Nederlandse atletiekploeg verloor met grootverschil van Duitsland Echter dubbele sprintzege van Hannie Bloemhof bii dames MAANDAG 28 JULI 1958 Nieu w record van Gerda Kraan op 800 meter Dat wat met grote zekerheid viel te voorspellen, is zondag in het Goffertstadion te Nijmegen, waar 4000 toeschouwers hebben genoten van het landen atletiekduel tussen Duitsland en Nederland, werkelijk-* heid geworden. Duitsland won met ruim verschil: 269 tegen 151 punten, van Nederland, zowel bij de dames (70—44) als bij de heren (199—107), hiermede het bewijs leverend dat Duitsland over een bijzonder goede landenploeg beschikt, die achter Rusland en misschien tezamen met Polen de tweede plaats in de Europese atletiekwereld inneemt. Zeven dubbele Duitse overwinningen bij de dames en negen bij de heren <-* de keren dat één Duitser de zege behaalde tellen wij nog niet eens mee laten zien dat sinds de laatste landenwedstrijd, die in 1956 te Duisburg plaats vond, door de onzen geen achterstand is ingehaald. En het zijn niet enkele topatleten waarop men in het nabuurland steunt. Zelfs als men favorieten voor de Europese kampioenschappen, zoals de hordenloper Martin Lauer en bij de dames Centa Koppgastl thuis laat, zelfs al men Manfred Germar niet op de 100 en 200 meter inzet en alleen maar op de 4 x 100 meter estafette laat lopen, zoals tegen Nederland gebeurde, dan is er op alle nummers nog voldoende materiaal aanwezig om ook een wedstrijd tegen een sterker land dan het onze succesvol af te sluiten. Heeft de strijd dus aangetoond dat Duitsland een sterke atletieknatie is, des te meer vreugde hebben wij be leefd aan de overwinningen en de goede prestaties van sommige van onze „Stockholmgangers". Het feit dat zij in zo'n vorm sta ken en dat atleten als Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Ria van Kuik HANNIE BLOEMHOF dubbele sprintzege en Joke Bijleveld bij de dames, en bij de heren Eef Kamerbeek (110 meter horden) en Kees Koch (discus) tegen deze tegenstanders de overwinning voor zich opeisten, zal de keuzecom missie van de KNAU een genoegen hebben gedaan. Naast deze vreugdewas er een deceptie. Henk Visser, de man die nog steeds met eeen sprong van 7.83 meter de Europese ranglijst van dit jaar aanvoert, kwam met een matige 6.99 meter voor de dag en bleef voor de tweede maal in twee weken tijd ver beneden zijn kunnen. Neen, voor Henk Visser is het geen goede „ge nerale" geweest en zijn kansen voor Stockholm zijn natuurlijk in de ogen van de experts hierdoor allerminst gestegen. De keuzecommissie voor Stockholm, die na afloop van het banket voor die laatste maal bijeenkwam, zal na deze landenwedstrijd niet veel te bespreken hebben gehad. Wanneer dit toch het ge val mocht zijn geweest dan zal ongetwij feld vele malen de naam van de Hage naar Blankenstein zijn genoemd. Mein- dert Blankenstein, die op de 1500 meter zijn laatste kans heeft gehad, kwam dank zy een frenetieke eindsprint op de «tweede plaats en misschien had er voor hem een overwinning ingezeten ala hij wat efficiënter had gelopen en riet zo kwistig met zijn krachten was omgesprongen, door zich op de tweede of derdie plaats te handhaven. Nu liet hij zich steeds weer inlopen en dat kost te veel energie. Ondanks dit alles heeft hij toch beuezen de beste man op de mid denafstand te zijn waarover Nederland 'beschikt. Of er nog een kans voor Blan kenstein inzit om naar Stockholm te gaan is twijfelachtig en de meningen van de „grote vijf" zullen ongetwijfeld op vele punten met elkaar in botsing komen. Revanche voor Mueller De Duitser Mueller heeft revanche genomen voor zijn nederlaag tegen Del- noye in Keulen. De textielwever uit Vaals werd in die wedstrijd tweede ach ter de Pool Ozog en bracht toen het Ne derlands record op de 5000 meter op 14 min 11.- sec. Mueller eindigde in de achterhoede. In Nijmegen begingen onze landgenoten de grote fout een veel te langzaam tempo te lopen. Juist door dit lage tempo kon de Duitse atleet al zijn energie sparen voor een eindsprint. En wat voor een eindsprint. Driehonderd meter voor de finish ingezet met zulk een verwoestende kracht dat het leek of Delnoye die tot dan de leiding had, stil stond. Hier was geen kruid tegen ge wassen. Dat Delnoye ondanks deze on verwachte klap zich todh herstelde geeft enig vertrouwen voor de 5000 meter in Stockholm. Hein Cujé, die tot 4000 meter prachtig in de race gelegen had, maar daarna af zakte en met een vijfde plaats genoegen moest nemen, gaf de schuld aan.zjjn huwelijk. De man uit Vlissingen is namelijk vrijdag getrouwd. „Ik heb het zo druk wedstrijd op het punt gestaan af te schrijven, maar ik vond het niet spor tlef tegenover mijn ploeggenoten", maar in Stockholm zal je wel eens wat anders van mjj zien; nei hij met een glimlach. Nieuw record Het was de «tweede maal dat Gerda Kraan, van de Leidse Bataven uitkwam in een landenwedstrijd. De eerste keer in Rijswijk tegen de Franse diames. toen zij derde werd in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 2 min 16.6 sec. De tweede keer zondag in Nijmegen tegen twee Duitse tegenstandsters van topklasse, Ariane Doeeer en Marianne Buscher, die met reap. 2 min 13,- sec en 2 min 14,2 sec tijden op de klokken brachten welke voor onze dames nu nog onbereikbaar zijn. Maar in het geheel niet geïntimi deerd. volgde Gerda Kraan het haar opgedrongen tempo van de Duitse meis jes, die het op een eindsprint wilden laten aankomen. Evenals tegen Frank rijk werd Gerda dierde. Wederom ging zij met een nieuw Nederlands record naar huis: 2 min 15.- eec precies werd het voor het meisje dat haar serieuze training beloond zag. Het eerste nummer, de 110 meter hor den. liet niet vermoeden dat de uitein delijke nederlaag zo groot zou worden. De Eindhovenaar Eef Kamerbeek was de man die voor de grote verrassing zorgde. Waren de namen van Gunther Brand, Bert Steimes en Karl Schottes niet goed voor tijden om de 14.- sec? Maar Kamerbeek, die in Stockholm voor een verrassing kan zorgen, trok zich van de Duitse hegemonie niets aan en liep een zo verbluffend gemakkelijke race, dat hij alle tegenstanders achter zich liet. Men ging er in het Nederlandse kamp eens voor zitten. Weer klonk het startschot van starter Rinkel nu voor de 100 meter dames, waarin de Duitse Inge Fuhrman, op het ogenblik de snelste Europese sprintster, niet uitkwam, en wéér werd een Hollandse zege een feit. Hannie Bloemhof en Ine Spijk versloegen in resp. 11.8 sec en 12.2 sec de Duitse meis jes Brunhilde Hendrickx en Ohristiane Voss Daarna sloegen de Duitse atleten terug, en hard terug. Bij de heren werd verder geen loopnummer meer door de Nederlanders gewonnen en bh de dames konden de oranjebroeken alleen maar zegevieren op de 200 meter dames door Hannie Bloemhof en Ria van Kuik in respectievelijk 24.6 en 24.9 sec. De tech nische nummers werden alle een Duitse zege. De meeste indruk maakte op ons het discuswerpen van de Duitse atlete Kriemhild Hausmann. Niet minder dan drie keer wierp zij boven het Duitse record. Haar laatste worp van 53,89 me ter staat borg voor een goede plaats op de Europese kampioenschappen. Imponerend Imponerend was eveneens het lopen van de Duitse sprintergarde. Aomin Hary, Heinz Futterer. Naujoks op de honderd! meter en Burg op de tweehon derd meter „demonstreerden" uitstekend lopen. Manfred Germar in de 4 x 100 meter estafette liet slechte even zijn ster schitteren. Het was nu eenmaal niet nodig tegen de Nederlanders op volle toeren te draaien. Nederland heeft op het ogenblik geen sprinters en de Duitse atleten met een reeks selectiewedstrij den achter de rug waren blij het rus tig aan te kunnen doen. Ook op de overige loopnummers was een laatste aanzet voldoende om onze landgenoten de hielen te laten zien en meestal werd het een dubbele, Ja zelfs drievoudige EEF KAMERBEEK verrassing overwinning. Daarbij dient gezegd dat Henk Haus op de 800 meter in verloren positie een schijnbaar hopeloze achter stand in een goede tweede plaats om zette. Kees Koch. de 22-jarige Robter- dammer, ls de man geweest, die de Duitse discusélite achter zich liet met een beste worp van 51.33 meter en twee worpen over de 50 meter. Ook op de kogel heeft hJJ zich geweerd, getuige zijn derde plaats achter Heinz Wegmann en Llmgnau. Uitslagen De belangrijkste uitslagen luiden: Dames: Hoogspringen: 1. Inge Kilian (D) 1.62 m; 2. Nel Zwier <N) 1.62 m. Discuswerpen: 1. Kriemhild Haus- mann <D) 53.89 m. Kogelstoten: 1. Marianne Werner (D) 14.94 m. 100 meter: 1. Hannie Bloemhof (N) 11.8 sec; 2 Ine Spijk (N) 12.2 sec. 400 meter: 1. Maria Jeibmann (D) 57.3 sec. 800 meter: 1 Ariane Doeser (D) 2.13.-; 3. Gerda Kraan (N) 2.15.- (nieuw Ned. record) 80 meter horden: 1. Anneliese Karl (D) 11.1 sec. Verspringen: 1. ErikaFisch (D) 565 m. 200 meter dames: 1. Hannie Bloemhof (N) 24.6; 2. Ria van Kuik (N) 24.9. Speerwerpen: 1. Jutta Neumann (D) 51.93 m. 4 x 100 meter dames: 1. Nederland (Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Joke Bij leveld, Ria van Kuik) 47,1 sec. Heren: 100 meter: 1, Hary (D) 10.6; 2 Futterer (D) 10.9; 400 meter: 1. Poerschke (D) 48.6. 800 meter: 1. Miasalla (D) 1.15.-; 2. Haus (N) 1.51.9. De finish van de 100 meter heren in de landenwedstrijd Nederland- Duitsland. Winnaar werd de Duit ser A. Hary in 10.6, gevolgd door zijn landgenoten Fuetterer en Nau joks en de Nederlanders H. Smit. A. Ruiters en Otten. Honkbal op LFC-terrein Teneinde in Leiden de belangstelling te stimuleren voor de honkbalsport, die elders in het land een periode van grote bloei doormaakt, is de Leidse Sportstichting voornemens een wed strijd van formaat, n.l. een ontmoe ting tussen de honkbalteams Haarlem en Schoten, in onze stad te organise ren. De ontmoeting vindt plaats op dins dag 12 augustus op het LFC-terrein en is voor het publiek gratis toegankelijk. De wedstrijd zal door deskundigen wor den toegelicht. De Sportstichting hoopt uiteindelijk te komen tot een competitie voor clubs uit Leiden en omgeving. In het bijzon der de voetbalverenigingen tracht men hiervoor warm te maken. Nieuw Loosdrechtweek Verrassend goed zeilen van Ben Verhagen in F.D.-klasse De verrassing van de Nieuw Loosdrechtweek was stellig het opvallend goed zeilen van Ben Verhagen in de Flying Dutch- manklasse. In de zeer harde wind van zaterdag die in bijna alle klas sen de nodige „brokken" veroor zaakte, kon hij weliswaar de zwaarweerspeciali8t Jacques Kraan niet houden en moest met een tweede plaats genoegen nemen, maar zondag nam hij beide races voor zijn rekening. De ochtend wedstrijd op een zeer spectaculaire wijze, want toen Kraan poogde hem even voor de finish te passe ren, loefde hij hem tot in de wal, Keihard veld en grillige passaat Nederlandse jongeren wonnen in Willemstad met 3-1 De voetbalwedstrijd tussen de teams van Curasao en Nederland (onder 23 jaar), die gisteravond te Willemstad werd gespeeld, is geëindigd in een 31 zege voor de Oranjeploeg. By de rust was de stand 30 in het voordeel van de Neder landse jeugd. De wedstrijd werd bijgewoond door 6000 toeschouwers. De strijd is vaak bijzonder aantrek kelijk geweest. Misschien moet de uit slag enigszins geflatteerd heten voor de bezoekers, aangezien Curasao na de rust, profiterend van de vrij sterke passaat in de rug, het beste van het spel had. De Nederlandse ploeg had kennelijk enige moeite zich aan te passen aan het keiharde veld, waar door de bal telkens hoog op sprong, terwijl de passaat, die in de lengte over het terrein stond en als het ware meespeelde, grillige en onverwachte effecten aan de bal gaf. Ook hadden de Nederlanders last van de ongewoon hoge temperatuur, waardoor zij sneller vermoeid raakten. 110 meter horden: 1 Kamerbeek (N) 14.6. Verspringen: 1. Steinbaoh (D) 7.36 m. Discuswerpen: 1. Koch (N) 51.33 m. 200 meter: 1. Naujoks (D) 21.7 1500 meter: 1. Draud (D) 3.52.8; 2. Blankenstein (N) 3.53.2. Kogelstoten: 1. Wegmann (D) 17.02 m. 5000 meter: 1. Mueller iD) 14.28.4; 2. Delnoye (N) 14.31.-. Hoogspringen: 1. Fuell (D) 1.95 m. Polsstokhoogspringen: 1. Lehnertz (D) 4.10 m; 3. Van Es (N) 3.80 m. Speerwerpen 1. Schenk (D) 72.58 m. 4 x 100 meter: 1. Duitsland 41.2; 2. Nederland 42.6. 4 X 400 meter: 1. Duitsland 3.18; 2. Nederland 3.19.2. De eerste helft eindigde nochtans met een 30 voorsprong, dank zij beter samenspel en een superieure- teohnlek. De doelpunten werden ge scoord door rechtsbinnen Rutten (8ste minuut), midvoor Jansen (19e mi nuut) en opnieuw Rutten (34ste mi nuut). Na de rust had de Curagaose ploeg alle schroom en bevangenheid van zich afgeschud en toen kreeg de, mede door de wind. in de verdediging ge drongen Nederlandse ploeg het zwaar te verduren. Het overwicht van Curacao kwam echter in de score onvoldoende tot uiting door gebrek aan schotvaardig heid en zwak samenspel. Het ver diende tegenpunt werd in de 24ste minuut gescoord door linksbuiten Gumbs. De opstellingen waren: CURACAO: doel: Vijzelman (Stompe), achter: Plnedo (Wanga) en Phillips, midden: Jansen, Bertrand en Rojer, voor: Bibiana, Cameron. Bodkins (Martel). Valerian en Martel (Gumbs). NEDERLAND: doel: Van Dijk, achter: Kraav en Van der Lee, midden: Krui- ver Althoff), Schilder en Fransen, voor: Den Engelse (Coenen), Rutten, Jansen (Kruivèr), De Groot en Mou- lljn (Bosselaar). De tussen haakjes vermelde spelers werden na de rust op de genoemde plaatsen opgesteld. Titanen-atletiekgevech t Amerika heeft tegen Rusland na de eerste dag kleine voorsprong Er sneuvelden nog geen ivereldrecords De ontmoeting tussen de twee sterkste atletieklanden ter wereld, Rusland en de Ver. Staten is gisteren te Moskou begon nen. Na de eerste dag hebben de Amerika nen een kleine - 8 punten groot zijnde - voorsprong. Dat danken zy aan hun he renatleten, die op de sprintnummers, de horden, het kogelstoten en het kogel- slingeren een dubbele overwinning en daarmee kostbare punten behaalden. De dames moesten echter - hoewel ze betere prestaties bereikten dan van hen ver wacht werd - met een puntenverlies ge noegen nemen. Tot een wereldrecord ls het op deze eerste dag niet gekomen. Er werd slechts één nationaal record verbeterd. Dat was op de 4 x 100 meter estafette dames waar de Amerikaanse meisjes Isabel Da niels, Lucinda Williams, Margaret Matt hews en Barbara Jones met een tijd van 44.8 sec. het nationale record aan stuk ken liepen. Ook de herenestafette ging ontzettend snel en hierbij was bijna het wereldre cord gesneuveld. Ondanks de afwezig heid van de drievoudige Olympische kampioen Bobby Morrow (hy liet voor een „zakenreis" de trip naar Moskou schieten» zorgden Ira Murchison, Ed Collymore. James Segrest en Ira Davis voor een tijd van 39.6 sec. en dat is maar 0.1 sec. boven het record dat de Ameri kanen tijdens de Olympische Spelen ves tigden. In deze ploeg liepen toen Thane Baker. Leamon King, Ira Murchison en Morrow. In twee jaar tijds dus vrijwel een geheel andere estafetteploeg - hoe wel de atleten allen nog actief zijn - wel een bewijs van de ongeëvenaarde kracht van de Amerikaanse sprint. VERRASSING Een verrassing was ongetwijfeld de overwinning van Barbara Jones op de 100 meter dames. Overigens was het maar een zege op het kantje af, en het was vooral door haar snelle start dat zij kon winnen. In de laatste meters kwam gehad met het inrichten van ons huis dat ik helemaal niet geconcentreerd aan Vera Krepkina geweldig opzetten met belle Daniels. Voor de drie werd dezelfde tijd afgedrukt nl. 11.6 sec. en daarmee schaarden zij zich aan het hoofd van de wereldranglijst 1958. De ene superprestatie volgde op de andere: 10.2 sec. voor de Amerikanen en 10.4 sec. voor de Russen bij de heren sprint. Tot vijftig meter voor de finish lagen Murchison, Collymore, Bartenef en Konovalof nog gelyk. Toen zagen de vele duizenden toeschouwers ln de Lepin- arena een heel kleine donker gekleurde figuur zich losmaken. En terwijl Mur chison, want dat was dat kleine manne tje, 2 passen moest maken als de ande ren er een deden, snelde de kleine Ame rikaan met een benentempo, dat voor het oog nauwelijks meer te volgen was, als eerste over de finish, 10.2 sec. De chro nometers wezen ook 10.2 sec. aan voor Collymore, die met miniem doch dui delijk verschil tweede werd. „REUZEN"-GEVECHT In de kogelring een ontmoeting tussen de sterkste slingeraars ter wereld. Dui zenden kilometers van elkaar verwijderd hadden ze al jarenlang een verwoede strijd gevoerd om het bezit van het we reldrecord. Nu eens slingerde Conolly het verst, dan weer verbeterde Kriwonosof aan de andere zijde van de Oceaan het wereld record. Nu stonden zij tegenover elkaar. Kriwonosof naast Conolly. De experts waren er allen vast van overtuigd dat in deze titanenstrijd een nieuw wereldre cord geboren zou worden. Tot ieders verwondering gebeurde dit niet. Conolly werd winnaar met een een worp van 67.28 meter en Kriwono sof eindigde als vierde en laatste met de „schampere" cijfers 62.47 m. op zijn lijst. De Amerikaan Parry O'Brien had en kele dagen tevoren bij de training voor 't kogelstoten de zeven en een kwart kilo zware kogel bijna twintig meter ver ge stoten. De explosieve reus zorgde ook ditmaal voor een prestatie van formaat, maar de 19.14 m. liggen nog altijd 11 cm. onder zijn eigen wereldrecord. De 18-ja- rige Dallas Long, van wie O'Brien reeds Betf* heb A M M o*Mt tool» (to tsMtto iTrYLr— ba-(euMe4 boaA dat >4 alia ctutolea» sohtinlüta U» der verwachtingen zal worden bleef met 17.76 m. nog an derhalve meter by zijn grote leermeester ten achter. En de beide Russen? 16.98 m. was zowel voor Lachilof als Lipsnis het uiterste wat zij konden halen en met een dergelijke afstand overtroffen ze zichzelf. LANGE AFSTANDEN De lange afstand en het snelwandelen zijn in Amerika de vergeten nummers in de atletiek. Vandaar ook dat de 10 km. en het snelwandelen over 20 km. twee gemakkelijke Russische zeges opleverden, dubbele overwinningen nog wel, die een aanmerkelijke puntenwinst in het Rus sische kamp brachten. Dat vooral het wandelen voor de Amerikanen een kleine tragedie werd, blijkt wel uit het verschil van acht minuten tussen de winnaar Spirin en de eerste Amerikaan Hewson. Erny Shelby is weer in grote vorm. Met een sprong van 7.94 m, nestelde hij zich niet alleen op eenzame hoopte aan de top van de wereldranglijst, maar ver sloeg hij tevens de als concurrent van Henk Visser geldende Igor ter Owane- sian, die na 7.76 m. in de bak landde. POLSTOKHOOG De Amerikaanse hegemonie op het polsstokhoogspringen werd in Moskou voor de eerste maal doorbroken. Mis schien kwam dat wel omdat Bob Gu- towski niet de reis naar Moskou kon meemaken, in ieder geval kon Ronnie Morris met zijn 4.40 meter niet op tegen de Rus Boulatof, die onder donderend gejuich op het nippertje over vier meter vyftig ging. En nadat de toeschouwers bekomen waren van de 400 meter van Glen Da- vis (45.6 sec.) konden ze zich gaan af vragen wie er nu wel de tienkamp zal gaan winnen. Want dit is na de eerste dag nog een volkomen open vraag. Re cordhouder Kuznetsof en ex-recordhou der Johnson concurreren op een gewel dige manier. Beurtelings winnen ze het ene en het andere nummer en steeds wisselt de stand. Wel heeft de Ameri kaan na de eerste dag een voorsprong van 107 punten, maar die kan vandaag weer heel snel verdwenen zijn. Met 4527 punten na de eerste dag ligt een nieuw wereldrecord wel in de zeer waar- UITSLAGEN 100 meter dames: 1. Barbara Jones (VS) 11.6 sec., 2. Vera Krepkina (Rus land) 11.6 sec. 100 m. heren: 1. Ira Murchison (VS) 10.2 sec., 2. Ed Collymore (VS) 10.2 sec. 110 meter horden heren: 1. Ancel Ro binson (VS) 13.9 sec., 2. Charles Jones (VS) 14 sec. Hoogspringen dames: 1 Talska Tschen- schik (Rusl.) 1.65 m., 2. G. Dolya (Rus land) 1.65 m. Kogelslingeren heren; 1. Harold Co nolly (VS) 67.28 m., 2. Al Hall (VS) 64.94 m. 400 meter heren: 1. Glenn Davis (VS) 45.6 sec.. 2. Eddie Southern (VS) 47.3 sec. Discuswerpen dames: 1. Nina Ponoma- rova (Rusland) 51.84 m., 2. Erlene Brown (VS) 49.41 m. 10.000 meter: 1. Joukof (Rusland) 29 min. 59.8 sec., 2. Desslatchikof (Rusland) 30 min. 20.4 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Boulatof (Rusland) 4.50 m, 2. Ronald Morris (VS) 4.40 m. Verspringen heren: 1. Ernie Shelby (VS) 7.94 m., 2. Igor ter Owasnesian (Rusl.) 7.76 m. Kogelstoten heren: 1. Parry O'Brien (VS) 19.14 m., 2. Dallas Long (VS) 17.76 meter. 20 km. snelwandelen: 1. Leonid Spirin (Rusland) 1 uur 33 min. 43.2 sec., 2. Guk (Rusland) 1 uur 35 min. 6.2 sec. 4 x 100 meter estafette dames: 1. VS (Matthews, Jones, Williams, Daniels) 44.8 sec., 2. Rusland (Krepkina, Maslovs- kaya, Poliakova, Kopp) 45.5 sec. Speerwerpen dames: 1. Zalagaitite (Rusland) 50.16 m., 2. Tzvetkova (Rusl.) 49.38 meter. 4 x 100 meter estafette heren: 1. Ver. Staten (Murchison, Collymore. Segrest, Davis) 39.6 sec., 2. Rusland (Bartenef, Konovalof, Tokaru, Ozoline )40.3 sec. Na vyf nummers is de stand by de tienkamp als volgt: 1. Johnson 4527 pnt., 2 Kuznetsof 4420 pnt., 3. Edstrom 4174 pnt., 4. Koutenko 3866 pnt. Na de eerste dag van de interlandwed strijd atletiek RuslandAmerika leidden de Amerikanen met een voorsprong van acht punten (8375). Bij de dames is de stand Rusland 30 punten en VS 22 pun ten en by de heren is de puntenverde ling na de eerste dag als volgt: VS 61 pnt. en Rusland 45 punten. hetgeen hem de benodigde kleine voorsprong opleverde. In de middagwedstrijd bracht goed planeerwerk Verhagen wederom tot een voorsprong voon H. J. Schipper en deze voorsprong werd ook een verdiende zege voor Schipper en Kraan, In punten heeft Verhagen de leiding in het klas sement, zodat de laatste wedstrijd de no dige spanning zal brengen. Reiner Siebrand had zaterdag in de 16 m2 Streepklasse een zeer grote voor sprong op zyn tegenstanders. Alleen Jan Schiet kon hem enigszins bijhouden, maar finishte toch een vyftig meter achter hem. Een byzonder mooie strhd ontwikkelde zich in de zondagochtendwedstrijd tus sen J. N. Bodegraven en A. A. Taselaar om de eerste en tweede en tussen A. W. Endstra en Jan Schiet om de derde en vierde plaats. Op het laatste ruime rak naar de finish wist Bodegraven uit de afdekking te komen en voor Taselaar de eindstreep te passeren. Jan Schiet werd met een minimaal verschil derde voor Endstra. In de middag wedstrijd hand Endstra, na protest gezet te hebben tegen Tase laar, de leiding na het ronden van het eerste merkteken, maar door breuk van zijn trapeze en te water gaan van zijn bemanning viel hij sterk terug. Taselaar finishte als eerste voor J. v. Rietschoten en Bodegraven, maar zal door protest van Endstra ongetwijfeld uitgesloten worden. Ook in de Vrijheidsklasse waren de nodige protesten, o.a. tussen C. de Haas, die zaterdaag won en S. de Jong, die tweede werd. Zondagmorgen won J. R. de Vries de strijd voor S. de Jong, die weer in de middagwedstrijd zegevierde voor H. J. Roose. In de Valkenklasse ging Ben Staartjes bijzonder goed, want zowel zaterdag als zondagmorgen werd hy als zegevierende eerste afgeblazen. De Fries A. Wester werd zaterdag tweede en won de zondag middagwedstrijd. Egon Rolf v. d. Bau- men, tengevolge van de averij in de Kaag week met een geleend schip, werd zondagochtend tweede en zondagmiddag derde. Uitslagen Flying Dutchman: 1. J. Kraan; 2. B. Verhagen; 3. G. Bierman. Zondagmorgen: 1. B. Verhagen; 2. J. Kraan; 3. E. R. Frech. Zondagmiddag: 1. B. Verhagen; 2. H. J. Schipper; 3. J. Kraan. 12m2 Sharpies: Zaterdag: 1. D. Hoekstra; 2. D. v. d. Linden; 3. A. J. Piers. Zondagmorgen: 1. B. Kraan; 2. T. Vlek; 3. D. Hoekstra. Zondagmiddag; 1. B. Kraan; 2. D. v. d. Linden; 3. H. v. Dalfsen. Valkenklasse: Zaterdag: 1. B. Staartjes; 2. A. Wes ter; 3. J. Prins. Zondagmorgen: 1. B. Staartjes; 2. E. Rolf v. d. Baumen; 3. A, Raavé; 4. J. Prins. Zondagmiddag: 1. A. Wester; 2. J. de Wilde; 3. E. Rolf v. d. Baumen; 4. J. P. J. Bakker. 16 m2 Streepklasse: Zaterdag: 1. R. Siebrand; 2. J. C. Schiet; 3. A. A. Taselaar; 4. J. van Riet schoten. Zondagmorgen: 1. J. N. Bodegraven; 2. A. A. Taselaar; 3. J. C. Schiet; 4. A. W. Endstra. Zondagmiddag: 1. A. A. Taselaar; 2. v. Rietschoten; 3. J. N. Bodegraven; 4. J. C. Schiet. Int. Finnklasse: Zaterdag: 1. R. Scheffer. Zondagmorgen: 1. B. Maas; 2. R. Scheffer. Zondagmiddag: 1. H. Willems; 2. B. Maas. Int. Olympiajollenklasse: Zaterdag: 1. H. Prins; 2. W. H. Stel lingwerf. Zondagmorgen: 1. W. H. Stellingwerf! 2. J. Hinnen. Zondagmiddag: 1. H. Prins; 2. W. H. Stellingwerf. Vrijheidsklasse: Zaterdag: 1. C. de Haas; 2. S. de Jong; 3. P. de Reuver. Zondagmorgen: 1. J. R. de Vries; 2. S. de Jong; 3. J. H. Aarts. Zondagmiddag: 1. S. de Jong; 2. H. J. Roose; 3. F. Kes'ting. Pampusklasse: Zaterdag: 1. G. Timmer; 2. J. Reeder; 3. M. Blok. Zondagmorgen: 1. W. Blok; 2. M. Blok. Zondagmiddag: 1. M. Blok; 2. O. Bes- seling; 3. H. Jonker. 12-voetsjollen Zaterdag: 1. T. Muntinga; 2. J. J. van 't Hoogerhuys; 3. C. ter Kuile. Zondagmorgen: 1. J. J. v. 't Hooger huys; 2. T. Muntinga; 3. mej. M. Bootz. Zondagmiddag: 1. J. J. v. 't Hooger huys; 2. T. Muntinga; 3. J. Boelhouwer. Jeugdklasse: Zaterdag:dag: 1. J. C. de Winkel; 2. A. A. Hofland; 3. F. Imhoff. Zondagmorgen: 1. J. C. de Winkel; 2. B. Saur; 3. R. Bakker. Zondagmiddag: 1. B. Saur; 2. R. Bak ker; 3. J. C. de Winkel. 16m2 Puntklasse: Zaterdag: 1. J. Lagendijk. Zondagmorgen: 1. J. H. Lagendijk; 2. N. Wolfswinkel. Zonc.agmiddag: 1. D. v. Gerner; 2. N. Wolfswinkel. Sternklasse: Zaterdag: 1. P. v. d. Winden; 2. H. Coops; 3. D. Dudok v. Heel. Zondagmorgen: 1. H. Coops; 2. P. v. d. Winden; 3. D. Dudok v. Heel. Zondagmorgen: 1. P. v. d. Winden; 2. H. Coops; 3. D. Dudok van Heel.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4