Gerrit Voorting wint tweede rit van strijd om wegkampioenschap Zestien seconden houden Dirks weg van zege in strijd om wereldtitel Jury trok zich terug in door renners belegerd café 2 LOCOMOTIEF Jans Koster versloeg Corrie Schimmel op 400 m. vrije slag Johnny Draper nu winnaar RITA BH won kortebaandraverij in Voorschoten Koersen Mereveld B-kampioenschappen te Enschede MAANDAG 28 JT7LT 1958 Chaos na afloop De chaos was groot, zondagmiddag na afloop van de tweede rit om het nationaal kampioen» schap op de weg voor professionals en onafhan- kelijken te Berg en Dal. Groter dan wellicht ooit tevoren bij een nationale titelwedstrijd. En hij duurde welgeteld één uur en vijftig minuten, de tijd, die een onmachtige jury nodig had om na confrontatie met enkele renners het resultaat van een niet verwachte massale eindsprint op enigs zins dragelijke wijze in een uitslag samen te vatten. Maar zelfs de rangschikking, die toen uit de bus kwam, werd fel door enkele woedende coureurs becritiseerd. En er zullen in de komende week dan ook ongetwijfeld enkele protesten met krachtige argumenten naar het bondsbureau van de KNWU worden opgestuurd. De oorzaak van alle moeilijkheden was een gebrek aan routine van de aankomstrechters. Vier renners de eerste vier konden zij nog vlot Nog enkele plaatsen werden vlot toegewezen, daarna was er weer een lacune In het herinneringsvermogen. De jury koos toen maar de verstandigste weg en trok zich terug in een verderop gelegen café. Zonder er overigens de rust te vinden, die zjj wenste. Want voortdurend drongen fel protesterende renners (Sjef Lahaye, Piet van Est, Piet van den Brekel, Jo de Roo en Hein van Breenen) de afgesloten ruimte binnen, anderen trommelden ongeduldig op deuren en weer anderen werden angstvallig naar binnen geloodst om toe te lichten hoe zy over de finish waren gegaan. De wedstrijdleiding had tenslotte een levensechte politie agent nodig om de coureurs uit het vergaderlokaal te verwijderen. Pas geruime tjjd daarna kwam de uitslag. De KNWU doet er verstandig aan in de toekomst een vast „team" met de arbitrage te belasten. klasseren. En dus bestond over de zege van Gerrit Voorting, de tweede plaats van Piet Maas en vervolgens de plaatsen van Peter Post (derde) en Michel Stolker (vierde) geen twijfel. Maar toen begon de tragedie. Piet de Jongh werd toegegeven: het was de eerste impuls als vijfde geplaatst. Maar juist toen d i t triomfantelijk werd omgeroepen liep de coureur uit Made met een bebloede arm en benen naar het jury-platform (recht tegenover de scheef op de weg getrokken finishlijn) toe. Hij was 200 meter voor de eindstreep gevallen. Snel volgde een rectificatie: eerst werd de naam van Gerard Keulers genoemd, maar ook die was foutief. Tenslotte kreeg de Delftenaar Bram Kool, want hij was de man, die als vijfde over de streep was geflitst, toch de plaats waarop hij recht had. na 125 km. door Plet van Est en Piet Steenvoorden ingezet. Het duo kreeg zelfs een voorsprong van 40 seconden de grootste, vandaag toen viel Steen- voorden terug en staakte ook Piet van Est ztfn poging. De strijd was gestreden. RIJWIELEN VOOR SPORT De chaos na afloop was overigens het enige opwindende, dat deze wielerdag geboden heeft. Want de strijd tussen de 78 coureurs heeft de weinige toeschou wers nauwelijks kunnen boeien. Het parkoers was daarvoor in feite te die hij in de eerste rit op de Cauberg had behaald, te verdedigen. Alleen Ab Geldermans, Leo van der Pluym, Schalk Verhoef en de bijzonder strijdlustige Gerard Keulers mochten in de vierde ronde ontsnappen, maar het avontuur licht en de afstand, 181.9 km., te kort duurde slechts" kort! Vervolgens pro voor de renners, die de schaarse moei-1 beerde de onstuimige Arie van Wetten lykheden op het traject enkele heu vels met lange afdalingen met hun modern versnellingsapparatuur gemak kelijk aankonden. Het tempo was daar door veelal hoog en onder die omstan digheden werden uitlooppogingen ris kante ondernemingen, waaraan de mees ten zich niet waagden. Een massale aankomst van 46 renners de overigen waren door valpartijen of lekke banden uit de strijd geworpen was tenslotte het gevolg. Een eindsprint op een traag- oplopende helling, die de organisatoren een selectieve invloed had toegedacht. Helaas, het was een misrekening. Flink met de elebogen werkend drong de meute naar voren, Sjef l ahaye werd 300 meter voor de eind streep tegen de afzetting geduwd. Piet de Jongh slipte in het grind en sleepte een solo-actie <zy duurde slechts één ronde) en later sprongen ook Wout Wagtmans, Geurt Pos en Jo de Roo met Lahaye aan hun wielen uit de hoofdmacht weg. Maar met de sterke wind op kop bleven de verschillen toch te gering. Inmiddels waren talrijke ren ners, onder wie Plantaz, Mik Snijders en Noppie Koch, al lang uit het strijd toneel verdwenen, sommigen door pech, anderen door blessures. De laatste aanval van betekenis werd Uitslag 1. Gerrit Voorting (Roosendaal) de 181.9 km. (17 ronden von 10.7 km.) in 4 uur 34 min. 25 sec.; 2. Piet Maas (Pindorp); 3. Peter Post (Amsterdam); 4. Michel Stolker (Zuilen)5. Bram Kool (Delft); 6. Jo de Roo (Schore); 7. Sjef Lahaye (Bunde); 8. Wout Wagt mans (St.-Willebrord)9. Vergoossens (Pey-Echt); 10. Van den Brekel (Echt); 11. Van der Brand (Schijndel); 12. Van Wetten (Sassenheim)13. Kersten (Sie- bengewald); 14. Hinsen (België); 15. Damen (Lieshout); 16. Van der Pluym (Made); 17. Van der Putten (Den Haag); 18. Wim van Est (St.-Wille brord); 19. Bergmans (Aalst); 20. Brug- genkamp (Goes) allen in dezelfde tijd als Voorting. Stand nu Na twee van de drie ritten de laatste rit wordt op zonder 10 augustus a.s. op het circuit van Zandvoort ge houden is de stand in de strijd om het kampioenschap van Nederland op de weg voor professionals en amateurs: 1. Michel Stolker, 35 punten; 2/3. Sjef Lahaye en Jo de Roo, beiden 34 punten; 4. Gerrit Voorting, 33 punten; 5. Wout Wagtmans, 27 punten; 6. Plet van den Brekel, 26 punten; 7. Jaap Kersten, 24 punten; 8. Piet Maas, 22 punten; 9. Tonnie Bergmans, 19 punten; 10. Peter Post, 18 punten. GERRIT VOORTING de winnende fiets! GEMONTEERD MET VREDESTEIN BANDEN ^aiHDn idool jauowoo0^ Aplhia verloor van LFC Gisteren speelde het eerste elftal van Alphia de eerste nederlaagwedstrijd ter gelegenheid van het 40-Jarig bestaan (volgend jaar). De eerste tegenstander was LFC, dat met slechts enkele inval lers, spoedig naar een flinke voorsprong liep. Het was vooral de familie Heijmans die haar stempel op deze wedstrijd drukte, door niet minder dan zes van de acht Leidse doelpunten voor haar reke ning te nemen. De rust ging reeds met een 0—4 voor sprong voor de kanaries in, daarna werd het 06 aleer Alphia aan een tegenpunt toe kwam. Het was dan ook voorname lijk een strijd tussen de aal vlugge en schietgrage voorhoede van de Leidena- ren en de zich stug verdedigende Alphia i den. Maar het kostte haar achterhoede. Toen de stand tot 18 opgevoerd was, deed de Leidse defensie het wat kalmer aan, met het gevolg, dat de Alphianen nog snel de achterstand wisten te verkleinen tot 58. Selectiewedstrijden te Waalwijk De derde selectiewedstrijd voor de Europese zwemkampioenschap- pen 1958» die zaterdag en zondag te Waalwijk werd gehouden» heeft wel duidelijk het verschil in kwaliteit tussen onze zwemsters en zwemmers laten zien. Van de dames bleven er niet minder dan 11 onder de diverse limiettijden, maar bij de heren slaagde niemand er in om aan de eisen voor uitzending naar Boedapest te voldoen. By de elf .geslaagde" meisjes be vond zich ditmaal niet de Europese re cordhoudster op de 100 meter vrije slag, Cockle Gastelaars, die het ditmaal wat kalmer aan deed. De elf waren: Jans Koster, Corrie Schimmel en Mary Kok, allen op de 400 meter vrije slag; Rla van Velsen, Lenle de Nijs, Rini Dobber en Jopie Troost, allen op de 100 meter rugslag; Aty Voorbij, Tineke Lagerberg en Willy Lamboer, allen op de 100 meter vlinderslag en Ada den Haan op de 200 meter schoolslag. De omstandigheden, waaronder in Waalwijk moest worden gezwommen, waren niet gunstig. De stevige wind ver oorzaakte een golfslag en het water was vrij koud. Toch hebben de ruim 2000 toeschouwers van spannende races kun nen genieten. Vooral bij de 400 meter vrijeslag dames leefde het publiek mee. Jans Koster wist na twee achtereenvol gende nederlagen haar clubgenote Corrie Schimmel weer eens achter zleh te hou- lar het kostte haar heel wat moeite. Pas op de laatste baan raakte Corrie iets achter. Ook Mary Kok zwom een prima wedstrijd. Haar tijd van 5 min. 8,9 wjjst op een duidelijke vormver- betering. Stal Wagenaar geklopt Van de 18 ingeschrevenen liet Rita Bond verstek gaan. en met drie paar den (Ronny Zora, Ria Kitty en Tour- terelle) in de koers, was Stal Wagenaar. mede gezien de zege van Ronny Zora te Warmond dinsdag J.I., natuurlijk steTk favoriet, dooh ook Quirinus, Rita Grote Prijs van Nederland motocross Het heeft er om gespannen. Bijna had Albert Dirks zijn eerste zege in een wedstrijd voor de wereldtitel behaald. Bijna, want de Nederlander bleek - na veel gereken - net iets minder snel te zijn geweest dan de kleine Johnny Draper. Zodoende ging de overwinning in de Grote Prijs van Ne derland (motocross), die zondag te St. Anthonis op het fraaie circuit „De Hoef" werd gehouden, naar de 29-jarige farmer uit Cheltenham. Beide rijders vergaarden in de twee manches 48 punten en toen moest dus de totale tijd over beide manches de beslissing brengen. Het verschil was klein, heel klein zelfs. Draper bleek de 80 km. juist iets sneller te heb ben afgelegd dan de Nederlander. Slechts 16 seconden bedroeg het verschil. GERRIT VOORTING enkele anderen in zyn val mee en uiteindelijk stormde Gerrit Voorting met duidelijk waarneembaar verschil als eerste over de finish. Dat was on betwistbaar, al hebben Lahaye en Piet van Est 's avonds laat nog een scherp protest tegen de Roosendaler inge diend. ZU verwuten hein namelük, dat hü zich een twee honderd meters voor de finish op de gebroeders Van Est heeft afgezet. De glimlach van Voorting om zijn triomf was er overigens niet minder om. Met Michel Stolker nu eerst in het algemeen (punten)-klassement heeft hij immers zijn kansen op de nationale titel aanmerkelijk verbeterd. En voor de rest En voor de rest? Voor de rest zUn weinig dingen geschied, die in de her- innering bewaard zullen blijven. Reeds in de eerste ronde kwam er enige selectie. Niet door kwaliteitsverschil, maar door een onvoorzichtige motor agent, die het peloton op de smalle weg bü Wijler op een steenworp van de Duitse grens wilde passeren, in een zandhoop belandde en een massale tui- melpartij veroorzaakte. Voor Daan de Groot, Piet Haan, Arend van 't Hof, Sonnemans en de Brabander De Bruyn was de wedstrijd toen al afgelopen. In de eerste van de zeventien ronden Ook de gebroeders Kuipers uit Den Haag hadden toen traditiegetrouw, geen illusies meer. „Flink samenwerkend" hadden zy na de eerste tien kilometer al een achterstand van circa drie miiiu- ten en het verschil groeide daarna tot bijna drie kwartier. Hetgeen voor beide toeristen overigens geen bezwaar v/a om dapper langs het honend publiek te blijven fietsen, zy zyn in de categorie der professionals beslist de enige ama teursware liefhebbers van de wie lersport Slechts weinig renners hebben daarna geprobeerd de strijd te karakteriseren. Sjef Lahaye bleef daarvoor te trouw aan de kop van het peloton, om uü n win&t* Zoals gezegd, het is een spannende strijd geworden. Want niet alleen Dra per en Albert Dirks behaalden 48 pun ten, ook de Belg René Baeten - derde in de eerste manche en winnaar van de tweede - kwam tot dit aantal. HU was echter bijna een halve minuut min der snel dan de Brit. Direct al in de eerste manche hebben de 50.000 toeschouwers die, mede dank zij het prachtige weer, naar het circuit waren getrokken, kunnen genieten van een fel en lar^l'yig duel tussen we reldkampioen Bul Nilsson en René Bae ten. De eerste drie ronden voerde Bae ten het rennersveld aan, daarna nam Nilsson de kop tot de 10e ronde over. Toen schoot de Belg zyn rivaal voor- bU. De FN van de Belg raakte helaas e\en het spatbord van de motor van Nilsson. Beiden kwamen hierdoor ten val. Voor Nilsson betekende dit het ein de van de wedstryd, Baeten zette - met achterstand uiteraard - de strijd voort. Johnny Draper en Albert Dirks had den intussen van de gelegenheid gepro fiteerd en de Belg moest met een derde plaats, achter de Brit en de Nederlan der genoegen nemen. Direct na de start van de tweede man che nam Draper de leiding, na twee ronden moest hü echter Baeten al laten passeren. En toen kwam Dirks naar vo ren. Onder stormachtige bUval van het publiek gelukte het hem Baeten voorby te gaan. Rondenlang bleef de Belg daar na onze landgenoot aanvallen. Tot te leurstelling van de tienduizenden zag Baeten kans de Nederlander in de laat ste ronde toch nog achter zich te laten. Draper had inmiddels een aanzieniyke achterstand opgelopen. Hij zette een fantastische eindsprint in en daaraan Kampioenschap van Zuid-Holland (Van onze medewerker) Hoewel het weer In de morgenuren door de regen allerminst gunstig was, bofte het bestuur van het Comité Voorschoten, dat Pluvius zUn activiteit kort voor de aanvang van de draverU staakte, doch de stormachtige wind, die de deelnemers pal tegen hadden, vergde veel van het uithoudingsvermogen der paarden. Rita BH behaalde een verrassende en verdiende zege, hoewel door een samenloop van omstandigheden (minder gunstige loting en te vroeg starten) de beslissende ritten, jammer genoeg, niet so heel veel spanning en strijd te zien gaven. BH en O Brewer genoten vertrouwen. In de eerste omloop vielen de zwakke broeders af en slechts driemaal was een derde rit (kamprit) nodig om de win naar aan te wyzen. In deze omloop won O Brewer van Tourterelle. die nogal heftig was. De tweede omloop gaf niet veel stryd, daar de sterksten tegen de mindere goden lootten. Tegen de verwachting in verloor Quirinus, die tweemaal de witte vlag krwg, van Torero, terwijl O Bre wer weinig moeite had met Tilly Hol- landia G. evenmin als Ronny Zora met Rit a Belwin en Rita BH met Narciso G. Ria Kitty lootte vry. De derde omloop, met nog vyf paar den, gaf een ..duel" tussen de stalge- noten Ronny Zora en Ria Kitty, dat op naam van eerstgenoemde kwam. Daar Rita BH een stilstaand nummer trok, kwam O Brewer tegen Torero; dit werd een gemakkeiyke zege voor de schim mel. omdat Torero tweemaal werd afge- vlagd. In de eerste rit van de beslissende omloop om de eerste drie pryzen (Ria Kitty en Torero deelden het vierde en vyf de geld), startte Rita BH tegen Ronny Zora te vroeg en kreeg de witte vlag. In de tweede rit, die de nodige spanning gaf, werd Ronny met klein verschil geklopt en daar Ronny in de kamprit te veel haast had en te vroeg startte, was zij voor de eerste prU» uit geschakeld. Men spitste zich nu op de stryd tussen O Brewer en Rita BH, doch dit werd een teleurstelling, daar de schimmel in beide ritten de witte vlag kreeg. En daar O Brewer ook de belde ritten tegen Ronny Zora verloor, werd de uitslag: 1. Rita BH (Jb. Haan), 2. Ronny Zora (J. Wagenaar Jr.), 3. O Brewer. Toto: le omloop: w. f. 8.20, pl. f. 2.40, f. 1.60, f. 2.80; 2e omloop: w. f.6—., pl. f. 1.40, f. 1.40, f. 1.20; 3e omloop: w. f.4.—. pl. f. 1.30, f. 1.20. heeft hy naar achteraf bleek, zün krap pe zege te danken gehad. Voor Jan Clynk verliep de strijd niet al te gelukkig. In de eerste manche moest de man uit Helmond de stryd we gens een machinedefect staken. In de wedstryd van de kwart liters, geldend voor de competitie om de „Cou pe d'Europe", hebben de 31-jarige Tsjech Cizek en de jonge Zweed Tibblin lang durig geduelleerd. De eerste manche was voor Tibblin, de tweede voor Cizek, zo dat ook hier de totale tyd beslissend was. De eindoverwinning ging naar de Tsjech, die in het klassement om de Europabe ker al byna niet meer in te halen is. Simon Schram was de beste Nederlan der. Hij werd vierde in het eindklasse ment. Het eindklassement voor de Grote PrUs luidt: 1. John Draper (GB) met BSA 48 pnt., totale tüd 89.31.8; 2. Albert Dirks (Ned.) met BSA 48 pnt., totale tyd 89.47.6; 3. René Baeten (Belg.) met FN 48 pnt., to tale tyd 90.00.5; 4. Sten Lundin (Zwe den) met Monark 42 pnt., 5. Jeffry Smith (GB) met BSA 39 pnt.; 6. Ray mond van Obberhen (Belg.) met AJS 38 pnt.; 7. Joep Jansen (Ned.) met BSA 36 pnt. De uitslag van de beide manches luidt: le manche: (16 ronden van 2.5 km.) 1. Draper 43.44.9, 2. Albert Dirks 44.33.4, 3. Baeten 44.51.2. 2e manche: 1. Baeten 45.09.3, 2. Albert Dirks 45.14.2, 3. Draper 45.46.9, 4. Smith 46.16.6, 5. Lundin 46.37.3. De start van de strijd om de Grote Prijs van Nederland motorcross. De tyden op de 100 meter vrije slag dames vielen niet mee. Greetje kraan, geprikkeld omdat zij niet was opgeno men in de 4 maal 100 meter vrUe slag estafetteploeg tegen Duitsland, maakte nu een tyd van 1.07.4. Met Cockle Gas telaars (1.05.3), Corrie Schimmel (1.07.0) en Jopie Troost (1.07.2) komt men thans tot een totaaltyd van 4.265, precies 0 3 sec. onder de limiet, gesteld voor de 4 maal 100 meter vrye slag. In de series van de 100 meter rugslag ging het by- zonder snel. Vier meisjes bleven onder de limlettyd. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: 't Blldtprijs le afd 1. Wanlta van Bar- ke (J. Wagenaar) (1.33.6); 2. Us Erebus; 3. Verdi. Toto: wl. 1750. pl. f3.30, f2.80, f 2.70, gek. f 14.30, cov. f 6.60. Dantumadeelprljs: 1. Wlebellne Wip (J. Oosting) (1.26.7); 2. Wllly Bond; 3. The Lee. Toto: wi. f3 00. pl. f 1.40, f2.70, f2 gek. f 6.30, cov. f 7.80. Franekerprljs: 1. Xenla Scott P (A. O. Heskes) (1.32.3); 2. Xlna S; 3 Xltta Ere bus. Toto: wl. f 4 00. pl. f 1.60, f 1.40, f 2.90, gek. f 8 20, cov. f 6.60. Recordprijs der 4-Jarlgen: 1. Valencia (J. Wagenaar Ir) (1.26.8); 2. Victory Queen; 3. Vlctrix V. Toto: wl. f5.—. pl. f 1.70, f2.10, f2.70, gek. f8.40. cov. f6.60 HaskerlandprlJs: 1. Unworthy (M. Ver gay) (1.25.8): 2. Traviata; 3. Royal Star. Toto: wl. f 2.60. pl. f 1.60. f 2.—. f 7.90. gek. f6.60. cov. f4.90. Kollumerlandprijs: 1. Rla Kitty (J. Wa- fenaarJr) (1.23.6); 2. Martini Spencer; 3. unny Boy. Toto: wi. f 8.pl. f 1.90. f 2, f3.60, gek. f 16.30, cov. f6.60. Leeuwardenprijs: 1. Theo Messidor (W. H Oeersen (1.23.9); 2. Forges: 3. Quick silver S. Toto: wl. f 1.40, pl. f 1.10. f 1.10, gek. f 3.cov. f 2.80. MenaldumadeelprIJs: 1. Tourterelle (J. Wagenaar Jr.) (1.24.-); 2. Rosa Signal; 3. Rentinus. Toto: wi. f6 70, pl. f 1.90. <2.80. f2,gek. f7.40. cov. f6.60. Oostdongeradeelprljs: 1. The Flying Dutchman (A. Wagenaar) (1,26.2); 2. René M; 3. Ukas. Toto: wi f3.70. pl. f 1.50. f2 f 1.60. gek f8 40. cov. f7.40 't Blldtprys 2e afd.: 1. William Hanover (A. Th. Knljnenburg) lewska Contessa 3. Willy's Lieveling. Toto. wl. f3.50, pl. f2.20, f3 40. f 6.90 (1.35.8); 2. Wa- LlevelinL gek. f 17.10 wi. f3.50, pl. f2.20, f 3.90. Totale omzet f 177.065,50. Kortebaandraverij te Stompwijk Aan de kortebaandravery van de Stompwijkse Harddraveryveren. „Nooit Gedacht", welke woensdagmiddag a.s. op het terrein achter het „Blesse Paard" zal worden gehouden, zullen de volgende dravers deelnemen: Trek- duif S, Uncle Sam, Eureka, Un Gamin, i Torero. Tilly Hillandia G. Titan Hano ver, Uppsala Pluto (alle 305 m.)p Rou- lette Hanover, Rolandus. Rita Belwin, menhuizenf 5,02 meter. JANS KOSTER revanche De prestaties van de heren vielen tegen. Inplaats van de 200 meter werd ditmaal de 100 meter vlinderslag ge zwommen. Dit in verband met de samen stelling van een eventuele wisselslag estafetteploeg. Herman Willemse, ge stimuleerd door een juist behaalde hoofdakte, won zowel de 100 meter als de 400 meter vrUe slag. Dames! 100 meter vrye slag (llmiettyd 1.06.8): 1. Cockle Gastelaars (SZC) 1.06.9)2. Greetje Kraan (Robben) 1.07.4. 400 meter vrUe slag (llmiettiid 6.18.1): 1. Jans Koster (Gooi) 6.06.3; 2. Cor rie Schimmel (Gooi) 5.07.3; 3. Mary Kok (Robben) 5.08.9. 100 meter rugslag (limiettyd 1.15.4) 1. Rla van Velsen (Zian) 1.13.6; 2. Lenie de NUs (Robben) 1.13.8; 3. Rlnl Dobber (HDZ) 1.14.4; 4. Jopie Troost (HDZ) 1.16.2. 100 meter vlinderslag (limlettyd 1.17.2); 1. Aty Voorby (Robben) 1.132; 2. Tinekle Lagerberg (KNZB) 1.15.5; 3. Willy Lamboer (KNZB) 1.17.1. 200 meter schoolslag (limlettyd 2.57.3) 1. Ada den Haan (PSV) 2.56.8; 2. Rita Kroon (Robben) 2.59.4. 200 meter vrye slag (limlettyd 2.13.7) l.Verburgt (PSV) 2.142; 2. Jaap de Jong (LZO) 2.15.9. 100 meter vrUe slag (limlettyd 88,4): 1. Willemse (Robben) 59,5; 2. Hoogveld (Nep'tunus Amersfoort) 59.7. 200 meter schoolslag (limlettyd 2.43.6) 1. Kroonenburg (IJ) 2.47.4; 2. Menso- nldes (Zian) 2.49.0. 100 meter rugslag (limlettyd 1.06.6): 1 en 2 ex aequo: Jaap de Jong (LZO) en Van Enst (AZC Apeldoorn) beiden 1.08.3. 100 meter vlinderslag (geen limlettyd) 1. Sitters (IJ) 1.07.2; 2. Rltton (DJK) 1.08.0. 400 meter vrye slag (limlettyd 4.422) 1. Willemse (Robben) 4.512; 2. Verburgt (PSV) 4.52.4. In het Diekmanstadion te Enschede zijn zondag de nationale B-kampioen schappen atletiek gehouden. De pres taties op de loopnummers werden zeer gedrukt door de sterke wind. De Wassenaar se junior Hans van der Vuurst de Vries (SIOS) imponeerde door drie nummers te winnen, de 100 meter, de 200 meter en het versprin gen. Heren: 100 meter: 1. Van der Vuurst de Vries (SIOS, Wassenaar), 11,5 sec. 200 meter: 1. Van der Vuurst de Vries 23.8 sec. 400 meter: 1. Rehnert (Metro, Rotter dam) 52,- sec. 800 meter: 1. Zoon (VIF, Hilversum) 2 min. 2,3 sec. 1500 meter: 1. Van Drunen (SHS) 4 min. 8,4 sec. 5000 meter: 1. Jong blik) 15 min. 29,6 sec. 110 meter horden: 1. Hilversum) 16,5 sec. 400 meter horden (Zaanland), 59,4 sec. Hoogspringen: 1. Joachim (Haarlem) 1,72 meter. Kogelstoten: 1. ColUn (Tempo, Bus- sum) 12,47 meter. Discuswerpen1. Suvaal (DOS, Rot terdam) 37,21 meter. Speerwerpen: 1. Hammink (SISU, Almelo) 47,17 meter. Verspringen: 1 Van der Vuurst de Vries (SIOS, Wassenaar) 626% meter; 3. De Zwager (Holland, Lelden) 6,13 m. Polsstokhoogspringen1. Naber (E. en O.. Emmeni 3,20 meter. Hink-stap-sprong: 1. Evers (AV '55, Heerenveen) 13,14 meter. Dames: 100 meter; 1. R. Coenradl (AV *23, Amsterdam) 13,- sec. 200 meter: 1. N. Louwers (PSV, Eind hoven) 27,6 sec. 800 meter: 1. T. Even (PEC, Zwolle) 2 min. 29 sec. Hoogspringen: 1. C. Kol'kers (PEC, Zwolle) 1 465 meter. Verspringen: 1. S. Hogeboom (War- (MFC, Medem- Krünen (VIF, 1. Van Boven Tourterelle. Red Star. Thea ornelia. Reine du Maire, Rita Bond, Ray Robin son, Redloff WB. Renl Spencer (alle 310 m.), Quirinus, Rla Kitty, Ronny Zora, Opveger, O Brewer (alle 315 m.), iKlingsor en Rita BH (beide 3°0 ra.). Speerwerpen: 1. E. A11 art (ADA. Am- ter dam) 33,95 meter. Kogelstoten: 1. S. Vis (ADA, Amster- I dam) 11,19% meter. Discuswerpen1. N. Pronk (Warmen- huizen) 34,26 meter.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 5