FOTOGRAFEREN! Twee Grote Prijzen van Zweden voor Nortonrijder Geoffrey Duke MAANDAG 28 JULI 1958 Het Leidse Hout-toernooi Mevr. Kostense en Wortelboer triomfeerden in enkelspel (Van onze tennismedewerker) De Belgische speelster mevr. Kostense die aan het „Leidse Houtw-toernooi een internationaal tintje verleende heeft die deelneming op wel zeer nadrukkelijke wijze geaccentueerd. In de drie nummers waarvoor zij zich had Ingeschreven, bereikte zij de finales. Twee van die finales won zij, nJ. het enkelspel B en het damesdubbelspel B. Ook in het derde nummer, het ge mengd dubbelspel B, waarin zij met Karsten uitkwam tegen de LLTC-com- binatie mej. v. d. Drift en Janssen, stonden haar kansen hoog genoteerd, maar Janssen speelde in deze finale be heerster dan men van hem gewend is, voelde ook beter dan de jonge Karsten aan waar de kansen lagen. Daarbij werd hij op uitnemende wijze gesteund door mej. v. d. Drift, die haar beste drives voor deze partij scheen te heb ben bewaard. Met 63, 63 werd in deze finale mevr. Kostense de voet dwars gezet. In het enkelspel moest zij harde strijd leveren tegen de in dit toernooi zo verrassend goed voor de dag gekomen mevr. Splinter. De vastheid op de drive, die de Belgische speelster in de voorgaande ronden toch eigenlijk steeds vrij gemakkelijk de zege had doen behalen, was nu nauwelijks voldoende om de fel vechtende, haar veld goed dekkende Leidse Houtspeelster op de knieën te brengen. Toen dat na drie Schitterend tennis op de METS Kramer's „circus" (Van onze tennismedewerker) Op de METS banen te Scheveningen hebben dit weekeinde stampvolle tribu nes kunnen genieten van tennis zoals momenteel alleen de Kramer-troep dat brengen kan. Dit spel van een Hoad, een Rosewall, van Trabert en Segura ligt zeker een klasse boven dat van Ashley Cooper (de Wimbledon-kampioen 1958). Cooper zou door elk van deze 4 spelers kansloos van de baan zijn geveegd. Hier zijn tempo en beheersting aanwezig, be heersing op alle onderdelen van het spel. Hier ziet men werkelijk „controlled speed". Zeker ook deze spelers van wereld klasse slaan een gemakkelijke bal, ge meten dan naar hun maatstaven, uit of deponeren die diep in het net, maar dergelijke missers verhogen juist de aan trekkelijkheid van hun spel. Zij tonen daarmee geen machines te zijn. Hoad had last van een in Newcastle opgelopen blessure. Een nogal ongeluk kige val bezorgde hem een bloeduitstor ting in de lies. Dat belette hem overigens niet zaterdag één van zijn spaarzame zeges op Segura te behalen. De kleine, TRABERT watervlugge Zuidamerikaan heeft met inbegrip van deze wedstrijd 9 ontmoe tingen gehad met Hoad. Daarvan won hij er zes. De zege van eer gister eren zal Hoad dan ook wel zeer welgevallig zijn geweest. Segura heeft het hem niet ge makkelijk gemaakt. In de eerste set waren zijn twee handige slagen zo snel, zo zuiver dat Hoad er meermalen mismoedig het hoofd bij schudde. Segura wisselde de kanonmades van forehand en backhand af met juweeltjes van dropShobs, bin nen de meter van het net af. Met 64 wint hij de eerste set. Dan komt Hoad los met knallende baokhands. Zijn gro tere vaart slaat het tegenspel van Se gura kapot. 62 en in de 3e set zakt Segura na 3—3 ineens weg, 6—3, murw gebeukt door Hoads voortdurende beko geling. Tra bertRosewall is snel be keken. De Amerikaan is nog wat on wennig op het gravel. Rosewall daaren tegen is dadelijk in zijn spel. Zijn fa- meuse backhand troeft die van Trabert, die ook juist daar zijn sterke zijde heeft, maar nu alleen met uitschieters die sterkte aantoont. Rosewall's vroegere zwakke punt, de service, blijkt nu een wapen van betekenis te zijn geworden. Hij slaat er weer mee en dat op tegen standers van dit formaat. Met 61 wint hij de eerste set. In de tweede set is Trabert wat beter ingeschoten maar be dreigen kan hij de kleine, snelvoetige Rosewall niet, 64. De dubbel Rosewall -Segura tegen Trabert-Hoad besluit de zaterdag. Rosewall-Segura winnen in een partij met flitsende smashes en volley duels die het oog bijna niet meer volgen kon met 97, 63. Zondagmiddag een waarlijk fantas tisch gevecht van Trabert tegen Segura. Dan is het Segura die met zijn twee handige slagen kogels over het net jaagt, dan weer Trabert die vlijmscherpe backhands los laat. Met 62 gaat de eerste set naar Segura. Op 52, 4015 spit hij een dropshot over het net, waar op Trabert niet eens meer loopt. Met 6—4 gaat een tweede set naar Trabert. In de 3e set een enorme strijd. Trabert komt 30 voor te staan. Het wordt 32 en Segura 400! op zijn eigen service. Driemaal mist deze dan op eenvoudige ballen. Trabert grijpt de kans. 4—2. Di- lange sets, 6—4, 5—7, 8—6!, eindelijk gebeurd was, zal zij een zucht van op luchting niet hebben kunnen onder drukken. Het dames dubbelspel bracht de beide finalisten wederom tegenover elkaar. Mevr. Kostense had mevr. Kar sten als partner, mevr. Splinter haar clubgenote mevr. Soonius. Nu kwam de zege voor mevr. Kostense nauwelijks in gevaar. De tweede set mag dan een lange set geworden zijn, 7—5, de eerste gaf 61, de betere manoeuvrering van het Belgisch-Nederlandse dubbel, was duidelijk. VERWACHT In het herenenkelspel leverde de finale een verwachte overwinning op voor Wortelboer. Karsten heeft wel de techniek, nodig om een B-toernooi te winnen, maar de tactiek moet hij nog van Kersten sr. afkijken. Hij heeft daar met zijn 15 ja ren echter nog ruimschoots de tijd voor. Wortelboer kon tegen hem precies dat spelletje spelen dat hij zo graag speelt, manoeuvreren, totdat zich een kans voordoet, 63, 64 voor Wortelboer. Een rustige, zekere overwinning, zonder spanning. Toch een aantrekkelijke finale omdat hier twee jonge spelers, veelbelovende spelers aan het werk wa ren, die het niet zoeken in de vaart alleen. Het herendubbelspel B tussen de bij verrassing in de finale gekomen dub bel Kranenburg/Hilbrants en Voogt/ Runderkamp werd door laatstgenoem den overtuigend gewonnen dank zij vooral het beter netspel, 75, 60. Korteweg was de man in de C-afde- ling. Twee finales gaven hem evenzoveel overwinningen. Tegen de gebroeders Oost was de overwinning in twee sets, 6—3, 7—5 een feit. Betere groundstrokes en daardoor een gunstiger netpositie deden de balans naar Korteweg en partner Botje doorslaan. In het enkel spel evenwel leek het er lange tijd op, dat Van Steenis de niet verwachte winnaar worden zou. Met 108, 41 had hij ongetwijfeld zeer goede kansen. Toen beging hij de tactische fout om Korteweg, die om onbegrijpelijke rede nen achterin bleef en daardoor zijn prima volley niet mee liet spelen, met korte ballen naar voren te halen. Een maal aan het net bleek de lange Korte weg niet te verslaan, noch met de pas sing, noch met de lob. Het beeld van de strijd veranderde op slag. Van Stee nis gleed steeds meer weg en Korteweg kwam er in. Van 14, werd het 64 voor Korteweg. De laatste set was snel gebeurd, 6—1. Mej. v. d. Neut won het damesenkelspel C van mej. Slotboom in een volkomen uit het achterveld ge voerde strijd, 61, 68, 63. Zonder winst bleef mej. Slotboom niet. In het gemengd dubbelspel mocht zij met Moo- lenbroek het zoet der overwinning sma ken ten koste van mej. v. d. Moortel en Engelenburg in een pittige partij, die het aankijken volkomen waard was, 6—2, 3—6, 3—6. Uitslagen: Heren enkel B: Karsten—Wortelboer 3—6, 4—6. Dames enkel B: mevr. Kostense mevr. Splinter 64, 57, 86. Heren dubbel B: Kranenburg-Hil- brants—Voogt-Runderkamp 57, 0—6. Gemengd dubbel B: mej. v. d. Drift- Janssen—mevr. Kostense-Karsten 6—3, 6—3. Heren enkel C: Korteweg—v. Steenis 8—10, 6—4, 6—1. Dames enkel C: mej. v. d. Neutmej. Slotboom 61, 68, 63. Heren dubbel C: Korteweg-Botje— Oost-Oost 6—3, 7—5. Gemengd dubbel C: mej. v. d. Moortel- Engelenburgmej. Slotboom-Moolen- broek 6—2, 3—6, 3—6. Franse dames winnen te Egmond aan Zee De Franse damesploeg heeft de ten niswedstrijd tegen het Nederlandse team te Egmond aan Zee met 8—5 gewonnen. De kleine 4—3 voorsprong, welke de Ne derlandse speelsters op de eerste dag hadden genomen, werd zondag snel weg gewerkt. Alleen mevr. Thung is er gis teren in geslaagd een punt voor het Nederlandse team te bemachtigen. Zij versloeg na een spannend duel mevr. Fritz met 0—7. 5—7. 6—2. De overige partijen eindigden allen in een Franse zege. De uitslagen van zaterdag: Enkelspel: Fredy Marinkelle verl. van mej. De la Cour tie 5—7, 6—7; mevr. TTiung verl. van mej. Nenot 86, 57. 2—6; mevr. De Soet—Ten Bosch won van mej. Kermina 75, 57, 64; mevr. Peters verl. van mej. Huve 1—76. 26; Francine Ferir versl. mej. Fritz 46, 6—4, 6—3. Dubbelspelen: mevr. Peters en mevr. Thung vers. mevr. Dubois en mej. De la Courtie 6—3, 7—5; mevr. De Soet— ten Bosch en Fredy Marinkelle versl. mej. Kermina en mej. Nenot 63, 63. Uitslagen van zondag: Enkelspel: Fredy Marinkelle verl. van mej. Kermina 2—6. 2—6; Fenny de Soet Ten Bosch verl. van mej. De la Cour tie 16. 46; Francine Ferir verl. van mej. Nenot 26. 1—6; mevr. Thung versl. mevr. Fritz 97. 57. 62. Dubbelspel: Fenny de Soet-TenBosch en Fredy Marinkelle verl. van mevr. Dubois en mej. De la Courtie 26, 26; mevr. Peters en mevr. Thung verl. van mej. Kermina en mej. Nenot 46, 61, 4—6. De Nederlandse speelsters zijn steeds het eerste genoemd. reet gaat Segura all-out, wint op zijn beurt Traberts service, 43. Het wordt 44. maar dan is Trabert een tikkeltje secuurder in het benutten van kansen en wint met 6—4. Beide spelers krijgen van een dankbaar publiek een ovatie. Hoad heeft tegen zijn vriend Rosewall teveel last van zijn blessure om enige tegenstand van betekenis te bieden, 63, 62 voor Rosewall. Evenals zaterdag middag is ook zondagmiddag het dubbel weer een demonstratie van supperten- nis. Het best kan dit worden geïllu streerd met de backhand-lob volley die Hr „d op gegeven moment in een volley- duel achter zijn rug om speelde. Segura haalde die nog. ook al een uitzonderlijk staaltje, maar op Rosewall's smash heeft tenslotte Trabert geen afdoend antwoord. Er waren zo talrijke spelmo menten die de ah's en oh's niet van de lucht deden zijn. Segura-Trabert wonnen met 64, 46. 64 en daarmee was dit weer zeer geslaagde optreden van Kramers tennis- cursur ben einde. Moeder en dochter in schaakfinale Tijdens de wedstrijden om het Nederlandse damesschaakkam pioen schap, die van 4 tot 9 augus tus in Dordrecht worden gehonden in het kader van de nationale KNSB-bondswedstrijden, zal zich het merkwaardige feit voordoen, dat een moeder en een dochter el kaar zullen bekampen op de 64 velden. Fenny Heemskerk jr., de dochter van onze nationale schaak kampioene mevr. Heemskerk, heeft zich n.l. van een plaats in de finale verzekerd door een der 3 voorron den te winnen. Fenny Heemskerk jr. versloeg ln haar groep mevrouw Van Aalst, mevrouw Van Loo en zij speelde remise tegen mej. Graafland. De dames zullen te Dordrecht twee partijen per dag spelen. Dit is vooral voor moeder en dochter Heemskerk een vrij zware opgave, omdat beiden nog hinder onder vinden van de gevolgen van een auto-ongeluk, waarbij zij enige tijd geleden betrokken waren. Daarom heeft de schaakbond erin toege stemd, dat de partij tussen Fenny sr. en Fenny jr. vooraf te Amers foort gespeeld zal worden. Aan de eindstrijd nemen acht dames deel; behalve de nationale kampioene waren ook de dames Roodzant en Van Veen reeds auto matisch geplaatst. Advertentie Riskeer niets! Wilkes speelt niet meer in VVV Het bestuur heeft de contracten met alle spelers van het vorige sei zoen, met uitzondering van Faas Wil kes, Piet Janse en Herman Teeuwen, verlengd. Piet Janse keert terug naar zijn vroegere amateurclub VCH te Blerick. Faas Wilkes staat op de transferlijst en men verwacht, dat in de komende dagen een transfer hem betreffende tot stand zal komen. Wilkes heeft zelf te kennen gegeven nog wel voor VVV te willen spelen, doch de eisen welke hij stelt zijn naar het oordeel van het VVV bestuur zo hoog, dat het er niet aan denkt hierop in te gaan. Herman Teeuwen is voornemens zich in een cafébedrijf te vestigen in Tegelen en wil in de toekomst in deze plaats de kleuren van de sportclub Irene, die in het afgelopen seizoen naar de le klasse amateurs promoveerde, verde digen. Billy Wright getrouwd Het „geheime" huwelijk van Billy Wright, aanvoerder van het Engelse elftal, en de music-Hall ster Joy Be verley bracht zoveel mensen op de been, dat het verkeer in de buurt van het bureau van de burgerlijke stand te Poole by Bournemouth urenlang volko men stil werd gelegd. Bruid en bruidegom bleven slechts kort bijeen. Toen vertrok Billy naar zijn huis in Wolverhampton om koffers te pakken voor een trip naar Zweden en Joy zou de volgende dag als gewoonlijk in haar muzikale show optreden. De wittebroodsweken werden voor on bepaalde tijd uitgesteld. DUIVENSPORT. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met oude duiven vanaf Pont St.-Maxence. Aantal duiven 985, gelost te 5.45 uur met krachtige z.w.- wind. Nulpunt 344.20 km. 1ste duif te 8.54.08 uur J. Boon 1; L. Steenvoorden 2; A. v. Helmond 3,41; A. Singeling 4, 14; J. Passchier 5, 6; A. v. Duin Az. 7, 37.44; Haak-Hoonaard 8, 28, 36. 49. 50; C. v. d. Berg 9,10; J. v. d. Assem 11; T. Steenvoorden 12. 29, 31; G. v. Stein 13; C. v. Cleef 15; E. Smit 16; J. Hoek 17; J. Schlimmer 18; A. Dijsselbloem 19; W. Plug 20; J. Star 21; G. Duindam 22, 27; C. Brederode 23; M. v. d. Wiel 24; H. v. Alphen jr 25, 30; P. Borst 26, 48; J. Kukler 32; N. Oudshoorn 33, 45; M. Nijssen 34; R. P. de Graaf 35; J. Plug 38; W. Zonneveld 39; G. v. Albada 40; P. Warmerdam 42; W. Hoek 43; J. v. d. Niet 46; J. Wolters 47. De Britse coureur Geoffrey Duke heeft in het afgelopen weekeinde tij dens de races om de grote prijzen van Zweden twee overwinningen in de wacht gesleept. Eerst behaalde hij op Norton een zege in de 350 cc-klasse. Hij legde de 175 kilometer (25 ronden) af in 1 uur 9 min. 49,1 sec. Tweede werd de Brit Andersson. derde Hail- wood en vierde Trow (allen Norton). Na deze race is de stand in de com petitie om het wereldkampioenschap: 1. Surtees (GB) met 32 punten reeds wereldkampioen: 2. Hartle (GB) 18 pt.; 3. Chadwick (GB) 11 pnt.; 4. Duke (GB) 10 pnt. Oud-wereldkampioen Geoffrey Duke behaalde niet alleen de zege in de 350 cc-klasse. hij triomfeerde ook in de halve litersklasse: 1. Geoffrey Duke (Eng.) met Norton in 1 uur 19 min. 4.3 sec. (gem. snelheid 165.381 km/uur); 2. Dickie Dale (Eng.) met Norton 1.19.04.7 (gem. snelheid 165.2 km/u); 3. Terry Shepperd (Eng.) met Norton 1.20.08.0. De snelste ronde werd gemaakt door Duke in 2 min. 34.8 sec. De overige uitslagen: 125 cc-klasse: 1. Gandossi (It.) met Ducati, de 105 km. in 44 min. 40..7 sec.: 2. Taviri (Zwits.) met Ducati 44.40.9: 3. Ubbiali (It.) met MV-Augusta 44.43.9; 4 Provini (It.) met MV-Augusta 45.01,1. De stand in de competitie om het wereldkampioenschap luidt thans: 1. Ubbiali (It.) 28 pnt.: 2. Gandossi (It.) 19 pnt.: 3. Provini (It.) 17 pnt. 250 cc-klasse: 1. Fügner (Did.) met MZ. de 133 km. (19 ronden) in 51.45,2; 2. Hailwood (GB) met NSU 53.16.7; 3. Monty (GB) met NSU 54 27.2. De stand in de competitie om de we reldtitel luidt: 1. Provini (It.) 24 pnt.; 2. Fügner (Did.) 14 pnt.; 3. Hailwood (GB) 13 pnt. Cricket-uitslagen lste klasse A: ACCRood en Wit: ge wonnen door RW met 101 runs (ACC 45, RW 146): HCC 1—HCC 2: gew. door HCC 1 met 9 wickets: (HCC 2 188 voor 6, gesl., HCC 1 190 voor 1 w. (Gallois 43, Heimei 77 not out, Arendsen de Wolf 67) HCC 1 is door deze overwinning evenals het vorige seizoen kampioen; HDVS VOC: gew. door VOC met 24 runs (VOC 136, HDVS 112). lste klasse B: HBSHaarlem: gew. door Haarlem met 22 runs (HBS 63, Haarlem 85); VWExcelsior; gew. door Excelsior met 47 runs (Excelsior 107, VW 60); SpartaQuick N.: gew. door Sparta met 10 runs (Sparta 108; Quick 98). 2e klasse E: LCCRW 4: gew. door LCC met 52 runs (LCC 106, RW 54); Ajax (L)Haarlem 2: gew. door Ajax met 25 runs (Ajax 103, Haardem 78) CVHW—HDVS 3: gew. door HDVS met 18 runs (HDVS 96, CVHW 78)BMHC- Excelsior 2: draw (Excelsior 130, BMHC 128 voor 9, tijd.) KNCB-team samengesteld Het KNCB-team, dat dinsdag 5 augustus op het terrein van VRA te Amsterdam tegen het elftal van de MCC (Engeland) zal spelen wordt gevormd door de volgende spelers: Mulder (VRA, captain en wicketkeeper), Bailey (Her mes DVS), Bosch (ACC), Bosman (Quick Hg), Dries (Excelsior), Feldman (ACC), Jansen Schoonhoven (VRA), W. H. van Manen HCC). Raayen (VRA), Rishworth (HBS) en De Ruig (Rood en Wit). Het team van de Flamingo's, dat op 6 en 7 augustus op het terrein van SCHC te Bilthoven tegenstander is van de MCC bestaat uit: Van Katwijk (HBS, captain), Ingelse (Quick N., wicketkee per), Bakker (HCC), Bijleveld (Rood en Wit), Leeftink (PW), P. Maas (Haar lem), Schuur (HCC), Van der Vlugt (HCC). H. van Weelde (ACC), W. van Weelde (VOC) en Wijkhuizen Rood en Wit). DUKE come-back? Ajax (L.)Haarlem II Ajax, dit keer zonder Wempe en De Jongh, is er niettemin in geslaagd haar overwinningenreeks voort te zetten. Dank zij 29 van Campioni en 31 van P. van Ameron werd het totaal 103. In het begin van de Haarlemse innings leek het er niet op, dat de gasten een schijn van kans zouden maken, want er waren ai vijf wickets opgeruimd met nauwe lijks 20 runs op het scoringbord. Met de geroutineerde skipper Kleefstra op de mat veranderde het aspect evenwel ge leidelijk. Goed gesteund door zijn part ner hield hij zijn wicket uitstekend op, alleen da (weinige) slechte ballen af straffend. Eerst op 74 kwam de scheiding toen Kleefstra zich liet verleiden tot een vuurpijl, hetgeen het einde van zijn tactvol gespeelde innings betekende (26). Daarmede was het pleit beslecht, want de resterende wickets leverden slechts enkele runs op. Het einde kwam op 78, zodat Ajax met 25 runs won. Vreeken nam 7 wickets voor 35 runs, Campioni 3 voor 29. Ajax moet nu nog twee wedstrij den spelen nJ. tegen LCC en BMHC. AJAX (L)CCG (Zaterdagcomp.) Na een gewonnen toss van Ajax toog CCG naar de wickets. Op het zeer accu rate bowlen van Ajax L. werd het CCG- totaal 49 waarvan captain Teekenbroek 11 n.o. de enige, die in de dubbele cij fers kwam. P. Spoor 4-22, P. v. Ameron 2-5 en vooral De Groot met 4-10 waren de aan stichters van dit lagen CCG-totaal. Dit totaal werd door Ajax L voor 5 wickets gepasseerd, dank zij de voortreffelijke innings van W. Rietveld 20 (1 x 6, 2 x 4) P. Spoor 12 en De Groot 13. Met dit re sultaat staat dit Ajaxteam met 4 gewon nen en 1 verloren wedstrijd op de twee de plaats. Vierde testmatch tussen Engeland en Nw. Zeeland Op de derde dag van de vierde test- match tussen Engeland en Nieuw-Zee- land, hebben de Engelse batslieden maar 40 minuten aan de wickets gestaan. Daarna barstte een donderbui los en moest de wedstrijd worden gestaakt. Peter May scoorde 13 runs en bleef not out, Tom Graveney voegde één run aan het Engelse totaal toe en verloor daarna zijn wicket. Na de vierde dag bedraagt het totaal van de Engelsen 206 voor 3; de Nieuw- zeelandse batslieden hadden in de eer ste Innings 267 runs vergaard. GOLF. Noordwijkse Golfclub Op de banen van de Noordwykse Golf club werd gisteren de wedstrijd om de Redelmeier Beker gespeeld, 18 holes Stableford voor dames en heren. De ont moeting werd gewonnen door de heer Smit van Gelder, die weliswaar gelijk eindigde met de heren Cox en De 'Jong, allen een score van 35, maar over de laatste negen holes de beste score maakte. ATLETIEK. Australische dames raakten twee wereldrecords kwijt Een Engels dames estafettëteam, sa mengesteld uit Madeleine Weston, Do rothy Hyman, June Paul en Heather Armitage-Young, heeft zaterdag te Car diff op de spelen van het Britse Rijk het wereldrecord op de 4 maal 110 yards estafette verbeterde en gebracht op 45,3 seconde. Het oude record stond met een tijd van 45,6 seconde sedert 5 december 1956 op naam van de Australische dames Shirley Strickland, Norma Croker, Fleur Mellor en Betty Cuthbert. Het werd te Sydney gevestigd. Australië is zaterdag nog een dames- atletiek wereldrecord kwijt geraakt. Tij dens wedstrijden in Leipzig liep name lijk de Oostduitse ploeg de 4 maal 220 yards estafette in 1 minuut 36,0 seconde. Zij verbeterde daarmee het oude record, dat sedert 5 december 1956 (Sydney) met 1.36.3 op naam staat van Mariene Matthews, Norma Croker, Fleur Mellor en Betty Cuthbert, met 0,3 seconde. De Oostduitse ploeg was samengesteld uit de loopsters Sadau, Gisela Birke- meyer, Barbel Mayer en Christa Stub- nick. WIELRENNEN. L.R.T.V. Swift De uitslag van de zondag gereden rit voor de zomercom petitie luidt als volgt: A-B-klasse: 51 km. Tijd 1 uur 18 min. 1. A. v. d. Kaai; 2. C. de Jong. C-klasse: 51 km. Tijd 1 uur 18 min. 1. K. Kasteel; 2. C. v. Amsterdam; 3. A. v. Zijp; 4. A. v. Kempen; 5. J. v. En gelen. D-klasse: 34 km. Tijd 57 min. 40 sec. 1. Fr. Leemans; 2. F. Brittyn; 3. H. Boelee. Bertus Zoet werd lste in een zaterdag te Heiloo gehouden adspirantenwedstrijd Sportsplinters Een Nederlands waterpolo-team, samengesteld uit jeugdige spelers, heeft zaterdagavond een wedstrijd ge speeld in Froendenberg (W. Did). Tegenstander van dit zevental was een Westduitse jeugdcombinatie. De ont moeting eindigde in een gelijk spel, 99. Bij de rust leidden de Nederlan ders met 53. Zondag werd de tweede wedstrijd door onze landgenoten met 64 gewonnen. „Voetbalprofessor" Gunnar Gren heeft dezer dagen van de Zweedse voetbalbond het verzoek ontvangen om trainer te worden van het nationale elftal. Gren zal het aanbod waar schijnlijk accepteren, al is nog geen overeenstemming bereikt over het sa laris. De selectiewedstrijden voor het wereldkampioenschap wielrennen, die op 31 juli in het Olympisch Stadion in Amsterdam gehouden zouden worden, maar enige dagen terug afgelast wer den, gaan nu toch door. Zij worden nu verreden op dezelfde dag in het stadion te Utrecht. De traditionele Ronde van Over ijssel voor amateurs is zaterdag ge wonnen door Harry Scholten uit Rijs wijk. die in Rijssen de start- en finishplaats de snelste was van een kopgroep van 12 renners. Hij versloeg de Brabander Anton van der Steen niet twee lengten. Onze landgenoot Jager is met „Good Luck" eerste geworden in de Flying Dutchmanklasse van de 5 daagse zeil wedstrijd, die op de Stambergersee bij München is gehouden. Onze landgenote Corrie Grosveld heeft te Deauville de finale van het dames enkelspel van een internatio naal tennistoernooi bereikt. Daar werd zij verslagen door Suzanne le Besne- rais (Fr) met 62, 61. Voor het Nederlands dames floret team. bestaande uit Nina Kleyweg. Danie van Rossen en Elly Botbïjl, is het Benelux-toernooi te Luxemburg bijzonder goed verlopen. De ploeg be zette vóór Luxemburg en België met 18 punten de een&te plaats in het eindklassement. Onze stadgenoot R. Voorbrood heeft voor de 10de maal met succes deelge nomen aan de Vierdaagse te Nijmegen en behaalde daarmede het gouden kruis. LCC—Rood en Wit 4 N. DEN HOED IN PRACHTIGE VORM De wedstrijd tegen het jonge, doch zeer felle Rood en Wit heeft zich gekenmerkt door een uitstekende all-round prestatie van de LCC-er N. den Hoed. LCC verloor de toss en werd naar de wickets gezonden. Dit vlotte niet al te best, alleen Den Hoed handhaafde zich en werd uitstekend gesteund eerst door Crama 10, en later door v. d. Nagel. De rest faalde op het listige bowlen van N. Beets 7-2 8 en G. de Vries 3-28. Den Hoed werd op het totaal van 92 ge vangen en had een voortreffelijke in nings van 60 runs achter zijn naam. Het einde kwam op 106 runs all-out. Daarna was het weer Den Hoed, die de Haarlemmers in moeilijkheden bracht met zijn snelle bowlen. Slechts twee batsmen konden in de dubbele cijfers komen, de rest werd of door Den Hoed of door Laman ingere kend. Negen van de tien batsmen wer den gebowled en dit tekent alweer het constante zuivere bowlen van dit twee tal. Rood en Wit all out voor 54 runs. De cijfers waren derhalve goed. N. den Hoed 7-16, H. Laman 3-20. Een overwinning met 52 runs en dit zonder v. d. Heemst en P. Kantebeen is waarlijk geen slecht resultaat. Nederlands elftalMCC Het Nederlandse oricket-elftal, dat zaterdag 9 en zondag 10 augustus te Haarlem op het terrein van Rood en Wit tegen MCC (Engeland) zal uitko men. is als volgt samengesteld: jhr. L. C. de Villeneuve (HCC, captain), R. Colthoff (HCC, wicketkeeper), P. van Arkel (HCC), jhr. H. van de Bosch (HCC), J. Bregman (ACC). mr. W. H. Gallois (HCC), M. Maas (Haarlem), P. Marseille (Quick Hg), L. Mulder (VRA). H. Stolk (Hermes DVS) en E. Vriens (HCC). reeds meer don 50 jaar de bougie voor iedere motorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 A'dam Teï. 86211 -Telex 12282 Man bij steekpartij te Nijmegen gedood In de binnenstad van Nijmegen, in de Priemstraat, is bij het uitgaan van de café's, bjj een vechtpartij de 36-jarige H. Crouwcls, vader van twee kinderen gedood. Het slachtoffer kreeg woorden met een oude kennis van hem. Omstanders mengden zich in deze twist, toen op een gegeven ogenblik Crouwels met een mes een steek in zijn buik werd toe gebracht. De man viel en de politie liet hem per autobrancard naar het Cani- sius Ziekenhuis overbrengen. Onderweg is hij aan de steekwonde overleden. Da politie heeft een verdachte gearres teerd, die echter nog geen bekentenis heeft afgelegd. De politie heeft 's nachts in een kost huis aan de Oostenburgergracht to Amsterdam en 66-jarige man aange houden, omdat hij gepoogd had een 31-jarige medekostganger, die al op zijn bed lag. met een broodmes in de rug te steken. De man, die vermoe delijk poging tot moord c.q. doodslag ten laste zal worden gelegd, heeft nog geen bekentenis afgelegd. Enkele dagen geleden had hij zijn medekostganger reeds gedreigd hem van het leven te beroven, omdat hij het aan deze man weet, dat hem het kosthuis was opgezegd. De bedreigde man was vrijdagavond naar bed gegaan, doch zorgde ervoor wakker te blijven. In het begin van de nacht kwam de 66-jarige zijn kamer binnen. Hij wist hem echter te overmeesteren en in bedwang te houden tot de gealarmeerde politie ver scheen. In zorgwekkende toestand moest een 44-jarige man uit de Adriana Dwars straat te Rotterdam in het ziekenhuis Coolsingel worden opgenomen. Hij had ruzie gekregen met een 73-jarige buur man, die daarop zijn zakmes trok en de man in de hartstreek raakte. Een koninkrijk voor f 10.000.— De Londense „Sunday Express" meldt, dat graaf Bertil Barnadotte, een 22-jarige neef van Prins Karl Gustaf, de Zweedse kroonprins, onderhandelt over de aankoop van een eigen koninkrijk. Dit koninkrijk is in het bezit van de 46-jarige Ierse dichter John Gawsworth, die het voor ruim f. 10.000 van de hand wil doen. Het is een eilandje in de Caraibi- sche Zee, Redonda, dat 100 inwo ners telt, de leven van de verkoop van Guano (gedroogde mest van zeevogels, die op de rotsen nes telen). Gawsworth heeft het eiland ge- erfd van een Ierse handelaar, Matthew Shiel, die er een eeuw geleden aan wal ging en zichzelf tot koning uitriep. De Britten heb ben nooit aanspraak op dit eiland gemaakt. Gawsworth vindt zijn koningschap te zwaar en te kost baar en hij heeft kort geleden zijn rijk in verscheidene bladen te koop aangeboden. Een van de 200 gegadigden, die zich meldden, is graaf Bertil, zoon van de bekende V.N.-bemiddelaar, die in Palestina is vermoord. FOTOREPORTER BREYER NAAR HAARLEM OVERGEBRACHT De Duitse fotoreporter Karl Breyer, die, gelijk gemeld, zaterdagmiddag te Schiphol werd gearresteerd, is naar het Huis van Bewaring te Haarlem over gebracht. Daarvoor heeft hij nog ver scheidene telfoongesprekken mogen voe ren om diverse zaken, zijn reportage in Irak betreffende, te kunnen afhandelen. Hij was er evenwel niet in geslaagd zijn verloofde in Duitsland te bereiken, maar een der functionarissen op Schip hol bood aan dit in de loop van de avond opnieuw te proberen, teneinde haar van het gebeurde op de Amster damse luchthaven op de hoogte te stel len. Breyer zou zijn gearresteerd inge volge een bij verstek in 1953 uitgespro ken vonnis van de rechtbank te "Maas tricht. HUURAUTO VIEL IN DE RIJN BIJ SCHAFFHAUSEN Twee Nederlanders, twee Engelsen en een Duitser, die te Freiburg in Breisgau gezamenlijk een auto hadden gehuurd om naar de waterval van Schaffhausen te gaan kijken, zijn dezer dagen met hun auto in de Rijn terechtgekomen. Toen zij te Neuhausen vlak bij de wa terval wilden parkeren, werkten de remmen niet goed, waardoor de wagen door een hek heen het water inschoot. Politiemannen en anderen redden hen; wel werden alle vijf gewond. De twee Nederlanders, de heer en mevrouw Van Beemen. uit Den Haag, zijn te Schaff hausen in een ziekenhuis opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 6