) 15.45 Variété-ork. 16.30 Nws. en mrs. Da le's Dagb. 16.45 Ork. conc. (Om 17.30 Nws.). 18.00 Sport. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Rltm. muz. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz. progr. 22 30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55-24.00 Nws Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Volksmuz 13.00 Nws. 13.15 Amus. 14.15 Operaconc. 16.00 Symf. ork. 17.00 Nws. 17.35 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.30 Symf. ork. 20.45 Hoorsp. 21.45 Nws. 22.10 Lichte muz. 23.15 Muz. nachtprogr. 24.00 Nws. 0.101.00 Lichte muz. Frankryk, 3 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Symf. conc. 13.25 Gram. 14.20 Intern, solistenconc. 15.10 Franse muz. 19.00 Gram. 19.35 Idem. 20.45 Hoor spel. 22.15 Gram. 23.10 Idem. 23.53—24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.30 Weerber 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Kamermuz. 14.00 Gram. 14.30 Jeugdorkesten. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Zang en plano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Hoorsp. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Caus. 22.25 Volksliederen 22 55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Gram. 14.00 en 14.15 Idem. 15.15 Koor zang. 15.30 en 16.05 Gram. 16 15 Zang en plano. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.35 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Vrije tyd. 22.55 Nws. genoteri zal hebben, omdat geen schone schijn afleiding bood. Hier ging ineens de werkelijke innerlijke schoonheid, het zuivere gevoel spelen en toen even later de leidster zorgde voor een nummertje "black and white", lardeerde zij dit met een dialoog, zo geestig en fijnzinnig te vens, dat de vrome Jackson gelegenheid kreeg haar roeping volledig toe te lich ten. Hier werd ineens zending bedreven, gegrond in diepe vroomheid. Dit was het andere Amerika, dat toch met alle onge compliceerde naïeviteit ergens bij de con tinentale mens aanspreekt, omdat het de indruk maakt waarachtig te zijn. In de humor werd een opmerkelijke diep gang bereikt en dan moet het alleen maar betreurd worden, dat de overbren ging van de gedachten zoveel te wensen overliet. Wat witte letters tegen een lichte achtergrond vormt echt geen vol doende steun voor mensen, die de taal niet spreken. Waarom is hier niet met smaak nagesynchroniseerd? Men kén het in Bussum. Waarom doét men het dan niet? Een groot geloof in eeuwige waarden, al wordt dit op een voor ons ongebruikelijke wijze vertolkt, kan ve len maar goed doen en niemand kwaad. Tot slot trad Dinah nog in een trio op, waarin een paar kostelijke vondsten opvielen. Het in de wildernis opgegroei de wezen, moest tot verrassing ver nemen, dat lidmaatschap van de pad vinderij uitgesloten was, omdat hij een meisje was. Toen even daarna de speel kameraad als beste partner voor een amourette werd uitverkoren, bleek deze wel even last te hebben met de over schakeling. Dinah hielp hem een handje of liever een lipje om het kussen té le ren door hem pruim te laten zeggen. Ja, ja, we weten het wel: daar neem Ie niets van mee. maar we hoeven toch ook niet te lang op de tenen te blijven staan als we eèn avondje uit zijn „bij ons in Amerika"? Al waren er dus tegenvallers, er waren zeer bepaaldelijk uitstekende momenten. De vraag intrigeert ons of de vierde te- lerecording. die de AVRO nog in porte feuille heeft, aan de verwachtingen zal beantwoorden. Laat ons hopen op een grote slot-meevaller. Van Nelle bestellen Advertentie Stadhuisplein. Gymnastiekdemoagtratle door dames- en herenkeurkorpsen. 7 uur nam. WOENSDAG Pieterskerk. Avondgebed te 7.80 uur nam. Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal)Halfuur van bezinning. 12.50 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Volkshuls (Apothekersdyk), Filmavond Osborn-Comité. Vertoning „Java-oogst". 8 uur nam. ZATERDAG Stationsplein. Start Rljnsburgs corso voor route door Leiden. 3.30 uur nam. Jan van Houtkade. Start Rijnsburgs avondcorso. 8.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Titus Brandsmalaan 174. Volle Evang. Kerk. Spr. B. W. J. Robert. 7.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Tentoonstelling A. H. Bakker Korff (t.e.m. 15 september). Museum voor Volkenkunde: Tentoon* stelling Japanse penseeltekeningen (t.em. 11 oktober). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V d. Werf park l Tentoonstelling geolo gie van Nederlanu. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- sd feestdageD 2-4 uur Burgerzaal Stadhuis. Bloemententoon stelling. 1023 uur. BIOSCOPEN Casino: „Sissl. keizerin en moeder". AJ. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondagl 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Jantjes tegen wil en dank". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Droomeiland" (Die Insel der Traume). A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De brug over de Kwal." 14 Jr. Werkdagen: 2 en 8 u.; zondag: 2. 5 en 8 uur. Rex: „Laurel en Hardy by de luchtbe scherming". A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst der apothe ken te Lelden wordt waargenomen door: Apotheek Van Drlesum, Mare 110, telef. 20406 en te Oegstgeest door Apotheek Oegstgeest, Wllhelmlnapark 8. telef. 26274. Bi) geen gehoor bd Clw bulsarts ot specialist hel od dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ■aS 1 Jj 41 a cS Helsinki onbew. O 4 20 4 Stockholm geh.bew. s 2 21 0 Oslo regen 020 4 16 10 Kopenhagen regen z 4 18 8 Aberdeen regen wnw 5 13 53 Londen half bew. wzw 8 22 0.1 Amsterdam zw. bew. wzw 8 21 0.7 Brussel zw. bew. wzw 8 24 2 Luxemburg regen wzw 6 24 9 Parys zw. bew. w 6 25 0.1 Bordeaux zw. bew. w 1 30 0 Grenoble zw. bew. windstil 32 0 Nice onbew. nw 2 24 0 Berlijn zw. bew. z 4 25 0.1 Frankfort regen BW 6 27 1 München half bew. s 2 27 5 Zürich half bew. windstil 29 1 Genéve zw. bew. wzw 6 30 0 Locarno half bew. o 1 29 0 Wenen licht bew. windstil 27 0 Innsbruck half bew. zo 1 26 1 Rome onbew. windstil 32 0 AJacclo onbew. windstil 26 0 Madrid onbew. windstil 37 0 Malloroa onbew. windstil 30 0 Algiers mist windstil 30 0

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 2