Uitstekende foto-expositie Katwijk Werk van Floor Beck verdient zeer ruime belangstelling Kerkeraad Geref. Kerk liad eni<*e bezwaren weinig V.S. voelen nog steeds voor topgesprek Avifauna miljoenste te Alphen begroette bezoeker sinds 1956 97ste jaargang Maandag 28 juli 1958 Derde blad no. 29501 O Burgemeester H. Duiker van Katwijk heeft zaterdagmiddag in het Geref. Jeugdhuis „Irene" te Katwijk aan Zee de fototentoonstelling van de Amateurfotografenvereniging „Katwijk" officieel geopend. Behalve werk van de leden van de vereniging zelf is er een groot aantal foto's geëxposeerd van de bekende kunstfotograaf Floor Beck. Juist om deze laatste foto's is enig rumoer ontstaan, omdat de kerkeraad van de Geref. Kerk bezwaar maakte tegen bepaalde foto's uit de collectie van de heer Beek. Overigens hebben kerkeraad en het bestuur van de vereniging volledige overeenstemming bereikt. De vereniging had de zaal van „Irene" gehuurd zonder dat daaraan bepaalde voorwaarden verbonden waren. De ker keraad had echter de indruk dat er uitsluitend werk van de Katwijkse leden van de vereniging zou worden geëxpo seerd. Toen de folder uitkwam, bleken er ook foto's van Floor Beck te zijn, en tegen bepaalde foto's maakte d§ kerke raad bezwaar. Men trachtte nog een andere zaal te vinden voor de vereniging doch men was contractueel gebonden. Het bezwaar van de kerkeraad ging niet zozeer tegen de foto's als zodanig, maar meer tegen de plaats waar deze ten toongesteld werden. „Irene" en de geref. kerk vormen n.l. vrijwel één geheel. Tenslotte zijn de kerkeraad en het be stuur van de amateurfotografenvereni ging samen aan tafel gaan zitten. Het bestuur heeft toen de kerkeraad toege staan maximaal 10 foto's uit de collectie te verwijderen. Enige kerkeraadsleden hebben daarop de tentoonstelling be zichtig en 8 foto's verwijderd, zonder dat daarmede aan het karakter van de ten toonstelling geweld werd aangedaan. Een en ander is in volledig overleg ge schied en van enige wrijving is dan ook geen sprake. De kerkeraad was dan ook vertegenwoordigd by de officiële ope ning. De folder, die reeds gemaakt was, toonde een van de verwijderde foto's en daarom besloot de kerkeraad een nieuwe folder te laten maken op zijn kosten. OPENING De heer C. H. P. Dekkinga, voorzitter van de vereniging sprak een begroe tingswoord, waarin hij dank bracht aan de burgemeester voor zijn aanwezigheid, aan de kerkeraad der Geref. Kerk voor het afstaan van de zaal en aan de heer Beek voor de zorg en toewijding, waar mede hij de tentoonstelling heeft inge- Auto reed in etalage (Speciale berichtgeving) Een onbemande vuilnisauto van de gemeentereiniging te Haarem heeft zaterdagavond in de Grote Houtstraat veel schrik en schade teweeggebracht. Op dat tijdstip was het druk in ver band met het uitgaan van de biosco pen. De vuilnisauto zette zich plotse ling in beweging en reed met een vaartje van 30 kilometer het tegelpad op en vernielde een grote etalageruit van een herenmodemagazijn. Hier kwam de wagen echter niet tot stilstand, maar schoot naar de overzijde van de weg, waar de voetgangers ijlings opzij sprongen. Hier kwam de auto te recht tegen de pui van een damescon fectiezaak en boorde zich met luid ge weld door een drietal etalageruiten. In de etalage kwam de auto tot stilstand, nadat hij diverse etalagepoppen omver had geworpen. Slechts met behulp van snijbranders kon men de vuilnisauto tegen drie uur 's nachts uit de etalage verwijderen. Volgens de 40-jarige be stuurder van de wagen moet zijn auto door een voorbijganger op gang zijn ge bracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. NIET MEER IN HET BEELD Een 20-jarige filmfigurant, die mede werkt aan de opname voor de film over het dagboek van Anne Frank in Amster dam, is, nadat hy er met een bankbiljet van f100 op uit gestuurd werd iets te kopen ten behoeve van de filmopname, niet meer „in het beeld" teruggekeerd. Namens de Amerikaanse filmgroep is nu bij de politie aangifte gedaan van deze verduistering door de jongeman. richt. Burgemeester Duiker zeide diep respect te hebben voor de vereniging, die een dergelijke tentoonstelling durfde te organiseren. Hij sprak de hoop uit dat velen een bezoek zouden komen brengen. In het kader van de activitei ten voor de badgasten neemt dit initia tief een belangrijke plaats in. De heer mr. J. van der Plas, als voorzitter van WV sprak eveneens zijn waardering uit voor het initiatief. BALLET Het werk van Floor Beck beweegt zich op meer dan één gebied, doch vooral het ballet heeft een sterke aantrekkingskracht op hem. Tal van balletfoto's zijn dan ook tentoonge steld. Floor Beck werkt graag met sterke contrasten van wit en zwart, hetgeen bijzonder fraaie aspecten te zien geeft. De landschapfoto's zijn van een ge heel ander genre. De portretfoto's zijn eveneens bijzonder knap. Vooral hierin kan men zien dat een kunstenaar want zo mag men Beek wel noemen heel andere portretten maakt, dande gewone „kiekjes-makers". Verder willen wy nog noemen de circus-foto's, de foto's van muziekuitvoeringen en de bijzonder knappe foto van het stukslaan van een lamp en van een schip op zee. (Foto L.D./Jaap van Dufjn, Katwijk) Jeugdige belangstelling voor de foto's van Floor Beck. Foto's beschrijven is moeilyk, men moet ze zien! De tentoonstellingsruimte is aardig ingericht, al hebben niet alle foto's een even gunstige plaats gekregen. Die op de wand tegenover de ramen hebben wel wat last van glimmen. Het werk van de leden van de ver eniging is opgehangen in de gang, een niet zo gunstige plaats. Er zijn goede foto's bij, temeer daar alles geheel eigen werk is. Hier kan men zien dat ook amateurs tot goede resultaten kunnen komen. Voor de badgasten is dit zeker een aantrekkelijke tentoonstelling vooral nu het geen „strandweer" is. Bovendien verdient deze expositie ook de belang stelling van de Katwijkers zelf. Kerkelijk L even NED. HERV. KERK Aangenomen bet beroep van de Gene rale Synode als pred. voor buitengewone werkzaamheden (vluchtelingenzorg te Berlijn) G. Hamoen kand. te Bodegraven Bedankt voor Woudrlchem E. Kempe naar te Nleuwleusen Beroepen te Beet- sterzwaag (toez.) (wljkgem. Nijbeets) H. K. de Wilde. vlc. te 's-Gravenhage. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Homewood Canada(2e maal) J. Mulder te Gees (Dr.) GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Capelle aan de IJssel M. Heerschap te Borssele (Z.). Tweede Amerikaan in Libanon gedood Meer waarnemers gevraagd Opnieuw is een Amerikaans mari nier in Libanon gedood. Het gebeurde gistermiddag in de omgeving van het vliegveld van Beiroet. Volgens een woordvoerder van de bevelhebber van de Amerikaanse troepen in deze con treien, moet de militair getroffen zijn door een verdwaalde kogel van de rebellen. Het is de tweede Amerikaan, die tijdens deze actie in Libanon het leven laat. De eerste werd door een Amerikaanse schildwacht neergescho ten, toen hij niet reageerde op een herhaald aanroepen door die wacht post. President Sjamoen van Libanon heeft inmiddels president Eisenhower schrif telijk uitvoerig bedankt voor het zenden van Amerikaanse mariniers naar Liba non. Gisteren zijn door het Witte Huis in Washington de brieven gepubliceerd. De waarnemersgroep der Verenigde Naties in Libanon heeft de secretaris generaal Dag Hammarskjöld dringend verzocht nog 400 waarnemers te zenden, waardoor de groep 600 leden zou gaan tellen. De groep heeft het in gepubli ceerde rapporten duidelijk gemaakt, dat het moeilyk is de grens met Syrië te inspecteren met slechts een tweehon derd waarnemers. NIEUWE HULP Het Libanese blad ,.1'Orient" maakt bekend uit goedingelichte bron te heb ben vernomen, dat Libanon waarschijn lijk aan Amerika om nog meer geld zal moeten vragen. Door deze nieuwe lenin gen zou het totaal van de Amerikaanse hulp aan Libanon oplopen tot 255 mil joen Libanese ponden. Anti-Engelse plakactie te Soerabaja Volgens een bericht in de bladen te Djakarta hebben gisteren demonstran ten te Soerabaja enige gebouwen van Britse instanties beplakt met leuzen, waarin wordt geprotesteerd tegen de Engelse interventie in Jordanië. Het be trof o.a. het Engelse consulaat, een En gelse tabaksonderneming en benzine stations van de Shell. Tot nu toe had den de demonstranten te Soerabaja hun acties beperkt tot gebouwen, in gebruik by Amerikanen, aldus de dagbladen. Koning van Urundi in Amsterdam Zaterdagavond heeft in het Carlton- hotel te Amsterdam de Koning van Urundi (Afrika) Mwami Mwambutsa zijn intrek genomen. Hij is vergezeld van zijn secretaris Mbazumutima. Zij heb ben tot vanochtend logies besproken. Het is de eerste keer dat de, Koning in Amsterdam is om er enige beziens waardigheden in ogenschouw te nemen. Enige dagen geleden is de Koning, die voor een bezoek aan de Expo naar Europa is gekomen, ook reeds in Sit- tard geweest, waar hy de gast was van een familie, van wie de dochter des huizes met een Belg is getrouwd en in Usumbura in Urundi woonachtig is. Zes Haarlemmers gewond bij autobotsing te Halfweg In de nacht van zaterdag op zondag is een personenauto met zes Haarlem mers ter hoogte van de Zwetbrug in Halfweg, uit de bocht en tegen een van de grondwet, die 22 december 1956 Dulles en Adenauer waren het eens AFWACHTENDE HOUDING INZAKE IRAK De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles heeft zaterdagmid dag te Bonn met bondskanselier Ade nauer van gedachten gewisseld over de intennationale politieke toestand. Blij kens een communiqué, dat na afloop van de conferentie van uur werd uitgegeven, spraken zy o.a. uitvoerig over kwesties betreffende de toestand in het Naibije Oosten en over de wijze waarop deze kwesties het best zouden kunnen worden opgelost. Hierby waren de motieven en bedoe lingen. waardoor de regeringen van de twee landen zich de laatste tijd hebben laten leiden, geheel duidelijk geworden. Ook waren de twee staatslieden het vol komen eens, wat hun oordeel over de huidige situatie betreft. Aan de conferentie werd o.a. deelge nomen door de Westduiltse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano.de Westduitse ambassadeur te Washington, Wilhelm Grewe, en diens Amerikaanse collega te Bonn. David Bruce. Tevoren hadden Dulles en Adenauer elkaar gedurende een half uur onder vier ogen gesproken. Na de conferentie vertrok Dulles, die enige uren tevoren uit de V.S. was aan gekomen naar Londen. Gisteren werd te Bonn van gewoonlijk welingelichte zijde nog vernomen dat Dulles en Adenauer zijn overeengeko men, dat het Westen met betrekking tot een erkenning van het nieuwe Iraakse bewind een afwachtende houding zal aannemen. Dit is in overeenstemming met het eerder ingenomen Westduitse stand punt dat dit vraagstuk eerst actueel wordt, wanneer Irak een nieuw staaits- i hoofd zal hebben. Van dezelfde zijde wordt vernomen dat Dulles er de nadruk op heeft ge legd dat de Brits-Amerikaanse militaire actie in het Midden-Oosten is onderno men ter verhoging van het Westerse po litieke gezag. Van Amerikaanse zijde is voorts gewezien op de mogelijkheid van omsingeling van Israël indien de Pan- Arabische beweging verder aan kracht zou winnen. In tegenstelling tot hetgeen verwacht werd. is slechts even gesproken over 'het vraagstuk van een nauwer overleg in de NAVO. Dit. punt zal echter wel in de permanente NAVO-raad worden bespro ken Russisch protest bij Duitse regering TEGEN „INMENGING IN HET MIDDEN-OOSTEN" De Sovjet- Unie heeft bij de Duitse Bondsregering geprotesteerd tegen de Westduitse steun aan" het Brits-Ame- i rikaanse avontuur" in het Midden- Oosten. aldus is zaterdag van Rus sische zijde te Bonn vernomen. Het protest is vervat in een nota, die vrijdag in de Westduitse ambas sade te Moskou werd overhandigd. In de nota wordt gezegd, dat de Bondsregering zich niet alleen solidair met haar bondgenoten in de NAVO heeft verklaard, maar ook feitelijk steun aan het avontuur in het Mid den-Oosten heeft gegeven. Deze houding van de Bondsregering is in strijd met eerdere verklaringen van West-Duitsland. volgens welke de in West-Duitsland gelegerde buiten landse troepen alleen voor de verde diging zouden dienen en geen werktuig voor agressie zouden zijn. De regering te Moskou verwijt de Bondsregering, dat Amerikaanse vlieg tuigen met parachutisten aan boord van vliegvelden in West-Duitsland opstijgen om te worden overgebracht naar „het gebied van agressie in het Midden-Oosten". „Met name zijn alle eenheden van de eerste luchtlandings gevechtsgroep van de 24ste divisie, die in de Bondsrepubliek gelegerd is, naar daar overgebracht", aldus de nota. De woórdvoerder van de Westduitse regering. Felix von Eckhardt. heeft naar aanleiding van het Sovjet-pro test verklaard, dat men bij de beoor deling van de Russische nota er van uit moet g.-.an dat geen enkel orgaan heeft vastgesteld dat er in het Mid den-Oosten sprake is van agressie. Daarmee had de Sovjet-regering alle grond voor haar protest verloren. „Wij willen de politiek van vryheid die Libanon altyd heeft gevolgd, voort zetten. Wy wensen een broederlijke vriendschap met de Arabieren, maar wy aanvaarden geen enkele vorm van asso ciatie of federatie met andere Arabische landen", dit heeft Saeb Salam, de op standelingenleider in Beiroet, in een vraaggesprek met een Italiaanse journa list verklaard. De politiek van president Nasser is goed, maar een Egyptische landing in Libanon zou als agressie worden be schouwd. aldus Salam. De Egyptena- ren zullen Libanon echter nooit aan vallen. De Egyptenaren zijn onze broeders, maar de Russen en Ameri kanen zyn voor ons vreemdelingen, voegde hij eraan toe. Otte John vrijgelaten Dr. Otto John, voormalig hoofd van het Westduitse bureau ter verdediging Wat Dalles en Macmillan bespraken (Van onze Londense correspondent) De Britse regering oefent de grootste druk uit op de Verenigde Staten om topconferentie binnen tien dagen te doen beginnen. Vier uur lang hebbe Macmillan en Selwyn Lloyd zondag met Dulles in Downingstreet geconfereer Dulles voerde bovendien nog afzonderlijke besprekingen met de ambassadeur va Jordanië en de premiers van Perzlë en Pakistan. Beweerd wordt dat Dulles onde de indruk is van hun kalmte onder de situatie in het Midden-Oosten en hun vei trouwen in de toekomst. Bezorgdheid over Eisenhowers gezondheid De Turkse premier en minister van Buitenlandse Zaken arriveerden pas laat uit Bonn. 's Avonds was er in Selwyn Lloyds ambtswoning een diner voor de deelnemers aan de conferentie van de landen van het Bagdad-pact, welke vandaag in Londen begint. Op deze con ferentie staat de erkenning van het nieuwe regiem van Irak in het middel punt van de belangstelling. De premier van Pakistan liet meteen al, toen hy op London airport uit het vliegtuig stapte, doorschemeren dat Pakistan niet lang zal aarzelen met deze erkenning, hoewel nog geen be slissing is genomen. Dat geldt zo goed als zeker ook voor de andere deelne mers aan de conferentie, behalve Tur kije, dat nog aarzelt. Wat de ontmoeting aan de top be treft, heeft Macmillan getracht de Amerikaanse bezwaren, welke hoe lan ger hoe duidelyker tot uiting komen, te ontzenuwen. Hy wordt daarbij ge- ruggesteund door de andere landen van het Britse Gemeenbest, die blijk baar zonder uitzondering op een top gesprek aandringen. Macmillan heeft zijn best gedaan Dul les ervan te doordringen, dat de kwestie op nuchtere realistische wyze moet wor den aangepakt. De Engelsen zijn de laatsten, die zich aan enigerlei valse hoop overgeven of daverende dingen van de top verwachten. Zij willen integen deel de kat uit de boom kijken, dat wil zeggen afwachten of Irak voort gaat zich redelijk ten opzichte van het Westen te gedragen. Dan pas zal een deugdelijke analyse van de toestand mo gelijk zijn. Voorbarig handelen willen de Engel sen zeker niet, maar zy willen wel, dat er thans na jarenlange aarzeling eindelijk een begin gemaakt wordt met de uitwerking van een breed opge zette politiek ten opzichte van het Midden-Oosten. Met inbegrip van een hulpprogramma. De eerste stap op weg naar een ont spanning zal in elk geval zyn het nieuwe regiem in Irak met rust te laten, ook om te zorgen, dat de gematigde elemen ten, die na de eerste wilde uren de over hand kregen, deze behouden. Deze non interventie van hét Westen in Irak zal Prins Charles prins van Wales Koningin Elizabeth van Engeland heeft zaterdag in een tevoren opgeno men radioboodschap ter gelegenheid van de sluiting van de Spelen van het Britse Rijk te Cardiff meegedeeld dat haar zoon, Prins Charles Philip Arthur George, de titel Prins van Wales heeft gekregen. „Zodra hij groot is zal ik hem te Caernavon aan u voorstellen", aldus de vorstin. De Prins, die van tevoren van het nieuws op de hoogte was gesteld, hoor de de rede van zyn moeder op de kost school te Cheam in Berkshire, die hy bezocht. Zyn titels luiden nu Prins van Wales, Markies van Chester, Hertog van Corn wall, Hertog van Rothesay en Graaf- grootintendant van Schotland. Hy wordt 14 november a.s. tien jaar. HOGE ONDERSCHEIDING VOOR PROF. VERZIJL Bij K.b. is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau prof. mr. d»- J. H. W. Verzijl, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, wonende al daar. echter moeten worden bekrachtigd dod een soortgelijke Russische belofte, on zich niet met Irak in te laten. Dulla en Macmillan hebben blijkbaar ve^ tijd nodig gehad om de absoluut nood zakelijke Westelijke eensgezindheid i bereiken. Er werden echter geen be slissingen genomen, doch verklaaij wordt dat de Britse en Amerikaans Standpunten dicht bij elkaar liggen. Al les zal gedaan worden om een Russisd veto te voorkomen teneinde een oplo^ sing binnen het kader van de Vera nigde Naties mogelijk te maken, ij Londen maakt men zich bezorgd ovq hetgeen dagblad-correspondenten u| Washington melden, namelijk dat pre sident Eisenhower nog altijd hoopt e« topconferentie te kunnen vermijden. Men maakt zich ook bezorgd ovfl president Eisenhower wegens zyn ge zondheidstoestand en vraagt zich a| of hy het aan de conferentietafel zi kunnen bolwerken tegen Kroesjtsjë Er gaan stemmen op om zonodig 4 president op de conferentie te vervai gen door Nixon of Dulles zelf. H( populaire Londense dagblad „Dail Mirror", dat een oplaag heeft van me« dan 4,5 miljoen, bezweert Dulles van ochtend in een open brief op de voot pagina thans niet langer te aarzeleij Macmillan wil vermoedelijk de kwes tie van de vervanging van de Britse ei Amerikaanse troepen door een Una macht zoveel mogelijk aan Hamman klöld overlaten, evenals het vraagsti) van een economisch plan voor he Midden-Oosten. De Britse premier lal zich, zoals uit zijn zaterdag verzonde brief aan Kroesjtsjef blijkt, door nie mand afhouden van New York als veï gaderplaats. Londen stuurt aan op ui ter lijk 6 augustus als begindatum van d topconferentie, hoewel men verwach] dat het waarschijnlijk wel de elfd augustus zal worden. De Engelse rege ring hoop dat, nadat de onmiddellijk kwesties zijn opgelost, de top zich zi bezighouden met de neutralisering vaj het Midden-Oosten inclusief een verbq op wapenleveranties en een waarboq door de grote mogendheden van all grenzen, met inbegrip van de Israëlisch! De grote vraag is of de Russen zul len instemmen met de stopzetting va wapenleveranties voor de Arabisel landen, omdat zij totnutoe ook Turkij Perzië en Pakistan daarbij hebben wi len betrekken. De Bagdad-pact Coi ferentie zal zich echter zonder twijfj uitspreken voor voortzetting van a verdrag en een verdere militaire vei sterking van het Noordelijke bastio dat door het uitvallen van Irak i ernstig is ondermijnd. Er heerst ond| de delegaties in Londen in dit oj zicht grote vastberadenheid. Dull! zou van plan zijn voor te stellen oi het hoofdkwartier naar Ankara t verplaatsen. De Verenigde Staten zouden oq thans bereid zijn volledig lid van de Vel dragsorganisatie te worden. Verwacl wordt dat Amerika zyn financiële hul voor de aanleg van wegen en spoo| wegen, welke Ankara via Perzië mi Karachi zullen moéten verbinden, zi verhogen. De Britse regering is tegen onmiddellijke reorganisatie van hl Bagdad-pact zonder Irak, wegens 4 vrees dat dit land dan in de armen vd Nasser of de Russen wordt gedrevej Londen wil eerst afwachten wat Bagdd doet, al gelooft men dat wegens de neï traliteit, die het verkondigt, het niet 1 het pact zal willen blijven. Dulles vliegt vanavond terug naj Washington, waar hij morgen zal deel nemen aan besprekingen met de Ita liaanse premier. lichtmast gevlogen. De wagen reed met grote snelheid, vermoedelijk ruim 100 km., in de richting van Amsterdam, waar het gezelschap de nacht gezellig wilde doorbrengen. Inplaats dat de wa gen de bocht nam, reed hij rechtdoor. De auto werd totaal vernield. De inzit tenden liepen vrij ernstige verwondin gen op en werden naar ziekenhuizen in Haarlem overgebracht. Twee van hen konden later naar huis terugkeren. Ver moedelijk verkeerden de inzittenden onder invloed van sterke drank. FEISALS EIGENDOMMEN IN ENGELAND Het Engelse blad „Daily Sketch" meldt, dat een brandkast in een Londense woning van wylen koning Feisal van Irak, op last van een Londens notaris- bureau, is geopend. De waarde van de inhoud van de brandkast wordt geschat op byna 500.000 pond sterling. De Iraakse ambassade in Londen, waarvan de nieuwe staf achter de huidige rege ring staat, zou alles in het werk stellen om de bezittingen van Feisal in handen te krijgen. Volgens de „Daily Sketch" zal Engelse Hooggerechtshof morgen beslissing nemen aangaande Feisals be zit in Engeland. wegens hoogverraad tot vier jaar dwangarbeid was veroordeeld, is zondag, in opdracht van president Heuss, op vrije voeten gesteld. De vrijlating is ge schied na een beroep om clementie, dat de verdedigers van John op de president hadden gedaan. Johns straf was in mindering gebracht met een jaar voorarrest, zodat hy nor maal eind 1959 op vrije voeten was ge komen. De thans 49-jarige John was 20 juli 1954 uitgeweken naar Oost-Duitsland, waar hij met de Oosfcduitse regering heeft samengewerkt. Hij viel de regering-Adenauer aan en beweerde, dat de Nazi's steeds meer invloed in West-Duitsland krijgen. In december 1955 keerde hij plotseling naar West-Duitsland terug, door de wijk te nemen naar West-Berlijn. ALLE SOVJET-TROEPEN UIT ROEMENIË Alle Sovjet-strijdkrachten hebben Roemenië thans verlaten, aldus meldt Radio-Boekarest. Het Roemeense Kabinet heeft vrijdag avond een grote receptie gegeven ter het .gelegenheid van het voltooien der ont- een ruiming, welke in mei op een bijeen komst van de landen van het Verdrag van Warschau werd goedgekeurd. Reeds de gehele vorige week wachtte men met spanning op de miljoenste be zoeker van het vogelpark Avifauna te Alphen. Het weer werkte echter nie'c mee, maar men was er tenslotte toch vrijwel zeker van dat deze bezoeker ver welkomd zou kunnen worden. Die ver wachting is uitgekomen al werd het dan half zeven. De miljoenste bezoeker sinds in 1956 de familie Van der Valk de exploitatie van het park in handen nam, was me vrouw J. van DijkBronkhorst uit Am sterdam, die met een gezelschap uit die plaats een 45-jarig huwelijksfeest kwam besluiten met een diner. Zij kreeg van mej. Til van der Valk een fraai bloem stuk aangeboden en verder een verblijf van een week met haar echtgenoot in een van de zaken van de familie Van de familie Van der Valk, waarvoor de heer en mevrouw Van Dijk Mook uit kozen. De loco-burgemeester van Alphen, de heer A. J. Dekker voerde eveneens nog het woord, waarbij hy zich zeer dank baar toonde dat Avifauna een gezonde ontwikkeling te zien geeft. Hierna maakte het gezelschap een rondwandeling door het park, waarbij de nieuwe verlichting in ogenschouw werd genomen. De heer Van der Valk vertelde nog, dat hij volgend jaar een kinderboerderij hoopt in te richten. Op de foto rechts mej. Van der Valk en links het echtpaar Van Dijk. - Overleg over Pact van Bagdad DULLES WAS IN LONDEN. De Amerikaanse minister van buitel landse Zaken, John Foster Dulles, he< gisterochtend 2 uur mét de Britse pq mier, Harold Macmillan, beraadslai over de crisis in het Midden-Oosten de vooruitzichten voor een topconferei tie. De beraadslagingen werden mei bijgewoond door de Britse minister vi Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, zijn ambtgenoot voor landsverdedigi Duncan Sandys. De besprekingen waren een inleii tot de beraadslagingen van staatslied! van staten, leden der Bagdadse dragsorganisatie, die zondagavond, gelegenheid van een diner, dat doe minister Selwyn Lloyd werd aangel den, zouden beginnen. Volgens Amerikaanse kringen te Loi den zijn de Amerikanen van menini dat het Verdrag van Bagdad, ondant de gebeurtenissen in Irak moet blijve bestaan, maar men waarschuwde tege de verwachting, dat de V.S. zich bii nekort als volledig lid bij het verdr zullen aansluiten. Men verklaarde voorts, dat erken wordt, dat het Westen uiteindelijk Iraakse republikeinse regering zal mot ten erkennen, maar tijdens de huidig besprekingen te Londen wordt een dei gelijk besluit niet verwacht. Naar verluidt zyn Turkye, Perzië e Pakistan, drie mohammedaanse 1c den van het verdrag, krachtig gekai tegen erkenning van de nieuwe Iraaki regering, maar Engeland, dat belang ryke handels- en oliebelangen Irak heeft, schijnt een soepeler stand punt in te nemen, hoewel dit lan het ermee eens is, dat het than slechts twee weken na de omwentelin nog niet het ogenblik is om het nieuv bewind te erkennen. In gewoonlijk betrouwbare kringe wordt gezegd, dat Turkye. Perzië Pakistan van mening zijn, dat de or_ nisatie van het Verdrag van BagdJ sterker zou zijn zonder Irak, dat enige Arabische staat altijd reeds als zwakste schakel werd beschouwd. In ge noemde kringen voorspelt men, dat conferentie te Londen zal besluiten h( hoofdkwartier van de organisatie Bagdad naar Ankara te verplaatsen. In Amerikaanse kringen zei voorts, dat Dulles en Macmillan volle dige overeenstemming bereikten over politiek en tactiek, die in verband m( een topconferentie van de Veiligheid! raad zullen worden gevolgd. De V. zijn voor een dergelijke topconferenti in New York en niet in Europa, zo ver klaarde men.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8